'Alles en iedereen heeft gefaald' SPORT 3 AC Milan gelukkigste in zouteloze titanenstrijd Witschge voor het eerst gespannen Bestuur Feyenoord ziet Pierre van Hooijdonk liever gaan >%er Sturing van Vitesse De Graafschap glijdt af naar de eerste divisie Supporters bejubelen NAC en NEC e tocht AZ r middenstip =q*R - AZ-supporters heb- itermiddag in de rust van swedstrijd tegen Excelsi- symbolische actie ge- en behoud van de eredi- ib uit Alkmaar. De dele- V idernam wat zij noemde v lie tocht naar de mid- Onder het motto dien wijs, geef AZ niet [JC ombineerden de fans club-in-nood hun tocht it veld met een pamflet- e. De supporters op de lJn is toonden de pamflet- y1 [clubbestuur, spelers, rs en de gemeente Alk- rtoe moeten aansporen ossing te vinden voor de kheden waarin AZ ver- )e club is door geldpro- er nog in onzekerheid 8e. n licentie voor komend )rIi Van Halst t plotseling „Tl- Jan van Halst stopt etballen. De speler van 8 (34) heeft dat gisteren :rli onmiddellijk na de ge- 111 n wedstrijd tegen Willem iaj Halst zegt te veel last te van blessures. Hij had tem nog een contract n jaar. De mededeling i Halst kwam als een >n verrassing. "e sea laat <$oey gaan Ed de Goey moet op lar een nieuwe werkge- ,Q 36-jarige doelman kreeg li te horen dat Chelsea tpende contract niet t. De voormalige sluit- n Feyenoord speelde ne lstrijden in zes seizoe- Chelsea en won met onder meer de Europa de Europese Super Cup ip. Dit seizoen )e Goey slechts driemaal omdat trainer Ranieri keur gaf aan Carlo Cudi- astig Monaco divisie terug De Franse voetbalbond onaco naar de tweede eruggezet. Deze maat- ;enomen wegens een te ti ïuldenlast van de club; gaan om een bedrag iO en 80 miljoen euro. eindigde dit seizoen in »ste afdeling als num- ;e, achter Olympique aarmee had de club eeks toegang tot de ions League. De club 1111 en de beslissing in be kt* ldiGii ijdtaf Jesus Gil y Gil, de 'ante en omstreden er van Atletico Madrid, 1 n functie neergelegd. 8 e hoopt hij de weg vrij vt$n voor een reddings- c 11 de noodzakelijke fi- bijeen te schrapen noodlijdende club. Gil zestien jaar opzitten als ,Ik ben nu zeventig jaar nog altijd hevig beloiti- ze9at ben ik zat. Ik kan er ner tegen", zei Gil. Gcfham vraagt gans om rust David Beckham heeft lekbede aan de Britse is gedaan. De aanvoer- het Engelse voetbalelf- jt 'zijn' supporters met :h te gedragen tijdens )01 walificatiewedstrijd te- II rië-Montenegro, vol- teek dinsdag. Reden :e opmerkelijke actie 1581 ingeregeldheden vorige III tijdens de interland te- 1 ^fkije. „Als dit weer ge we uit het EK (ooid", meent Beck- ens betoog zal worden nden op BBC, ITV en /opo - Vitesse is op de van de competitie ont man het rampscenario. trainer Edward Sturing b in de eredivisie geble- °svas daar ook een eigen at van Willem II voor no- De zege op Willem II is :n wel de belangrijkste ling in de geschiedenis jsse. Sturing leidde Vites- seizoen naar Europees en is nu de grote man handhaving van het j de eredivisie. 