Öegradatie Unicum onafwendbaar SPORT 59 LSG kan stunt niet herhalen Meerkampster Wisse in Lisse in blakende vorm Jee Duin na zege weer in de race voor play-offs it The Flags zijn dicht bij stunt tegen Survivors oge doelen zijn nog onhaalbaar voor werper Smith Triatleet Van den Burgh 30ste op WK na veelbelovende start Spartanen gedijen tijdens thuiswedstrijd maandag 12 mei 2003 door Pieter van der Vliet honk- en softbal - Alphians verloor gisteren met 16-6 bij Fly ing Petrels in Purmerend en dat betekent dat de Alphenaren nog altijd puntloos onderaan staan. Coach Rob Buisman wijt de slechte prestaties aan het grote aantal geblesseerde spelers. „Ik kon net aan negen man in het veld brengen, van wie ook nog eens een handvol junioren." Buisman's grootste probleem is zijn werpersstaf. De eerste twee pitchers op zijn lijst kan hij nog steeds niet opstellen. In Purmerend had pitcher Jur- gen van de Bosch (0-1-7-1) het zwaar. Direct al in de openings inning werd hij flink geraakt. Mede door een 'grand-slam- homerun' stond de teller direct al op 8-0. Dat gat bleek te groot voor Alphians om nog te dich ten. Dat lukte ook niet toen Niels Burger (2-4-5-0) en Tim Uitvlugt (0-2-3-1) de heuveltaak overnamen. Via 10-4 en 12-6, in de zevende slagbeurt, werd het 16-6. Aanvallend viel junior Mi ke Postma op met een slagge middelde van .600. De softballers van The Flags uit Lisse waren heel dicht bij een stuntje. Op eigen veld werd het hooggeklasseerde Survivors in het tweede duel van de dubbel prima weerstand geboden. Werd de eerste ontmoeting nog kansloos verloren met 2-13, het vervolg was een stuk spannen der. Survivors had pitcher Hum phrey Martens thuis gelaten, waardoor de wedstrijd een an der verloop kreeg. Met goed en geconcentreerd slaan en honk- lopen speelden de Lissenaren zich in de wedstrijd. Tot aan de laatste inning bleef de stand in evenwicht. Maar bij de stand van 12-14 en met twee lopers op de honken kwam niet de ge wenste klap voor de punten, maar een simpele vangbal als derde nul. ibiza - Casper van den Burgh keert met gemengde gevoelens terug van het wereldkampioen schap triatlon op Ibiza. De Lei- denaar eindigde gisteren als dertigste op de lange afstand (4 kilometer zwemmen, 120 kilo meter fietsen en 30 kilometer hardlopen), maar had lange tijd uitzicht op een hogere ldasse- ring. Een groot peloton dat tij dens het fietsonderdeel op hem neerstreek gooide roet in het eten. „Casper raakte gedemotiveerd toen de groep hem achterhaal de", zegt bondscoach Marcel Swart vanaf Ibiza. „Hij over woog zelfs om te stoppen. Ge lukkig heeft hij het laatste on derdeel toch afgemaakt, want dat ging gezien de hitte hele maal niet zo slecht. Jammer al leen dat hij zo heeft lopen balen, want dat scheelt toch een paar plaatsen." De start van Van den Burgh was veelbelovend. Hij kwam als tweede uit de rimpelloze zee en veroverde op de fiets de koppo sitie. Toen eerst een duo - met de latere Spaanse winnaar Lla nos - en daarna een grote groep hem achterhaalde, verloor de Leidenaar een hoge klassering en eventueel een status als A- sporter (top 8) uit het oog. Zijn eindtijd bedroeg 6 uur 3 minu ten en 20 seconden. Ver voor Van den Burgh finishte Frank Heldoom knap als zevende. Guido Gosselink werd 25ste. leiden - In de gezamenlijke slotronde van de Meesterklasse kwam het Leidsch Schaakge nootschap (LSG) één bord puntje tekort voor de play-offs om het landskampioenschap. LSG versloeg het al gedegra deerde Utrecht met 'slechts' 6.5- 3.5. Alle teamwedstrijden werden gelijktijdig gespeeld in het denk sportcentrum van Apeldoorn en LSG koerste lange tijd af op de benodigde grote score. Martin Roobol gaf het goede voorbeeld met een snelle zege in een Sicili- aanse partij. Rudy van Wessel maakte weliswaar remise, maar met achtereenvolgende winst partijen