ECONOMIE Industrie dreigt te verdwijnen De trieste eindbalans van het fun-aandeel Ajax Antillen-route om familiebedrijf te waarborgen Bijverdienste naast uitkering of AOW(2) Na productie vertrekt ook onderzoek en ontwikkeling uit Nederland Kleur bekennen op de top Rotterdam behoudt marktpositie Ontslag. En dan? rlaag BTW op s en dvd's' rsum - De BTW op cd's en moet omlaag. Dat vindt ek Platform Nederland, rdeel van de brancheorga- je NVP1. Volgens het plat- ajn in Nederland culture ederen belast met het lage tarief, behalve geluidsdra- Om de wens kracht bij te a, is een petitie overhan- aan staatssecretaris Van van Financiën. Ook wor- ip 27 mei alle cd's in de ekwinkels verkocht voor ige tarief. De muziekbran- feft het moeilijk door stij- kosten en minder men- J1 ie muziek kopen, d j atie eurozone itt o,3 procent e hl/luxemburg - De infla- i| de twaalf eurolanden is ,3 t maand met 0,3 procent lid tot 2,1 procent, in ver ing met maart. In de hele iese Unie ging het cijfer ia 1,2 procent naar beneden 9 procent. Uit cijfers van ■stat in Luxemburg blijkt dat Ierland met een ntwaarding van 4,6 pro- t in april koploper blijft op e nein. Duitsland kende in de laagste inflatie: 1 pro- l Voor Nederland komt Eu- :l i met een voorlopig cijfer 5 .3 procent. ithon verlaagt dicijnprijzen 9| nsin - Geneesmiddelenfa- - nt Genthon heeft de prijs wee soorten slaapmidde- i een antidepressivum igd. VGZ heeft een con- I met Genthon afgesloten woedt alleen deze goed- middelen. Dit levert vol de zorgverzekeraar een iring op van 1 tot 1,5 mil- •uro. De drie middelen issen de 40 en 45 procent toper dan de huidige mid- Onlangs bracht Genthon ïerkloze cholesterolverla- p de markt. Die is 42 pro- v pedkoper dan het merk- v (smiddel Zocor, waarvan itent is afgelopen. Apo- rs die vrezen er in inko op achteruit te gaan rea- en boos. opkelraad nijdig De Bijenkorf iD - De Nationale Winkel- boos dat De Bijenkorf leeft mogen vestigen in ïtletcenter Batavia Stad bij ad. „Het gaat hier onmo- om partijen die recht- 5 uit de fabriek komen, u juist de kem is van Bata- reageerde de Winkel- ran MKB-Nederland. Vol le organisatie heeft De torf onder valse voor sels toestemming gekre- an de gemeente Lelystad, ia Stad is een koopjescen- vvaar vooral kledingfabri- n hun voorlaatste collec- ïrkopen evenals artikelen erproductie of met kleine ken. EU'ers zijn '<ot China zat li - Een groep van 44 eu- lementariërs is de Chinese tlsbeperkingen tegen Ne- id beu. Zij sporen in een EU-handelscommissaris aan om bij de Wereld- ïlsorganisatie (WTO) een dure tegen China te be rt Sinds ruim een jaar en Nederlandse zuivelpro- n van de Chinese markt ;rd. Nederland moet boe- lor een I;U-importverbod linese producten waarin i van een verboden anti- um zitten. ■tallen banen m verdwijnen «dam - Gedwongen door nemende concurrentie energiemarkt gaat Nuon ïdememing strakker in- De vijftien afdelingen :n samengebundeld in ivisies. Daarbij komen Hen van de ruim 10.000 es te vervallen. Het bedrijf cht gedwongen ontslagen mijden. cholen strijden der tegen CBR «gein - De belangenver- igvoor rijscholen LBVI zet uridische strijd tegen het lal Bureau Rijvaardig- 'ewijzen voort. Zij gaat in beroep tegen de uit ban de rechter dat het ij-instructeurs voor een soort lesmethode mag i opleiden. Het CBR biedt ige de Rijopleiding In en aan, een cursus nieu- met zeer hoog slagings- ïtage. Volgens de rijscho- irdt het behalen van een ijs 1000 euro duurder als zijn monopoliepositie ndt. Het CBR ontkent op lonopolie uit te zijn. Vol le organisatie leidt alleen uwe leraren op omdat de bode nog wordt getest. zaterdag 17 mei 2003 Hoe een onervaren belegger er flink bij inschoot Nijmegen - Ajax zette deze week precies vijfjaar geleden een unie ke stap: de club ging naar de beurs. Jaap van Essen ging mee, en kocht bij de introductie