REGIO Ruim dertig nieuwe woninge bij entree Hazerswoude-Dorp Lightrail rijdt nu elke dag 'Het wordt een kwestie van inkoppen 'Wie een Anton Pieckhuis wil, komt niet naar Toren na de zomer in gebruik Lidl moet winkelcentrum Rijnsoever impuls gevei Martin Verke is een ééndagsvlieg Inschrijven voor Zomercarrousel katwijk - De inschrijving voor activiteiten van de Zomercar rousel op het Strandplein in Katwijk begint op 23 juni. Be langstellenden voor de creatie ve en culturele workshops kun nen terecht bij Factor Welzijn, Callaoweg 1. telefoon: 4033323. De Zomercarrousel biedt van 7 tot 13 juli activiteiten aan voor jong en oud. zoals schilderen, zingen, muziek maken, sport, streetdance, graffiti en jongle ren. Zondagmiddag 13 juli wordt de Zomercarrousel afge sloten met 'Pennenvruchten aan het Strand'. Schrijvers en dichters dragen voor uit eigen werk met muzikale ondersteu ning van Cees Wassenaar. Katwijkse fietsdriedaagse katwijk - De fietsdriedaagse van de Katwijkse wijkvereniging Noord/ Noord-Oost is dit jaar van 24 tot en met 26 juni. Op 23 juni is er een inhaaldag. Wie mee wil fietsen met de routes van circa 25 kilometer, kan zich vanaf volgende week inschrij ven, onder andere bij de WV en tijdens activiteiten in wijkge- bouw Het Zandgat aan de EA Borgerstraat. Deelname kost drie euro. of vier euro bij in schrijving aan de start. Architecten in spe bezoeken Alphen alphen aan den rijn - Burge meester N. Schoof ontvangt vandaag in het stadhuis vier honderd studenten architec tuur. Zij presenteren er hun af studeerprojecten. Het program ma begint om twee uur en wordt rond half zes besloten met de uitreiking van de Ar- chiprix 2003. Kerkdienst voor jongeren in Scum katwuk - De Baptistenge meente in Katwijk houdt mor gen om 10.30 uur een jongeren- dienst in Scum. De bijeenkomst is speciaal bedoeld voor jonge ren die niet of nauwelijks naar de kerk gaan. Het thema over leven in realiteit of een 'andere wereld' is geïnspireerd op de film Matrix Reloaded. De band Dynamic begeleidt de muziek tijdens de dienst. Het is de tweede keer dat de Baptisten een jongerendienst in Stum houden. Vorige keer kwamen er tweehonderd jongeren op af. Boskoopse veiling zoekt andere plek boskoop - De coöperatieve Bo skoopse veiling BA. zoekt een andere vestigingsplaats. De vei ling heeft drie plaatsen op het oog: het PCT-terrein in Hazers- woude-Dorp, polder Steekt in Alphen aan den Rijn of polder De Wijk in het noord-oosten van Boskoop. Binnen enkele weken wil het bestuur van de 290 leden tellende coöperatie met de provincie Zuid-Holland praten over de mogelijkheden. Volgens secretaris De Jong overweegt de veiling - tegen woordig een groothandelsbe drijf zonder veilingklok - te ver huizen, omdat uitbreiding op de huidige locatie niet kan. Bo vendien wordt die plek moge lijk aangewezen voor waterber ging. De veiling is nu gevestigd aan de Middelburgseweg in het oosten van Boskoop. Projectontwikkelaar Schaap wil zo snel mogelijk aan de slag door Marieta Kroft hazerswoude-dorp - Hazerswoude-Dorp krijgt een nieuwe entree. Vlakbij de kruising van de Cemeneweg en de Dorpsstraat wor den de komende jaren ruim dertig huizen gebouwd. De gemeente Rijnwoude en pro jectontwikkelaar Schaap hebben een plan gemaakt dat aansluit bij de woningen boven de nabijgelegen supermarkt. Projectontwikkelaar Schaap laat op zijn ei gendom, de plek van de voormalige slijterij Timmermans, zestien appartementen in drie lagen bouwen. Verder komen er vier eengezinswoningen en een vrijstaand huis op het meest zuidelijke puntje bij het wa ter. Voor deze villa moet nog