olgend jaar •opfestival Warmond iet is een en al bedrijvigheid in en rond Poelweijde LEIDEN REGIO Kinderopvang bij hockeyclub Alecto zo goed als rond SKL dolgelukkig met nieuwe stek in De Bloemerd Verpauperd Zwetsloot voorlopig niet verkocht Vrachtauto met bier uit de bocht Leiderdorp incasseert ten onrechte Protest ouders deels succesvol [Joppepop op Koudenhoorn 3 door Janneke Dijke ieiderdorp - Het openen van een afdeling buitenschoolse ang bij hockeyvereniging :to in Leiderdorp is zo goed rond. Als komende maand gemeenteraad besluit vier in te doneren en de leden van :to dinsdag 'ja' zeggen tegen voorstel om de basisschool- rlingen te verwelkomen, dan de verbouwing van het ihuis in De Bloemerd be ien. »cto en de Stichting Kinder opvang Leiderdorp (SKL) kre gen vorig jaar het idee om sa- ïen te werken. SKL was op zoek naar geschikte ruimte in sportpark De Bloemerd. Dat deel van het dorp is een blinde vlek wat betreft opvang van kin deren na schooltijd. De hockey club wilde graag iets doen voor de maatschappij, en wilde ruimte benutten die doorde weeks leegstaat. Een obstakel vormde het geld, dat nodig is om het clubgebouw van Alecto geschikt te maken voor spelen de kinderen. Burgemeester en wethouders van Leiderdorp hebben nu besloten bijna vier ton bij te dragen aan de ver bouwing. De raad moet daar nog wel mee instemmen. Nico Wassenaar, als bestuurslid van Alecto verantwoordelijk voor het beheer van de accom modatie, is blij met de gemeen telijke toezegging. Zonder die financiële bijdrage was het niet gelukt. Alecto heeft aan de bij drage van de gemeente echter niet genoeg. Wassenaar hoopt nog op subsidie van het Fonds 1818, en moet daarnaast de clubkas van Alecto aanspreken. Wassenaar wil niet zeggen hoe veel geld hij precies nodig heeft. ,,Dat vind ik een beetje moeilijk, want we moeten het nog aanbesteden en ik wil het de aannemer niet te makkelijk maken." Alecto bouwt twee nieuwe kleedkamers, die vervolgens verhuurd worden aan de bui tenschoolse opvang. Net als bij hockeyclub Roomburg in Lei den zijn deze kleedkamers een voudig in te richten voor spe lende kinderen, en zijn ze ook vlug weer om te toveren zodat ze zwetende sporters kunnen herbergen. Ook wordt de club zaal vergroot. Een deel hiervan wordt afgesloten met een flexi bele wand en komt in gebruik bij de kinderen. In totaal krijgen die drie ruimtes in het hockey- pand. De hockeyclub bouwt daar naast lustig verder. Voor Alecto is uitbreiden noodzakelijk. Het clubgebouw is neergezet voor ongeveer 700 leden, maar er staan inmiddels zo'n 1100 hoc keyers op de ledenlijst. „Som mige ruimtes zijn nu continu in gebruik. Iedereen loopt elkaar in de weg", verklaart Wasse naar. Er komt twee keer zoveel vergaderruimte, onder meer voor de scheidsrechtersoplei- dingen en de training van de coaches. Ook komt er meer bergruimte en een fysiokamer. De twee kleedruimtes en het deel van de clubzaal die de SKL gaat gebruiken, kunnen 's avonds en in het weekend door hockeyers bezet worden. SKL is dolgelukkig met de nieu we stek. Er komen 60 kindplaat sen, verdeeld over drie groepen, vertelt Marlen Visser. „De Bloe merd is een perfecte locatie. Behalve alle sportclubs zit er ook het sociaal cultureel werk, en je hebt er de skatebaan en het speelpark. Vanaf een be paalde leeftijd kunnen kinderen zelfstandig naar hun sportclub gaan, terwijl ze in de buiten schoolse opvang zitten. Dan hoeven ouders daar op hun vrije dag niet meer aan te den ken." De kinderopvang opent de deuren in het voorjaar van 2004. De hockeyers kunnen de nieuwe ruimtes dat jaar na de zomer in gebruik nemen. oegstgeest - Boer derij Zwetsloot wordt voorlopig niet verkocht. Pro gressief Oegstgeest heeft met een ini tiatiefvoorstel de weg vrij gemaakt voor onderzoek