acht 'funaandelen'. De trieste balans. Eindelijk, ik ben er van af! Maandag heb ik de Postbank gebeld. Ik, totaal onervaren be legger, was eigenlijk nog een beetje bang dat ik weggelachen zou worden bij de vraag of ik mijn Ajax-aandelen kon verko pen. Stel je voor dat helemaal niemand ze wil hebben? Maar gelukkig, de meneer aan de telefoon was heel aardig. Er zijn blijkbaar nog steeds kopers voor 'stukjes Ajax' en zo niet, dan is de beurs zelf blijkbaar verplicht ze af te nemen. Zoiets begreep ik tenminste uit zijn be toog. Ik luisterde eerlijk gezegd maar half, al lang blij dat ik ein delijk verlost zou zijn van de enige aandelen die ik ooit bezat. Acht aandelen kreeg ik op 14 mei 1998 toegewezen bij de in- Allemaal lachende gezichten bij de introductie van het Ajax-aandeel in mei 1998. In het midden penningmeester Van Os, rechts voorzitter Van Praag. Foto: ANP/Ed Oudenaarden troductie. Daar was ik heel blij mee, want de belangstelling voor het eerste Nederlandse voetbalaandeel was destijds enorm. Een kennis schreef in voor 1000 aandelen en kreeg er maar acht. Ik schreef in op acht en kreeg ze zowaar alle acht. Superwinsten waren niet mijn doel, maar het was wel een heel mooie gelegenheid eens te kij ken hoe dat nu in elkaar zit die aandelenmarkt. Velen verklaar den mij namelijk voor gekke Henkie dat ik niet allang actief was op de beurs, 1998 was ten slotte de tijd dat half Nederland dollartekens in de ogen had. Tal van collega's die thuis het invullen van de acceptgiro's aan hun echtgenotes overlieten ('en die hypotheken daar snap ik ook niets van') spelden ineens iede re ochtend als eerste de beurs- pagina. Bovendien, misschien zou het ook wel handig voor mijn sportverslaggeverswerk zijn om aandelen van Ajax te be zitten. Maar de voornaamste reden was niet anders dan die van de meeste kleine investeerders in aandelen AFC Ajax NV. Een beetje eigenaar van Ajax zijn, dat was toch wel grappig. Het lachen is ons inmiddels wel ver gaan. Sterker, de investering van destijds is verdwenen als sneeuw voor de zon, er moest uiteindelijk geld bij. De introductiekoers in mei 1998 was 25 oude guldens, oftewel 11 euro en 35 cent. Ik kocht mijn acht aandelen voor een totale som van 90,78 euro. Hoewel de AEX tot twee jaar terug steevast een mooie stijgende lijn ver toonde, ging de koers van het Ajax-aandeel al meteen naar be neden. De mooie verhaaltjes bij de introductie bleken onzin, of de club het nu goed of slecht deed in de competitie dan wel Europa, het maakte allemaal niets uit, mijn aandelen werden steeds minder waard. In februari 2000 was de koers 8 euro, in maart 2002 nog maar 5 euro. En deze week kreeg ik uit eindelijk 3 euro en 50 cent terug per aandeel. Van mijn 90,78 eu ro hield ik dus slechts 28 euro over. Maar daarmee is mijn 'fun-aan- deel-ellende' nog niet ten einde. Als nieuwbakken aandelenbezit - ter werd ik in januari 1999 in eens verrast door een afschrij ving wegens 'bewaarloon' voor mijn aandelen. Dat blijkt nor maal te zijn, maar een bedrag van zo'n 10 euro per jaar voor een aandelenpakketje van niets was toch een onaangename ver rassing. De voorbije vijf jaar kostte die post mij dus nog eens 50 euro. En tot overmaat van ramp is het verkopen van aandelen ook al niet gratis. Daar geldt een mini- den haag/gpd-anp - De Nederlandse on dernemers zijn somber over de positie van de Nederlandse industrie. Om kosten te besparen verplaatsen veel bedrijven pro ductie naar Oost-Europa of naar Azië. De grote Nederlandse productiebedrijven ver wachten nu ook dat industriële kennis uit Nederland verdwijnt doordat onderzoek en ontwikkeling ook naar het buitenland vertrekken. Dat blijkt uit het onderzoek 'Made in Holland' van accountantskantoor Deloit- te Touche. Het bedrijf heeft voor de tweede keer een onderzoek gehouden naar de positie