REGIO Groene Hartlyceum wil nieuw gebouw Buitenbad van Noordwijks Bollenbad definitief dicht Poep ruimen en mollen vangen roor de wedstrijd 'Spoedzitting raad was overbodig' R5 galans na ctieweek: 21 weker ij en Leerlingenaantal neemt fors toe Treinen spotten bij het Ringvaart-aquaduct Leimuidenaar veroordeeld wegens ontucht Sint even terug voor Zorgrun Verkstraf voor overambitieuze vrouw HDC974 zaterdag 24 mei 2003 'r cio - De politie Rijn- en Veen- Dreek heeft de balans opge- 0 aakt van een week invallen - ien op plekken waar hennep- antages werden vermoed, laar liefst 21 kwekerijen zijn de ■gelopen vijf dagen ontman- lld; de politie heeft daarnaast ■ven verdachten aangehouden de leeftijd van 20 tot 40 jaar. jlnd deze week zijn bij vier in dien in Alphen aan den Rijn ;ee kwekerijtjes opgerold. Be- n deze week ontmantelde de olitie al zes professionele mari- ïana kwekerijen in Ter Aar, azerswoude en Leiderdorp, ree kwekerijen waren opgezet bedrijfsruimten. In de vier idere gevallen ging het om liskwekerijtjes. Op één plek >k obeerde een verdachte de rekerij zelf te ontmantelen om itdekking te voorkomen, ter- i|l de politie voor de deur van woning stond. In de woning ai Df de politie de verdachte aan h et diverse vuilniszakken pas sneden hennepplanten, p woensdag ruimde de politie het woonwagenkamp aan het Dudse Rijpad in Alphen aan in Rijn kwekerijtjes in twaalf huurtjes en een stacaravan i. Op het kamp werden ruim 00 hennepplanten en een gro- hoeveelheid apparatuur voor 1 kwekerijen aangetroffen. De ilitie heeft op het woonwagen- mp ook een gestolen auto in slag genomen. door Marieta Kroft hazerswoude-dorp - Het aan tal leerlingen dat naar het Groe ne Hartlyceum in Hazerswoude- Dorp gaat groeit zo snel, dat uit breiding op de huidige locatie geen oplossing meer is voor de ruimtenood. De school wil el ders in Hazerswoude-Dorp nieuw bouwen. Een project groep met afgevaardigden van de gemeente Rijnwoude en het lyceum onderzoekt de mogelijk heden. Rijnwoudes enige middelbare school telt ruim 160 leerlingen. Na de zomervakantie stijgt dat aantal naar 210, aldus directeur facilitaire zaken R. Kollen. „De prognose is dat we doorgroeien naai' 260 leerlingen. Pas over vijftien jaar loopt het aantal te rug naar circa 210." Kollen verklaart de onverwach te groei van het aantal leerlin gen uit het landelijke beeld dat er steeds meer behoefte is aan kleinere scholen. „Men zoekt naar veiligheid en geborgen heid. En, misschien klinkt het arrogant, het zal ook wel te ma ken hebben met de kwaliteit van de locatie in Hazerswoude en de mensen die er werken." Omdat de school aan de Ds. van den Boschstraat al jaren te klein is, waren er vergevorder de plannen voor uitbreiding. Het gebouw zou er een verdie ping bij krijgen en er zou een nieuw pand naast komen met twee verdiepingen. Het school bestuur koos in overleg met de gemeente Rijnwoude voor uit breiding, omdat er elders in het dorp geen plek was voor nieuwbouw. Maar nu kan het echt niet an ders meer, maakt directeur Kollen duidelijk. „Als we ons plan voor uitbreiding doorzet ten, kunnen we nog maar 180 leerlingen onderdak verlenen. Meer grond voor uitbreiding is er niet." Wethouder De Best, die de nieuwe ontwikkeling deze week meedeelde in de com missie welzijn, weet nog niet wanneer het onderzoek kan zijn afgerond. Ook heeft hij nog geen idee over een locatie. Die moet vanwege de spreiding wel per se in de kem Hazerswou de-Dorp worden gevonden. De wethouder verwacht dat als er een plek is, die aan de oostkant van het dorp wordt gevonden. Want in west is er zeker niets. „We doen ons best om iets te vinden, want in ons bestuurs akkoord (waarin de voorne mens staan die de wethouders maakten