Speels UDWS scoort weinig AMATEURVOETBAL Trainer Wassenaar mag nog even niet weg ASC re< zich: 4- Rijnland: moe maar voldaan Woubrugge zet uitglijder tegen LSW70 ree Strafschoppenreeks breekt studenten op Noordwij strandt in halve fina Meerburg ontsnapt aan afstraffing: 0-1 door Bas Pronk wassenaar - Het ideaal van de één was krachtiger dan dat van de ander. Wassenaar wil trainer Rolf Rombout een waardig af scheid geven. Hazerswoudse Boys wilde op zijn beurt het 60- jarige bestaan van de club extra glans geven. De wil van de Was- senaarders won het. Na de 1-1 van vorige week was de ploeg op eigen veld met 3-1 de baas over de slap spelende Hazerswoude- naren. In de beslissende ronde van de nacompetitie wacht Woubrugge, dat na strafschop pen won van LSW. De laatste weken traint de selec tie van Wassenaar drie keer in de week, een zeldzaamheid bij vierdeklassers. Plaatsing voor de de nacompetitie was al een prestatie voor het jonge elf- taLMaar nü de ploeg eenmaal meedoet, is alleen het allerhoog ste voldoende. Rombout stopt na dit seizoen en neemt een jaar rust om 'te kijken of er in het le ven nog meer is dan voetbal'. Zijn hoop is om te vertrekken met de promotie naar de derde klasse. „Nou, ze willen me nog twee weken langer hebben als trainer", glunderde Rombout na afloop. „Dit maakt mijn vertrek mooi. Ik heb veel vertrouwen voor de wedstrijden tegen Wou brugge. Dat is toch een mindere ploeg dan LSW. Promoveren zou mijn afscheid geweldig ma ken." Promoveren was ook fantastisch geweest voor Hazerswoudse Boys. De vereniging viert deze week het jubileum met verschil lende activiteiten en als hoogte punt de wedstrijd van morgen tegen eerstedivisionist Stormvo gels/Telstar. „Dit is daarom een domper", sprak trainer René van Beek. „Ik baal er van. Maar niets meer dan dat. Deze groep laat het feest niet bederven door de nederlaag. Deze wedstrijd heeft uitgewezen dat we nog niet klaar zijn voor de derde klasse." Daar had de trainer gelijk in. In de eerste helft speelde Hazers woudse Boys alsof het met de gedachten in een tropisch oord was. Na rust kreeg de ploeg te gen tien man van Wassenaar twee tegendoelpunten te ver werken. En in de slotfase miste het team ook nog eens handen vol kansen. Jan Sol schoot zelfs voor open doel over. De 3-1 eindstand was daarmee terecht. Het vuurwerk bij het betreden van het veld had de spelers blijkbaar niet wakker geschud. In de tweede helft werd het pas spectaculair. Al na een kwartier kreeg Roger Huijgen zijn tweede gele kaart door een onnodige overtreding op Hendrik Out Voor 'de Boys' leek een doel punt een kwestie van tijd, maar Wassenaar scoorde. Robert Swart vloerde de doorgebroken Boy Houtman in het strafschop gebied. Houtman schoot de strafschop zelf binnen. Kort daarop was het duel beslist. Houtman legde af op Robin van den Oever en zijn voorzet kwam op het hoofd van Dennis Prins: 2-0. De bezoekers kregen hierna goede kansen via Jan Sol. De spits had het vizier niet op scherp. Pas in de blessuretijd kopte hij de aansluitingstreffer binnen: 2-1. Van de verwachte stormloop in de laatste minuten kwam niets. Dat was te wijten aan een bril jante actie van Wassenaarder Robin van den Oever. De pas 18-jarige middenvelder schoot direct vanuit de aftrap een hoge bal richting het Hazerswoudse doel. Tot bewondering van alle aanwezigen viel de bal net on der de lat in het doel: 3-1. „On danks zijn jonge leeftijd zal hij nooit meer zo'n doelpunt ma ken in zijn voetballoopbaan, on gelooflijk", sprak Rombout vol ontzag. Wassenaar - Hazerswoudse Boys 3-1 (0-0). 