SPORT John van Lottiun danst op zijn eigen vulkaan Cambuur ontslaat coach McDonald Pechjaar bijna vergeten na overleven eerste ronde in Parijs Nu extra voordelig instappen! Gehavende Petacchi slaat weer toe Fabian Schouten van De Sleutels naar Quick Boys Hobbelige velden len willen ard als coach - De Nederlandse Antil- 1 len Frank Rijkaard aan- ji als bondscoach. De "^lig coach van Oranje piiet bij voorbaat afwij- ^igenover. Binnen een ill moet hij beslissen. Aron [is het alternatief. De Jjbond van de Nederland sen is bezig met een iroject dat moet uitmon- walificalie voor de ide van het WK voetbal "Jjj. Vorige week presen- le bond die plannen op inkomst bij de KNVB in Rentes met qgelinkt PSV zou in Fer- lorientes (Real Madrid) et «chikte kandidaat zien :eja Kezman te vervan- Jien Kezman naar een §jse topclub vertrekt. jtes overweegt naar een Jclub te vertrekken, om- Hij Real Madrid weinig Men toekomt. De Madri- Sportkrant Marca maak ten melding van een link t0Morientes en PSV. Di- voetbal Frank Arnesen 8y wilde niet ingaan op :er4gelijke vervanger van e "li. Arnesen bevestigde 13 |PSV zijn oog heeft laten doelman Rob van Dijk 1 r<p Waalwijk. dinsdag 27 mei 2003 ivliegt bij ;"%titel terug ietven - Als PSV donderdag ■"Uflingen de landstitel ver veert de ploeg per vlieg- :ruhg naar Eindhoven. De Cal arriveert dan 's avonds P^5.00 uur op Eindhoven st^ Daarna gaan de PSV- het Philips Stadion, ^fkruit de gebruikelijke Mjar het stadhuis ingezet tt^)e huldiging begint pas .Moment dat de suppor- terug zijn in reryen. De ceremonie omstreeks 21.30 uur. □cus Merk ^finale iter - Markus Merk fluit van de Champions ssen de Italiaanse Juventus en AC Milan, fpese voetbalbond ies gisteren de Duitser irbiter van het duel dat rïnfóp Old Trafford in '8 Ister gehouden. Merks ee1oten Heiner Müller en )r<% Schraer zijn benoemd an htpuijnhoven :"fcr bij Bochum 1 1 - VfL Bochum heeft het loo| met doelman Rein van bli^en tussentijds met een ï^ngd. De Nederlander t b«in elk geval tot juni ..^de club uit de Bundes- aj Duijnhoven staat op de loonlijst bij de >e I. Volgens de club heeft K°hnen gegeven in princi- bij Bochum te PQ%eindigen. In Neder- HHfëlde Van Duijnhoven 'en Helmond Sport, viei ;7erhampton loveert Wolverhampton Wan- tomoveert naar de En- jr^mier League. De 'Wol- men gisteren in Cardiff VQfie beslissingswedstrijd leffield United, dat dit Hlfcveneens in de First Di- (tkwam. Wolverhamp- /anlderers keert na negen- afwezigheid terug op ite niveau. rampoline Nederland chtl nte<en - De Internationale Natiek Federatie FIG heeft sidkampioenschappen theine voor 2005 aan Ne- ïantoegewezen. Het eve- 1 gfcal in september van arein Eindhoven plaats- ;e Naast het trampoline ent WK ook de onderde- bbdling en dubbele mini- hetne. Voor de KNGU is be^eede keer in de ge- ar dis dat het WK naar Ne- De eerste keer ee"len Russisch trijduo stopt Het Russische duo 00, trezjnaja en Anton Si- liaiize stopt met kunstrij- ronredstrijdniveau. Het Jonjehaalde in 2002 in Salt er olympisch goud bij prfljden, maar dat was omstreden resultaat, aat idese paar