Sensationele winst voor Alphense Boys AMATEURVOETBAL 'De naam mag dan verdwijnen, de historie niet' Hillegom sleept zich voort (Spanjaard' schenkt LSW '70 de zege Langeveld komt één tel tekort S7 Alphia blijft tegen De Postduiven steken op 1-1 maandag 12 MEI 2003 LFC speelt na 96 jaar zijn laatste competitiewedstrijd r Peter van der Hulst De Leidse Football Club ftde strijd definitief gestaakt. Belaidi scoort om kwart vier het laatste doelpunt de vereniging die opgaat in iwe fusieclub FC Boshui - Het samengaan met UDWS (HA is een onvermijdelijke om te kunnen overleven, gedachte maakt het afscheid Boshuizerkade deze zon- iddag wat draaglijker. Er bloemen voor de spelers in gtsvan tranen. „Als de club izou ophouden te bestaan sluit je voor je gevoel iets af. heb ik dat niet. Ik zie dit niet :n afscheid. Ik zie het als nieuw begin", zegt grens- Jhter en tweede penning- 1 ester van LFC Gerard Pie- l ibrink. sentimenten blijven uit. npwijk '92 wint dan wel met stelt daarmee de nacom- tie veilig, maar dat is alle- al voorzien. Al na twintig mi- m en zegt erelid en 'mister LFC' Flip Massaar: „Het blijft nog lang 0-0, normaal staan we al achter." De 84-jarige Leidenaar was twaalf jaar oud trien hij zich als lid bij de 'Kanaries' aanmeld de. Sinds de oprichting op 28 augustus 1907 zit de vereniging op dezelfde plek. „Hier tegen over was het Laantje van Noord- man. Daar was ook de ingang", wijst hij richting Haagweg. „De Churchilllaan was nog allemaal water." Dat niet meier LFC, maar FC Boshuizen de nieuwe bespe ler van de velden wordt, leidt niet tot overdreven reacties. „Moet ik dan gaan zitten huilen? Dat heeft toch geen zin", rea geert Massaar. „Gisteren vroe gen ze op een verjaardag aan mij of ik het dan niet erg vind. Tuurlijk. Maar als LFC mogen we blij zijn dat er nog clubs zijn die met ons willen fuseren." Massaar is vergroeid met de ver eniging. „Ik was tot mijn 42ste vrijgezel. Ik had toen niets an ders dan LFC. Ik was hier bij wijze van spreken elke dag", al dus het wandelendie geheugen van de vereniging. „Voor het Zil veren Molentoemooi moesten we zelfs kassa's op de Boshui zerkade neerzetten, maar welke club trekt er tegenwoordig nog 4000 toeschouwers. Niemand toch." In 1957 was dat wel anders. Massaar: „We speelden toen voor 8000 mensen tegen UVS. Het was de wedstrijd waarbij de lichtinstallatie, gemaakt van ou de trammasten, in gebruik werd genomen. Met VUC uit Den Haag waren we de enige die licht hadden." Het contrast met nu is groot. LFC telt nog maar vier senioren elftallen. Jeugd is er niet meer. Een fusie is de enige oplossing. „Natuurlijk is deze laatste wed strijd van LFC een dieptepunt. Maar het is nou eenmaal zo. Het is de laatste dag in het echte geel zwart, maar we blijven ge lukkig in het geel spelen en op hetzelfde complex. Ik blijf dus ook zeggen dat ik naar LFC toe ga. Het honderdjarig bestaan van de club gaan we gewoon Aderen. We maken daar een mooie reünie van." „Hadden we er maar twee of drie elftallen bij gehad dan had den we door kunnen draaien", mijmert voormalig selectiespe ler en bestuurslid Teun Eradus langs de lijn. Eradus, eveneens erelid, maakte als rechtsbuiten de glorietijd van LFC mee. De club kwam toen twee keer in de eerste klasse en veel langer in de tweede klasse uit. „Bij LFC - Roodenburg