Sanering eis bij redding FC Utrecht SPORT Raemon Sluiter viert verlies met slingers Davids en Seedorf, omstreden en succesvol Wordt FC Groningen-PSV wel een echt duel? Terug op het oude nest Gemeente leent 25 miljoen Iers AZ n op salaris e spelers van AZ salaris over mei angen. Normaal aris rond de 25ste d uitbetaald. „En it de 27ste, te laat e woordvoerder teren. „Het geeft is aan hoe nijpend probleem bij AZ Z nog niet kan nog te bouwen Boekelermeer, b met een structu- n 6,5 miljoen. Vol- voor betaald voet- AZ nog tot 10 juni s alsnog uit te ke- de club gaat dat k wel lukken. !t aangifte ud-speler jestuur van de het pensioen- rofvoetballers, doet aangifte tegen een :r. Het gaat om bestuursleden jou hebben be- lijk volgen nog ES tegen voormali- illers. Vorige week FK voor het eerst de bedreigingen. en auwerd iatische voetbal- uus Hiddink uitge- iner van het jaar lidige PSV-coach rerkiezing aan zijn bondscoach van jdens het WK van nner Shinji Ono d werd uitgeroe- »ch voetballer van Korea won als tel ploeg van het ;n grepen bij het de vierde plaats. woensdag 28 mei 2oo3 nen noord Boezemvrienden staan weer tegenover elkaar in finale Champions League manchester/anp - De een is vaak omstreden buiten het veld, de ander juist op de grasmat. Maar meer dan alle andere Ne derlandse voetballers grossier den jeugdvrienden Edgar Da vids en Clarence Seedorf de af gelopen jaren in prijzen. Van avond tijdens de Italiaanse fina le van de Champions League tussen Juventus en AC Milan staan ze opnieuw tegenover el kaar. Net als in 1998 toen Davids met zijn huidige werkgever het moest afleggen tegen Real Ma drid met Seedorf. Ze verschillen evenveel als dat ze op elkaar lijken. Surinamers Edgar Davids (30) en Clarence Seedorf (27) leerden voetballen op de schots en scheve stoepte gels van de vele pleintjes in Am sterdam. Ze schopten het tot Ajax en het Nederlands elftal. Dankzij een treffer van geza menlijke vriend Patrick Kluivert wonnen ze in 1995 voor het eerst de Champions League met Ajax. Seedorf vertrok vervolgens naar Sampdoria, Real Madrid, Inter- nazionale en AC Milan. Hij kan vandaag de eerste speler wor den die met drie verschillende clubs de Champions League wint. Davids is alweer toe aan een aantal van vier finales op het hoogste clubniveau. Na de winst in 1995 verloor hij met Ajax in de eindstrijd van Juventus. Twee jaar later boog hij inmiddels in dienst van datzelfde Juventus voor het toen oppermachtige Real Madrid van Seedorf. Daar voor was hij nog even actief voor AC Milan, de tegenstander van vanavond in het Theatre of Dreams van Manchester United. Voorafgaande aan de eindstrijd gingen veel dromen bij het tweetal in vervulling. Ondanks de successen bleven ze echter omstreden. Davids dankt zijn imago als moeilijke jongen aan zijn gedrag buiten het veld. Hoe joviaal hij zonder kapsones nog steeds de handen van oude be kenden in Amsterdam schudt, hoe anders hij zich soms ge draagt tegen mensen die minder dicht bij hem staan. Hij botst vaak met journalisten, soms ook met een ploeggenoot of trainer. „De bondscoach stopt zijn hoofd in de kont van sommige spelers", zei de huidige vice- aanvoerder over Hiddink op het EK in 1996. De