Jamie Sale chtiPelletier werd bena- een jurylid en kreeg Haeens goud toegekend. ia en Sichoeralidze i richten op een pro- nce2 carrière. In het afge- r waren ze onder meer n een ijsshow. door Mare Molenaars parijs - John van Lottum heeft een hekel aan bobo's, aan betwe ters en aan vrouwen met onge schoren benen. En soms ook een beetje aan zichzelf. Maar nu even niet. Op het tennistoernooi van Roland Garros boekte de labiele vechtjas eindelijk weer eens een aansprekende overwinning. Dat Van Lottum de volle vijf sets nodig zou hebben om de Belgi sche charlatan Dick Norman van zich af te schudden, daar hield vooraf niemand rekening mee. Van Lottum zelf wel. Een serie hardnekkige blessures heeft niet alleen fysiek sporen nagelaten, ook mentaal heeft hij een deukje opgelopen. Van Lot tum toverde voor aanvang van de wedstrijd in elk geval een in drukwekkende voorraad sport drank uit zijn tennistas, alsof hij op voorhand rekening hield met een monsterpartij. „Hoewel ik de hele week fantas tisch heb staan trainen, was ik er toch niet helemaal gerust op. Norman is een rare, een heel onberekenbare tegenstander. Ik zei nog tegen Alex Reijnders, mijn coach, dat ik twee spelers uit het kwalificatietoernooi ab soluut wilde omzeilen: Blanco en Norman. En wie toveren ze uit de hoge hoed?" Van Lottum, mentaal toch al geen hoogvlieger, was er dus niet gerust op. Hij begon dan ook nerveus aan de wedstrijd. „Het was lang geleden dat ik rechtstreeks tot het hoofdtoer nooi was toegelaten. Ik nam me dan ook voor er vooral van te genieten, maar blijkbaar kan dat niet op dit niveau. Het ging heel moeizaam allemaal. Mijn servi ce was een drama. Het enige pluspunt is dat ik ben blijven vechten. Dat ik die partij er toch nog uit weet te trekken, mag ik mezelf aanrekenen." Met een uiterste krachtsinspanning Foto: ANP/Koen Suyk Van Lottum toonde karakter, dat moet gezegd. Nadat hij koel en zakelijk de eerste set naar zich toegetrokken had, kwam er aan het begin van het tweede bedrijf plots wat zand in de mo tor. Van Lottum verkwanselde een aantal breekkansen en raak te daardoor niet alleen zijn hoofd maar ook de greep op de wedstrijd kwijt. Het beeld oogde vertrouwd: Van Lottum vloekte, tierde en smeet meer dan eens met zijn racket. En natuurlijk werd het van kwaad tot erger. slaat John van Lottum een bal terug in zijn partij tegen de Belg Norman. De Nederlander won in vijf sets. Van Lottum leeft op een vulkaan en als die uitbarst is er nu een maal geen houden aan, hoe graag hij zijn temperament ook zou beteugelen. Wanhopig zocht hij steun bij zijn coach. Die bracht hem uiteindelijk, heel gewiekst, weer in het rechte spoor. „Je kunt niet veel doen vanaf de kant. Aan een aanmoediging in de trant van 'blijf doorgaan' heeft een speler niet veel. Maar je kunt wel proberen om de aandacht van negatieve zaken af te leiden door hem een bepaal de opdracht mee te geven. Zo van: Kies bewust voor zijn back hand. Zolang hij zich daar dan op focust, is hij met zijn hoofd alvast niet bij andere dingen", verklaarde Reijnders de onver wachte wederopstanding. Want