BUITENLAND Goed gesprek tussen Israël en Palestijnen 'Topoverleg in Akaba? Het haalt allemaal niets uit' Argentijnse president bijt hard van zich af Maatregelen worden verlicht Gebombardeerde bunker bestaat niet Veel woede bij ceremonie omgekomen soldaten Spanje Honderd jaar Bob Hope Mogelijk tientallen nieuwe SARS-besmettingen Toronto Ter communie ondanks verbod van het Vaticaan 'Servische Adolf gaat straf verder in Italië uitzitten in achter ^islagen dood lanca - De man die de E oordaanslagen van 16 mei Marokkaanse havenstad ilanca zou hebben be- d, is in gevangenschap :den. De Marokkaanse e heeft woensdag laten i dat Abdelhak aan hart- i erproblemen is gestorven. 11 vijf aanslagen kwamen in 43 mensen om het leven, wie twaalf zelfmoorde- De verdachten die dins- erden voorgeleid, zeiden idelhak hun leider was en zijn orders uitvoerden, officier van justitie van voor de Marok- televisie. Volgens hem Abdelhak terwijl hij waar hij maandag was ouden, naar een zieken- Casablanca werd over- ren slecht hersenen ncton - Een nieuwe stu- eft aangetoond dat roken is voor de hersenen. Uit zoek bij zo'n 2.000 Britse ssenen bleek dat zware van middelbare leeftijd ïchter geheugen hebben et-rokende leeftijdgeno- e onderzoeksresultaten lenen gisteren in het tan Journal of Public i. Of het geheugenverlies ntwikkelt tot dementie bij en is onzeker omdat de ochte personen allen aar 57 jaar zijn. De studie deel uit van een gezond- nderzoek onder duizen- itten die in 1946 geboren j werden ook onderzocht e 43 en 53 jaar waren. De ksonen worden in de toe- verder gevolgd om te lat er op latere leeftijd t hersenen gebeurt. tse soldaat F omgekomen I- Een Duitse soldaat van ïmationale vredesmacht jianistan (ISAF) is gisteren tuurt van Kabul om het kekomen toen hij met zijn lig op een landmijn reed. Heft de Duitse minister ifensie Peter Struck be- emaakt. Een tweede sol- jakte bij de explosie ge- Deze is opgenomen in ispitaal maar verkeert levensgevaar. Het inci- ond plaats tijdens een ^patrouille van ISAF. Het iduidelijk of het om een [gelegde mijn gaat. ftenschappers 'len muildier ;ton - Wetenschappers (Universiteit van Idaho in fnigde Staten zijn er voor st in geslaagd een muil- klonen. Na ruim 300 po- slaagden onderzoekers i schapen, koeien, katten igdieren ook een paard- Hte klonen. Muildieren, t? Igen tussen een manne- nd%l en een vrouwelijk ufeijn in de regel niet in an»t voortplanting. De gis- lenjepresenteerde kloon u£em, die op 4 mei werd iidp, is ontstaan na het ver- ii van een cel van een erfoetus met een eitje f\l merrie. Slen bevriest ;feden stichting I - Het Britse ministerie ancien heeft gisteren fi- e instellingen in het Tc dracht gegeven per di- fondsen van de Stich- I ftjsa te bevriezen. De atie wordt in verband t met het internationaal ne. Dat staat in een ver- het ministerie. De lés ;el is genomen in sa- ar" aak met de Verenigde n andere bondgenoten, pering heeft geen kan- jroot-Brittannië, maar ;1 vestigingen in Neder- uid-Afrika en Duitsland, het ministerie bestaat juigend bewijs dat Al- inden heeft met terroris- jctiviteiten. Het ministe- buitenlandse zaken in ind besloot begin april Idelen van Al-Aqsa te pn, omdat er aanwijzin- i dat de stichting zich iudt met terrorisme. lachten lag opgepakt De Saudische veilig- Snsten hebben in ver- et de aanslagen van 12 Ie hoofdstad Riyad nu 121 verdachten opge- n wie elf sinds woens- steden Medina en 4inister van binnen zaken prins Naif Ibn Ab- aeeft dat gisteren mee- Bij de zelfmoordaan- lie gericht waren tegen en waar buitenlanders vielen 34 doden en on- tveehonderd gewonden, e arrestanten zijn vol- iminister ook drie isla- i religieuze geleerden, len hebben opgeroepen eilige oorlog'. vrijdag 30 mei 2003 jeruzalem/anp-afp - Met de vrij lating van enkele gevangenen, de afgifte van werkpasjes voor 25.000 