LEIDEN REGIO 1 Herindeling Warmond pas in 2006 Alleen in de bezemkast wordt niet gewerkt Penthouse met extra doucheruimte voor de hond Toch hoge bc voor arme Wassenaarder Verdachten va 'Trage wethouder Hillebrandrotondi Provincie biedt excuses aan Wachtlijst voor duinwandeli KOZIJNEN Voetbaltoernooi in Leiderdorp leiderdorp - Lekker voetballen op het trapveldje naast de Prins Willem Alexanderschool in Lei derdorp? Op woensdagmiddag 25 juni is er een voetbaltoer nooi voor kinderen van 10 tot 14 jaar. Inschrijven, individueel of per team van vijf personen, kan bij Sjelter: 5421662. De kos ten bedragen 1 euro per per soon en het toernooi duurt van 14 tot 16 uur. Verzamelen bij Sjelter aan de Heemraadlaan. Vrouwenoverleg over uitstraling leiderdorp - Het Vrouwenover- leg Leiderdorp komt vrijdag 13 juni bij elkaar van 17.30 tot 19.30 uur in gebouw Sjelter aan de Heemraadlaan. Rebecca KruijfF vertelt hoe ze haar be drijf, The Best Image in Winkel hof, heeft kunnen opbouwen. Als adviseur helpt ze mensen om hun uitstraling te verster ken, onder meer door de juiste kleding te dragen. Kraamverhuur in Houtkamp leiderdorp - De organisatie van het Houtkamp Festival in Lei derdorp draait op volle toeren. Theatergroepen, koren en bal letdansers oefenen om op 31 augustus hun beste kunnen te tonen in het park. Wie een kraam wil inrichten tijdens het festival kan zich melden bij Rob Grijn (5893166). Niet-commer- ciële organisaties betalen 15 eu ro, commerciële organisaties 25. Politieke partijen zijn niet welkom. Reserveren moet voor 10 augustus. Informatie over familiestamboom leiderdorp - Wie meer wil we ten over het opzetten van een familiestamboom, kan op woensdagavond 18 juni terecht bij de Oudheidkamer Leider dorp. Sytske Visscher, verbon den aan de afdeling Rijnland van de Nederlandse Genealogi sche Vereniging, legt uit welke voorbereidingen nodig zijn en waar de gegevens gevonden kunnen worden. Dit doet ze aan de hand van een bekende Leiderdorpse naam. De Oud heidkamer Leiderdorp is te vin den in gebouw Doesmeer, Hoogmadeseweg 70. woensdag 11 juni 2003 reorganisatie doorgemaakt. II moet niemand uit, hier hebl we juist extra personeel nodj Klaver van Progressief Oeg! geest wil dat Timmers gaat d derzoeken of het hele gemef tehuis wel overhoop gehaali moet worden, of dat het mo| lijk is minder rigoureuze ma 0 regelen te treffen. De andere q i commissieleden zijn dat me 7 hem eens. Ook omdat Oegsi 1 geest betrokken is bij de heri Me deling van de gemeenten in w ze regio. Voor hetzelfde geldj" staat Oegstgeest straks niet IB meer. De verbouwing kost zo'n 190.000 euro. Volgens de co missie moet het in elk geval minder geld kunnen. den haag/wassenaar pasgetrouwde Wassenai zijn in hoger beroep deeld tot een boete van 120| ro en 210 uur werkstraf. Man en vrouw bekenden <j 243 hennepplanten haddej kweekt en gestolen geld hal bewaard voor een kennis, kwam hen bij de politierej op een boete van 2500 eurr persoon te staan. Ze gingJ hoger beroep omdat zij het voor de boete niet kondei brengen. De twee zijn pal trouwd. Een groot deel vai lage inkomen gaat op aai kind. Daarom vroegen de d lieden een hogere werksq plaats van de boete, ster Plugge van het gerei kwam aan deze wens tege^ Het gerechtshof besloot i toch tot een deels onvoorf delijke boete. voorschoten - In de Trai in Voorschoten heeft de i in de nacht van dinsdal woensdag rond één uurl mannen uit Zoetermeer en 20 jaar aangehouden en[ cel gezet. Zij hielden ziel dacht op bij een kleding en konden geen verklai hun vreemde gedrag ge1 politie was getipt