64. Houtman 1-0 (pen.), 69. Prins 2-0, 90+1. Jan Sol 2-1, 90+4. Van den Oever 3-1. Scheidsrechter Van EerseL Toeschouwers: 250. Rode kaart- 60. Huijgen (2x geel). Wassenaar Petri; Overeem, Van Cal- steren, De Vries, Minnoye (46. Van Rossum); Van den Oever, vriesendorp, Huijgen; Prins (82. Groenewege), Hout man, Lopez (63. Hinfelaar). Hazerswoudse Boys: Van Tol; Van Wijk, Swart (71. Dannenberg), Van Leij- den, Out De Jong, Van de Berg (69. Helmus), Bart Sol (67. Wechel); Jan Sol, Vriesekoop, Pels. leiden - Woubrugge is nog ten minste twee weken derdeklas ser. De ploeg zette zaterdag in Leiden de uitglijder van een week eerder tegen LSW '70 recht. Het elftal van trainer Bram Buntsma, dat thuis met 2-1 had verloren, won met 1-0 en benutte vervolgens de straf schoppen beter dan de studen ten. LSW blijft vierdeklasser, maar Woubrugge kan ten koste van Wassenaar opnieuw een plek in de derde klasse opeisen. Dat de groen-witten nog een dubbele beslissingswedstrijd (uit en thuis) mogen spelen, danken zij aan junior Thom van der Neut. De ijverige aan valler kreeg het diep in de twee de helft op zijn heupen en scoorde uit een onmogelijke hoek: 0-1. LSW zette daarop een slotoffensief in, maar om dat de studenten tot twee keer toe strandden op de Woubrug- se doelman Dennis de Blanken, moesten strafschoppen de be slissing brengen. Ook bij de elf-metertrappen onderscheidde de Woubrugse keeper zich. Twee studenten kregen de bal niet in het doel, waardoor de trefzekere Wou- bruggenaren Randy Buntsma, Bas Loos, Chris Molleman en Joris van der Broeke hun team aan de overwinning hielpen. Meer dan honderd meegereis de supporters bouwden daarna een feestje, waarop LSW niet was berekend. Toen Woubrug- ge-speler Danny Schijf vanwege zijn dertigste verjaardag op bier wilde trakteren, was de kanti- nevoorraad op. Het mocht de pret niet drukken bij trainer Buntsma. Hij is dol blij met het opnieuw verlengde seizoensslot „We spelen al zes weken finales", aldus Buntsma, „maar ik krijg steeds meer spe lers tot mijn beschikking. Vol gende week is Ton Wetselaar weer terug na een schorsing. Met hem erbij kan ik ons spits- probleem oplossen. Want het breekt ons vaak op dat wij zo moeilijk scoren." Tegen LSW '70 bewees Fred van der Meer tot tweemaal toe het gelijk van zijn trainer. Zowel voor als na de rust werkte hij de bal tegen het Leidse houtwerk. „Maar ik neem het Fred niet kwalijk", zei Buntsma. „Ik ben allang blij dat hij nog steeds voor het voetbal uit Tenerife overkomt, waar hij een bedrijf is begonnen. Maar omdat het leek of Fred pap in de benen had, heb ik hem uiteindelijk toch maar gewisseld." Voor de studenten was de uit schakeling zuur. LSW-trainer Wim Mugge was vooral1 gesteld omdat zijn ploeg de wedstrijden niet onde voor Woubrugge. „Wij hl voor de rust moeten toesl -1 aldus Mugge, „maar Kno eg en Benguedda voerden hi 1K1 ties te ver door. En na dat Es; punt van Woubrugge k n7 wij het moeilijk. Ik had da de een hard hoofd in de pent edi rie." Collega Buntsma: was dit het sterkste LSW ooit heb meegemaakt." LSW 70 - Woubrugge 0-1 «fie< Van der Neut 0-1. Woubrugg Toeschouwers: 200. LSW 70: Van Alem; Westrate Waasdorp (65. Wierenga), V O Broek; Janssen, Knollema, Sit£ ik Saedda, Christina, Waalkes. 