SPORT Ajax betreurt vertrek Beenhakker Van der Meyde wil bij geboorte kind zijn en zegt af voor Oranje Technisch directeur weg wegens 'privé-redenen' Brand alweer weg bij ADO Den Haag Groot feest in Utrecht Akkoord over nieuw systeem licenties clubs Nu extra voordelig instappen! Overschrijvingen de Paar Lt voor ADO bi - Kurt van de Paar Ie komende twee jaar or ADO Den Haag. De Ivelder van FC Twente kagenoeg rond met lispor, maar geeft alsnog lkeur aan de promoven- i de Paar keerde giste- j» uit Trabzon. „Het [Turkije is goed en de ling was ook fantastisch, lijn vriendin is zwanger J het haar niet aandoen Inaar een ander land te Jen", aldus Van de Paar, lermorgen terugkeerde bzon. 'haalt .een oudje |daal - RBC zoekt het i in de wat oudere cen- bdedigers. Na de reeds racteerde Danny Hesp ïsenteerde de Roosen- kredivisionist gisteren de e Robert Molenaar als Jé verdediger. Hij kreeg fitract voor een jaar met „Hij is een kopsterke Iger met veel ervaring", lianager voetbalzaken Ippelink van RBC. Mole- 1 die ervaring vooral hgeland bij Leeds Uni- I hem begin 1997 over- a Volendam. impa rond lAtletico k - Oud-Ajacied Kiki Mu- "s rond met Atletico Ma ler een vijfjarig contract. rige middenvelder van ilastige Malaga door- listeren de medische p bij zijn nieuwe club. De iren het eerder al eens len over een transfersom jjeveer 3 miljoen euro. ipa verruilde in 1997 or Bordeaux. In 1999 lij naar Malaga over. smans Ier bij ENV r Hrans Herremans blijft jaar langer actief als di van de Eredivisie NV. l-voorzitter van FC heeft zijn afscheid van enwerkingsverband van ien clubs uit de hoogste |/an het betaalde voetbal ;ld, omdat hij de samen- van de Eredivisie NV, peratie Eerste Divisie en /B wil afwachten. Irhuis dubbelt 1 halve finale Paul Haarhuis heeft i Russische partner Jev- Jifelnikov de halve finales liubbelspel op Roland I bereikt. De titelverdedi- Irsloegen de als zestiende tste Argentijnen Etlis en ■uez gisteren in Parijs in ts: 2-6 6-4 6-1. Haarhuis leelde beroerd in de eer- De Rus ergerde zich ma- aan zijn partner. Maar in le en beslissende set |:n Haarhuis en Kafelni- lït meer in gevaar. In de l indstrijd staat het twee- Itnover de Australiërs Ar- In Hanley. ker: 'Tour jdt moeilijk' I - Het wordt steeds twij- liger of Erik Dekker op Izal zijn voor de Ronde linkrijk. De renner van lank heeft weer last gekre- |n een ontsteking aan zijn li meldde zich daarom af f i Dauphiné Libéré. Dat e de renner gisteren op fbsite. „Deelname aan de rordt moeilijk." Hij heeft geen besluit over geno- illini definitief naar Tour (-MOULINEAUX - Wereld- Den Mario Cipollini zal ief niet kunnen deelne- in de Ronde van Frank- irige week zette de Tour- e de deur nog op een kier verklaren dat wellicht ste team zou worden toe- |d. Dat bleek echter niet ijk, aldus Tour-directeur larie Leblanc. „Toelating n 23ste team zou de vei- lafonl van de koers en de kwa- ,an h^n de organisatie aantas- )erzoildusLeblanc- dinsdag 3 JUNI 2003 zijl Grunsven ir voor NK door Peter van Duyl Amsterdam - Het vertrek van Leo Been hakker als technisch-directeur van Ajax komt als een volslagen verrassing. De leiding van Ajax zegt het vertrek van Beenhakker te betreuren, maar toont te gelijk begrip voor zijn standpunt. De laatste maanden waren er bij Ajax intern wat strubbelingen over de Egyp tenaar Mido, maar Beenhakker be zweert dat zijn afscheid niets met de arbeidsomstandigheden in de