TOP keert terug in hoofdklasse SPORT Oegstgeest '80 heeft genoeg aan een 'massale' remise MSV eindigt noj 'op het podium' Alecto speelt zich op eigen kracht veilig Zege in stadsderby voor verjongd LOH^ Vrouwen LZ knokken zich weer naar zege Golfers Noordwijk handhaven zich golf - Het eerste mannenteam van de Noordvvijkse Golfclub speelt ook het komende sei zoen in de hoofdklasse. In een rechtstreeks degradatieduel versloeg Noordwijk op de baan van Hilversum Almeerderhout met 12-6. Een plaats in de kruisfinale bleef buiten bereik. Koninklijke Haagsche had met ruime cijfers moeten verliezen van Graafschap. De Hagenaars wonnen echter met 11-7. Dubbele zege werper Koot atletiek - Amoud Koot heeft bij een sterk bezette wedstrijd in Utrecht het discuswerpen en het kogelstoten gewonnen. De atleet van De Spartaan uit Lisse wierp de discus 41,92 ver en haalde met de kogel 12,81. Op de 800 meter liep Dave Klink (Leiden Atletiek) voor het eerst dit seizoen onder de twee mi nuten. De 18-jarige junior fi nishte in 1.58,65. Ajax verliest ook tweede duel circket - De cricketers van Ajax (L) hebben ook de tweede wed strijd van het seizoen verloren. HCC 3, met UVS-spits Zev Da vidson in de gelederen, won gisteren aan de Hofbroucker- laan. Ajax begon met batten en kwam niet verder dan het scha mele totaal van 79 all out Al leen Adam Westman had met 24 runs een score om over naar huis te schrijven. HCC had nog de nodige moeite om het Ajax- totaal in te halen. Daar hadden de Hagenaars 45 overs voor no dig bij een verlies van acht wic kets. De Ajax-bowlers Anton Ja cobs (3 voor 18 in 10) en Tho mas Milde (2 voor 4 in 10) haal den goede cijfers, maar dat was niet voldoende voor de winst. door Wim Siera waterpolo - De vrouwen van LZ 1886 spelen ook komend seizoen in de hoofdklasse. Na de 10-7 overwinning in Leiden op vrijdagavond Idopten de Leidse vrouwen tegenstander Swol 1894 een dag later ook in eigen huis. De hoofdklasser won in Zwolle met 8-6. Door de tweede zege bleef de water- poloformatie van trainer Mare Olde Olthof in de strijd om een plaats in de hoofdklasse een derde wedstrijd bespaard. Het verzet van Swol 1894 was onverwacht groot De ploeg uit Zwolle eindigde in de reguliere competitie in de eerste klasse als zevende, maar was als eer ste standaardteam toch ge rechtigd tot het spelen van de nacompetitie. Ondanks het kwaliteitsverschil kon Swol lange tijd wedijveren met de vrouwen uit Leiden. In beide ontmoetingen was Swol zonder twijfel de ploeg met de meeste werklust Deze strijdwijze leverde behalve een aantal doelpunten ook een aantal onverkwikkelijke situa ties voor het doel van Paula Heemskerk op. De 35-jarige midvoor van Swol, Thea Hofe- ink, onderscheidde zich in po sitieve en negatieve zin. Zij was een kwelgeest voor de Leidse defensie, maar deelde wel met de regelmaat van de klok een aantal klappen uit, die onbe straft bleven. Zo vloerde zij in de slotfase van het eerste duel Noeki Klein. De ook al niet zachtzinnig spelende topsco rer van LZ 1886 kwam uitge teld uit het water en kwam niet meer aan spelen toe. Haar ploeggenoten stelden alsnog de zege veilig. Zaterdag leek Swol optimaal te profiteren van het gebrek aan wedstrijd ritme bij de Leidse ploeg. LZ 1886 speelde twee maanden geleden voor het laatst een competitieduel, terwijl de Zwolse opponent wekelijks in de eerste klasse aan de bak mocht Een administratieve fout bracht LZ 1886 nog verder in verlegenheid. De afwaaiende Yvonne Flippo stond niet ver meld op het wedstrijdformu lier en voordat alles in kannen en kruiken was en LZ over de schrik heen was, keken de Leidse vrouwen al tegen een 3- 