Broek van Shakira of trui van Jim t GESPREK VAN DE DAG 'Aan die ketting hang je later plantenbakken' i Inspecteur Beer is de naam Site biedt spulletjes en kleding van bekendheden aan De nachtwacht VRIJDAG 30 MEI 2003 DAGELIJKS LEVEN MOV. TOT ,HÈ.. /VVtlL MfL MOO MAAfL 'S MENSELIJK HT Amsterdam geldt nog steeds als een van de 'homo-hoofdsteden' van Europa, hoewel in de uit- gaanswereld steeds vaker de klacht klinkt dat alles aan banden wordt gelegd. Desondanks blijkt het rond de Warmoesstraat in de rosse buurt vooral voor 'leemichten' nog een levendige boel. Sinds kort kan de argeloze toerist zich aan de leerscene vergapen. Terry Green wijst op een leren hangmat ('sling') voor onder meer sm-spelletjes in de leershop Mr. B. „Die hangt dan aan kettingen aan het plafond", verklaart hij nader. „Na afloop van het spel hang je plantenbakken aan die kettingen en niemand hoeft het verder te weten." Green (74), gehuld in soepel lede ren pak, is een van de gidsen die een rondleiding geeft in de Am sterdamse leemichtenscene. Hij kent alle ins en outs van sm-prak- tijken. Veertig jaar is hij al meester en voordien speelde hij acht jaar slaaf. „Ik ben biseksueel en doe het dus zowel met mannen als vrouwen." Twaalf jaar geleden raakte de Brit in Amsterdam verzeild en begon een antiekwinkel in het gerenom meerde Spiegelkwartier. Ondertus sen verkende hij de leerscene. .Amsterdam is voor homo's een leuke, open stad. Maar de beste plaatsen in Europa zijn voor leer- nichten toch wel Parijs en Berlijn. Hier is het toch meer fashion. Veel hetero's kopen leren kleding voor het uitgaanscircuit." Voor homo's en lesbo's begon de 'coming out' nog geen vijftig jaar geleden. In 1730 werden in Neder land nog 113 doodvonnissen uit gesproken tegen mensen die zich overgaven aan sodomie. Men her kende elkaar door handen in de zij te plaatsen en elkaar aan te stoten. Het oudste en meest roemruchte homocafé in Amsterdam, van Bet van Beeren, is nu een museum op de Zeedijk. Het dateert uit 1927. Onder de titel Mister Mokum' voert Green zijn gezelschap door de Amsterdamse Warmoesstraat, het Mekka voor 'leathergays'. Hier zijn de leer- en sm-bars, dar krooms, videotheken en winkels met kleding en speeltjes te vinden. Wereldwijd bekend is de disco Cockring. Elke eerste zondag van de maand zijn hier 'jerk off parties' Terry Green laat tijdens de leernichtentour winkels met attributen en fa voriete bars zien. Foto: GPD/Bas Jongma (aftrekfeestjes), waarbij als kleding alleen schoenen mogen worden gedragen. Greens favoriete leerwinkel is Mr. B. Alles op het gebied van leer, rubber, piercings, tattoo's en speeltjes. Als pashokje staat hier een 'krul'. Tussen 1869 en 1969 stonden er zo'n tweehonderd van deze urinoirs in Amsterdam. Ze waren een geliefde ontmoetings plaats voor homo's. „Riemen zijn heel belangrijk als outfit in de leerscene. En tuigjes natuurlijk. Die heb je voor mees ters en slaven. De slaventuigjes zijn voorzien van ringen om mee vast te ketenen", legt Ti uit. Het assortiment leder er J111 ber lijkt hier onuitputtelijk. I van bescheiden formaat tot saai. „Worden die grote nou 131 gebruikt?", vraagt een vrouv Purmerend verbaasd. „Jazel Vroeger gebruikte ik die zelf |s Maar tja, ik word ook een d« ouder", grijnst Terry. Hl Tussen de leren maskers vir een exemplaar dat doet den *T aan een gasmasker afkomsti !.V de Golfoorlog. „Daar gaan p pers