ArenA te maken heeft. „Laat één ding duidelijk zijn: Ik had en heb het enorm naar mijn zin bij Ajax Het gaat goed met de club en de toekomst van Ajax ziet er zonnig uit. In mijn privé-leven heb ik echter met tegenslag te kampen gehad, die ik hier maar moeilijk kan verwer ken", zegt Beenhakker in een door Ajax uitgegeven persverklaring. De 60-jarige ex-oefenmeester heeft de club 'om privé-redenen' verzocht hem te laten gaan. Ajax heeft aan dat ver zoek gehoor gegeven. Beenhakker be kleedde zijn functie in de ArenA sinds september 2000. Hij legt zijn werk ui terlijk 31 juli neer, maar eerder als de omstandigheden dat toelaten. Het afscheid van Amsterdam betekent niet, dat Beenhakker nu stopt met wer ken. „Ik betreur het echt dat ik dit be sluit heb moeten nemen, maar het is nu belangrijk dat ik even naar het bui tenland vertrek", zei Beenhakker giste ren. „Ik wil in elk geval wel verder in het voetbal." In Mexico wordt de naam van Been hakker al wat langer in verband ge bracht met América, de club waar de trainer halverwege de jaren '90 al eens werkte en waar het momenteel in spor tief opzicht niet geweldig gaat. Ook op die geruchten weigert de bijna ex-tech- nisch-directeur in te gaan. „Het gaat om persoonlijke omstandig heden, daar zeg ik verder niets over", aldus algemeen-directeur Arie van Eij- den. „Als Leo wil dat die naar buiten komen, moet hij dat zelf maar doen. Ik vind het wel heel jammer. Maar als ie mand niet meer lekker in zijn vel zit - en dat heeft niets met zijn werk te ma ken - dan moet je daar begrip voor hebben. Ik ken Leo al 25 jaar, heb hem ooit als jeugdtrainer binnengehaald en ook nog eens twee keer als hoofdtrai ner. En toen we een technisch-direc teur zochten, heb ik zijn naam laten vallen. Dat zegt wel genoeg, lijkt me. Ook persoonlijk vind ik dit vervelend." De directie van Ajax gaat de komende maanden rustig en weloverwogen op zoek naar een opvolger voor Beenhak ker. Volgens Van Eijden is het zeker dat de functie blijft bestaan, maar de club wil geen overhaaste beslissingen ne- den haag/gpd - ADO Den Haag en Joop Brand zijn alweer uit el kaar. Voordat de 66-jarige Rot terdammer ook maar één dag in het Zuiderpark heeft gewerkt, heeft hij al om ontbinding van zijn arbeidsovereenkomst ge vraagd en die ook gekregen. Brand zou per 1 juli als hoofd opleidingen in het Zuiderpark beginnen. Joop Brand vindt dat de functie van hoofd opleidingen bij ADO Den Haag besmet is, omdat An ton Joore die positie mogelijk ook volgend seizoen nog zal be kleden. ,ADO Den Haag heeft jammer genoeg verzuimd om de overeenkomst met Joore goed of het erop neer dat er vol gend seizoen twee mensen voor de functie van hoofd opleidin gen zijn. Dit kan natuurlijk niet en op die grond heb ik om ont binding van mijn contract ge vraagd." Een saillant detail is dat PSV na het vertrek van Pim Verbeek op zoek is naar een hoofd opleidin gen en al gesproken heeft met Joop Brand, die ook in de markt zou zijn voor een functie in Saoedi-Arabië. „Daar kan ik niets óver zeggen, dat is nog heel vaag. Voor mij is het een te leurstelling dat ik niet naar ADO Den Haag kan", aldus Brand, die een paar maanden geleden bij Vitesse werd ontslagen. utrecht - Het stadion van FC Utrecht stond gister avond op zijn kop tijdens de officiële huldiging van de voetbalclub. De spelers, die zondag Feyenoord versloegen met 4-1 tijdens de finale van de Amstel Cup, vierden