)ocos wint 9p punten' Harde klappen voor Voorschoten '97 op Houtrust AMATEURVOETBAL ylingen blijft verbazen UDWS domineert door sambavoetbal S6 Foreholte is uitgeschakeld FC Rijnland is de beste op de prairie maandag 12 MEI 2003 |g van voorpagina «in ten Berge Lens maakte gisteren haarfijn duidelijk yn Leidse verenigingen niet bij Haagse clubs worden «ld. Het tweede nacom pe el tegen Docos liep in bles- ij, toen Arjan Ciere vanaf ter de 3-3 scoorde, volledig hand. Nadat twee Lens de scheidsrechter hadden |gd, sprintte een gebles- Haagse speler het veld in arbiter aan te vliegen. Tij- et tumult werd ook de echter door een Lens-aan- r geschopt, waarna trechter Van Hoorn de jjd staakte. ichtcommissie zal deze litspraak doen over de vijf :en vergebleven blessure- 1 de eventuele strafschop- rks. Het eerste treffen ein- in 1-1. Het tumult ont- toen de scheidsrechter nadat Niek de Vries te- grond was getrokken, in (fase een strafschop toe- Lens-aanvoerder Brian haalde uit naar de naar ijzende arm van de leids- Mohammed Oulali sloeg iter vervolgens hard in de Van Hoom toonde de ondaars de rode kaart. De m yvan Ciere werd in eerste tie tegen de paal gescho- mi belandde via de rug Haagse doelman op- in de voeten van de mid- der, die nu wel raak Een loepzuiver doel- maar daar dachten ze in kamp heel anders )e"bal zou de keeper niet n geraakt en daarom had de bal niet voor de tweede g ogen toucheren. h ijd om er eens uitgebreid discussiëren was er niet, aangezien de vlam meteen in de pan sloeg. Van Hoom twijfelde na het geweld geen moment en besloot definitief te staken. „Ik heb vier gevallen van fysiek ge weld genoteerd en toen ik ook nog eens door een supporter werd aangevallen was de maat vol." Toch maakte de arbiter al les behalve een aangeslagen in druk. Ach, ik heb wel eens voor hetere vuren gestaan. Het zou niet iedere week zo moeten zijn, maar je blijft van het spelletje houden." Het geweld had op Docos een grotere impact. Materiaalverzor ger Charles Westgeest stond mi nuten later nog na te trillen en ook trainer Nico van der Salm sprak er schande van. „Waar zijn we toch mee bezig. Als het zo moet ga ik voortaan liever op zondag met vrouw en kinderen naar het Pan bos." Lens-voorzit ter Vergeer bood na afloop in de bestuurskamer zijn excuses aan voor de wanorde en zei intern maatregelen te zullen treffen. Je zou bijna vergeten dat er ook nog negentig minuten gevoet bald werd, waarin vooral Lens aantoonde over behoorlijke voetbalkwaliteiten te beschik ken. Vooral linksbuiten James Bility was een constante plaag voor André Devilee en stond aan de basis van alle Haagse treffers. Eerst bediende de kwik- zilvere aanvaller Farid Cijntje die doelman Jorrit Hermans ver schalkte met een stift. Het twee de doelpunt maakte Bility zelf en de derde treffer gunde hij zijn collega-aanvaller Dobias Hoogervorst. Docos had het er maar moeilijk mee. De Leide naars kwamen zelden aan goed voetbal toe, maar konden in de eerste helft wel tweemaal alleen voor de Haagse doelman ver schijnen. Niek de Vries en Sven Huigsloot lieten beiden na te scoren. Arjan Ciere brak vlak voor rust Docos-aanvaller Dennis Gallert passeert de Lens-doelman, maar zal de bal niet in het doel krijgen. Foto: Henk Bouwman de ban voor Docos. De midden velder krulde een vrije trap met veel gevoel in de kruising. Dit kunstje zou hij na de rust herha len, alleen nu hield hij de bal laag. Het laatste balcontact van Ciere werd uiteindelijk de aan leiding van de wanorde op en rond het veld. „Had ik die pe nalty maar niet moeten mis sen", aldus de uitblinker aan Leidse kant. Ciere