0aanden geleden volgde diende coach Mike Snoei ig liet het elftal einde- ische samenstellingen iet twee controlerende ilders, en vergaarde in iels dertien punten. Nu in de eredivisie heeft heeft Sturing on lelijke sympathie ge- k'i Atnhemse ach- 34ste speeldag: negen wedstrijden. Best bezochte wedstrijd: Ajax - Heeren veen, 50.272 Slechtst bezochte wedstrijd: RBC Roo sendaal - NAC Breda, 5000. Rode kaarten: 1, Bot/De Graafschap. Totaal: 55. Gele kaarten: 12. Totaal: 783. Meeste kaarten: 4 x geel, RKC Waalwijk - NEC (Temmink). Doelpunten: 26. Totaal: 903. Hoogste score: AZ - Excelsior 4-1, FC Utrecht - FC Twente 3-2. Snelste treffer: 3. Richard Roelofsen (FC Zwolle). Topscorer van de dag: Kuijt (FC Utrecht), Elkhattabi (AZ), Cziomfner (FC Twente), Sikora (Ajax) 2. FC Groningen - PSV 0-0. Scheidsrech ter: Van Egmond. Toeschouwers: 12.500. Ajax - SC Heerenveen 3-0 (1-0). 45. Si kora 1-0, 63. Chivu 2-0, 86. Sikora 3- 0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toe schouwers: 50.272. Feyenoord - Roda JC 3-1 (2-0). 26. Ka- lou 1-0, 39. Filipovic 2-0 (eigen doel), 50. Cristiario 2-1, 78. Buffel 3-1. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschou wers: 43.500. Gele kaart: Loovens (Fey enoord), Addo (Roda JC). RBC Roosendaal - NAC Breda 1-2 (0-1) 9. Slot 0-1. 47. Bobson 0-2, 82. Sil- lah 1-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toe schouwers: 5000. Gele kaart: Den Ou den (RBC). Schreuder (NAC). RKC - NEC 0-1 (0-0). 90. Simr 0-1. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 7500. Gele kaart: Boulahrouz, Putter, Van der Leegte (RKC), Simr (NEC). FC Utrecht - FC Twente 3-2 (0-1). 26. Cziommer 0-1, 56. Kuijt 1-1, 68. Cziommer 1-2, 77. Chaiat 2-2, 83. Kuijt 3-2. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschouwers: 16.200. Gele kaart: Heubach en Van der Doelen (FC Twen te). Vitesse - Willem II 2-0 (0-0). 61. Ja- liens 1-0 (eigen doel), 90. Amoah 2-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 22.500. Gele kaart: Sektioui (Willem II) AZ - Excelsior 4-1 (2-0). 19. Elkhattabi 1-0, 38. Elkhattabi 2-0, 58. Swerts 3-0 (eigen doelpunt), 60. Nygaard 3-1, 86. Nelisse 4-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 7144. Gele kaart: Ny gaard (Excelsior). FC Zwolle - De Graafschap 2-1 (2-0). 3. Richard Roelofsen 1-0, 21. Bosschaart 2-0, 90. Van de Haar 2-1. Scheidsrech ter: Jol. Toeschouwers: 6800. Rode kaart: 83. Bot (De Graafschap). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 35, 2. Van Hooijdonk (Feyenoord) 28, 3. Kuijt (FC Utrecht) 20, 4. Buffel (Feyenoord), Van der Vaart (Ajax) 18. 6. Hoogendorp (RKC Waalwijk) 16, 7. Amoah (Vitesse) 15, 8. Ibrahimovic (Ajax) 13. 9. Rob ben (PSV). Engelaar (NAC Breda) 12. 11. Van de Haar (De Graafschap), Perez (AZ), Van der Meyde (Ajax), Anastasiou (Roda JC) 11. 15. Kalou (Feyenoord), Denneboom (Heerenveen), Soetaers (Roda JC) 10. PSV 34 26 6 2 84 87-20 Ajax 34 26 5 3 83 96-32 Feyenoord 34 25 5 4 80 89-39 NAC 34 13 13 8 52 42-31 NEC 34 14 9 11 51 41-40 Roda JC 34 14 8 12 50 58-54 Heerenveen 34 13 8 13 47 61-55 FC Utrecht 34 12 11 11 47 49-49 RKC 34 14 4 16 46 44-51 AZ 34 12 8 14 44 49-69 Willem II 34 11 9 14 42 48-51 FC Twente 34 10 11 13 41 36-45 RBC 34 10 6 18 36 33-54 Vitesse 34 8 9 17 33 37-51 Groningen 34 7 11 16 32 28-44 FC Zwolle 34 8 8 18 32 31-62 Excelsior 34 5 8 21 23 38-71 Graafschap 34 6 5 23 23 35-84 EERSTE Heracles Almelo - Go Ahead Eagles 4-1 (1-0). 45. Smit 1-0, 49. Platvoet 2-0. 64. Marbus 2-1. 71. Rose 3-1, 74. Platvoet 4-1. