SPORT Volendam struikelt over Excelsior 1 1 Vermoeide volleyballers mogen op vakantie 'Henk ten Cate was nodig voor NAC' Nederland kansloos voor finale World League na afstraffing door Bulgaren verkiezingen Barcelona Emmen verzuimt gat te dichten en verliest van Heracles Drie jaar Breda hebben trainer gesloopt Remmert Wielinga heeft 'superbenen' in Dauphiné nstrong vindt nsas een idioot iery - Viervoudig tour- Lance Armstrong vindt indas Rumsas een idioot het leven moet worden irst. De Amerikaan sprak etappe in de Dauphiné s van gisteren en gaf com- va taar op het nieuws dat ^sas in de Ronde van Italië lositieve dopinguitslag Rumsas? Hij is een idioot ij doping heeft genomen fat er vorig jaar is gebeurd, ion op zijn vingers natellen 5e wereld wielren unie UCI irp op hem zou letten. Hij t een levenslange schorsing het wielrennen krijgen." e positieve test in de Giro len jmsas voorlopig geschorst zijn Italiaanse ploeg >re. De Litouwer finishte jaar als derde in de Tour ^'n ance, waarna zijn vrouw door de Franse gendarme esteerd werd omdat zij in auto verschillende doping- elen vervoerde. zaterdag 14 JUNI 2003 door Vincent Ronnes varna - Met een beetje goeie wil kunnen enkele Nederlandse volleyballers nog iets positiefs zien in de afstraffing gister avond door de Bulgaren. Een eventuele overwinning volgen de week op Cuba zal toch niet meer baten om de finale van de World League te halen, dus zit er voor sommige 'grote jon gens' een extra vakantie in. Bo vendien kan de tweede week van juli, wanneer de finale in Spanje wordt afgewerkt, door het hele stel voor eindelijk een paar daagjes rust worden be nut. Neemt niet weg dat er bepaald geen blije gezichten te zien wa ren na de 3-0 (25-22, 25-18, 25- 18). Want wel degelijk was er het voornemen om de misstap van vorige week, een dubbele thuisnederlaag tegen de Bulga ren, recht te zetten. In de eerste set was daar ook nog alle kans toe. Maar vijf mooie scorings kansen tegen het einde van die boeiende set werden om zeep geholpen. In de tweede set werd snel dui delijk dat het verzet was gebro ken. „Er werden te veel onnodi ge fouten gemaakt", conclu deerde een teleurgestelde Rein- der Nummerdor na afloop. De kans op de finale is zo goed als zeker verkeken. Bondscoach Bert Goedkoop: „Dus is er al leen nog maar hun trots en eer die de spelers ertoe kan bren gen om beter te spelen dan ze vanavond hebben gedaan." Overigens was de nederlaag ze ker ook een verdienste van de Bulgaren, die gesteund werden door een zeer fanatiek - en on sportief - publiek. Volleyballen, vooral hard slaan, kunnen de Bulgaren al generaties lang, ze hebben er nu de dimensie van een soepele verdediging aan toegevoegd. Bulgarije eindigde de voorbije decennia altijd wel ergens tussen de vijfde en tien de plaats op zowel EK's als WK's en mag zich nu gaan ver heugen op de zoveelste deelna me aan de World League-finale. Deze keer ook met dank aan een virus aan de andere kant van de wereld. De Chinezen moesten zich door de SARS- epidemie terugtrekken uit de World League. Bert Goedkoop vond het destijds een lichtpun tje omdat dat de Nederlanders een lange reis bespaarde, maar de reis van jongstleden woens dag deed daar niet voor onder. Drie vliegtuigen en vele uren wachten maakten de trip tot een slopende reis. Zo heel erg