wilde de schuld van het niet al te beste spel van zijn ploeg niet helemaal op het veld afschuiven. „We hebben nu eenmaal dit slechte veld, waar bijna geen goed voet bal op mogelijk is. Maar daar heeft de tegenstander ook last van." Het veld gaat binnenkort op de schop, zodat Docos de eventuele volgende wedstrijd op vreemd terrein moet spelen. Het veld van LFC lijkt de voorkeur te hebben van de Morsbewoners. Maar eerst zal de uitspraak van de tuchtcommissie worden af gewacht. Of Docos de resteren de vijf minuten en vervolgens de strafschoppenreeks nog gaat vol maken is de vraag. Dat Lens een forse straf tegemoet kan zien is zeker. Elftalbegeleider Jan Hen- zing had zijn conclusie na het hectische middagje snel getrok ken: „Docos wint op punten." Docos - Lens 3-3 gestaakt (1-2). 12. Cijntje 0-1, 38. Bility 0-2, 43. Ciere 1-2, 60. Hoogervorst 1-3, 64. Ciere 2-3, 90. Ciere (strafschop) 3-3. Scheidsrechten Van Hoorn. Toeschouwers: 300. Rode kaarten: 90. Linger en Oulali (Lens). Docos: Hermans; Devilee, Van den Heuvel, Van Marwijk, Buiting (60. Hen- zing); De Vries, Ciere, Nas; Huigsloot, Dubbeldeman, Gallert. ronde aanvaller Mourat Kassi doet aangifte van mishandeling van voorpagina man Leefmans en - Met tranen in de 3! at grensrechter Chiel Te- ai de bestuurskamer. „De r definitief mee", zei hij 3" De uit de hand gelopen ijd tussen Scheveningen Dischoten '97 (2-0) was de spreekwoordelijk i Zijn beslissing om bij ireede doelpunt van de f* ib zin vlag omhoog te - en snel weer naar bene- doen - leidde indirect tot antische vechtpartij. Met hotenaar Mourat Kassi imaamste slachtoffer. Hij moest met diverse hoofdwon den naar het ziekenhuis en hij gaat aangifte doen bij de politie. „Ik hoef je toch niet te vertellen hoe ik me voel. In het veld kreeg ik al opmerkingen als 'we bre ken je poten' en ze grepen het incident aan om massaal op mij af te komen. De clubs moeten hun aanhang in bedwang hou den en de KNVB moet goede scheidsrechters aanstellen. Al leen dén is zoiets te voorko men", aldus Kassi. Scheveningen moest een 2-0 achterstand goedmaken uit het eerste duel. De thuisploeg maakte vanaf de aftrap duidelijk daar met alle geoorloofde en ongeoorloofde middelen voor te strijden. Stevige tackles en klei ne geniepige overtredingen wis selden elkaar af. Voorschoten trainer Jan Zoetemelk had daar geen moeite mee. „Je gaat zo ver als de scheidsrechter het toe laat", verdedigde hij de oppo nent Het fysiek en verbaal stevige spel waar scheidsrecher Gloudi coulant tegen optrad, resulteer de in een overwicht voor Sche veningen. De technisch vaardige spelers voerden hun individuele acties regelmatig te ver door. Daarbij voorkwam keeper Da niël Green met een paar reddin gen een achterstand. Hij kon vlak voor rust niet voorkomen dat een afstandsschot via zijn handen voor de voeten van in valler Dennis Verdoes terecht kwam: 1-0. Na de wisseling zocht Voor schoten een kwartier lang de aanval met als belangrijkste ge volg dat Scheveningen van het doel van Green werd weggehou den. Daarna nam de thuisploeg weer het heft in handen. Het treffen werd grimmiger, met als dieptepunt een opstootje tussen Kassi en Scheveninger John Quelhorst Door een communi catiefout tussen grensrechter Chiel Terol en arbiter Gloudi werd niet Kassi maar teamge noot Mike Nikic van het veld ge stuurd. Desondanks bleef Voor schoten overeind in de resteren de speeltijd die Gloudi zonder aanwijsbare reden bijzonder lang rekte. In de elfde minuut van de blessuretijd scoorde Fer ry Keus de tweede treffer met het hoofd, al of niet in buiten spelpositie. „Ik vlagde heel kort