0 achterstand aan. In haar laat ste wedstrijd voor de hoofd macht was het meespelen van Flippo zeker niet onbelangrijk. Zij scoorde tweemaal en mede door haar inbreng stelde LZ 1886 in het vervolg van de wedstrijd orde op zaken. Voor het verstrijken van de tweede periode waren de rollen omge draaid (3-4). In de laatste pe riode was het slotakkoord voor de ploeg die ondanks het goe de verweer van Swol daar het meeste recht op had. Nienke Hameetman van LZ 1886 scoorde uit een uitval de ver lossende treffer. Eindstand 6-8. Andere doelpunten kwamen van Noeki Klein (2), Biurakn Hakverdian (2) en Yvonne van dèr Velde. maandag 12 mei 2oo3 door Jan Bey schaken - Oegstgeest '80 is er in één jaar tijd in geslaagd terug te keren naar de eerste klasse van de landelijke schaakcompetitie. De ongelukkige de gradatie van vorig seizoen werd dit weekeinde ongedaan gemaakt door het 4-4 gelijkspel tegen Rijswijk. Zo bleef Oegstgeest '80 de concurrentie een matchpunt voor. Aan de puntendeling bleek Oegstgeest '80 na twee speeluren al genoeg te hebben voor de titel. Een telefoontje naar de andere wedstrijd leerde dat de concurrentie al bordpunten had ge morst. Op dat moment was de stand na twee remises van Nebosja Nikolic en Robert Straver 1-1 en de Oegst- geestenaren - met plusstellingen van Joop Piket, Fred Slingerland en Caroli ne Reedijk-Slingerland - boden mas saal remise aan. Tegenstander Rijs wijk, in theorie nog in degradatie nood, was ook gelukkig met een matchpunt en ging gretig akkoord. De reserves van het Leidsch Schaak genootschap (LSG) kregen al het on recht van de laatste vier jaar met inte rest terug. Het team speelde zelf gelijk maar kreeg de titel in de schoot ge worpen doordat de beide titelconcur- renten verrassend verloren. De afgelo pen vier seizoenen zat er altijd wel een pechwedstrijd bij, waardoor LSG 2 - feitelijk te sterk voor de tweede klasse - de eeuwige tweede leek. Tegen het Haagse Alteveer leek er, na een snelle voorsprong door winstpartijen van Wim Heemskerk en Raoul van Ketel, niets aan de hand voor LSG 2. Maar na de twee remises van Henk van Put ten en RAG de Graaff sputterde op nieuw de Leidse motor. Eelco Kuipers, Mark Irwin en kopman Machiel de Heer gingen onderuit, maar Sven Bak ker redde met zijn winstpartij nog een matchpunt. In de derde klasse kwam, na de neder laag in de vorige ronde, het kampi oenschap van LSG 3 nog even op de tocht te staan. Maar in het recht streekse duel tegen concurrent De Wijker Toren werd met een 4.5-3.5 ze ge gedecideerd de titel in 3D gepakt. Een 0-1 en een 2-3 achterstand wer den netjes weggewerkt. Thomas This- sen maakte 3-3 en Ik Oei (hij zette z'n tegenstander mat) bracht 4-3 op het scorebord, waarmee de promotie een feit was. Chris Roosendaal maakte met een moeizame remise het feest compleet. Katwijk won met 4.5-3.5 van Philidor Leiden. Voor beide teams stond er niets meer op het spel. Het Katwijkse jeugd talent Jeffrey van Vliet fopte in het gelijkopgaande duel op het laatst de sterke Philidor-kopman Nico Kuijf, waardoor de matchpunten in Katwijk bleven. Leidse winstpartijen waren er van Herman van Halderen en Willem- Jan van Briemen, voor Katwijk scoor den ook Luc Compagnie en Harry van Duyvenbode volle winstpunten. Ook de Alphense S.C. (ASC) en de reeds gedegradeerde Oestgeest '80-re- serves speelden om des keizers baard: 5.5-2.5. Middenmoter LSG 4 sloot zijn seizoen af met een sportieve 5-3 zege op het Utrechtse Paul Keres 3 hierdoor degradeerde. Leids senio kampioen Leendert Pols, Jeroen der Linden, Quirinus van Dorp, ft Fongers en Joop Bakker zorgden i de bordpunten. Voorschoten blei gen