door? buurtbewoner. Burgemeester Timmers strijdt voor verbouwing gemeentehuis door Nancy Ubert oegstgeest - De bezemkast van het gemeentehuis van Oegst geest is nog niet in gebruik. Maar als het zo doorgaat wordt die misschien wel ingericht als werkhok. Burgemeester Tim mers zit met haar handen in het haar. Het monumentale pand biedt het ambtenarenapparaat te weinig ruimte. Maar de ge meenteraad is niet van plan zo maar in te stemmen met de ver bouwingsplannen die Timmers presenteert. Zij sluiten niet uit dat nog dit jaar wordt bezuinigd op personeel. In dat geval is er dan voor niets verbouwd. Drie maanden geleden ging de gemeenteraad akkoord met het voorstel om meer ambtenaren in dienst te nemen. De gemeen te heeft al een tiental nieuwe medewerkers verwelkomd. Bo vendien loopt nog een aantal sollicitatieprocedures. Die nieuwkomers moeten ergens kunnen werken. Volgens Tim mers is er nauwelijks plaats voor hen. Daarom doet zij op deze dinsdagavond de commissie burger en bestuur een verbou- wingsvoorstel. Maar de raadsle den nemen niet zomaar aan dat een interne verbouwing en een verhuizing van werkplekken on ontkoombaar zijn. „Onze kinde ren krijgen les in noodlokalen", klaagt Oudendijk van Leefbaar Oegstgeest. „Waarom de ambte naren dan ook niet." Timmers kan niet geloven dat het Ouden dijk ernst is. „Een barak? In die prachtige tuin voor dit monu mentale huis?" Klaver van oppositiepartij WD betreurt het dat het college niet eerder heeft bedacht dat extra personeel ook meer werkruimte betekent. Nu komen de inrich tingskosten als mosterd na de maaltijd. Zijn naamgenoot van Progressief Oegstgeest wil dat het college en de raad de ko mende tijd gaan praten over hun beleid. Is het wel nodig alle plannen uit te voeren en nieuwe dingen te bedenken, wil hij we ten. „Moeten we niet eens iets van het wensenlijstje schrap pen?" Oudendijk vraagt zich af of in Oegstgeest, net als in Lei den, wellicht ambtenaren ont slagen moeten worden. Zeker nu Oegstgeest zo'n noodlijden de gemeente is geworden. CDA- 'er De Kok (zelf ambtenaar bij de gemeente Leiden) schrikt van de geluiden die in de vergade ring zijn te beluisteren, zegt hij. „Ik hoor hier hele enge dingen. Ontslag? Een vacaturestop? Als jeblieft niet. We eisen kwaliteit. We hebben korte tijd geleden besloten dat we meer mensen nodig hebben, laten we nu alsje blieft niet gaan jojoën." De burgemeester verdedigt het ambtenarenkorps met enige fel heid in haar stem. ,Je hebt als werkgever de taak om goed voor je mensen te zorgen. We moe ten ze een goede werkplek kun nen aanbieden. Twee jaar gele den hebben we hier een grote Eerste appartementen van omstreden torens woonklaar leiden/oegstgeest - Leefbaar Oegstgeest is boos. Heel boos op wethouder Hillebrand van Leiden omdat die in het Leidsch Dagblad van afgelo pen zaterdag heeft gezegd dat de gemeenteraad van Oegst geest 'een enge opvatting van regionale samenwerking' heeft. De raadsleden beginnen te ge loven dat Oegstgeest juridisch niet verplicht is de tunnel tus sen Poelgeest en de Leidse Me- renwijk te bouwen en Hille brand is daarover behoorlijk ontstemd. De lokaio's uit Oegstgeest zijn op hun beurt gégriefd door de uitlatingen udi van de Leidse wethoudi deze krant. Ze zijn zo bo< zij het liefst een daad v stellen, meldt LO'er Ou dijk. Het plein met rotonde de Wïllibrordkerk, vlakbi oprit van de A44 naar Le moet een nieuwe naam' gen. Om Leiden een lesje ren zou LO het liefst ziei het plein wordt omgedooi 'het plein der regionale menwerking'. In Oegstge jargon wordt dat dan va 'de tergend langzame