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 3 900. Programma (laatste competitie ronde); vanavond: Stormvogels/Telstar - Veen- dam, Cambuur Leeuwarden - FC Volen- dam, FC Eindhoven - FC Dordrecht, Fortuna Sittard - FC Den Bosch, Hel mond Sport - Sparta, MW - VW, TOP OSS - Emmen. Zaterdag: ADO Den Haag - Haarlem. Middenvelder verlaat Ajax met brok in de keel door Peter van Duyl Amsterdam - Hij kreeg een innige omhel zing van al zijn ploeggenoten, een aai over zijn bol van Heerenveen-spits Gerald Sibon en een gemeende handdruk van trainer Ro nald Koeman. Daarmee kwam er voor Ri chard Witschge een einde aan zijn periode bij Ajax. De loopbaan van de middenvelder in Amsterdam begon in oktober 1986 en eindigde gisteren met een 3-0 zege op Hee renveen. Richard Witschge is geen type dat snel van zijn stuk te brengen is. Maar toen hij na af loop van het duel met de Friezen officieel in het zonnetje werd gezet en zijn beide doch ters hem met betraande ogen in de armen vielen, kreeg de middenvelder zelf ook een brok in de keel. Met een bos bloemen en een klein woord van dank aan de suppor ters, bij wie hij nog altijd onvoorstelbaar po pulair is, zwaaide Witschge de ArenA voor goed vaarwel. Precies 286 officiële wedstrijden (achttien goals), verdeeld over twee periodes, duurde het avontuur van Witschge in het rood en wit van Ajax. Tussendoor verdedigde hij de kleuren van Barcelona, Blackburn Rovers en Bordeaux. Een paar weken geleden kreeg hij van Ajax te horen dat er volgend seizoen geen plek meer voor hem is, gisteren was hem wel een echte afscheidswedstrijd ge gund. Vaste keus Wesley Sneijder begon te gen Heerenveen ten faveure van de oude meester op de bank. Het afscheidsduel had zowaar voor wat krie bels gezorgd in de onderbuik van de speler die van geen enkele ambiance wakker lag. „Ik voelde van tevoren wat spanning in mijn lijf, voor de eerste keer in mijn hele leven. Vooraf zaten de jongens nog te dollen: 'ga maar rustig zitten, het komt wel goed'. Maar het afscheid was goed zo." Toen Witschge twee jaar geleden werd afge dankt door Co Adriaanse, kwam elke vezel in zijn lichaam daartegen in opstand. Dit keer is het anders. „Ik zie nu de logica er wel van in. Jongens als Sneijder hebben zich ge weldig ontwikkeld en als Koeman zegt dat hij in mijn rol - die van invaller - beter een jonge speler kan gebruiken, heeft hij daar wel gelijk in." De toekomst is nog onzeker. Witschge wil graag nog een jaar door, maar niet alles is voor hem bespreekbaar. „Er is wel de nodi ge belangstelling. In Nederland heb ik alles afgezegd, in het buitenland zijn er verschil lende mogelijkheden, ook heel gekke. Het kan ook zijn dat ik stop. Mijn gezin heeft een belangrijke stem. Zij zijn er al die jaren voor mij geweest, nu hebben zij het meest te zeggen." Het had er gisteren veel van weg dat Richard Witschge zelf de regie van zijn afscheids wedstrijd voerde. Ofschoon Ajax formeel nog een kansje had op de titel, was van meet af aan duidelijk dat de Amsterdam mers zich hadden neergelegd bij de tweede plaats. Witschge opende de wedstrijd met een hakbal en zette daarmee de toon. Ajax- Heerenveen werd een duel vol tierelantijn tjes en ballen achter het standbeen langs. Voor een keer was er geen trainer die zich er druk om maakte, voor een keer bleef de straffe tactische discipline in de kleedkamer achter. Desondanks mondde het treffen uit in een ronduit saaie vertoning. Hoewel Victor Siko ra kort voor rust doel trof, werden de toe schouwers pas na de pauze uit hun middag dutje gehaald, toen beide ploegen in korte tijd een aantal goede mogelijkheden kregen. De Friezen scoorden in die periode niet, Ajax tweemaal. Cristian Chivu verlengde een inzet van Andy van der Meyde tot in het doel en vlak voor tijd kopte