in, een spierverslappen n( del dat je in een aangename brengt. Het werkt zo'n tien 1 jy ten en je voelt je daarna hee 7! relaxed. En kijk, daar hangt J fuus dat met een opwekken del rectaal wordt ingebracht Tussen de videobeelden vai mannen die druk met elkaa^P zijn, kijken de deelnemers a excursie hun ogen uit. „Er g C wereld voor me open. Ik wis dat dit allemaal bestond", een rasechte Amsterdai Thea van Beek Een ijsbeer onderwerpt de Amerikaanse onderzeeboot USS Connecticut aan een grondige inspectie. Dit tafereeltje speelde zich af in de buurt van Prudhoe Baai, voor de noordkust van Alaska. Het werd vastgelegd door James Watkins, voorzit ter van een Amerikaanse overheidsinstelling, die zich bezighoudt met klimaat veranderingen. Foto: AP Hoe groot de invloed van tv is, blijkt uit de komst van de inter netsite www.netalsindefilm.nl. Wie zich tijdens GTST niet al leen afvraagt, wie de vader van Laura's kind is, maar ook waar al die leuke kleren en spullen vandaan komen, vindt op deze site het antwoord. Tv-series, sterren en 'de bladen' zijn uitermate geschikt om nieuwe trends en lifestyles te droppen. De Meerdijkers van Goede Tijden bijvoorbeeld hebben om de zoveel tijd een nieuwe huiskamer, eten heel opzichtig hippe chips en heb ben altijd wat anders aan. Fashïonista's vergapen zich iede re aflevering aan wat de dames van 'Sex And The City' nu weer dragen. Bij Idols werden de potentiële sterren ook telkens mooi aangekleed, en waar zouden trou wens die mooie krukken vandaan komen waar ze op zaten? Voor ie dereen die naast de clou van het verhaal let op wat de acteurs of sterren dragen, of wat er bij hun fa voriete soap in de huiskamer staat, is er www.netalsindefilm.nl. Deze site heeft producten uit pro gramma's of van sterren achter de hand, die je op het scherm kunt bekijken én bestellen. Oké, het idee is niet helemaal nieuw. Een van de oprichters van de site, Marianne van Leeuwen, kwam op het idee via de Engelse site www.asseenonscreen.com. „Deze site heeft ongeveer hetzelfde con cept. Ik vond het idee meteen leuk, maar was teleurgesteld in hun aan pak: hun site is gewoon een winkel. Wij hadden veel meer een combinatie van leuke informatie en de bijbehorende producten in gedachten." Van Leeuwen heeft ervaring met het maken van websites: ze bedacht al eerder MiepKniep- .nl, een prijsvergelijkingssite. Met Maarten Mantje en Henny Kruger van Cool Capital, de investeerders van MiepKniep, begon ze het 'Net als in de Film'-project. De site is onderver deeld in de categorieën 'Op tv', 'In de bladen' en 'De sterren'. Via links kom je bij producten van series als Onderweg Naar Morgen, Goede Tijden, Life Cooking en de Mode Politie. Of bij de sterren, zoals Hind, Jim, Shakira, Jennifer Lopez, Sarah Jessica Parker, Liesbeth Kamerling en Bridget Maasland. Onder het kopje 'De bladen' staan bijvoorbeeld Elle, Cosmopolitan en Celebrity. i Naast de producten en de informatie hierover kom je ook meer te weten over de ster die het droeg, of over het programma of tijdschrift waar het in stond. Van Leeuwen begon met de site omdat ze het raar vond dat het zo moeilijk is om er achter te komen waar je die leuke spullen die je op tv ziet kunt kopen. „Wij willen daar een oplossing voor bieden." Tot nu toe is het aanbod nog niet super- groot maar daar komt verandering in. Aldoor wordt er gezocht naar nieuwe spullen. Dit doet het team