Vogelpest leidt tot surseance slachter Spectaculaire aanbiedingen op de nieuwe Kia Rio! <30 BINNENLAND 2 8.995,-! Werkstraf juwelier na schietpartij De Rio Smash met gratis extra's t.w.v. 750,- De Rio Senza vanaf De Rio Ice met gratis airco t.w.v. 1.095.- 'Overheid laat pluimveeverwerker vallen' 'Loco' schiet zes pauwen uit boom Cn gehoord k Mink K. 5 - Officier van justitie jeeft gisteren voor het hof in Den Haag ge- het proces tegen de Wise 'topcrimineel' )at bevestigde een erster van het open- listerie (OM). Mink K. - e jaren negentig infor- or verschillende inlich- isten. In 1998 sloot tl met Teeven, waarin iel de garantie kreeg houding. moskee idhoven' - De al-Fourqaan i Eindhoven is een ra vennest en moet stelt WD-Kamerlid li Kamervragen aan *Remkes (binnenlandse ok de activiteiten van 6 moskee verbonden jal-Wafq al-Islami at hem betreft wor- ct. Hij noemt de 'zeer ongewenst'. Zo rolgens eerdere be- ingen imams van de noslimjongeren wer- Jde jihad. vrijdag 9 MEI 2003 kornhorn/gpd - Pluimveecon cern Storteboom heeft al zijn 1050 werknemers naar huis ge stuurd en surseance aange vraagd. Het bedrijf is in ernstige problemen geraakt door de vo gelpest waardoor er niet genoeg kuikens meer zijn om te slachter De directie hoopt op een door start en vindt dat de overheid steun moet verlenen. umentale srij in as - Een felle brand travond in De Meem monumentale woon- in een ruïne veran- bewoners bleven on- De boerderij met rie- 1 Tvas onlangs volledig e ^erd. De brandweer van het gebouw i te houden. De schade ;,5 miljoen euro. Vol- woordvoerder hoeft hjerij daarom niet als te worden beschouwd, is nog onbekend. ^gangers arantaine - Studenten en mede vestigingen van de ;eschool in Oost-Ne- bij terugkeer uit in dagen in quarantai- laatregel is bedoeld om lelijke verspreiding van Sijke SARS-virus tegen Êaxion Hogeschool t binnenkort drie stu- 1 Brug uit China. Zij wor- dagen lang onderge- i een woning die zij "~|en verlaten. Storteboom heeft een slachterij in Komhom met driehonderd werknemers en twee slachterij en op de Veluwe en is daarmee de grootste pluimveeverwerker van Nederland. De slachterijen in Putten en Bameveld liggen al stil sinds het begin van de vogel pest, die in Kornhorn werkte op een lager pitje door maar moest gisteren de productie ook stil leggen. De directie was al weken in on derhandeling met het Britse concern 2 Sisters voor een over name. „Dat duurde eigenlijk veel langer dan we wilden, 2 Sis ters vond de situatie door de vo gelpest te onzeker", zegt Storte- boom-woordvoerder Johan Vis ser. „Woensdagmiddag is 2 Sis ters definitief afgehaakt. Wij hebben daarop besloten surse ance aan te vragen. We hopen nu samen met een bewindvoer der, die hopelijk snel door de rechtbank wordt aangesteld, de zaken goed op een rijtje te krij gen." Visser hoopt dan na het week end duidelijkheid te hebben over hoe het verder moet met het concern. Daarbij wordt ook gedacht aan ovemamepartners waaronder toch nog 2 Sisters. De vakbonden vinden dat de overheid het concern steun moet verlenen om de werkgele genheid veilig te stellen. Volgens Visser heeft het bedrijf met die vraag al meerdere malen tever geefs bij de overheid aange klopt. „Daar zijn wij erg teleurgesteld over. Storteboom is een bedrijf van 99 jaar oud, wij hebben al die jaren enorm veel belasting betaald. De primaire sector, de pluimveehouders zelf, krijgen wel steun maar wij moeten ons zelf maar zien te redden." Bij het Duitse Viersen, vlak over de Nederlandse grens, is zeer waarschijnlijk ook vogelpest uit gebroken. Op het verdachte bedrijf in het plaatsje Schwalmtal worden daarom 32.000 mesthaantjes af gemaakt, zo hebben de veteri naire autoriteiten gisteren ge last. Zekerheid kan pas over een week worden gegeven. 