toenmalige bondscoach hield zich doof voor zalvende woorden van See dorf en stuurde de middenvel der weg. Davids was wel vaker goed voor een relletje. Zo raakte hij in op spraak toen hij werd beschul digd van het gebruik van nand- rolon en zijn ex-vriendin klaag de hem vorig jaar aan wegens mishandeling. Vriend Seedorf is buiten het veld altijd de aardige, vriendelijke en behulpzame jongen. Hij is pas 27 jaar, speelde al bij de mooiste clubs van Europa maar blijft de meest controversiële speler van ons land. Dat komt door zijn stijl vol risico en trotse houding. Seedorf, niet arrogant wel eigen wijs, is bij het Nederlands elftal vaak de beste of de slechtste. Daarbij mist hij strafschoppen, maar wie doet dat niet in Oran- je? In karakter verschillen ze al net zo veel als in speelstijl. Davids heeft een fabelachtige techniek maar is als een van de weinige Nederlandse topspelers ook een vechtjas. Hij draagt niet voor niets bijnamen als pitbull, pi ranha en il mastino. De vecht- hond en vleesetende vis incas seerde in elf jaar voetbal al bijna honderd gele en twaalf rode kaarten. Davids speelt altijd op het randje. Net als vijfjaar gele den in de ArenA tijdens de finale van de Champions League zal hij zijn vriendje vanavond niet ontzien. Seedorf is geen man van sli dings. Hij is de man van de fraaie steekballetjes en ogen schijnlijk eenvoudige maar o zo moeilijke passeerbewegingen. Hoe veel schoppen hij ook van Davids moet ontwijken en in casseren, het kan bijna niet an ders dan dat hij zijn vriend na afloop in de armen valt. Zoals gabbers die allebei hopen dat ze nog eens samen de Champions League winnen dat ook behoren te doen. Rotterdamse tennisser blij van gravel verlost te zijn 'eyenoord heeft ziliaanse talenten -jarige linksback en de even oude Ferreira van Belo len met Feyen- let internationale van de club op 7 paar dagen later terug naar rdt beslist of ze 're periode naar nen. niet eens f Jevric ise gaat niet ak- strafvoorstel i Jevric. De aan- voetbal van de e doelman giste- ing van vier wed- Dorwaardelijk) zondag tegen de kaart. Coach ode kaart was te- straf is belache- ns er nu niet om morgen speelge- gen. We kijken ;end seizoen." ns van FC Gro an de aanklager voorstel van 500 ïeidsrechter Bos- ïs zondag in de i De Graafschap |S gaat door Bpits Henk Vos een jaar voetbal- )sendaal. De 34- ïde deze week tract. Na dit sei- ïvaller stoppen, lub gisteren. Vos een aanbieding alaris. De speler niet mee ak- /am hij daarop uit de CAO bieding echter ikt. Afgesproken lidige contract inden wordt ver- Ie spits nog drie nateurbasis jax verhuurt Pius nde twee seizoe- Dosendaal. De ïvaller is in de :itie nog actief gen. Ier Perez p epo' inse wielrenner op dopingge- dens de Ronde i legin mei. De 'ortugese Mila- d tijdens twee lef getest op het tierende middel le Franse sport- tisteren. Perez p vierde etappe en eindigde als jemeen klasse- jr heeft volgens [■expertise aan- door Mare Molenaars parijs - Succes kent vele vaders, maar de teleurstelling van weer een vroegtijdige uitschakeling slikt Raemon Sluiter helemaal alleen. Wel op zijn eigen manier uiteraard: met een kamer vol slingers. „En ik slaap vanavond op gras." Sluiter en gravel is