SPORT 'uick Boys blijft met moeite overeind afschoppen voor aanvang een drooggelegd complex V Leiderdorp en Grasshoppers elen meer competitiewedstrijden fwijkers houden met kunst en vliegwerk punt over aan duel met Huizen Dan Gadzuric bij Leiderdorp woensdag 21 mei 2003 DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport redactie.Id@damiate.hdc.nl Janet van Dijk olg van voorpagina VUK - Het stormt en het regent, de tegenstander is keer zo goed als een paar n geleden, mannen houden rte honden in bedwang, de fouilleert tassen bij de in- ln bepaald geen perfecte andigheden en met kunst iegwerk houdt Quick Boys punt over aan het nacompe- uel tegen Huizen: 1-1. j:n het veld gaat alles goed, 1 dankzij de strenge maat- en die de club in overleg de KNVB en de politie heeft Enen na de massale vecht- na het duel tegen Harke- Boys. Politie en stewards roleren streng, de suppor- roepen zijn strikt geschei den minuten na de door k Boys gewonnen penalty kan het alcoholverbod en opgeheven, op deze dinsdagavond be- ?n de problemen zich niet m, maar boven en op het Dreigende wolken hangen iven de duinpan, de zware "j 1 maken het veld spekglad, irde storm sloopt de krach van de spelers. En in het Tan Quick Boys zich zonder van zijn beste en belang- B spelers maar met moeite Ie houden tegen het veel Huizen. In de warming leelt bij verdediger Ray- Flaton een oude blessure I spits Remco Torken wordt ijf minuten en zijn eerste gewisseld vanwege een tringblessure. Torken zal ■terdag. thuis tegen Harke- iBoys, ook niet bij zijn. i Boys prees zichzelf tij de reguliere competitie ge- d 5 met een sterke bank, en B goed collectief waarin een rekende schakel niet met- roor een gebroken ketting Ie. Maar zonder Torken en II speelden de Katwijkers en ongeïnspireerd en 1 roeg me op een gegeven ent af wie van de twee pn twee wedstrijden in vier 1 moest spelen", zei Roy - eling, trainer van Huizen, a de remise tegen Harke- Boys zei dat zijn ploeg was na een turbulent en ïend seizoen en dat de trijd tegen Quick Boys te kwam. varen feller op de tweede Sommige spelers van ons en vandaag een beetje ver- constateerde linksback van Rijn van Quick Boys. verklaring had hij niet, en Tanya Bröring. Archieffoto: Dick Hogewoning Maarten Bak zette Quick Boys op voorsprong tegen Huizen. Rechts Bryan Simons. Foto: Cees van Hoogdalen trainer Gert Aandewiel ook niet. Aan onderschatting van de te genstander had het niet gelegen, meenden beiden. Aandewiel: „Huizen is de zaterdagkampi oen van vorig jaar en heeft nu misschien wel meer kwaliteit." Ook de naweeën van Harkema hadden geen rol gespeeld. „De grootste klap kwam voor ons na de wedstrijd en in de dagen er na. Nu hebben we met al die maatregelen niet zo veel meer te maken, al is het niet leuk als er vijftien honden voorbij komen", zei AandewieL „De meesten van ons zijn daar niet meer mee be zig. We moeten verder", zei Arie van Rijn. Maar voor voorzitter Jaap Kuijt zal de nacompetitie niet leuk meer worden, ook al sorteerden de uitgebreide veiligheidsmaat regelen gisteravond effect. „Voor mij is eigenlijk de lol er af. Er ligt een grote smet op deze nacompetitie en die kun je niet meer wegnemen." Een licht puntje was het puntje dat Quick Boys overhield aan het treffen, vond de voorzitter: „Want Hui zen was de betere ploeg." Tien minuten duurde de aftas tende fase, toen begon Huizen, met de straffe wind in de rug en goed combinerend, de weg naar het doel van Remco Tuinenburg te vinden. Tuinenburg, die een onzekere en vaak slecht uitver dedigende achterhoede voor zich had, hoefde niet al te veel reddingen te verrichten omdat Huizen geen grote kansen kreeg. Na ruim een kwartier tikte de scheidende aanvoerder een bal van Dennis van der Steen goed uit zijn