Driehuis: 'Nooit 180 duizend euro verdiend' MEDIA Ambitieuze en kleurrijke dienders fred^opvakM^311 Nederland niet klaar voor interactieve tv-spotjes| Internetten en tv-kijken vanuit luie stoel Ex-NOVA-presentatoren voelen zich in hoek van grote graaiers gezet Excuusbrief Jorritsm; aan zingende kapper Allard Berenli in directie van Stokvii... Nieuw gezicht in Baantjer Hilversum - De politieserie Baantjer krijgt na de zomer een nieuw vast gezicht. De 32-jarige Kirsten van Dissel gaat de nieu we rol spelen van de sportieve rechercheur Iris de Graan. Ze neemt in de vaste cast de plek in van Marian Mudder die ja renlang de rol speelde van Vera Prins. Mudder vertrekt uit de serie. Kirsten van Dissel stu deerde in 1994 af aan de To neelacademie Maastricht en was te zien in onder meer Com bat, Meiden van De Wit en Lui fel en Luifel. Even stilte voor vermiste reporters brussel - Televisieverslaggevers en cameralieden die in Brussel verslag deden van de aankomst van EU-ministers van defensie en buitenlandse zaken hebben gisteren korte tijd het werk neergelegd om meer aandacht te eisen voor de vermissing van twee collega's in Irak. De Fran se cameraman Fred Nerac en diens Libanese tolk Hussein Osman worden vermist sinds een schietpartij van twee maan den geleden in Zuid-Irak. De Britse tv-verslaggever Terry Lloyd kwam daarbij om het le ven. Volgens Verslaggevers Zonder Grenzen blijft het Britse leger in gebreke. De organisatie zegt dat er aanwijzingen zijn dat Nerac niet is gedood, maar door Iraakse milities ontvoerd. VPRO herhaalt Kreatief met kurk Hilversum - De VPRO herhaalt vanaf 30 mei afleveringen van het legendarische Kreatief met Kurk uit 1994. In de knutselru- briek speelt Tosca Niterink de rol van Ellen (kreatief met kar ton) en Arjan Ederveen is cur susleider Peter. Hun basismate riaal is kurk. De herhalingen zijn te zien op Nederland 3 om 20.15 uur. Primeur voor huis-aan-huisblad nieuweschans - In de provincie Groningen verschijnt volgende maand het eerste grensover schrijdende huis-aan-huisblad tussen Nederland en Duitsland. Het gaat om een uitgave van het Oost-Groningse bedrijf MaxxiMedia dat het blad in een oplage van 75.000 laat versprei den in de grensstreek tussen Groningen en Duitsland. Vol gens initiatiefnemer H. Poppen verschijnt het blad Grensreport in het Nederlands en het Duits. Doel is inwoners van het gebied nader tot elkaar te brengen. dinsdag 20 mei 2003 Kees Driehuis ontkent een exor bitant salaris te ontvangen. Foto: Bob Bronshof door onze mediaredactie Hilversum - De ex-presentatoren van NOVA verdienden nog niet de helft van 180 duizend euro. Het bedrag dat afgelo pen donderdag genoemd werd tijdens de rechtszaak van de NPS tegen ex-NOVA- hoofdredacteur Rik Rensen klopt van geen kant, zeggen oud-presentatoren Kees Driehuis en Margriet Vroomans. Ze worden op straat aangesproken in de trant van: 'Zo jij hebt goed geboerd' en voelen zich daardoor in de hoek van de 'grote graaiers' in het bedrijfsleven ge drukt. Driehuis: „Ik voel de behoefte om het salaris van 180 duizend euro te weer spreken. Niet alleen omdat ik het simpel weg nooit verdiend heb, maar ook omdat ik het een buitenproportioneel bedrag vind voor een presentator van NOVA Ik kreeg nog niet de helft, nog altijd een heel mooi bedrag. Ik had dan ook niets te klagen." Waar advocaat P. Russell de be dragen, die hij tijdens de ontslagzaak voor de Hilversumse kantonrechter noemde, vandaan haalt, is Driehuis een raadsel. Kees Driehuis, Margriet Vroomans en Rob Trip moesten vorig jaar juni bij