'Geen clubs laten degraderen' SPORT Openhartig verhaal van de nationale pispaal Alle ogen in Giro op Mario Cipollini gericht Martin Verkerk naar kwartfinale in Rome Bestuur ADO mijdt Deventer uit protest Team Coast weer uit competitie genomen Graafschap-preses dreigt met inschakelen Europese Commissie urbier weg Heerenveen (NVEEN - Zestigvoudig in- itional Wim Suurbier ver- aan het einde van het sei- ibij Heerenveen. Beide jen besloten in goed over- et eenjarige contract van pd-Ajacied niet te verlen- Kowel de Friese club als bier zelf was niet tevreden £ijn rol bij het eerste elftal, jjormalige verdediger werd ijaar aan de technische begevoegd om de hoofd- it meer uitstraling en baarheid te geven. In de kwam daarvan echter terecht. Miingen krijgt joo euro incen - De KNVB heeft FC ingen een schadevergoe- van 15.000 euro toegekend je gemaakte kosten rond jelaste thuiswedstrijd te- tAC Breda. Dat is 3000 eu- nder dan het bedrag op de ing die de Groningse club le voetbalbond in Zeist estuurd. Het duel kon op ril niet doorgaan, omdat ioor een griepvirus geen ;entatief elftal op de been rengen. De KNVB verleen- Bredase club twee dagen le wedstrijddatum uitstel, ip diende FC Groningen diadeclaim in voor de ge kosten. icek speelt t. Pölten iberc - Richard Krajicek in het Oostenrijkse St. ivoor het eerst in bijna naanden weer een tennis- ioi. De Muiderberger in de Miami Intematio- maart voor het laatst in Hij noemde zijn Ameri- e trip gisteren op zijn e 'tamelijk desastreus'. i-Wimbledonkampioen lama geen motivatie om reeks op gravel te begin- ij vierde vakantie, keek d, fietste veel en ging tui- St. Pölten, vanaf 19 mei, voorbereiding op het slam van Roland Garros. doener redt npia's Tour ienburg - De 51ste Olym- our begint 17 mei in Ós- echt. Een anonieme wel- r redde Olympia's Tour en jaar. Het financiële ivan de oudste Neder- rittenkoers was volgens iter Wim van Drunen gelrechte ramp'. Nadat unen 66 bedrijven per- k had aangeschreven, een bedrijf dat anoniem te blijven de ronde. Het schema werd gisteren enteerd. Negen etappes, nnen in Ossendrecht en md door het Limburgse land in Buchten. «wielrennen uttgart «t - De wereldkampi- appen wielrennen op de rorden van 30 juli tot en ugustus in Stuttgart ge- l De titelstrijd was aan- jk toegewezen aan de estad Shenzhen. Van- e longziekte SARS nam erfederatie UCI de orga- terug om deze in Duits- ïder te brengen. Ver- ide landen hadden al Dndigd het WK in China otten wegens gèvaar gezondheid van de den. delenstrop i handbalsters - Een grote groep prs van het nationale plteam kampt met een luid van ten minste enke- fcnden guldens per per- Is gevolg van deelname paandelenleaseplan. Het pnds Handbal Verbond (probeert vandaag een jng te vinden. Het aande- jecontract is vijf jaar gele- Jor het NHV afgesloten yds Bank. Voor iedere in- fonal is maandelijks vijftig ipremie (rente) gestort •bedoeling hen - ver fde op stijgende aande den - een lucratieve bo- *iet vooruitzicht te stel- jlverhaal is bekend: de pen jaren daalden de fcnkoersen. mer Jansen oplopers 1 wis - Gérard Jansen en Tsjizjov hebben zich in e ronde van het WK n bij de koplopers Ron I ns en Aleksandr Geor- foegd. Jansen en Tsjizjov gisteren respectievelijk dn Andall en Dul Erde- Het kwartet leiders ht punten, één meer achtervolgers. Tot de groep behoren onder i 'de Nederlanders Rob 'Ton Sijbrands. Kees heeft zich bij de ach- 1 lnde groep gevoegd "zege op Gantwarg. vrijdag 9 mei 2003 rome/anp - Martin Verkerk heeft zich gekwalificeerd voor de kwartfinales van de Masters Series in Rome. De Alphense tennisser versloeg gisteren in de derde ronde de Fin Jarkko Nie- minen in twee sets: 6-0 6-3. De 24-jarige Nederlander haalde voor het eerst de laatste acht in een Masters Serie. „Ik noem het niet een wonder, maar het bete kent wel heel veel voor mij", sprak hij na afloop. Verkerk overklaste Nieminen met zeer overtuigende cijfers. De Fin, die vorig jaar in Turku al van Verkerk verloor in een Davis Cup-wedstrijd die er niet meer toe deed, stond bepaald niet als kleine jongen op de baan. Hij haalde per slot van rekening de derde ronde nadat hij vorige week verliezend finalist (tegen de Zwitser Roger Federer) was. Tegen Verkerk fungeerde Nie minen als kanonnenvoer. De aces en backhandvolleys van zijn 1.90 meter lange tegenstan der vlogen hem om de oren. Achteraf vond Verkerk zichzelf niet zo goed als tegen Roddick. „Ik serveerde