geen gelukki ge combinatie. Ook gistermid dag niet, in de eerste ronde van Roland Garros. Sluiter sneuvel de in Parijs tegen de Marok kaanse entertainer Hicham Ara- zi. Kansloos nog wel, met ont luisterende cijfers: 2-6, 6-7 (3), 6-2, 0-6. Sluiter beleeft moeilijke tijden in een seizoen dat zo veelbelovend begon. De (verloren) finale in Rotterdam, voor eigen publiek, gold als de opmaat naar een memorabele doorbraak, maar zover is het voorlopig nog niet. „Zo'n finaleplaats hoop je dan een vervolg te geven en dat lukt dan niet. Dat is frustrerend. Ik ben fit, ik heb er zin in maar ik win geen partij. Dan moet je se rieus uitkijken dat je jezelf niet verliest in zelfmedelijden." Tegen Arazi was Sluiter lange tijd geen schim van de onver schrokken strijder. Welnee, hij was niet meer dan speelbal van de artistieke Marokkaan, die daarvoor niet eens alle registers hoefde open te trekken. Sluiter maakte de fouten zelf wel. Zijn forehand was dramatisch, de doorgaans zo venijnige dubbel- handige backhand niet meer dan een onbeduidende plaag stoot. Om in termen van Youp van 't Hek te spreken: een nich- tenduw. Na twee verloren sets, een handjevol voetfouten en een leger aan onnodige fouten veerde Sluiter nog eenmaal op, om vervolgens zelf het licht uit te doen op baan 4. Sluiter kan niet ontkennen dat de treurige serie waaraan hij be zig is daadwerkelijk aan hem vreet. „Het enige dat ik kan doen is werken, werken, wer ken. Niet te veel zeiken, maar mouwen omhoog. Het is klote wat er nu gebeurt, maar ik ben van nature een positief ingesteld mens. Het is altijd al goed geko men met Sluitertje." Het Rotterdamse troeteldier had gehoopt dat de wal van de Seine het schip zou keren. Op de trai- ningsbaan bouwde hij een be hoorlijk portie zelfvertrouwen op. Maandagmiddag nog, in een oefensessie met Sjeng Schalken, stond hij de ballen behoorlijk goed te raken. „Ik dacht hier op Roland Garros ook serieus iets te kunnen uit richten. Het is lekker weer en de banen zijn wat sneller dan nor maal. Dat is in mijn voordeel. Ik kom nu eenmaal beter tot mijn Michael Chang nam gisteren afscheid in Parijs. De 31-jarige Amerikaan is aan zijn zestiende en laatste tennisjaar bezig. Op Roland Garros verloor hij kansloos in de eerste ronde van de Fransman Santoro, 5-71- 61-6. Na het verlies op het centre court gaven de 15.109 toeschouwers de kleine Amerikaan een minuten lange staande ovatie. Chang raakte er beduusd van, hij kon zijn tranen amper bedwingen. Van voorzitter Bimes van de Franse tennisbond kreeg hij een ingelijst affiche uit het jaar 1989. In dat jaar werd Chang onsterfelijk in het tennis. Niet omdat hij met 17 jaar en drie maanden de jongste winnaar ooit op Roland Garros werd. Dat gegeven ging in de recordboeken. De Amerikaan werd legendarisch door zijn onder handse opslag in de achtste finales tegen Lendl. Bijna kruipend van de pijn door een krampaanval verras te hij Lendl met een onderhands opgeslagen bal. Foto: AFP/Jean-Loup Gautreau recht op een snelle ondergrond. Maar je zult mij niet horen zeg gen dat ik niet op gravel uit de voeten kan. Helaas gebeurt er wat te weinig met mijn ballen na de stuit. Er zit nauwelijks spin in en dan wordt het lastig