'Nu moet de jeugd het doen' SPORT Belletje met...Piet van Duyn Steven Baart weg bij TOP 1 Veel toeloop bij FC Boshuizen Bröring kan de koekjes en koffiebonen niet aanslepen Ballentest Blessuretijd SuperBoys (3) Normen en waarden fMuntz I sponsor ch - Golfspeler Rolf [heeft gisteren in Her- i zijn sponsor een ple- an. De 34-jarige Bra- fging op de eerste dag t toernooi van zijn geld- er, de Muermans Vast- Cup, rond in 69 slagen onder par). Dat was goed, niet goed genoeg voor de ide positie. Muntz moest mg verlenen aan Voor as r Chris van der Velde, de [jj icoach van de Nederland- le, ateurploeg (mannen). Hij ikte voor zijn omloop 68 ,|j i )oost Steenkamer is der- j, -t een score van 71 slagen. i Dijke snel 1.500 meter 1 - René van Dijke heeft de meter gewonnen bij een de iezette avondwedstrijd in >tc 1. De aüeet van Leiden At- 11 i versloeg gisteravond zijn snoten Jaco Luijendijk en irtekaas in een tijd van en 2. Bij het discuswerpen 11 Leidenaar Martijn Schef- 'ë1 (48,20 meter. Arnoud *et an De Spartaan uit Lisse 1 n i de kogel naar 13,09 me- ?nj jonge Alphense meer de tr Pelle Rietveld sprong rs- s polsstok 4,00 meter t Bij de vrouwen reikte de 1P ige Yvonne Blok (Leiden k) op datzelfde onderdeel ijk 0 meter. Haar clubgenote g n je Raedts won de 1500 'n(j in 4.38,99. Op de 400 me- 1 ok Muriël Stolk van het damse PAC, die in Leiden dra rt, onder de minuut: ;est dei de 4. Schniedewind (Spartaan) oei .500 m: 1 Van Dijke(Leiden 4.05.52. 2. Luijendijk (LA) 3. Kortekaas (L\) 4.07.62, 4. n (LA) 4.09.05. 5. Klink (LA. A- 4.10,78. 7. Bakker (Spartaan) ;n 8. Westers (LA) 4.15,96. 9. Mo- ipi A) 4.16,24, 10. Boon (Spartaan, 140+) 4.16,86; 5.000 m: 2. gö jm (LA) 16.06,17, 5. Regeer eraan 40+) 16.44,48; polshoog- erli n: 1. Rietveld (Ilion, A-junior) -elsloten: 1. Koot (Spartaan) iscuswerpen: 1Scheffers (LA) rouwen, 100 m: 1. Korenbeld ers igen Atletiek) 12,21,3. Brinks- pn 13,32; 400 m: 1Stolk (PAC, A- 59,87; 1.500 m: 1. Raedts (LA) hoogspringen: 1 Brinksma aki 0; polsnoogspringen: 2. Blok jde "nior'2'90 ace 'trschoten elt toch in - Voorschoten '97 ïavond toch naar Sche- in om het restant van de g gestaakte wedstrijd uit en. „Met gepaste tegen- ldus bestuurslid Jelle lie gisteren regelmatig g heeft gevoerd met de zijn collega bij Scheve- 1 en de eigen spelers- ïfrontatie tussen de twee (lassers liep behoorlijk uit ld. Een aanhanger van hoten duwde in de slot- grensrechter. Dat wekte ede op bij supporters en 5 van Scheveningen die lorschotenaren te lijf gin- aarom wilde de selectie liner Jan Zoetemelk vier later niet opnieuw naar (plaats afreizen. „We n de verzekering van het iningen-bestuur gekre- is a t nieuwe problemen uit jes f :n zijn en verder komt er Tra iamemer van de KNVB. (ten tal gaat in trainingspak 1 vel outrust en vertrekt direct hen, iop weer", aldus Raap. en eveningen wordt nog één nen t gevoetbald en als de Ik 12-0 voor de thuisclub it to noeten strafschoppen de aan ing brengen omdat het rtijk treffen in Voorschoten nij" 2-0 eindigde. De winnaar Tn et opnemen tegen Docos ben' 5. Ook die twee clubs ko- inavond kortstondig en 1 tweede keer binnen een loen egen elkaar in actie: voor ma nuten en zeer waar- ijk ook gevolgd door pe- Het treffen tussen die renb rerd zondag gestaakt na- 1 aantal spelers van Lens eidsrechter bedreigde. arta de leeft Zw inec zekf hart! derteam van De Plas uit raar kwam in de halve fi- de kadercompetitie rder dan een vierde De pjas won de