hun overwinning met een rondgang door de stad en een huldiging in het stadion, waar 15.000 mensen waren verzameld. De spelers en de technische staf maakten vanaf 19.00 uur met een open dubbeldeksbus vanuit stadion Galgenwaard een zegetocht door de stad. De politie arresteerde zes mensen wegens bedreiging, vernieling en open bare geweldpleging. Foto: GPD/Marco Hofste katwuk/gpd - Twee internationals worden deze week waarschijnlijk vader, Mare Overmars (voor de tweede keer) en Andy van der Meyde (voor de eerste keer). Overmars meldde zich gisteren netjes bij Oranje, Van der Meyde zit thuis. Hij vindt momenteel dat er be langrijker zaken zijn dan een EK-kwali ficatiewedstrijd tegen Wit-Rusland. Dick Advocaat zei het zo: „Ik belde An dy vorige week om te vragen of hij zou komen, als ik hem zou selecteren. Nee dus. Okay, dat is zijn keuze." Advocaat liet in het midden of zijn afzegging consequenties heeft. Advocaat is, net als zijn grote voorganger Rinus Mi- chels, een meester in het psychologi sche spel, dat een coach in de top moet spelen, of dat hij denkt te moeten spe len, om zijn (kandidaat-)intemationals scherp en gretig te houden. Vroeger was het geen punt als een voetballer Oranje al dan niet liet schie ten omdat hij zijn vrouw wilde bijstaan bij de geboorte van een kindje. Johan Cruijff bedankte voor de EK-kwalifica tieinterland tegen de DDR in Dresden (november 1970), toen zijn eerste kind werd geboren. Cor van der Hart daarentegen reisde in 1959 gezellig met Oranje af voor een Balkan-trip en was er niet bij toen zoon Roy werd geboren. Advocaat heeft nog iets van Michels, die in oktober 1990 nogal nors en met weinig begrip reageerde, toen het Ne derlands elftal in Lissabon landde voor de EK-interland tegen Portugal en Johnny van 't Schip telefoon kreeg, dat bij zijn vrouw de weeën waren begon nen. Van 't Schip nam het eerste vlieg tuig terug naar Amsterdam, tot onbe grip van Michels. „Kan zo'n vrouw niet alleen bevallen?" Advocaat - indertijd assistent van Mi chels - herinnerde zich gisteren nog een andere reactie van De Bul, tegen Van 't Schip persoonlijk: „Je hoeft toch niet zelf te bevallen?" Overigens keerde Van 't Schip na de ge boorte van zijn kind en nog voor de wedstrijd terug in Lissabon, waar hij door Michels op de bank werd gezet. Kort voor rust mocht Van 't Schip, nor maal basisspeler, wel invallen. Ongekend menselijk gedroeg zich daar entegen de altijd als hard en sociaal on vaardig te boek staande Ernst Happel tijdens de voorbereiding op het WK van 1978. Het ging niet om een bevalling, maar om een communie! De dochter van Willy van de Kerkhof was onder werp van deze katholieke curiositeit, hetgeen vader Willy niet wilde missen. Dat hoefde ook niet. Na de eerste helft van Oostenrijk-Nederland mocht Willy douchen en per ijltaxi naar het vlieg veld. Hij was net op tijd thuis voor de plechtige communie van zijn dochter tje. Overigens is het niet de eerste keer dat Van der Meyde bedankt voor Oranje. Eén keer deed hij dat vanwege een miskraam van zijn vrouw, de tweede maal omdat hij zelf 'ongesteld' was. zeist/gpd - De stroom aan fi nanciële problemen heeft de clubs uit het betaalde voetbal blijkbaar wakker geschud. Giste ren gingen ze in ieder geval zon der al te veel gemor unaniem akkoord-met-een heel nieuw li centiesysteem. De nieuwe aan pak van de KNVB om greep te houden op de huishouding van de clubs is weliswaar