voor deze raadsperio de, red.) staat dat we alle voor zieningen in stand moeten houden. Maar het moet wel mogelijk zijn." De schooldirecteur verwacht dat zodra er een akkoord is over een nieuw gebouw, het zeker nog drie jaar duurt voor dat dat er staat. De procedures nemen namelijk veel tijd in be slag. Om toch de toeloop van leerlingen in het nieuwe cur susjaar 2003 - 2004 aan te kun nen, komen er drie tijdelijke lo kalen bij de school. Burge meester en wethouders stellen de raad begin juli voor 280.000 euro beschikbaar te stellen voor de noodopvang. leiderdorp - De circa 225 deelnemers aan de Zorgrun - een vijftien ki lometer lange tocht van Leiderdorp naar Alphen - wachtte gistermid dag onderweg een komische verrassing. In de polder kwamen ze een verdwaalde Sinterklaas tegen die hen de weg vroeg naar Spanje, waarbij hij zijn restant chocoladeletters uitdeelde. De Zorgrun is een jaarlijks evenement voor medewerkers van het Rijnland Ziekenhuis, verpleeghuis Leythenrode en verpleeghuis Oudshoorn. Zij kunnen de tocht voor het goede doel al skatend, lopend of fietsend afleggen. Het inschrijfgeld en de sponsorbijdragen komen ten goede aan het zieken huis in het Tanzaniaanse Mikumi. Foto: Henk Bouwman roelofarendsveen - Vliegtuig spotters zullen zich wel even achter hun oren krabben. Hun hobby heeft nog iets afwisse lends in zich doordat er op een luchthaven nou eenmaal aller lei soorten vliegtuigen landen en vertrekken. Dat is nog wel spannend. Maar om nou trei nen te gaan spotten op een spoor waar volgens een keuri ge dienstregeling maar één soort trein overheen rijdt? Toch komen ze er: spotters- plekken langs de hogesnel heidslijn. Bij het nieuwe Ring vaart-aquaduct naast de rijks weg A4 komen er zelfs twee. Zowel op de Huigsloterdijk - aan de Haarlemmermeerse kant van de Ringvaart - als op de Molendijk tussen Roelof arendsveen en Nieuwe Wete ring worden twee verhogingen gebouwd speciaal voor spot ters. De verhogingen komen ongeveer tweeënhalve meter boven de dijk uit. Doordat de trein bij het aquaduct in een diepe bak ligt, staat de toe schouwer op de spottersplek zo'n 20 meter boven het spoor. HOOGMADE - De twee huizen aan de Boskade 7a en 7b in Hoogmade die vanwege de aanleg van de HSL gesloopt hadden moeten worden, blij ven gewoon staan. Sinds gister middag zijn ze weer bewoond. Volgens projectontwikkelaar en eigenaar B. van Dinten is het overbodig geweest dat de raad donderdagavond in spoedzit ting bijeenkwam. Wethouder Verhagen (ruimtelijke orde ning) riep slechts twee dagen van tevoren de raad bijeen om te voorkomen dat er weer hui zen zouden worden gebouwd. Van Dinten: „Ik ga helemaal geen bouwaanvraag indienen." Verhagen wil beslist geen wo ningen op de bewuste plek. Maar als er een bouwaanvraag binnen zou komen, zou ze geen gronden hebben om die te wei geren omdat het bestemmings plan er nog altijd woningbouw toestond. De negen van de vijf tien aanwezige raadsleden stemden daarom unaniem in met een zogenoemd voorberei- dingsbesluit waardoor aanvra gen wel kunnen worden afge wezen. Op het betreffende perceel wil de projectontwikkelaar Van Dinten ooit een bedrijfsverza melgebouw bouwen, maar de provincie wees dat af. Omdat de grond daardoor waardeloos is geworden, achtten burge meester en wethouders de kans aanwezig dat Van Dinten er huizen wilde bouwen. Verha gen had aanwijzingen dat die bouwaanvraag er heel snel zou komen, vandaar dat ze grote haast maakte met het besluit. „Onzin", zegt Van Dinten. „De hele zaak zit onder de rechter, dus veel vertel ik er niet over. Een feit is dat de staat de hui zen voor 31 december vorig jaar had moeten slopen. Dat is niet gebeurd en dus zijn de hui zen die op mijn grond