stonden 4000 man langs de lijn. Tegen Lugdunum idem dito. Het is heel droevig dat het nu over is. Ik zit al zo lang bij de vereniging, ik kan hier echt om treuren. Er is al leen geen weg terug. We moeten anders de boel sluiten", aldus de 72-jarige Eradus, die al zestig jaar lid is. „Je moet reëel blijven. De vaste lasten nemen toe en het leden aantal af. Iedereen ziet dat de fusie nodig is. De naam mag dan wel verdwijnen, maar de historie nemen we mee", zegt Piepenbrink. „We beginnen vol gend seizoen met jeugd, dames en senioren heel enthousiast aan een nieuwe competitie. Ie dereen zegt: "We kunnen nu op- nieuw beginnen, laten we het meteen goed doen'." Zelfs de meest verstokte LFC'er beseft dat. In de rust informeert Massaar naar de stand bij Bode graven - UDWS. Dat is belang rijker dan wat er op het veld van de 'Kanaries' gebeurt. Het eerste team van FC Boshuizen neemt immers de plek in van de hoogst spelende ploeg. Niets is dan mooier als UDWS er in slaagt om naar de derde klasse te pro moveren. LFC - Stompwijk '92 2-4 (1-1). 31. Droog 0-1, 45+5. Leon Wagemaker 1-1, 69. Droog 1-2, 83. Oudshoom 1-3, 85. Olyhoek 1-4,88. Belaidi 2-4 Scheids rechter Visser. Toeschouwers: 90. LFC: Smeele; Mejri, Kadies, Pavlic, Se rai (66. Mohammed Maatoug); Wilfred Wagemaker, Appie Maatoug, Rol (31. Hassan Maatoug); Van Bostelen, Leon Wagemaker en Cahib Belaidi. Stompwijk '92: Mooyman; Romijn, Van Santen, lanson, Olyhoek; Hen driks, Van den Bosch, Schrader; Droog, Van Hoogdalem (56. Oudshoom) en Belt (46. Van Emmerik) Het sportpark van LFC wordt komend seizoen bespeeld door de nieuwe fusieclub FC Boshuizen. Archieffoto: Henk Bouwman tweede klasse zondag - Alphen- se Boys heeft zijn kansen op pro motie naar de eerste klasse zon dag vergroot. De wijze waarop de ploeg van trainer Peter Wubben zaterdagavond Neptunus in ei gen huis versloeg was sensatio neel. Vlak voor tijd zette Alphen se Boys met een 3-2 zege in Rot terdam de eerdere 1-0 nederlaag recht. In de straf schoppenserie (11-10) hadden de Alphenaren uit eindelijk de langste adem. „Het was op voorhand al een lastig karwei. Neptunus is een ploeg met ambitie en namen", aldus Wubben. Met Romeo Wouden, Nico Jalink en Erik Tammer in de gelederen wilde Neptunus de weg omhoog in slaan. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht. Al na twee minu ten zette Jalink zijn ploeg uit een Amje trap op voorsprong. Dat maakte de opdracht voor Al phense Boys er niet gemakkelij ker op. De ploeg van Wubben kreeg wel de overhand, maar behoudens een schot van Wes ley Lancel op de paal bleven kansen uit Vijf minuten na rust maakte in valler Sjorensley Koffie uit een corner gelijk. Het leek een kwes tie van tijd voordat Alphense Boys afstand zou nemen. Toch hielp Patrick Pot de Rotterdam mers elf minuten voor tijd op nieuw aan een voorsprong. „Dan heb je meer hoop dan ver trouwen", aldus Wubben. Des ondanks gebeurde het onmoge lijke. Faisal Reingoud en Mark Feldmann brachten Alphense Boys in de laatste vijf minuten aan de leiding. De strafschoppenserie was zo mogelijk nog spannender. Na vijf penalty's van beide ploegen stond het 4-4. Koffie schoot als laatste op de paal. Daarna kwa men de overige spelers aan de beurt Na 22 penalty's was de tussenstand 10-10. Alfons de Kort legde als eerste voor