Bedrijfsauto's nu in najaar op eigen RAI BOOT-RIALTO Nissans eigen Kangoo gaat Kubistar heten AUTO HEEMSKERK tl Saab de veiligste van Zweden Zorgeloze lectuur: relatiemagazines (advertentie) Alphen a/d Rijn Noordwijk Zaagmolenweg 4 0172 44 16 89 Van Bercketweg 34 071 364 00 40 Leiderdorp Weversbaan 12 071 589 89 00 Hoofddorp 7 023 561 63 10 (advertentie) 30]^* Leiden Roetofarendsveen Lammenschansweg 128, Leiden, Tel.: 071-531 08 11 Alkemadelaan 1, Roelofarendsveen, Tel.: 071-331 28 66 Mogelijk terugkeer Klassieke AutoRAI door Peter Lodewijks De BedrijfsautoRAI wordt dit jaar gehouden van 17 tot en met 25 oktober. Het is voor het eerst dat The European Road Transport Show, zoals het in de bedrijfsau towereld aansprekende evene ment officieel heet, in het najaar wordt gehouden. De verschuiving van februari in de 'even' jaren naar oktober in de 'oneven' jaren houdt ver band met de nieuwe status van de BedrijfsautoRAI. Samen met de Internationale Automobil- Ausstellung (IAA) voor bedrijfs auto's in Hannover behoort het Amsterdamse evenement nu tot de Europese A-beurzen en om die reden is besloten beide ten toonstellingen om het jaar in oktober te houden. Op die ma nier is er elk jaar in Europa één grote, internationale bedrijfsau to-tentoonstelling. De RAI Vereniging ziet met de verkregen A-status van The Eu ropean Road Transport Show zijn inspanningen beloond. De kwaliteit van de beurs, het over zichtelijke aanbod, de hoge in ternationale bezoekersgraad en de ligging van het Amsterdamse RAI-complex zijn belangrijke items gebleken. Ook dit jaar zullen alle belangrij ke sectoren weer vertegenwoor digd zijn op de BedrijfsautoRAI. Diverse wereld- en Europese primeurs geven het evenement extra glans. De beurs is in okto ber op werkdagen doorlopend toegankelijk van 11 tot 22 uur, in de weekeinden van 10 tot 17 uur. Meer informatie op inter net: www.roadtransportshow.nl Klassieke RAI Ondertussen probeert de RAI Vereniging een ander evene ment nieuw leven in te blazen, te weten de Klassieke AutoRAI. Alle autoimporteurs hebben een brief gekregen met de vraag of er belangstelling is om aan een klassiekerbeurs nieuwe stijl deel te nemen. Het zou een menge ling moeten worden van de twee bekende beurzen in het Duitse Essen: de Techno Classi- ca en Motorshow Essen. De eer ste Nederlandse klassiekerbeurs nieuwe stijl moet in april 2004 worden gehouden en voortaan in elk AutoRAI-loos jaar, de 'even' jaren dus. JU lilbeurs, Amstelveen ege, Startbaan 12, Jfl stelveen-zuid. w. treintjes, info n .Magirus Festival van [irus-Deutz Club, Helmond. ie 8 8546 940. w.magirustig.nl Radio 538 Pinksterraces, uit Park Zandvoort. ,5740 750. iv.cpz.nl 'H. Super Oldtimer Festival, :f~J ahohallen, Lisse. '1 10 2687 466. c v.superoldtimerfestival.com fa nhard Treffen. j1 Dën Ned., Stadionplein, !,y 5 iterdam. 059 8422 557. ssen v.panhardclub.nl ff it. Meeting Ford XR/RS- Midland Circuit, Lelystad. fcv.xrrs-club.nl va Italia, TT-circuit Assen. 2380 380 of 016 5503 554. w.tt-assen.com vvdbcarevents.nl foem 2003, centrum Joure. 3416 030. J tf.vroem.com il5 Spettacolo Sportivo, ni erfuit Park Zandvoort. 5740 750. www.cpz.nl "Ford clubdag. Hartogh Ford Museum, egom. 025 2518118. jnt. Alfa Romeo meeting, vit Park Zandvoort. 5740 750. www.cpz.nl >P Canada, Formule 1, ttreal. - Imerican Sunday, erduinplein, IJmuiden. 