staan, automatisch mijn eigendom geworden. Dat hele voorberei- dingsbesluit waarvoor de ge meente bijeen is gekomen, slaat nergens op. Het is alle maal zo ingewikkeld, de ge meente begrijpt er zelf ook niets van." Bij de gemeente Ja- cobswoude was gisteren nie mand bereikbaar voor com mentaar. Handbalclub MMO vijftig jaar r Ruud Sep ■ogmade - Voor de jongens Hs er voetbal. Maar wat konden ■meiden in de vroege jaren vijf- doen nadat ze op zondagmor- n in het katholieke Hoogmade kerke waren gegaan? Eigenlijk emaal niets. Ledigheid lag op loer. En da's niet best, moeten neer pastoor en meneer de renmeester hebben gedacht, men richtten zij op 20 mei 1953 r.k. handbalvereniging MMO Meisjes Met Ontspanning. ^Sndaag viert de vereniging haar Stigjarig bestaan met een re- Hltie en een feestavond. BS (j allereerste jaren heeft Mar- f Volwater niet meegemaakt, oprichter meester Rietveld - a(al snel naar Deventer ver- ass isde - heeft ze nooit gezien. e il de pastoor. „Die werd nog !er^el lang uitgenodigd bij de le- tivergaderingen voor de gees- idij jke bijstand", herinnert zij Ier h. „Wat dat inhield? Alleen Ier hij er was, meer niet." er. ilenaarsdochter Volwater en )eide op bij de velden waar be vel de voetbal- als de hand- nt club speelde. De schuur mj(jast de Vlietmolen, het ouder huis, werd bovendien door 10 geregeld als kleedkamer e pbruikt. „We zaten altijd op het lDjj d. En als ze iemand tekort rjg amen, mochten we mee- )Ot(:n' maa^te ze ergens >7 als zesjarige haar officieuze buut bij de handbalclub. t veld. Tot halverwege de ja- i zestig was dat een weiland ag^ar doordeweeks gewoon de iien liepen. „Je begon dus ie- e zondagochtend met poep men en lijnen uitzetten. Ja, was een knollenveld waar je :1 gemakkelijk een blessure iep. De enkels hè? Ik had al- een tas met bandages bij Rekverbanden, want inta- ti bestond nog niet in die tijd." Om het veld nog enigszins bespeelbaar te houden, had de voetbalvereniging zelfs een vaste mollenvanger. Handbal werd tot eind jaren zestig nog gespeeld naar het model van voetbal. Een team was een elftal, het veld was een voetbalveld, het doel een voet- baldoel. Pas in het seizoen 1969/1970 werd overgestapt op het handbal met zeven spelers per team, kleine doelen en een speelveld van veertig bij twintig meter. De jaren zeventig waren de glo riejaren van MMO. Secretaris Ineke Boogaard heeft het in de aanloop naar het vijftigjarig be staan allemaal op een rijtje ge zet. MMO wist geld bij elkaar te halen voor een eigen, met asfalt verhard veld. En doordat de teams geregeld kampioen wer den, zat de loop er goed in. In 1974 had de club niet minder dan veertien teams op de been, waaronder één herenteam. „Dat is begonnen als een groepje vrienden die mee gingen naar een toernooi in Nijmegen", ver telt Boogaard. „Die hebben zich toen een keertje ingeschreven. Ze heetten de Bastognes, naar die lekkere koekjes voor bij de koffie." Inmiddels is er voor de Hoog- madese meiden heel wat meer te doen dan alleen handbal. Er wordt gegymd en getennist, meiden zitten op ballet en paardrijden. „Mensen zijn mo bieler geworden en de gezinnen zijn natuurlijk ook een stuk klei ner", zegt Boogaard. Inmiddels telt MMO nog zes teams, waar van er één een samenwerkings verband is met handbalvereni ging Oase uit Rijpwetering. Boogaard: „Wij konden geen volledig D-jeugdteam vormen en zij ook niet. Nu hebben we er samen één." Of dat misschien de eerste stap is op weg naar een fusie? De dames wijzen de suggestie verontwaardigd van de hand. „Nee, geen sprake van. De dorpen liggen veel te ver uit elkaar." Nadat de handballers van MMO Margré Volwater en Ineke Boogaard met de oude dubvlag van MMO. Foto: Hielco Kuipers de afgelopen tijd