Droge: 'Ik wil naar de publieke omroep' MEDIA Tussen EO en homo's is het nog altijd tobben geblazen Zembla over gevaarlijke moeders 'Toename van voetbal op tv' Rotterdam gaat zich profileren in televisieprogramma bij Yorin Helmut Lotti leert het nodige b SBS stopt in verjongingsdrift met Breekijzer en Glamourland Christelijke kranten hebb de wind mee Soap Nederland 2 over tv-wereld Hilversum - Het Glazen Huis. Zo gaat de weekendserie heten die de omroepen (AVRO, TROS en BNN) op Nederland 2 willen gaan uitzenden vanaf septem ber 2004. Tv-producent Ende- mol gaat de serie maken. De reeks speelt zich af in een tele visieproductiebedrijf en gaat over de verwikkelingen achter de camera. Per jaar worden 117 afleveringen gemaakt en daar mee is een bedrag gemoeid van ongeveer 7 miljoen euro, schat W. Zijlstra, producent drama, comedy en soap van Endemol. Bridget krijgt eigen modelijn Hilversum - BNN's Bridget Maasland krijgt een eigen kle dinglijn. De presentatrice van onder meer Neuken doe je zo en In je hok! zal in samenwer king met een ontwerper een kledinglijn bedenken die qnder haar eigen naam wordt uitge bracht. De kleding zal onder meer worden verkocht in haar nieuwe kledingzaak die half juli geopend wordt in Den Haag. In die zaak worden kledingmerken verkocht die ze zelf draagt. Bentveld neemt Herexamen over Hilversum - Menno Bentveld zal vanaf zaterdag testen wie 'de beste van de Was' is in een nieuwe serie afleveringen van Herexamen bij de VARA. Vanuit een nieuw decor voelt hij uit eenlopende teams van bekende Nederlanders aan de tand over hetgeen zij onthouden hebben van de vakken op de middelba re school. Zo doen onder ande ren Annemarie Jorritsma, Vera Mann en het voltallige cabaret trio Rooyackers, Kamps Kamps hun examen nog eens over. Herexamen is zestien keer op zaterdagavond te zien bij de VARA op Nederland 3. Radio 2 volgt Esther Hart Hilversum - Radio 2 reist mee met Esther Hart naar het Euro visie Songfestival in Riga. Ron Stoeltie presenteert vanaf maandag dagelijks tussen zeven en acht uur 's avonds het pro gramma Riga Calling, waarin hij gasten ontvangt die druk in de weer zijn met de voorbereidin gen. Esther Hart houdt voor het programma een dagbloek bij en luisteraars kunnen haar een e- mail sturen. In de laatste uit zending van Riga Calling op za terdag 24 mei wordt van acht tot negen vooruitgeblikt op het evenement dat die avond in de Letse hoofdstad losbarst en live wordt uitgezonden op Radio 2. donderdag 15 mei 2oo3 door Jan van Stipriaan Luïscius Hilversum - Streng gelovig zijn en homoseksualiteit staan nog altijd op behoorlijk gespannen voet met elkaar. Zeg maar ge rust dat ze elkaar niet of nauwe lijks verdragen. Dat is voor tal loze organisaties, die zeggen de liefde voor alle mensen te pre diken, lastig. Kijk naar de Evan gelische Omroep, die uitgaat van de 'gelijkwaardigheid van mensen, man of vrouw, blank of gekleurd, hetero of homo.' Maar is dat ook zo? Nee, want de EHAH en Contrario, twee christelijke organisaties die zich bezighouden met voorlichting en integratie van homoseksuali teit, zijn niet langer welkom op de EO-Jongerendag. Ad de Boer, directeur van de EO zegt het aldus in het radio- en tv-magazine Visie.Als je ach teraf ziet wat het losmaakte (het toelaten van EHAH en Contra rio, red.) en dat het dus contra productief werkte, dan hebben we het op een bepaalde manier niet goed gedaan. Dat de reac ties zo heftig zouden zijn, heb ik niet zo