om te domineren." Het gebrek aan het juiste effect na de stuit was gistermiddag het probleem niet zo. Het probleem zat al ruim voor de stuit, tussen de oren. Sluiter kon niet ontken nen dat de slechte resultaten van de laatste tijd hun sporen Sjeng Schalken verbijt de pijn Het duurde hem allemaal veel te lang, maar feitelijk be reikte Sjeng Schalken nog be hoorlijk eenvoudig de tweede ronde op Roland Garros. Set- verlies tegen Scott Draper (6- 2,6-4,3-6, 6-4) deed echter minder pijn dan zijn gebles seerde linkervoet. Fysiek on gemak is voor Schalken een serieuze tegenstander in Pa rijs. De Limburger, die lonkt naar een plaats bij de beste tien van de wereld, speelde ook gistermiddag weer met pijnstillers. De chronische blessure is zo ernstig dat hij in de aanloop naar Roland Garros het Masters-toernooi van Hamburg moest laten schieten. „Terwijl ik op de drempel van de toptien stond. Dat is toch leuk voor later." Voor het gedroomde debuut in de mondiale top tien moet Schalken in Parijs minimaal de kwartfinale ha len. Zelf gelooft hij daar niet zo in. „Op gr avel kan ik het toch wat minder goed afma ken dan op snellere banen." nalaten in het gemoed van de anders zo olijke Rotterdammer. „Je gaat hoe dan ook anders spelen als het wat langer tegen zit. Er zit dan net wat minder overtuiging in de slagen en als ik er niet voor de volle honderd procent voor ga, ben ik op dit niveau niet goed genoeg. Zo eenvoudig is het." Sluiter klinkt behoorlijk somber en is dat ook. Het enige positie ve aan de vroegtijdige uitscha keling op Roland Garros is dat voor hem het gravelseizoen eer der dan verwacht is afgelopen. De grasbanen lonken. „We ma ken wel eens geintjes over mijn martelgang op gravel, maar gal genhumor is alleen leuk als je niet zelf het lijdend voorwerp bent. Voor mij even geen gravel meer. Geloof me, vanavond hangt mijn hotelkamer vol slin gers." Sluiter gaat nog niet terug naar Rotterdam, maar blijft nog even in Parijs om in elk geval zijn maatje Martin Verkerk, maar ook John van Lottum en Sjeng Schalken, nog aan het werk te zien in de tweede ronde. „En jullie blijven hier ook nog wel even, want er staan nog mooie dingen te gebeuren. Dat zie ik in mijn glazen bol. In Rome had ik het ook al voorspeld dat Martin ver zou komen. Want geloof.me nou maar: Ik zie het spelletje heus wel. Ik kan het alleen zelf niet zo goed uitvoeren." groningen/gpd - Wordt FC Groningen- PSV een echte wedstrijd? Het zou leuk zijn, want dan is er zowaar kans op een beslissingsduel om de landstitel, net als in 1960. Maar de mogelijkheid dat er morgen in het Oosterpark een wedstrijd gespeeld wordt als die tussen NEC en Ajax in 1990 is groter. NEC-Ajax was dertien jaar geleden een rare wedstrijd. Beide ploegen hadden op de allerlaatste speeldag van de competi tie een puntje nodig. Ajax was daarmee zeker van de titel, NEC ontliep de recht streekse degradatie. In de uitpuilende oude Goffert (25.000 toeschouwers) werd derhalve een fraai toneelstuk opgevoerd. In de eerste helft leek het nog een beetje op een echte wedstrijd, maar dat was schijn. Bij rust stond het keurig 1-1 en in de tweede helft gebeurde er helemaal niets, nada, nop pes. Kwestie van even goed