doel. Quick Boys onderscheidde zich vooral met slordig spel. Pas na een klein halfuur kwamen de Katwijkers tot een goede aanval. Via Peter Timmermans, Maar ten Bak en Hendrik van Beelen kwam de bal bij Derek van der Plas, die recht op de keeper af kon, maar tegen diens handen schoot. Nadat eerst Arie van Rijn huizenhoog over had geschoten opende Maarten Bak - een van de spelers die mede door de goede Huizense verdedigers maar niet in de wedstrijd kwam - de score, Na een goede combi natie tussen Timmermans, Bekx en Van Beelen, die Bak vrij voor het doel zag staan. Huizen bleef in de beginfase van de tweede helft de aanval zoe ken, en maakte na ruim een kwartier de gelijkmaker. Vlak nadat Bekx voor Quick Boys on verwacht tegen de lat van het Huizense doel had geschoten, rukten Arthur van Metelen en de net ingevallen Christian Op- schoor naar het vijandelijke strafschopgebied, waar de thuis club de bal slecht wegwerkte. Opschoor scoorde: 1-1. Huizen nam gas temg, Quick Boys bleef onzeker, het ging weer hard regenen, het was een geglij van jewelste, en na afloop was Huizen blijer dan de thuis club, die met vier punten uit twee wedstrijden wel bovenaan staat in de poule van drie. Zaterdag tegen Harkemase Boys zullen de veiligheidsmaatrege len hetzelfde zijn. Het is voor de club en zijn supporters te hopen dat de situatie boven en op het veld stukken beter is dan gister avond. Quick Boys-Huizen 1-1 (1-0). 42. Bak 1-0, 60. Opschoor 1-1. Scheidsrechten Van Aken. Toeschouwers: 2800. Quick Boys wint strafschoppenserie: 5-3. Bij zonderheid: Tuinentmrg stopt twee strafschoppen. Quick Boys: Tuinenburg; Van Dam, Mussche, Hoek, Van Rijn; Timmer mans, Schaap (69. Guijt), Van der Plas; Torken (5. Bekx, 74. Beltman), Van Bee len, Bak. Een zware loting voor het Ne derlands voetbalelftal voor meisjes onder 19 jaar. Op het EK van 25 juli tot en met 3 au gustus in Leipzig krijgt het team te maken met Noorwegen, Frankrijk en Spanje. Ilse Witte- man van Ter Leede is één van de geselecteerden. Als RKC Zeijko Petrovic geen contract meer aanbiedt, verkast de Joegoslaaf naar zaterdag hoofdklasser GVW. Nu trainer Arie Schans is ontslagen heeft hij ook een aanbieding om bij GVW trainer te worden. Op 26 mei doet Petrovic examen voor het diploma Trainer/Coach 1. René Pas en RVC/Rijswijk zijn per onmiddellijk uit elkaar. Leo Koswal is zijn opvolger. In de Haagse kringen draait de spelerscar rousel volop. Patrick Heij- mans (De Sleutels) ver trekt naar To- negido. Ook Bram van den Berg (Quick) kiest voor de Voorburgse club. De nieu we trainer van Quick, Frans Danen, praat deze week met Dennis den Turk die bij ADO Den Haag geen con tract meer krijgt. Den Turk ont kent dit want hij wil prof blij ven. Majid Darazzi, niet meer aan de bak bij UVS, vertrekt naar Wilhelmus. Andy van der Meulen, doelman van de lande lijke jeugd bij ADO Den Haag is aangetrokken door FC Lisse. Scheveningen krijgt Wesley van Maren (FC Kranenburg) als nieuwe aanwinst. Van Maren speelde een jaar in FC Utrecht 2. Wesley Rutten verlaat Wilhel mus en kiest voor RKAW. De club uit Leidschendam verwel komt ook Aran Canninga (HMSH), Maurice Vogelaar (ADO Den Haag) en Niels Wor tel (Excelsior). Jeroen Smits (van de spelletjes op RTL 4) ver trekt naar Semper Altius. Spits Tim de Jong verruilt Quick voor JAC en Dennis Schuurman gaat van Wilhelmus naar Lens. War- ry van Wattum verhuist van Deltasport naar vijfdeklasser Aeolus. Met kampioen SJC is het vrou wenvoetbalelftal van UVS ge promoveerd naar de landelijke eerste klasse. De Leidse club wil het vrouwenvoetbal serieuzer aanpakken en heeft het trai nerscontract met Max Seve- reijns met een seizoen ver lengd. Hij krijgt Michael Lamers als assistent. SJC heeft met 5-0 van Zwaluwen