DD 2 op een 4-4 gelijkspel si en werd daardoor tweede in 3E Houweling en Frank den Herder I men tot winst. De degradanten in de derde klass LSG 5 en De Vogelwijk, likten wonden en bleven steken op een gelijkspel. Leidse winstpunten w van Jura Agaian, Wim van der Pq Jeroen van de Weijer. door Menno Sch raven TOP viert het kampioenschap. Coach Gert-Jan Kraaijeveld staat links achter de vrouwen. Foto: Henk Bouwman door Michel van Gent korfbal - TOP keert na een sei zoen afwezigheid terug naar de hoofdklasse. De Sassenheimers hadden aan een 15-15 gelijkspel tegen Avanti genoeg om de titel van de overgangsklasse B te be machtigen. „Wij hebben deze titel zeker ver diend door ons sterke spel in de tweede competitiehelft. Dat was deels de ervaring van het zaal seizoen, maar ook omdat we ons verder ontwikkeld hebben. Het was vandaag jammer ge noeg wel heel matig, omdat er toch veel spanning in de ploeg zat Ook met het afzakken van de heren van Avanti hadden we veel moeite", constateerde TOP- trainer Gert-Jan Kraaijeveld. Dit gold vooral voor de tweede aan val, die slechts drie keer tot sco ren zou komen. Steven Baart (8), Mascha Nieu- wenhuijsen (3) en Marijke van den Berg waren in de beginaan- val beduidend beter op schot. Zij brachten hun club na rust (7- 8) eindelijk aan de leiding (11-9, 11-11, 13-11). In de laatste tien minuten viel de aanval helemaal stil, zodat het na 15-12 toch nog even spannend werd. De ploeg zal er straks in de hoofdklasse anders uitzien, want Steven Baart en Tim vén der Horst stoppen aan het eind van dit seizoen met topkorfbal. De degradatie van Sporting Tri- gon naar de eerste klasse is na de 4-14 nederlaag tegen Meer- vogels wel heel dichtbij geko men. De equipe van Robin Sommeling speelde niet eens zoveel minder dan de aanstaan de kampioen. Trigon zette regel matig langdurige aanvallen op, alleen werden die zelden met succes bekroond. Mirjam Duin en Wendy van Hooven maakten in het eerste kwartier 2-3, maar daarna liep de achterstand ge staag op (2-8 rust). In de eerste tien minuten van de tweede pe riode zorgden René Bekker en nogmaals Duin voor de overige doelpunten. Pernix beëindigde met een 9-6 nederlaag tegen Albatros een reeks van negentien opeenvol gende overwinningen (inclusief veertien zeges in de zaal). Huig Schoonderwoerd nam in de tweede aanval alle doelpunten van de eerste helft voor zijn re kening (5-3 rust). Coach Perry Venema zette kort na rust Dimi- tri IJzerman in om de beginaan- val eindelijk aan het scoren te krijgen. De invaller maakte sa men met Irene van der Burg in derdaad 5-5, maar in de volgen de twee tegenaanvallen werd het meteen 7-5. Het lukte niet meer om deze achterstand on gedaan te maken. Tempo liet zich in tegenstelling tot De Vinken niet door de arbi trage afleiden. De Alphenaren hielden het hoofd koel, terwijl hun tegenstanders drie gele en één rode kaart voor commen taar op de leiding ontvingen. Zij bepaalden zonder groots te spe len steeds het scoreverloop (1-3, 3-3, 3-6 rust). Marcel Haagsman, topscorer met vijf goals, Suzanne Zeilstra en Elmer Veenman verijdelden een nieu we inhaalpoging van de thuis ploeg (5-6, 5-9), waarmee zij de basis legden voor een 9-12 over winning. Fiks incasseerde in de s treek- derby tegen Madjoe de eerste nederlaag van dit veldseizoen. Het verloor met 7-16. De Oegst- geestenaren misten in de ope ningsfase tal van opgelegde kan sen en gaven defensief veel te veel ruimte weg. Dat was vragen om moeilijkheden, want hun te genstanders speelden bekeken en scherp. Madjoe bouwde in het laatste kwartier van de eerste helft hun voorsprong al uit van 3-5 tot 3-10 (mst). Het enige wa penfeit van de thuisploeg was een gemiste strafworp van Mat- thijs de Visser. In de tweede helft hield Madjoe de voor sprong moeiteloos in stand dankzij Erwin Kellner (5), Mi chael Star (4), Arenda Heems kerk (3), Marco Ravensbergen en Jos Star (2). Alleen Saskia van der Does en Matthijs de Visser scoorden voor Fiks twee keer. Verliezend coach Theo Vreeken was dan ook duidelijk na afloop: „Het leek alsof ze allemaal ver doofd waren, ik had wel een heel team kunnen wisselen." Desondanks kan zijn ploeg za terdag thuis al met een gelijk spel tegen Luno de titel binnen halen. Fluks behaalde een 14-8 over winning op Thor(H). De ploeg van Peter Bierens verdedigde zó goed op de ballijnen, dat zij de tegenstander alleen op grote af stand van de paal schotkansen gaf. Alexandra Braun, Amo van Haarlem (3), Nicole Bierens, Manon Oosting, Frank van Meijgaarden (2), Esther Hoek en René Spaanderman zorgden via 9-3 (rust) voor een maximaal verschil van 14-5. Vijf tegentreffers kwamen uit strafworpen voort. De verdedigingen van KZ Lei den en De Danaïden domineer den in de 'burenruzie' aan de MontgomerystraaL Zij dwongen de aanvallers tot langdurig com- bineren en zorgvuldig opstellen bij de paal voor de afvang. Dit resulteerde in een traag score verloop (4-5 mst). Bij 5-5 miste Christel van Lunteren namens de thuisploeg een strafworp, waarna Ed Dubbeldeman, Mark Rietbergen en Heiko Locher (vervanger van de geschorste Ame Heijman) in de volgende vijf minuten 5-8 maakten. Ook op 7-8 (strafworp Christel van Lunteren) hadden de bezoekers meteen een weerwoord met goals van Chantal de Vries en nogmaals Lochen 7-10 eind stand. „De schotvaardigheid gaf de doorslag, zij maakten ze net iets gemakkelijker", treurde coach Erik van Lunteren. Van Lunteren verlengde zijn contract bij KZ met één seizoen. Collega Arjen Brand legde het accent net even anders: „Wij hebben sterk verdedigd en het teamverband, de grote kracht van KZ, goed lamgelegd." Door de zege blijft De Danaïden volop in de titelstrijd van de derde klasse D. - De derde plaats in de promotiedivisie bleek voor MSV het hoogst haalbare dit sei zoen. De ploeg uit Noordwijk bereikte het 'podium' door de laatste wedstrijd met 90-98 te winnen van Eiffel Towers 2 (de uiteindelijke nummer twee). MSV wilde graag revanche ne men voor de eerder in het sei zoen geleden nipte thuisneder laag tegen de Nijmegenaren, door een raak noodschot in de buzzer. Na tien minuten leidde MSV met 20-28. Aanvallend presteerden de Noordwijkers daarmee goed, maar verdedi gend stonden zij de tegenstan der toe de nodige punten te ma ken, getuige ook de 51-51 tus senstand bij de rust. In de slot periode moest MSV zelfs terug komen van een kleine achter stand, maar de 12-29 score in dit laatste kwart was meer dan genoeg voor de winst. Coach Burhan Alibegovic vatte het seizoen samen met de woor den dat 'er meer had ingezeten', een conclusie die ook door de spelersgroep werd gedeeld. De zware knieblessure vroeg in het seizoen van de ervaren point- guard Martin Gilliot was een be langrijke factor. Alibegovic: „Toch hebben we ook zonder hem een goed seizoen gedraaid. De sfeer en inzet zijn tot het eind toe goed gebleven. Met wat nieuwe mensen erbi - er stopt een aantal spelers en er is be langstelling vanuit de eredivisie (Rotterdam) voor Cees Aanhaa- nen - moeten we volgend jaar opnieuw in de top kunnen spe len." Topscorers: Van Leeuwen 25, Engelhart 17, Aanhaanen 15, Derks 12, Koek 10. BS Leiden sloot een wisseh seizoen in de eerste divisJl met een 71-83 overwinnin Donar 2. De Leidse baske Iers stelden hiermee in Gn gen op eigen kracht hun