ingeschat," aldus ver ontschuldigt De Boer zich te genover de lezers van het EO- blad. Beide organisaties blijken een wig te hebben gedreven in de achterban van de EO. Verwijten „Er zat ook wel wat moeilijks in, wat we uit moesten leggen. Ik moet mensen ook niet gaan verwijten, dat ze het niet ge snapt hebben. Vandaar dat we nu voor een andere lijn kiezen." Die andere lijn is: de EO zet nu een eigen stand neer op de Jon gerendag van zaterdag 14 juni in het Gelredome in Arnhem. „Het verschil is, dat wij als om roep geen standpunten inne men over zaken als homosek sualiteit. Wij zullen alleen voor lichting geven en niet zeggen wat goed is of wat slecht," aldus een woordvoerder van de EO. Het is in elk geval wel duidelijk dat de EO tobt. Aan de ene kant is de omroep er van overtuigd, dat „alle mensen zijn gescha pen naar het beeld van God en geroepen zijn tot een leven, waarin we meer en meer naar Hem toegroeien." Even later komt de aap plotseling uit de mouw: vanuit de bijbel heeft God het huwelijk tussen één man en één vrouw als dé relatie ingesteld, aldus de EO. „Dat sluit andere relaties met seksu eel contact tussen man en man en vrouw en vrouw en bijvoor beeld buitenechtelijke relaties, uit," aldus meent de EO-direc- teur resoluut. Contrario is een werkgroep voor homo's en lesbiennes in de ge reformeerde kerk (vrijgemaakt), EHAH geeft pastorale hulp aan mensen met vragen over homo seksualiteit, seksverslaving, sa domasochisme en fetisjisme. De EHAH was al jaren trouwe gast op de Jongerendag, de werkgroep Contrario was verle den jaar echter voor het eerst vertegenwoordigd. De aanwe zigheid van beide christelijke organisaties op de EO-bijen- komst, leidde tot veel onrust onder de EO-achterban. „Ik dacht vaak: Heer, hoe houden we in deze verdeeldheid U en elkaar vast." Krijn de Jong, woordvoerder van de Stichting tot Heil da Volks (waar de werkgroep EHAH formeel onder valt) i niet boos, wel een beetje te gesteld. „Het is hun goedn Ik snap het wel. Het is een; voelig onderwerp. Ook voa EO. Natuurlijk had ik het bt gevonden, als we op de EO gerendag hadden gestaan I deden we al 25 jaar." Comi nicatie rhet de werkgroep 0 trario is slechts mogelijk via antwoordapparaat, dat niet wordt beantwoord. Gert-Jan Droge: „Het iseen zootje bij SBS. Ze weten gewoon niet wat Pieter Storms: „In alle programma-voorstellen wordt uitgegaan van Willibrord Frequin: „SBS 6 is een strijdbare zender, kwajongensach- ze willen. Foto: GPD Pieter Storms als presentator." Foto: Ton Kastermans tig. Wie past daar beter bij dan ik?" Foto: GPD door Bemice Breure Hilversum - SBS wil vernieuwen? Ja, ja, het zal wel, snuift presentator Gert-Jan Droge. „Het is daar een zootje. Ze weten gewoon niet wat ze willen. Alles wat ze de laatste tijd hebben geprobeerd, is mislukt. En nu hebben wij het zeker ge daan. Nou prima, ik doe voor hen niets meer. Ik wil terug naar de publieke om roep." De vernieuwingsdrift van SBS stuit niet bij iedereen op veel begrip. Het televisieconcem achter SBS 6, NET 5 en V8 heeft volgend seizoen geen plaats meer voor Dröge's Glamourland en het programma Breekijzer van Pie ter Storms, werd gisteren bekend. Ook aarzelt SBS of het nog prijs stelt op nieuwe afleveringen van De week van Willibrord, van YVillibrord Frequin. Het concern schrapt de programma's om dat het zich wil vernieuwen. „Breekijzer en Glamourland scoren op zich prima, maar zijn inmiddels wel zo'n tien jaar op de buis te zien. Als je