van de Nederlandse indu strie. Volgens onderzoeker Oomes, part ner van Deloitte Touche, is het beeld alleen maar somberder geworden. Twin tig procent van de ondervraagde 225 be drijven heeft de afgelopen twee jaar pro ductie naar het buitenland verplaatst. Van de resterende ondernemingen zegt 30 procent de komende jaren de uittocht te volgen. „Wie productiemiddelen verplaatst, loopt het gevaar ook zijn kennis te expor teren,'' aldus Deloitte Touche. Als het bedrijfsonderzoek de productie volgt, verliest Nederland sluipenderwijs de eindregie op de industrie, waarschuwen de ondervraagde ondernemers. Ook kun nen vele tienduizenden banen verloren gaan. Onderzoeker Oomes: „De politiek denkt dat het niet erg is dat de productie capaciteit verdwijnt, omdat de banen voor hogeropgeleiden zouden blijven. Maar die gedachtegang is fout, want het onderzoek gaat wel mee." Tegenover de dreigende uittocht van in dustriële bedrijven staan nauwelijks nieuwe buitenlandse vestigingen. Vorig jaar waren het er vijf, tegen het dubbele in 2001 en 14 nog een jaar eerder. Zo blijkt uit gegevens van de Database Loca tiebeslissingen van de Stee Groep, een onderzoeksbureau op het gebied van economische ontwikkelingen en vast goed. De vijf buitenlandse bedrijven die naar Nederland kwamen waren het Duitse Bosch (Nijmegen, 150 arbeidsplaatsen), het Amerikaanse Starbucks Coffee (Am sterdamse haven, 100 mensen), de Ame rikaanse IT'er Manhattan Associates (Amsterdam, 80 man), het Amerikaanse advocatenkantoor Greenberg Traurig Law Services (Amsterdam, 65 man) en de Spaanse spaanplaatfabrikant Grupo Losén (Emmen, 50 man). Directeur-eigenaar Vos Logistics laat zich niet aan de kant zetten oss/gpd - Wim Vos heeft van na bij gezien hoe een directeur-ei genaar van een familiebedrijf zomaar opzij werd gezet door de raad van commissarissen. „Het zal mij niet overkomen, dat ik, zoals de familie Desseaux aan de kant word gezet bij de ta- pijtfabriek Desso hier in Oss. Terwijl de zonen hele capabele opvolgers leken. Bij transportbe drijf Ewals in Venlo is het ook gebeurd. Daar werd de grote drijvende kracht Henk Ewals buiten de directie gezet." Wim Vos (58), directeur-eige naar van Vos Logistics in Oss, heeft zijn maatregelen getroffen. Drie jaar stoeide hij met de fis cus, maar kreeg zijn zin. „Een bedrag met zes nullen heeft het gekost, heel veel energie, taxa ties, veel rapporten van notaris sen, advocaten en fiscalisten. We blijven gewoon belasting be talen in Nederland, maar de holding zit nu op Antillen." Fox V. Holding heet de paraplu op Curasao waaronder alle vijf tig in Nederland geregistreerde BV"s en de tientallen buiten landse bedrijven van Vos Logis tics vallen. Het logistieke bedrijf heeft daarmee een koepel naar Antilliaans recht gekregen. „We blijven hier belasting betalen, maar vallen niet onder het Ne derlandse structuurregime. Daar is het om te doen." Met de constructie volgt hij de weg die de broers Fentener van Vlissingen insloegen met hun handelsconcem SHV. Het struc tuurregime werd in de jaren ze ventig ingevoerd. Vos: „Toen malig premier Den Uyi vond dat grote bedrijven van 'de maat schappij' moesten zijn. De be slissingsbevoegdheid moest bij externe toezichthouders liggen. Toen is het structuurregime in gevoerd. Heel slecht. Alleen in Nederland hebben wij zoiets. Een familiebedrijf is van de fa milie. Ik onderken meteen dat we in een bedrijf als wij hebben met meer dan 4000 werknemers terdege maatschappelijk moe ten zijn." Wim Vos kon als enig aandeel houder van het almaar uitdijen de bedrijf (omzet 2002: 582 mil joen euro) de macht in handen houden door het bedrijf op te knippen in een woud van BVs. Toch kwam er drie jaar geleden wel een Nederlandse holding met een raad van commissaris sen met zwaargewichten als Cor Baan (ex-DAF), Ruud Vreeman (ex-FNV) en