Palestijnen en het vrijge ven van Palestijns belastinggeld, wil de Israëlische regering het lot van de Palestijnen verlichten. De serie maatregelen is een gevolg van een gesprek tussen de Israëli sche en Palestijnse premiers, res pectievelijk Ariel Sharon en Mah- moud Abbas. Het onderhoud van gisteren werd door beide partijen als positief omschreven. De Israëlische autoriteiten kon digden vandaag aan dat de al 27 jaar wegens een bomaanslag vastzittende Ahmed Sukkar en een leider van het Democrati sche Front voor de Bevrijding van Palestina, Taysir Khaled, vrijkomen. Khaled is tevens lid van het uitvoerend comité van de overkoepelende PLO {Pales tijnse Bevrijdingsorganisatie) en na de populaire volksvertegen woordiger Marwan Barghouti de hoogste Palestijnse functionaris in een Israëlische gevangenis. Israël houdt duizenden Palestij nen gevangen en zou gisteren hebben laten doorschemeren er honderd vrij te laten. De regering stelt voorts meer Palestijns belastinggeld vrij te zullen geven tot mogelijk circa 30 miljoen dollar per maand. Medewerkers van Sharon heb ben gezegd dat Israël heeft be loofd in fasen steden te ontrui men die recent weer zijn inge nomen door de bezettings macht. Sharon heeft evenwel gewaarschuwd dat Abbas ter reurorganisaties moet ontman telen en dat de strijdkrachten actie zullen ondernemen indien Israëli's worden bedreigd vanuit gebieden die weer formeel on der Palestijnse controle zijn ge bracht. Indien de Palestijnen een einde maken aan de aanvallen, dan zal door onze correspondent Henk van den Boom Barcelona - De rouwceremonie op de luchtmachtbasis Torrejon bij Madrid voor de 62 veronge lukte Spaanse militairen is woensdagmiddag uitgelopen op een dramatische manifestatie waarbij woede, verontwaardi ging en verdriet om de voorrang streden. De woede was gericht tegen de regering Aznar en in het bijzonder tegen defensiemi nister Trillo. De bewindsman wordt ervan beschuldigd de mi litairen met een Oekraïens vlieg tuig te hebben laten vliegen om dat dat goedkoper was. De meer dan duizend familiele den die de indrukwekkende mi litaire plechtigheid bijwoonden op de uitgestrekte startbaan van de basis konden hun woede niet meer beheersen toen premier Aznar en minister Trillo daar aankwamen. „Trillo, moorde naar, je hebt onze zonen ge dood voor een handjevol pese ta's", riep de vrouw van een van de omgekomen soldaten. Bedekt met de Spaanse vlag, in rechte rijen voor de geïnstalleer- Kolonel kan niets ondergronds vinden Israël bereid zijn over een Pales tijnse staat te praten, volgens Sharon. Overigens zei Sharon aan het begin van de avond dat Israël nooit afstand zal doen van Jeruzalem. Hij zei dat ter gele genheid van de viering van de 36ste verjaardag van de 'een wording' van de stad. Tijdens de zesdaagse oorlog in 1967 ver overde het Israëlische leger het oostelijk deel van Jeruzalem op de Jordaniërs. Een naaste mede werker van de Palestijnse leider Yasser Arafat, Nabil Abu Rudei- na, zei daarna tegen het Franse persbureau AFP dat er nooit vrede tussen Israël en de Pales tijnen komt zolang Oost-Jeruza- lem niet als de hoofdstad van een onafhankelijke Palestijnse staat wordt erkend. Abbas zei in een verklaring na zijn ontmoeting met Sharon dat hun gesprek 'serieus, open en nuttig' was geweest. Voor het begin van de besprekingen was duidelijk geworden dat Abbas inzette op het bereiken van een volledige wapenstilstand voor woensdag. Premier Abbas zei gisteren in een interview met de Israëlische krant Yedioth Ahro- noth, dat hij denkt de radicale Palestijnse beweging Harnas er van te kunnen overtuigen dat ze moeten stoppen met het plegen van aanslagen. Abbas verwacht dat Harnas daarover volgende week een verklaring tekent. La ter op de dag bevestigde een van de voormannen van Harnas, Mahmoud Sahar, dat zijn orga nisatie bereid