Omvangrijke fraude met Melkertbaan ZONDAG OPEN ZONDAG zit je wel goed? Leidsch Dagblad Keukenmaxx TE KOOP Le Jardin de Bois De Nieuwe Kunstschool EXPOSITIE GAMMA LEIDEN FLEVOWEG 25 mei a.s. van 11.00 tot 17.00 uur. Saton Optiek ri rii i i i i i Leidsch Dagblad L»agt ma VAN ROY N EN VISSERS C.S. vTel. (071) 5122362 Uitkeringen naast het werk Kleurrijk Kuala Lumpur Bloembollenveiling CNB vertrekt in 2005 uit Lisse Bedrijf verhuist naar Nieuw-Vennep Hillegommer (33) fietst schietend door zijn dorp Staatssecretaris Van Leeuwen vrijgepleit in 'tegeltjesaffaire' gevolgen van jaar zonder kabinet Bomans om een heeft t gevolg Afnemend buiig IMMENTAAR EUTHANASIE de dood onafwendbaar veel te traag naderbij t, botsen het hart en het ver- d vaak in uiterst emotionele issies over de toepassing van anasie als waardig sluitstuk een slopend en slepend ziek- »ces. Vaak is de pijn zo on- gjijk en het lichaam zo uit- ergeld, dat de arts een hoge morfine toedient die ertoe eidt dat een patiënt iets eer- inslaapt Dat gebeurde in bij zo'n 30.000 mensen, bij- op de vijf sterfgevallen. In "de jaar werd in zo'n 3500 len euthanasie toegepast, slechts de helft van die eu- iiezaken werd door de art- leld, hoewel dat verplicht is een getal dat tot naden- :mL irig jaar ingevoerde wet be- dat de arts die euthanasie niet strafbaar is, mits er lerpe eisen van zorgvuldig :h handelen is voldaan, it te kunnen controleren, verplicht de niet-na- ;e dood te melden bij een mmissie. Die proce- werkt nog steeds niet opti- blijkt uit onderzoek. Het al meldingen is weliswaar [gen van een schamele 18 ent in 1990 naar 54 procent 102, maar dat betekent nog dat bijna de helft oncon- v erbaar is. Angst voor juridi- procedures speelt een be- ijke rol, het steeds informe- :n geaccepteerder worden euthanasie waarschijnlijk Dat neemt niet weg dat art- ich - zeker in zo'n delicaat gewoon aan de wet en houden. tsenorganisatie KNMG con- ert tevreden dat vooral huis- n vaker euthanasiegevallen s melden, sinds ze bij de be ng advies kunnen inwinnen deskundige collega's. Dat kt de arts minder eenzaam Hinder kwetsbaar. Die net- 1 "Jen van adviseurs en consul- "'zouden ook in de verpleeg- en opgezet moeten worden, zou verbetering van de pal- zorg voor stervenden een daling van het aantal asiegevallen kunnen lei- let zijn zinvolle voorstellen vaak scherpe maatschap discussie over levensbe- g praktischer en han- ler maken. t de Vries 'rolijkheid troef op het Eurovisiepodium Minister: Servië s verborg Mladic K tot vorig jaar mei Parkeren is verborgen goud n Nederland De Tol Oegstgeest weer glans lezemen met luurtbewoners Leiden-Noord kijk vöor^een^baan^van^nu exaC van ïo.oo -17.00 uur Bij Keukenmaxx Hoofddorp kunt u ook morgen het rijke keukengevoel ervaren. Van 10.00 -17.00 uur maken wij het kopen van uw droomkeuken tot een feest. HOOFDDORP Kruisweg 655-657 £jr/ biM.rdkeukens, d.lze.d e. Ide.C. 020.6538l63 Kijk op internet www.keukenmaxx.nl voor alle vestigingen en openingstijden. 22 APPARTEMENTEN en 6 PENTHOUSES OPEN DAG 25 MEI A.S. VAN 12-17 UUR ZIE ONROEREND GOED KATERN (NVM PAGINA) Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. NaamM V «>n< Straat 3 •e\* Postcode Telefoon Plaats (Lv.ni. controle nabezorging) 25 mei t/m 8 juni dagelijks van 14.00-17.00 u Kanaalpad NO 22, Rijnsburg Cursusinfo: 071-5237200 Flevoweg 1, www.gamma.com Meer weton over het woningaanbod in Sportdorp te Hoofddorp? Surf naar: www. Wonen inSpor tdorpnl AM Wonen BV £223 Laser Intakej Center, scherp zien zonder bril of lenzen Inderdaad, u leest het goed! U kunt bij Saton Optiek Oogzorg ook terecht wanneer u geen bril of lenzen meer wilt. Als Laser Intake Center biedt Saton Optiek