verrassend is de af wezigheid van Nederland in de finale niet. Ook in 1995 en 1999 ontbrak Oranje, dat na de ge boorte van de World League in 1990 er wel vier keer op rij bij was. Gezien de enorm zware kwalificatieroute is evenmin ondenkbaar dat Nederland niet naar de Olympische Spelen mag en dan wordt het ernstiger. De wereldtop raakt uit zicht. Oorzaak? Ook de wedstrijd van gisteravond vertelt het verhaal. Het Nederlands team bestaat uit drie routiniers die af en toe de indruk wekken uitgeblust - zo men wil: oververmoeid - te zijn geraakt door een tiental ja ren van aaneensluitende club- en internationale competities. De rest van het team wordt hoofdzakelijk gevormd door jonge spelers die te lang talent blijven. Of die nog zo onervaren zijn dat van hen onbenullige fouten worden geaccepteerd. Zoals bijvoorbeeld een oersim- pele bovenhandse pass van 'rookie' Rob Bontje die hij over het net legde, panklaar voor de tegenstander. Goedkoop: „De jongens die er nu al twee, drie jaar bij zitten mag dat niet ge beuren. Toch gebeurt ook dat nog. Van Rob pik je dat nu nog wel. Maar straks op het Euro pees kampioenschap mag dat niet meer gebeuren." li assi weer mmer een - Andre Agassi heeft jren de eerste positie op de iranglijst weer overgeno- an Lleyton Hewitt. De ng gebeurde op Queen's iden door winst van de aan op de Belg Xavier e en het verlies van de iliër tegen de Fransman tien Grosjean (3-6,4-6). \i oogde fitter dan ooit en p zijn kandidatuur voor bledon. „Het is verbazing- :nd dat ik dit voor elkaar n deze fase van mijn loop- sprak Agassi na afloop, e niets anders dan mijn ;ven. Het pakt elke keer dig uit." tnhakker met Kigde begroet Co stad - Leo Beenhakker jt vreugde begroet bij de -> fcaanse voetbalclub Ameri- I fe voormalig technisch di- ur van Ajax kreeg van de filters een douche van te en gele confetti, de Beuren van America. Hij pt zich allemaal welgeval- pk ben teruggekomen in loging met America op- v te triomferen." Acht jaar pri werkte Beenhakker ook [club. Hij kreeg toen on- [ysterieuze omstandighe- intslag terwijl de club de fetitie leidde. spoel wil spelen b«Het Kasteel Rdam - Hapoel Tel Aviv lkfa wedstrijd in de voorron- p de UEFA-beker spelen I Kasteel van Sparta. Over 1 jrzoek van de Israëlische oiiioeten de betrokken mi les in Den Haag en burge- r ter Opstelten van Rotter- comende week een besluit >i. Het gaat dan vooral om [igheidsmaatregelen. Isra- lee clubs spelen hun thuis- Irijden elders in Europa is de gespannen situatie idpn land. g°trek Kalou preekbaar ieldam - Feyenoord lijkt te ^meewerken aan een ver- an Bonaventure Kalou. De fdamse club praat volgen- ek met AJ Auxerre over Bnsfer. De Franse club let de 24-jarige aanvaller doorkust al een contract tier seizoenen overeen tkomen. Feyenoord '3 Ivoor Kalou, wiens over- imst in de Kuip volgend (ndigt, vier miljoen euro. iddart maakt tlerom ruzie leai - Aan de vooravond Grote Prijs van Canada iormule 1-wagens in eal heeft Paul Stoddart. "uzie gemaakt. De team- *an Minardi, de stal van stappen, heeft zijn steun ichnische wijzigingen in igste racerij ingetrokken, en is dat hij nog steeds op geld van de grote ren- om dit seizoen te kun- rerleven. „Ik ben wel ge ien mijn standpunt te rwegen over de aanpas- voor 2004. WaarscWjn- is ik te gretig met de Nu ik weet welke