vragen over wapens Irak BUITENLAND Inlichtingenwerk VS moet op de schop' Somers premier Vlaanderen s: Omstreden politicus sterft in vertrouwde riskante stijl StCCds IllCCr - Migrant mag na vijf jaar ook naar ander EU-land Top The New York Times treedt terug na schandaal Paus in Kroatië aangekomen Rebellen Liberia naderen het centrum van hoofdstad loden bij explosie j flatgebouw jskou - Zeker elf mensen, on- |r \vie acht kinderen, zijn van- ihtend om het leven gekomen lor een explosie in een flatge- v in de Tsjetsjeense hoofd ei Grozny. Dat heeft een iordvoerder van het Tsje- ;ense ministerie van veilig- lid gezegd, bij de explosie (ramen ook een man en twee Luwen om. Het flatgebouw et vijf verdiepingen zou door explosie zijn ingestort. De rzaak van de ontploffing is g niet bekend, maar het gaat moedelijk om een kapotte jsleiding. vrijdag 6 juni 2003 ttjeen asiel voor milie Saddam iden - Familieleden van de traliën Iraakse leider Saddam issein die zich mogelijk |"en ïuldig hebben gemaakt aan emsenrechtenschendingen men Groot-Brittannië niet in. t staat in een verklaring die jj kantoor van de Britse pre- t er Tony Blair gisteren heeft n gegeven. De verklaring is lU( larschijnlijk een reactie op )rz ichten in de pers dat een efvan Saddam Hussein die al en in Groot-Brittannië ver- n ft twee dochters van de ltei irmalige president wil hel- 11 zich in het land te vestigen. Tij zullen geen asielaanvragen overweging nemen van zijn rhters, vrouw of welk fami- id dan ook als zij mogelijk rokken zijn geweest bij men- irechtenschendingen", aldus 1 woordvoerder van Blair. Harde wordt eeds groener' an< onpHiNGTON - Als gevolg van et naatveranderingen wordt de edi de steeds groener. Dit blijkt iac een studie die is uitgevoerd e a ipdracht van het Amerikaan- ninisterie van energie en de :we ntevaartorganisatie NASA. ma aarde is de afgelopen twee dat :ennia jaren warmer, natter ld. zonniger geworden. Daar- 00 >r zijn er meer plaatsen ge- ikt geworden voor planten te groeien, d v - ilgische politie budt Irakees aan nie issel - De Belgische politie cl ft gisteren een 45-jarige Ira- is, s aangehouden in verband an; t de tien giftige poederbrie- en die de afgelopen dagen ver ent urd zijn naar onder meer mier Verhofstadt en de po erikaanse, Britse en Saudi- t p e ambassades. Volgens het g] gische openbaar ministerie edi 'e de verzender van de brie- ;nd waarschijnlijk protesteren g en de oorlog in Irak of het ces dat momenteel in Brus- wordt gevoerd tegen 23 per en die banden met al-Qae- zouden onderhouden. Htrokkenne •^inslagen gepakt us - De Franse politie heeft Marokkaanse man opge- t die verdacht wordt van be- kenheid bij de aanslagen in e herenigde Staten op 11 sep- )es iber 2001. De arrestatie vond ondag plaats, maar pas gis- gr in werd er een officieel on- e e zoek ingesteld naar de 34-ja- 2,;, iKarim Mehdi. Hij zou van e 1 zijn geweest een aanslag te atgen op een toeristisch com- gji ic op het Franse eiland Réu- ■ovj n in de Indische Oceaan, aj.. hdi zou in contact hebben lCj Jtaan met de groep Arabische gjjj lenten in Hamburg, van wie dpj vast te staan dat zij een be- pa grijk aandeel hebben gehad le voorbereiding van de aan- jjjj ;en in de VS. li Chemicali' rdcft wellicht nog ille e SHiNGTON - Ali Hassan al- /ee jid. beter bekend als 'Ali |ge imicali', is mogelijk nog in in. De Amerikaanse minister defensie Rumsfeld heeft dat eren gezegd. Rumsfeld be- 1 :rc*e aP^ n08 ^at om leven was gekomen bij een nbardement op zijn villa in raakse stad Basra. ,,We vie- locaties in het zuiden aan irvan bekend was dat hij r was. Er waren speculaties hij was gedood, nu zijn er culaties dat hij nog altijd in in is. Ik weet het domweg t", aldus Rumsfeld. itzaaiing kanker {"j voorkomen' den - Amerikaanse onder- ;av kers hebben mogelijk een 311 ldel ontdekt dat de uitzaai- Vai van (borst) kanker kan