van Edwin van Haastert (goede Siciliaan), Leon Konings (kreeg een stuk cadeau), Tom Middelburg en een trefzekere overwinning van Jan Smeets op de Zweed Helgason, waren de matchpunten al binnen (5.5-0.5) In de tijdnoodfase was een aan tal LSG'ers niet meer zo 'fris', zij begonnen flink te knoeien. Ste fan van Blitterswijk zag z'n voor deel als sneeuw voor de zon ver dwijnen, moest een kwaliteit ge ven, maar had nog voldoende compensatie om de remise te kunnen forceren. Iets wat Mi- chiel Bosman niet meer lukte. Hij verbruikte in de opening zeeën van tijd en dat brak hem uiteindelijk op met een blunder in tijdnood. Eugène Rebers morste ook een belangrijk halfje. Hij was bezig zijn opponent te overspelen en won aan alle kanten materiaal (pion en een stuk), alvorens zelf in tijdnood ook een stuk weg te geven, waardoor het evenwicht enigszins herstelde en een remi se onvermijdelijk bleek. Toen op het kopbord Mark van der Werf zijn stelling te lang doorspeelde en verloor, werd duidelijk dat LSG een 'doelpuntje' minder had gescoord dan de concur rentie, en dus niet bij machte was de stunt van vorig seizoen te herhalen. lisse - Yvonne Wisse voelt zich bij De Spartaan als een vis in het water. De 20-jarige atlete maakte zaterdag in Lisse indruk op de 100 me ter horden. Zij won het onderdeel van de Ter Specke Bokaal onbedreigd, maar had pech dat de wind iets te hard in haar rug blies. Daardoor kon de jury haar prestatie (13,53) niet naar waarde schatten en ging de hoofdprijs naar sprintster Jacqueline Poelman (100 meter in 11,53). Die bokaal zal Wisse waarschijnlijk worst we zen. Volgens haar trainer Gerard Lenting is de voorbereiding op het Nederlands kampioen schap zevenlamp op 24 en 25 mei belangrijker. Wisse, die nooit eerder zo snel liep, verkeert in blakende vorm. Dat bewees zij ook op de 4x100 meter, waarop zij met haar clubgenotes Eva van der Poel, Romara van Noort en Remona Fransen een stoffig clubrecord verbrijzelde: 47,30. Lenting had nog meer reden tot vreugde, want andere Spartanen trokken zich op de eigen at letiekbaan op aan de prestaties van zijn para depaardje. Rick Wassenaar, gangmaker in Len- tings trainingsgroep, sprong solide naar de tweede plaats in de verspringbak (7,04). Eerste jaars A-junior Rick van Ruiten gooide in het se- niorenveld de speer 62,38 meter weg. De pupil van Lenting werd daarmee vijfde en klasseerde zich daarnaast als zesde op het onderdeel hoogspringen. „En Rick presteert dit puur op basis van zijn talent", aldus Lenting, die fijntjes aangaf dat Van Ruiten in de toekomst nog heel wat harder kan trainen. Een andere succesvolle junior, Leomar Alber- toe, draagt sinds kort het shirt van Leiden Atle tiek. Hij voldeed met het nationale junio renkwartet op de 4x100 meter (41,10) verras send aan de limiet voor het Europees kampi oenschap in het Finse Tampere. Op de indivi duele sprint kwam Albertoe (persoonlijk record van 10,96) nog enkele tienden van een seconde tekort op zijn clubgenoot Martijn Ungerer. De Alphenaar won zijn serie in 10,65 en liep in de finale nog sneller (derde in 10,58). Met die tijd miste hij de overwinning plus de bokaal, die Ti mothy Beck opeiste, op een tiende van een se conde. Ook andere lopers van Leiden Atletiek waren op dreef. Roel van Ree werd derde op de 400 meter in 48,42. Edgard Creemers verbeterde zich op de 3.000 meter tot 8.42,87, waarmee hij zijn tegenvallende clubgenoot Jeroen van Dijke (8.42,31) tot op een halve tel naderde. Hoog springster Fraukje Brinksma (Leiden Atletiek) ten slotte werd zesde met een sprong van 1,60. Kogelslingeraar Olav Klaver, een nieuwe aan winst van Leiden Atletiek, werd op het ope ningsnummer vierde met een afstand van 51,01 meter. Klein en Bas Pronk iincompetitie - Na de 4-2 sinning in en tegen Mij- it spelen de mannen van i Duin/TrioS