financi- olgen de wijzigingen sn, moet ik terugtrekken." vok mogelijk t in eredivisie ïgein - De volleybalsters evok dreigen zich voor d seizoen terug te moe- deen uit de eredivisie, lm heeft nog geen spon- de vrouwen uit Nieuwe- or eind juni geen geld- r hebben gevonden, spe- üet in de eredivisie. Dit nieuws voor 0V0C0. De ploeg uit riste promotie na verlies :vok en is klaar om in het uiken dat de Nieuwege- ib mogelijk openlaat. rotterdam/anp - Volendam heeft gisteravond in de nacom- petitie de kans laten liggen om nog ruimer afstand van de con currentie te nemen. Op Woude- stein verloren de favorieten in groep B voor promotie naar de eredivisie met 3-2 van Excelsior. Prettige bijkomstigheid voor Vo lendam was het puntenverlies van Emmen tegen Heracles (0-1). De Heen en Weer lag al afge meerd, klaar voor vertrek naar de overkant, die eredivisie heet. De ploeg kan elk moment in stappen, maar de weg naar pro motie lijkt na het verlies even wel langer dan was voorzien. Of Volendam de eredivisie haalt, zullen de twee resterende wed strijden moeten uitwijzen. Of trainer Henk Wisman blij zou moeten zijn met promotie is nog maar de vraag. De Volen- damse trainer beseft ook dat zijn ploeg weinig te zoeken heeft in de eredivisie, waar an dere eisen worden gesteld dan een stapje lager. Daarbij zal Volendam ook vol gend seizoen de touwtjes weer aan elkaar moeten knopen om de beoogde begroting te halen. Terwijl de ploeg enige ervaring niet zou misstaan, zo bleek ook in het treffen met Excelsior. De financiële middelen laten ver sterkingen evenwel niet toe, waardoor de trainer aangewe zen zal zijn op zijn huidige se lectie. Anders ligt dat bij Excelsior. Veel spelers hebben te kennen gegeven op eredivisieniveau ac tief te willen blijven. Aangezien bijna geen club over de midde len beschikt om spelers te ko pen, zullen zij door Feyenoord op huurbasis elders moeten worden gestald. Slechts doel man MaJkowski is zeker van een terugkeer naar de Kuip. Het door schorsingen (Buijs en Pinas) en blessures (Breuer, Holman, Boutahar en Nygaard) gehavende Excelsior begon Volendammer Hoessein Ouhsaine krijgt na deze onbesuisde actie op Michel Fernandes (Excelsior) de gele kaart. Foto: ANP/Robert Vos voortvarend tegen het favoriet geachte Volendam, dat de Kra- lingers afgelopen maandag in eigen huis nog kansloos liet (3- 0). Weliswaar was de eerste mo gelijkheid voor Volendam, dat Esajas op doelman Varkevisser zag stuiten, voordat Lopes na een goede individuele actie Ex celsior na dertien minuten on verwacht naar 1-0 mikte. Drie minuten later soleerde El Ham- daoui door de Volendamse af weer om beheerst 2-0 in te tik ken. En weer wat later kreeg Van Dieren een vrije doorgang naar doelman Van Westerop. Hij stuitte evenwel op de Volen damse doelman. De Volendammers, die zeker niet de minderen van de Kralin- gers waren, zagen hun combi naties in de eerste helft voort durend stranden op de opeen hoping van spelers in Excelsiors strafschopgebied. Slechts Faria vond een gaatje, maar zijn inzet vloog naast. Volendam leek een geslagen ploeg nadat doelman Van Westerop een kwartier na rust een inzet van Van Dieren in eigen doel had gewerkt (3-0). Toch kwamen de Volendam mers nog terug. Sprockel maak te een overtreding op Tuyp, waarna Buys de toegekende strafschop mocht