opnieuw Sikora een rebound van een meter of zestien raak: 3-0. Op dat moment had Richard Witschge zijn applauswissel al achter de rug. Tijdens de officiële huldiging na afloop werd hij geflan keerd door Aron Winter, derde doelman Henk Timmer (dit seizoen gehuurd van AZ), David Mendes da Silva (gehuurd van Spar ta) én voorzitter Michael van Praag. Zij zijn volgend seizoen geen van allen nog in de ArenA te bewonderen. AJAX: Lobont; De Jong, Chivu, Pasanen en Maxwell: Pienaar (36. Sikora), Van der Vaart, Galések en Wit schge (80. Boukhari); Ibrahimovic (57. Sneijder) en Van der Meyde. SC HEERENVEEN: Vonk; Seip, Radomski, Hansson en Edman; Selakovic, Nurmela, Vayrynen en Jensen (71. Fledderus); Sibon en Denneboom (68. Samaras). zwolle/anp - Alles en iedereen heeft dit seizoen gefaald bij De Graafschap. Een zwaar aangeslagen trainer Peter Bosz stelde gisteren na afloop van het duel met FC Zwolle (1-2) dat zijn ploeg dus te recht afglijdt naar de eerste divisie. „Maar het falen begint altijd bij jezelf. Je hoopt nog op een wonder, maar uit eindelijk was aan degradatie niet meer te ontkomen. Dat is verschrikkelijk voor deze prachtige club. Ik geef als eerste toe dat ik dit seizoen fouten heb ge maakt. Welke? Daar zullen we de ko mende dagen intern over moeten pra ten. Het gaat om een falen van de totale technische staf, de spelers en de men sen van de club", stelde Bosz. Of hij na zijn eerste jaar als trainer in het betaald voetbal nog gesprekspart ner is over de toekomst van De Graaf schap, is echter zeer twijfelachtig. Voorzitter Derk Haank stelde eerder al dat Bosz bij degradatie moet verdwij nen, ondanks een doorlopend contract. „Ik heb een contract voor twee jaar. Ik ga niet zo maar weg. Al hoor ik natuur lijk ook wat de voorzitter zegt." Het worden dus turbulente weken in stadion De Vijverberg. Behalve het pro bleem Bosz is er het probleem Gerard Sanderink. De eigenaar van het bedrijf Centric stopt elk jaar jaar zo'n 600.000 euro in De Graafschap, maar weigert door te gaan bij een club uit de eerste divisie. Bovendien moet Sanderink niets heb ben van Bosz. De geldschieter, maar ook andere sponsors en de supporters, vinden dat een koele, emotieloze coach niet bij De Graafschap past. Vandaar ook de flirt van Haank na de winterstop met trainer Simon Kistemaker, ooit een smaakmaker in Doetinchem. Niet een man voor het verzorgde voetbal dat Bosz voorstaat, maar een voorstander van strijd en passie op hel veld. De Doetinchemmers brengen hun be groting komend seizoen terug van 8,1 naar 5 miljoen euro, nog steeds een fors bedrag voor een eerstedivisionist. Dan moeten de sponsors wel loyaal blijven. Ondanks alle sportieve en financiële belangen die er voor De Graafschap in Zwolle op het spel stonden, konden de spelers het niet opbrengen te knokken voor een plaats in de nacompetitie. Re serve Vreman hekelde na afloop de in stelling van zijn ploeggenoten. „Ze hebben er niet voor gevochten." In de eerste helft was het duel al beslist na een uitglijder van Van der Kruis (1-0 van Richard Roelofsen) en knullig ver dedigen van diezelfde centrale verdedi ger en doelman Wevers (2-0 van Bos schaart). In de blessuretijd van de tweede helft deed Van de Haar nog wat terug, maar dat was veel te laat. De Doetinchemmers hadden een ge lijkspel nodig om Excelsior voorbij te gaan. De Rotterdammers verloren bij AZ (1-3), maar redden zich door een beter doelsaldo. „De eerste