Van Lottum herpakte zich op wonderbaarlijke wijze. Fris van de lever eiste hij de vierde set voor zich op en was het toch vooral Norman die met zijn ge reedschap smeet. In de vijfde set maakte de eerder zo heetgeba- (ad vertent ie) - De Opel Combo 1.7 Dl tijdelijk leverbaar vanaf 8985,- Wie kiest voor de Opel Combo, kiest voor een compacte bedrijfswagen die volop laadruimte combineert met een comfortabel interieur en uitstekend rijgedrag. Bovendien is de Combo nu aantrekkelijker dan ooit, want de instapprijs is tijdelijk extra scherp. De Opel dealer rekent u graag z'n zeer gunstige kilometer/kostprijs voor. Opel Bedrijfswagens. Mooi werk. Prijs excl. BTW, kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. Afstraffing door Eagles funest voor trainer leeuwarden/gpd - De 10-0 af straffing tegen Go Ahead Eagles heeft Rob McDonald de kop ge kost bij Cambuur Leeuwarden. De coach van de Friese eerstedi- visieclub werd gisteren op straat gezet door het bestuur. Daar mee kwam een einde aan de martelgang in Leeuwarden voor McDonald. De Engelsman was er begin dit seizoen vol ambitie begonnen, maar slaagde er niet in voor aansprekende resultaten te zor gen. Eerder al waren er catastro fale nederlagen (1-6 tegen Go Ahead Eagles en 1-7 tegen Hera cles Almelo) in het eigen stadi on. De dubbele cijfers in Deven ter waren de spreekwoordelijke druppel. „Nog nooit van mijn leven heb ik me zo machteloos en verne derd gevoeld", vertelt McDo nald. „Het was de eerste keer in mijn carrière dat ik zoiets mee maakte. Eerlijk gezegd had de nederlaag nog groter kunnen zijn. Ik had maar elf fitte spelers. Alles wat mis kon gaan, ging die wedstrijd ook mis." Het was de grootste nederlaag in de clubhistorie van Cambuur. De aanhang had het ook wel met hem gehad, voelde McDo nald. „Toen we vrijdagavond terug keerden in Leeuwarden, stond een aantal mensen te wachten. Er werd verteld dat supporters me wat wilden aandoen bij de training. Dat heeft ook meege speeld in het besluit om te stop pen." Niet alleen door de grote neder lagen kwam Cambuur Leeuwar den dit seizoen negatief in het nieuws. Er waren ook nog de vechtpartijen tussen spelers on derling op het trainingsveld die door SBS6 werden uitgezonden. „Die opnames zijn door de re gionale televisie gemaakt", al dus McDonald. „De eerste keer had ik er wel be grip voor dat het werd uitgezon den. Maar bij de tweede vecht partij stuurden ze de videoband per aangetekende post naar SBS6, terwijl men er niet eens om had gevraagd." De spelers wil McDonald niet eens de schuld geven. „In prin cipe waren het best fijne jon gens. Maar in de wedstrijden ontbrak bij velen het karakter om te winnen. We hebben wed strijden gespeeld waarvan het publiek heeft gesmuld, maar soms was het ook schandalig slecht. Een tussenweg was er niet. Bij De Graafschap heb ik ook onder moeilijke omstandig heden gewerkt, maar daar was er wel de wil om iets te berei ken." De trainersloopbaan van Rob McDonald heeft inmiddels ern stige deuken opgelopen. Hij is nu voor de derde maal op rij ontslagen. Ook bij De Graaf schap