Wim Dik (ex-KPN), die de plaats van Pieter Bouw (ex- KLM) innam. Nog voordat het structuurregi me daarop van toepassing kon zijn, volgde per 1 januari 2003 de overkoepelende Antilliaanse holding. „Bij de aanstelling van Wim Vos: „Driejaar stoeien met de fiscus." Foto: GPD/Ruud Rogier de commissarissen heb ik met een gezegd dat een structuurre gime niet aan de orde zou zijn. Ik ben blij dat sterke mensen toezien op het beleid, maar ze kunnen mij er niet uitgooien. Ze zitten hier niet om de baas van een familiebedrijf het bos in te sturen." Met een structuurregime kun nen er volgens Wim Vos boven dien problemen ontstaan tussen de belangen op korte en lange termijn. „Bij bedrijven waar de bank een commissaris heeft, zie je wel eens de druk om snel schulden af te lossen. Dat kan haaks staan met wat op lange termijn goed is voor het be drijf', aldus Vos. Hij hecht eraan dat de familie ook na hem de leiding behoudt. „Ik heb twee zonen in het bedrijf, die worden opgeleid om de leiding over te nemen. Tot mijn grote genoe gen hebben ze daar zelf ook in teresse in." Er zijn heel wat senioren die werken naast hun uitkering of AOW-pensioen. Dat blijkt wel uit de vele vragen die zijn binnengeko men bij de ANBO, de bond voor 50-plus- sers naar aanleiding van een eerder artikel over dit onderwerp. In dit artikel ging het uitsluitend over de effecten van de bijver diensten op de betreffende uitkering (WW, WAO, Anw of AOW). „Bijverdiensten kun nen ook van invloed zijn op de huursubsi die", aldus een alerte lezeres. Inderdaad, en dat geldt ook voor een aantal andere inkomensafhankelijke regelingen. Wie een niet al te hoog inkomen heeft, heeft doorgaans recht op inkomenson dersteunende voorzieningen. Zo is huur subsidie voor meer dan een miljoen mensen in Nederland een belangrijke bron van inkomsten. Om voor subsidie in aanmerking te komen, mag de huur, het inkomen en het eigen vermogen niet boven bepaalde grenzen uitkomen. Er wordt gekeken naar het inkomen van het voorafgaande kalenderjaar. Voor het ko mende huursubsidietijdvak (1 juli 2003 tot en met 30 juni 2004) wordt dus geke ken naar het inkomen van 2002. Er wordt gerekend met het verzamelinkomen of het be lastbare inkomen, vermin derd met een aantal aftrek posten (gecorrigeerd verza melinkomen). Er wordt niet alleen rekening gehouden met het inkomen van de hoofdpersoon en diens part ner, maar ook met dat van eventueel inwonende kinde ren. Dit totaal wordt het reke- ninkomen genoemd. De huursubsidie werkt met een viertal tabellen: voor één- en meerpersoonshuishou- dens en voor huishoudens onder en boven de 65. Bij elk rekeninko- men hoort een normhuur: het gedeelte van de huur dat je in elk geval zelf moet betalen. Hoe hoger het rekeninkomen, des te hoger de normhuur. Hoe hoger de normhuur, des te lager de huursubsidie. Als je bijverdiensten hebt, zullen het re keninkomen en de normhuur stijgen en daarmee kan de huursubsidie enkele tientjes tot een paar honderd euro per maand dalen. Als het rekeninkomen bo ven de gestelde inkomensgrenzen uit- EIGEN BEURS Brenda van Dam komt, vervalt zelfs het recht op huursubsidie. Er zijn ook diverse gemeente lijke regelingen die kunnen lij den onder bijverdiensten. Ge meenten kunnen aan mensen met een laag inkomen - bij voorbeeld alleen AOW of Anw - aanvullende bijstand verle nen. Een vergoeding voor bij zondere kosten in verband met ziekte, scholing, een ver huizing e.d.. Ook is het met een laag inkomen vaak moge lijk om kwijtschelding te krij gen voor diverse gemeentelijke belastingen. Verder zijn er in veel gemeen ten speciale voorzieningen waarmee mensen met een laag inkomen korting op allerlei (culturele) activiteiten kunnen krijgen. Bijverdiensten kunnen er voor zorgen dat het inkomen (net) bo ven de door de gemeente gestelden gren zen komt te liggen, waardoor