zijn tweede strafschop aan en schoot de bal onberispelijk bin nen. Gerben Wijsman hield ver volgens zijn doel schoon. Alphense Boys komt in de vol gende ronde uit tegen VUC. Wubben: „Die kennen we nog uit de competitie. Voor ons is dat een moeilijke tegenstander. In het laatste anderhalve sei zoen hebben we vier keer verlo ren, waarvan drie keer tegen VUC. Maar de wedstrijd tegen Neptunus heeft onze ploeg het nodige vertrouwen gegeven." Is Alphense Boys na twee duels de sterkste, dan komt de ploeg op neutraal terrein uit tegen de winnaar van Excelsior '20 - DHC. De beste mag zich eerste klasser noemen. Neptunus - Alphense Boys 2-3 (1-0). 2. Jalink 1-0, 50. Koffie 1-1, 79. Pot 2-1, 85. Reingoud 2-2, 87. Feldmann 2-3. Al phense Boys wint strafschoppenserie met 11-10. Alphense Boys: Wijsman; Pecjinovic, Feldmann, Van Hattem, De Kruijf, Ver heul (65. Yachou), De Kort, Van Es (70. Boekestijn); Reingoud, Nolten en Lan cel (46. Koffie). door Simon Luybé hillegom - Nadat buurman Concordia al rechtstreeks ge promoveerd is naar de derde klasse, mag parkgenoot Hille gom het via de nacompetitie ook proberen. Gisteren werd een eerste stap(je) gezet. Tegen WZ werd het 2-0 maar echt makkelijk en oogstrelend ging het niet. Donderdag volgt de return in Zaandam. Deze hindernis zal het team van Wim van Marsber gen wel kunnen nemen maar daarna kan er geen wonder ver wacht worden van dit moege streden team. In het begin van het seizoen zet te Hillegom een slechte reeks neer en stond het op een plek voor degradatie. „Ja, uit de eer ste tien wedstrijden behaalden wij zes schamele punten. Het team werd daarna gewijzigd. Zo kregen enkele jongens uit het tweede en de A-junioren een kans, die zij gretig pakten. De puzzel viel in elkaar en de tAvaalf wedstrijden die volgden, lever den zeventwintig pimten op. Met een periodetitel tot gevolg. En nu willen wij dit 'toetje' ook pakken", vertelde Van Marsber gen vooraf. Dat het zover komt, lijkt niet erg waarschijnlijk. De inhaalrace in de competitie heeft duidelijk zijn tol geëist. De spelers ogen loom en daarnaast heeft dit team van Hillegom enkele dus danig zware spelers rondlopen, die vast niet tot de finale op 29 mei kunnen excelleren. Gelukkig voor Hillegom was WZ geen hoogvlieger. Ook die ploeg kende een wisselend sei zoen met een goede en een slechte serie. De Zaandammers zijn niet gevaarlijk geweest en Hillegom stelde er niet veel te genover. Een simpele breedte bal naar een medespeler was voor de meesten al te veel ge vraagd. De eerste helft was saai en slecht. Pas in de 72ste minuut werd het leuk. Na een klein opstootje kreeg het iets meer op de aanval gerichte Hillegom een vrije trap. Aanvoerder Johan Schniede- wind posteerde zich achter de bal en schoot rakelings naast. Drie minuten later was het wel raak. De jeugdige René Maat zag aan de rechterkant bij de cor- nervlag geen uitweg en legde de bal terug op Ramon Högemann. Diens voorzet bereikte Onno Koordes, die koppend de doel man kansloos liet. Het was een van de schaarse hoogtepunten. De comers van de verder on zichtbare Barry Kroszynski wa ren ook uitstekend maar een goedlopende aanval ontbrak. Toch zou het nog 2-0 worden met een kopie van de eerste goal. Nu was het Högemann vanaf de linkerkant die voorzet te. En weer was het Koordes met