met elkaar praten in de catacomben. FC Groningen-PSV dreigt eenzelfde sce nario te krijgen. Groningen is met een punt veilig en hoeft dan ook geen na- competitie te spelen. PSV is met een punt zeker van het kampioenschap. Het wordt zeer waarschijnlijk dus 0-0, en heel mis schien 1-1. Waarom zouden beide coa ches en de spelers risico's gaan nemen? Zo'n verloop zou jammer zijn, want dat sluit uit dat PSV en Ajax een beslissings wedstrijd moeten gaan spelen. Volgens de huidige KNVB-reglementen is zo'n ex tra duel nodig wanneer twee ploegen in punten en doelsaldo gelijk eindigen. Bij een nederlaag van PSV in Groningen komt dat scenario aardig in de buurt. Im mers, het verschil bedraagt nu zes tref fers in het voordeel van PSV. Ajax moet thuis tegen Heerenveen en de kans dat die wedstrijd met vier of vijf doelpunten verschil wordt gewonnen is vrij groot. Heerenveen fungeerde in de ArenA al re gelmatig als schietschijf. Het is al weer lang geleden dat de titel strijd werd beslecht in een beslissingsdu el. In 1960 eindigden Ajax en Feyenoord in punten gelijk. Naar het doelsaldo (Ajax plus 65, Feyenoord plus 62) werd destijds nog niet gekeken. De Amsterdammers sloegen vervolgens in de extra wedstrijd met maar liefst 5-1 toe. De laatste keer dat in de competitie de twee topploegen in punten gelijk eindig den was in 1991. Zowel PSV als Ajax had na 34 duels 53 punten. Toen bestond in middels de regel dat het doelsaldo de doorslag geeft en ging PSV (plus 56) met de titel aan de haal en werd Ajax (plus 54) tweede. Michael van Praag, voorzitter van het destijds noodlijdende Ajax, heeft zich jaren beklaagd over dat 'onrecht'. Hij vond dat bij een.gelijk puntental altijd een beslissingsduel moest volgen. On danks de grote Ajax-invloed bij de KNVB in de jaren '90 (Van Praag als bestuurslid, Van Eijden als directeur) is die regle mentswijziging er nooit gekomen. Een beslissingsduel om de titel, het zou leuk zijn. Maar vindt dan maar. eens een stadion waar Ajax en PSV tegen elkaar mogen spelen. En wanneer moet dat potje worden afgewerkt? Op woensdag 4 juni haalt bondscoach Advocaat zijn in ternationals al bij elkaar voor de EK-kwa- lificatiewedstrijd tegen Wit-Rusland. Onderin de ranglijst zijn er op voorhand weinig opzetjes te maken zoals mogelijk bij FC Groningen-PSV. De betrokken clubs moeten heel goed voor zichzelf zorgen en daarna hopen dat de uitslagen op de andere velden meevallen. In de strijd om de UEFA Cup-plaatsen is het net zo. Roda, NAC, NEC, Heerenveen en RKC moeten winnen. Op voorhand kan alleen met een scheef oog worden gekeken naar Rotterdam. Daar speelt Feyenoord, uitgeschakeld voor de tweede plaats, tegen Roda JC, dat er goed voor staat met het oog op de UEFA Cup. Het is interessant om te zien of Feyenoord zijn sportieve plicht doet of zich opzichtig spaart met het oog op de bekerfinale van komende zondag tegenpC Utrecht. eindhoven - Een goede bekende keerde gistermorgen terug op De Herdgang. Hij is er wel vaker geweest na zijn transfer naar Manches ter United, maar altijd hield hij zijn burgerkleding aan. Nu mengde Ruud van Nistelrooij zich in het trainingstenue van PSV onder de Eind- hovense spelers die zich prepareren op