Oogzorg u vanaf heden een onafhankelijk advies over alle facet ten van refractie chirurgie. Speciaal opgeleide optometristen onderzoeken uw ogen en adviseren welke ooglaset behandeling voor u het meest geschikt is. Informeert u gerust eens naar de mogelijkheden voor u! Saton Optiek Katwijk Princestraat 38 2225 GC Katwijk Tel. 071 - 401 69 49 Saton Optiek Leiderdorp Winkelhof 43 2353 TT Leiderdorp Tel: 071 - 541 25 21 www.satonoptiek.nl Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,60 kwartaalabonnement automatische betaling 54,50 betaling per acceptgiro 55,00 Handtekening: Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bi automatiscfie betafcng s m^n bank-gronummer Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl iTTA'^m.ia Leidsch INTERNET: www.leidschdagblad.nl Dagblad NR- 43240 LOS zaterdag 24 MEI 2003 ADVOCATEN Rapenburg 55 2311 GH Leiden NR. 43240 LOSSE NUMMERS €1,10 ZATERDAG €1,55 VS pakken truck vol goud bij grensstad Irak washington/afp/rtr - Ameri kaanse troepen in Irak hebben mogelijk goudstaven met een waarde van 500 miljoen dollar in beslag genomen. De staven zaten verborgen in een vracht wagen en werden gevonden tij dens een routinecontrole. Dat maakte het Centrale Comman do van de Amerikaanse strijd krachten vrijdag bekend. De 2000 18 küo zware staven werden donderdag in Qaim bij de grens met Syrië in beslag ge nomen. De waarde kan oplopen tot een half miljard dollar, af hankelijk van het aantal karaats en de zuiverheid. Beide gearresteerde inzittenden van het voertuig verklaarden dat de staven van brons waren. Ze kregen 350.000 dinar (ongeveer 300 euro) voor het oppikken van de truck in Bagdad. Bestem ming van de reis was Qaim, waar de vracht zou worden overgedragen. Veel hoge func tionarissen van het bewind van Saddam Hussein zijn via deze stad naar het buitenland ge vlucht. (advertenties) OPGERICHT 1 MAART 1860 den haag/gpd/anp - In Amster dam is op grote schaal met zoge noemde Melkertbanen gefrau deerd. Ruim een kwart van de mensen die tussen 1998 en 2000 in Amsterdam zo'n gesubsidieer de baan voor langdurig werklo zen hadden (sinds 1999 ID-baan), had daar eigenlijk geen recht op. Zij waren niet lang genoeg werk loos. Een 'substantieel deel' van deze ID-baners liet zijn uitkering doorlopen terwijl hij al een baan had. De Sociale Dienst had dat niet door. Dat blijkt uit onderzoek van het Regionaal Interdisciplinair Frau deteam (RIF) van de regio Am sterdam, dat door het NOS- journaal werd onthuld. In het RIF werken de uitkeringsinstan ties en de Arbeidsinspectie sa men. Bovendien bleek een aan zienlijk deel van de onderzochte ID-baners naast hun gesubsidi eerde baan nog andere inkom sten uit werk te hebben, die soms meer opbrachten dan de ID-baan. Het is overigens niet verboden naast zo'n baan te werken. Bedrijven betaalden de ED-baners regelmatig meer dan het toegestane maximum om ze aan zich te binden. Dat duidt er op dat reguliere banen met ge subsidieerde arbeidskrachten werden opgevuld. Staatssecretaris van sociale za ken Mark Rutte neemt vooral de uitkeringsfraude hoog op. Hij wil de gemeente daar volgende maand op aanspreken. Volgens zijn woordvoerder is niet duide lijk hoe het kan dat mensen zo wel een gesubsidieerde baan als een uitkering hadden. „Blijkbaar zijn die bestanden niet, of niet goed, gekoppeld." Volgens het fraudeteam dat het onderzoek heeft uitgevoerd, hebben ge meenten onvoldoende moge lijkheden om de verhalen van de werkzoekenden te controleren. Tegen één werkgever is een strafrechtelijk onderzoek inge steld. Een aantal andere frau deurs hangt mogelijk ook een strafrechtelijk onderzoek boven het hoofd. ID-banen zijn bedoeld om men sen