is tot een wapen stilstand. Grote mogendheden en de Verenigde Naties probe ren de partijen nader tot elkaar te brengen aan de hand van een vredesinitiatief dat 'de route kaart voor vrede' wordt ge noemd. De Amerikaanse presi dent Bush is komende week in het Midden-Oosten om over het plan te praten. washington/anp - De bunker in de Iraakse hoofdstad Bagdad die aan het begin van de oor log werd gebombardeerd omdat president Sad dam Hussein zich er zou schuil houden, bestaat helemaal niet. Dat meldde de Amerikaanse om roep CBS woensdag. Het paleiscomplex Dora Farms in het zuiden van Bagdad werd bestookt met bommen en kruisra ketten in een poging de Iraakse leider te doden. De Amerikaanse minister van defensie Rumsfeld verklaarde op 21 maart nog dat 'de aanval op het hoofdkwartier een succes was'. Maar nu blijkt er helemaal geen bunker te zijn waar de Iraakse leider zich kon verbergen. CBS beroept zich op kolonel Tim Madere die voor de Amerikanen 'gevoelige' plaatsen onderzoekt. Hij zegt dat op de plek geen spoor van een bunker is gevonden. Het complex werd gebombardeerd op de eerste nacht van de oorlog omdat de Amerikaanse ge heime dienst informatie had gekregen dat er on der de grond een bunker zou bevinden. Slechts een groot gat in de grond hebben de Amerikanen op het terrein gevonden, maar 'geen onder grondse faciliteiten en geen lichamen', aldus Ma dere. Alle gebouwen op het terrein zijn vernietigd bij de aanval behalve een pand. Het belangrijkste paleis heeft het bombardement doorstaan. Vol gens Madere zou iemand daar de aanval over leefd kunnen hebben. Het lot van Saddam Hus sein en zijn zoons is nog steeds onduidelijk. de tribunes stonden de 62 kisten met de overblijfselen van de mi litairen die maandag in Turkije verongelukten toen ze terug kwamen van hun vredesmissie in Afghanistan. Terzijde waren, als een erewacht, de drie Hercu les toestellen opgesteld waar mee de lichamen vanuit Turkije naar Spanje waren gebracht. Voor een aantal familieleden riepen deze beelden teveel emo ties op. „Waarom kunnen jullie onze jongens als ze dood zijn wel met onze eigen vliegtuigen naar huis halen, en niet als ze nog leven. Waarom moeten ze dan vliegen met oud roest uit Derde Wereld-landen", schreeuwde een vrouw tegen de minister. Daarop rende een jong meisje van de tribunes en wierp zich op een van kisten. De Spaanse regering wijst elke verantwoordelijkheid voor het ongeluk van de hand en heeft de NAVO aangeklaagd als verant woordelijke voor het vervoer van de vredestroepen. Die heeft op haar beurt gezegd alleen maar op te treden als bemidde laar voor het bedrijf dat de mili taire transporten regelt. los angeles - De legendarische Amerikaanse enter tainer Bob Hope is gisteren 100 jaar geworden. Ho pe is voor de Amerikanen een legende omdat hij zich tijdens elk gewapend conflict van de VS, van de Tweede Wereldoorlog tot en met de eerste Golfoor log, inzette om de militairen op het slagveld op te beuren met een optreden ter plekke. „Weten dat hij zou komen was een opluchting voor iedereen. Want als hij er was, voelde je je veilig en thuis, ook al was dat niet zo", zegt Michael Teilmann, die in 1968 in Vietnam voor het eerst een optreden van Hope zag. Ter ere van zijn verjaardag werden giste ren overal in het land vieringen gehouden. Zo werd er in Los Angeles het 'Bob Hope Square' onthuld en genoten fans van het eerste uur van een stukje 'Bob Hope taart'. De bedlegerige komiek is niet meer in staat om te communiceren en woonde geen van de talrijke verjaardagsvieringen bij. Foto's: AP/Reuters De kinderen van vader Arafat en moeder Abu Mazen wachten af door onze correspondent Ad Bloemendaal ramallah - Het staat bovenaan op de Palestijnse verlanglijst, blijkt uit alle opiniepeilingen en je hoeft niet lang in Ramallah rond te lopen om het bevestigd te