ve in de eerste divisie veilig dens de rust was daar nog paald geen sprake van. Le keek op dat moment tegen 41-31 achterstand aan, ti uitslagen en ruststanden concurrenten allerminst in voordeel van de Leidse waren. Coach Martin Hoe „Dat was nog een hele toes Ondanks dat ik dacht dat er nig kon gebeuren en dat we uit konden spelen, waren 1 het begin totaal niet bij dek de rust kreeg ik boven dier sms'je van kampioen Pund verrassend verloren had Dunckers. Dat maakte het even spannend voor ons."] een uitstekend optreden i tweede helft maakte BS U echter aan alle twijfels een de. Aan het begin van het d kwart kwam het team ondf ding van Thomas Schelvis punten in dit kwart) terug de vroeg opgelopen achten in de eerste periode (23-9 plaatste het een 0-15 run: i In de vierde periode herhi Leiden dat kunststukje. I opnieuw een lange run lie ploeg van 56-57 in een kei naar 58-73. De drank na a was daardoor in elk geval 0 plaats. Met wat nieuwe mensen erbij - er komen er week vijf op proef - mag Lf volgend seizoen proberen 1 te eindigen dan de uiteindi elfde plaats van dit jaar, nel ten de degradatiezone. Topscorers: Schelvis 21, B; 17, Moinat 17. Leidse Studs met 10-1 geklopt Catwijck deelt punten in kustderby bij Noordwijk door Peter Klein vrouwenhockey - „We moeten ons op eigen kracht in veiligheid spelen", had coach Maurits Ei kenhout vorige week al gezegd. Alecto voldeed gisteren tegen Wageningen aan de opdracht De bezoekers uit Gelderland keerden met een 3-0 nederlaag huiswaarts. Degradatiegevaar met nog drie lager geklasseerde ploegen was er voor Alecto feitelijk niet meer. Coach Eikenhout wilde echter niet, dat de prolongatie van het overgangsklasserschap, door mindere resultaten van de con currentie bewerkstelligd zou worden. De Leiderdorpse for matie stond tegen Wageningen nog éénmaal op scherp. Binnen tien minuten viel de openings treffer via een tip-in van Daniel le de Goede. Alecto bleef onder leiding van de uitblinkende spelverdeelster Marlies van der Stel sterk doorspelen. De belo ning kwam pas in de tweede helft via opnieuw De Goede. Halverwege de tweede helft werd de eindstand bereikt door een strafbal van Frederique van Kauuwen. Voor de 'Leidse' eersteklassers stond weinig meer op het spel. Forescate verspeelde vorige zondag haar eventuele kans op een titel. Bij middenmoter Gou da kwam de formatie uit Voor schoten tot een 2-2 gelijkspel. Emilie de Neree scoorde uit een comer de 1-1. Mascha Kimman maakte twee minuten voor tijd de treffer voor de eindstand. Op de ranglijst kwam Room burg als tweede Leidse eerste klasser uit de bus. Tegen het be zoekende Dopie werd echter met 2-1 verloren. Martine Fluits- ma zorgde in de tweede helft voor de aansluiting, maar verder kwam de Leidse formatie niet De plek van Roomburg werd overgenomen door stadgenoot LOHC. De Leids/Oegstgeester formatie klopte in Dèlft het al weken geleden gedegradeerde, zwakke Hudito met 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Barbara Gardeniers en Ka rin van Rijn. Het duel tussen de twee mid denmoters in de tweede klasse, HC Alphen en Myra, eindigde met 5-0 in het voordeel van de bezoeksters. De kustderby in de derde klasse tussen Noordwijk en Catwijck eindigde in een 2-2 gelijkspel. Voor de thuisclub, die in de middenmoot vertoeft, stond er niets op het spel. Voor Catwijck was de inzet de theoretische kans op een kampioenschap, die door de draw meteen werd ingeleverd. Noordwijk kwam door treffers van Maureen As- selbergs en Maaike Steup op een 2-0 voorsprong. Een eind- sprintje met treffers van Hot- sche van der Horst en Sandra Bos bracht Catwijck weer langs