al verschillen de festiviteiten hebben gehad, is vandaag echt de grote dag. Ie dereen die de vereniging een warm hart toedraagt is vanmid dag tussen 14.00 en 16.30 uur welkom op de receptie in De Schuur aan de Kerkweg in Hoogmade. Voor genodigden is er een feestavond. En wie nog eens een keertje met de familie, de straat of misschien wel met een stel oude teamgenoten wil handballen, kan zich nog opge ven voor het grote handbalfes tijn waarmee op zondag 15 juni de festiviteiten worden afgeslo ten. door Jan Preenen NOORDwijK - Pijn in het hart en slapeloze nachten. Louky Crama heeft het er moeilijk mee dat het buitenbad van het Noordwijkse Bollenbad niet meer opengaat. Toch legt de voorzitter van de raad van beheer van Sportfond sen Noordwijk zich neer bij het besluit van B en W. „Je moet re- eel blijven en niet alleen je emo ties laten spreken. Als het bui tenbad nog jarenlang had kun nen openblijven, was een extra investering nog te verdedigen geweest. Maar nu het maar om vijfeneenhalve week zou gaan, leg ik me neer bij deze beslis sing. Belangrijk is dat het bin nenbad niet dichtgaat." Volgens B en W is het niet ver antwoord om 42.000 euro uit te trekken voor het herstellen van zes lekken in de waterleiding onder het bad. Eerder dit jaar trok de gemeente al 175.000 eu ro uit om sluiting van zowel bin nen- als buitenbassin te voorko men. In theorie kan de gmeeen- teraad het besluit van het colle ge nog terugdraaien. Carla Ver- steege van Noordwijk Totaal, met acht van de negentien ze tels veruit de grootste partij, ver wacht dat niet. „Op een gegeven moment houdt het op. Je kunt er geen geld in blijven stoppen." Crama is het daarmee eens, ook al gaat het bad haar nog zo aan het hart. Dat geldt ook voor di recteur Hans Mollerus: „Na tuurlijk is het een drama wat hier gebeurt. We zijn hier om een zwembad te runnen, niet om het te sluiten. Maar we zijn ook realisten." In september en oktober vorig jaar voerden personeel en ge bruikers nog actie toen B en W als gevolg van de grote financië le problemen het hele Bollen bad dreigden te sluiten. Er wer den negenduizend handteke ningen opgehaald. Als gevolg van die protesten draaide het college de beslissing terug. Der gelijke acties zijn nu niet te ver wachten. Crama: „Toen was het een donderslag bij heldere he mel. Nu niet." Niettemin benadrukt wethouder Van Bockhove dat het er tot een week geleden nog naar uitzag dat ook het buitenbad, dat op hoogtijdagen 3500 bezoekers trok, nog één seizoen zou wor den gebruikt. „We hebben er ex tra geld ingepompt. We dachten er vanaf te zijn, totdat bleek dat een waterleiding die op zo'n vier meter diep ligt, ook kapot was. Het zou niet alleen veel geld kosten om die te herstellen, maar de kosten zouden ook niet meer kunnen worden terugver diend. Voordat de zaak gerepa reerd is, zouden we drie weken verder zijn. Uiterlijk 1 septem ber zou het bad weer moeten sluiten. Je hakt dan de knoop door, ook al omdat we bang wa ren dat nog meer mankementen aan de oppervlakte zouden ko men." Daar komt bij dat de pro vincie tot 1 november dispensa tie heeft verleend. Daarna moet volgens de Wet Hygiëne Veilig heid Badinrichtingen en Zwem baden aan een groot aantal ei sen worden voldaan. Dat alleen al komt neer op een investering van 725.000 euro, volgens Van Bockhove. De 31 personeelsleden (onder wie een flink aantal parttimers) zijn gistermorgen ingelicht en zijn volgens Mollerus erg teleur gesteld. „Op korte termijn ver andert voor hen niets. De mees ten gaan in de zomer op vakan tie. In die periode hadden we al tijd tijdelijke krachten. Die zijn nu niet nodig. Maar ons perso neel wil wel weten wat er na 31 december gebeurt als het con tract met de