een kopbal die scoorde. De eerste hobbel werd genomen maar Van Marsbergen besefte dat het nog een lange weg zal worden. „Bij het betaalde voet bal wordt al geklaagd over een lang seizoen. Laat staan hoe amateurs zich half mei voelen. Dinsdag maar eens relaxed een uurtje trainen om nieuwe krach ten te verzamelen. Ik hoop wel dat de werklust dan weer terug komt, want de wil is er wel maar de conditie neemt zienderogen af." Dat Hillegom komend seizoen weer twee derby's mag uitvech ten tegen Concordia in de derde klasse lijkt vooralsnog niet erg zeker. wielrennen - Sebastian Lange veld heeft sterk gepresteerd tij dens de Heuvelland Tour. De getalenteerde junior uit Lisse won gisteren de afsluitende etappe van de meerdaagse we reldbekerwedstrijd, die onder deel uitmaakt van de Super Ca lendar. Hij verwees na 106 kilo meter de Sloveen Simon Spilak en de Deen Anders Lund naar de plaatsen twee en drie. Dit duo kwam met een achterstand van veertien seconden op de Aivinnaar in het Limburgse Klim men binnen. Met zijn jump waagde Lange veld een laatste poging om in het algemeen klassement in de topdrie te eindigen. Dat lukte hem net niet. De Heuvelland Tour werd een prooi voor Kai Reus. De Belg Gianni Meersman gaf negentien tellen toe op de Nederlander. Tom Stamsnijder en Langeveld - evenals Peter Ve- lits uit Slowakije (vijfde) - ver bruikten 32 en 33 seconden meer dan de nummer één. De Lissenaar dankte zijn hoge note ring niet alleen aan zijn zege. Hij legde een stevige basis tijdens de individuele tijdrit van zater dag. Evenals Reus liet hij 13 mi nuten en .43 seconden klokken. Meersman Avas over 9,8 kilome ter een tel sneller. Stefan de Kok, lid van H.S.K. Trias - Het Witte Kruis, finishte zaterdag in de P.W.Z. Zuiden veld Tour als vijftiende. De Bur- gervener had voor de stad-tot- stadwedstrijd over 180 kilome ter, waarvan het parcours tradi tioneel grotendeels door Duits land loopt, slechts vijftien se conden meer nodig dan de win naar. Pascal Hermes (Axa Cy cling Team) stond in Veenoord op de hoogste eretrede. Leide naar Bob van Winden was de zelfde dag knap de derde renner in het nieuwelingenveld, die in de Flevotour (80 kilometer) zijn wiel over de meet drukte. Wou ter de Groot (Hillegom) werd gisteren Aderde in een demy- wedstrijd voor junioren te Rot terdam. Zijn jongere broer Ri chard kwam zaterdag als zeven de over de streep tijdens de Ronde van Mijnsheerenland voor nieuwelingen. Esther Kor- tekaas uit Voorhout behaalde daar de Aderde stek in het criteri um voor junior-vrouwen. r Bas Pronk i ubrugge - De studenten van i V '70 maakten er al grappen M voorafgaande aan het eer- 4 nacompetitieduel tegen d ibrugge. Niels Knollema zou de Spanje zijn ingevlogen om I belangrijke duel te spelen. In lelijkheid was Knollema te- ni jekeerd omdat zijn stage in 1 ije was afgelopen. De inval- di «wees gelijk zijn waarde in te team met de fraaie winnen- reffer vlak voor tijd: 1-2. Ie nlijk had Woubrugge het et itscenario voor de wedstrijd II geschreven. Trainer Bram d itsma was vooraf geducht ir de tegenstander. „Als die vi len compleet zijn, krijgen wij vi heel moeilijk. In de eerste D ipetitiehelft was dat het ge in en wonnen ze van Kagia en ba lia. Nu zijn ze weer corn ea L Er is zelfs een speler uit V nje teruggekomen heb ik ge- Ze