Warmond: niet iedereen op het riool j LEIDEN REGIO Onderhandelingen tussen Oegstgeest en ASC in impasse Norder loopt weer voor de muziek uit' Mac Gillavry glimt van plezier op het Leiderdorpse Playpark R5 reel belangstelling voor Irijf-in' appartementen Bewoners betalen eigen bijdrage Huizing is het spuugzat 'Zo'n kans rijg je maar J één keer' CDA'er wil schilderij Koopmanschap niet Wegversmalling oordbuurtseweg Lterwoude - De Noordbuurt- *eg in Zoeterwoude heeft er 0 wegversmalling bij: twee =»embakken, geflankeerd door )d-wit gestreepte borden. Jgens wethouder Van der Di heeft de gemeente van {schillende bewoners klach- eni ge'cre8en over trillingen van anjt name vrachtauto's en bus- I. Vooral in de avonduren, het stil is op de Noordbuurt- veg, wordt er vaak hard gere id! rie jaar cel 3 tor overvallers haag - Twee overvallers I tankstations in de regio zijn teren door de Haagse recht- veroordeeld tot drie jaar Hun helper werd tot één veroordeeld. De overvallers ifden begin dit jaar tank- faons in Voorschoten, Al- in en Den Haag. Zij bedreig- 51 de pomphouders met een s en een speelgoedpistool. id( ag 6 JUNI 2003 Wethouder Meester: 'Dan blijft de vereniging maar zitten waar ze zit' leie 0BV ifHi rve door Nancy Ubert oegstgeest - Het lukt de Ajax Sportman Com binatie (ASC) en de gemeente Oegstgeest niet om samen voor projectontwikkelaar te spelen. De partijen stevenen af op een impasse. De sporters willen niet wat het gemeentebestuur wil en omgekeerd. De woningbouwplannen op het ASC-terrein in het hart van Oegstgeest staan op de tocht. Voetbal- en cricketvereniging ASC is bereid haar speelveld achter de De Kempenaerstraat op te offeren voor senioren- en/of starterswo- ningen. Als de club dan maar wél ergens an ders een mooi nieuw complex kan bouwen. Met een clubhuis dat niet alleen aantrekkelijk is voor leden van de vereniging, maar ook voor de rest van Oegstgeest. Een stijlvol sportcafé moet het worden, waar je na werktijd graag nog even gaat borrelen. Per slot van rekening zijn de horeca-etablissementen in Oegstgeest op de vingers van één hand te tellen. De vereniging heeft de gemeente een voorstel gedaan dat, meent bestuurslid Wijnand Kla ver, een verademing is voor veel inwoners van het dorp. Het terrein, dat eigendom is van de vereniging, komt vrij voor woningen voor seni oren en starters, Oegstgeest krijgt er een kroeg bij en de buurt is verlost van de parkeerover last. In het weekeinden rijden soms honder den ASC'ers naar het veld aan de Duivenvoor destraat. Natuurlijk heeft de club zelf ook baat bij het 'één-tweetje'. Op een nieuw sportcomplex kunnen de afdeling cricket en de afdeling voetbal weer samengevoegd worden. Nu wordt cricket gespeeld in sportpark De Krogt. De Overveerpolder staat bij de vereniging met stip genoteerd. Daar kunnen alle plannen wer kelijkheid worden. Het zogenoemde landje van Bremmer, het weiland aan de Leidse- straatweg, is een goede tweede keus, aldus Klaver. Wethouder Meester van ruimtelijke or dening heeft deze week laten weten, dat zij daarover totaal anders denkt. De hoogspan ningsmasten in de Overveerpolder vormen volgens haar een groot probleem. ASC is dat niet met haar eens. „Hiervoor is beslist een oplossing te vinden. Bovendien hebben beleggers zich op de grond gestort. De Overveerpolder is inmiddels in handen gekomen van veel verschillende grondeigenaren, die ieder een eigen belang hebben. In september vorig jaar, toen de raad Meester (Progressief Oegstgeest) opdracht gaf de 'deal' met ASC verder uit te werken, heeft Wijnand Klaver daar nog voor gewaarschuwd. Hij suggereerde een 'stolp' over de Overveer polder te zetten. Oegstgeest moest de wet voorkeursrecht gemeenten (WVG) benutten, die winstjagers buiten de deur houdt. Oegst geest heeft daar niet voor gekozen. Als alle grondeigenaar nu uitgekocht moeten