naar een nieuwe bestemming. Een groep burgers krijgt een half jaar om plannen te ontwikkelen om de verpauperde hofstee te om te bouwen tot educa tief centrum. De gemeenteraad van Oegstgeest geeft de Initiatief groep Boerderij Zwetsloot, waarin Vereniging Oud Oegstgeest verte genwoordigd is, de gelegenheid om de bouwtechnische en financiële haal baarheid te onder zoeken. De groep krijgt ambtelijke ondersteuning. Het is de bedoe ling een centrum op te richten waarin milieu en cultureel-histori- sche aspecten centraal staan. Progressief Oegst geest is blij met de steun die het van de andere fracties voor zijn voorstel krijgt. Enkele maanden geleden diende PrO een motie in voor een Milieu Educatief Centrum in de boerderij. Dat voorstel werd af gewezen vanwege het miljoenente kort in Oegstgeest. leiden/zoeterwoude - Door nog onbekende oorzaak is gistermiddag een vrachtauto volgeladen met bier op de grens van Zoeterwoude en Leiden uit de bocht gevlogen. De chauffeur raakte daarbij licht gewond. Volgens de politie ging het om een eenzijdig omgeval. In de bocht van de Willem van der Madeweg en de Nu is de chauffeur waarschijn lijk de macht over het stuur verloren. Foto: Hielco Kuipers leiderdorp - Gek werd Ronald Veeren uit Leiderdorp ervan. Ie dere maand haalde de gemeen te Leiderdorp dit jaar een be drag van 38,57 euro van zijn re kening. En elke maand moest hij zijn bank weer de opdracht geven het geld terug te storten. Vanaf nu zal het niet meer ge beuren, beloofde de gemeente gisteren. De incasso berustte op een fout. Dat was Veeren van het begin af aan al duidelijk. De incasso had te maken met een gemeentelij ke heffing van 814 gulden die hij in 2000 niet betaald zou hebben. „Dat heb ik allang be taald", stelt hij. „Weliswaar te laat, maar wel in 2000." De Lei derdorper vindt het maar vreemd dat een gemeente zo maar geld van een rekening kan halen. „Want ik heb hier geen machtiging voor verleend." De gemeente Leiderdorp heeft inmiddels door dat de incasso niet terecht is en belooft er mee te stoppen. „Dat bedrag van 38,57 staat gelijk aan 85 gulden, de kosten die in 2000 aan een dwangbevel vastzaten", aldus een woordvoerster van de ge meente. „Het achterstallige be drag had hij toen wel betaald, maar deze kosten nog niet. Daarom hebben we elke maand geprobeerd dit te incasseren. Dat deden we steeds weer op nieuw, omdat hij het steeds te rughaalde." De gemeente heeft het nu toch maar even uitgezocht. „Uit een onderzoekje is gebleken dat zijn betaling en ons dwangbevel el kaar destijds hebben gekruist. Het dwangbevel was in 2000 dus onterecht, en daarom hoeft hij de kosten niet te betalen." Dankzij de protesten van de oudervereniging van de Montessorischool heeft Poelweijde meer glans gekre gen. Dat zegt adjunct-direc teur Remmerswaal. De ou dervereniging waarschuwde eerst het schoolbestuur en toen de gemeenteraad, dat de verhuizing naar Poelweij de op een ramp zou uit draaien. Zij maakten zich zorgen over het oude gedeel te waar veel achterstallig on derhoud was. De oudervereniging heeft het onder meer voor elkaar gekregen dat het afgebrok kelde sanitair toch is ver nieuwd. Dankzij sponsoring van Akzo-Nobel zijn de tweedehands lokalen op nieuw in de verf gezet. Een goede opknapbeurt van de oudbouw blijkt veel meer te kosten dan is begroot. Daar om moet de school het met oud of afgeschrmen materi aal doen. Lerar ™Annemarie Jansen heeft het eerste pro bleem al ontdekt: In haar schoolbord zit een meters lange scheur. Toch willen zij en Remmerswaal niet kla gen. „De kinderziekten over leven we wel. En voor dat schoolbord komt natuurlijk een nieuw exemplaar", zegt Remmerswaal.Al moet ik op mijn kop staan." De oudbouw staat op het zuiden. De lokalen op de eerste verdieping hebben nog