helft was één grote aanfluiting. Er was geen bele ving, geen bezieling. We hadden het hier zelf moeten doen, maar het was niets", concludeerde Bosz in vrijwel ze ker zijn laatste analyse voor De Graaf schap. door Wietse Dijkstra Rotterdam - Hij verlost zijn opvolgers van het Ove Kindvall-complex, maar bezorgt ze tevens een nieuw probleem. De toekomstige spitsen van Feyenoord zullen nooit meer worden vergeleken met de Zweed die meer dan drie de cennia geleden furore maakte in de Kuip. Zij moeten voortaan afrekenen met de schaduw van Pierre van Hooij donk. De Brabander speelde gistermiddag te gen Roda JC (3-1) misschien wel zijn laatste competitiewedstrijd in het shirt van de Rotterdammers. Hoewel... Als het aan de spits zelf, zijn collega's, trai ner Bert van Marwijk en de fans ligt, is Van Hooijdonk volgend seizoen nog bij Feyenoord. Alleen de clubleiding lijkt de topscorer liever kwijt dan rijk te zijn. Van Hooijdonk moet blijven', scan deerde het legioen tijdens het potje dat voor Feyenoord weinig meer was dan een generale repetitie voor de bekerfi nale van zondag. Mede dankzij de 28 goals van Pi-Air hield Feyenoord de ra ce met Ajax om de tweede plaats lang vol. Hoewel de Rotterdammers uitein delijk genoegen moesten nemen met de teleurstellende derde plaats en UEFA Cup-voetbal, sloten ze met de overwinning op Roda JC de tweede sei zoenshelft in stijl af. Van de twintig wedstrijden (inclusief drie voor de be ker) die Feyenoord na de winterstop speelde, won het er achttien en speelde het twee keer gelijk. De 89 doelpunten voor bewijzen dat er met de voorhoede niet zo veel mis is. Thomas Buffel (18 goals), Bonaventure Kalou (10) Robin van Persie (9) functio neerden uitstekend rond de lange Bra bander, die ondanks belangstelling van clubs als Espanyol en Birmingham City helemaal niet op een vertrek naar het buitenland zit te wachten. Sterker nog, Van Hooijdonk wil het liefst nog twee jaar in de Kuip blijven. De 33-jarige spits voelt zich daar nog fit genoeg voor. De clubleiding van de Rotterdammers heeft zijn poot tot dusverre echter stijf gehouden en lijkt maar niet te willen onderhandelen over Van Hooijdonks voorstel om nog twee jaar te blijven. Niet alleen omdat de spits, zonder een tweede jaar, qua salaris komend sei zoen nog maar de helft kost. Maar ook omdat Van Hooijdonk nu nog zo'n mil joen euro - en over twee jaar niets meer - oplevert. Een lastig dilemma. Niet in de laatste plaats omdat Feyenoord met Dirk Kuijt al een opvolger voor de spits in huis heeft gehaald. Met de aankoop van de FC Utrecht-speler heeft Feyenoord reeds gespeculeerd op een vertrek van Pi-Air. Kuijt kan weliswaar ook met Van Hooijdonk spelen, maar op die positie (Buffel) hebben de Rotterdammers ei genlijk geen versterking nodig. Met het oog op de bekerfinale tegen Kuijt en de zijnen begon Van Hooij donk tegen Roda JC uit voorzorg op de bank. Ook Brett Emerton (scheen) en Thomas Buffel (rust) werden gespaard, terwijl Kees van Wonderen (knie) dom weg nog niet kón spelen. Voor de routi nier wordt het halen van de finale een race tegen de klok. FEYENOORD: Lodewijks; Paauwe (46. Rzasa), De Nooijer, Loovens en Song; Ono, Bosvelt en Van Persie; Lurling, Bombarda (57. Van Hooij donk) en Kalou (62. Buffel). RODA: Kujovic; Filipovic, Senden (80. Brou wers), Addo en Sonkaya; Van Dessel (46. Cristi- ano), Van Dijk en Vicelich (60. Rudge); Soetaers, Anastasiou en