omdat ik doorhad dat ik fout zat", verdedigde Terol zijn op treden. In de consternatie die volgde, duwde een aanhanger van Voorschoten de grensrechter te gen de vlakte. Dat was het sig naal voor Gloudi om direct het duel te staken en voor de Sche- veningse spelers en supporters om niet alleen de dader, maar ook alle andere Voorschotena ren klappen en schoppen te ver kopen. Het arbitrale trio was op dat moment al naar de kleedka mer gevlucht terwijl over het he le veld werd gevochten. De kloppartij was tien minuten la ter al beëindigd toen de politie arriveerde. De noodzakelijk ge worden strafschoppen om te beslissen wie een ronde verder gaat richting tweede klasse, wer den niet meer geschoten. Het bestuur van Voorschoten maak te bekend maatregelen te zullen nemen tegen de aanstichter. „Het is schandalig", oordeelde Zoetemelk die een rode kaart kreeg omdat hij bij het verlaten van het veld arbiter Gloudi bele digde. „En wat moeten we nu? Penalty's schieten op neutraal terrein? Met mijn besluit om te stoppen als trainer krijg ik steeds minder moeite." Scheveningen - Voorschoten '97 2-0 (1-0). 37. Verdoes 1-0, 90+11 Keus 2-0. Toeschouwers: 200. Arbiter: GloudL Rood: 90+2. Quelhorst (Scheveningen) en Nikic (Voorschoten '97), 90+13. Zoe temelk sr. (Voorschoten '97). Voorschoten '97: Green; DuPre, Koek, J. van Veen, Vrolijk (90+5. Vrolijk); Van Vliet, Spiegeler, V. van Veen, Van Driel; L. van Veen (51. Nikic), Zoetemelk (83. Kassi). V hum Teylingen versloeg ,e« ohet Goudse Donk op ei- ld met 1-0. De zege kreeg niet cadeau en zenu- 1 peelden de roodzwarten tijd parten. Doelman Edink kreeg in dit hecti- uel de handen op elkaar p Sassenheimse aanhang. ijiDeen redde hij op een sa van dichtbij, ook een ard ingeschoten penalty sn van de Gouwenaren 3p Leiderdorper vlak voor '(Q schadelijk te maken. u ag Mark van der Vlugt p gistermiddag een uitste- opwedstrijd en hij leidde 33; im naar de winst. Na een aaie bewegingen schoot 1-0 binnen. Donderdag- verdedigt Teylingen de ong in Gouda. Mochten tmu enheimers daarin slagen ;v-.! icht FC Rijnland als nieu- (Le Pnstander in de tweede m fan de nacompetite. strijd tegen degradatie uit de klasse deed ASC goede De Oegstgeestse ploeg )e» 'Pt 4-1 van GSV uit Gou- teii uit het tweede elftal te- ]e taalde routinier Martin anen speelde een hoofd- ASC. Van Zaanen nam sa- net aanvaller Sander de [Pt elftal op sleeptouw. De derf naa^e doelpunten, ,eó anen en Pieter de Roode s kn ieder een keer. Als ht*lS nrï.a8 de voorsprong vast ere# blijft de club vierdeklas- Leidenaars hebben geen kind aan Bodegraven: 6-2 Een speler van DONK (rechts) wordt door een Sassenheimer in gesprongen. Foto: Mark Lamers. de rug door Charlotte de Meyere bodegraven - Op papier zou het een spannende beslissingswedstrijd zijn, maar spannend was het in Bodegraven geen minuut. Na afloop van het eerste duel tussen UDWS en Bodegraven was vriend en vijand het eens: de 6-2 zege voor de Leidenaars was terecht. UDWS won op snelheid, inzet, techniek en voor al op slimheid en heeft een forse stap ge zet op weg naar de derde klasse. De opdracht van trainer Per Crispijn was simpel: 'laat Bodegraven maar komen, wij spelen op de counter'. Bodegraven was duidelijk bang voor de spitsen Mourat Mokhtafa en Sandley Tokaay. Vier verdedigers namen het op tegen het aanvallende duo. Dat die angst niet on gegrond was, bleek wel uit de productie. Samen waren Mokhtafa en Tokaay goed voor vijf van de zes Leidse treffers. Vooral Tokaay was ongrijpbaar voor de trage Bodegraafse achterhoede. Zijn gegoochel leverde veel hoogtepunten op/ De eerste kans