'Vonnis is hart onder riem voor hele branche' In het Brabantse Neerkant krijgen hobbyboeren kratten om hun pluimvee in de stoppen. Daarna worden de dieren geruimd. Foto: GPD/Ton van de Meulenhof breda/gpd - Een Tilburgse juwe lier is gisteren veroordeeld tot een werkstraf van 200 uur voor de mishandeling van een over valler en illegaal wapenbezit. Bovendien is hem een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden opgelegd. Voor het schieten op de twee gewa pende overvallers, van wie er la ter één overleed, heeft hij te recht een beroep gedaan op noodweer. Twee weken geleden verweet het openbaar ministerie (OM) de juwelier na de overval niets over de schietpartij tegen agen ten te hebben verteld. Mede daardoor zou de 26-jarige over valler uit Amsterdam zijn over leden. De eis van twee jaar cel straf was op deze afweging ge baseerd. Volgens de rechtbank hoeft een verdachte niet mee te werken aan zijn eigen veroordeling. Daarom had hij het recht om te zwijgen over het feit dat hij op beide overvallers had geschoten. De winkelier had echter, zo oor deelde de rechtbank, wel de morele plicht om te melden dat de overvaller gewond was. Ze noemt de handelwijze van de juwelier 'moreel verwerpelijk'. Het is nog niet bekend of het openbaar ministerie in hoger beroep gaat. Bij de overval op de juweliers zaak in de Tilburgse binnenstad werd in februari vorig jaar voor 250.000 euro horloges en siera den buitgemaakt. Twee gewa pende overvallers drongen de zaak binnen en dwongen de vier aanwezige personen op de grond te gaan liggen. De juwe lier schoot vervolgens op een van de mannen. De 26-jarige Amsterdammer raakte ernstig gewond en overleed later. Het vonnis is een 'hart onder de riem' voor juweliers in Neder land die steeds meer met ge weld geconfronteerd worden, stelt advocaat Milo van de juwe lier. „Het vonnis geeft duidelijk aan dat er met succes een be roep kan worden gedaan op noodweer", stelt Milo. „Dit was een brute gewapende overval. De reactie was navenant. Schie ten mag alleen als er geen lich ter middel is om een einde te maken aan de (levens) bedrei gende situatie." Enerverende jacht: rum in pluimveevoer thorn - Loco-burgemeester M. Corbey (CDA) van het Midden-Limburgse plaatsje Thom heeft gis teravond zes pauwen uit een boom geschoten. De pauwen zaten daar in de tuin van een inwoner van Thom. De Algemene Inspectiedienst (AID) van het minis terie van landbouw had de hobbyboer 's middags gesommeerd zes pauwen en een loslopende gans voor negen uur 's avonds op te hokken. Hij kreeg de pauwen echter niet tijdig te pakken, waarop hij de loco belde, die de beesten uit de boom schoot. De hobbyboer had de hele middag geprobeerd de beesten te vangen door rum in het voer te gieten. Een gans kiepte daarvan om en kon gevangen worden, maar de pauwen lieten zich niet vermur wen en vlogen een boom in. Om te voorkomen dat hij een boete van 990 euro moest betalen als de AID terugkwam, riep hij de loco-burgemeester te hulp. Die haalde een flau- bertgeweer uit de kast en ging op jacht. Toen de loco op de pauwen begon te schieten, werd hij naar