voor- s e3nen. Bij muizen zijn positie- ao* esultaten behaald, meldde va BBC. Maar het zal nog lang en voor duidelijk is of het lerzoek, dat is uitgevoerd in San Francisco Medical Cen- van betekenis kan zijn voor he )ehandeling van kanker bij d< nsen. De onderzoekers zijn c 1 geslaagd de mogelijkheid kankercellen om te hechten sen andere cellen te reduceren hui daarmee de kansen op uit- ling te verkleinen. f door onze correspondent Wierd Duk Berlijn - Gevoel voor spektakel was Jürgen Möllemann, de om streden Duitse politicus die giste ren rond het middaguur op 57-ja- rige leeftijd om het leven kwam, niet vreemd. De door schandalen achtervolgde oud-minister van economische zaken voor de libe rale FDP, beëindigde zijn leven in de opzienbarende stijl die Duits land sinds lang van hem gewend is: hangend aan een parachute. Möllemann, in diskrediet ge raakt kopstuk van de FDP en in de jaren negentig nog vice-kan- selier onder Helmut Kohl, stort te neer bij het plaatsje Marl- Lohmühle, in de deelstaat Noor- dijn-Westfalen. Het openbaar ministerie vermoedt, op basis van getuigenverklaringen, dat het gaat om zelfmoord. Een on geluk of misdrijf wordt echter niet uitgesloten. Kort voor de fatale sprong had de Duitse Bondsdag Mölle- manns onschendbaarheid op geheven. De autoriteiten open den daarop een internationaal onderzoek wegens vermeende belastingontduiking en illegale campagnefinanciering. Duitse politici reageerden verslagen op het nieuws. Bondskanselier Ger hard Schroder zei Möllemann 'goed te hebben gekend' en 'als mens te hebben gewaardeerd, ook al maakte hij het je niet ge makkelijk'. CDU-chef Angela Merkel schetste de besnorde populist als een 'volbloed politi- luxemburg/anp - Buitenlanders die legaal in de ene EU-lidstaat verblijven, mogen zich na vijf jaar ook in een ander Europees land vestigen. Zij krijgen daar, evenals EU-burgers, recht op onderwijs, medische zorg en minimale verzorging. Duitsland, dat kampt met een hoge werk loosheid, mag hen onder be paalde omstandigheden het recht op werk weigeren. Hetzelf de geldt voor Oostenrijk en Ita lië. De Europese ministers van bin nenlandse zaken en justitie maakten daarmee gisteren in Luxemburg een einde aan een langdurige juridische strijd over de rechten van zogeheten derd- elanders. Hun familieleden krij gen ook het recht om zich na vijf jaar verblijf in de ene EU-lid- staat te vestigen in een ander land, als één familielid bijvoor beeld voor zijn of haar werk is overgeplaatst. Over de hele linie geldt dat de genen die zich in een andere EU-lidstaat willen vestigen, wel in hun eigen onderhoud moe ten voorzien. Dat geldt overi gens ook voor Nederlanders die bijvoorbeeld naar Spanje willen verhuizen. Minister Verdonk (vreemdelingenzaken en inte gratie) zegt dat Nederland daar ook de voorwaarde aan mag verbinden dat burgers zich inte greren. Nederland maakt verder een al gemeen voorbehoud dat perso nen die een samenlevingscon tract hebben of een homohuwe lijk zijn aangegaan, wat buiten Nederland alleen in België kan, zich wel gewoon mogen vesti gen. Dat geldt niet voor in Nederland getrouwde homoparen die naar andere EU-landen willen ver huizen. Daarvan kan de partner niet automatisch mee met dege ne die in een andere lidstaat een baan krijgt. Möllemann was een ervaren parachutist (foto uit 1999). Gisteren sprong hij zijn dood tegemoet. Foto's: Reuters/AFP Möllemann, die zijn machtsba sis had in 'zijn' deelstaat Noordrijn-Westfalen, was we gens de schandalen waarbij hij was betrokken en zijn plompe optreden ook in de eigen FDP omstreden. Maar vice-voorzitter Walter Döring prees zijn ver diensten 'wat voor meningsver schillen we ook met hem had den'. In veel reacties klonk verwonde ring door over Möllemanns re cente handelwijze. Zo verspreid de hij aan de vooravond van de Bondsdagverkiezingen, vorig jaar september, een