wilt vernieu wen, moet je ook iets opgeven", aldus een woordvoerder van SBS. Welke rich ting SBS op gaat, wil het bedrijf pas in het najaar toelichten. Mogelijk houdt de geheimzinnigheid verband met hui dige gesprekken over een eventuele sa menwerking met Veronica SBS ziet in ieder geval geen brood meer in Glamourland, het programma dat twee jaar geleden werd overgenomen van de AVRO. Er zijn tegenwoordig al zoveel programma's over showbusi ness, is het argument. Gert-Jan Droge, die destijds vanwege ruzie over zijn sa laris bij de AVRO vertrok, snapt niets van het besluit. Voorlopig gaat hij zijn heil zoeken in het theater. Cyrano „Ik krijg een grote rol in het stuk Cyra no de Bergerac van het Nationaal To neel. De voorstellingen duren tot febru ari. Daarna ga ik eens bekijken of ik Glamourland of eventueel andere pro gramma's voor de publieke omroep kan maken." Hij laat zich niet uit welke omroep hij op het oog heeft. Pieter Storms voert onderhandelingen over een ander 'format' dan zijn huidi ge programma. „We hebben verschil lende voorstellen ingediend, ik heb er een goed gevoel bij", zegt hij. Storms zegt te begrijpen dat SBS na negen jaar Breekijzer iets anders wil. Wel verwacht hij ook in de toekomst iets te kunnen doen voor mensen die door bedrijven of instanties van het kastje naar de muur worden gestuurd. Berichten dat de presentatie van zo'n programma misschien in andere handen komt, spreekt hij tegen. „Die kans is klein. In alle voorstellen wordt uitgegaan van Pieter Storms als presentator." SBS moet nog hard nadenken of en in welke vorm De week van Willibrord een plaats krijgt in de programmering van volgend seizoen. Frequin heeft dat nieuws gisteren uit de media moeten vernemen. Hij is 'een beetje perplex'. „Ik heb nog nooit iets slechts gehoord van SBS over mijn programma, en ik heb ze vaak genoeg om kritiek ge vraagd. Over twee weken heb ik daar een gesprek zoals altijd aan het einde van het seizoen. Maar het zou me ho gelijk verbazen als ze willen stoppen." Zijn contract met Endemol heeft hij onlangs met twee jaar verlengd. De mogelijkheid dat De week van Willi brord misschien ergens anders wordt ondergebracht, wijst hij af. „SBS 6 is een strijdbare zender, kwajongensach tig. En zeg nou zelf, wie past daar beter bij dan ik?" Amsterdam - Christelijke ten hebben de wind mei blijkt uit de oplagecijfen van het HOI, Instituut voo dia Auditing. Het Refoi risch Dagblad ging van verspreide exemplaren in1 naar 59.188 in 2002. Het) lands Dagblad klom van naar 34.178. Het rej Friesch Dagblad, dat evt een christelijke signatuur steeg van 21.432 naar 22.0! Hoofdredacteur P. Beq| van het Nederlands wijt de gunstige cijfers 1 drie christelijke kranten 1 combinatie van een duid< gen geluid en een hechtt 9.4 met de lezerskring. Ortt h christenen voelen zich hem steeds sterker een 1 heid. „Daarom vinden belangrijk om een krant bus te vinden waarin 1 35 standpunten herkenna te voelen zich daardoor mini leen staan." Hoofdredacteur- directeur Kooistra van het Friesd blad zegt dat christelijke waardering oogsten, om zich verre houden van de tiezucht die de media meer in zijn greep krijgt, Kooistra. „Wij zijn niet zo gevoelig en doen niet n sensatiezucht en hypes." NRC Handelsblad stee: 267.201 naar 268.353. De r' veldse Krant liet ook een stijging zien, evenals hetN hollands Dagblad. Bij de overige dagbladen de oplage in 2002 af. De *n graaf is de grootste kra^M Nederland met 792.207 plaren. 