5511 243. 19 Mega Truckfestival, ?lags, Flevopolder. 5503 554. v.megatruckfestival.nl 49 Italia a Zandvoort, irote £uit Park Zandvoort. 5740 7 50. www.cpz.nl «auloises Dutch TT, nd Prix van Nederland, tem* lircuit Assen. 2380 380. v.tt-assen.com v.motogr andprix.com 'P Europa, Formule 1, uurgring, Duitsland. laar: redactie Weg Wiel, 507.2003 PA Haarlem, e-mail: hdwegenwiel@hdc.nl Lani onder verantwoording 'e betreffende organisatie. De uit wis niet verantwoordelijk voor af dingen of gewijzigde data. fe-laatsteinformatie^ bel het ver- telefoonnummer of ga naar het lende internetadres. Weg Wiel Gebruikmaken van de succesvolle Renault Kangoo is voor Nissan natuurlijk veel goed koper dan het zelf ontwikkelen van een geheel nieuwe bedrijfswagen. Foto: Nissan door Peter Lodewijks scHiPHOL-RUK - Een populair alternatief voor de ruimtewagen of mpv is de 'per- sonenbesteller' la Citroën Berlingo, Peugeot Partner, Renault Kangoo, Fiat Dobló of Opel Tour. Bij deze op bestel wagens gebaseerde ruimteauto's is de bruikbaarheid belangrijker dan het uiter lijk, de prijs is daarentegen een stuk gun stiger. De volgende fabrikant die met een derge lijke auto op de markt komt is Nissan. De auto gaat Kubistar heten en vult het gat dat de verdwenen Sunny Qbic onder de Primastar en de Interstar had achtergela ten bij de lichte bedrijfswagens van Nis san. De Nissan Kubistar is een kloon van de Renault Kangoo, zoals ook de Primastar (Trafic) en de Interstar (Master) van Re nault gekopieerd zijn. Nissan is sinds enige tijd eigendom van Renault en beide fabrikanten werken de laatste jaren nauw samen. Een van de samenwerkingsver banden houdt in dat de producenten au to's van elkaar lenen en die onder de ei gen naam op de markt brengen. De Re- naults Trafic en Master zijn momenteel zelfs onder drie verschillende merkna men te koop. Naast Nissan heeft name lijk ook Opel deze bestelbussen (Vivaro en Movano) in het gamma opgenomen. De Japanse fabrikant is in Spanje gestopt met de productie van de Vanette en Tra- de. Deze eigen bedrijfswagens voldeden niet meer aan de strenge eisen van de hedendaagse consument. Het gebruiken van de Trafic, Master en Kangoo is uiter aard een veel goedkopere oplossing dan zelf nieuwe bedrijfswagens ontwikkelen. Maar het werkt ook de andere kant op: Nissan gaat mogelijk een zogeheten suv (luxe terreinwagen) aan Renault leveren. De grootste kandidaat daarvoor is de nieuwe Nissan X-Trail. Net als de Kangoo wordt de nieuwe Nis san-besteller met meerdere keuzemoge lijkheden leverbaar wat ramen en deuren aangaat. Voor de aandrijving biedt Nis san kèuze uit drie common rail turbodie sels en twee benzinemotoren. De stan daard- en veiligheidsuitrusting liggen volgens Nissan op het niveau van een personenauto. De productie start op 18 augustus in de Renault-fabriek in het Franse Maubeuge, daar waar ook de Kangoo's vandaan komen. Vanaf oktober staat de Kubistar bij de Nissan-dealer. Prijzen zijn nog niet bekend. vrijdag 6 juni 2003 redactie: Peter Lodewijks Stockholm - De Saab 9-5 is in Zweden uitgeroepen tot de veiligste auto van het land. Een verzekeringsmaatschappij houdt daar al ja ren in de gaten wat er bij ongevallen precies gebeurt. Van meer dan honderd verongelukte auto's is een jarenlange studie gemaakt van het letsel van de inzittenden. Een letselrisicoberekening wordt elke paar jaar