de beslissende wedstrijd tegen FC Groningen op Hemelvaartsdag. Van Nistelrooij voelde zich direct thuis bij de club waar hij nog altijd met warme gevoelens aan terug denkt. „Het is goed om terug te zijn", oordeelde hij. De reden waarom hij tot woensdag bij PSV meetraint is gelegen in de voorbereiding op de interland tegen Wit-Rusland op 7 juni. Bondscoach Dick Advocaat laat de spelers die in Engeland klaar zijn met de competitie bij hun ou de clubs in Nederland trainen. Foto: ANP/Ed Oudenaarden utrecht/gpd - Sanering van alle schulden en de opbouw van een garantievermogen van 3 miljoen euro zijn voor de gemeente Utrecht harde eisen om mee te werken aan de redding van voet balclub FC Utrecht. De schuldsa nering moeten de club en de schuldeisers de komende weken regelen zodat in de loop van juni contracten kunnen worden gete kend. Dat bleek gisteravond uit op merkingen van PvdA-wethouder van sportzaken Spekman. Hij kreeg gisteravond in de gemeen teraadsvergadering de steun van een meerderheid van Leefbaar Utrecht, PvdA en CDA bij zijn pogingen om de club uit de pro blemen te helpen. Het stand punt van de WD bleef lang on duidelijk. De oppositiepartijen waren het minst enthousiast. Ook de drie voorstanders verlangden van Spekman uitgebreide garanties dat de gemeente de komende jaren niet het schip in gaat als de voetbalclub opnieuw in fi nancieel zwaar weer terecht komt. Het overzicht van afspraken dat het college na vijf maanden stu die en onderhandelen heeft op gesteld was voor geen van de fracties voldoende. Zij eisten meer inzicht in de zakelijke af spraken met bouwbedrijf Mid- reth, dat met een gemeentelijke lening en eigen bijdragen een deel van de schulden van FC Utrecht saneert. Verder dan een mondelinge toe lichting en beloftes om door te onderhandelen hoefde wethou der Spekman voor de meerder heid echter niet te gaan. De coa litiepartijen hebben ook geen behoefte om de contracten te zien die de wethouder wil afslui ten. In die stukken moet duide lijk worden welke onderpanden Midreth aan de gemeente geeft als zekerheid dat een lening van 25 miljoen euro wordt terugbe taald. Ook is er nog onzekerheid over de vraag of de voetbalclub de stadionhuur kan blijven op brengen. Midreth heeft bedon gen dat de gemeente daarvoor garant staat. Wethouder Spekman stelde dat het Utrecht 9,5 miljoen euro zou kosten als de gemeente nu de club laat vallen. Met de steun uit de raad is hij nog niet klaar: „We moeten nu in alle zorgvuldig heid twee contracten afsluiten. We zijn er nog niet, maar dit is een belangrijke stap om op koers te zitten." Binnen het stadhuis verliep de vergadering rustig. Vanwege de grote belangstelling was de raadszaal alleen toegankelijk voor direct betrokkenen en de media. Buiten werd het debat op een videoscherm gevolgd door ongeveer tweehonderd supporters en ander publiek. SPORTUITSLAGEN BASKETBAL NBA. Finale play-offs (best-of-seven). Western Conference: San Antonio Spurs - Dal las Mavericks 91-103. Stand: 3-2. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3109. 4.9.10.12.14.15.24.32.35.46.47.48.56. 