'Ik heb haar foto's uit het familiealbum gescheurd' Hilversum - Gevaarlijke moe ders luidt de titel van de Zem- bla-documentaire die vanavond wordt uitgezonden. Wanda R. is zo'n gevaarlijke moeder, omdat ze toeliet dat haar dochtertje Rowena zo ernstig werd mis handeld dat het land overleed en bekend werd als het meisje van Nulde. Mag deze moeder na het uitzitten van de gevangenis straf zorgen voor haar andere kinderen? Er zijn deskundigen die vinden dat Wanda een nieu we kans moet krijgen, maar wel ke rechten hebben de kinderen? Aan de hand van deze vraag be licht Zembla een paar andere fa miliedrama's. In de documen taire komen tevens een gezins voogd, een kinderpedagoog, een kinderarts en een kinderrechter aan het woord. „Tot in lengte van dagen moeten we proberen ouders en kinderen te hereni gen, ongeacht gebeurtenissen uit het verleden", zegt de gezins voogd. Hij ziet het herenigen van ouders en kinderen bijna als een missie. De gezinsvoogd ge looft er heilig in dat ouders die ooit hun kinderen sloegen hun leven kunnen beteren. „Ik wil haar niet meer zien. Ik heb niet voor niets haar foto's uit het familiealbum ge scheurd", zegt Harald, die net als zijn broertje en zusje door hun moeder werd mishandeld. Desondanks zet de jeugdzorg al les op alles om het contact tus sen de moeder en de kinderen in het gezin Dikken te herstel len. Volgens de kinderpedagoog leidt zo'n hereniging tot niets, omdat de kinderen in dit gezin doodsbang zijn voor hun moe der die hen vroeger letterlijk ziek maakte door hen onder valse voorwendselen gevaarlijke me dicijnen toe te dienen. Ook stak ze cocktailprikkers in de oren van haar zoontje Herwin, die daardoor wel zestien keer aan zijn oren is geopereerd en dok ters keer op keer voor een raad sel stelde. Haar misdaden kwa men aan het licht in het zieken- huis.De moeder bekende, be landde negen maanden in de cel met tbs, maar werd in hoger beroep vrijgesproken. Dit tot verbijstering en ongeloof van de kinderarts, die vindt dat ze op zijn minst behandeld had moe ten worden. Zij zoekt nu contact met haar kinderen, maar vader Dikken weigert net als Harald een bezoekregeling. Het verhaal krijgt een verrassende wending als blijkt dat ook de vader geen lieverdje is. Hij heeft Herwin ge slagen met een riem als straf voor een diefstal. „Gezinsvoogden hebben te veel macht", vindt kinderrechter Nanneke Quick, die pleit voor nieuwe wetgeving. De kinder rechter vindt tevens dat de pri- vacy-wetgeving hoognodig op de helling moet, waarbij ze doelt op de huisarts van het gezin Dikken, die wel jarenlang arg waan had, maar wegens zijn be roepsgeheim bleef zwijgen rich ting de vader die hierdoor niets van de mishandelingen in de gaten had. Zembla spreekt verder met een moeder die haarkinderen om het leven bracht en in een nieu we stad, een nieuw leven pro beert op te bouwen, met de vriend die ze in de tbs-kliniek leerde kennen. Haar verblijf in de kliniek duurde niet lang, om dat ze zich liet steriliseren, zodat de rechter de kans op herhaling minimaal zou achten. Maar wie let er nu op haar, in die nieuwe stad waar ze haar sterilisatie on gedaan liet maken en opnieuw probeert zwanger te worden? Nico Postma Zembla, vanavond om 21.15 uur bij de VARA/NPS op Nederland 3 Hilversum/mediaredactie - Rot terdam krijgt deze zomer een ei gen, wekelijks televisieprogram ma bij Yorin. Onder de titel Rot terdam Life zal in programma's van een half uur aandacht wor den geschonken