bijgewerkt en de Saab scoort daarbij minstens 40 procent beter dan gemiddeld, aldus de onderzoekers. Saab zelf heeft een ei gen bestand met gegevens van 6000 ongevallen met Saabs. Analyses daarvan worden gebruikt voor de ontwikkeling van de veiligheids uitrusting van de auto's. gens, maar ook gewone perso nenauto's. In 1955 nam Citroën Panhard over en 12 jaar later was het afgelopen. Er zijn zondag heel bijzondere Panhards te be wonderen op het Stadionplein, zoals een Citroën SM-prototype met Panhard 24CT carrosserie (op de foto een 24CT uit 1966), uitgerust met een speciale 4-ci- linder DS-motor. Dit model is af komstig uit de museumcollectie van de Citroën-fabrieken. Uit het museum van Le Mans komt de Le Mans-winnaar 1962, een Pan hard CD, speciaal voor deze gele genheid over. Verder staat er ook een aantal in veel gevallen unieke modellen, vertegenwoor digers van de Franse sportwa genmerken die Panhard-tech- niek gebruikten: zoals DB (Deutsch Bonnet), Ghia Aigle, Rafale en Veritas. Tevens is er een onderdelenbeurs (alleen Panhard) en een boeken- en modelautokraam (Panhard en Citroën). Foto: Panhardclub bitse Vi2-motor 91 Aston Martin niDAM - Ford gaat vanaf kerfst 2004 V12-motoren wen voor de prestigieuze e dochter Aston Martin, ömen deze motoren nog ICosworth Technology (on- ;1 van Audi) in Welling- ^h. Eigenaar Ford gaat de )oren exclusief voor Aston o bouwen in de eigen fa- e Keulen. Een forse uit- ig van de productie daar 3 de overstap mogelijk. meer power »r VW Phaeton Volkswagen komt de- land met een 4.2 liter V8- met 335 pk voor het top- Phaeton en denkt dat de in het superluxe seg- ach met deze uitbreiding aangesproken zullen voe- door deze mega-Volkswa- De V8 met vierwielaandrij- en 6-traps tiptronic auto- it kost 107.000 euro als 5- »r. Als exclusieve 4-zits ver- Ath net massagestoelen achter- E ost hij 123.350 euro. De -.I eton was al te koop met een an I V6,5.0 V10 TDi en 6.0 W12. zw Z «dkopere voering Jazz er 1 ien - Honda levert de Jazz to rtaan ook met 1.2 liter loni :htbron. De auto was tot nu De uitsluitend te koop met een n iter van 83 pk. Ais 1.2 met iet v k kost de Jazz inclusief on- meer elektrisch bediende npi^iiten, afstandsbediende h fi trale vergrendeling, audio- nie allatie, abs, vier airbags en en irbekrachtiging 15.340 euro. gew ALENDER In een overwegend Duitse verkiezing zagen onlangs twee Alfa Romeo's kans om in hun categorie eerste te worden. Zowel de Alfa 147 als het bijna productierijpe studiemodel Alfa Brera vie len in de prijzen. Twee Duitse magazines hadden hun lezers opge roepen om het ontwerp van in totaal 326 auto's te beoordelen. Er kwamen ruim 46.000 reacties bin nen. De lezers mochten in twaalf categorieën drie po sitieve en drie negatieve stemmen uit te brengen. Met liefst 45,5 procent po sitieve en slechts 3,6 pro cent negatieve stemmen, eindigde de Alfa 147 in de compacte klasse met over macht als eerste, voor de Mercedes C-klasse Sport- coupé en Peugeot 307. Hoe fascinerend de toe komst van Alfa Romeo wordt, bewijst de coupé studie Alfa Brera. Vast staat dat deze potente sportwa gen in productie zal gaan. Zijn carrosserielijnen vor men, al ruim voor bet de buut van de uiteindelijke productieversie, een mijl paal in de designtraditie van Alfa Romeo. Deze stel ling wordt bevestigd door dezelfde verkiezing. Met een positieve balans