en het Zuid-Afrikaanse Ajax Cape Town diende hij zijn contract niet uit. „Toch weet ik dat ik het kan", zegt de trainer, „want ik heb De Graafschap in de eredivisie gehouden. Maar dit maakt het er natuurlijk niet makkelijker op. Het zal moeilijk worden om in Nederland nog een club te vinden in het be taald voetbal. Lukt dat niet, dan wil ik iets in de public relation- sfeer gaan doen. Dit komt hard aan, maar ik ga niet zielig doen." Martin Verkerk verplettert Kroaat Krajan kerde Van Lottum het karwei koelbloedig af: 6-3, 3-6, 2-6, 6-3, 6-4. „De nervositeit ebde weg en prompt zat er meer pit in mijn slagen." Voor Van Lottum geldt het be reiken van de tweede ronde in Parijs niet als een terugkeer op het hoogste niveau, daarvoor was het vertoonde spel te ma ger. Maar een lichtpuntje is de overwinning op Norman zeker. „Het was tot nu toe toch een pechjaar. Eerst die liesoperatie, meteen daarna een vervelende pavia/anp - Het zag er zondag somber voor hem uit. Ales- sandro Petacchi kwam in de tijdrit van de Ronde van Italië zwaar ten val. Bont en blauw liet hij zich 's avonds in het zieken huis van Bolzano onderzoeken. Geen botbreuken, wel een pijn lijke heup, elleboog, schouder en rug. Gisterochtend besloot hij toch te starten in de zestien de rit. Na 207 kilometer stond hij in Pavia voor de vijfde keer in de 86e editie als ritwinnaar op het podium. Petacchi is de sprintkoning van de Giro d'Italia. Het aantal con currenten was gisteren echter wel minder dan bij zijn voor gaande zeges. Mario Cipollini en Robbie McEwen hebben de ron de inmiddels verlaten. Nu kwam de tegenstand van de Fransman Jimmy Casper en de Tsjech Jan Svorada. Die kwamen tekort, want het verschil was overdui delijk. Petacchi, met bandages om de linkerarm, reed de rit met veel pijn. Het redelijk vlakke par koers was wel in zijn voordeel. Twee vroege vluchters maakten het gewenste scenario compleet. De Pool Chmielewski en de Oe kraïner Avdjejev reden 110 kilo meter voorop, tot ze 44 kilome ter voor de streep werden inge lopen. Daarna was het zaak voor de sprintersploegen de groep bij een te houden. Petacchi, rijdend voor Fassa Bortolo en in de eer ste week ook nog zes dagen klassementsleider, maakte het uiteindelijk prachtig af. Casper bleef aan het achterwiel hangen. „Ik wilde niet opgeven. Niet dat ik de held wil uithangen, maar ik probeer de puntentrui in Mi laan te veroveren", zei de 29-ja- rige winnaar over zijn onver wachte succes. De rit verander de niets aan het algemeen klas sement. katwijk - Fabian Schouten gaat naar Quick Boys. De keeper speelde afgelopen seizoen voor derdeklasser De Sleutels uit Lei den. De Katwijkse club versterkte zich ook met Niels van Duijn. De verdediger speelde zes jaar bij de jeugd van Feyenoord. Daarvoor kwam hij al uit voor Quick Boys, dat voor komend seizoen nog een ervaren verde diger wil aantrekken. Volgens de technische staf heeft de club twee kandidaten op het oog. Beiden komen momenteel uit in het be; aald voetbal. Martin Verkerk heeft zijn zin nen gezet op Roland Garros en zijn entree was alvast indruk