'oubrugge: De Blanken; Vi Broeke, Van der Weijden, Peter ma, Van Ellinkhuizen; Brunt (I Troost), Loos, Randy Bunts® Me der Meer (75. Schijf); Molenkai Molleman), Van der Neut Be ed ge Roodenburg (ia) vierdeklasser den haac - De zaterdagtak van Roodenburg is na een jaar af wezigheid terug in de vierde klasse. De Leidenaars wonnen het beslissende duel op het ter rein van het Haagse GONA met 2-1 van RAS. Roodenburg. dat aan een gelijkspel genoeg had voor promotie, begon nerveus en kwam op achterstand. Een kopbal van aanvoerder Henk van Amsterdam trok de stand gelijk. Linkerspits Patrick van Iterson besliste na een knappe individuele actie het duel voor de ploeg van trainer Jaco van Staalduinen. Promotie jeugd UVS jeugd derde divisie - Na een af wezigheid van een jaar is UVS Al terug in de tweede divisie. De ploeg van de trainers Cees de Roode en Marcel Overdijk won op het terrein van WSB de beslissingswedstrijd van DCG met 3-1. Na twee minuten kwam UVS op voorsprong door Ozan Demerbas. De score werd verdubbeld door Bart van der Mey die met een afstandsschot van 25 meter raak schoot. In de blessuretijd van de eerste helft maakte Nicky Mouter de derde treffer. Vijf minuten voor tijd scoorde DCG tegen. UVS kwam daarna niet meer in gevaar en keerde terug in de tweede divi sie, uitgerekend op het veld waar het twaalf maanden gele den degradeerde. „Normaal als ik hier kwam, had ik een naar gevoel, nu is dat omgezet naar een goed gevoel", aldus de te vreden centrale verdediger Os- can Bayram. In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal versloeg UVS op de slotdag VEP met 2-1. Ta mara Schaafstra (31 doelpun ten) velde met twee goals het vonnis over de Woerdense te genstander. Uitzege SIZO in Amsterdam Amsterdam - Vierdeklasser SI- ZO won in Amsterdam het na- competitieduel van TOB met 1- 0. Voor de Hillegomse ploeg scoorde Edwin van Haasten in de dertigste minuut een won derschone treffer. Alphia vat weer moed alphen aan den rijn - Het VOet- balseizoen kan voor Alphia nog een happy end krijgen. Na twee vergeefse pogingen om te pro moveren hoeft de vierdeklasser na winst op De Postduiven nog maar één hobbel te nemen. Door de 4-1 overwinning op de Hagenaars plaatste Alphia zich zaterdag op eigen veld voor een dubbele confrontatie met PEC Den Haag. De winnaar daarvan is derdeklasser. Lange tijd zag het ernaar uit dat de Alphena- ren zich niet zouden ontdoen van De Postduiven, dat vorige week met 1-1 gelijkspeelde te gen Alphia. Weliswaar kwam de thuisclub na een half uur op voorsprong door Aijan van der Sijs (1-0), maar de bezoekers maakten dertien minuten voor tijd gelijk. Een opleving van An- gelo Leverock zorgde een mi nuut later voor de ommekeer: 2-1. Even later vergrootte hij de voorsprong tot 3-1. De late tref fer van Pim de Pater had alleen nog statistische waarde (4-1). De overwinning betekent een opsteker voor Alphia, dat eer der de titel misliep en een be slissingswedstrijd verloor van Kagia. De Alphenaren missen volgende week Ronald van Wie- ringen die een gele kaart kreeg en waarschijnlijk wordt ge schorst. Gele kaarten waren er overigens meer dan doelpun ten. Naast Van Wielingen kre gen nog acht spelers een prent, onder wie zeven Postduiven. maandag 19 MEI 2OO3 noordwuk - Noordwijkl met een