Sergio. manchester/den haac/gpd - In het droomtheater van Manches ter bracht AC Milan woensdag avond zijn supporters in hogere sferen. Na een zouteloze tita nenstrijd met Juventus gebruik ten de Milanezen de penaltystip als springplank naar de Europe se troon. Na 120 minuten voet bal zonder goal zat het verschil tussen feest en verdriet in één benutte strafschop. Milan maakte er drie, Juventus bleef steken op twee. Het succes van Milan was dat van een trotse Nederlander, am per 27 jaar geleden geboren in Paramaribo. Clarence Seedorf werd in Manchester de eerste voetballer in de geschiedenis, die de belangrijkste Europa Cup met drie verschillende clubs won. Die trilogie is gebaseerd op twee doelpunten, want aan de 0-0 van woensdag gingen finales met Ajax (in 1995 tegen AC Mi lan) en Real Madrid (in '98 tegen Juventus) vooraf, die beide met 1-0 werden gewonnen. Overigens was de hoofdrol van het zondagskind in Manchester vooral een statistische. Net zo min als alle andere vedetten op het veld slaagde de middenvel der er in een stempel op de fina le te drukken. Seedorf was, zoals gebruikelijk bij Milan, veel aan de bal. Soms volgden de benen de hersens zonder mankeren, maar te vaak ook leed de Neder lander balverlies. De avond had voor Clarence Seedorf zelfs op een drama kun nen uitlopen als het kwartje in de penaltyreeks de andere kant was opgevallen. De man die in Oranje een kwalijke reputatie opbouwde als notoire straf- schoppenmisser, zag geen aan leiding tegen Juventus zijn ver antwoordelijkheid uit de weg te gaan. Opnieuw zag Seedorf een belangrijke pingel gestopt, dit maal door Juventus-doelman Buffon. Maar omdat Milan-kee per Dida nóg beter op dreef was, kreeg de misser van Seedorf nu geen zware lading. De zege van Milan plaatste Ed gar Davids weer eens in de schaduw van zijn vriend en landgenoot. De ex-Ajacied ver loor voor de derde keer in zijn loopbaan een Champions Lea gue-finale. Het zal een schrale troost zijn geweest dat hij zich zelf niets kon verwijten. Met zijn karakteristieke spel, overlopend van passie en wilskracht, be hoorde Davids een uur lang tot de besten op het veld. Vanaf het moment dat de Nederlander ge blesseerd moest afhaken, ver loor Juventus het allerlaatste restje drang naar voren. AC Milan kroonde zich woens dag voor de zesde keer sinds 1956 tot beste van Europa, het was de eerste cup sinds 1994. De prestatie van 2003 stak ech ter schril af bij die van negen jaar terug. Toen leidde de Kroa tische magiër Dejan Savicevic de historische sloop van het Barce lona van Cruijff en Koeman (4- 0), woensdag stond het Milane se kompas vrijwel steeds op be hoedzaam. Toch kan de eindzege voor Mi lan met geen mogelijkheid on verdiend worden genoemd. De ploeg van Carlo Ancelotti wan delde dit seizoen fluitend door zowel de eerste als de tweede groepsfase van de Champions League en ontdeed zich in de halve eindstrijd van stadgenoot Inter. Alleen in de kwartfinales tegen Ajax werd Milan echt in de problemen gebracht. In de eindstrijd had AC Milan meer recht op de winst dan Juventus, alleen al omdat het binnen de beperkingen van het resultaat voetbal het meest durfde aan te vallen. Hoewel AC Milan-Juven tus nog wel flitsend uit de start blokken schoot, leverde de fina le uiteindelijk een bittere na smaak op. Juventus leed zicht baar onder het gemis van zijn geschorste vormgever Pavel Nedved, Van de resterende ve detten vielen Alessandro del