die langer dan een jaar werkloos zijn op weg te helpen naar een normale betaalde baan. Amsterdam heeft op dit moment 6700 gesubsidieerde banen, zoals klassenassistenten, stadswachten en hulpen in de verzorging. Door bezuinigingen van de regering wordt dit aantal teruggebracht tot 5500. Op 1 januari 2004 treedt de nieuwe Wet Werk en Inkomen in werking. Volgens een woord voerder van het ministerie van sociale zaken tellen veel van de gevonden fouten onder de nieu we wet niet meer mee als 'on rechtmatigheid', waardoor het plaatje er minder somber uit komt te zien. (advertenties) Coalitie stelt achterban teleur kuala lumpur - De manifestatie 'Kleuren van Maleisië' deed zijn naam gisteren eer aan. Een bonte stoet van zo'n 5000 artiesten en performers trok door de straten van de hoofdstad Kuala Lumpur, en gaf met dansen en optredens uitdrukking aan de culturele en etnische verscheidenheid van het Aziatische land. Foto: EPA/Ahmad Yusni den haag - De achterbannen van CDA, WD en D66 hebben niet veel op met de plannen van hun coalitie. Tussen de 50 en 60 procent van de stemmers op deze partijen noemt zichzelf groot tegenstander van de plan nen om het ziekenfondspakket uit te kleden en een eigen risico in te voeren. Dat blijkt uit een onderzoek van Interview/NSS voor de televisierubriek NOVA. (advertentie) door Rob Onderwater en Anton Diedrich lisse - De bloembollenveiling CNB verdwijnt uit Lisse. Medio 2005 verhuist het bedrijf naar Nieuw Vennep. De veilingzaal verdwijnt helemaal. Op de nieuwe plek, het bedrij venterrein Nieuw-Vennep Zuid, verrijzen kantoren, een handels centrum en een bedrijfsrestau rant. Een veilingzaal wordt niet meer gebouwd omdat volgens woordvoerder A. van Zeist over twee jaar een andere manier van bollenveilen zijn inttede heeft gedaan. Het kopen van bollen gebeurt dan via internet. De nieuwbouw kost CNB miljoenen euro's. De keuze voor Nieuw-Vennep is volgens Van Zeist gemaakt om logistieke redenen. „Als raadslid van Lisse vind ik het jammer dat we vertrekken. Maar Nieuw- Vennep is voor onze klanten nu eenmaal beter te bereiken." De Lissese wethouder Van der Zwet, die CNB met lede ogen ziet vertrekken, vermoedt dat de grond waarop de panden van CNB staan, gebruikt wordt voor woningbouw. In de centrumvi sie is volgens hem al rekening gehouden met een vertrek van CNB en mogelijk ook van colle ga Hobaho. Voorzitter J. Langeslag van de Koninklijke Algemeene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur (KAVB) is verrast door het nieuws dat CNB uit Lisse ver- tiekt. Dat de veiling een andere locatie zocht was ook hem na tuurlijk bekend. „In het centrum van Lisse zitten ze al een hele tijd met logistieke problemen. Er gaat nogal wat verkeer van en naar de veiling." De KAVB staat verder 'neutraal' tegenover de verhuizing naar Nieuw-Vennep, zegt hij. door Annet van Aarsen den haag/hoogmade - Het gedonder begon vlak voor hij aantiad als staatssecretaris. En nu Cees van Leeuwen volgende week als demissionair staatssecretaris de deur voor het laatst achter zich dicht trekt, is de kwestie op gelost. De door minister Balkenende aangestelde com missie van wijzen pleit Van Leeuwen volledig vrij van 'diefstal' van oude bouwmaterialen - onder meer antie ke tegeltjes - uit zijn voormalige woning, een monu mentale boerderij in Hoogmade die moest wijken voor de HSL. „Ik ben blij dat de zaak nu is afgewikkeld, net voordat ik weg ben als staatsecretaris zegt Van Leeu wen. Over de bouwmaterialen ontstond in 2002 een fikse ru zie tussen de toenmalige minister Netelenbos, die drie miljoen euro uittrok om de met sloop bedreigde boer derij te verhuizen naar het openluchtmuseum, en Van Leeuwen. Dat