kater aan de voel kantie. Op eigen terrein e hoofdklasser zaterdag in j ve finale van de toernooi districtsbeker ten onder cuphouder en zondag klasser Tonegido (0-1). D uitschakeling liep No< rechtstreekse toegang t toernooi om de Amstel Q Een vroeg tegendoelpui dierf voor de Noordwijlj bekerpret. De ploeg van ners Andries Wendt en Jan Bakker hoopte te pro van de afwezigheid van de burgse troeven Gilbert Tai en Edwin Grünholz. Maai acht minuten liep Noc achter de feiten aan. De club kreeg weliswaar n< doende kansen, maar sp trick van Dam en routinii nard van Utrecht benut! niet. „Nu moeten we ma pen dat we door middel i ting in de Amstel Cup tere men", aldus trainer Wendt. Tonegido verdedigt de di beker op Hemelvaart» Oegstgeest tegen Nii hoom, dat zich eerder ter van Deltasport voor de plaatste. oegstgeest - ASC blijft vi klasser. Ook de tweede moeting met GSV ein gisteren in een 4-1 ovt ning voor de Oegstgees ren. Toch zat trainer Tuijt in de beginfase ii rats. De Goudse opp< ontketende een stevig i sief. Nadat dit afnam, ASC hard toe. Coen B omspeelde een aantal digers waarop Sande Wolf de 1-0 binnen s< GSV maakte nog voor n lijk. In de tweede helft ble thuisploeg over de la adem te beschikken e Wolf vertolkte een gla Met zijn drie doelpunte hij weer van onsch waarde. Bouter deed mi r. treffer een duit in het Ondanks de goede i was Tuijt in zijn eersti zoen als hoofdtrainer tevreden over de afge jaargang. „Er zijn teveei gen gebeurd om er eeni gevoel eraan over te den." Tuijt kan het kon ij- seizoen met vertrouwen moet zien want hij krij j beschikking over de M Boys-spelers Freek Tilm a Ron van Klaveren. Zij he Sl hun overschrijvingsfom 0I ren ingeleverd. j 10 In de eerste wedstrijd v ja nacompetitie van de di klasse kwam GOL Spoi c] verder dan 1-1 tegen I q] dorp. Dat mocht de I e ploeg zich aanrekenen tc Sport domineerde en e] vooral in de het eerste b 11 veel kansen onbenul Haagse ploeg kwam teg j verhouding in uit een trap op voorsprong. 0 J de tweede helft had I Oost Leiden het meeste n op de overwinning. 1 ub slotfase maakte Jemalen mouni gelijk, maar vist kwamen de groenwitten m or door Lom an Leefmans zoeterwoude-rundijk - Hij speelde onder meer bij Sparta en Quick Boys. In beide gevallen werd hem een slechte mentaliteit verweten, die zijn doorbraak in de weg stond. Ook bij w Leiden stond hij als een probleemkind te boek. „Maar ik heb hem te pak ken", zegt zijn huidige trainer Per Crispijn niet zonder trots. Onder leiding van de 21-jarige uitblinker Lamine Diao won UDWS gisteren in Zoeterwoude-Rijndijk met 1-0 van Meerburg. Het was een nipte zege, maar de manier waarop die tot stand kwam, maakt de uitgangspositie voor het behalen van de finale van de nacompetitie voor de Leidenaars een stuk sterker dan het ene doelpuntje verschil doet vermoeden. Het speelse UDWS had zeker vier goals moeten ma ken tegen Meerburg, dat mak en plichtmatig voetbalde, vond ook Paul van der Zwaan. „Het is ei genlijk al sinds de winterstop ons probleem", aldus de Leider- dorpse trainer die het hoofd al bijna in de schoot heeft gewor pen. „Natuurlijk hebben we nog alle kans, maar mentaal zijn we al een tijdje niet sterk en dus is het maar de vraag of een week voldoende is om dat weg te poetsen." Dat Meerburg zondag bij de re turn op het veld van UDWS te gen een bescheiden achterstand aankijkt, dat mogen