Piero en David Trezeguet onge nadig door de mand. Bij Milan was het al niet veel anders. Van de kant van de toppers Andrea Pirlo, Manuel Rui Costa en Fi- lippo Inzaghi bleef het 120 mi nuten lang akelig stil. In de toegift verwierf de Brazi- laanse MUan-keeper Dida zich de status van onsterfelijkheid. Hij keerde de inzetten van de door stress bevangen Trezeguet, Zalayeta en Montero. Dida's collega Buffon had nog wel een antwoord op Seedorf en Kalad- ze, maar verloor de psychologi sche oorlogsvoering met Andrej Sjevtsjenko. Bijna drie uur na het beginsignaal gaf de Oekraï ner - in de finale veruit de ge vaarlijkste aanvaller op het veld - met een simpel schuivertje de aanzet voor een uitzinnig rood zwart gekleurd volksfeest. JUVENTUS: Buffon; Thuram, Ferrara, Tudor (42. Biridelli) en Montero; Ca- moranesi, Davids (65. Zalayeta), Tac- chinardi en Zambrotta; Del Piero en Trezeguet AC MILAN: Dida; Costacurta (66. Ro- que Junior), Nesta, Maldini en Kalad- ze; Gattuso, Pirlo (71. Serginho), Rui Costa (87. Ambrosini) en Seedorf, Sjevtsjenko en Inzaghi. Clarence Seedorf kust zijn derde Europa Cup. Foto: AP/Thomas Kienzle nijmegen/breda/anp - Een uit zinnige menigte heeft gister avond in Nijmegen de spelers selectie van NEC bejubeld. Het voetbalelftal kwalificeerde zich in Waalwijk (0-1) voor de UEFA Cup. Het is twintig jaar geleden dat NEC voor het laatst Euro pees voetbal speelde. Volgens de politie waren er on geveer 6000 supporters naar de huldiging op het Kelfkensbos in het centrum van Nijmegen ge komen. Het bestuur van NEC sprak echter van zeker meer dan 10.000 feestvierders. „Dit is fan tastisch", glunderde een nuch tere, maar voldane trainer Nees- kens. „Het zag er lange tijd niet naar uit dat we zouden scoren. RKC had de betere kansen. Maar we hebben het alsnog kunnen afmaken." RKC daaren tegen valt evenals vorig seizoen net buiten de boot. Wekenlang verbleef de ploeg van trainer Jol op de vierde plaats, maar in de laatste wedstrijden ging deze fraaie positie verloren. Balancerend op de rand van faillissement begon NAC aan de competitie. Balancerend op een kleine meerderheid werd de club gered door de gemeente. Balancerend tussen hoop en vrees klampten de supporters zich vast aan de goede sportieve prestaties. Om uiteindelijk de weegschaal te laten doorslaan NAC heeft 2-0 gescoord en laat zich bejubelen door de supporters. Foto: GPD/Robert van den Berge naar één van de grootste succes sen in de geschiedenis van de club: NAC gaat Europa in. Voor de eerste keer in het be staan werd gisteren via de com petitie UEFA-Cup voetbal afge dwongen. Dertig jaar nadat NAC, na de gewonnen bekerfi nale tegen NEC, voor het laatst Europees speelde. De 2-1 zege op RBC zorgde er gisteren zelfs voor dat de club vierde werd. Na PSV, Ajax en Feyenoord is NAC nu the best of the rest. De ploeg werd dan ook na terugkomst in eigen stadion door zo'n 10.000 mensen gehuldigd. Trainer Henk ten Cate was ge ëmotioneerd na afloop van de wedstrijd. „Het is door alles wat er gebeurd is een heel zwaar sei zoen geweest. Maar ik ben trots op de jongens", reageerde trai ner Henk ten Cate na afloop. De coach heeft nog een tweejarig contract bij de club, maar lijkt dat niet uit te dienen. Alles en iedereen bij de club meldt dat de trainer vandaag zijn vertrek bekend maakt en dat Ton Lok- hoff als zijn opvolger wordt ge presenteerd.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21