halve toule te Hattem twee van cja8 poulewedstrijden en dan 12558 van de 3250 te ma- 31 w ramboles. Dat was s s^' s' een carambolepercen- esNbïm78,71. In de reguliere ititie scoorde men nog 5 procent. W! over it. Ai eiger Leiden-bowlers Jose Plu, t uur van Hemert en Willem vani mert namen deel aan de re Qu andse kampioenschap- an sli het NBC te Schiedam (A- nu. B en te Nieuwegein (B, C moe. Plu kwam na de voor- eluk' 1 terecht in de vrouwen mei e en bereikte daarin een plaats met een gemiddel- 180,7. Willem van He- donderdag 15 mei 200' door Charlotte de Meyere sassenheim - Zaterdag 24 mei heeft -ie in zijn agenda omcir keld. 'Laatste keer spelen!' staat erbij. Korfballer Steven Baart (28) heeft het gehad: de pijp is leeg. „Vroeger zwaaide ik m'n vrien den vrolijk uit als zij een week endje weggingen. Veel plezier riep ik dan. Nu denk ik: Shit, waarom kan ik niet mee." De speler van TOP heeft tien jaar in de hoofdmacht van de Sassen- heimse vereniging gespeeld. „Laat de jeugd het nu maar doen. Ik trek mijn handen ervan af." Halverwege het seizoen begon het bij de Leiderdorper al te broeien. Dat het TOP in de zaal slecht verging, had daar niks mee te maken, ook al kwam de degradatie uit de hoofdklasse hard aan. „We misten kwaliteit. Dat is hard gezegd, maar we hadden geen goede vervanging voor een aantal geblesseerden. Als het niet goed gaat, heb je ook geen geluk. We zijn niet bij de pakken gaan neerzitten. Het leuke van korfbal is dat je drie maanden later weer kampioen kunt worden. De laatste wed strijden in de zaal waren al ge richt op het veldseizoen." Op het veld ging het, in de over gangsklasse, stukken beter. Doordat de concurrentie pun ten liet liggen, is TOP twee wed strijden voor het eind al kampi oen geworden. Volgend seizoen speelt de ploeg dus toch nog hoofdklassekorfbal. „TOP heeft de potentie een vas te hoofdklasser te worden. We zijn bezig met een nieuwe, eigen zaal, we benaderen echte topta lenten uit de omgeving en het bestuur heeft een topsportmen taliteit. Alle jeugdteams spelen op het hoogste niveau van Ne derland, op de Al na", zegt Baart. Ook al speelt de korfballer vol gend seizoen niet meer in het eerste, hij blijft bij de club be trokken. Baart is lid van de tech nische jeugdcommissie en traint al twee seizoenen de Al. Op de lange termijn sluit hij een rol als trainer/coach van een eerste team niet uit. In het dagelijks le ven werkt hij op de Leo Kanner- school in Oegstgeest met autisti sche kinderen. Zijn onderwijs- achtergrond en zijn ervaring als speler van niveau lijken de juiste ingrediënten om het trainersvak in te gaan. „Ik vergelijk mezelf een beetje met Gert-Jan Kraaijeveld, onze huidige coach. Hij heeft ook ja renlang in de top gespeeld en hij weet het goed over te brengen. Tactisch hebben we veel ge leerd: meer investeren in lopen, hoger baltempo, ruimer bij de paal uitblokken, kleine dingetjes die net het verschil kunnen ma ken." Ook volgend seizoen staat TOP onder leiding van Kraaije veld. Baart zal minder met hem te maken krijgen. Hij gaat in het derde team spelen. Het verschil tussen het tweede en derde is groot. Eigenlijk té groot, denkt Baart. Hij ziet hierin een verbe- terpunt voor de club. Spelers voor wie de selectie net een stapje te hoog is, zakken nu ver terug. Als het derde met wat meer oud-selectiespelers uit de tweede klasse kan komen, zou het een goed opvangnet zijn voor jeugdspelers die dan later kunnen doorstromen. Baart