de spitsen van de Leidse club zich aanreke nen. Swentley Tookay en Mourat Mokhtafa misten beiden van dichtbij en geheel vrijstaand een enorme mogelijkheid. Tookay raakte nog twee keer de lat en hij schoot een keer voor langs terwijl Diao twee solo's in het zijnet zag eindigen. „Het enige smetje op de wedstrijd", vond Crispijn het uitblijven van een afstraffing. Dat enkele razendsnelle combi naties en individuele hoog standjes maar een keer tot een treffer leidden, was inderdaad stuitend. Daar stond tegenover dat de defensie van de Leide naars, doorgaans het zwakkere gedeelte van het elftal, dit keer een gedegen indruk maakte. De veelvuldig opkomende backs Nino Poulina en Diao, met Rocky Poulina en Hicham Foetsi in het centrum, gaven welgeteld twee kansen weg. Meerburg- spits Louan Kamerie dacht op slag van rust één daarvan te hebben verzilverd toen hij kee per Vincent de Reede met een strak schot passeerde. De toege snelde Nino Poulina redde vlak voor de doellijn. Ingmar Nyqvist schoot al in de tweede minuut in kansrijke positie net naast. Alleen in het eerste halfuur wist Meerburg de aanvalsopbouw van UDWS te ontregelen door kort te dekken en fel de duels aan te gaan. Toen dat afzwakte, kreeg het elftal dat volgend jaar als FC Boshuizen door het leven gaat, voldoende ruimte en mo gelijkheden om allerlei frivolitei ten uit te proberen. Diao speel de bij een rush langs de linker zijlijn twee man door de benen en aan de andere kant kapte Vrij voor de al liggende Meerburg-I rechtshalf Youssef Bourazma bij een acties drie Meerburgers uit. Toen stond UDWS al op voor sprong. De enige treffer kwam op naam van Tookay. De spits kreeg na een kwartier in de eeper Henk Teeleng schiet UDWS-! tweede helft de bal op de rand van het strafschopgebied aange speeld van Diao, hij draaide zich om en schoot buiten bereik van keeper Henk Teeling raak. Daar mee zette UDWS de eerste stap Mourat Mokthafa de bal over. om de plaats van Meerburg in de derde klasse over te nemen. Meerburg - UDWS 0-1 (0-0). 59. Took ay 0-1 Toeschouwers: 200. Scheids rechten Van Stelt. Meerburg: Teeleng; Redel, Ligtvoet, Eric Taal Van Haasterecht, Vermont; Mooiekind, Korbee (46. Bolleboom), Van Rijn, Bos man; Nyqvist, Kameii UDWS: De Reede; N. Poulina, Foetsi, R. Poulina, Diao; Mousavi (84. Salah), Bourazma, Borst, El Aroussi; Mokthafa, Tokaay. bergen - na een grove charge van Bastiaan Bon - niet meer verder. Wat overbleef was een mix van tweede- en zelfs derde- elftalspelers aangevuld met een enkele basisspeler. Een mix die het voetballend op alle fronten zou moeten afleg gen tegen de handige Sassen- heimers. Toch brachten al deze mutaties een ongekende wils kracht voort. De mouwen wer den opgestroopt en geen duel werd geschuwd. De Leidenaars knokten zich in het verloop van het duel zelfs naar het Teylin- gen-doel toe en kwamen door een magnifiek afstandsschot van Michel Buyn terecht op voorsprong. Dit bleek de enige treffer aangezien de Rijnland defensie in de slotfase ogen schijnlijk eenvoudig overeind bleef. Dat was optisch bedrog, bleek na het laatste fluitsignaal. Ter wijl de Teyiingen-spelers in ge zwinde pas de kleedkamer op zochten, lagen de groen-gelen nog minutenlang op het veld. Leeggeknokt en moegestreden, maar voldaan. Het bier smaakte de Rijnlanders na afloop dan ook zichtbaar goed. FC Rijnland - Teyiingen 1-0 (0-0). 