worden, blijft er niets over van de winst die met de wo ningbouw aan de Duivenvoorde straat ge boekt zou worden. Winst die ASC en Oegst geest zouden delen. Het 'landje van Bremmer' is volgens Meester ook geen goede optie. „Ik kan daar waar schijnlijk geen politiek draagvlak voor vinden. Iedereen wil dat behouden in de staat waarin het nu verkeert." Bovendien is de grond eigen dom van Leiden en loopt de gemeentegrens tussen Leiden en Oegstgeest over dat weiland. Gezien de manier waarop Leiden en Oegst geest samenwerken, ligt het niet voor de hand om te veronderstellen dat de juridische en ambtelijke problemen snel opgelost zijn. Over de overdracht van de Haarlemmertrekvaart, eigendom van Leiden maar binnen de grenzen van Oegstgeest, wordt ook al jaren gesteggeld. Meester biedt ASC alternatieven. Het terrein tussen de A44 en de Haarlemmerstraatweg en de Klaas Hennepoelpolder zijn volgens haar uitstekende locaties voor een sportclub. Het volkstuinencomplex aan de Voscuyl is ook eefr mogelijkheid. „Dan haken wij af', reageert Klaver. Voor het behoud van de ecologische waarde van de Klaas Hennepoelpolder, de achtertuin van Poelgeest, wordt momenteel -3 felle strijd gevoerd. Waver vindt dat Oegstgee&t de beloften moet nakomen die de buurtbewo ners zijn gedaan. „En cricket spelen naast de A44? Dat is vragen om moeilijkheden. Zo'n r\ cricketbal kan raar, ver en hard rollen. Ik moei er niet aandenken dat hij over de snelweg zoeft." De Voscuyl is volgens Klaver helemaal' een lachertje. „We gaan toch niet naast onzety concurrent UDO zitten!" De wethouder blijft bij haar aanbevelingen eti de sportvereniging bij haar voorkeuren. Mees ter: „Ik ben duidelijk geweest. Als ASC niets voelt voor mijn opties zijn we uitgepraat. Dai^ blijft de vereniging maar zitten waar ze zit." „Dat zullen we zeker doen'belooft Klaver. r Coen Polack ans haag warmond - 'Het ,e2tste zonlicht glinstert over het kr. waterlelies dobberen kkjzr heen en weer op de hek- K{ het lome gekwaak van kik- I vermengt zich met de helde- ,p'djoep van een verre koekoek'. tekst verwelkomt bezoe- I van de website van Rési- ce De Leede, het Warmond- lUlouwproject dat ook bekend |t onder de naam 'botel'. Als aan de buren van het toe- tstige appartementencom- i ligt, is er straks van alles te en te horen, maar geen kik- en zeker geen koekoek. Ze len overlast en daarom heb- twee families rechtszaken Bespannen tegen de ge- (nte, die alle vergunningen ft verleend. Gisteren stonden partijen tegenover elkaar bij laad van State in Den Haag, (vtrekkend om de verleende LHpuvergunning. prekend was gisteren ook de Gd waarop de verkoop van de artementen in Résidence De finle begon. Zo'n tachtig be- Jstellenden kwamen in de Ban Dekkersport bijeen voor Zojresentatie van ontwikkelaar American Investors van door architect Hans van Eg- id ontworpen gebouw. Het vc)blex aan de Leede wordt -g 1 verdiepingen hoog en is omfal bereikbaar per boot. jntwikkelaar wil, afhankelijk van de vraag, tussen de 32 en 43 recreatiewoningen in het com plex onderbrengen, die in prijs variëren van 270.000 euro voor een simpel appartement tot 652.000 euro voor een luxe penthouse. Het zijn particuliere vakantiehuizen waar vandaan je lekker snel op de Kagerplassen bent. Volgens Euro American Investors is er 'behoorlijke be langstelling' voor de apparte menten. Bij het 'drive-in' complex voor boten was ook een restaurant gepland, maar dat heeft de ar chitect na protest van omwo nenden handig veranderd in twee extra appartementen. Voor de omwonenden maakt het niet veel uit, bleek gisteren voor de Raad van State. Advocaat Hin- nen van de omwonenden gaf al aan het begin van de zitting te kennen dat de buren van het botel zullen 'schieten op alles wat beweegt'. Hinnen: „Ze zul len iedere mogelijkheid aangrij pen om te voorkomen dat dit complex gebouwd wordt." De