krijgen. „Het Israëlische leger moet onmiddellijk terug naar de posities van september 2000", zegt Mahmoud Samed, een 52- jarige textielkoopman. Hij is soms anderhalf uur on derweg om van zijn huis in Sur- da, even buiten de stad, naar zijn winkel in het centrum te ko men. De Israëlische afsluitingen en controleposten hebben een verstikkende uitwerking op de Palestijnse samenleving. Ieder een op de Westelijke Jordaanoe- ver hoopt dat het Amerikaans- Israëlisch-Palestijnse topoverleg in Akaba daar verlichting in kan brengen. Maar niemand houdt zijn adem in. „Ik heb geen vertrouwen in de Amerikanen", zegt Samed. „Als iemand iets voor vrede in de wereld kan doen is het wel pre sident George Bush. Maar wat zie je? Hij geeft Israël in alles zijn zin. En of Sharon echt is veran derd moet ik nog zien. Uiteinde lijk hangt alles af van het volk, niet van de leiders." De nieuwe premier Mahmoud Abbas (Abu Mazen) krijgt van Samed het voordeel van de twij fel. „Het innemen van wapens van de milities gaat hem niet lukken", voorspelt hij. „De Ha rnas zal ze niet uit handen geven en ik denk dat ze gelijk hebben. Eerst moet Israël ophouden met moorden en de wegversperrin gen opheffen. Het eerste dat Abu Mazen in de onderhande lingen moet proberen te berei ken is een terugkeer van het Is raëlische leger naar de posities van september 2000. Vrij verkeer binnen de Palestijnse gebieden, dat is nu het belangrijkste. Ik verkoop bijna niets meer want de mensen hebben geen geld meer. Er gaan dagen voorbij dat er hier minder dan honderd shekel (20 euro - red) in de kas komt. Daar kan ik zelfs de huur van de winkel niet van betalen." Abu Mazen is geen slechte keus als premier, meent Samed, maar hij is geen Arafat. „Vergelijk de situatie met een gezin. Abu Ma zen is de moeder, Arafat de va der en wij Palestijnen zijn hun kinderen. In ieder gezin zijn wel eens spanningen. Maar wie heeft het uiteindelijk voor het zeggen? Vader natuurlijk!" De 'kinderen' wachten gelaten op de uitkomst van het topover leg in Akaba. De voorwaardelij ke aanvaarding door Israël van de 'routebeschrijving' naar een regeling van het Israëlisch-Pa lestijnse conflict, heeft hen niet in een juichstemming gebracht. Ze vinden dat Israël en de Pales tijnen beiden concessie moeten doen, maar dat de Israëliërs moeten beginnen. In Israël hoor je precies het omgekeerde. „Ik ben opgegroeid met illusies over topbijeenkomsten en politieke conferenties", zegt Fahdi Haltah (25). „Het haalt allemaal niets uit. Misschien is het een maand of twee wat rustiger, maar daar na begint het weer van voren af aan. Zo zal het blijven tot Israël zich heeft teruggetrokken naar de grenzen van 1967 en zijn ne derzettingen heeft opgegeven." Haltah heeft een cd-winkel met muziek van populaire Arabische artiesten.Abu Mazen heeft ge lijk als hij zegt dat alleen de poli tie en de veiligheidsdiensten wapens mogen dragen", meent hij. „Maar de milities zullen hun wapens pas opgeven als ze zien dat Israël de afsluitingen opheft en zich terugtrekt. Als de Pales tijnen vrij zijn en werk hebben denken ze niet meer aan vech ten. Abu Mazen moet beginnen met het scheppen van orde in eigen huis. Laten we hem een kans geven." Mohammed Odeh (63) zit op een krukje voor Abu-Sha'abans koffiehuis in de Jeruzalem Straat. Hij is er al tientallen jaren vaste klant en als langdurig werkloze heeft hij alle tijd. Ooit was hij bouwvakker in Israël. Maay dertig jaar geleden kreeg door onze correspondent Frans Lindenkamp sao paulo - De nieuwe Argen tijnse president Nestor Kirchner heeft gisteren onomwonden duidelijk gemaakt wie de lakens uitdeelt in het Zuid-Amerikaan- se land. Hij liet de scherpe kri tiek van de door hem opzij ge schoven generaal Ricardo Brizo- ni niet over zijn kant gaan en zei in zijn rede ter gelegenheid van de 193-ste verjaardag van