van de wedstrijd was voor Bodegraven. Spits Nick Boelen had zijn ploeg op voorsprong kunnen brengen, als hij wat zorgvuldiger ingeschoten had. UDWS ging scherper spelen en sneller combineren. Na tien minuten leverde dat een verdien de voorsprong op. Yousef Bourazma pro fiteerde van Bodegraafs balverlies: 0-1. Binnen tien minuten kreeg tokaay twee goede kansen, maar de spits is net her steld van een blessure en miste duidelijk nog wedstrijdritme. Na een goede actie van Tokaay hoefde Mokhtafa alleen maar zijn voet tegen de bal te zetten om voor de 0-2 aan te tekenen. Nog geen twee mi nuten later was het weer raak. Bodegra ven had net een nieuwe aanval ingezet, toen de bal voorin verspeeld werd. Drie razendsnelle passjes leidden de bal naar Mokhtafa, die goed afrondde. Na de 0-3 ging het even mis, vond Cris pijn. „De jongens gingen té driftig op zoek naar een volgende treffer. Ik wilde Bodegraven laten aanvallen en wachten totdat zij de fout in gingen. Maar we ro ken bloed en misten de rust om te wach ten." De thuisploeg was met Tenno van het Hoog dichtbij een goal, maar de spits miste vorm. Hattrick In de tweede helft pakte de fusieclub het beter aan. Een goede actie van Bourazma leidde net niet de vierde Leidse treffer in. Die kwam op naam van Mokhtafa, die daarmee goed was voor een hattrick. Bo degraven speelde uit armoede achterin even één op één. De technisch vaafdige en vliegensvlugge Mokhtafa rook zijn kans en glipte voorlangs. Vlak daarna ver liet hij het veld. „Hij heeft last van zijn lies. We spelen donderdag de return, dus het leek me verstandiger Mokhtafa even rust te gunnen", legde Crispijn uit. Tokaay nam de rol van scorende spits over. Hij profiteerde van een verdedigen de blunder aan Bodegraafse zijde (0-5). Vijf minuten later deed het machteloze Bodegraven dan eindelijk wat terug. Boe len kreeg de bal in z'n voeten gespeeld na een slechte uittrap van sluitpost Vincent de Reede en aarzelde niet. Hij schoot on houdbaar in de lange hoek. Even later moest De Reede bij een comer zijn eerste serieuze redding verrichten. De 1-6 kwam ook op naam van Tokaay: bij een break sprintte hij de ruimte in en schoot onhoudbaar binnen. Zwak moment Bodegraven had het laatste woord. Een vrije trap van de ingevallen aanvaller Olaf Oldenburg ging dwars door de muur en schoof tussen de benen van De Reede het doel in. „Dat was een zwak moment van hem", bekende Per Crispijn. „Als je 89 minuten niks te doen hebt, kan ik me wel een beetje voorstellen dat je niet honderd procent scherp bent. De bal mag niet door die muur heen, maar de keeper zag hem te laat." UDWS verdedigt donderdag op eigen veld de voorsprong. Crispijn: „Het moet raar lopen, wü dat nog misgaan. Ik ver wacht dat we volgend weekeinde tegen Meerburg spelen voor een plek in de der de klasse. Bodegraven is een gelopen koers." Bodegraven - UDWS: 2-6 (0-3). 11. Bourazma 0-1, 34. Mokhtafa 0-2, 36. Mokhtafa 0-3, 57. Mokhtafa 0-4, 65. Tokaay 0-5, 72. Boelen 1-5, 86. Tokaay 1-6, 92. Oldenburg 2-6. Scheidsrechter Looge. Toe schouwers: 150. UDWS: De Reede, Nino Poulina, Foetzi, Salah, Rocky Poulina (76. Lamidi), Mousari (71. Smith), Borst, Aroussa, Bourazma, Mokhtafa (64. Ben Ais- sa), Tokaay. derde klasse zondag - Door een 2-1 nederlaag tegen Den Hoom is het seizoen voorbij voor der-, deklasser Foreholte. Het eerste duel op eigen veld eindigde in 1 - 1. De Voorhouters hadden na.