Warmonders voerden al eerder strijd tegen de wijziging van het bestemmingsplan en de verle ning van de bouwvergunning. Tegen de milieuvergunning zijn de omwonenden een tweefron- ten-offensief begonnen. Aan de ene kant willen de buren van het botel dat de milieuvergun ning vernietigd wordt omdat die verleend is voor een apparte mentencomplex met horeca. Nu ■D Het appartementencomplex Résidence De Leede zoals architect Hans van Egmond het heeft ontworpen. Tekening: PR de architect het restaurant heeft uitgegumd, vinden de omwo nenden dat de muilieuvergun- ning niet meer klopt en dus van tafel moet. Daarnaast denken de buren dat ze veel overlast zullen ondervinden van de nieuwe be woners die straks tot 's avonds laat op hun balkon of terras met elkaar willen praten. Hinnen: „De effecten van stemgeluid moeten beter worden onder zocht. Met die overlast is bij de verlening van de vergunning geen rekening mee gehouden." Résidence De Leede wordt ge bouwd op een steenworp af stand van de drukbezette spoor lijn Leiden-Haarlem-Amster- dam en het industrieterrein Veerpolder. De Raad van State doet over zes weken uitspraak over het be zwaar van de bewoners. Euro American Investors verwacht in januari te kunnen beginnen met de bouw van Résidence De Leede. warmond - Warmond wil niet alle woningen binnen de ge meente aansluiten op het riool. De gemeente ziet af van de riole ring van 58 woningen en woon boten in het buitengebied. Wet telijk is de gemeente verplicht al le woningen, ook buiten de be bouwde kom, voor 1 januari 2005 aan te sluiten op het riool. Aansluiting van alle huizen en woonboten op het riool zou Warmond 3 miljoen euro kos ten, en dat geld is er volgens burgemeester en wethouders niet. Daarom vraagt het ge meentebestuur de provincie Zuid-Holland om voor sommi ge, moeilijk bereikbare en daar om dure panden ontheffing te verlenen. Het Hoogheemraad schap Rijnland is hiermee in middels al akkoord gegaan. In plaats van aansluiting op de riolering kiest de gemeente voor de aanleg van zogeheten Indivi duele Behandelingsinstallaties Afvalwater (IBA). Dat zijn een soort mini-rioolzuiveringssyste- men, vergelijkbaar met e^h sceptic tank. Het hoogheem raadschap moet deze IBA's gaan beheren en onderhouden. Eöi IBA kost ongeveer 12.000 euf$>. De kosten van de mini-zuiverirl- gen moeten in ieder geval voör een klein deel verhaald worden op de eigenaren van de pandeö. Burgemeester en wethouders wilden eigenlijk geen eigen bij drage vragen aan huis- en boqt- eigenaren, maar daar is de poli tiek op tegen. „De eigenarén van recreatiewoningen ëh woonboten zijn geen Warmon ders", aldus Warmond Anders raadslid De Winter gisteravond tijdens een vergadering over de riolering. „Zij kunnen dus b^t een eigen bijdrage betaled," Partijgenoot Kwestro kon zich hier prima in vinden. „Zorg dat de Warmonder hier niet alleen voor moeten opdraaien. De ex- horbitante verhogingen van c^e lasten die wij de komende jar en toch al voor onze kiezen krijgen mag niet verder uit de hand ló pen." ^gSERWOUDE - De Zoeterwoud- !nrvethouder Van der Kooi is onder de indruk van de rden van gedeputeerde der, die ervan uit gaat dat ds tenten in de Leidse regio ie ^root offer brengen voor de Gouwe Lijn. Dat maakte de stofputeerde van de provincie Zuid-Holland gisteren bekend. Norder heeft het rijk aangebo den om de gemeenten in de Leidse regio en de provincie eenderde van de financiering van de sneltram te laten betalen. Dat is volgens de gedeputeerde de enige manier om bij het rijk de rest van het benodigde geld te kunnen opeisen. Van der Kooi verzekerde de ge meenteraad gisteravond kalm pjes, dat over bijdragen van ge meenten nog niets vastligt. „Norder loopt wel vaker voor de muziek uit bij zijn lobby naar het rijk." De wethouder wees er op dat er alleen een intentiever klaring ligt, waarin is