verzilveren (3-1). Een kwartier voor tijd boog verdediger Fung a Wing een hoekschop om tot 3-2. FC Volendam hield drie punten voorsprong in het klassement van poule B. Emmen verzuim de het gat te dichten door thuis verrassend te verliezen van He racles. Sluijter zetten de Alme- loërs in de 7de minuut op een voorsprong die naar het einde werd gedragen. Kijkende naar poule A lijkt het vooralsnog niet aannemelijk dat de provincie Noord-Bra bant volgend seizoen een zesde vertegenwoordiger in de eredi visie krijgt. FC Den Bosch - Hel mond Sport (1-3) bewees gis teravond dat promotie van een van beide clubs evenmin wen selijk is. Helmond Sport bleef door de zege niettemin kansrijk in de achtervolging op FC Zwolle dat bij Go Ahead Eagles won met 2- 3. Zwolle heeft tien punten uit vier duels, Helmond drie min der. FC Den Bosch (3 punten) kan na gisteravond een directe terugkeer vergeten. door Karei Pleunis breda - Een bescheiden feestje was het. Tas achter in de auto, klep dicht, boek dicht. .Af scheid", zoals hij dat zelf uit drukt, „van een mooie club met een schitterende aanhang." Een etmaal verder kijkt Henk ten Cate terug op drie seizoe nen NAC. En concludeert: „De populariteitsprijs zal ik nooit verdienen, maar voor NAC was ik de juiste man op de juiste plaats. Ik heb in Breda iets doorbroken, de invloed van de society teruggedrongen: ik heb afgerekend met valse sentimen ten." Het volk was begaafd, hoog op geleid ook. Professionals van de Rabobank voerden het woord. Sheets, uitgesponnen bereke ningen, documentatie, defini ties. Multicultureel manage ment: het thema van de sessie van het organisatiebureau Fo cus. Applaus. Toen was hij aan de beurt, Henk ten Cate, voetbaltrainer, Surinaamse moeder, dus... 'Losjes', schijnbaar onvoorbe reid, gemakkelijk gezeten op een tafel en zonder uitgeschre ven voordracht, dankte hij de vorige spreker. „De essentie da mes en heren, waar het dus werkelijk om draait, dat is res pect voor de mens; houden van mensen. Werkje met een Chi nees, zul je moeten weten wan neer het zijn nieuwjaar is. Werk je met een moslim, moet je we ten wanneer de Ramadan be gint. Ieder mens is uniek." Stil te. Geen verdere toevoegingen. Hij nipt aan een kelk rosé. En zegt dan 'dat hij zich moe en leeg voelt'. Vooral de laatste we ken, naarmate eind, euforie en vertrek in zicht kwamen, waren loodzwaar. „Drie jaar NAC heb ben me gesloopt: de drie zwaar- Henk ten Cate. Foto: Ron Pichel ste seizoenen uit mijn loop baan." „Ik kwam er alleen voor te staan toen de financiële proble men zich opstapelden. Roelant Oltmans (directeur, red.) was na bedreigingen vertrokken, voorzitter Nederlof moest ge dwongen het veld ruimen om dat hij verantwoordelijk werd gehouden voor de chaos. Ik heb me toen zaken toegeëigend die mijn bevoegdheden en verant woordelijkheden overschreden. Ik moest ingrijpen, het ontbrak aan leiding, dat leidde tot anar chie. Ik zat er bovenop omdat ik de club steeds verder zag af glijden. Ik moest de harmonie binnen de selectie handhaven, maar op de administratie rol den ze zowat over elkaar. Zo veel arbeidsplaatsen op de tocht, nee zoveel. Gigantisch veel onzekerheid. Er werd al leen maar over fte's gesproken. Wie moesten eruit? Ik wilde mijn betrokkenheid, mijn be langstelling tonen. Dat is uitge legd als een verfoeilijke