gewonnen en speelt op 31 mei bij DSO de be kerfinale tegen DEH uit Delft. Zaterdaghoofdklasser Kloetin- ge heeft vier nieuwe spelers aangetrokken. Het gaat om Phi lip Becht (NAC), Ferry Alfons (Oostkapelle), Jordy Bakker (Terneuzen) en Piet Bruins (SSV '65). Erik de Groene (Luctor '88) Jaap Pijnenburg (stopt), Niels Lodewijks (Zierikzee) en Joël Manusama (ASWH) keren Kloe- tinge de rug toe. De Tai Chi vereniging Sung uit Leiden houdt op zondag 15 juni in Noordwijk een seminar. Meer informatie op www.sung- .nl. Katwijk heeft in Inter Sport een nieuwe kledingsponsor. De Keukenboer wordt hoofdspon sor van Kickers '69. Korfbalclub KZ Leiden staat op de landelijke lijst als vijfde voor wat betreft ledenwerving van het 100-jarige KNKV. Bian- ca Joustra (Blauw Wit) is geno mineerd voor de titel korf balster van het jaar. De ver kiezing is op woensdag 28 mei in Hilver sum. Volleybal club VCS (Sas- senheim) houdt op za terdag 24 mei een jubileum- toernooi van wege het 25- jarig bestaan van de club. Basketbalster Tanya Bröring (Grasshoppers) heeft uit han den van de NBB-directeur de seizoensprijs voor het grootste talent uitgereikt gekregen. Tafeltennisvereniging Westa uit Wessem heeft Miijam Hoo- man (37) voor een jaar gecon tracteerd. De meisjes aspiranten van De Zijl/LGB hebben zich geplaatst voor de voorrondes van het NK waterpolo op 31 mei of 1 juni. Zij versloegen stadgenoot LZ 1886 met 6-5. Op de kringkampioenschap pen in Katwijk haalden de zwemmers van De Zijl/LGB 35 medailles op de persoonlijke nummers en vijf op de estafet te-nummers. Femke Heems kerk (7) en Bas van Veldhoven (6) wonnen de meeste prijzen. Ekren Dursum zwom op ae 200 meter wisselslag onder de li miet voor het NJK. De meisjesjunioren van Grasshoppers zijn als tweede geëindigd in de eredivisie. Vrij dag en zaterdag spelen zij in Nijmegen de final four om de plaatsen 1 tot en met 4. Denise van Bemmelen van Slank en Kwiek uit Voorschoten is 26ste geworden bij de lande lijke finalewedstrijden tumen (LOS) inTerApel. De voorinschrijving voor de 13de Triatlon van Noordwijker- hout op zondag 6 juli sluit op 31 mei. Inschrijving via tel. 0252-372258 of via internet: co- me. to triathlonnoordwijker- hout. r VB zinspeelt op maatregelen tijdens nacompetitie oman Leefmans De strafschoppenserie voor aanvang van idstrijd laten aftverken en de verkoop van p de wedstrijddag verbieden. Het zijn twee tegelen waar de KNVB op zinspeelt met het p de nacompetitie. „We hebben in de afge- 1 weken met te veel ontsporingen te maken Daarom moeten we de komende tijd ver- ide voorstellen gaan bespreken over hoe de aankomende seizoenen cleaner kunnen aldus bondsbestuurder Gerard van Dijk. lijk bezocht afgelopen zondag het duel tus- rburg en UDWS. Bij de thuisclub werd de iddag geen bier geschonken of getapt. „Een ieve maatregel die we als KNVB toejui- Misschien wordt die wel standaard inge- aldus Van Dijk. in het weekeinde van 10 én 11 mei liepen e wedstrijden uit de hand. Bij het treffen Harkemase Boys en Quick Boys werd de alcoholconsumptie bij de verschillende suppor- tersgroepen als een van de oorzaken genoemd van het wangedrag en de massale vechtpartij die na afloop ontstond. Twee andere confrontaties die het einde niet haal den (Scheveningen - Voorschoten '97 en Docos - Lens) en waarbij het biergebruik niet of nauwe lijks een rol speelde, kregen een bizar staartje. Omdat er op het moment van staken nog geen beslissing was gevallen, moesten vier dagen na de incidenten de betrokken clubs elkaar opnieuw ontmoeten. Voor luttele minuten speeltijd en het afwerken van de strafschoppenreeks. Daarom overweegt de bond om de penalty's voortaan vóór de aftrap te laten nemen. „Dat zijn zo wat opties die we in het najaar