afgespro ken dat de gemeenten van de Leidse regio zich zullen inspan nen om de lightrailverbinding van de grond te krijgen. „Meer is er niet, en meer kan ik er niet van maken." Zoeterwoude roept al geruime tijd dat het geen geld heeft voor de Rijn Gouwe Lijn. oegstgeest - De ene flater volgt op de andere in Oegstgeest. Fractievoorzitter Huizing van oppositiepartij WD is dat spuugzat. Hij vermoedt dat de gemeenteraad de afgelopen maanden veel discussies voor niets heeft gevoerd, omdat B en W de raadsleden verkeerd heb ben voorgelicht. Huizing, nieuw in de gemeente raad, begrijpt bijvoorbeeld niet dat hem nooit is verteld dat Oegstgeest een dwangsom moet betalen voor de bouwbrug naar Poelgeest. Die brug had volgens de vergunning al in september 2001 afgebroken moeten wor den. „Je zou verwachten dat het ter sprake wordt gebracht als we over het wel of niet bouwen van de tunnel naar de Merenwijk debatteren. Hoe langer wij over die beslissing doen, hoe langer de bouwbrug er ligt." En dat kost Oegstgeest honderdduizen den euro's. „Zoiets hoort dus meegenomen te worden in de overwegingen." Namens zijn partij heeft Huizing schriftelijke vragen gesteld over de dwangsom. De liberalen wjl- len weten waarom B en W de raad hierover niet hebben geïn formeerd. Ook vragen zij of de kosten wel zijn opgenomen het jongste exploitatieoverzicht van Poelgeest. Dat huishoud boekje geeft, zoals bekend, eéri miljoenentekort aan. Volgens Huizing is deze kwestie, 'de vól gende in een lange rij waarbij $e raad onvolledig of onjuist is ge- informeerd'. 'anl cke,Judy Nihof en 7 'q^rwoude - De sloop van oude varkensschuur en de ge/' van nieuwe bedrijfsruim- r g lebben ze maar even uitge- 7,Karin en Sjaak van Veen gfoeterwoude willen het erf ,nk( vol hebben liggen met lateriaal als koningin op 24 juni een bezoek aan hun boerderij aan de rtseweg. „Je probeert het al netjes te houden, maar K#ou je het éxtra netjes. We m#i meer, doen wat herstel- 54 aan deuren en kozijnen en !tp:en daar geven we dingen "je verf. We krijgen veel ïrkingen van mensen die lezig zien. Vragen ze: Zijn nu al in de weer voor de ortse Koninginnedag?" massing was enorm toen van Veen begin mei ge- werd of zijn boerderij op irogramma mocht van een zoek van koningin Bea- een deel van het Groene ver „Ik kreeg tijd om erover na ïnken. Maar dat had ik niet Zo'n kans krijg je maar Er kan volgens Van niet genoeg aandacht zijn E fi de agrarische sector, die Is meer moeite moet doen ohatiet hoofd boven water te hofn ar, (familie Van Veen heeft zelf n mJ gedaan om de koningin yen te halen'. „Sommige W. pen denken dat het een re- ogaJestunt is van ons. Maar we jen onszelf helemaal niet 'anj 3ja| Sjaak en Karin van Veen: Je probeert het altijd al netjes te houden, maar nu hou je het éxtra net jes." Foto: Hielco Kuipers Familie Van Veen in de ban van 'Weipoortse Koninginnedag' naar voren geschoven. Ik zou niet eens weten wie ons heeft voorgedragen." Hij heeft wel een vermoeden waarom de keus op zijn boerderij is gevallen. „Het is een complex van facto ren. We hebben erg aan de weg getimmerd met onze Groene Hart-kaasjes, onze boerderij is een monumentaal pand en we zitten in de Weipoort, wat een beschermd gebied is. En we gaan er voor honderd procent voor om hier te kunnen blijven boeren. Ik denk dat dat hier en daar wordt opgevangen." De koningin blijft dinsdag 24 ju ni een half uur op het erf van de familie Van Veen. Na een rond- leiding van een kwartier op het bedrijf ontmoet ze op de boer- derij de jongeren van het pro vinciaal jeugdpanel Stad Land. Van Veen heeft begrepen dat hij zich niet druk moet ma ken over de rondleiding. „Ons is verteld: ga geen verhaal in je hoofd stampen. Doe maar ge woon. Beatrix is een gewone vrouw." De veiligheidsdienst en een deel vair de~ hofhouding zijn al een keer langs geweest om de boer derij