wekkend. Verkerk verpletterde zijn Kroatische tegenstander Zeljko Krajan in drie sets: 6-3, 6-4,6-4. „Mijn eerste overwin ning op een Grand Slam", constateerde hij met gepaste trots. Op het gravel van Parijs nam Verkerk daarmee opnieuw een drempel, de zoveelste in korte tijd. „Het gaat zo snel allemaal. Ik hou er niet van om mezelf op te hemelen, maar ik sta de laatste tijd toch wel erg goed te spelen. Voor mezelf is het be langrijk dat ik dat ook hier, in Parijs, laat zien. En waarom niet? Ik verbaas me al niet eens meer over mijn successen. Wie weet waar het in dit toernooi weer naar toe gaat." Verkerk staat ze, zoals hij zelf zegt, lekker te raken. Ook giste ren, in zijn openingswedstrijd tegen Krajan. Zo op het oog geen aansprekende tegenstan der, maar Verkerk wist beter. „Ik heb vier keer eerder tegen hem gespeeld en alle wedstrij den verloren. Het is een heel getalenteerde speler, maar hij slaat de ballen niet echt weg. Hij is meer een loper, een ren ner. Voorheen maakte ik de fout dat ik te snel wilde scoren. Ik heb een goede backhand, schouderblessure. Het heeft erg veel kracht gekost om terug te komen. Maar ik ben positief ge bleven, ondanks alle tegenslag." Na de zege op Norman wacht Van Lottum in de tweede ronde een confrontatie met de Ameri kaanse hardloper Vince Spadea, die vier jaar geleden op het Pa- rijse gravel Richard Krajicek nog een ontluisterende nederlaag maar dan moet je hem wel ge bruiken. Deze keer ben ik ge duldiger te werk gegaan." De jonge Nederlander domi neerde van begin tot eind en kwam in de hele wedstrijd nauwelijks in problemen. Al leen aan het begin van de der de set haperde de machine even. „Een gebrek aan concen tratie. Het is logisch datje in een best-of-five momenten hebt dat je even wegzakt. Ik laat me daar niet meer door van de wijs brengen: ik ben te vaak ontspoord. Op de baan wil ik nog maar een ding en dat is winnen, winnen, win nen. Vrienden maak ik wel na de wedstrijd." Verkerk is van talentvolle los bol uitgegroeid tot een even wichtige speler en die ontwik keling vertaalt zich in een stormachtige opmars op de wereldranglijst. Hij staat in middels op de 46e plaats. Ver kerk treft morgen in de tweede ronde op Roland Garros niet Roger Federer, maar Luis Hor na. De Peruaanse graveltijger rekende in drie sets af met de torenhoge favoriet. „Horna is een hele fitte en solide speler. Het wordt een zware opdracht, maar ik kijk niet tegen hem op. Eerlijk gezegd kijk ik op dit moment helemaal nergens meer tegen op." toebracht. Van Lottum is niet geïmponeerd en plukt de dag. „De kop is eraf en ik zal woens dag een stuk minder gespannen zijn. Ik heb hier de afgelopen dagen fantastisch staan trainen en durf tegen Spadea, meer dan vandaag, van mijn eigen kracht uit te gaan. Ik heb na vandaag in elk geval voldoende ballen in mijn benen." SPORTUITSLAGEN PRIJSVRAGEN Lucky Day 3108. 2.3.7.8.14.15.17.35.43.47.48.53.59.60. 