als antise mitisch geïnterpreteerd vlug schrift waarin hij stelling nam tegen joodse leiders in Duits land en tegen de Israëlische pre mier Sharon. Een collega, die Möllemanns tumultueuze poli tieke leven omschreef als 'bont gekleurd met licht en schaduw zijdes', bekende de liberale voorman 'niet meer te hebben begrepen'. Möllemann legde zijn functie als vice-voorzitter van de partij neer, toen partijge noten hem de slechte verkie zingsresultaten in de schoenen schoven. In het gezelschap van negen springers steeg Jürgen Mölle mann, die zijn verldezingscam- pagnes ook telkens opluisterde met parachutesprongen, gister morgen op vanaf een vliegveld in Noordrijn-Westfalen. Hij sprong vanaf vierduizend meter hoogte. Volgens zijn medesprin gers opende Möllemanns hoofdparachute zich aanvanke lijk wel, maar liet op 1500 meter hoogte los. De reserveparachute opende niet, waarop Mölle mann te pletter sloeg. Volgens experts is het nagenoeg ondenkbaar dat een ervaren springer als Möllemann iets der gelijks overkomt. Ooggetuigen vertelden dat Möllemann voor de fatale sprong al opmerkelijk in zichzelf was gekeerd. Een af scheidsbrief is vooralsnog niet aangetroffen. Jürgen Möllemann stond cen traal in een partijfinancierings- schandaal. In het kader van dat onderzoek, waarbij meer dan honderd ambtenaren zijn inge zet, werd gisteren bekend ge maakt dat huiszoeking wordt gedaan op dertien plaatsen in Duitsland, Spanje, Luxemburg. Zijn echtgenote hoorde van Möllemanns dood op het mo ment dat hun huis in Münster door de politie werd onder zocht. De Bondsdag, de tweede kamer, waarvan hij bijna dertig jaar deel uitmaakte, herdacht Möllemann met een minuut stilte. Volgens vice-voorzitter Susanne Kastner kan alle kritiek die in de laatste maanden over de omge komen politicus is uitgestort niet verhullen dat hij jarenlang een gewaardeerd afgevaardigde new york/afp-anp - Twee kop- stukken van de krant The New York Times zijn opgestapt als gevolg van een schandaal over gedeeltelijk verzonnen artikelen. Dat maakte het dagblad gisteren in een verklaring bekend. Hoofdredacteur Howell Raines en zijn plaatsvervanger Gerald Boyd namen hun verantwoor delijkheid voor de reeks omstre den verhalen van journalist Jay- son Blair. De 27-jarige verslag gever bleek alleen al tussen ok tober vorig jaar en april dit jaar zeker 36 van zijn 73 artikelen grotendeels gefingeerd of over geschreven te hebben. Verder nam vorige week een van de belangrijkste redacteuren van de krant ontslag omdat hij een verhaal onder zijn naam groten deels op informatie van een freelancer had gebaseerd. Ver slaggever Rick Bragg, winnaar van de Pulitzerprijs, verklaarde dat journalisten bij de invloed rijke krant veelvuldig gebruik maken van feelancers. Raines en Boyd stonden al lan ger bloot aan kritiek. Zij zouden fouten van Blair hebben gene geerd en waarschuwingen over de kwaliteit van zijn werk in de wind hebben geslagen. Ze wer den ook beschuldigd van het bevorderen van de carrière van de jonge zwarte verslaggever in het belang van de diversificatie van de redactie, ondanks zijn bekende tekorten. Tot interim-hoofdredacteur is de 66-jarige veteraan Joseph Le- lyveld benoemd. Hij was de voorganger van Raines en stapte in 2001 op na zeven jaar The New York Times te hebben ge leid. rijeka - Paus Johannes Paulus II is gistermiddag in Kroatië aangeko men voor een vijfdaags bezoek aan het land. Het is het derde bezoek van de paus aan Kroatië en de honderdste buitenlandse reis in zijn bij na 25-jarige ambtsperiode. De paus bezocht Kroatië eerder in 1994 en 1998. Ongeveer 85 procent van de 4,4 miljoen Kroaten is rooms-katho- liek. Foto: EPA/Petar Fabijan londen-washington/anp-rtr - Er komen steeds meer aanwijzin gen dat de Britse en Amerikaanse regeringen de rapporten van vei ligheidsdiensten over de massa vernietigingswapens in Irak