geen zonwering. De temperatuur doet daar den ken aan die in een Finse Sauna. Als de verhuizing rond is, gaat de directie lob byen voor een goede oplos sing. Het liefst wil de school buitenzonwering hebben. Maar bij de gemeente is de spaarpot Poelweijde leeg. ir Coen Polack mond - Warmond is vol- I jaar een popfestival rijker. j(s alles meezit is in de zomer n 2004 de eerste editie van op. Voor een festival in stus van dit jaar bleek de |d te kort. nisator Armand Stelma t de afgelopen weken met 1 groep vrienden hard ge- t om ook dit jaar een Jop- jop te organiseren. Dat had i augustus moeten plaatsvin- Maar hij ontdekte dat de 1 te kort was en besloot dat t beter was het festival een e uit te stellen. >epop moet gaan plaatsvin- n op eiland Koudenhoorn en cp'n 2500 bezoekers trekken, it sfeer betreft wordt het een Voor de afgelaste van dit jaar hadden de voor de muziek meer de Leidse groep en het hitsterretje van de single benaderd. Er waren contacten met Bacardi over grote 'breezer-tent'. is er niet erg rouwig om hij een jaartje moet wach- „We hebben nu goede con- met de gemeente. De vindt het een prachtig plan, dus als we vol gend jaar eerder beginnen dan moet het zeker voor elkaar ko men." Stelma bedacht het festival met een vriend in de kroeg. „Daar ontstaan immers de beste idee- en. Bij het uitwerken loop je te gen praktische problemen op die de boel flink kunnen op houden. Het verkrijgen van een vergunning heeft tijd nodig en de gemeente heeft een beperkt aantal dagen vastgesteld waar op de geluidsniveaus hoger mogen zijn dan anders. Die da gen waren dit jaar voor War mond allemaal vergeven." Burgemeester Vosjan van War mond zegt dat ze het festival volgend jaar een verrijking voor het dorp zou vinden. Wat haar betreft kan Joppepop worden toegevoegd aan de toch al niet misselijke evenementenkalen der die het dorp er 's zomers op na houdt. „Het zou een heel nieuw genre evenement zijn. Zoiets is prima geschikt voor onze gemeente. Maar ik geef pas een vergunning als ik zeker weet dat de veiligheid gewaar borgd is. Dat is nu eenmaal niet in een korte tijd met de brand weer en de politie kort te slui ten. Daarom is het beter als Joppepop volgend jaar pas ge organiseerd wordt." n. Montessorischool en kinderopvang Oegstgeest samen onder oud en nieuw dak is door Nancy Ubert se kgstgeest - Stratenmakers leg- jen in r^s tempo nieuwe klin- ers. Een timmerman werkt aan en schuine oprit voor één van jy Ie ingangen. Verhuizers sjou- eliwen af en aan. Leveranciers "engen nieuw meubilair. Leer- t0 rachten van de Montessori- vvj] Khool en leidsters van de Stich- th 'ng Kinderopvang Oegstgeest da 5K0) proberen hun nieuwe do- nein op orde te brengen. Het is jn( «nen al bedrijvigheid in Poel- m tójde, dat maandag school- en ;il 'pvangklaar moet zijn. ■ei lac dijJuf. kunnen we helpen?" rntaan komen kinderen van Montessorischool Oegst- 018eest naar Poelweijde. Vanwege nl 'e verhuizing zijn ze vrij, toch «Hen ze bij hun leerkracht zijn. oi Ik help veel liever dan dat ik 'uiten speel", klinkt het telkens n de gangen. 'oelvveijde biedt opvang en on- lerwijs ineen. Achter het oude choolgebouw aan de Lange •oort is een nieuwe 'vleugel' ebouwd. Die deelt de Montes- orischool met de SKO. Aan het 'and dat al meer dan dertig jaar staat is flink wat vertim- "erd. „De school moest op een asplan aansluiten en niet an- lersom", verklaart adjunct-di- pcteur Loes Remmerswaal de 'goureuze verbouwing van het weedehands' gedeelte, •c Poelweijde-toer begint bij f[ 'e kinderopvang. Frances p loutman, hoofd van de buiten- ihoolse opvang, laat de huis-, e computer-, de hobby-, en de ill Peelkamers zien. Alle ruimten Leerlingen van de Montessorischool kwamen op hun vrije dag spontaan naar hun nieuwe klas om te helpen met uitpakken en inrichten. Foto: Hielco Kuipers staan in verbinding met elkaar. „Dat is bewust gedaan", vertelt ze. In de huiskamer doen de kinderen inspiratie op, van hier uit gaan ze iets doen. Ze kun nen natuurlijk ook hangen op de bank. Hangen is belangrijk. Natuurlijk gaan we allerlei acti viteiten aanbieden, maar we willen de kinderen het zalig nietsdoen niet ontnemen. Bo vendien mag de vrijetijdsbeste ding niet prestatiegericht zijn." 