64.65.76.77.79.80. (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Parijs. Roland Garros, 6 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Verkerk (Ned) - Krajan (Kro) 6-3 6-4 6-4. Van Lottum (Ned) - Norman (Bel) 6-3 3-6 2-6 6-3 6-4. Agassi (VSt/2) - Beek (Slw) 6-2 6-3 6-3, Moya (Spa/4) - Vo- landri (Ita) 7-6 4-6 6-2 6-3. Horna (Per) - Fe derer (Zwi/5) 7-6 6-2 7-6, Coria (Arg/7) - Sa (Bra) 6-3 6-1 6-1, Hrbaty (Slw) - Srichaphan (Tha/10) 6-4 3-6 6-0 7-5, Schüttler (Dui/11) - Mamnt (VSt) 6-1 2-6 6-4 6-2, Novak (Tsj/13) - Benneteau (Fra) 6-2 6-3 6-2, Blanco (Spa) - Corretia (Spa/16) 5-7 6-3 6-0 7-5, Kafelnikov (Rus/17) - Boutter (Fra) 6-1 6-2 6-4, Ferreira (ZAf/22) - Behrend (DuO 6-4 6-2 6-3, El Ay- naoui (Mar/23) - Dupuis (Fra) 6-4 6-4 6-4. Blake (VSt/24) - Dent (VSt) 6-4 6-3 7-6, Malis- se (Bel/26) - Calatrava (Spa) 7-5 6-4 6-2, Joesjni (Rus/27) - Sanchez (Spa) 6-3 6-0 6-0, Spadea (VSt/29) - Labadze (Geo) 6-1 3-6 5-7 6-4 6-1, Chela (Arg/31) - Saulnier (Fra) 3-6 7- 6 6-3 7-5. Koubek (Oos) - Popp (Dui) 7-5 6-2 6-3, Zabaleta (Arg) - Lopez (Spa) 6-2 7-6 6-0. Puerta (Arg) - Gimelstob ((VSt) 6-2 4-6 7-6 6- 1. Lisnard (Fra) - Delfmo (Arg) 6-1 6-4 4-6 6- 4. Christophe Rochus (Bel) - Gamonal (Chl) 7- 5 6-3 6-3, Ferrer (Spa) - Melzer (Oos) 6-2 6-2 7-6, Ljubicic (Kro) - Kucera (Slw) 6-2 6-3 6-2, Lopêz (Spa) - Mahul (Fra) 7-5 6-1 7-6, Ancic (Kro) - Rios (Chl) 6-1 1-0 opgave Rios. Saretta (Bra) - Martin (Spa) 7-6 6-2 6-4, Galimberti (Ita) - Heuberger (Zwi) 7-6 4-6 6-2 6-2, Philip- poussis (Aus) - Kim (VSt) 2-6 6-7 7-5 6-2 6-2, Savolt (Hon) - Vinciguerra (Zwe) 7-5 7-6 4-6 6-0, Kiefer (Dui) - Larkham (Aus) 6-3 6-3 4-6 2-6 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Serena Williams (VSt/1) - Rittner (Dui) 6-2 6-1, Henin-Harden- ne (Bel/4) - Wartusch (Oos) 6-3 7-5, Maures- mo (Fra/5) - Razzano (Fra) 6-3 7-5, Rubin (VSt/8) - Nagyova (Slw) 6-2 6-4, Hantuchova (Slw/9) - Jidkova (Rus) 2-6 6-0 6-1, Miskina (Rus/11) - Safina (Rus) 6-2 6-2, Sugiyama (Jap/16) - Ruano Pascual (Spa) 4-6 6-4 6-4, Shaughnessy (VSt/18) - Koeznetsova (Rus) 3-6 7-5 11-9, Schnyder (Zwi/19) - Pichet (Fra) 6-1 6-0, Raymond (VSt/21) - Asagoe (Jap) 6-1 7-5, Randriantefy (Mad)- Stevenson (VSt/27) 6-3 6-3, Fernandez (Spa/28) - Pierce (Fra) 6-2 6- 3, Loit (Fra) - Likhovtseva (Rus/29) 6-3 6-2, Granville (VSt/31) - Tu (VSt) 1-6 6-1 6-4, Gar- bin (Ita) - Wheeler (Aus) 6-4 6-3, Kostanic (Kro) - Lefevre (Fra) 7-5 6-7 6-4, Zuluaga (Col) - Tanasugarn (Tha) 6-0 6-2, Pistolesi (lsr/23) - Pin (Fra) 6-1 6-1, Danulidou (Gri) - Pratt (Aus) 6-4 6-3, Kleinova (Tsj) - Taylor (VSt) 6-3 6-4, Serna (Spa) - Sjarapova (Rus) 6-3 6-3, Mandu- la (Hon) - Marrero (Spa) 6-2 6-3, Cernvanova (Slw) - Callens (Bel) 7-6 6-3, Majoli (Kro) - Cho (ZKo) 4-6 7-5 6-0, Mikaelian (Zwi) - Wid- jaja (Ino) 6-3 4-6 7-5, Cohen-Aloro (Fra) - Gus- soni (Arg) 6-1 7-5, Pennetta (Ita) - Dulon (Fra) 6-4 6-4, Krasnoroetskaja (Rus) - Craybass (VSt) 6-1 6-3, Foretz(Fra) - Birnerova (Tsj) 6-4 7-5, Schett (Oos) - Morigami (Jap) 4-6 6-4 6- 0, Black (Zim) - Casanova (Zwi) 6-4 4-6 6-4, Harkleroad (VSt) - Obata (Jap) 6-4 6-2. VOETBAL San Jose. Vriendschappelijk. Verenigde Staten - Wales 2-0(1-0). 41 Dono van 1-0 (strafschop). 59. Lewis 2-0. Rode kaart. 