heb ben beïnvloed. Hans Blix, hoofd van de VN-wapeninspecteurs trok gisteren het bestaan van verboden wapens in Irak in twij fel. Maar de Amerikaanse presi dent Bush beloofde 'de waarheid' over Iraks wapenarsenaal te ont hullen. Blix zei gisteren, bij de presenta tie van zijn laatste rapport aan de VN-Veiligheidsraad dat Irak veel vragen over zijn wapenpro gramma open heeft gelaten. Maar dit betekent volgens hem niet dat dergelijke gevaarlijke wapens er nog steeds zijn. De Zweed, die eind deze maand met pensioen gaat, hield de deur echter op een kier, en sloot niet uit dat er in Irak nog steeds massavernietigingswapens zijn. Maar de conclusie 'dat er iets bestaat, alleen maar omdat er geen verantwoording over kan worden afgelegd' kan niet wor den getrokken, aldus Blix. De VN-wapeninspecteurs zijn volgens Blix nog steeds bereid om hun werk in Irak te hervat ten. Maar de VS hebben hun komst voorlopig uitgesloten. Washington heeft een eigen team samengesteld dat de zoek tocht naar massavernietigings wapens moet oppakken. Ook Bush haalde de kwestie van de massavernietigingswapens aan. Hij sloot gisteren zijn zes daagse buitenlandse reis af op de Amerikaanse basis in Qatar. Bush verklaarde dat de oorlog tegen Irak bedoeld was 'om een volk te bevrijden'. De massavernietigingswapens vormden volgens hem echter ook een 'gevaar voor de wereld'. Het zoeken naar deze wapens blijkt een moeilijke opgave. Sad dam had 'een groot land had om de wapens te verstoppen. Wij zoeken, en zullen de waar heid boven tafel krijgen', aldus Bush. Maar zowel in de Verenigde Sta ten als in Groot-Brittannië is de manier waarop het Witte Huis en Downing Street met de infor matie over het Iraakse wapen programma zijn omgegaan ver der onder vuur komen te liggen. Een voormalige hoge functiona ris bij de afdeling inlichtingen van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken ver klaarde gisteren tegen de BBC dat 'bewijs was verdraaid en het publiek misleid over zaken die bijdroegen aan de besluitvor ming over de oorlog'. In de krant The Washington Post beklagen leden van de CIA zich over de 'veelvuldige' bezoeken van de Amerikaanse vice-presi dent Cheney aan het CIA- hoofdkwartier. Sommige func tionarissen voelden zich daar door onder druk gezet. Cheney's bezoekjes zonden 'doelbewust of niet' signalen af 'dat er be paalde uitkomst van ons werd verlangd', aldus een anonieme vooraanstaande functionaris. Ook vanuit Londen komen er steeds meer 'belastende' verha len. Een academicus, wiens on derzoek eerder zonder bronver melding was overgenomen in een Brits rapport over Irak, heeft de medewerkers van premier Blair ervan beschuldigd zijn ma teriaal te hebben 'geplagieerd en gemanipuleerd'. Zij hebben de grootte van het Iraakse wapen arsenaal opgeblazen. Een bron bij de Britse inlichtin gendienst zei gisteren tegen de BBC dat het kantoor van Blair het Iraakse wapenrapport van de dienst zeker zes keer heeft te ruggestuurd met de vraag ver anderingen aan te brengen en de taal harder te maken. Parlementariërs in zowel Groot- Brittannië als de VS hebben een onderzoek ingesteld naar de mogelijke manipulatie van rap porten over de Iraakse wapens. monrovijv/afp-rtr - Groepen rebellen zijn de buitenwijken van de Liberiaanse hoofdstad Monrovia binnengekomen. Dit melden ooggetuigen. De troe pen die zich tegen de Liberiaan se president Charles Taylor heb ben gekeerd staan op zo'n 5 ki lometer van het centrum. Het zou gaan om de 'Lurd'-rebellen, met wie Taylor juist deze week nog vredesbesprekingen heeft gevoerd. Mensen die uit de buitenwijken naar het centrum van Monrovia zijn gevlucht, melden dat er ook vluchtelingen uit verder gelegen delen van het land naar de hoofdstad proberen te komen. „Ik heb nog nooit zo veel men sen gezien sinds het begin van de gevechten", aldus een oogge tuige. Een woordvoerder van