met be hulp van stylisten, die ze vroe gen een lijst samen te stellen van hun favoriete merken en winkels. Vervolgens werd er contact gelegd met fa brikanten en leveran ciers, zodat er kon worden achter haald wat waar voor gebruikt werd. „De pro ducten die nu op de site staan heb ben we met bloed zweet en tranen bij elkaar ge zocht." Daarbij zijn wel een paar moeilijkheden opga zo zijn veel spullen van buitenlandse artiesten en serif vaak niet in ons land te krijgen. Een alternatief voor b beeld Shakira's look zijn dan de accessoires die ervoof gen dat je er 'net zoals' zij uitziet. Ook kunnen site-ba kers aanvragen indienen met verzoeken om een bepa, item op te sporen. De meeste verzoeken die tot nu tol kleding zijn binnenkomen. „Dat hadden we ook wel 4 wacht", zegt van Leeuwen. „Kleding valt het meest ofp mer daaraan is dat kleding uit vorige seizoenen vaak r meer te koop is. Accessoires zoals riemen en kettingej veel langer verkrijgbaar." Je moet er op tijd bij zijn du Als er iets gevonden moet worden op de site, dan is d lijkheid wel vereist. Sommige verzoeken zijn erg vaagj programma's van jaren geleden en die producten zijii te vinden. Van Leeuwen: ,Als we ook maar enigszins (g idee hebben dat we het product kunnen vinden gaa: zoek. Je bent niet verplicht het dan ook aan te schaffA maar we letten wel op dat we geen onzinaanvragen a( men, anders doen we heel veel werk voor niets.go Een andere optie kan de veiling zijn: de originelen uitk en van sterren kun je bemachtigen. Zoals veel kledinjL Idols, drie jurken u vorige serie van Mf h" Van De Wit en hei handgemaakte p: de Mini-Playbacl bijvoorbeeld van Jackson. De site is nog ma; open, maar er woi het ogenblik al ve^ steld, van lipgloss kralengordijn. „\Y<qJ ken ons helemaal 1 aldus van Leeuwej rigens werkt Net ook zelf mee aan van tv-series. S: stylisten bedenke! sets en kleding v< den Van De Wit ei We zullen nooit op een normale naar de tv kijken: echte freaks wordtfc= nu een soort levei talogus. Grijpgrage fans kunnen de hand leggen op het hempje van Jim (helemaal boven), het topje van Bridget (boven) of Shakira's leren broek (links). Tegen betaling ui teraard. Foto's: GPD, ANP en Reuters Caroline Göttgens Een Singaporese vrouw moet in juni voor de rechter verschijnen, omdat ze haar BEDIENDE veelvuldig zou hebben mishandeld. Ze zou de 22- jarige Filipijnse onder andere heb ben gedwongen ZEEP TE ETEN en hebben geprobeerd een heet strijk ijzer in haar gezicht te duwen. De 28-jarige verdachte ontkent. Het ge beurt geregeld dat werkgevers van buitenlandse bedienden in Singapo re voor de rechter moeten verschij nen wegens mishandeling. In Singa pore, waar rond de vier miljoen mensen wonen, werken zo'n 140.000 buitenlandse bedienden, van wie er 80.000 uit de Filipijnen komen. Het onderdeel 'SEXY LICHAAM' wordt geschrapt uit een schoon heidswedstrijd voor KINDEREN in Thailand. Dat heeft de organisator van de wedstrijd bekendgemaakt. Het onderdeel stuitte op groot verzet bij organisaties voor kinderrechten. Volgens de organisator was het niet de opzet een seksueel karakter te geven aan de verkiezing, die volgens hem is opgezet om kinderen meer zelfvertrouwen te geven. Andere on derdelen waarop de deelnemers worden beoordeeld, zijn onder meer persoonlijkheid, beste lach, vrien delijkheid, mooiste ogen, zachtste huid en taalvaardigheid. Kinderbe schermers zijn