weer een rol Am strijd om de vier plaatsen play-offs van de eredivisie, ee ikkelijk kwam de winst niet i md. Na een snelle zege van van den Broek leed Jan- Lugthart een nederlaag Hans van Scheppingen etfcet tweemaal 6-4 de meer- let dere voor de vaste reserve, die op de plaats van de nog steeds geblesseerde Jeroen Boogmans inviel. Mark Fleischeuer zorgde opnieuw voor een voorsprong, maar Marco Visser capituleerde na drie sets voor Roderick Bra- tianu, die vorig seizoen nog bij de mannen van Dekker speelde. In de beide dubbels was Zee Duin echter de sterkste. Behalve een duel tegen de landskampioen was de wed strijd van Dekker Tennis/Hors man Bouw tegen het Spijkenis- ser Halfweg ook een ontmoeting tussen oude bekenden. Sijmen en Martijn de Lange en Jasper de Regt speelden in hun jonge jaren in die regio. Van de twee broers moest Sijmen de eerste single aan A-speler Mattwé Mid delkoop afstaan, Martijn zorgde voor het enige punt na de vier enkelspelen door Lennart Kap- tein met 7-6 en 7-5 voor te blij ven. Robin Verbeet verloor na twee tiebreaks van A-speler Ste fan Weeda. De Regt pakte alleen de tweede set tegen Roger War- menhoven. Sijmen de Lange en Verbeet pakten het tweede punt via de tiebreak van de derde set tegen Middelkoop en Weeda. Zoals wel vaker deze competitie kwamen de mannen van hoofd klasser TEAN Alphen net tekort. De Alphenaren leden een geflat teerde 5-1 nederlaag tegen Leeuwenbergh. De wedstrijd van invaller Juliën Segers was kenmerkend. Ondanks twee wedstrijdpunten capituleerde hij in de tiebreak van de derde set. Ook Albert Robben had kan sen op de winst, maar moest in de derde set met 6-3 buigen voor zijn Leidschendamse op ponent. Mare Nagelkerken red de in twee sets de eer voor de thuisploeg. Door de nederlaag zakken de Alphenaren af naar de degradatiezone. Eersteklasser Roomburg en te genstander Pettelaer konden beide leven met het 3-3 gelijk spel. De enkelspelen werden al lemaal in twee sets beslist. Freek van der Capellen en Klaas-Jan Doeven wonnen hun partijen. Marcel Wolfert en Coen van Bemmel verloren hun enkelspe len. De dubbels eindigden alle bei in drie sets. Het duo van Pet telaer won van Wolfert en de voor de eerste maal meespelen de Joost van Leeuwen. Van der Capellen en Freek Tanis sleep ten voor de Leidenaars het der de punt binnen. 3 peter Klein en Bas Pronk ,ni node competitie - Het ziet ,t heel erg vrolijk uit voor de P1 érenigingen uit het Leidse ct die met hun vlaggenschip men in de tweede klasse Ie gemengde landelijke com- 1S4 i Na vier speeldagen lijkt n van de ploegen een kans op otie te hebben. gt Duin werkte op eigen d de streekderby tegen Fo- te af met als enige inzet de van de middenmoot. Het k i eindigde met 4-4 onbeslist. jweede klasse mag dan drie Ign onder het niveau van de visie liggen, bij de vrouwen s ii in Katwijk een deel van ip van het tennisdistrict in Het Zee Duin-trio Ingrid der Plas, Barbara van der eh en en Ingrid Kruit maakte, ris! Is het Forescate-duo Linda aeve en Annemiek Wissink, ke os een of meerdere keren }ro uit van de Leidse Bl-Mas- ve Strijd was dus te verwach- |jj de derby in de duinen, 10? die bleef in het eerste en- Lj el volledig uit. Forescate- ,en Verhoeve was met 6-2 6-0 te chtig voor Van der Gugten. ,n en Wissink werkten echter ia loorgangen af. Wissink was tiebreak van de eerste set 3ej »rlcste, maar kwam daarna e ekort. er e mannen werden de pun- w yeneens gedeeld. Dennis )ijk sprintte na twee gelijk- e ande reeksen tegen Richard ien ienius naar een 6-1 winst !lc[ 2 derde set en een voor- l(j ig voor Zee Duin. Voor set enaar Raoul Behr was in "I sets nipt beter dan Niels j, isbergen. Ook bij de dub- L( was de uitslag onvoorspel- en Zee Duin won bij de ven, Forescate was de d te in het mannendubbel. 