bespreken. Ónze eerste zorg is om de rest van de huidige nacompetitie en de wedstrijden om het amateurkampioenschap goed te laten verlopen. Want als er nu weer wat mis gaat, zal dat een behoorlijk smet op het amateur voetbal geven", aldus Van Dijk. leiderdorp - Dan Gadzuric, de Nederlandse basketballer die in de NBA speelt, is zon dag te gast bij BV Leiderdorp. Hij doet mee aan een clinic die wordt verzorgd door Ben Ponsioen, die tegenwoordig jeugdtrainer is bij BV Leider dorp. Gadzuric speelde bij Leiderdorp, toen hij over stapte naar het team van UC LA in de Verenigde Staten. Daar verdiende hij een prof- contract, Gadzuric is intussen in dienst bij de Milwaukee Bucks. Aan de clinic doet ook Peter van Paasen mee. Hij speelt in het college-team van St. Banaventure. De cli nic begint om 15.30 uur in sporthal De Bloemerd in Lei derdorp. De toegang is gratis. - De basketbaleredivisie vrouwen, waarin Grass- ers en BV Leiderdorp uit- n, bestaat komend seizoen aalf teams. Dat is een uit- ng met een. De basketbal- etitie begint in het laatste iinde van september. idelijk is het aantal gega- voor de eredivisie bij de en. Door de FEB wordt er ng mee gehouden, dat het deelnemende ploegen tot eperkt zal blijven. Deelne- aan de landelijke competi- alleen mogelijk als voor elk emend team een kandi- ibiter wordt geleverd. Verenigingen, die op 1 juni niet aan deze verplichting hebben voldaan, zullen uit de competi tie worden genomen en worden veroordeeld tot het spelen op rayon-niveau. De indeling voor het komende sei zoen: Mannen Promotiedivisie: VBC Akrides, Chal lengers, Amsterdam 2, ASVU, Attacus, BV Aris, De Groene Uilen, Early Bird, MSV, Nijmegen 2, Omniworld 2, PSV, Punch, Red Giants, WGW, Zwolle 2. Eerste divisie: BV Hoofddorp, Racing Beverwijk, Amhemia Eagles, BCA'60, BC Utrecht, Black Eagles, BS Leiden, BV Voorburg, De Dunckers, Eastwood Tigers, EBBC 2, Quo Vadis, Rowic, To nego'65, US, Zoebas. Eredivisie jongens: VBC Akrides, BV Drp. Eagles, BC Noordkop, BS Leiden, BV Lely, Celentas/Donar, Eastwood Tigers, EBBC, Nijmegen, Omniworld, PSV, Rotterdam, Rijnmond, Zwolle. Vrouwen Eredivisie: Barons, Binnenland, BC Lieshout, BC Shooters, BC Utrecht, BV Leiderdorp, BV Lely, Celeritudo, Den Helder, Early Bird, Grasshoppers, Perik Jumpers, Probuild Lions, Wildcats. Promotiedivisie: VBC Akrides, BV Hoofddorp, Baros, BC Vlissingen, BV Lely 2, BV Orca's, Cangeroes, DAS, JRC Boxtel, Jugglers, Perik Jumpers 2, Pro build Lions 2, Quo Vadis, Rotterdam, The Jumpers, WSC. Eredivisie meisjes: BV Hoofddorp, On ze Gezellen, BC Noordkop, BC Utrecht, Binnenland, BV Leiderdorp, Celeritu do, DAS, Grasshoppers, Perik Jumpers, PSV, Twente Ice Cubes, Wildcats, Windmill Flyers. Hazerswoudse Boys geeft profs Telstar aardig partij: 4-1 HAZERSwouDE-dorp - Vierde klasser Hazerswoudse Boys heeft gisteravond de profs van Stormvogels/Telstar aardig par tij gegeven. De eerstedivisionist won aan de Sportparklaan met 4-1 na een 2-1 ruststand. Mark Vriesekoop maakte voor onge veer driehonderd toeschouwers de enige treffer voor de thuis club. Daar ging een blunder van de IJmuidense keeper aan voor af. Telstar scoorde in de eerste tien minuten twee keer. „Ik dacht; dat wordt een afstraf fing", aldus trainer René van Beek. „Daarna heeft de ploeg mij aangenaam verrast. Ook toen ik in de tweede helft enkele spelers van het tweede elftal in bracht, bleven we redelijk over eind waardoor het een attractie ve pot werd." Het vriendschap pelijke duel vormde de aftrap voor een feestweek bij Hazers woudse Boys in het kader van het 60-jarig bestaan. UIT DE DEKKING Naam: Ewout Hinnen. Sport en club: Tennis bij De Boekhorst. Geboren: 2 mei 1983, te: Lei den. Woonplaats: Noordwijk. Vorige clubs: Ik ben begonnen bij Casino in