tegen de verkiezing. Volgens hen versterkt de wedstrijd het imago van Thailand als populai re bestemming voor pedofielen. Steve-0, de tv-ster uit het MTV-pro- gramma JACKASS, is dinsdag vrij gelaten uit de Zweedse cel waar hij sinds vorige week donderdag vastzat omdat hij beweerde een condoom met MARIHUANA te hebben inge slikt. Steve-0 kwam vrij nadat hij een boete van bijna 500Q euro had betaald. Een rechtbank in Stock holm had eerder beslist dat Steve-0 tot 6 juni in de cel moest blijven, terwijl de officier van justitie een klacht wegens drugssmokkel en -be zit opstelde. Steve-0 gaf toe dat hij wiet had gerookt op zijn hotelkamer en dat er een xtc-pil in zijn bagage zat. Hij ontkende dat hij drugs wilde smokkelen, en zei dat hij maar een grapje maakte toen hij tegen een krant en op zijn website vertelde over het inslikken van het condoom. In Zweden gelden strenge drugswet- ten. Daar lig ik dan. Ik ben er helemaal klaar voor en in het kader van een vroege start morgenochtend, kan het maar beter niet te lang op zich laten wachten. Ik knip het lichtje uit, draai me resoluut om en wacht ongeduldig af tot de slaap me volledig zal overvallen. Die laat verbazingivekkend lang op zich wachten. Nu mijn vermoeide ogen dichtgevouwen tot rust komen, ben ik ineens niet zo moe meer. Het draaien en het zoeken naar de ultieme ligging be gint dus al snel obsessieve vormen aan te nemen. Mijn doorgaans Page-toiletpapier-zachte matras voelt aan alsof ik op een bushokbankje ben gaan liggen. Links om, rechtsom en weer terug op mijn rug, lig ik met ogen als schoteltjes in het donker te koekeloeren. Slaap, kom nu! Terwijl ik het geroezemoes in mijn hoofd het zwijgen probeer op te leggen, word ik geteis terd door binnenvallende aanvullingen op mijn to-do- lijstje. Knip, lichtje aan. Als ik het nu niet opschrijf, ben ik het morgen vergeten. Knip, lichtje uit. Kwestie van ontspannen. Denken aan hoe heerlijk het is om lekker warm in bed te liggen en hoe vervelend het zal zijn als ik er morgen afschuwelijk vroeg weer uit moet. Mijn zus begint meestal al te gapen als ik lang genoeg blijf praten over slapen en knisperende donzen dekbedden, maar hier en nu heeft het ontstellend weinig succes. Ik doe toch best mijn best, maar er borrelen weer vragen, zorgen en andere spoedeisende gedachtekronkels bo ven. Ik ben inmiddels klaarwakker en slapen lijkt op het moment pure tijdverspilling. Onzinnig eigenlijkdat wij geprogrammeerd volgens vierentwintiguurs-sche- ma, zodra het nacht wordt, als gehypnotiseerde slaap koppen in ons bed gaan liggen. Ik heb helemaal geen tijd om mezelf voor pak 'm beet acht uur op non-actief te zetten. Van die broodnodige acht uur heb ik onder tussen ook al een eeuwigheid verloren en de resterende tijd blijft schrikbarend krimpen, zie ik met een wan hopige blik op mijn wekkertje, dat genadeloos door blijft tikken. Half drie...kwart voor drie....drie uur. De torenklok slaat. Ik voel me een vastgebonden Duracelkonijntje dat zinloos door blijft trommelen. Knip, lichtje aan. Weer een lijstje. Lijstjes maken heeft over het algemeen een soort geruststellende uitwerking op me. Het admi nistratief op orde brengen van mijn door elkaar schreeuwende hersencellen, wekt de indruk dat ik de chaos kan beheersen, door hem te reduceren tot af te vinken puntjes, maar in de zinloze uurtjes van de nacht kunnen er geen dringende telefoontjes