wel het be stemmingsplan worden gewijzigd. Aan de overkant van de Dorpsstraat heeft de gemeente sinds enkele jaren de grond van de familie Bogerman in bezit. Nu vrij wel vaststaat dat er geen rotonde komt op het kruispunt van de Gemeneweg en de Dorpsstraat, maakt Rijnwoude daar haast met de bouw van elf appartementen. Ook komt er een winkel of kantoor. Het gebouw op gemeentelijke grond moet er voor 1 ja nuari 2005 staan, want anders loopt de ge meente 250.000 euro subsidie mis. Schaap zit voor zijn bouwplan niet vast aan de termijn van 2005. „Maar we willen zo snel mogelijk aan de slag. We willen gelijk optrekken met de gemeente, dan zijn de omwonenden ook in één keer van de over last verlost." De samenwerking tussen de gemeente en Schaap is verrassend. Beiden stonden nog al eens tegenover elkaar voor de rechter. Onlangs nog legde de gemeente Schaap een bouwstop op, omdat die met de bouw van een nieuwe boerderij was begonnen, zonder dat hij de oude had gesloopt. „Al die conflicten gingen ergens over", reageert Schaap. „Ik heb vreselijk veel energie i ten steken in stappen om de geme weer in het rechte spoor te krijgen. Ma heb altijd geroepen dat we beter kur samenwerken. Dit bouwplan is daar goed voorbeeld van." Volgens wethouder Uljee valt het wel met de innige band. „Het enige is da samen hebben bekeken is hoe we een vormige entree kunnen ontwikkelen. D e alles." s Het plan voor het Hazerswoudse cent m is gemaakt door de Boskoopse bouwer 51 weij, de 'huisaannemer' van Schaap, gens Uljee staat allerminst vast dat hij de opdracht van de gemeente krijgt oi appartementen te bouwen. Volgens Scl8 ligt dat wél voor de hand. Op 2 juli is er een informatieavond o^ nieuwe entree van Hazerswoude-D vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis Rijnwoude. jligh Nieuwe directeur Palace Hotel Noordwijk over wat goed en slecht ging HAZERSwouDE-rundijk - De lift staat nog in de steigers, maar verder is de watertoren van Hazers- woude-Rijndijk bijna klaar. Bijzonder is de gegolf de muur boven op het bouwwerk, die weer vol gens de oorspronkelijke bouwtekeningen op het provinciale monument is teruggebracht. Na de zomervakantie nemen de mensen van de vastgoedpoot van supermarktketen Hoogvliet de zes verdiepingen tellende toren als kantoor in ge bruik. Er mocht ook een woning in komen, maar daar ziet Hoogvliet Beheer voorlopig van af. Wie wil, kan de toren een keertje van binnen bekij ken en het uitzicht vanaf de kamer van directeur Hoogvliet op de hoogste verdieping bewonderen. Mogelijk houdt Hoogvliet open huis op open mo numentendag 2004. Foto: Hielco Kuipers 'Kinderziektes tijdens proef overwonnen' alphen aan den rijn - De Rijn Gouwe Lijn gaat vanaf morgen een volledige dienstregeling rij den. Tot nu toe rijdt de lightrail op proef tussen Alphen aan den Rijn en Gouda alleen op zondag en in de avonduren. Maar dat wordt anders. De zes beschik bare voertuigen zullen zoveel mogelijk worden ingezet, zegt NS-woordvoerder G. Overdijk. De lightrail gaat de huidige NS- treinen nog niet helemaal ver vangen. Dat heeft met twee dingen te maken. Het aantal beschikbare voertuigen is niet toereikend en sommige treinen rijden nog door tot Utrecht. Op dat laatste tracject zijn nog geen voorzieningen voor light rail aangebracht. De huidige dienstregeling tus sen Alphen aan den Rijn en Gouda wordt volledig aange houden. Dat betekent dat de lightrail twee keer per uur - of zo vaak als het kan - gaat rijden. Volgens Overdijk hangt dat ook van de spits af. „We hebben dan extra voertuigen nodig om voldoende capaciteit voor de reizigers