het recht op aanvullende bijstand, kwijtschelding of korting komt te vervallen. Een andere voorziening waarbij de ge meente een uitvoerende rol speelt, is de Wet Voorzieningen Gehandicapten. Voor financiële tegemoetkomingen zoals voor woningaanpassingen, mag de gemeente een eigen bijdrage vragen, als het inko men van de aanvrager hoger is dan an derhalf maal de bijstandsnorm (14.300 euro voor alleenstaanden; 20.400 euro voor gehuwden). Over het gedeelte van het inkomen dat boven deze grenzen uit komt, mag de gemeente (tot op zekere hoogte) een eigen bijdrage rekenen. Bijverdiensten zouden er dan bijvoor beeld net voor kunnen zorgen dat het in komen boven deze grens uitkomt. Een eigen bijdrage van enkele honderden eu ro's is dan niet ongebruikelijk. Aangezien al deze regelingen per gemeente kunnen verschillen, is het aan te raden om bij bij verdiensten naast AOW of een uitkering eerst bij de gemeente te informeren naar de effecten. Tot slot heel kort iets over de eigen bij drageregeling voor verblijf in een ver- pleeg- of verzorgingshuis. Deze eigen bij dragen worden bepaald op basis van het inkomen van twee kalenderjaren vooraf gaand aan het jaar dat men naar een der gelijke instelling gaat. Daarmee kunnen bijverdiensten in het verleden tot een ho gere bijdrage leiden! Bij grote inkomens schommelingen is het dan overigens wel mogelijk om bij het Zorgkantoor herzie ning aan te vragen. mumbedrag van 15,50 euro per opdracht voor, plus nog een klein percentage van de waarde van het te verkopen pakket aan delen. Maar 'gelukkig' had de vriendelijke meneer die mijn verkoopopdracht aannam één troost: 'De verkoopprovisie mag nooit meer dan de helft van de totale waarde van de aandelen zijn, in uw geval dus 14 euro.' Al met al is mijn aandeelhou derschap in Ajax dus een kwes tie van heel weinig 'fun' gewor den. Zelfs het eenmalige divi dend dat de club mij in 1999 uitkeerde van netto 0,67 euro cent (25 oude centen per aan deel, verminderd met - jawel - provisie en dividendbelasting) bood weinig compensatie. Alles bij elkaar kostte de beursgang van de club mij 126 euro en 11 cent. Een schrale troost voor de ge frustreerde kleine belegger is misschien dat ook Ajax zelf het geld van de beursgang zo onge veer kwijt is. De afgelopen vier jaren leed de club zulke grote verliezen dat de 55 miljoen euro die men bij beleggertjes zoals ik uit de zak klopte helemaal ver dwenen zijn. ECONOMIE WIJZER De formatie van het kabinet- Balkenende II is op een oor na gevild. Als de nieuwe ministers ploeg eenmaal door de koningin geïnstalleerd is en - na het ne men van de traditionele 'bor desfoto' op de trappen van Huis ten Bosch - eindelijk aan het werk kan, mogen we ook weer de eerste, al dan niet openlijk uitgevochten conflicten tussen bewindslieden en topambtena ren verwachten. Wie herinnert zich niet het pu blieke conflict, afgelopen jaar, tussen de toen kersverse vice- premier en minister van volks gezondheid Eduard Bomhoff (LPF) en diens topambtenaar Peter van Lieshout? Bomhoff veronderstelde dat PvdA-lid Van Lieshout zijn plannen niet loy aal zou uitvoeren. Dus wilde hij hem ontslaan - wat niet bleek te kunnen. Van Lieshout werd uit eindelijk overgeplaatst naar een ander ministerie. Het geeft aan hoe groot de spanningen kunnen rijn tussen ambitieuze be windspersonen en topambtenaren die benoemd rijn door een vorig kabinet. De laatste jaren is het bij de benoe ming van topambte naren - met name op het niveau van secretaris-generaal en directeur-gene raal - bij sommige departementen ge woonte vooral te se lecteren op politieke kleur. Voormalig PvdA-minister Netelenbos maakte het op dit vlak het bontst. Zij liet op topposities op Verkeer en Waterstaat bijna uit sluitend partijgenoten benoe men. Dit soort van (semi-) politieke benoemingen is gelukkig niet overal schering en inslag. Het ministerie van financiën heeft bijvoorbeeld een lange traditie om topambtenaren alleen op basis van kwaliteit te benoemen. Dat is ook één van de voor naamste redenen waarom dit departement altijd zo dominant in de Haagse discussies is. Want kwaliteit betaalt zich altijd uit. Maar hoe politiek rijn de top ambtenaren bij de overige mi nisteries? En wat valt hiertegen te ondernemen door de nieuwe bewindslieden? 