62.67.68.69.70.76.79. (Onder voorbehoud'van typefouten). TENNiS Parijs. Roland Garros, 6 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Schalken (Ned/12) - Draper (Aus) 6-2 6-4 3-6 6-4, Arazi (Mar) - Sluiter (Ned) 6-2 7-6 2-6 6-0, Hewitt (Aus/1) - Vahaly (Vst) 6-4 6-1 6-7 6-3, Ferrero (Spa/3) - Kratochvil (Zwi) 7-5 7-5 6-4, Sargsian (Arm) - Roddick (VSt/6) 6-7 6-1 6-2 6-4, Nalbandian (Arg/8) - Montanes (Spa) 6-4 6-3 3-6 7-5, Cos ta (Spa/9) - Roitman (Arg) 6-7 2-6 7-5 6-2 6- 2, Grosjean (Fra/14) - Voinea (Roe) 6-4 7-6 3- 6 6-3, Kuerten (Bra/15) - Rosset (Zwi) 6-2 6-7 6-3 7-6, Squillari (Arg) - Calleri (Arg/18) 7-5 7-6 6-3, Gonzalez (Chl/19) - Gambill (VSt) 6-0 6-2 6-3, Mantilla (Spa/20) - Hyung-Taik (ZKo) 7-6 6-4 7-6, Gaudio (Arg/21) - Mathieu (Fra) 7-5 6-3 6-3, Henman (GBr/25) - Voltsjkov (WRu) 6-2 6-3 6-1, Nieminen (Fin/30) - Escu- dé (Fra) 7-6 6-7 6-3 6-1, Clement (Fra/32) - Enqvist (Zwe) 6-3 6-4 6-2, Massu (Chl) - Nor man (Zwe) 6-4 6-1 6-3, Björkman (Zwe) - Mir- nyi (WRu.) 6-1 6-2 6-4, Mutis (Fra) - Golmard (Fra) 6-2 6-7 6-2 6-3, Coutelot (Fra) - Sangui- netti (Ita) 6-3 6-3 6-4, Stepanek (Tsj)- Arthurs (Aus) 6-1 4-6 6-1 7-6, Martin (VSt) - Acasuso (Arg) 4-6 6-3 6-4 6-2, Burgsmuller (Dui) - Fish (VSt) 7-6 6-2 4-6 6-1, Davidenko (Rus) - Rusedski (GBr) 6-3 7-5 6-2, Portas (Spa) - As- cione (Fra) 3-6 6-2 6-4 6-4, Santoro (Fra) - Chang (VSt) 7-5 6-3 -f-1, Lapentti (Ecu) - Gas- quet (Fra) 6-3 7-6 3-0 opgave, Variet (Fra) - Carlsen (Den) 6-1 4-6 6-3 7-6, Browne (Arg) - Olivier Rochus (Bel) 4-6 2-6 6-1 6-1 6-3, Ha- nescu (Roe) - Llodra (Fra) 6-4 6-3 6-2, Vicente (Spa) - Waske (Dui) 3-6 6-2 7-5 1-6 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Clijsters (Bel/2) - Fra- zier (VSt) 6-2 6-0, Venus Williams (VSt/3) -■ Reeves (VSt) 6-2 6-4, Capriati (VSt/7) - Kruger (ZAf) 6-2 6-1, Dokic (SMo/10) - Roesch (Dui) 6-4 6-4, Petrova (Rus) - Seles (VSth»6-4 6- 0, Sanchez Lorenzo (Spa) - Deflientjeva (Rus/13) 6-3 6-3, Maleeva (Bul/15) - Molik (Aus) 6-3 3-6 6-1, Srebotnik (Slv) - Coetzer (ZAf/17) 6-2 4-6 6-3, Bovina (Rus/20) - Golo- vin (Fra) 6-4 6-1, Zvonareva (Rus/22) - Muller (Dui) 6-1 6-3, Martinez (Spa/24) - Perebiinis (Oek) 6-2 6-3, Dechy (Fra/25) - Prusova (Tsj) 6-3 6-1, Farina Elia (lta/26) - Martinez Grana- dos (Spa) 6-0 6-4, Suarez (Arg/30) - Gallovits (Roe) 6-1 6-0, Schiavone (lta/32) - Schruff (Dui) 3-6 6-3 6-2, Pisnik (Slv/) - Koukalova (Tsj) 7-6 6-1, Toeljaganova (Oez) - Serra Za- netti(6-2 7-5), Matevizic (Slv) - Barna (Dui) 5- 7 7-5 7-5, Ondraskova (Tsj) - Mouhtassine (Mar) 6-1 6-2, Chladkova (Tsj) - Laurendon (Fra) 6-0 6-1, Bartoli (Fra) - Neffa-de los Rios (Par) 6-3 6-0, Grande (Ita) - Cargill (VSt) 6-3 6-1, Leon Garcia (Spa) - Dulko (Arg) 6-4 4-6 7-5, Morariu (VSt) - Bedanova (Tsj) 4-6 7-5 6- 3, Weingartner (Dui) - Lee-Waters (VSt) 6-2 7- 5, Dominikovic (Aus) - Benesova (Tsj) 6-0 6-1, Irvin (VSt) - Camerin (Ita) 7-6 2-6 6-4, Koe- likovskaja (Rus) - Beigbeder (Fra) 6-4 6-2, Ta- laja (Kro) - Husarova (Slv) 6-2 6-4, Gagliardi (Zwi) - Poetjek (WRu) 6-1 6-7 6-3, Vakoelenko (Oek) -Torrens Valero (Spa) 6-1 6-1. WATERPOLO Eindhoven. Vrouwen, oefeninterland. Nederland - Verenigde Staten 8-8 (2-1 1-2 2-3 3-2). Doelpunten Nederland: De Bruijn 3, Quint 3, Rpflenhuis, Van den Berg.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23