te hebben. En we zijn afhankelijk van de beschikbaar heid van de voertuigen. Is er één om wat voor reden ook ka pot, dan moeten we de oude 'hondenkop' weer van stal ha len. Waarbij ik overigens wil opmerken dat die nog uitste kend dienst doen." In opdracht van de provincie Zuid-Holland en ProRail doet de NS de proef tot eind 2004. Dan moet duidelijk zijn of alles naar wens verloopt. Er is dan ook voldoende materieel be schikbaar. Vervolgens wordt het traject tussen Alphen aan den Rijn en Leiden klaarge maakt voor lightrail. De tram trein moet uiteindelijk door kunnen rijden tot Noordwijk. Overdijk: „Het gebeurt allemaal wat later dan gepland. Oor spronkelijk zouden we begin maart volgens de bestaande dienstregeling tussen Alphen en Gouda gaan rijden. Maar we wilden alles goed testen. De kinderziekten zijn er nu uit." door Anton Diedrich vervolg van voorpagina noordwijk - Het gaat goed met het Palace Hotel. Dat klinkt mis schien verrassend, per slot van rekening kopte deze krant afge lopen week nog met het feit dat het vijfsterrenhotel failliet is en een doorstart maakt. Bart Schui tenmaker staat aan het hoofd van die doorstart, hij is de nieu we directeur. „Wat hier in ander half jaartijd is neergezet, is een compliment waard." Hij maakt lange werkdagen, de man die het Palace Hotel vol moet krijgen. „Laat ik dat met een even corrigeren", springt Schuitenmaker ertussen. „Dat doen we wel als team. Ik ben zo bevoorrecht dat ik daar leiding aan mag geven." Het team dat het Palace Hotel vol moet krijgen staat, zo lijkt het, aan het begin van een hei dens karwei. Per slot van reke ning is de vorige directie niet voor niets failliet verklaard. Schuitenmaker is het daar niet helemaal mee eens. „Ik heb in Nederland al een aantal keren iets nieuws mogen openen, en dus ook morgen voorbereiden. Vanuit die achtergrondkennis kan ik rustig zeggen dat er hier al heel veel goeds op poten staat Voor ons wordt het gro tendeels een kwestie van inkop pen." Hij vindt dat het Palace Hotel alle kans van slagen heeft. „Hier is in anderhalf jaar tijd al heel wat volbracht, dat is een compliment waard. Natuurlijk is er ook van alles misgegaan. Wat wij vooral moeten doen, is heel goed op de uitgaven let ten." Dat is, meent hij, in de eerste periode te weinig gebeurd. Daarnaast heeft ook het Palace Hotel te maken met de instor tende congresmarkt. „Daar zul len we met z'n allen uit moeten Bart Schuitenmaker is de nieuwe directeur van het Palace Hotel in Noordwijk. „Wat hier in anderhalfjaar tijd is neergezet, is een com pliment waard." Foto: Hielco Kuipers komen. En als dat lukt, moeten wij als Palace Hotel meteen weer vooraan staan met goede arrangementen tegen een scherpe prijs." Dat betekent niet dat de kamers nu plotse ling goedkoper worden om nieuwe gasten te trekken, zegt hij. „Daar moeten we heel te rughoudend in zijn. Maar er zijn een paar kamers die we een korte periode tegen geredu ceerd tarief aanbieden, ja. Net als de KLM af en toe een aan bieding heeft, waarbij je toch de volledige service krijgt die bij de vlucht hoort." De congresmarkt, de trainings- markt, 'seminars', die gaan geld in het laatje brengen, hoopt Schuitenmaker. „En dan moe ten we natuurlijk de 'leisure markt' niet vergeten, de 'gewo ne' toerist. We hebben hier bij voorbeeld verwenarrangemen ten, met beauty, health, massa ge, zonnebank, een uitstekend restaurant en een heerlijk ter ras. Ik zou niet weten waarom we niet alle markten aan zou den kunnen." Dat het tot nu toe niet florissant liep met het hotel, ligt niet aan de klandizie, zegt hij. „Een nieuw hotel