67. Buyn 1-0. Scheidsrechten Van Hors seri. Toeschouwers: 300. FC Rijnland: Akse; Schneider, Wassink, Pikaar, Röling; Kamphues (65. Gubler), Buyn, J. Verplancke; M. Verplancke (82. Van Wanrooy), Storsbergen (50. Ver mont), Pilipovic. Teyiingen: Edink; Durieux. Van den Berg, Bisschops, Heyker Bon, Vink (46. Prnjaworac), Goldenberg; Ali (35. Y. Ai- telhoussi), S. Aitelhoussi (73. Van der Krogt), Dubos. moeting, maar binnen de lijnen weinig hoogstaand. De eerste helft ging gelijk op en speelde zich vooral af op het midden veld en dat was precies het ge deelte van de 'grasmat' waarop goed voetbal onmogelijk was. Als de bal al eens in het straf schopgebied belandde, stonden de beide doelmannen een suc cesvol vervolg in de weg. Zo hield FC Rijnland-keeper Akse zowel Dariel Dubos als Mark Bisschops van scoren af. Ook Teylingen-sluitpost Hans Edink stond zijn mannetje op schoten van Wander Wassink en Michel Buyn. Bij de grootste kans in het eerste bedrijf was de Sassen- heimse goalie wel kansloos. Nenad Pilipovic kon de bal op pikken na een verkeerde terug speelbal van Aram Ali, maar trof de paal. Teyiingen kwam een stuk frisser uit de kleedkamer. Eerst leek Marcel Goldenberg met het hoofd te scoren, maar Akse tikte zijn inzet tegen de lat. Een mi nuut later schoot Dubos in de korte hoek, maar opnieuw toon de de FC Rijnland-doelman zich onpasseerbaar. De Leidse formatie wankelde even, maar bleef puur op karak ter overeind. Trainer Kees van Tongeren moet moe zijn gewor den van het gepuzzel. De Leidse oefenmeester miste op voor hand al Eric de Jager (gebles seerd), Gertjan Schellingerhout (ziek), Ronald Mink (geschorst) en Peter van Wanrooy (verre van fit). In de warming-up moest Danny Verplancke met een onwillige lies afhaken en vlak na rust kon Martijn Stors- door Hein ten Berge leiden - Wat een flinke dosis wilskracht, karakter en doorzet tingsvermogen al niet kan ople veren. FC Rijnland klopte Tey iingen gisteren op fysieke kracht én door uitstekend keeperswerk van Arwin Akse. Een snoeihard afstandsschot van Michel Buyn gaf de Leidenaars een prima uit gangspositie voor de return vol gende week in Sassenheim: 1-0. Het behalen van de nacompeti tie was voor zowel FC Rijnland als Teyiingen een aangename verrassing. Beide verenigingen vreesden een lastig seizoen tege moet te gaan. Teyiingen liet zich in een oefenwedstrijd tegen za terdagvierdeklasser Abbenes op alle fronten aftroeven en FC Rijnland werd in een van de eer ste duels door UDO met 6-1 overklast Toch werkten beide vierdeklassers zich in de loop van het seizoen gestaag om hoog. De eerste horde in de na competitie - FC Rijnland klopte Bemardus en Teyiingen rekende af met DONK - was genomen en dus ontmoetten de beide verenigingen elkaar gisteren op het abominabele veld van sport park De Mors voor een derde keer. Tot zover de overeenkom sten. Want eenmaal op het veld ontspon zich een duel tussen twee totaal verschillende voet balstijlen. Teyiingen heeft een zeer jonge ploeg die met frivool spel het doel van de tegenstan der zoekt, terwijl FC Rijnland een fysiek collectief is dat het moet hebben van 'spierballen- Martijn Storsbergen (FC Rijnland) in duel met twee Teyiingen-spelers. Marcel Goldenberg (links) houdt voetbal'. oog voor de bal. Foto: Eric Taal Op papier een interessante ont-

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20