aan Rotter damse lifestyle-onderwerpen, trends, achtergronden, wonen, werken en uitgaan. Rotterdam Life wordt vanaf 14 juni elke zaterdagavond vanaf zeven uur uitgezonden op Yorin. Het programma wordt op woensdagavond (vanaf 18.50 uur) herhaald op RTL 5. Er wor den voorlopig twaalf program ma's geproduceerd. Met de keuze voor Yorin en RTL 5 onderstreept Rotterdam dat het zich wil uiten als een stad voor jongeren. Gerekend wordt op ongeveer 250.000 tot 300.000 kijkers per aflevering. Ook komt er een gelijknamige internetsite. Rotterdam Life is een initiatief van het OntwikkelingsBedrijf Rotterdam en Rotterdam Mar keting. De productie wordt me de mogelijk gemaakt door onder meer Holland Casino, project ontwikkelaars Proper-Stok en De Wilgen Vastgoed, de Beurs- traverse en het Groothandelsge bouw. Het is de bedoeling dat elk pro gramma wordt ingeleid een bekende Rotterdamn aid weekgast. Wekelijks terug! lMl de onderwerpen zijn weit jj^ ren, wonen en vrije tijd i johc terdam en een Rotter: to agenda met uitgaanstips, j wordt elke week een wam ler' door de stad gemaakt eo 34.31 aandacht voor speciale j en winkels. Holland Casin zorgt wekelijks een speL BIJ DE KAPPER door Achille Prick den haag - De Nederlandse voetballiefhebber zal wellicht al vanaf komend seizoen door ver schillende omroepen 'verwend' worden met live-wedstrijden uit de Holland Casino Eredivisie. En dan niet alleen de duels met de traditionele topclubs, maar wedstrijden in de strijd om Eu ropees voetbal en tegen degra datie. Dat voorziet de Neder landse Mededingingsautoriteit (NMa) nu de kartelpolitie heeft bepaald dat de achttien clubs afzonderlijk van elkaar hun wedstrijden moeten verkopen aan de zendgemachtigden. De NMa verbood eerder deze week dat de Eredivisie NV na mens alle achttien clubs afspra ken maakt met betaalzender Ca- nal+ voor het live uitzenden van wedstrijden en met de NOS voor het uitzenden van samenvattin gen. Volgens de NMa is dat in Ajacied Steven Pienaar passeert RKC'er Fabian Peppinck. Foto: AN P/OLAF KRAAK strijd met de Mededingingswet, omdat achttien verschillende producten (de achttien clubs) als één blok onderhandelen met, in dit geval slechts twee partijen: betaalzender Cana|+ en de NOS. „De hele situatie is in het nadeel van de .voetballiefhebber, de consument dus", zegt Barbara Roest van de NMa. „Canal+ be paalt wat er live wordt uitgezon den, volgens mij altijd wedstrij den van de traditionele top drie, Ajax Feyenoord en PSV. En dan moet de consument eerst extra betalen voor het abonnement op Canal+. Verder krijgt hij sa menvattingen bij de NOS. De liefhebber komt er zo eigenlijk bekaaid vanaf." Roest ziet kansen voor de ande re clubs en andere omroepen als iedereen zijn eigen tv-rech- ten moet verkopen. „Waarom zouden er geen omroepen zijn die de strijd om degradatie live in beeld willen brengen, of het gevecht om Europees voetbal? En misschien heeft de regionale televisie in Noord-Nederland in teresse voor Heerenveen-Gro- ningen? Nu bepaalt de Eredivi sie NV samen met Canal+ wat wordt uitgezonden, terwijl het een markt is met veel meer mo gelijkheden en uitdagingen voor alle partijen." ■eri Miljoenenhuwelijk Sprookjeshuwelijk Poenerig huwelijk Zo maar drie kwalificaties van dé dag van hun leven. Van wie? Van ADAM CURRY en PATRI CIA PAAY natuurlijk, het stel dat vijftien jaar geleden al het bootje in stapte, maar er onlangs ach ter kwam dat deze Amerikaanse ceremonie hier niet