Noordwijk, dat bestaat niet meer. Broers/zussen: Floris-Jan en Lonneke. Zij zijn allebei jonger dan ik. Opleiding: Vorig jaar ben ik geslaagd voor mijn vwo-exa- men. De eerste maanden daar na heb ik gewerkt en getraind bij de tennisschool bij Frits Don en daarna ben ik voor vier maanden naar Amerika ge gaan. Op het Barton College in North Carolina heb ik sport - management gedaan en ge speeld voor het tennisteam van de school. De studie kwam echt op de tweede plaats. Meest opgevallen in de VS: Dat sport daar heel belangrijk is. Leraren zien dingen door de vingers omdat jij voor het schoolteam uitkomt. De school legt ook een bedrag voor je neer omdat je de school verte genwoordigt. Iedereen volgt daar alle sporten, iedereen kijkt ernaar op de tv. Meest tegengevallen in de VS: Eigenllijk niets. Ik vond het prachtig, 's Ochtends drie uur tjes naar school en dan lekker naar de baan, veel wedstrijden spelen, het was perfect. Lengte: 1 meter 80. Gewicht: 70 kilo. Sterke punt: Mijn fitheid en mijn forehand. Zwakke punt: Dat waren altijd mijn volley's maar die zijn de laatste vier maanden erg ver beterd. Trainers: Bij De Boekhorst zijn dat Heieen Uittenbogaard en Martijn Zandvliet. Beste trainen Het meeste heb ik geleerd van Cees Heems kerk. Hij komt ook uit Noord wijk. Ook toen hij geen trainer meer was heeft hij tijd vrij ge- Foto: Hielco Kuipers maakt om met mij te trainen. Andere hobby's: Tennis is mijn grootste hobby. Verder een beetje uitgaan, meestal in Noordwijk. Andere sporten: Ik heb een paar jaar gevoetbald. Op een gegeven moment vond ik het tennissen zo leuk dat ik dat al leen nog maar wilde doen. In voetbal was ik ook niet zo goed en als ik sport wil ik de beste zijn. Tenniscompetitie: Het hoog tepunt van het seizoen. Het spelen in een team vind ik leu ker dan het spelen van toer nooien. Promotie naar de tweede klasse: Toen ik bij Casino weg ging heb ik ook bij andere clubs gekeken, zoals Zee Duin, dat is een sterkere club, maar ik heb toch voor De Boekhorst gekozen. Het is er erg gezellig en ik vond het een uitdaging om iets op te bou wen met een team. Dat lukt ook, in het eerste jaar zijn we kampioen geworden van de vijfde klasse, daarna werden we meteen kampioen in de vierde klasse en dit jaar wor den we waarschijnlijk kampi oen in de derde klasse. Dus het ziet er hartstikke goed uit. Het team: We hebben een ge zellig team, ik ben de jongste, de rest is tegen of over de der tig. Ik leer veel van ze. Ik denk dat we voorlopig nog wel met deze spelers vooruit kunnen en er komen ook goede jeugdspe lers aan. Favoriete tennisser: Andre Agassi. Ik heb veel respect voor hem dat hij op zijn leeftijd nog zo fanatiek is, en hij heeft zich ook terug weten te knokken. Het is een mooie speler om naar te kijken, qua spel dan. Doel: Zo goed mogelijk wor den. Ik wil mijn top halen. Vier jaar geleden was ik nog D2- speler en nu ben ik BI. Dit jaar ga ik voor het eerst A-toemooi- en spelen om te kijken wat mijn plaats is. Toekomst: De komende we ken ga ik nadenken of ik nog voor een jaar terufi wil naar Amerika. Ik heb het er hartstik ke leuk gehad maar qua studie stelde het niet veel voor en ik moet ook aan mijn toekomst denken. Ik moet uitzoeken of de studie die ik daar doe ook hier geldig is. Ik wil ook graag naar de Johan Cruyff Universi ty, daar heb ik deze week een gesprek. Maar wat ik ook ga doen, het zal zeker iets met sport te maken hebben. Droom: Ik droom nog steeds dat ik Roland Garros een keer win, dat vind ik de mooiste van de vier Grand Slams, ik ben er een paar keer geweest en mis schien omdat gravel mijn favo riete ondergrond is. Vroeger was het ook altijd mijn droom, en toen geloofde ik er ook nog

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21