brandrotonde', want tijde spits staat het verkeer muurvast. door Coen Polack warmond - De provincie neemt naar verwachting pas in februari 2004 een beslissing over de her indeling van Warmond. Tot die tijd hebben de betrokken ge meenten en de provincie de tijd om te zoeken naar de beste sa menwerkingen of'fusies in de re gio. Dat bleek gisteren tijdens een gesprek tussen gedeputeerde staten en de burgemeesters en wethouders van de zeven betrok ken gemeenten. De procedure die moest leiden tot herindeling van Warmond liep af op 4 januari. Uiterlijk' vier maanden daarna moest de pro vincie een eindoordeel geven over de herindeling van het dorp aan de Leede. Die beslis sing bleef uit In de maanden daarvoor waren Leiden, Leider dorp, Oegstgeest, Voorhout, Sassenheim en Alkemade moge lijke fusiepartners voor War mond. Na de provinciale verkie zingen in maart wilde het nieu we college van Gedeputeerde Staten geen overhaaste beslis singen nemen. De herindeling werd voor onbepaalde tijd op geschort. Gisteren bleek dat gedeputeerde staten tot half oktober de tijd nemen om de bestuurskracht van de verschillende gemeenten te onderzoeken en te bekijken hoe de onderlinge verhoudin gen zijn. Voor de provincie staat voorop dat de gemeenten intern hun zaken op een rijtje hebben en hun regionale verplichtingen kunnen nakomen. Als de provincie een voorstel voor herindeling heeft gedaan hebben de gemeenten tot half december de tijd om daar hun mening over te geven. Daarna is de beslissing aan provinciale staten, de Tweede en de Eerste Kamer. De provincie gaat er van uit dat een fusie van gemeenten op 1 januari 2006 een feit kan zijn. Gedeputeerde staten greep het gesprek van gisteren aan om ex cuses aan te bieden aan War- door Nancy Ubert oegstgeest - Het juridische circus rond de zes woontorens in Poel geest is nog nietten einde, maar bouwer Jos Jansen heeft intussen wél de finish gehaald. Binnenkort worden de eerste luxe apparte menten opgeleverd. Vijftig van de in totaal 73 woningen zijn ver kocht. Wie interesse heeft in de laatste appartementen is zater dag welkom op de woontoren kijkdag. Journaliste Nancy Ubert mocht al even een kijkje nemen. Drie van de zes woontorens zijn uit de steigers. „Dat biedt met een een andere aanblik, vind je niet", zegt directeur Guus Koper van de bouwdivisie van Jos Jan sen. Samen met Marlijn Smitte- naar, projectleider van de ont wikkelingsmaatschappij van de Rijpweteringse onderneming, staat hij bij het laagste flatge bouw, het torentje van vier hoog aan de rand van de nieuwbouw wijk, tegenover het woonwagen centrum Trekvaartplein. Koper wijst op het bouwwerk. „Kijk nou eens goed. De architect is erin geslaagd de bouwmassa optisch klein te houden. Dankzij het gebruik van verschillende materialen." Het geraamte be staat uit metselwerk in een vrij donkere steen. Daaraan zijn een soort 'zwevende delen' gekop peld, die zijn afgewerkt met licht gevelstucwerk. Het lift- en trap penhuis lijkt los te staan van de toren. Het gewelfde dak en de uitwaaierende balkons (het breedste boven, het smalste on der) geeft het ontwerp zijn eigen karakter. „Speels", vindt Smitte- naar. „Ik krijg het er warm van, nu ik het zo zie en beschrijf', zegt Koper. „De bedoeling van de architect fs helemaal uit de verf gekomen." Onder de toren tjes, één van vier lagen en vijf van zes lagen, zijn de parkeerga rage en bergingsruimten. Met ruim een half jaar vertra ging krijgen de eerste bewoners binnenkort de sleutel van hun super-de-luxe appartementen. Omwonenden, met name aan de Lobeliuslaan, hebben fel ge