zucht naar macht." „Roelant Oltmans heeft niet al les geweten. Ik heb hem leren kennen als een integer en be schaafd mens. De bedreigingen aan het adres van zijn gezin vond ik laag, beschamend voor een club als NAC. Hij wilde zijn vrouw en kinderen niet in ge vaar brengen en zwichtte." „Natuurlijk zijn er fouten ge maakt. Maar wie precies wat heeft geweten, heb ik nooit exact kunnen achterhalen. Daar is altijd schimmig over gedaan. Om de schuld voor het failliet alleen bij Oltmans en Nederlof te leggen, gaat me veel te ver." Ten Cate verbond in elk geval principieel zijn lot aan dat van Oltmans en Nederlof. De oefen- meester voelde zich immers de derde schakel van een gebro ken ketting. „Met drie man zouden we van NAC een stabie le eredivisieclub maken die elke drie jaar aan Europees voetbal zou ruiken. Zij weg, ik ook. „Mijn eerste verliespartijtje in Breda; ik zal het nooit vergeten. Ik had zwaar de ziekte in. In het spelershome klonk de muziek hard; in het café was sprake van een volksfeest. Ik ben naar huis gereden, kon het niet plaatsen, voelde me er niet prettig bij. Noem het mentaliteit, instel ling, historie of wat dan ook; het kan niet. Topsport laat geen ruimte voor sentimenten, voor cultuurtjes die de prestatie na delig kunnen beïnvloeden. Het eindhoven/gpd - PSV-topscorer Mateja Kezman vertrekt naar Barcelona als Jordi Majó mor gen wordt gekozen tot voorzit ter van de Catalaanse club. Zo wel PSV als Kezman zelf heeft hierover een akkoord bereikt met d~ presidentskandidaat. Ook wam °er Majó niet wordt gekozen, bestaat er een kans dat de Serviër volgend seizoen in Nou Camp speelt. PSV-manager Frank Arnesen bevestigt dat er sprake is van een 'principe-deal' tussen Ma jó, Kezman en de Eindhovense landskampioen. In Barcelona geldt Majó, een 53-jarige land bouwondernemer, als een grote outsider in de verkiezingsstrijd. Niettemin acht Amesen de kans aanwezig dat de eredivisietop scorer óók naar Barcelona ver huist, als Majó niet wordt ver kozen. „Hij kan Kezman dan overdragen aan de nieuwe pre sident. Alleen zullen wij dan weer met die voorzitter moeten praten. Misschien heeft hij hele andere ideeën over de invulling van het team." Kezman heeft bij PSV een con tract tot medio 2005. De Eind hovense club toonde zich be reid mee te werken aan een transfer, als de kandidaat-koper een goed bod op de spits zou uitbrengen. PSV zou van Majó zestien miljoen euro voor de eredivisietopscorer ontvangen. Arnesen wil dit echter niet be vestigen. „Wij praten naar bui ten toe nooit over transferbe dragen." Het is voor PSV een nieuw fe nomeen: onderhandelen met een kandidaat-voorzitter, ie mand die nog helemaal niets te zeggen heeft bij een club. Ame sen: „We leven in een hele nieuwe wereld. Dit gebeurde voor het eerst bij Real Madrid, toen Figo naar voren werd ge schoven door de kandidaat voorzitter. Nee, overleggen met een trainer doen ze niet in Zuid-Europese landen. Die heeft hier helemaal niks mee te maken. Hij zal straks moeten roeien met de riemen die hij heeft." De presidentsverkiezing bij FC Barcelona -100.000 supporters mogen stemmen - is een bizar circus. Om de kiezers te beha gen, schuiven de zes kandida ten allerlei toppers naar voren. Favoriet Joan Laporta heeft voorcontracten met David Beckham (Manchester United) en doelman