1(je lixen werden tenslotte ge- Ivis i| en HOOFDKLASSE F* um moet zich na de pro- rp van vorig seizoen alweer I ken voor een terugkeer de eerste klasse. Die con- skan getrokken worden na a 1 nederlaag tegen Halfweg, j 0 ras de eerste van de vier te- s anders tegen wie de Leidse "er zich iets kansrijker mocht 'Q. Uit de eerste drie partij- nj] gen hooggeplaatste teams nj. Ie Unicum slechts een lut- net nt- lijkenisse bracht Wimpe g, aas met enkelspelwinst op n Bijl zijn en tevens Uni- tweede competitiepuntje Wm van Esschoten hei Als Rutger Smith spreekt, tnjfbet al gauw over hoge doe- aterdag in Lisse sprak hij iet nationaal record kogel- 3ri o van Erik de Bruin (20,95 ilx t). Vijftig centimeter verder ige Smith's beste worp ooit, een meter verder dan zijn van zaterdag. En toch het niet als bluf als hij zegt drie weken bij de FBK- b dat record te willen pak- indJ ijn krachtige nek hangt een mei ikje m t de Chinese karak- ten die staan voor de haan. \ip i is geboren in 1981, het iroi an de haan. Is hij dan zo'n joh je? „Och," zegt de 21-jari- ?,1 oninger, „als ik er sta, wil ch inen. Ook al staat John Go daar." Want dat midden- i van de atletiekpiste, 'dat mij'. ea lam van Godina valt niet en leval. De Amerikaan wordt e[ n als de beste 'dubbelaar', etleet die sterk is met kogel Bol sous. Smith wil die positie, hel olympische titels in beide -3 'lines als hoge doelen, ïotf de opmars van de masto- 111 uit Leek niet onopgemerkt Vu bewees een recente stage ans lifomië waar hij Godina te mtflam. „Hij zegt niet veel 'egen me. Geen gezellige K meer, zoals vroeger. Daar haal ik energie uit." Smith houdt van druk. Juist dan komt hij tot zijn betere presta ties. „Er zijn misschien maar twee, drie mensen op de wereld van die leeftijd met het talent van Rutger", zegt Shaun Pic kering, de Britse bondscoach kogelstoten die in Amsterdam woont. „Hij is fysiek en mentaal zo sterk." In Lisse stond Smith na afloop van de traditionele opening van het seizoen met een doosje bloembollen in de hand. De winstpremie ging naar de Ame rikaan Reese Hoffa, na een stoot van 20,00 meter. Daar baalde Smith van, want hij wil winnen. Zijn serie was constant en dat geeft hem hoop. Voor de FBK- Games. Daar kan hij na afloop met de premie van 5.000 euro voor een nationaal record staan. In San Diego stond hij enkele weken terug nog langs de kant, geblesseerd aan het bovenbeen. En juist in San Diego vliegt de discus het verste omdat wordt gegooid naar de Stille Oceaan Terwijl de no meter horden in volle gang is, smakt de Cana dees Charles Al len tegen de grond. Foto: Dick Hogewoning toe. De zeebries richting de ber gen zorgt voor een opwaartse druk, die de metalen schijf in de lucht doet hangen. „Illegaal is het niet, je moet er mee kunnen omgaan", aldus Pickering, deelnemer aan de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta. binnen. Heddy Boers boog met 6-4 in de derde set voor de na tionaal indoor jeugdkampioene Esther van Londen. Ook het vrouwendubbel leverde een set op. TWEEDE KLASSE De Merenwijk ging tegen Schel de met 5-3 ten onder. Een te genstandster in het team uit Vlissingen was voor het Leidse team zeker een maatje te groot. Nederlands grootste belofte, Syivana Bauer, stopte onlangs abrupt met haar opleiding tot profspeelster. De pas 15-jarige Zeeuwse kon de druk niet aan en kreeg niet de door haar ge wenste begeleider. Ze besloot binnen haar eigen Vlissingse vriendenkring gezellig haar pot jes te gaan spelen. Bionda Zonderop offerde zich met tweemaal 6-2 op en stelde daarmee haar in vorm zijnde teamgenote Sylvia Sieval in staat wel een singlepunt binnen te halen. Via het vrouwendubbel van Marjet Groenleer en Zon derop werd tegen Bauer wel het tweede punt veroverd. De mixen werden, beide na super tiebreaks, gedeeld. In dezelfde klasse moest Uni cum 2 ruim winnen van het Eindhovense