NO VA het veld ruimen voor het door Rensen aangetrokken duo Felix Rottenberg en Matthijs van Nieuwkerk. De NPS, samen met de VARA werkgever van de NOVA-presentatoren, wilde direct na de rechtszaak de bedragen bevestigen noch ontkennen. Ook nu worden geen cijfers genoemd. „Maar het bedrag dat tijdens de rechtszaak werd genoemd, komt inderdaad in geen velden of wegen in de buurt", wil NPS-programmaleider en waarnemend NOVA-hoofdredacteur Carel Kuyl nu wel kwijt. „En dan bedoel ik dat noch presentatoren, noch NPS-be- stuurders zulke bedragen incasseren. Wij voelden niet de behoefte de bedragen in de rechtszaal te weerleggen omdat Ren- sens advocaat wel meer beweerde dat niet klopt." Binnen de publieke omroep speelt net als in de top van het bedrijfsleven de dis cussie over openheid van salarissen. De nieuwe voorzitter van de Publieke Om roep, Harm Bruins Slot, liet onlangs we ten dit najaar meer inzicht te willen ver schaffen in de salarissen van presentato ren en omroepbestuurders. Rob Trip wil als enige van de NOVA-oud- gedienden niets zeggen over zijn ver diensten. „Simpelweg omdat ik de Oud hollandse traditie aanhang dat je daar niet over praat. Driehuis kan zich wel voorstellen dat de salarissen van bestuurders en presenta toren van de publieke omroepen open baar worden. „Het gaat om publiek geld. Ik denk dat mensen zich terecht afvragen wat die lui in Hilversum nou eigenlijk verdienen." Rob Trip wil niet vertellen* hij bij NOVA verdiende. An foto: Ton Kastermans Bronski Bernstein: krimi met een knipoog Hilversum - Make my day', sist de jonge, zelfbenoemde politie agent Bemstein tegen de moor denaar die hij onder schot houdt. Om daar grijnzend aan toe te voegen: „Clint Eastwood, uit zijn film Dirty Harry." Grap jas Guido Bemstein, gespeeld door de Duitse acteur Xaver Hutter kent zijn klassiekers. Sa men met de al even jonge Wolf gang Bronski vormt hij een nieuw politieduo dat zich be dient van even onconventionele als ongeoorloofde methoden. De voor AVRO-begrippen opval lend jonge en snelle serie Bronski Bemstein, die vanaf vanavond dertien weken lang is te zien, is dan ook een krimi met een knipoog. De serie, die in Duitsland redelijk werd ontvan gen door een overwegend jong publiek, schreeuwt eigenlijk om een goede Nederlandse 'rema ke' waarmee bijvoorbeeld BNN hoge ogen zou kunnen gooien. Maar ja, drama is duur, dus zul len we het moeten doen met Duitse soapacteurs. In dit geval is dat overigens geen straf. Bronski Bemstein draait om de ambitieuze, jeugdige diender Bronski (Matthias Schloo), die tegen zijn wil wordt opgezadeld met de kleurrijke playboy Bem stein, de op studiegebied niet zo succesvolle zoon van de hoogste politiebaas en om die reden ge stationeerd op bureau Ham burg. Bronski, zoon van een va- Matthias Schloo en Xaver Hutter spelen Bronski en Bemstein in de nieuwe krimiserie van de AVRO. Foto: GPD derloos gezin en daardoor over lopend van verantwoordelijk heidsgevoel, is gewend alles vol gens het boekje te doen. Bemstein stelt zich meer een bestaan voor als Dirty Harry, de keiharde agent uit de gelijkna mige speelfilms. Dienstvoor schriften lapt hij aan zijn dure leren laarzen, politieprocedures zijn uitgevonden om met een forse boog te omzeilen, zo meent hij. De twee tegenpolen kunnen het echter wonderwel met elkaar vinden en brengen met hun ei genzinnige manier van optreden hun baas Theo Micklitz (Mi chael Brandner) voortdurend op het randje van waanzin. Alhoewel de krimi is opgezet volgens de klassieke politieserie- wetten - het begint