te bekijken en de route door de Weipoort te verkennen. Er komt volgens Van Veen nog een paar keer overleg over de maatregelen die nodig zijn om het bezoek in goede banen te leiden. Nerveus is hij niet. „We zijn wel wat gewend. En we zijn nuchter genoeg. Al denk ik dat we best wat gespannen worden, als het zover is." door Saskia Stoelinga leiderdorp - Boxershorts steken ruim boven de speciale wijde broeken uit. T-shirts met specia le opdruk en wollen mutsjes tot over de oren. Een demonstratie team skaters liet gistermiddag bij de officiële opening van het Leiderdorpse Playpark hun kunsten zien. De baan was keurig schoonge veegd, de apparaten goed afge steld en er schalde rap- en hip- hopmuziek uit de luidsprekers. Planken zweefden door de lucht, fietsjes maakten loopings en wieltjes trokken langs stalen buizen. Wie viel, liet niet mer ken dat het pijn deed. Wethouder Mac Gillavry stond te glimmen. Dit was er toch maar weer voor de jeugd in Lei derdorp. En wat waren er veel. „Het voldoet aan een behoefte en hier kan toch niemand iets kwaad doen," sprak hij blij. Dat fietsen de toegang door de Bloe- merd versperren, dat de hout snippers van de naastgelegen speeltuin tussen de wielen van de skaters gaan zitten - het zijn volgens hem kinderziektes. Net zoals die ene prullenbak, die was geplaatst. De wethouder beloofde dat er meer van die bakken komen. „Ook het fietsenprobleem wordt besproken", zei hij. „Aan de achterzijde komen misschien echte rekken." De wethouder was er nog niet helemaal uit, maar het had zijn aandacht. Ondertussen kregen de kinde ren uit de Leyhof die mee had den gedacht over de inrichting van het nieuwe Playpark een oorkonde. Zij waren dik tevre den. „Zoveel hebben we er niet voor hoeven doen", bekende Roy Blokker. En daarna gingen de kids naar de ijscoman die gratis ijs uitdeelde. Het lijkt erop dat het skaters- kamp een beetje in tweeën ,,js gedeeld. De oudere jeugd, in de leeftijd van 16 tot 25 jaar, voelrti zich genomen. „Met veel vaart over houtsnippers gaan, kleine kinderen in de gaten houden die van de naastgelegen speeltuin komen, is gewoon een levensge vaarlijke bezigheid. Wij zullen de wethouder overstelpen met brieven", was hun dreigende commentaar. s Mac Gillavry liet de kritiek een beetje over zich heen komeh. Hij had inmiddels weer andëfe zorgen. De organisatoren van de avondvierdaags kwamen klagen. Zij waren niet zo blij met <#e opening. Zij (tochten alleen maar aan rust eÊ orde. Alle au to's moesten om kwart over vijf uit De Bloemerd zijn, want op de laatste dag trokken de deel nemers door het sportpark. zoeterwoude - Als CDA-raads- lid W. Klein het voor het zeggen had, kreeg een geschilderd por tret van de onlangs vertrokken burgemeester Amy Koopman schap geen plekje in het Zoeter- woudse gemeentehuis. Het schilderij van de hand van A. de Vlieger, dat in opdracht van Hei- neken is gemaakt, werd tijdens een raadsvergadering aangebo den aan de gemeenteraad. Klein wilde als enige het schil derij niet aanvaarden. „Het is een mooi schilderij en ik heb waardering voor Koopman schap, maar ze is te kort burge meester geweest." Ook vindt de CDA'er dat ze op het verkeerde moment is weggegaan, omdat Zoeterwoude zijn zelfstandig heid zou kunnen kwijtraken. Koopmanschap was vijf en een half jaar burgemeester van Zoe terwoude. Klein vindt dat haar beeltenis niet past tussen de portretten van andere oud-bur gemeesters, zoals Houdijk, die een veel langere staat van dienst hebben. Klein kreeg geen bijval, ook niet van zijn fractiegenoten. „Het schilderij is niet bedoeld voor de persoon, maar voor ons allemaal. Het is bedoeld om ons onze geschiedenis te herinne ren", aldus CDA-raadslid B. van Kroonenburg. Waar het schilde rij in het gemeentehuis komt te hangen is nog niet bekend.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 13