worden gepleegd en dus is de explosieve groei van mijn lijstje eerder verontrustend, dan ontspannend. Knip, lichtje uit. Met een kop als een oorwurm wroet ik in mijn kussen. Ik krijg het loeiwarm en schop de deken weg om hem na vijf minuten op de tocht liggen, weer verbeten over me heen te trekken. Dit wordt helemaal niets. Kwart over drie. Ik stap uit bed. Maak een beker warme anijsmelk en brand mijn tong eraan. Slobberde rest naar binnen zonder nog iets te kunnen proeven. Ik sta voor het raam en kijk naar de slapende stad. Hoeveel mensen liggen er nu wakker, piekerend en woelend, zich plotseling dingen bedenkend waar ze in geen honderd jaar aan gedacht hebben? Zoveel mensen als DAVID BOWIE lijkt het te hebben verbruid bij de financiële wereld. Zes jaar geleden baarde de zanger nog opzien door 55 miljoen dollar te verdienen met de uitgifte van OBLI GATIES, nu ligt hij onder vuur van kredietbeoordelaar Moody's. De schuldpapieren van Bowie worden gedekt door toekomstige opbreng sten van de songs van de zanger. Dit was een noviteit in de muziekwe reld, waarna sterren als James Brown en de Isley Brothers met ge lijke constructies volgden. Volgens Moody's zullen de opbrengsten ech ter veel lager uitvallen vanwege de crisis in de muziekindustrie, die wordt geplaagd door illegale ver spreiding van muziek. De waarde van Bowies obligaties is al gezakt tot 40 miljoen dollar. Foto:AP In Veenendaal staan sinds kort twee verkeersborden die automobilisten waarschuwen voor laagvliegende OOIEVAARS. De gemeente heeft de borden geplaatst op initiatief van een bewoner die ieder jaar een broe dend paar ooievaars in zijn tuin heeft. De man kwam op het idee na dat vorig jaar een van de ooie- vaarsouders werd doodgereden. Dat gebeurde toen de vogel laag kwam aanvliegen richting het 18 meter hoge nest om zijn nakomelingen te voeren. De familie moest vervolgens de overgebleven ouder een handje helpen met het bijvoeren van het kroost. Inmiddels heeft een ander ooievaarspaar een onbekend aantal jongen in het nest. De nieuwe ver keersborden moeten ook deze jon kies bescherming bieden, wanneer die over enkele weken voor het eerst uitvliegen. er sterren zijn? Ik kijk omhoog. Als het s'nachts niet donker zou worden, zouden we nooit sterren zien. Als wij s'nachts niet gingen slapen, zou er nooit iemand wakker liggen. Het gebrek aan slaap begint blijkbaar nu al geestelijk zijn tol te eisen. Ik eet een banaan, omdat ik ooit heb gehoord dat die slaapver wekkend werken. De tv gaat aan. Homeshopping, maar ook in deze kwaad aardige toestand zit ik nog steeds niet te wachten op een zestien-delige messenset. Om me niet op ideeën te brengen, zap ik. Sms sex-sex-sex naar een verlopen make-op-doos die ver over haar houd baarheidsdatum heen is, maar zoge naamd hitsig op een telefoontje zit te wachten. Ik kijk twee herhalingen van het nieuws. Pas als mijn brandende ogen het zicht dreigen te verliezen door de aan houdende ontspanningspogingen van mijn verzuurde ooglidspieren, lijkt het erop dat ik weer moe genoeg ben om het nog eens te proberen. Tv uit. Half vijf. Ik kruip te rug in bed en even lijkt het gedonder op nieuw te beginnen, maar ik geloof niet dat ik de torenklok nog vijf uur hoor slaan. Het is maargoed dat ik soms zo ontzettend moe word van mezelf... Reageren? reacties_op_column@hotmail.com

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 2