rechtsgeldig is. Raar verhaal, alsof je in een Frans zwembad dreigt te ver drinken omdat je niet weet of je zwemdimploma's daar wel wor den geaccepteerd. Alle bladen (op het kleine NL Deze Week na, kennelijk was daar het benzine- geld op) togen naar Portofino aan de Italiaanse Rivièra om daar het tweede huwelijksfeest van de CURRYs mee te maken. Wonderlijk dus, dat Privé durft te spreken van het 'geheime sprookjeshuwelijk'. Ammehoela, alleen de favoriete rookwaar van BILL CLINTON was op deze aardbol minder geheim dan de poppenkast van dit Ameri kaans/Nederlandse stelletje uit België. Story schampert dan ook over de poenerigheid die de hele ceremonie uitstraalt: „En vrouwtje wil luxe, vrouwtje krijgt luxe". Weekend vertrouwde het zaakje al helemaal niet en kwarrr erachter, dat het stelletje in Italië niet voor de tweede, maar de'; derde keer trouwde. „De twee trouwden niet alleen in 1989 in New York met elkaar, maar de den dat in 1999 nog eens dun netjes over. En nu, in 2003, heb ben ze dus nóg een keer ja tegen elkaar gezegd. Volgens ADAM en PATRICIA omdat de in Ame rika gesloten huwelijken hier niet geldig zijn, volgens boze tongen om de kijkcijfers van hun reallife-soap de ADAM'S FAMILY wat op te krikken." Over boze tongen gesproken. „Wie probeert RENÉ kapot te maken?", vraagt Party zich af. „RENÉ FROGER is het spuugzat: een onbekende verspreidt al we kenlang tal van negatieve ge ruchten over de zanger die kant noch wal zouden raken. De Am sterdammer zou deze onzicht bare vijand dolgraag een toontje lager willen laten zingen, maar komt hij er ooit achter wie hem kapot probeert te maken?" Een fraai stukje inhaaljoumalistiek van Party, dat eigenlijk had moeten schrijven: „Geachte le zer, we bieden onze nederige excuses aan voor het feit dat we de afgelopen weken hebben lig gen slapen en nog steeds niet die sappige roddels over RENÉ hebben afgedrukt." Nee, in plaats daarvan dofet Party zich voor als de vegetariër onder de slagers: „Maar zal de multimil- or Helmut Lotti. Foto.- jonair ooit te weten komen wie hem het licht in de ogen niet gunt en hem in een kwaad dag licht wil plaatsen?" RENÉ moet gewoon niet zeuren. Er is een stel dat zich al anderhalf jaar in een kwaad daglicht geplaatst voelt. We hebben het natuurlijk over PRINSES MARGARITA en EDWIN DE ROY VAN ZUYDE- WIJN. Het stel is nog steeds sta pelgek, op elkaar wel te verstaan en laat dat graag zien aan de fo tograaf van Weekend. Dat blad heeft in de persoon van royal Jy- joumalist MARC VAN Dl DEN een goede relatie horzels in de Oranjepels 1 bouwd. MARC, die ik oi onterecht verweet zich te gedragen ten opzichte' MARGARITA en EDWIN,I schrijft voor de derde eenvolgende week zijn dering voor het paar RITA staat pal achter hij vecht als het moet totl tere einde voor zijn vroi hen samen ziet moet toi geraakt worden door hun horigheid en hun liefde va me r kaar." Ach, wat is liefde? NL Deze Week meldt dat GOEDEII KENS seksles geeft aan HE MUT LOTTI. Kan ik me hei maal niks bij voorstellen, ook niet, want de vork zit gewoonlijk iets anders indt steel dan de wervende kop vermoeden. De twee Beige gewoon ambassadeurs van cef en waren onlangs sarnt dnac Namibië. Daar lichtte debf1^ii de seksuologe de jeugd vo terwijl Helmut meeluistert)! „Zeker wat betreft orale leerde hij in luttele dage nodige bij". Let bij het vol sim concert eens wat beter op MUT's lippie... Martin Ruesink (M M OFl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 22