'In de Verenigde Staten hebben ze een simpel en radicaal ant woord op beide vragen: een nieuwe president vervangt de hoogste vier lagen van elk de partement. Van de hoogste Sylvester Eijffinger hoogleraar economie Universiteit van Tilburg en Harvard University ambtenaar tot en met de hoof den van afdelingen. De hoogste vier echelons rijn dus volledig politiek benoemd voor de zit tingsperiode van de president (of korter). Daarmee hoeft er geen enkele twijfel meer te be staan over de loyaliteit van de topambtenaren, noch over hun inzet voor de betreffende be windspersoon. De prijs die hier voor betaald wordt, is een ge brek aan continuïteit; de nieuwe regering heeft een relatief lange inwerkperiode nodig. In Nederland wordt altijd hoog opgegeven van het belang van continuïteit in ambtelijk Den Haag. Het model werkt, zolang de topambtenaren althans niet op semi-politieke gronden be noemd rijn. Maar dat laatste is dus bij een aantal ministeries steeds minder vaak het geval. Dan heeft het geen zin meer de illusie van de 'loyale topambte naar' nog langer overeind te houden en dient hieraan ook een consequentie verbonden te wor den. Een mogelijke oplos sing voor dit pro bleem zou kunnen rijn dat bij het aan treden van een nieuw kabinet het hoogste echelon rijn positie aan de be treffende minister ter beschikking stelt. Het is dan aan de nieuwe minister om te beoordelen of hij- /rij met deze top ambtenaren verder wil. Zo ja, dan hebben de top ambtenaren ook direct het ver trouwen van de minister en blijft er geen onderhuids wan trouwen voortwoekeren. Zo nee, dan kan de topambtenaar in het kader van het roulatiesysteem (na wat zoekwerk) een functie krijgen bij een politiek bevrien de minister. Helaas zullen er ook wel eens wat topambtena ren buiten de boot vallen, maar het royale wachtgeld zal hen niet direct tot de bedelstaf ver oordelen. Op deze manier blijft de conti nuïteit op de departementen zo veel mogelijk behouden. En te gelijkertijd gaat dit niet ten koste van de flexibiliteit voor de nieu we bewindspersonen om hun plannen met een loyale staf ef fectief uit te kunnen voeren. Vanuit organisatorisch oogpunt is dit dus een efficiënte en werk bare oplossing die veel (sluime rende) conflicten tussen minis ters en topambtenaren zou kun nen voorkomen. rotterdam/gpd - De Rotter damse haven heeft afgelopen jaar rijn marktaandeel behou den ten opzichte van de andere Noordwest Europese havens. Hoewel de overslag van contai ners in vooral Antwerpen en Hamburg veel forser groeide, hield de toename van de over slag van olieproducten het to taalaandeel van Rotterdam op 38,4 procent. De totale goederenoverslag in de haven van Rotterdam is vorig jaar met 2,4 procent gegroeid tot 322,1 miljoen ton. Dat is een fractie onder het record van 2000 (322,4 miljoen ton). De ha ven werd aangedaan door 29.000 zeeschepen, bijna 500 minder dan in 2001, maar het laadvermogen van de bezoeken de schepen was groter. (advertentie) f. SZW.nl Dan weet u en Werkgelegenheid Vijf jaar aandeel Ajax <m uitgaven aankoop acht aandelen bewaarloon 5x10,- verkoopprovisie 90,78 50,- 14,- euro's) inkomsten dividend 1999 verkoop aandelen totaal 154,78 totaal 28,67 verlies 126,11 Koers aandeel Ajax mrt '02 mrt '03 mei '03 mfographic GPD 12 mei 2003, datum verkoop aandeel Ajax, waarde 3,50 euRonoy

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 7