- het tweeluik desondanks het ge voel over het beste team te be-,, schikken. Gisteren was Forehol te vooral in de beginfase op' dreef. Toen liet de roodwitte for matie een aantal kansen onbe nut Een verdedigingsfout, twin tig minuten voor tijd, vormde de inleiding voor het verlies. Frank van Aartrijk gaf met zijn rake kopbal niet veel later zijn ploeg weer hoop, maar daar bleef het bij. door Maarten Dekker leiden - Een paar uitgekiende* aanvallen, een flink arsenaal aan* tijdrektrucjes en een goede kee per waren toereikend voor FC Rijnland. De Leidenaars bereik ten gisteren verdiend de volgen-, de ronde van de nacompetitie, door Bemardus met 1-0 te ver slaan. Goed voetbal hadden ze daar niet eens voor nodig. Wat dat, betreft trokken de spelers moei teloos de lijn door die ze zeven dagen eerder hadden ingezet. In Hazerswoude-Rijndijk eindigde* het eerste deel van het tweeluik vorige week in 2-2. Voor het ver-' volg op die slappe vertoning gold gisteren ten minste één ex cuus: de staat van het veld. Het,, is een raadsel hoe de gemeente Leiden het presteert om een egaal grasveld in een paar maanden te laten verworden tot een dorre, hobbelige prairie zo als die momenteel langs de- Smaragdlaan ligt. In zo'n woes tenij kunnen de intenties nog zo goed zijn, verzorgd voetbal is er tot mislukken gedoemd. Daarom moest de wedstrijd het vooral hebben van inzet en doorzettingsvermogen, precies de facetten van het spel waar- aan het in de eerste ontmoeting^ ontbrak. Dit keer was het iets' beter, al bleven duels op het scherp van de snede uit. Scheidsrechter De Bruijn voncL het toch nog nodig om twee keer een gele prent te geven, voor behoorlijk bescheiden overtredingen. De enige keer dat het er wel' hard aan toe ging, bleven de kaarten merkwaardig genoeg op zak. Vijf minuten voor tijd ont stond een opstootje, nadat Rijn land-voorzitter en gelegenheids verdediger Wim Pikaar onderuit was geschopt door de assistent- trainer van Bemardus. Die was kennelijk geïrriteerd door de sli ding waarmee Pikaar de bal over de omheining schopte, geheel passend binnen de tijdrekstrate- gie van de Leidenaars. Voordat Pikaar weer op zijn benen stond, was de Bemardus-assis- tent al aangevlogen door een handvol Rijnland-sympathisan ten. Toen de rust was weergekeerd, werd nog vijf minuten doorge speeld, zonder dat de voor sprong van Rijnland in gevaar kwam. De Leidenaars waren halverwege de eerste helft aan de leiding gekomen, door een' knappe goal van Gert-Jan Schel lingerhout. Hij schoot de bal met buitenkant links langs Ber- nardus-keeper Joost van der Werf, na een slim passje van Marco Verplancke. In het restant van de wedstrijd was Bemardus vaker in balbezit dan Rijnland, maar de ploeg van scheidend trainer Fokke van dei1 Reijd kon dat overwicht niet omzetten in kansen. Bas van der Zon werd twee keer gevaarlijk. Voor rust stuitte hij op de benen van Arwin Akse, die goed de korte hoek afdekte. Ook Van der Zons kopbal in de tweede helft werd knap gepareerd (Aoor de korfballer annex keeper. Omdat Rijnland meer en betere kansen had, was de overwin ning verdiend. Vlak na rust raak ten de Leidenaars twee keer de lat. Eerst schoot Marco Ver plancke keihard tegen dwarslig ger en vijf minuten later botste een kopbal van Schellingerhout via de zandvlakte tegen het alu minium. FC Rijnland - Bemardus 1-0 (1-0). 22, Schelüngerhout 1-0. Scheidsrechten De Bruijn. Toeschouwers: 350. FC Rijnland: Akse; De Jager. Wassink, Pikaar, Röling; D. Verplancke (47. Ben- ning), Buyn, J. Verplancke; M. Ver plancke, Storsbergen, Schellingerhout (72. Pilipovic). Bemardus: Van der Werf; Koning, Ba telaan, Buitelaar, P. de Boer; De Groot, Van Mil, De Roo; De Klerk (80. Van der Mey), S. de Boer (61. De Brabander), Van der Zon.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21