ird." Zijn collega-trainer n Mugge hield het fabeltje en ig in leven. „De voorzitter en an 1 wat mensen kwamen al Dï irme toe om te vragen of we sd ipleet waren", lacht hij. „Dat 51 amde ik Kennelijk zijn ze w pi bang voor een fit LSW. Ik I dat ujteraard niet de kop in de kken." lachen van Mugge was met blik op zijn selectie wel te rijpen. Met de afwezigheid Gerben Waasdorp, Joep ra, Maarten Wammers en ihi nis Hendriks was de spe- v groep verre van compleet. ir hij bereikte wel het ge- iste schokeffect door de te- Hander zand in de ogen te Dien. En de 'ingevlogen ijaard' bleek ook nog eens chwinnaar. r/ Ie eerste helft waren de stu- k ten oppermachtig. Vooral itsbuiten Zouhir Benguedda ikte indruk Met fraaie acties schoten dreef hij linksachter hijs van Ellinkhuizen tot hoop. Kansen waren er ook, ir Benguedda (achtereenvol- 1 s in het zijnet, naast en ge- e door doelman Dennis de 3 iken) Alphert Christina ee> ed door De Blanken) kwa- ;S'C n niet totscoren. Randy ttsma scoorde vlak voor rust voor Woubrugge. Met een '7 i afstandsschot knalde hij de M binnen in de linkerhoek rust kwam Woubrugge tot 'e. (ballen. Randy Buntsma a Dot weer van grote afstand, ar ditmaal pareerde doelman van Alem zijn inzet. Jurryt de s had tien minuten voor tijd ir grootste kans bij de thuis- eg. Vrij voor het doel schoot d recht op Van Alem af. LSW d ook van zich spreken. Ge- na de kans van De Vries K mi Christina in vrije positie, ar zijn schot ging voorlangs. Pminuten voor tijd kivam een T "zet van Rutger Waalkes op hand van Peter Buntsma. fwel er geen aanvaller in de it was, wees arbiter Nieboer v r de stip. „Belachelijk", ste trainer Buntsma na af- 1. Peter van der Broek profi le rde en schoot laag in de lin- '1* loek: 1-1. De aangeslagen ■j. 'bruggenaren kwamen de 'niet meer te boven. Invaller 'Uema bepaalde de eind- 'd op 1-2 na een indrukwek- desoio. ;u' [te ^gge - LSW70 1-2 (1-0). 41. R. 1-0, 84, Van der Broek 1-1 87. Knollema 1-2. Toe- 250. Scheidsrechter Nie- JJ* 1 *vgge: De Blanken; Loos, Van der «n, P. Buntsma, Van Ellinkhuizen; Broeke, Brunt (55. Troost), R. r. ®ia, De Vries (82. Schijf); Moliè re <67 Kesting), Molenkamp, idi j ^an Alem; Westrate, Blom, «r Burg (71. Bots), Van der Broek; ri1 Werenga (65. Knollema), Si- 'Sü «nguedda, Christina, Waalkes. pit 1-0, hchop), LSW'er Mark Janssen (rechts) vecht een duel uit met Woubrugge-invaller Erwin Kesting. Foto: Mark Lamers vierde klass.e zaterdag - Alphia kwam in de eerste ronde van de nacompetitie niet verder dan 1- 1 bij het Haagse De Postduiven. Een sterk begin A/an de Alphena ren leidde niet tot treffers. Na slecht uitverdedigen kreeg Al phia zelfs de kous op de kop (1- 0). Michael Hofhuis bracht zijn ploeg op gelijke hoogte. In de slotfase kreeg een van de spelers van De Postduiven rood, maar daar kon Alphia niet van profite ren. Zaterdag ontmoeten de ploegen elkaar opnieuw op sportpark De Bijlen. Hazerwoudse Boys kwam op ei gen veld tegen Wassenaar niet verder dan 1-1. De weerstand van het jonge Wassenaar was verrassend goed, vooral in de eerste helft. Het resulteerde in een 1-0 voorsprong door Boy Houtman. In de tweede helft kroop Ha- zerswoudse Boys uit zijn schulp A/vrat resulteerde in een treffer van Jan Sol. AM5Tii^:r.ur

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23