Rüstü (Fenerbah- ge). Anderen schermen met Ruud van Nistelrooij (Manches ter United), Christian Chivu (Ajax) en Roy Makaay (Deporti- vo). Ook de namen van de coa ches Ronald Koeman (Ajax) en Guus Hiddink gonzen rond. De PSV-coach is genoemd door La porta. „Maar voor zover ik weet blijft Guus ook volgend jaar bij PSV. Hij heeft nog een contract voor één seizoen", aldus Ame sen. verschil tussen plaats vier en elf kan naar miljoenen oplopen door inkomsten uit Europees voetbal." „Ik heb afscheid moeten ne men van mensen die hinderlijk in de weg liepen; ik heb ele menten weggesneden die een negatieve invloed hadden op het functioneren van de groep. De hiërarchie moet duidelijk zijn. Soms stond ik tussen m'n spelers, dan weer boven. Ik koos zorgvuldig die momenten. Topsport is keiharde business. Alleen rendement telt." „Het is een misvatting dat Henk ten Cate een kruitvat is dat re gelmatig explodeert. Ik ben rus tig, spelers zullen dat beamen. Ik ben wel scherp analyticus. Ik zie alles, zie wat een tegenstan der doet. Ik ontrafel het spelle tje, probeer te anticiperen op situaties. Ze krijgen me alleen boos door een gebrek aan pas sie en werklust." Het aantal clubs in Nederland waar Ten Cate wil werken, is na drie jaar NAC beperkt tot vier. „De grote drie en een club waarvan ik de naam niet wil noemen. Mijn hart gaat uit naar Engeland, dat is geen geheim. Maar de spoeling is dun; mijn naam te klein. Ik heb aanbie dingen uit Cyprus, Saudie-Ara- bië, Egypte. Wordt het niet. Ook Duitsland niet. Te veel Gründ- lichkeit, te weinig frivool, on voldoende humor. Ik heb niets met het Duitse voetbal. Het is verkeerd geweest om na Vitesse naar Uerdingen te gaan." Hij zegt dat hij een bod heeft uitgebracht op een huis in Spanje. Daar wil hij met zijn ge zin heen. Land en klimaat trek ken hem, het Zuid-Europese voetbal ook. „Maar ik koester niet de illusie daar ooit te kun nen werken. Who the hell is Henk ten Cate in Italië?" zou niet normaal zijn als ik hier goed ben", zei de Hagenaar gis teren in de zinderende hitte van Chambery, waar hij 2.57 verloor op ritwinnaar Lefevre die de sprint van een groepje van zes had gewonnen. Zijn landgenoot Fedrigo werd tweede, voor de Rus Mentsjov. Boogerd heeft een lang seizoen, richt zich vooral op de wereld beker en de wereldkampioen schappen begin oktober in Ha milton. Zelfs de Tour is daaraan gedeeltelijk ondergeschikt. „Ook daar zal ik de eerste week nog niet goed zijn. Ik wil vooral sterk de Tour uitkomen." Misschien treft hij straks in de Ronde van Frankrijk wel Wie linga als ploeggenoot. De 25-ja- rige renner maakt deze week indruk met sterk tijdrit- en klimwerk en lijkt zeer stressbe stendig. Aan de vooravond van de twee zware laatste ritten, vandaag wachten bijvoorbeeld de Col du Télégraphe en de Ga- libier, noemde Wielinga de top tien als zijn doel. „Ik denk dat het beklimmingen zijn die me liggen, ik voel me in ieder geval heel relaxed." chambery/anp - Opnieuw maakte wielrenner Remmert Wielinga gisteren indruk in de Dauphiné Libéré. Een dag na zijn opmerkelijke prestatie in de eerste bergrit van de Franse rittenkoers voelde de Eindhove- naar in de door de Fransman Laurent Lefevre gewonnen vijf de rit „superbenen". Lance Armstrong liep door een val vroeg in koers lichte averij op. De Amerikaan bereikte