van 43,6 procent van alle stem men liet de Alfa Brera zijn naaste concurrenten de Peugeot RC (17,6 procent) en de Cadillac Cien (15,3 procent) ver achter zich. In de middenklasse haalde de Alfa 156 het net niet en ein digde op slechts 1,7 pro cent van het hoogst geklas seerde model, de Audi A4. door Peter Lodewijks nieuwegein - Veel worden er bij ons niet van verkocht in een jaar, maar de Spider en GTV zijn voor Alfa Romeo toch van wezenlijk belang. Ze doen vooral dienst als imagebuilder, als 'uithangbor den' voor de sportiviteit en uit straling van het fameuze Italiaan se merk, dat eigendom is van megafabrikant Fiat. Op de autoshow van Genève eer der dit jaar stonden beide wa gens in een opgefriste gedaante en nu staan ze bij de dealers. De grootste uiterlijke verandering zit aan de voorkant. Het Centro Stile van Pininfarina heeft de neus, waarop de facelift van beide mo dellen zich met name richtte, in overeenstemming gebracht met de actuele stijlkenmerken van het merk, in de richting van de Alfa 147 zeg maar. De opvallende wig- vorm van het koetswerk is na drukkelijk gebleven, de V-vorm van de neus is nog iets versterkt. Nieuw zijn ook de 16 inch licht metalen wielen en drie carrosse- riekleuren: Brunello rood, Race groen en Kobalt blauw. In het in terieur zijn eveneens diverse ver anderingen doorgevoerd, zoals de bekleding en plaatsing van knoppen. Ook is de zitpositie van de bestuurder ten opzichte van de weg iets verlaagd, waardoor 'de communicatie met de auto verbetert' zegt Alfa. Een aantal niet zichtbare ver nieuwingen bevindt zich onder de motorkap, die komen pas naar boven bij een zeer aan te bevelen proefrit. De 3.2 liter V6 24-klepper uit de Alfa GTA (maar met tien pk minder) maakt van de GTV de snelste Alfa die er ooit geweest is. Met zijn 240 pk en zes versnellingen spurt hij desnoods door tot 255 kilometer per uur waar de open Spider het bij ruim 240 km/u voor gezien houdt. Een fenomenale motor. Toch is de 2.0 JTS met zijn 165 pk minstens zo verrassend. Deze direct ingespo ten benzinemotor is gekoppeld aan een handgeschakelde 5-ver- snellingsbak en werkt bij lage toeren met arm (zuinig) mengsel. Bij hogere toerentallen wordt het brandstof-luchtmengsel geopti maliseerd. Hij bezit een flinke trekkracht en gedraagt zich uiter mate soepel. De 2.0 liter TwinS- park (150 pk) die de GTV/Spider al had blijft overigens ook lever baar. Beide Italiaanse eye-catchers zijn pure 2-zitters. Alleen de gesloten GTV heeft achter de stoelen twee minuscule zitplaatsjes, in de Spi der zit daar alleen wat extra baga geruimte. Deze open Alfa heeft een handbediende kap met kunststof achterruitje. De GTV 2.0 TS kost 35.995 euro, de JTS is 1355 euro duurder, de 3.2 liter V6 kost bijna tien mille meer en de Spider kost in alle gevallen 1500 euro meer. Pininfarina heeft voor Alfa Romeo de Spider en GTV gemoderniseerd. Ze zijn grotendeels zichzelf gebleven, maar staan toch duidelijk sterker in het leven. Foto: Alfa Romeo Brera en 147 winnen Duitse prijs Alfa GTV/Spider weer bij de tijd De Panhard Automobielclub Ne derland strijkt komend weekein de neer in Amsterdam. Tussen de gebouwen van de Citroën-im- porteur op het Stadionplein ver zamelen op eerste pinksterdag (zondag 8 juni) vele automobie len van dit roemruchte Franse merk. Het werd meer dan een eeuw geleden opgericht door René