wil meehelpen het gat te dichten en een leidende rol op zich nemen. „Dat heb ik nu ook al. In mijn vak spelen twee jeugdspelers, Sander Harmzen en jeugdinter- national Marijke van der Berg, en mede door mijn leeftijd heb ik een sturende rol gekregen. Ik ga nog steeds voor de aanvallen de actie en scoor veel. Ik heb geen rol dat ik me kan verstop pen. Ik ben benieuwd hoe het in het derde gaat, omdat ik nog nooit in een tweede of derde team heb gespeeld. Na mijn jeugdtijd, ben ik op mijn zeven tiende meteen in het eerste ge komen." Jarenlang was hij een vaste kracht, totdat Steven Baart in 2000 zijn 'duppie' verliet. Hij verkoos een nieuwe start bij hoofdklasser KVS uit Schevenin gen boven weer een jaar in de overgangsklasse met TOP. Na een seizoen hield hij het voor gezien. Het avontuur bracht hem niet wat hij verwachtte en hij keerde terug naar Sassen heim. Twee seizoenen geleden promo veerde TOP voor het eerst in de geschiedenis naai' de hoofdklas se op het veld. Niet voor lang, want het jaar daarna zakte TOP terug naar de overgangsklasse. „TOP is op het veld weer terug waar het hoort en ik denk dat het daar kan blijven. In de zaal moet dit team fluitend kampi oen kunnen worden. Ik laat de ploeg gesterkt achter." leiden - Geen Van der Vaart, geen Ono, geen Van Persie en ook geen Leonardo, de voetballers die waren aangekondigd voor de eerste 'Open Dag' van de fusie- dub FC Boshuizen. Van de vijf aanwezige voetbalprofs herken den sommige aanwezigen Feye- noorder Glenn Lovens. Toch sprak de organisator van de jeugddag, Frans Souten, van een succes. Er waren 300 kinderen in de leeftijd van zes tot zestien jaar naar het terrein van LFC geko men. Die opkomst overtrof de verwachtingen. „Op zoveel kin deren hadden we niet gerekend", aldus Stouten. „Daar was onze organisatie niet klaar voor." De grote toeloop sterkte Stouten wel in de mening dat er animo is in de wijk voor het voetbal. „Wij richten ons op jonge kinderen en op spelers die het niet naar hun zin hebben bij hun club. Het heeft geen enkele zin om spelers die het naar hun zin hebben bij hun club, weg te halen." Stouten rekent er dan ook op dat FC Bos huizen op 1 september van start kan gaan met minimaal één jeugdteam in elke leeftijdscate gorie. Ook bij Roodenburg zou gisteren een 'Open Dag' voor de jeugd plaatshebben. Er was te veel con currentie van de Boshuizerkade. Het evenement werd wegens ge brek aan belangstelling afgelast. Foto: Dick Hogewoning SPORT EN SPEL BILJARTEN BOWLING mert kwam na de voorronden in de mannen B-finale en gooi de hierin de hoogste game met 280 pins. Hij zou uiteindelijk tweede worden. Paula van He mert kwam als vijfde in de round-robin A-finale. Zij won vier van de zeven confrontaties en werd daarmee landelijk der de in de 'All Events'. Bij de 'Sin gles' werd ze tweede en bij de 'Doubles' vijfde. Afgelopen weekeinde werd Paula van He mert door de NBF geselecteerd voor de WK-vrouwenselectie van september in Maleisië. In de voorronden voor het per soonlijke kampioenschap van de regionale dambond (DMH) maken spelers van de Rijns- burgse Damclub (RDC) voor alsnog de dienst uit. Halverwe ge gaat Richard Kromhout met negen punten (won drie partij en) aan de leiding in poule A en gaat Eric Hogewoning met vier punten uit twee partijen in poule B aan de leiding. De LD- G'ers Henk Meester en Evert Bronstring verloren beiden al een partij en maakten onder ling remise. Op de zaterdagen 24 