altijd met een misdaad maar uiteindelijk zegeviert het recht - zijn Bronski Bemstein lang niet zo statisch als veel van hun stokoude colle ga's. De reeks is helemaal van deze tijd, door de wat soapy uit straling en de eigentijdse mu ziek, en is af en toe zowaar nog grappig ook. In de eerste aflevering Schlan- genblut is te zien hoe het twee tal elkaar ontmoet en meteen een hoogst gecompliceerde zaak oplost. Pikant detail: in afleve ring twee is onze eigen Ellen Ten Damme in vol ornaat te zien, en wel als prostituee die het tweetal overmeestert en naakt aan de centrale verwar ming van haar badkamer vast ketent Monique Brandt Bronski Bemstein, AVRO, van avond 21.17 uur via Nederland 2. a helmond/gpd - Annemarie Jorritsma de toekomstige bur gemeester van Almere heeft Theo van Mullekom, raadslid in Helmond maar vooral be kend als de Zingende Kapper, een excuusbrief geschreven. Hij had gedreigd met een kort geding als zij niet terugkwam op 'beledigende uitspraken' in een televisieprogramma. Vorige week zondag verscheen Jorritsma, tot 18 augustus waarnemend burgemeester van Delfzijl in het Yorin-pro- gramma De late nicht show van Gordon. Daarin werd het plaatje 'Annemarie' gedraaid. De voormalige minister rea geerde tot driemaal toe met 'O, vreselijk'. „Van de Zingende Kapper uit Helmond. Die man was zo brutaal. Hij wist toeval lig dat ik in Den Bosch op een WD-bijeenkomst moest zijn. Ik ben overvallen. Voor ik het wist had ik zo'n boa om mijn nek", aldus Jorritsma. Van Mullekom was echter weken bezig geweest met voorbereiding van de presi tatie, die volgens hem mei ledige instemming van Jor ma plaatsvond: „Ik heb de tekst van tevoren moeten faxen. Ik heb zelf nog gewi op de zin 'Annemarie met brede invoegstrook'. Datv geen punt, Jorritsma houd wel van een feestje en van naval, zei ze nog." Zaterdag kwam er een exc iuz brief van Jorritsma voor ha i optreden op tv: „Ik heb da J spontaan gereageerd, zoal 0.' dat (helaas) wel vaker doe. ,15 Overigens niet met de bed *P ling u te schofferen, maar heb ik blijkbaar impliciet t j.i gedaan." Jorritsma wenst! en Mullekom aan het eind vafe' haar brief 'Overigens heel succes met uw verdere cat ert ère'. Flapuit Annemarie Jorritsma heeft spijt van haar uitspraken 5ch ze deed in Gordon's Late nicht show. Foto van breedbeeld-tv. »en Hilversum - Marco van Basten, Frank Rijkaard en Ruud Gullit staan vanaf vanavond de hele week centraal in Studio Sport, vak M. Het programma blikt in vier afleveringen terug op de succesvolle periode van het Ne derlandse voetbaltrio. De aanleiding is de UEFA-finale die AC Milan morgen speelt te gen Juventus. Exact tien jaar ge leden stond de Italiaanse club ook in de finale van Europa's meest prestigieuze voetbaltoer nooi. De 1-0 nederlaag tegen het Franse Olympique Marseille be tekende het einde van een suc cesvolle periode onder aanvoe ring van het Nederlandse drie tal. Vak M. gaat terug naar deze pe riode, waarin AC Milan grote ti tels in de wacht sleepte en de Nederlanders zorgden voor een cultuuromslag binnen het Itali aanse voetbal. Studio Sport, Vak M is te zien op Nederland 2, rond de klok van elf uur. De vier afleveringen duren ongeveer 25 minuten. Deelnemers Ster-proef reageren wel enthousiast KIJKCIJFERS Top 10 meest bekeken programma's Studio Sport NOS 3.209 2. Kopspijkers VARA 2.686 3. Journaal (zo, 20u) NOS 2.202 4. Spoorloos KRO 2.102 5. Juventus-Real Madrid NOS 2.026 6. Goede tijden slechte tijden RTL 4 2.025 7. Baantjer RTL 4 1.729 8. Dit was het nieuws TROS 1.718 9. Inter Milan-AC Milan