heeft tijd nodig. In het eerste jaar was de bezet tingsgraad ongeveer veertig procent, in het tweede jaar zit ten we tot nu toe op vijftig. We hopen in het derde jaar aan een bezetting van zestig procen mogen ruiken. Nogmaals, a als nieuwkomer al zo in de markt staat, dan doe je het goed." Zeker ook, zegt hij, dat het Palace Hotel geen li van een keten, met een bad office of een gezamenlijk b<Jek kingskantoor. „We moeten allemaal zelf doen. We werl hard aan naamsbekendheii aan een positieve mond-tot mondreclame. We moeten delijk maken dat we er zijn dat we er blijven." Dat stokje neemt hij nu al fa nen anderhalf jaar over van vorige directie. „In wezen al veel langer dan anderha jaar", corrigeert hij nog m« eens. „Want de 'opening tie' is al ver voordat een h» open gaat ermee aan de sl jaren eerder maken ze pl; zijn ze betrokken bij de ini ling van het interieur en bliciteitscampagne. Het Palace Hotel heeft doo omstandigheden nooit een ciële opening gehad. Dat g; met Palace Hotel-nieuwe wel gebeuren. In septembe de feestelijke lancering. Da hoort het aanbieden van ft tein-annex-vijver De Watei gel - een ontwerp van arcl Britta van Egmond - aan d meente Noordwijk. De wal partij komt te liggen op hi nieuwde Picképlein, bij Pi voor de deur. Tegen die tijd moet de niet directie al een heel eind O] streek zijn met het 'inkopi van de mogelijkheden die vijfsterrenhotel heeft. Hot tijd geeft Schuitenmaker om van het Palace Hotel succes te maken? Hij dei even over na. „Ik hoop dati over een half jaar kunnen gen: we zijn nu qua organii zo ver als we moeten zijn, draait het Palace Hotel zo; het kén draaien." En lukt niet? „Daar denk ik niet ee aan. Ik ben positief ingestt Dat kan ook niet anders, a zo'n hotel mag leiden. Louis Bosman (62) verlaat Zoeterwouds architectenbureau met een gerust hart zoETERWOUDE - De Klaverhal, de Eendenkooi, de flat aan de Bloe menweide, de appartementen op het terrein van Omtzigt, de kantoren aan de Kopperwete ring: in Zoeterwoude-Dorp en Rijndijk wemelt het van de ont werpen van het architectenbu reau van Louis Bosman. Ook zou het bureau best zijn stempel wil len drukken op het dorpscen trum, waar een nieuwe super markt en appartementen moe ten komen. Een 'gedachteschets' voor de hoek van de Veldzicht straat en de Dorpsstraat ligt al bij de gemeente. „Als architec tenbureau kunnen we ons voor stellen datje daar een hele mooie entree maakt." De veranderingen in de dorps kern maakt Louis Bosman als architect niet meer mee. Eind deze maand neemt de 62-jarige Zoeterwoudenaar afscheid van het bureau dat hij in 1966 op zette. Hij gaat met pensioen. Bosman is al geruime tijd aan het afbouwen. Zijn collega's Ben Schildwacht en Peter van Hofwegen zetten het bureau voort. „In principe is het bu- Louis Bosman (rechts) met Peter van Hofwegen en Ben Schildwacht voor hun architectenbureau aan de Kopperwetering. Foto: Hielco Kuipers reau al sinds tweeënhalf jaar van Ben en Peter en ben ik me zelf al die tijd aan het overbodig maken." Door zich geleidelijk terug te trekken, heeft Bosman de continuïteit van het bureau gewaarborgd. En daar was het hem om te doen. „Ik heb al zo vaak om me heen gezien dat opvolging niet goed geregeld is en bureaus naar de knoppen gaan." Nu kan hij met een ge rust hart weggaan. Zakelijke, heldere en functione le architectuur, dat is waar het bureau van Bosman voor staat. Voor een romantisch optrekje zijn opdrachtgevers aan het verkeerde adres. „Het moet klikken tussen jou en je op drachtgever. Een Anton Pieck huis, daar heb ik het gevoel niet bij. Als dat is wat iemand wil, kun