het Libe riaanse ministerie van defensie heeft tegengesproken dat de op standelingen voor de poorten van Monrovia staan. Hij gaf wel toe dat er een aanval was ge weest De berichten over het offensief van de rebellen komen enkele uren na de uitspraak van presi dent Taylor dat er een mislukte poging is gedaan om zijn be wind omver te werpen. Dit zou gebeurd zijn tijdens zijn verblijf in Ghana, waar hij met Lurd vredesoverleg voerde. Dat is een van de groepen die sinds 2000 vechten om Taylors bewind om ver te werpen. Volgens Taylor had een buiten landse diplomaat hooggeplaats te regeringsmedewerkers en de vice-president aangezet om in opstand te komen. In verband met de vermeende staatsgreep heeft Tayor zijn vi ce-president Moses Blah laten arresteren. Over de nationaliteit van de diplomaat liet hij zich niet uit. Militaire bronnen in Liberia zei den dat de Amerikaanse ambas sade achter de mislukte staats greep zat. De coup zou zijn mis lukt, omdat een legergeneraal er niet aan wilde meewerken. De president keerde woensdag terug uit de Ghanese hoofdstad Accra. Het tribunaal dat oor logsmisdaden in Sierra Leone onderzoekt, stuurde diezelfde dag een aanhoudingsbevel voor Taylor naar de regering in Accra. De Ghanese autoriteiten lieten hem echter niet oppakken. door onze correspondent Ans Bouwmans Washington - Opnieuw haalt een Ameri kaanse inlichtingendienst de kranten, deze keer over mogelijke manipulatie van het Irak-dossier. Ondanks een reeks schanda len en missers is er sinds 1947 nimmer iets veranderd in de organisatie van de inlich tingengemeenschap in de VS. Na de schaamtevolle vertoning rond 11 septem ber kan en moet het anders, meent Wil liam Odom, voormalig directeur van de National Security Agency (NSA). Er bestaan veel misverstanden over de inlichtingendiensten in de VS. Eén ervan is dat die club bestaat uit de CIA en de FBI. De CIA voor het buitenlandse inlich tingenwerk en spionage, de FBI die be halve het opsporen van criminelen ook het snuffel- en luisterwerk binnen de VS opknapt. De groep is echter veel groter. Hij omvat ook verschillende militaire in lichtingendiensten, een paar gespeciali seerde agentschappen die onder het Pentagon vallen, en afdelingen op diver se ministeries. Om het overzicht te houden en prioritei ten te stellen, is het dringend nodig om een 'inlichtingen tsaar' aan te stellen, meent William Odom. Deze voormalig directeur van de National Security Agen cy - de dienst die zich bezig houdt met het onderscheppen van communicatie - pleit al jaren voor een reorganisatie van het netwerk aan bureau's en bureautjes dat zich in de VS bezig houdt met het verzamelen en analyseren van inlichtin gen over bedreigingen, wapenarsenaal en spionage van en door landen en ter reurorganisaties. De aanval op 11 september 2001 heeft genoeg beschamend bewijs geleverd dat het anders moet, zegt Odom. Uit onder zoek van het Amerikaanse Congres is ge bleken dat er wel degelijk aanwijzingen waren voor een dergelijke aanslag, maar de verschillende diensten slaagden er niet in ze met elkaar in verband te bren gen. In zijn boek 'Fixing Intelligence' stelt Odom dat het gebrek aan waarschuwing voor de al-Qaeda-aanslag op de VS een collectief falen was, van inlichtingenwerk én beleid. De politieke leiders moeten ook verantwoordelijk worden gehouden, aldus de voormalige NSA-directeur. Hen is vooral aan te wrijven dat ze al decen nia lang hoognodige hervormingen heb ben laten liggen. Wat moet er anders? Om te beginnen moet de positie van de huidige 'Directeur Centrale Intelligentie' - dé adviseur van de president op inlichtingengebied - worden veranderd. Nu is dat George Te net, die tegelijkertijd directeur is van de CIA. Omdat hij twee petten op heeft le vert dat problemen op met de andere diensten zoals de NSA en de NIMA (die zorgt voor satellietfoto's). De parlemen taire