nog niet helemaal waterdicht, maar in ie der geval een stuk strenger dan het huidige systeem. Tot op heden kregen de clubs eenmaal per jaar een licentie, waarna ze feitelijk weer konden doen en laten wat ze wilden. In het nieuwe systeem, dat met in gang van het seizoen 2004-2005 gehanteerd gaat worden, is er bijna sprake van een permanen te controle. Ieder kwartaal wor den de clubs financieel doorge licht en aan de hand van de ac tuele cijfers ingede.eld in een van de drie categorieën. Clubs in de groep met slechte rapport cijfers, categorie I, krijgen streng toezicht. Zij moeten namelijk meteen een saneringsplan op stellen dat aan allerlei voorwaar den moet voldoen. Deugt het saneringsplan niet of houdt de club zich niet aan het goedge keurde plan, dan volgen meteen sancties. De eerste is nog tame lijk onschuldig, de club krijgt een openbare waarschuwing. Helpt dat niet, dan kan de KNVB echt ingrijpen, tot aan het in trekken van de licentie. (advertentie) iulp /an öem - Olympisch kampi- jmapjnky van Grunsven maakt €NK dressuur haar ren- Brabantse amazone is lledig hersteld van een """^pliceerde beenbreuk die lep bij een val van een In Nijmegen doet Van Ven mee met de paarden fon<h Krack en Gestion Sali- Het is nog te vroeg te ir [ellen of ze ook kans 13 op een plaats in de equi ty" |r het Europees kampi- hap, dat medio augustus n 1 Engelse Hickstead wordt den. UITSLAGEN- PRIJSVRAGEN Lucky Day 3113. 2.3.7.11 21.23.24.25.36.37.38.41.43.54. 64.68 73.76.77.80. (Onder voorbehoud van typefouten). SCHAKEN Istanbul. EK n Vierde ronde: Van Wely (Ned) - Arlandi (Ita) 1- 0. Sokolov (Ned) - Ivanisevic (SMo) 1/2-1/2. Nijboer (Ned) - Vaganian (Arm) 1-0, Tiviakov (Ned) - Jenni (Zwi) 1/2-1/2, Erdogan (Tur) - Reinderman (Ned) 1-0, De Vreugt (Ned) - Ar- duman (Tur) 1-0 Stand: 1. Dautov (Dui) 3,5 punten, 2. Sakaev (Rus) 3,5, 3. Nisipeanu (Roe) 3,5, 4 Kotro- nias (Cyp) 3,5, 5 Graf (Dui) 3.5. 9 Van Wely 3, 33. Nijboer 3, 49. Sokolov 2.5. 129 Tiviak- ov2,152. De Vreugt 1.5.180 Reinderman 1 TENNIS Parijs. Roland Garros, 6 miljoen euto. Mannen, vierde ronde: Ferrero (Spa/3) - Man tilla (Spa) 6-2 6-1 6-1. Gonzalez (Chl) - Niemi- nen (Fin) 6-3 6-3 6-2, Coria (Arg/7) - Zabaleta (Arg) 6-4 7-6 5-7 6-7 6-3, Costa (Spa/9) - Cle ment (Fra/32) 6-2 7-5 7-5, Robredo (Spa/28) - Kuerten (Bra/15) 6-4 1-6 7-6 6-4 Dubbel, kwartfinales: Haarhuis/Kafelnikov (Ned/Rus/11) - Etlis/Rodriguez (Arg/16) 2-6 6- 4 6-1. Jongens, eerste ronde: Djokovic (SMo) - Huta Galung (Ned) 7-5 6-3. Dubbel, eerste ronde: Montcourt/Tsonga (Fra) - Huta Galung/Murray (Ned/GBr) 6-2 6-1. Meisjes, eerste ronde: Krajicek (Ned) - Yakimo- va (WRu) 6-1 6-4 Dubbel, eerste ronde: Kraji- cek/Bohmova (Ned/Tsj) - Giraud/Parmentier (Fra) 6-3 6-1 VOETBAL 4 ;%$2' De Opel Combo 1.7 Dl tijdelijk leverbaar vanaf 8985,- Wie kiest voor de Opel Combo, kiest voor een compacte bedrijfswagen die volop laadruimte combineert met een comfortabel interieur en uitstekend rijgedrag. Bovendien is de Combo nu aantrekkelijker dan ooit, want de instapprijs is tijdelijk extra scherp. De Opel dealer rekent u graag z'n zeer gunstige kilometer/kostprijs voor. Opel Bedrijfswagens. Mooi werk. Prijs excl. BTW, kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. Amsterdam. Vriendschappelijk. Suriprofs - All Star Team eerste divisie 5-1 (3- 1) Doelpunten Suriprofs: Castelen (2x). Gorré, Seedorf, Denneboom. Bijzonderheid: Op brengst voor goed doel. WIELRENNEN Montreal. Ronde van Groot-Montreal, vrouwen. Eerste etappe, eerste deel (tijdrit): 1 Jeanson (Can) 3 km in 3.52, 2. Mactier (Aus) op 0.04, 3. Besette (Can) 0.05, 4 Jutras (Can) 0.07. 