vochten tegen het bouwplan van het 'Heemland Terras'. Hun strijd is nog niet gestreden. De buurtbewoners zijn van plan tot aan de hoogste rechter door te procederen. Hun eis, afbraak, zal waarschijnlijk niet worden ingewilligd. Wellicht weten ze er een forse schadevergoeding uit te slepen. In elk geval hebben ze wel één keer flink gescoord in hun lange rechtsgang. Vier van de zes gebouwen zouden zeven etages krijgen en dat was in strijd met het ontwikkelings plan, zo luidde destijds het oor deel van de rechtbank. Vandaar dat de flats nimmer de zevende etage hebben gehaald. In totaal herbergen de zes woontorens 56 appartementen, 11 maisonnettes en 6 penthou ses. Alle woningen zijn vanuit de (afgesloten) parkeergarage met de lift bereikbaar. De delen van het parkeergaragedak waarop niet is gebouwd, worden bedekt met mos. Dat biedt een aardiger aanblik dan betonnen platen. Het kruidachtig mos is ook een goede waterbuffer. Koper en Smittenaar gaan een flatgebouw met zes woonlagen binnen. Ze showen de apparte menten met drie en vier kamers. In elke woning is een ruime, enigszins langwerpige woonka mer met een balkon annex ter ras en een (half) open keuken. „Interesse?", vraagt de project leider. „We hebben er nog een paar te koop vanaf 240.000 euro. Maar die op de begane grond zijn allemaal weg. De driekamer maisonnette heeft weer een andere uitstraling. In deze woning is de kamer vrij vierkant. De appartementen die de medewerkers van Jos Jansen laten zien, verraden al een vleugje van de smaak van hun toekomstige bewoners. Zo heeft het ene echtpaar voor een strak ke zwart-wit betegelde badka mer gekozen en de volgende voor een zacht grijze met bloe- metjesrand. Het mooist bewaren de mannen voor het laatst: de topverdieping waar één penthouse is te vin den. Koopsom: minimaal 600.000 euro. „Maar dan heb je ook wel wat moois", juicht Ko per. De woning is op zijn minst indrukwekkend te noemen. Het ronde dak dat aan de buiten kant goed is te zien, wordt ook binnen geaccentueerd. Het ge bogen plafond ligt naar schat ting vier meter boven de vloer. De woonkamer is met zijn hoge plafond en 85 vierkante meter bijna een balzaal. ,Aan een klein bijzettafeltje heb je hier niks." Vanuit elke kamer heb je uitzicht over de wijk. Ook deze etage kun je naar ei gen smaak indelen. Zo laten de eigenaars van dit dakapparte ment een extra doucheruimte bouwen. „Voor de hond", weet Smittenaar. Elke woontoren heeft dus zo'n penthouse. Op de twee dakap partementen die nog niet zijn verkocht rust een optie. „De niet-verkochte woningen hou den we nu nog zoveel mogelijk kaal", vertelt Koper. „Zodat de wensen van de bewoners mak kelijk uitvoerbaar zijn." Grotere ramen op het zuiden, kleinere vensters aan de noord kant. Ook met energiebesparing is rekening gehouden. De ap partementen zijn overigens aan gesloten op 'stadsverwarming'. Het Rijpweteringse bouwbedrijf Jos Jansen kun je wel de bouw meester van de Oegstgeestse nieuwbouwwijk noemen. „Ja, het merendeel hebben we ge daan", zegt Koper. „We hadden ook veel grond in handen. Een vies spelletje gespeeld? Nee, dat ik bestrijd ik. Regeren is vooruit zien, dat weet toch iedereen?" Kijkuurtjes De Leeuw Makelaardij en bouw- en ontwikkelings maatschappij Jos Jansen houden zaterdag 14 juni kijkuurtjes voor de woonto rens van het Heemland Ter ras. Van 11.00 tot 13.00 zijn bezoekers welkom. De eerste drie torens worden deze zo mer opgeleverd. Eind dit jaar moeten alle zes woonklaar zijn. Van de 73 appartemen ten zijn er 50 verkocht. Elk ty pe woning is nog verkrijg baar, met