ELTV 4 om niet een vrijwel zekere kandidaat voor het afdalen naar de derde klasse te zijn. Na de 5-3 neder laag lijkt het erop, dat de Leidse reserves het voorbeeld van hun hoofdmacht gaan volgen. Nick van der Kaaij pakte als enige winst in het enkelspel. Paula Anthonysz won met Carolien Stassen en invaller Edwin Kiene twee dubbelpunten. In de eerste speelronde half april verloor Hillegomse TC nipt van het Amsterdamse Popeye GS 3, dat halverwege de compe titie de belangrijkste kandidaat voor de titel blijkt. Met de 6-2 zege tegen de tot gisteren mede koploper 's Gravenzande wor den de Hillegommers de enige achtervolgers van de hoofdste delingen. Samantha van der Drift in haar drie partijen en Marco van Trigt in zijn twee partijen scoorden honderd pro cent. Denise van Putten won haar enkelspel. In dezelfde afdeling als Hille- gom kan TEAN de promotie bij keuze onvoldoende waarmaken. Met Gertjan Egberink in de gele deren moest in Maarssen tegen Luck Raeck 2 met zeer ruime cij fers gewonnen worden om nog een kans te hebben aan afdalen te ontsnappen. Het werd een 4- 4 gelijkspel. De single van Egbe rink, het mannendubbel van Jel- le Oosterhoff en Paul Roggeveen en beide mixen leverden vier punten op. DERDE KLASSE Het is een bekend beeld gewor den bij De Munnik. Ondanks de winstpartijen van Tanja Nossik verliest de ploeg. Ook tegen ULTC Iduna/TC Bilthoven was dit weer het geval: 3-5. Nossik won haar enkelspel (6-2 6-1) en haar vrouwendubbel met Jas mijn van Blijswijk. Het mannen dubbel van Victor-Ronald Bors- boom en Dylan Prins leverde het derde winstpunt op. Het tweede team van Dekker Tennis trok na de deceptie te gen DDH Zwijndrecht eensge zind de conclusie: het kampi oenschap is verspeeld. Reden hiervoor was de 6-2 nederlaag tegen de grootste concurrent DDH. Vijf van de verloren partij en werden in driesetters beslist. Roderick Goedegebuure en Me rel Aalders wonnen hun enkel spelen. Met de 2-6 nederlaag tegen TV Pijnacker kon LTC Lisse niet te vreden zijn. Maar de ploeg had ook weinig reden tot klagen. In de verloren partijen had Lisse weinig tot niks in te brengen. Het enkelspel van Henrik Kroon werd wel nipt gewonnen: 7-6 in de derde set. Het andere punt kwam van het racket van Daniël Harmzen. De Boekhorst had geen kind aan Ruïne van Brederode 2: 8-0 zege. Alleen Kees Heemskerk had een derde set nodig, die hij eenvoudig won met 6-0. Heieen Uitenbogaard-Van den Berg en Diane Buskens wonnen beiden hun enkelspelen met de indruk wekkende cijfers 6-0 6-0. Nieuw Vennep ging met 5-3 ten onder bij ULTC Iduna/TC Bilt hoven. Na de enkelspelen ston den de bezoekers met 3-1 ach ter. Renée Crama won als enige haar enkelspel. Het mannen dubbel van Ralph de Boer en Rogier Liefbroer werd nog wel gewonnen. Beide ploegen won nen een mixed. De vrouwen lieten zich bij vier deklasser OLTC Oegstgeest van hun beste kant zien, maar kon den een 6-2 nederlaag tegen Joy Jaagpad 3 niet afwenden. Het dubbel van Leonie Bakker en Marquerite Patiwael werd ge wonnen. De mixed van Jurriaan de la Beij en Mariëlle Patiwael leverde de Oegstgeestenaren het tweede winstpunt op. Nieuwe Sloot kwam niet verder dan een 4-4 gelijkspel tegen Holy 2. Etienne Berends en Ray mond van Eek wonnen hun en kelspelen. Winst in beide dub bels zorgden voor de remise. Ook Qravel moest genoegen ne men met de 4-4 puntendeling tegen ALTV Zoetermeer. Bij de Leidenaars overheersten ge mengde gevoelens, want de mixed van Marieke Brink en El- win de Putter had eigenlijk het winnende punt moeten opleve ren. Maar na de 6-0 winst in de tweede set, ging het duo alsnog jammerlijk ten onder in de su pertiebreak: 7-10. Kees Heemskerk van De Boek horst won met zijn ploeg met 6- o van Ruïne van Brederode 2. Foto: Mark Lamers VIERDE KLASSE

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25