eigen zeggen voor dierenbeul uitgescholden door toevallig passerende wandelaars. De AID heeft de dode pauwen vervolgens meegenomen ter vernietiging. Corbey noemt de eisen van het ministerie van landbouw een 'gekkenregeling'. De tuin van de hobbyboer bij de Turfkoel ligt op geen tien meter van de Belgische grens. Aan de andere kant van die grens wemelt het van de pauwen die dagelijks neerstrijken bij de hobbyboer. „Degene die het land heeft waar de pauwen neerstrijken, is aan sprakelijk en moet de beesten ophokken", zegt Corbey. „Dus vandaag kan ik het geweer waar schijnlijk weer uit de kast halen, want dan zitten er gegarandeerd weer nieuwe Belgische pauwen in de bomen." Hobbyboer start bodemprocedure De familie Oosterbaan in Hoevelaken begint toch een bodemprocedure tegen de Staat der Nederlanden. Woensdag verloor de familie een kort geding tegen minis ter Veerman van landbouw dat was aangespannen om de ruiming van de kippen, gan zen en haan Kwak van Oos terbaan te voorkomen. De dieren moesten dood wegens de vogelpest. Advocaat Van der Goen van de familie zei direct na de uitspraak van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven dat verdere juri dische stappen moeilijk zijn omdat een bodemprocedure veel tijd kost. centrale portiervergrendeling met afstandsbediening achterspoiler lederen stuur en pookknop stootstrips speciale Smash badge 58 Veilig, comfortabel en zorgeloos rijden in een ruime sportieve gezinsauto met 3 jaar garantie. Dat alles is van toepassing op de nieuwe Kia Rio, dé gezinsauto van dit moment. Dat de Rio ook de meest comfor tabele auto in zijn klasse is, blijkt wel uit zijn rijke standaard uitrusting. Zo is de Rio 1.5 LS Ice al voorzien van stuurbekrachtiging, elektrische raambediening voor en achter, dubbele airbags, centrale portier vergrendeling, elektrisch verstelbare en verwarmbare buitenspiegels en zijn de bumpers én spiegels in de carrosseriekleur meegespoten. Tijdelijk krijgt u op de Rio Ice gratis airconditioning (t.w.v. 1.095,-)! Standaard is ook 3 jaar volledige garantie, 3 jaar road assistance en ook nog eens 6 jaar carrosserie garantie. De Kia Rio is tijdelijk ook nog eens bijzonder scherp geprijsd: de Kia Rio 1.3 RS Senza is er al vanaf 8.995,-! U kunt ook kiezen voor de uiterst scherp geprijsde Rio 1.5 LS Smash 12.495,-) met vele gratis extra's t.w.v. 750,-. Nog geen keuze kunnen maken? Dan biedt Kia ook nog eens één jaar lang gratis uitgestelde betaling: koop nu, betaal in 2004 (m.u.v. de actiemodellen)*! Ga nu naar de Kia-dealer, of kijk voor meer informatie op www.kia.nl. De voorraad is beperkt! NOORDWIJKERHOUT Autobedrijf Kleverlaan, Gieterij 2, 0252-373724 VOORSCHOTEN Garage Vlietwijk, Van Beethovenlaan 67, 071-5614455 Verkoopprijzen incl. BTW/BPM, excl kosten deel I en II, verwijderingsbijdrage, metallic lak en rijklaar maken 'Financiering is op basis van de gebruikelijke financiermgsvoorwaarden van Kia finance (toetsing en registratie bij B K R. te Hel). Maximaal rentevrijbedrag is 5.000.- Vraag uw dealer naar de voorwaarden model bevat opties tegen meerprijs Gemiddeld verbruik volgens 1999/100/EEC: 7,01/100 km -11 op 14.3 km tot 9,11/100 km - 11 op 11,0 km - C02-uitstoot van 185 g/km tot 215 g/km Acties zijn geldig tot en met 31 mei 2003. Acties gelden niet in combinatie met elkaar of met andere acties E-MAIL INFO@KIA NL. INTERNET WWW KIA NL

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 5