uitzondering van de goedkoopste. Alle huizen op de begane grond zijn al verkocht Nog geen jaar geleden lieten Warmonders aan commissa ris van de ko ningin Jan Fransen zien dat ze willen dat hun dorp onafhankelijk blijft. Uit de bijeenkomst van gisteren blijkt dat het nog wel even duurt voordat de provincie een definitief oordeel velt over de War- mondse toe komst. Archieffoto: Henk Bouwman mond over de gang van zaken. Door het uitstel van het provin ciale besluit verkeert Warmond al lange tijd in onzekerheid. Dat de pers eerder op de hoogte was van het uitstel dan de gemeente zat burgemeester en wethou ders ook dwars. Burgemeester Vosjan: „Ik heb gisteren mijn twijfels uitgesproken of dit uit stel procedureel wel mogelijk is. Dit duurt al zo lang. Onze me dewerkers zitten al jaren in on zekerheid. Ik hoop dat gedepu teerde staten nu vaart zetten achter hun besluitvorming." Vosjan vertelde gedeputeerde staten, dat Wannond tijdens het lange wachten zelf een ander idee heeft ontwikkeld. De ge meente wil met omliggende ge meenten intensieve samenwer kingen aangaan. Hierover is op 24 juni een bijeenkomst met de zeven gemeenten in het War- mondse Trefpunt. Vosjan: „We hebben duidelijk laten weten dat onze gemeente niet stil heeft gezeten." Nu de samenwerkingsverban den in de Leidse regio en de Duin- en Bollenstreek samenge voegd worden, is er volgens de provincie reden genoeg om de hele situatie rond de gemeente lijke herindeling nog eens kri tisch te bekijken. Vosjan is daar blij mee, maar heeft weinig hoop dat haar gemeente uitein delijk de dans ontspringt. Guus Koper (links) en Martijn Smittenaar van bouw- en ontwikkelingsmaatschappij Jos Jansen. Foto: Hielco Kuipers door Coen Polack wassenaar - Wie een wandelin getje wil maken door de Wase- naarse duingebieden Bierlap, Kijfhoek en Solleveld moet daar minstens een paar maanden mee wachten. Voor de natuur gebieden geldt momenteel een wachtlijst, nu de toegangskaar ten die door de beheerders van de gebieden uitgegeven zijn, ge heel zijn uitverkocht. De drie duingebieden zijn zo kwetsbaar dat de beheerders, Duinwaterbedrijf Zuid-Holland en het Zuid-Hollands Land schap, ervoor gekozen hebben om de toegang te regelen met jaarkaarten. Dit jaar waren er vierduizend van die pasjes be schikbaar, die inmiddels alle maal weg zijn. De eerste kans voor wandelaars om zo'n jaar kaart toch nog te bemachtigen is in oktober. Dan vervallen de huidige jaarkaarten en komen er plaatsen vrij door wandelaars die hun kaart niet verlengen. Volgens directeur Gerard van den Berg van het Zuid-Hollands Landschap is er rond Den Haag gewoon te weinig natuur om al le liefhebbers te kunnen laten wandelen. „Nieuwe natuurge bieden aanleggen kan daarom een optie zijn, net als in Wasse naar, waar een oud bollenveld omgetoverd is tot duingebied. De afgelopen jaren zijn er in de Haagse regio vooral veel geil neergezet en er is vei der aandacht voor gr< weest. Rond Rotterdam nog veel schrijnender, beren nu de gemeenten I provincie ervan te dat we snel groene g< moeten gaan aanleggen.' Volgens woordvoerder Poppelier van Duinwat! Zuid-Holland zijn de di den te kwetsbaar om zoekers dan de vierduizei kaarthouders toe te Solleveld, dat een natui ment is, zal dat zi beuren. Misschien dat hoek en Bierlap wel bezoekers kunnen komei dan moeten we eerst bi we dat wel willen. Er is vraag naar en we weten zo goed hoe we daar nu moeten gaan." Volgens lier staan er moment! driehonderd mensen wachtlijst. (advertentie) TOONAANCEVtND IN KUNSTSTOF RE

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16