het le ger, dat hij als opperbevelheb ber van de strijdkrachten aan niemand uitleg is verschuldigd over zijn besluit om de halve le gertop met vervroegd pensioen te sturen. Kirchner, die zondag aantrad, ontsloeg 27 generaals, dertien brigadegeneraals en twaalf ad miraals. Ricardo Brizoni spuide daarop woensdag felle kritiek op Kirchner. „De politieke intrige is weer terug in de kazernes na twintig jaar afwezigheid", signa leerde hij kwaad tijdens zijn af scheidsrede. Het was een duide lijke verwijzing naar de terug keer van de democratie in 1983. Kirchner diende Brizoni gisteren van repliek met de opmerking dat officieren zich niet behoren in te laten met zijn beslissingen. „Het is niet aan de militairen om het politiek leiderschap ana lyseren", aldus Krichner geflan keerd door opvolger van Brizo ni, generaal Roberto Benzini. Kirchner nam hem mee vanuit zijn thuisprovincie Santa Cruz waar hij twaalf jaar lang gouver neur was. Waarnemers betitelen de grote schoonmaak in de legertop als historisch. Geen enkel gekozen staatshoofd heeft het sinds 1983 aangedurfd de bezem dermate rigoureus te hanteren. Zondag tijdens zijn inwijdingstoespraak liet Kirchner zijn plannen al enigszins doorschemeren. „Ik wil een leger dat met beide be nen in de toekomst staat. Niet in het verleden", zei de kersverse president. Kirchner verwees hiermee naar de donkere jaren van de militaire dictatuur (1976- 1983). De brute repressie kostte 30.000 overwegend jonge men sen met linkse denkbeelden het leven. Met de vervanging door een nieuwe lichting beoogt Kirchner niet alleen deze zwarte pagina definitief om te slaan. Ook wil hij vuile handen voorkomen in de omgang met de ontslagen 'kliek'. Met name over Brizoni was re cent nogal wat stof opgewaaid. Hoewel hij een discipel was van oud-legerleider Martin Balza die in 1995 veel lof oogstte met zijn mea culpa over het aangerichte leed, stond Brizoni als omstre den te boek. In 1976 bekleedde Brizoni een bestuurlijke top functie in de noordelijke provin cie Chaco ten tijde van de exe cutie van 22 politieke gevange nen. De moordpartij staat be kend als het 'Bloedbad van Mar garita Beien'. toronto/ap - Het aantal nieuwe SARS-besmettingen in de Cana dese stad Toronto zou wel eens zestig of meer kunnen blijken te zijn, heeft de arts Donald Low gisteren gezegd. Low is een van de experts die zijn ingeschakeld om de dodelijke longziekte in Toronto een halt toe te roepen. De nieuwe golf van besmettin gen in Canada's grootste stad is vermoedelijk begonnen bij een bejaarde ziekenhuispatiënt wiens symptomen lange tijd niet als die van SARS werden herkend. Inmiddels moet vol gens Low worden gevreesd dat de ziekte in drie ziekenhuizen heeft toegeslagen. „We spreken dan over zeker zestig tot zeven tig gevallen", aldus Low. Gisteren werd een middelbare school gesloten en werden de 1.700 leerlingen van de school in quarantaine geplaatst nadat een scholier met op SARS lijkende symptomen in het ziekenhuis was beland. In Toronto zitten nu meer dan 5.000 mensen in quarantaine. Woensdag werden twee nieuwe doden gemeld, waarmee het SARS-dodental in Toronto is opgelopen tot 29. To ronto is de grootste besmet tingshaard van SARS buiten Azië. De stad werd woensdag opnieuw op de SARS-lijst van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) geplaatst. De Chinese autoriteiten hebben gisteren slechts drie nieuwe SARS-besmettingen gemeld, als mede twee doden ten gevolge van de longziekte. Taiwan maakte gisteren daarentegen melding van vijftig nieuwe ge vallen, het hoogste aantal in zes dagen. Op Taiwan zijn tot dus verre 81 mensen aan SARS over leden; op het Chinese vasteland 327. In Peking worden overtre ders van de maatregelen die zijn doorgevoerd om de ziekte tot staan te brengen, van nu af aan bestraft met boetes, werd woensdagavond bekendge