je beter afscheid nemen. Anders wordt het voor beide partijen een ongelukkig proces. Dat is geen hooghartigheid. Je moet als architect je eigen ver haal kwijt kunnen. Anders bén je geen architect. Het regelt zich trouwens vanzelf. Mensen die een Anton Pieckhuis willen, ko men ook niet naar ons toe." Anno 2003 telt Bosman Schild wacht Partners (BSP), zoals het bureau sinds 2000 heet, zeven medewerkers. Een groot bureau is nooit Bosmans ambitie ge weest. Hij wil greep houden op de zaken. „Ik wil overal van af weten en dat kan niet als je een groot bureau hebt. De manier waarop we hier werken met el kaar is uiterst aangenaam." Zijn opvolgers Ben Schildwacht en Peter van Hofwegen willen hoogstens 'ietsje groter' wor den. Daarbij denken ze aan een bureau met negen tien mede werkers. Schildwacht en Van Hofwegen zijn bezig met een paar grote opdrachten: een groot watersportcentrum in Leiderdorp, een zorgcentrum in Amersfoort en een dertigtal wo ningen in Schiedam. Louis Bosman studeerde in 1966 af aan de TU Delft. Hij be gon voor zichzelf in het ouder lijk huis aan de Noordbuurtse- weg. Hij ontwierp een huis met kantoor aan de Weipoortseweg, en toen dat kantoor te klein werd verhuisde hij naar het voormalige pand van de Rabo bank aan de Zuidbuurtseweg. Sinds 1991 zit de architect in een door hemzelf ontworpen kantoor aan de Kopperwetering in Zoeterwoude-Rijndijk. Het bureau heeft veel gedaan in de Leidse regio, maar ook daarbui ten. Ook de opdrachten die het bureau aanneemt zijn divers: van dakkapel tot aanleunwo ning. Als Bosman iets moet noemen waar hij erg trots op is, is dat de woontoren aan het Alexander Dubceckplein, langs het water in de Leidse Hoge Mors. „Daar ga ik nog wel eens kijken. Als mijn vrouw en ik naar het strand zijn geweest, rijden we er vaak nog even langs." katwijk - De komst van super markt Lidl moet het winkelcen trum Rijnsoever aan de Melk weg in Katwijk een impuls ge ven. De van origine Duitse dis counter neemt in november de plaats van Cl000, de huidige supermarkt, over. Daarmee krijgt Lidl een tweede vestiging in de kustplaats. Het succes dat de supermarkt aan het Bosplein boekt, geeft de winkeliers in Rijnsoever hoop op een betere toekomst. Want dat het overdekte winkel centrum aan de Melkweg een kwijnend bestaan leidt, is dui delijk. De afgelopen jaren haak ten diverse ondernemers af. Ei genaar KBM (Katwijkse Bouw Maatschappij) heeft vier win kelpanden te huur staan. Direc teur L. Guyt onderhandelde lang met afgevaardigden van Cl000 over de toekomst van de supermarkt in het winkelcen trum. Schuitema, de overkoe pelende organisatie waar de Cl000 onder valt, heeft volgens Guyt lang gedubd over 'hoe het verder moest' in Katwijk. Vorige maand werd de knoop doorge hakt en besloot Cl000 te stop pen. Daarop zocht Guyt toena dering tot Lidl. Guyt hoopt dat daarmee de loop weer in het winkelcentrum komt. Hij beseft dat het nood zakelijk was dat er 'iets' ging ge beuren. „Lidl is een echte dis counter, ze verkopen mee gen dan levensmiddelen 1 En ze zijn goedkoop, dal altijd klanten, ook van b Rijnsoever." En als de kil komen, raken andere ond mers geïnteresseerd. Guyt goede hoop dat er huurde men voor de leegstaande keipanden. De KBM weet niet of Lidl pend gaat verbouwen. D permarktketen zelf geeft commentaar over de op staande opening van een 1 filiaal. Bakker T. den hoopt dat Lidl zo snel mi het pand betrekt. „W; klanten komen niet als boel langdurig gaan wen." (advertentie) IDE STELLir Cl Geef uw mening I w1-. J| www. Ie idschdagbladn

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16