Panhard en Emil Levassor en geldt als een van de eerste autofabrikanten. De Franse fir ma bouwde sport- en racewa- Zurich verrast met historie en de [trendy wijk West Op de ligtandem net de ruggen egen elkaar in de autobranche is Quest. Leg een exem plaar op je salontafel en een kenner begint te sidderen. Koop je een nieuwe Rolls-Roy ce, dan krijg je Quest in je gouden brieven bus. De advertenties in het glossymagazine gaan over de wereld van de multimiljonair. Een Rolls-Royce-eigenaar behoort immers tot een selecte club. Die koopt villa's langs palmenstranden aan azuurblauw water, drinkt wijnen die een maandsalaris kosten en draagt sieraden die meer kosten dan een kleine Mercedes. Ook de Peugeotrijder mag zich evenwel hul len in weelde. Patricia Kaas verklapt in Blue de lezer hoe je kunt loungen op z'n Frans. De redactie neemt de lezer mee op de fiets (ook een Peugeot natuurlijk) door Parijs. En een vijftal zeer gelukkige Peugeot-rijders vertelt over zijn vakantie met de auto. Ik moet zeggen: het leest heerlijk weg. Zorgelo ze lectuur. Om de exclusiviteit te verhogen staat er ook een fictieve vraagprijs op het magazine: 3,95 euro. Een relatiemagazine, van welk merk ook, is schaamteloos commercieel, maar dat drukt de pret niet. Wie onafhankelijk nieuws wil lezen, koopt wel een krant of tijdschrift. Een automerk kan zijn eigen boodschap en koopwaar heel goed kwijt in een eigen huis orgaan. In de boetiek kan de trotse eigenaar dasspelden, schaalmodellen, spaakwielen en pullovers van zijn merk aanschaffen, spullen die de relatie tussen eigenaar en fa brikant verder versterken. De echte liefheb ber komt immers schaamteloos uit voor zijn merk? door Quirijn Visscher aard van het ware autorijden hebben ont dekt. Het is niet de vraag of je Peugeot wilt gaan rijden, maar welk sprankelend model iets vögrjpuis. Het exclusiefste relatiemagazine dat bestaat utrecht - Het is een kleine schok in het be staan van de Peugeotrijder. Het vertrouwde lijfblad Bonne Route maakt plaats voor het trendy Blue by Peugeot. De naam doet aan een duur parftim denken. En jawel, het blad puilt ook uit van de parfumadvertenties. Het nieuwe relatiemagazine ademt, ondanks die vreemde Engelse titel, Peugeot en Frankrijk. De fabrikant wil de lezer ver trouwd maken met genieten in Frank rijk. En van de ontwikkelingen bij Peu geot natuurlijk. Relatiemagazines presenteren een wereld vol schone beloftes, mooie reizen en lek ker eten. De wegen naar dat onbekende historische oord in een mysterieus geberg te zijn altijd leeg. Blue by Peugeot is wat dat betreft niet veel anders dan de magazines van bijvoorbeeld Mercedes, BMW, Ford of Opel. De bladen lijken wel reclamefolders van toerismebureaus. Het eerste nummer van Blue rept over genieten in overweldi gend Corsica. Het artikel, gelardeerd met fraaie foto's, nodigt de Peugeotrijder uit zijn bolide er vooral eens de sporen te geven. Autorijden is genieten, genieten is een goed gevoel overhouden van je waardevolle bezit. Gevoel is weer een belangrijk verkoopargu ment bij auto's. En auto's zijn op hun beurt voor de meeste mensen de duurste appara ten die ze aanschaffen. Het relatiemagazine is de smeerolie in de marketingstrategie van de fabrikant. Je krijgt het gevoel bij een ex clusieve club te horen met mensen die de

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19