en 31 mei worden in Hazers- woude de laatste twee voorron den gespeeld. DARTS De Katwijkse darter Willem Kralt gaat aan de leiding in de open dartcompetitie van het Sportpark Stevenshof te Leiden. Kralt won vooralsnog twee maandelijkse evenementen. Bij de vrouwen gaat Bianca Fla- man aan de leiding. Op 5 juli organiseert Sportpark Stevens hof een dartsdemonstratie met Co Stompe aan de Dobbedreef te Leiden. Tussenstand aan kop mannen: Ï.Wil lem Kralt 52 punten 2.Danny Azier 48 3.Henny van der Ster 46; Tussenstand aan kop vrouwen: 1.Bianca Flaman 50 punten 2.Cisca Dongelmans 44 3.Mi- randa Haasnoot 38. POOLBILJART Regerend landskampioen F&M The Cue Company uit Leiden lijkt volledig van stoot. De ere- divisieploeg verspeelde eerder in Groningen al - onder barre omstandigheden - een nieuwe landstitel en verloor de afgelo pen twee competitieronden ook al met 3-0 van Duinzicht en van Purple Pool. De Leidenaars staan hierdoor vierde op de ranglijst. Stand aan kop: 1.Cupido Tickets 11- 30 2.Duinzicht 12-27 3.Cue Action Groningen 13-25 4.F&M The Cue Company 12-19. Michiel Eijkhout van de Leidse Go Club heeft het 30ste Keizer Karei Go-toemooi in Nijmegen gewonnen. LGC'er Eijkhout (6e dan) scoorde net als de Leide naar Filip Vanderstappen, Ro bert Rehm (Amsterdam) en de Duitser Ralph Eckloff vier pun ten uit vijf ronden, maar had in een sterk veld (76 deelnemers) de betere weerstand. SNOOKER Leidenaar Rogier van de Kamp reikte in het laatste Dutch Snooker Ranking (DSR) toer nooi van dit seizoen te Den Bosch tot de laatste zestien deelnemers. Hierin werd hij met 3-1 uitgeschakeld. Roy Stolk uit Zeist zou uiteindelijk het DSR algemeen klassement winnen. De beschermde Top 16-status is voor komend seizoen ook weggelegd voor de nieuwelin gen Xander van Rossem (Jum bo) en Van de Kamp. Gedegra deerd uit de Top 16 is onder anderen Daan Hoekstra (Kat wijk). Jan Bey BALLETJE MET (s'.i4tAKtN f>F 5POPT De wedstrijd van oud-Noord- wijk 1 tegen de businessclub van de hoofdklasser zal Ruud Bröring nog lang heugen. De voormalige spits die aan de Duinwetering zijn hoogtijda gen beleefde en tegenwoordig trainer van FC Lisse is, deed wat al te nadrukkelijk zijn best in het duel ter gelegenheid van het 70 jarige bestaan van Noordwijkse club. De 55-jarige Bröring scoorde twee keer, maar scheurde ook zijn achil lespees. Oude mannen moeten ook niet voetballen. „Dan kunnen oude mannen dus niets meer doen. De ande ren pakten het wel wat slim mer aan. Zij lieten lekker het balletje rond gaan. Ik maakte twee doelpunten en dacht dat er een wereld voor me open ging. Vervolgens leek het alsof ik een schop kreeg. Ik was doodziek toen ik achterom keek, want er was in geen tien meter een speler te bekerinen. Sjaak Sluys zei nog: 'Schwalbe, Bröring. Je hoort alsnog de ge le kaart te krijgen'." Competitieleiden ingewikkeld? Al enkele jaren geven de voet balclubs uit de Duin- en Bollen streek aan niet meer met Rot terdamse clubs, maar met ver enigingen uit de Veluwe te wil len voetballen. Hoe liggen de kansen dit seizoen, competitie leider Van der Lugt? „We weten nog niets eens wie er promoveren, kan ik dus nog niets over zeggen." De competitieleider vertelt dat het verzoek van de Duin- en Bollenstreekclubs wel wordt meegenomen, maar helemaal achterin de rij. „We kijken eerst of we individuele verzoeken kunnen honoreren. Als laatste nemen we pas collectieve wen sen in behandeling." Ja, dat competitieleiden is nog