on der de schaafwonden als acht ste de finish in Chambery, maar hield zijn voornaamste concur rent" Iban Mayo probleemloos achter zich. Wielinga finishte in een groep kort achter de leider als 22ste. Zijn status bij Rabobank is in middels veranderd. Wielinga, elfde in het algemeen klasse ment, hoeft in de Dauphiné Li béré geen bidons meer op te halen bij de ploegleider en wordt zelfs uit de wind gehou den door Michael Boogerd. „Ongelooflijk toch, dat Michael dat voor me doet." Boogerd is niet naar de Dauphiné gekomen om een goed klassement te rijden. „Het SPORTUITSLAGEN AUTOSPORT Montreal. Grote Prijs van Canada, Formule 1: Vrije training: 1. Barrichello (Bra) Ferrari 1.30,925 (172,665 km/u), 2 Michael Schu macher (Dui) Ferrari 1.31,969, 3. Heidfeld (Oui) Sauber 1.32,778. 4. Firman (GBr) Jor dan 1.34,759, 5. Alonso (Spa) Renault 1 35,173, 6. Raikkonen (Fin) McLaren 1.35,373, 7. Frentzen (Dui) Sauber 1 35,776, 8. Coulthard (GBr) McLaren 1.36.463, 9. Webber (Aus) Jaguar 1,36.699. 10. Panis (Fra) Toycta 1.37,313, 11. Verstap pen (Ned) Minardi 1.37.426. VOETBAL Nacompetitie, Groep A: FC Den Bosch - Hel mond Sport 1-3 (1-1). 2 Hendriksen 0-1. 44 Jansen 1-1 (strafschop), 84. Van Es 1-2, 90. Aelbrecht 1-3. Go Ahead Eagles - FC Zwolle2-3 1-2). 8. Lim- Duan 0-1, 16. Van der HaaW-2. 44. Kooijman 1-2, 55. Marbus 2-2, 77 Cvetkov 2-3 Stand: 1. FC Zwolle 4-10, 2. Helmond Sport 4-7, 3. GA Eagles 4-3, FC Den Bosch 4-3 OOLF Leusden, H "e Kleij. Stern Nationaal Open, 50.000 gu.den: Stand na 3e ronde: 1 Steenkamer (Haarlem) 207 slagen (-9), 2. Haak (amateur), Vingoe (Eng) 212, 4. De Jong (am), Wechgelaer (Am sterdam) 213. HONKBAL PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3122, d.d. 13.06.2003 6.11.16 20.22.24 30.38.39 45 50.52.54, 55 58 66.67.69.71 76 (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Queen's. Mannen, 860.000 euro. Kwartfinales: Grosjean (Fra/6) - Hewitt (Aus/1) 6-3 6-4. Agassi (VSt/2) - Malisse (Bel/8) 6-4 7-5, Roddick (VSt/3) - Dent (VSt/11) 6-3 7-6, Henman (GBr/7) - Dupuis (Fra) 6-1 6-4. Halle. Mannen, 680.000 euro. Kwartfinales: Federer (Zwi/1) - El Aynaoui (Mar/5) 7-5 7-6, Joesnji (WRu/6) - Novak (Tsj/3) 6-4 6-4, Clement (Fra/8) - Kucera (Slw) Groep B: Excelsior - Volendam 3-2 (2-0). 13. Lopes 1-0, 16, El Hamdaoui 2-0, 61. Van Die ren 3-0. 64. Buys3-1. 75. Funga Wing3-2. Emmen - Heracles 0-1 (0-1). 7 Sluijter 0-1. Stand: 1 FC Volendam 4-9. 2. Heracles Alme lo 4-6, 3. Emmen 4-6, 4. Excelsior 4-3 VOLLEYBAL World League. Groep C: Bulgarije - Nederland 3-0 (25-22 25- 1825-18). Groep A: Rusland - Venezuela 3-0 (25-23 25- 17 27-25), Polen - Spanje 3-1 (25-22 33-31 15-25 25-14). WIELRENNEN Chambery. Dauphiné Libéré. Vijfde etappe, Morzine - Chambery: 1. Lefevre (Fra) 192 km in 4.39.2 (41,236 km/u), 2. Fe drigo (Fra), 3. Mentsjov (Rus). 4. Hary (Fra). 5. Portal (Fra), 6. Kasjetsjkin (Kaz). 7 Millar (GBr) 0.56. 8. Armstrong (VSt), 9. Mayo (Spa), 10. Peron (Ita) 0.59. 13. Leipheimer (VSt) 1.38, 22. Wielinga. 33. Boogerd 2.57, 73 Tankink 6.51, 85. Boven 11 34, 95. Engels. Algemeen klassement: 1. Armstrong 21.08.26, 2. Mayo 1.15. 3 Millar 2.12, 4. Mancebo (Spa) 3.18. 5. Chaurreau (Spa) 4.19, 6. Moreau (Fra) 4.54. 7. Leipheimer 5.03, 11. Wielinga 5.48, 40. Boogerd 14.38.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23