zij. Derdeklas kampioen Aeolus liet bij en tegen Leidse Studs de teugels wel enigszins varen. De studentes wilden tegen de te rechte kampioen nog eenmaal laten zien minstens gelijkwaar dig te zijn. Uitslag: een bepaald geen bloedeloze 0-0. In de vierde klasse sloot Hisalis de competitie 2002/2003 af met een ruime 5-1 nederlaag bij kampioen Ommoord. (advertentie) Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872 door Peter Klein mannenhockey - Voor geen van de 'Leidse' mannenteams in de landelijke hockeycompetitie stond er gisteren nog wat op het speL Bij de stadsderby tussen Leidse Studs en LOHC handel de het alleen om de eer. Voor de studenten was die eer duidelijk niet weggelegd. De Leids/Oegst- gees'ter formatie won met liefst 10-1. Beide teams keken alvast naar komend seizoen. Het roem ruchte studentenhockey floreert in vele universiteitssteden, enkel Leidse Studs vormde enigszins een dissonant Het team kon dit jaar niet over voldoende (goede) spelers beschikken en werd reeds in de eerste competitie helft als de zekere degradatie kandidaat aangemerkt. Ook gis teren konden de studenten ab soluut geen vuist maken. Alleen de hatelijke nul verdween bij een 4-0 achterstand van het sco rebord. Koen van der Bogt nam de treffer voor zijn rekening. LOHC experimenteerde tegen deze willige tegenstander met het opstellen van enkele jonge talenten. „Met het oog op vol gend jaar", luidde de simpele verklaring van coach Peter van der Meer. „Deze jongens zijn met het Zuid-Hollands jongens team al landskampioen gewor den. Die wil ik volgend jaar bij de selectie halen. Op die manier creëer je een mooie mix van routiniers en jong talent." Adri- aan Kolff, Haico Smid en keeper Wouter Leeuwenburg weten zich volgend seizoen van een plaats in 'het eerste' verzekerd. Door vooral toch te blijven hoc keyen en niet in te zakken kon den Oswald Mattheussens, Derk van Viersen Trip (twee maal), Mark Reitsma, Joost van Hout (drie maal), Sander Vinkesteijn (comer) en Diederik Cam- phyuzen (twee maal) een of meer treffers achter hun naam bijschrijven. Alecto verdedigde in veen haar positie aan de van de middenmoot in dee klasse met succes tegen J ar Het werd een 5-3 overwin j Bij mst hadden de Leidi pers een 2-0 voorsprong comers van Tijmen Voeti nen vijftien minuten in det de helft stond Alecto echt weer met 3-2 achter. Ham Mosterd stelde vervolgens mas Beekman en andei Voet in staat te scoren. In eindsignaal maakte Evert uit een strafbal de bevrijd 5-3. Voor Pollux betekende het gelijkspel tegen Roomburg belangrijk puntje in de stn> he gen de degradatie. Dick Sprundel zorgde voor de Sebastiaan Sleebos voork vlak voor tijd, dat Pollux t). drie punten aan het matige Sr overhield. Het al gedegradeerde Fora kwam bij Gouda niet aal bak: 6-0 verlies. In de derde klasse wilde wijck het lot van Spijkeniss niet bezegelen. De kandi ijn voor de degradatie won met tij Het duel der middenmoten die Alphen en Rijswijk, eindigd een wedstrijd zomeravond fan key in een 3-1 zege voo tje; thuisploeg. Arthur Glorie, T ror ry Ras en spelend coach tim Houtkoop namen de doel! di ten voor hun rekening. De 'Leidse' vierdeklassers si hun competitie af met ee aa. lijkspel voor Alkemade en lev derlagen voor Voorhout t' n salis. Harry Seijkens met1 Üee treffers en Guus van Bol sci hielden voor Alkemade hei zoekende Reeuwijk op 3-3 ilir burgh passeerde Voorbod de de ranglijst door met 5-1uil halen. Tegen kampioen Vo b< had Hisalis geen echte kan> life Guus van de Padmos konii ivai annalen met het laatste Ii> te competitiedoelpunt. Ijes ie ol

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 24