'Uit en thuis' is het thema waarmee de SKO de komende tijd aan de slag gaat. De buiten wereld wordt symbolisch mee naar binnen gebracht en vanuit 'huis' gaan de kinderen naar buiten om van alles te onderne men. In totaal gaan zes groepen bui tenschoolse opvang en een peuterspeelzaal in het nieuwe onderkomen draaien. Boven dien richt de organisatie op een beetje afgelegen plek in het pand een tienercentrum in. „De wat oudere kinderen heb ben behoefte aan een eigen stek en niet altijd zin in die ukken." De keuken, die de trots van de opvang gaat worden, is nog niet bedrijfsldaar. „Voor de vakantie willen we die wel in gebruik hebben. Er komt namelijk een kookeiland. Geloof me, kinde ren vinden kokkerellen het ein de. Dat wordt pasta eten in de vakantie." Vanuit het onderkomen van de SKO, stap je zo de kleurrijke au la van de school binnen. Die is beslist fraai te noemen, met zijn grote podium en hoog plafond. Terwijl leerkrachten en ouders sjouwen en soppen, werken jongens en meisjes uit de hoog ste groepen op hun vrije dag aan de musical. Want de uit voering moet volgende week wel staén. Verhuizing of niet. De SKO gaat de aula, net als het speellokaal van de school, na schooltijd gebruiken. „Bij ons worden altijd heel wat toneel stukjes opgevoerd", zegt Hout man, die net een doos verkleed- kleren in een klein kamertje on der de trap heeft gezet. Dat trapkamertje wordt ingericht als sprookjeshuis. Loes Remmerswaal neemt de rondleiding over. De Montesso rischool heeft de meeste spul len donderdag al verhuisd. Do centen, ouders en kinderen zijn vooral bezig met inrichten, ter wijl medewerkers van het ver huisbedrijf de afgeschreven goederen weghalen. Ook in de Montessorischool staat het contact met de buitenwereld centraal. In oud-Poelweijde geen lange gang meer met kale muren waarachter karakterloze lokalen schuilen. Elke klas en iedere werkruimte is transpa rant, zoals Remmerswaal dat noemt. Overal kun je zonder moeite naar binnen of naar buiten kijken. In de nieuwbouw hebben de klassen zelfs inge bouwde vitrinekasten in de muur tussen het lokaal en de gang. „Een mooie vondst van de architect. Je kunt er niet al leen doorheen kijken, de kinde ren kunnen op die manier ook exposeren waarmee ze bezig zijn." Twee kleine patio's heeft de school er 'gratis' bij gekregen. Van de grootste wordt een ka- boutertuin voor de jongste kin deren gemaakt. De andere wordt ingericht als een soort Ja pans hofje, waar kinderen mooie stenen kunnen neerleg gen. „Bijvoorbeeld stenen die ze tijdens de vakantie hebben gevonden." Na het weekeinde is de Mon tessorischool voor het eerst sinds jaren compleet. Tot aan de pinkstervakantie werd op drie verschillende locaties les gegeven. Omdat het hoofdge bouw tegen de vlakte gaat voor de bouw van een nieuw winkel centrum en Poelweijde leeg kwam te staan, heeft de school een onderkomen gekregen dat helemaal is afgestemd op het lesplan van Montessori. „Het is allemaal kielekiele geweest", besluit Remmerswaal de rond gang. „De sloop van het oude pand stond vast in de agenda. Als we hier niet op tijd terecht hadden gekund, hadden we twee keer moeten verhuizen." Wie op de verhuisdagen in de buurt van Poelweijde is ge weest, begrijpt dat je daaraan niet moet willen denken.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15