dreigde uit te monden in een relletje op het moment dat Van Leeuwen benoemd werd als LPF- staatssecretaris in het eerste kabinet Balkenende. De beschuldigingen van Netelenbos zijn volgens de commissie van wijzen onterecht. De drie commissiele den - voorzitter van de Raad voor de Rechtspraak A. van Delden, oud-lid van de Raad van State M. Vos-Van Gor- telen en advocaat-generaal in buitengewone dienst bij het parket van de Hoge Raad der Nederlanden J. Molt- maker - komen tot die conclusie na onder meer bestu dering van de briefwisseling tussen Van Leeuwen, de Staat en het HSL-projectbureau. „Van Leeuwen had uit de gevoerde correspondentie redelijkerwijs de indruk kunnen krijgen dat de Staat geen bezwaar zou maken als hij onderdelen van de boerderij mee zou nemen voor gebruik in vervangende nieuwbouw", oordeelt de commissie in haar eindrapport. In het rapport adviseert de commissie van wijzen de Staat bovendien dat ze Van Leeuwen nog bijna driehon derdduizend euro moet betalen plus de rente over dat bedrag vanaf eind 2001. Dat heeft te maken met het me ningsverschil dat Van Leeuwen had met de Staat over het uitkoopbedrag dat hij voor de boerderij kreeg. Overigens is Van Leeuwen op dit moment met het Openluchtmuseum in gesprek over de overdacht van een deel van de spullen die hij uit zijn vroegere huis heeft meegenomen. Het gaat onder meer om de luiken van de boerderij en het hek dat om het pand stond. De veelbesproken tegeltjes wil Van Leeuwen niet afstaan. Alarmnummer onbereikbaar leiden/regio - Het alarmnum mer 112 is gisterochtend in de ze regio tien minuten lang on bereikbaar geweest. Omstreeks half twaalf viel de stroom uit door een zogeheten spannings dip op het Leidse stroomnet. Deze korte storing zorgde er voor dat het alarmsysteem mi nutenlang uitviel. Het nummer voor zaken die niet spoedei send zijn (0900-8844) bleef ruim een uur onbereikbaar. ADO Den Haag naar eredivisie rijswijk - ADO Den Haag is eindelijk kampioen van de eer ste divisie. De Haagse voetbal lers wonnen gisteravond de wedstrijd tegen VW voor eigen publiek in het Zuiderpark met 3-0. Stroeve, Torma en Kolk maakten de doelpunten. De club is daardoor na elf jaar te rug in de eredivisie. De voor laatste speeldag in de eerste di visie was er niet alleen een van beslissingen, maar ook van re cords. Go Ahead Eagles won in Deventer met liefst 10-0 van Cambuur Leeuwarden. Pagina Sport door Henk Ceist hillegom - Een 33-jarige Hille gommer is gisteravond al schie tend door het centium van Hil- legom gefietst. De man schoot diverse keren met een pistool in de lucht. Er zijn geen slachtof fers gevallen. Ter hoogte van het gemeentehuis kon de man door de politie worden overmeesterd. Tegen halfzeven was bij de poli tie al een melding binnengeko men dat er op het Henri Dunantplein iemand met een vuurwapen rondliep. Via de Mo- lensttaat liep deze man naar de Zanderij, waar hij verdween in een parkje. Het parkje werd door de politie afgesloten en met politiehonden afgezocht. Ook werd bij deze zoektocht een helikopter ingezet. Er werd ech ter niemand aangetroffen. Twee uur later was het wel raak. Rond kwart voor negen dook in de Meersttaat een fietser op, schietend in de lucht. De uitge rukte politie wist de man, waar schijnlijk dezelfde man die eer der op de avond wist te ont snappen, tegen de grond te wer ken. In zijn kleding werd muni tie gevonden en in naburige bosjes werd een vuurwapen aangetioffen. De politie tast nog in het duister over de motieven van de man. Hij is ingesloten en wordt nog gehoord. De politie sluit niet uit dat hij onder in vloed verkeerde van verdovende middelen.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 1