maakt. berlijn/anp - Ongeveer 2000 rooms-katholieken en protes tanten hebben gisteravond in Berlijn bewust een verbod van het Vaticaan genegeerd door ge zamenlijk ter communie te gaan. Met aanhoudend applaus begroetten zij de priester, die door aan de viering mee te wer ken zijn baan op het spel zette. De protestantse Gethsemanekir- che, die plaats biedt aan 1800 mensen, was overvol. Buiten stonden nog eens ongeveer tweehonderd mensen op de stoep en een deel van de straat. Zij volgden de dienst, die ruim 2,5 uur duurde, via luidsprekers. De toegestroomde mecfia regi streerden hoe priester Gotthold Hasenhüttl (1933) uit Trier tij dens de oecumenische kerk dienst met eucharistieviering uitdrukkelijk iedereen uitnodig de voor de communie. Het rk- kerkrecht verbiedt priesters om de communie uit te reiken aan protestanten. Nadat ze brood en wijn hadden ontvangen, vormden sommige gelovigen een rij of een kring en zeiden hardop „Wij allen zijn één in Christus Jezus." De eu charistie eindigde met opnieuw een groot applaus. De hervorm de predikante Corry Nicolay uit Friesland, die uit solidariteit aanwezig was en meedeed, vond de viering 'heel ontroe rend'. De kerkleiders kunnen volgens haar niet om 'dit duide lijke signaal' heen. De viering vond plaats in de marge van de eerste Oecumenische Ker- kendag in Duitsland, maar maakte geen deel uit van het of ficiële programma. hij het aan zijn rug. Als werkloze valt hij in Ramallah niet op. Zes tig procent van de bevolking heeft zijn bron van inkomsten verloren. Odeh heeft heel wat over voor zijn dagelijkse kopjes Turkse koffie en het gezelschap van zijn eveneens werkloze vrienden. De reis tussen zijn dorp en het cen trum van Ramallah behelst een afstand van vijftien kilometer, maar het kost hem soms drie uur om de vier militaire contro leposten te passeren. Verwacht hij iets van de topconferentie in Akaba? Hij haalt zijn schouders op. „De Israëliërs zijn niet te vertrouwen. De ene dag sluiten ze dit gebied af, de volgende dag een ander. Dan weer hier een wegversperringen en dan ineens weer daar. Je hele leven is onze kerheid. Vorige week ben ik een hele dag onderweg geweest om een dorp bij Nablus te bereiken. Als de intifada ons iets heeft ge leerd, dan is het dat we nie mand kunnen vertrouwen, zelfs Abu Mazen niet." den haag/anp - De door het Joegoslavië-tribunaal in 1999 tot veertig jaar cel veroordeelde Bosnische Serviër Goran Jelisic is gisteren vanuit de VN-gevan- genis in Scheveningen overge bracht naar Italië. De 34-jarige Jelisic, ook bekend als de 'Servi sche Adolf, gaat daar het restant van zijn straf uitzitten. Het Tribunaal was sinds ruim een jaar op zoek naar een land waar Jelisic de rest van zijn straf kon uitzitten. Op 8 mei vorig jaar wees het Tribunaal Jelisic' verzoek om heropening van zijn zaak af. Daarmee was hij uitge procedeerd. Jelisic hield in 1992 huis in en vlakbij het Noord-Bosnische Brcko. Hij had als gewoonte om voor het ontbijt al een paar moslims te vermoorden. Na ruim negen maanden in voorar rest in Scheveningen bekende Jelisic in oktober iö98 een aan tal moorden. Jelisic is de eerste veroordeelde die zijn straf in Italië gaat uitzit ten. Behalve hij zitten er nog ne gen veroordeelden in buiten landse cellen. Mogelijk komt daar binnenkort een elfde bij. Het Zweedse pers bureau TT meldde woensdag dat de voormalige presidente van Republika Srpska, Biljana Plavsic, haar elf jaar gevangenis straf gaat uitzitten in Zweden. Volgens TT wordt Plavsic bin nen enkele weken overgebracht naar de vrouwengevangenis Hinseberg in örebro, op 200 ki lometer ten westen van Stock holm. Plavsic werd in februari veroordeeld tot elf jaar cel, na dat zij haai' rol in de 'etnische zuiveringen' tijdens de oorlog in Bosnië (1992-1995) had bekend.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 5