onderzoekscommissie die het falen van de inlichtingendiensten na 11 sep tember onderzocht, kwam eind vorig jaar tot dezelfde conclusie. Er moet een func tionaris op ministersniveau komen die de regie voert over het openlijke en ge heime speurwerk van de dertien verschil lende diensten, zo luidde de belangrijkste aanbeveling. Het probleem van deze constructie is dat het grootste deel van club hiërarchisch onder het Pentagon (defensie) valt. En heeft degene die met de geldbuidel ram melt het niet voor het zeggen? Volgens Odom is dat geen struikelblok omdat het budget voor het grootste deel vastligt en wordt bepaald door het Congres. Het is de vraag of de 'inlichtingen tsaar' er ooit komt, gezien tegenstand binnen de in lichtingendiensten zelf, maar Odom hoopt dat het Congres zo wijs is, door te zetten. Verder stelt Odom voor dat er drie onderdirecteuren komen voor de drie verschillende vormen van inlichtingen werk: menselijk (openlijke informatiever garing en geheim agenten), fotografie (vliegtuig, satelliet) en onderscheppen van communicatie. Zo komt er meer overzicht over het werk. Tot slot vindt Odom dat er werk gemaakt moet worden van een aparte binnen landse inlichtingendienst, vergelijkbaar met de Britse MI5. Het plan van presi dent Bush om de FBI en CIA samen te la ten werken in een 'centrum tegen terro risme' zal niet werken omdat er een te groot cultuurverschil tussen de twee be staat, aldus Odom. „Waar de één in het geniep, preventief en buiten de publici teit werkt, is de ander gericht op misda den die zijn gepleegd en de vangst van boeven." Samenwerking tussen FBI en CIA is in het verleden al een groot probleem ge bleken, en de kans dat er daadwerkelijk iets van coöperatie op de werkvloer van de grond kan komen, is gering. De vorig jaar opgetuigde FBI-poot die zich bezig houdt met contra-terrorisme (inlichtin genwerk) moet dan ook uit de FBI ge haald worden, aldus Odom. door onze correspondent Pascale Thewissen brussel - De Mechelse burge meester Bart Somers (39) om schrijft zichzelf wel eens als een 'snotneus'. Een relatief jonge en ambitieuze politicus, zonder en kele ministeriële ervaring. Toch wordt hij door de top van zijn partij, de Vlaamse Liberalen en Democraten (VLD), naar voren geschoven als de nieuwe minis ter-president van Vlaanderen. Een baan waar niemand in zijn partij om zit te springen. Ook Somers zelf niet. Somers volgt zijn partijgenoot Patrick Dewael op, die op ver zoek van premier Guy Verhof stadt de federale regering gaat versterken. Een opvolger vin den, was - met nog maar een jaar te gaan - niet gemakkelijk. In 2004 zijn er deelstaatverkie zingen in België. Van een uitda ging is geen sprake. De Vlaamse paars-groene regering hangt als los zand aan elkaar na de desa streuze nederlaag van Agalev bij de parlementsverkiezingen van 18 mei. Twee groene ministers, Mieke Vogels en Vera Dua, trokken zich het verlies persoonlijk aan en stapten op. Tel daarbij het vertrek van Dewael en de popu laire socialist Steve Stevaert (die zijn ministerpost éérder dit jaar verruilde voor het voorzitter schap van zijn partij) en alle po litieke kopstukken zijn verdwe nen. De verwachting is dat de Vlaamse regering enkel nog de lopende zaken afhandelt; dat Somers een zakenkabinet moet leiden. Niet meer dan dat. Het is wellicht de reden waarom Karei de Gucht, de norse partij voorzitter van de VLD, heeft be dankt voor de eer. De liberaal Dirk van Mechelen, Vlaams mi nister van ruimtelijke ordening, is gepasseerd. Van Mechelen staat bekend als een dossiervre ter maar zou te weinig mediage niek zijn. En dus valt de keus op Bart Somers, het aankomend ta lent van de VLD. Hij staat be kend om zijn verbale capacitei ten. Veelal tot ergernis van zijn politieke tegenstanders heeft hij altijd en overal een mening

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 7