NOS 1.625 10. Postcodeloterij 1 tegen 100 RTL 4 1.605 Top 10 meest bekeken kinderprogramma's 1. Jeugdjournaal (di) NOS 299 2. Klokhuis NPS 274 3. Roddels VPRO 238 4. Pokémon FOXK 202 5. Fox kids cup FOXK 201 6. Totally spies FOXK 194 7. Hamtaro FOXK 186 8. Ernst bobbie en de rest FOXK 184 9. Bob de bouwer FOXK 182 10. Buurman en buurman VPRO 178 Marktaandelen in Nederland 1 11,8 (12,2) Nederland 2 18,4 (17,3) Nederland 3 7,6 (7,8) - RTL 4 17,6 (18,3) - RTL 5 4,1 (4,1) Yorin 5,7 (5,9) - SBS 6 10,6 (9,7) NET 5 5,9 (5,7) V8 3,6 (3,7) Veronica 0,8 (0,7) De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- en Luister onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkers x 1000. De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat uit kij kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan de markt aandelen van vorige week. Nederland is nog niet klaar voor interactieve reclamespotjes op televi sie. De Ster is weliswaar tevreden over een proef met interactieve tv- spotjes (l-ads), maar de techniek moet verbeterd worden. Ook zijn er in ons land nog te weinig huishoudens die de interactieve spotjes kun nen ontvangen. Volgens projectleider Marloes Hilckmann van de Ster waren de gebruikers wel enthousiast over de l-ads en is daarmee de proef die in maart stopte toch succesvol. Maar deze spotjes waarbij de kijker met behulp van zijn afstandsbediening bijvoorbeeld een brochu re of een proefexemplaar van een product kan opvragen zullen niet op korte termijn grootschalig op tv geïntroduceerd worden. De Ster wilde met de proef voor al onderzoeken of interactieve spots voor adverteerder en kij ker iets toevoegen aan de tradi tionele tv-commercials. Volgens Marloes Hilckmann van de Ster was de response van de kijker op de I-Ads in het begin heel laag, maar steeg die zichtbaar gedurende de proefperiode. „Het is nieuw en voor veel men sen toch een beetje eng. De drempel om te reageren op een spotje is in het begin hoog. Als ze eenmaal in de gaten hebben hoe het precies werkt, durven ze. Ze leerden er gebruik van maken. Dat is voor ons een be langrijke conclusie. Het zou een slecht teken zijn als kijkers in het begin veel reageren en daar na steeds minder. Dan zouden ze het niet interessant genoeg vinden." Uit de proef is verder gebleken door Susanne van Velzen Hilversum - De Ster startte in augustus vorig jaar als eerste tv- exploitant in Nederland met in teractieve commercials. Alleen kijkers met een abonnement op een digitaal tv-pakket van UPC, Casema of Essent Kabelcom konden met een zogeheten Set top-box en hun afstandsbedie ning reageren op de interactieve spots. Het ging om tussen de 50.000 en 100.000 huishoudens in het testgebied. De adverteerders die meededen aan de proef waren FBTO, Zilve ren Kniis Achmea, Ford en American Express. Via de spot jes van Ford voor het nieuwe ty pe Fusion konden kijkers bij voorbeeld een proefrit aanvra gen bij de dichtstbijzijnde dealer of een brochure van de auto be stellen. dat de kijker het liefst op een zo makkelijk mogelijke manier ge bruik maakt van de I-ads. Ver wijzingen naar internet of de aansporing om via sms informa tie op te vragen bij de adverteer der worden nauwelijks gebruikt. Bas de Vos, research finance director van de Ster had vooral van de sms-mogelijkheid veel verwacht. „Daar hadden we hoog op ingezet. Maar blijkbaar vinden mensen het een grote stap om hun telefoon te pakken. De meest reacties kwamen via de afstandsbediening en de set top-box binnen. Die hebben mensen nu eenmaal in de hand als ze voor de