5. Neben (VSt) 0.08. Nederlanders: 26. Chantal Beltman (Ned) 0.19, 93. Ghita Beltman (Ned) 1.26. Tweede etappe (rit in lijn): 1. Grain (Can) 50 km in 1.11.15, 2. Cooke (GBr), 3. Carter (Can) 4 Longhin (Ita), 5. Samplonius (Can). Neder landers: 31. Chantal Beltman. Niet gestart: Ghita Beltman. Algemeen klassement: 1 Jeanson 1.15.07, 2. Mactier 0.04, 3. Besette 0.05, 4. Jutras 0.Q7, 5. Neben 0.08, .26, Chantal Beltman 0.19. ACHTERLIJN E'en hele pagina besteedde de Lj krant gisteren aan de over schrijvingen in het amateur voetbalEn dat was nog maar een klein deel van de mutaties bij de voetballers. Bij de lagere seniorenelftallen, op zaterdag en op zondag, én bij de jeugd veranderden per L juni honder den spelers van club. De nieu we Leidse club FC Boshuizen, ontstaan uit de fusie tussen LFC; UDWS en VNA, heeft er tientallen jeugdspelers bij. Vol gens de drijvende kracht achter de jeugdafdeling van FC Bos huizen, Frans Stouten, gaat zijn club straks van start met een jeugdafdeling met - naast E- en F-teams - eenA-, B-, C- en D-elftal Dat betekent dat er minstens 60 jeugdspelers over schrijving moeten hebben aan gevraagd naar FC Boshuizen (vier maal 15 spelers). Gisteravond heb ik gebeld met een paar Leidse clubs. Een aan tal clubs vertelde dat er geen enkele jeugdspeler naar FC Boshuizen gaat, en ander deel meldde dat het om een 'hand jevol' (maximaal vijf) ging. Hier wordt gejokt; of Stouten overdrijft de aanwas bij zijn club, of de Leidse verenigingen verzwijgen de overstap van hun jeugd naar de Boshuizer- kade. De berichten van de KNVB over de overschrijvingen zullenbinnenkort uitsluitsel geven. Wat wel zeker is, is de overgang van enkele jeugdspelers van Lugdunum naar FC Rijnland. Daar zullen ze van balen bij Lugdunum. Jarenlang wordt er geïnvesteerd in jeugdtrainin- gen, in de begeleiding van jeugd, en als de spelers dan de seniorenleeftijd bereiken, stap pen ze over naar een andere club. Ik word altijd een beetje droevig van deze berichten. Naar mijn gevoel hebben voor al Roodenburg en Lugdunum te lijden van het vertrek van jeugdspelers. Ik weet hoe hard er door sommigen bij deze twee clubs wordt gewerkt om jeugd te werven, te binden, op te lei den en te behouden. En als de spelers 18 jaar oud zijn, komt een andere vereniging voorbij- zeilen om deze spelers in te lij ven. Maar zaterdag (in een inter view met deze krant) wilde Wim Pikaar, de voorzitter van FC Rijnland, mij doen geloven dat ik er zo niet over moet den ken. Alleen maar Iqjtig die jeugd, vondPikaarHetkost geld en je moet er veel kader voor hebben Nee, vindt Pikaar, clubs als Lugdunum en Roo denburg moeten er juist blij mee zijn dat FC Rijnland be staat (en hun jeugd weghaalt). ,Ms wij niet meer bestaan, zijn er ook geen tegenstanders meer. Laat me je geruststellen Wim. Als FC Rijnland niet meer be staat, zal er een gejuich opgaan bij de andere Leidse verenigin gen, die inmiddels allemaal 0) wel een jeugdafdeling hebben. Die kunnen het niet hebben dat een club zo opzichtig profiteert van de inspanningen van an dere verenigingen. En het gemis van die ene tegenstander? Daar komen die clubs vast wel over heen. Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17