49 Jones (Wales). WIELRENNEN Pavia. Ronde van Italië. Zestiende etappe (Arco di Trento - Pavia): 1 Petacchi (Ita) 207 km in 4.39.34, 2. Casper (Fra). 3. Svorada (Tsj), 4 Bennati (Ita), 5. Gas- parre (Ita), 6. Pieri (Ita). 7. Aug (Est), 8. Furlan (Ita). 9. Bak (Den). 10 Pantani (Ita). 19. Gar- zelli (Ita). 24. Popovitsj (Oek), 27. Simoni (Ita) 32. Noé (Ita). 36. Casagrande (Ita), 90 Moe renhout (Ned), 138. Steegmans (Bel) 4.08 Algemeen klassement: 1. Simoni 71.21.26. 2. Garzelli 1.58, 3 Popovitsj 4.05. 4 Noé 5.16, 5 Rumsas (Lit) 6 11,6. Casagrande 6.47, 7. Totschnig (Oos) 6.57, 8. Gontsjar (Oek) 9.38, 9. Pellizotti (Ita) 9.42, 10. Pantani 10.11, 51. Moerenhout 57.51, 138. Bondariev (Oek) 2.25.40. ACHTERLIJN Docos speelde afgelopen zon dag een belangrijke wed strijd in de nacompetitie op het terrein van LFC. Het eigen veld was te slecht. Dat betekent niet dat er een plasje lag in het doelgebied op het eigen hoofd- veld. Met 'slecht veld' wordt in dit geval bedoeld dat het zó hobbelig was, dat er zó veel kuilen inzaten, dat het gevaar lijk was om er op te voetballen. Docos is niet de enige voetbal club in Leiden die zich beklaagt over de toestand van de velden. De voorzitter van FC Rijnland, Wim Pikaar, vertelde me on langs nog dat hij zich nog kon herinneren dat voetbalvelden in Leiden wel eens gerold en ge sproeid werden en dat hij zich niet kon herinneren dat dit af gelopen seizoen was gebeurd. Verantwoordelijk voor de slechte staat van de velden is het Leidse gemeentebestuur. Wethouder Pech told, die over de sport gaat, probeerde mij onlangs gerust te stellen. Hij had laten onderzoeken hoe het is gesteld met de Leidse sport velden en het was allemaal reuze meegevallen. Verdraaide knieën, verstuikte enkels, het had te maken met de conditie van de spelers en niet met die van het veld. U kent dat soort 'onafhankelij ke' onderzoeken wel Voor wat tienduizeriden eurootjes is er altijd wel een 'onafhankelijk' bureau te vinden dat de gewen ste conclusie oplepelt. Neemt u van mij aan dat 'onafhankelij ke' bureaus die concluderen dat de opdrachtgever een wanpres tatie levert, zelden of nooit een nieuwe opdracht krijgen voor een 'onafhankelijk' onderzoek. Misschien dat de wethouder cl raison van 1,8 cent per tele foontik een ambtenaar had kunnen vragen om eens bij de clubs te informeren naar de toestand van de velden. Mis schien heeft de gemeente Lei den zelfs wel een amWtenaar in dienst die zelf een conclusie kan trekken over de toestand van de sportterreinenEn had het aan onderzoek bestede be drag gebruikt kunnen worden om de velden eens te rollen. Waar Docos komend weekein de de beslissende wedstrijd voor de promotie naar de tiueede klasse speelt, is nog niet be kend. Zoals alle clubs die nog voor promotie spelen, zou de club de finale graag bij Wilhel mus in Voorburg spelen. Daar zijn de velden, ook aan het ein de van het seizoen nog vlak en strak. Het zijn net biljartlakeris. De velden van Wilhelmus uit Voorburg worden niet door de lokale overheid, maar door de club zelf onderhouden Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19