behoorlijk ingewikkeld. Of niet? We gaan er even vijf minuten voor zitten en zijn trots te pre senteren de competitie-indeling 2003-2004. En nu? „In een seconde lig ik negen maanden achter. De eerste zes weken zit er een spalk om mijn been en mag ik niet lopen. Als het gips er af is kan ik gaan re valideren." Het is een geluk dat het voet balseizoen erop zit. „Maar dit is wel de mooiste tijd voor een trainer. Kun je eindelijk dingen doen waar je anders geen tijd voor hebt. Mijn dochter Tanja is uitgeko zen tot 'rookie of the year'. Daar kon ik dus niet bij zijn." Heb je nog veel reacties ge had? „Het is dolle pret. Ze komen hier lachend binnen. Bij Noordwijk moet je niet zeiken als je een blessure hebt. Je komt er altijd weer bovenop. De koekjes en koffiebonen zijn ondertussen niet aan te slepen. Mijn vrouw Ria heeft dit ook meegemaakt. Zij scheurde haar achillespees in een ach- terafeaaltje. Ik deed het in een vol stadion. Als je het doet, moet je het maar goed doen." Zonder goede bal geen goede wedstrijd en zonder goede bal geen goede kantine. Het Leidsch Dagblad test de staat van de gehaktbal bij sportver enigingen in de regio. Deze week: Voetbalvereniging LFC uit Leiden. Prijs: 1.00 euro. Wachttijd: 1 minuut. Eerste indruk: Zo dat is de laatste bal die ik bij de kana ries tot mij neem. Oordeel: Een goede bal. Niet te droog en niet te vet. Lekker naast een biertje. Cijfer: 7.5. Tussenstand: Biljartclub DOS en de voetbalclubs De Sleutels en LFC 7.5. Voetbal club Lugdunum, tennisver eniging Roomburg en Wieler club Swift 7. Wie? Kika Stijger, Leidse bas ketbalster bij BV Leiderdorp, 22 jaar, studente psychologie. Wat? In een jaar tijd scheur den haar enkelbanden drie keer in, de laatste keer in fe bruari van Hoofdklasse A: Quick Boys Katwijk Rijnsburgse Boys Noordwijk Fc Lisse Ter Leede ARC Hoofdklasse B: Excelsior M Scheveningen Hoek Kloetinge Capelle ASWH Delta Sport Spakenburg IJsselmeervo- gels GVW DOVO Sparta Nijkerk Huizen Ajax SHO Zwart Wit'28 Heerjansdam SDC Putten Achilles Veen TOGR Marken niet op staan, dat kon ook niet, mijn enkel was zó dik. Het is heel vervelend dat het drie keer is gebeurd, maar je went er wel aan, omdat je weet welk pad je op moet. De eerste keer dat je 's nachts niet kimt slapen van de pijn weetje niet wat je overkomt, de derde keer wist ik precies hoe ik het beste kon gaan lig gen en zo. Toen wist ik ook meteen; het seizoen is over, terwijl ik na de eerste keer nog dacht dat ik na drie we ken rust wel weer kon spe len." Prognose? „Ik wil het aan het be gin van het volgende seizoen weer probe ren. Ik heb het advies gekregen om voort aan altijd met tape te spelen, een brace biedt niet vol doende steun meer. Af en toe zal ik nog wel pijn heb ben, en ik weet dat ik niet meer op mijn hak kan staan. Dat zal ook nooit meer kunnen. Bang ben ik niet geworden, wel ben ik onbewust mijn linkerbeen meer gaan belas ten." BV Leiderdorp? „Ja, daar blijf ik. Ik heb nooit gedacht; ik kap er mee. Het blijft kriebe len." Op de internetsite van SDC Putten geen flauwe 'polls' over de vraag wie er kampi oen wordt, of de 'speler van het jaar' is. De Puttenaren willen de mening over serieu zere onderwerpen weten van de bezoekers van hun site. 