tv zitten. Het moet allemaal vanuit de luie stoel te doen zijn." De Vos verwacht dat het nog een flink aantal jaren zal duren voordat interactieve commer cials via televisie gemeengoed worden in Nederland. „Dan moet eerst digitale tv in Neder land veel groter worden en dat zie ik niet snel gebeuren. We zijn erg verwend in Nederland met de kabel en zoveel kanalen. Mensen hebben weinig behoef te om tegen extra betaling een digitaal pakket met extra zen ders en diensten te nemen." i brochure. MyTVision richt zich op mensen zonder internetverbinding utrecht/anp - Vanuit de luie stoel televisie kijken en gelijktij dig internetten of e-mailen. Die mogelijkheid biedt de Italiaanse internetaanbieder Tiscali in Ne derland via zijn dochter MyTVi sion. De lancering van internet op de televisie vindt vandaag Om via de tv te internetten, moet de consument een zoge heten Netbox kopen. Dat is een kastje voor op de beeldbuis. De klant sluit de Netbox aan op zijn televisie en gebruikt zijn tele foonlijn om in te bellen op in ternet. Behalve de Netbox krijgen ge bruikers ook een toetsenbord, afstandsbediening en internet abonnement van MyTVision. Het hele pakket kost 199 euro en is vooralsnog alleen te koop via postorderbedrijf Wehkamp. Verbinding MyTVision richt zich op mensen die thuis geen internetverbin ding hebben. Volgens directeur Michel Meijerink zijn dat nog al tijd ongeveer drie miljoen huis houdens. „Aan het einde van dit jaar ver wachten we minimaal 20.000 klanten te hebben. Dat is een ondergrens", benadrukte Meije rink gisteren. Internet op de televisie is geen nieuw initiatief. Zo'n vijfjaar ge leden probeerden zowel tele- comconcem KPN als internet aanbieder World Online (in 2000 verkocht aan Tiscali) een zelfde kastje aan de man te brengen, maar dat mislukte. Meijerink stond aan de wieg van intemettv bij World Online, maar stelde maandag dat de omstandigheden zijn veranderd. „De box was toen veel duurder. Daarnaast stond internet nog in de kinderschoenen, slechts 5 procent van de Nederlanders was online." f5 De Netbox met toebehoren maakt het mogelijk om tv kijken te combineren met e-mailen en internetten. „Via een klein beeld in het scherm kun je blijven vol gen wat er op tv te zien is", zei Meijerink. De entree tot onder meer e mail en internet wordt gevormd door de startpagina van MyTVision. Daarop staat onder meer het laatste nieuws, de tv-gids en het bioscoopaanbod. Als de klant de Netbox eenmaal heeft geïnstalleerd, vormen de telefoontikken de enige kosten. Internet via de tv is echter alleen mogelijk met de standaard ana loge telefoonlijn. Wie thuis snel lere verbindingen als ADSL en ISDN heeft, valt buiten de boot. Geen probleem, volgens Meije rink. „80 tot 85 procent van de Nederlanders belt nog altijd via een analoge lijn. Dat is voldoen de voor een beginnende inter netter." MyTVision werkt wel aan een versie voor snellere verbindin gen. Meijerink: „Ook voor men sen die wel een computer met internet hebben, vormt tv kijken en internetten een verleidelijke combinatie." Hilversum - Allard Beren bij René Stokvis Producti benoemd tot directeur tv producties. )V\ )N Hij gaat zich bezighoude lro[ met de dagelijkse leiding .oö de productie van alle tv-j na< gramma's. Pad" Allard Berends volgt Ren Oosterman op die het bi onlangs verliet om voor zelf te beginnen. Allard Berends is nu alge legï meen directeur van de Ai »fe< sterdamse zender AT5. E 1 der werkte hij bij de KRO Veronica. F1 lieu' Trop H fsla inw

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10