gemeente afloopt." Van Bockhove verzekert dat het binnenbad blijft, maar wie het gaat exploiteren is nog altijd niet bekend. De vijf buitenbaden (naast een 50-meterbad zijn er vier kleinere bassins voor kinderen) worden mogelijk met 3500 kubieke me ter zand of iets anders volge stort. De gemeente laat het van de kosten afhangen, of dat haal baar is. Zo ja, dan wordt de vrij komende ruimte gebruikt als speel- en ligweide. Mollerus: „Als dat niet kan, sluiten we het buitenterrein af, omdat het dan te gevaarlijk wordt voor kinde ren. We kunnen moeilijk hoge hekken rond de baden zetten." den haag/ LEiMuiDEN - Een 48-jarige man uit Lei- muiden die beschuldigd werd van ontucht met een 11-jarige jongen, is gisteren door de politie rechter in Den Haag veroordeeld tot 140 uur taak straf en twee maanden voorwaardelijke gevange nisstraf. De verdachte bekende tijdens de zitting dat hij het jongetje op 4 januari had betast. Volgens de dag vaarding van het Openbaar Ministerie had de man het slachtoffer over zijn buik gewreven en zijn geslachtsdeel betast. De man vroeg vergiffenis aan de ouders van het slachtoffer. De advocaat van de man, mr. H. Brands, haalde tijdens zijn pleidooi fel uit naar de pers, die het le ven van zijn cliënt en zijn directe omgeving tot een hel gemaakt zou hebben. Na een interview met de moeder van het slachtoffer verscheen er een artikel waaruit bleek dat de dader werkzaam was bij de Stichting Kinderen voor Leimuiden. Daardoor zouden, volgens de raadsman, de me dewerkers van de stichting zijn geschaad. „Ze werden door de omgeving aangekeken alsof zij de daders waren," aldus mr. Brands. De dader zelf zou naar aanleiding van de media-aandacht zijn uitgescholden voor 'kinderverkrachter.' De officier van justitie vond dat er voldoende be wijs was om de man te veroordelen wegens on tucht met een minderjarige. Alhoewel de man dit zelf ontkende, achtte de officier ook bewezen dat de ontucht meerdere malen was gepleegd. Naast 140 uur werkstraf en twee maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf eiste de officier een schade vergoeding van duizend euro. De rechter volgde in zijn vonnis de eis van de officier. n haag/alphen - Een 40-jari- vrouw uit Alphen aan den n dié de Vakopleiding Trans- irt en Logistiek, voor bijna - ee ton benadeelde door zon- r toestemming orders te tatsen en mensen aan te ne- - En, moest zich gisteren voor politierechter in Den Haag men verantwoorden. De li )uw, die zelf niet aanwezig is, werd veroordeeld tot twee- inderd uur werkstraf en drie landen voorwaardelijke ge- ngenisstraf. vrouw moest bij de vakoplei- ig een project leiden om mensen die werkzaam waren in transport en logistiek, in een an dere tak van de sector aan het werk te helpen. Zonder dat zij daar toestemming voor had, nam zij een adviesbureau in de arm. Ook huurde ze personal coaches in om te werken aan haar persoonlijke groei. Dit alles op kosten van de zaak. Zonder dat haar baas er iets van af wist, nam de vrouw ook werknemers aan die het werk deden wat ze eigenlijk zelf moest doen. Om dit alles te bewerkstelligen, schreef de vrouw zelf brieven waar ze de vervalste handteke ning van de directeur onderzet te. De vakopleiding tast nog altijd in het duister naar de beweegre denen van de vrouw. Want ze werd financieel niet beter van de oplichting. Het instituut ver moedt dat de voormalige werk neemster in een soort schijnwe reld leefde, waarin zij zelf de di recteur was. De officier van jus titie verklaarde het gedrag van de vrouw vanuit 'overmatige ambitie.' De officier vond een werkstraf en een voorwaardelij ke celstraf op zijn plaats. Het vonnis luidde conform de eis.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17