'Moet SDC Putten regels op stellen voor normen en waar den?' luidt de vraag. Van de stemmers vindt 40 procent van wel, met sanctie; 4 pro cent wil die regels zonder sancties. Er zijn ook bezoe kers die regels niet nodig vin den (49 procent), 7 procent vindt dat het ieders eigen ver antwoordelijkheid is. Het bestuur van Alphense Boys krijgt een zeldzame brief. Het gaat om een schrijven van de KNVB waarin de voetbalbond schuld bekent en dat komt niet vaak voor. Eerder in deze ru briek werd melding gemaakt van de opmerkelijke eindfase van het seizoen voor Alphense Boys Al. De ploeg was in een kampioensrace verwikkeld met RVC/Rijswijk. Door de laatste wedstrijden snel achter elkaar af te werken, voorkwam de Rijs- wijkse club enkele schorsingen die verschillende spelers nog te goed hadden. Daarbij werd het allerlaatste treffen niet - zoals het hoort - gelijktijdig met de andere duels in de tweede divi sie afgewerkt. Daarover gaat het excuusbriefje van de KNVB aan Alphense Boys. De titel ging overigens naar RVC/Rijswijk en daar heeft voorzitter Bob Val kenburg van de Alphense club vrede mee. „We moeten aan de ze zaak niet te zwaar tillen. Puur formeel heeft de bond een fout je gemaakt, maar als club zijn we heel blij met de onverwacht goede prestatie van onze Al. RVC/Rijswijk heeft beide onder linge confrontaties gewonnen en is dus de terechte kampioen. Daarmee is voor ons de kous af." Niet helemaal, ook een andere ploeg in deze klasse had een klacht. De w Katwijk leek lange tijd op degradatie af te stevenen, maar voorkwam dat door een aantal resultaten in de slotfase van de competitie. Per abuis verscheen een verkeerde eind stand in deze krant en daarin stond Katwijk een paar plaatsen lager dan in werkelijkheid. „Slaan die jongens 's maandags vol verwachting de krant open, staan ze nog onderaan", be klaagt pr-man Cees Haasnoot zich. Daarom, speciaal voor Kat wijk Al: RVC/Rijswijk 22-51 VCS 22-26 Alphense Boys 22-50 Westlandia 22-25 Spartaan'20 22-35 Katwijk 22-23 Excelsior M. 22-34 SCFeijenoord 22-23 Quick Boys 22-32 Barendrecht 22-20 Sparta 22-30 SHO 22-18 Er was al een broeierige sfeer op het veld, er werden een paar flinke beuken uitgedeeld door een vechtend groepje van een man of tien, vijf tien, Katwijk-speler Ronald Pronk kreeg een ldap waarna het bloed uit zijn neus liep en iemand anders raakte een paar tanden kwijt. Volgens een ooggetuige gebeurde dat, afgelopen zaterdag na de wedstrijd Valken '68-'s Gravenzande. Dat is toch iets anders dan de 'woordenwisseling' waar Valken-trainer Piet van Duyn het over had. Er is dus wel gevochten? „Ik stond in het feestende gedeelte, en ik heb echt niets van het vechten gezien. Ik weet wel dat Ronald Pronk een Klap heeft gehad. Die kwam bij ons in de kleedkamer en is geholpen door de dokter." Wat was er dan gebeurd? „De supporters van 's Gravenzande waren in eu foriestemming toen het 3-1 werd aan het einde van de wedstrijd, omdat hun ploeg toen door was. Ze dachten dat de buit binnen was, maar wij maakten zes minuten later 4-1. Daardoor ontstond een opstootje. Ronald Pronk wilde er door en kreeg een klap. Dat vertelde hij in de kleedkamer." Maar dat is toch meer dan een woordenwisse ling? „Volgens mij is er voor de rest niet geslagen. Dit is het enige wat ik heb gehoord en zelf heb ik ook niet iets anders geconstateerd. Het was vooral feest. En als het echt vechten was ge weest, dan had ik het ook wel gezegd. Als ik de verslagen lees van wat er bij andere wedstrijden is gebeurd, dan vind ik dit ook een woordenwis seling." Voor reacties en tips: 071-5356464 of sportredactie.ld@damiate.hdc.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21