iets minder. Het weer was ook anders en ik voel de de bal anders. Mijn slagen van achteruit waren wel weer beter dus dat compenseerde weer." De 21-jarige Filippo Volandri bedankte de wedstrijdleiding voor de verkregen wildcard met een kwartfinaleplaats. De Itali aan, woensdag sterker dan Rae- mon Sluiter uit Rotterdam, ver raste gisteren met winst in de derde ronde op de taaie Tsjech Radek Stepanek: 6-3 6-4. doetinchem/anp/gpd - Derk Haank blijft zich opwinden over de financiële ellende in het betaalde voetbal. De voorzitter van Doetinchemse eredivisieclub De Graaf schap is van mening dat er dit seizoen als een soort overbruggingsjaar geen enkele club uit de hoogste klasse van het betaal de voetbal zou moet afdalen naar de eer ste divisie. Zijn voorzet komt voort uit de onvrede dat veel clubs met financiële pro blemen, zoals NAC Breda, Vitesse, FC Utrecht en FC Twente, met succes een be roep op lokale overheden hebben gedaan om steun. De preses van de belangrijkste tiekandidaat in de eredivisie vindt het een schande dat veel clubs in het betaal de voetbal door grote financiële proble men hun heil hebben moeten zoeken in gemeentelijke steun. En daar ook vaak gehoor vinden. Eerder verklaarde hij al te overwegen naar de rechter te stappen om een mogelijke degradatie aan te vechten. De KNVB, als overkoepelende organisatie, toonde zich toen al niet on der de indruk van het dreigement. Haank ziet de steun van gemeenten - in zijn ogen subsidies - als oneerlijke con currentie. „Sommige clubs geven te veel uit. Ze hopen op een transfer, een won der of de gemeente. En dan praat je niet over 100.000 euro. De Graafschap is ge zond. Dat maakt het soms pijnlijk." Haank overweegt de Europese Commis sie in te schakelen om op die manier de overheidssteun te laten onderzoeken. Joop Atsma, lid van de Tweede Kamer namens het CDA, heeft er een hard hoofd in dat de Europese Commissie goedkeuring verleent aan het reddings plan voor het in financiële nood verke rende FC Utrecht. „Hoe je het ook wendt of keert, dit is gemeentelijke steun", zegt hij. En dat mag niet, volgens de Europese mededingingswet. Het leidt tot oneerlijke concurrentie. „Of het nou links- of rechtsom is, direct of indirect, de ge meente Utrecht verleent steun aan de club", stelt Atsma. „Het zou me niet ver bazen als de gemeente wordt teruggeflo ten door Brussel en dan gaat het hele plan niet door." Dat in Utrecht wordt geroepen dat de ge meentelijke betrokkenheid minder is dan in andere steden (Breda, Enschede en Arnhem), noemt Atsma geen argument. „Geen enkel saneringsplan is nog ge toetst, dus het kan best dat iedereen het in Brusselse ogen verkeerd heeft gedaan. Dat is nu nog moeilijk in te schatten, want er is amper jurisprudentie. Maar dat iemand dit laat toetsen, is duidelijk. Dat kan een concurrent zijn, maar ook de provincie of de landelijke overheid." Het college van burgemeester en wet houders van Enschede is alsnog bereid mee te werken aan een saneringsplan voor het noodlijdende FC Twente. Het college is bereid een lening van 4,5 mil joen euro te verstrekken. Voorwaarde is wel dat ook andere partijen meebetalen aan het wegwerken van de schuld van 14 miljoen euro. Maandag spreekt de gemeenteraad zich uit over het plan. Clarence Seedorf barst tussen zijn ouders in snikken uit bij de presentatie van het boek. Foto: United Photos De Boer/Milan de Bie Clarence Seedorf doet een boekje open in biografie door Govert Wisse Amsterdam - Een biografie over voetballer Clarence Seedorf, 27 jaar nog maar. „Is dat niet het zelfde als Mat Herben die zijn eigen kledinglijn ontwerpt?", vroeg Raoul Heertje zich gister avond in het Amsterdamse Hil- tonhotel hardop af. De cabare tier stond - net als zestien mil joen landgenoten - sceptisch te genover een boek dat het le vensverhaal vertelt van de vroegwijze puber, onze nationa le pispaal, de verfoeide penalty misser. Totdat hij de 197 blad zijden in één adem had uitgele zen. Raoul Heertje is om. Nu de rest van Nederland nog, hoopt See dorf. Voor Heertje is Seedorf, de vleesgeworden arrogantie op een stel kicksen, na het dicht klappen van het boek een mens geworden met een klein hart, vol fouten en frustraties, die maar al te vaak alle bagger over zich heen kreeg na een Oranje deceptie. Seedorf is zeer open hartig en spijkerhard in zijn bio grafie, waarin Danny Blind, Louis van Gaal en zijn jeugdi dool Frank Rijkaard onder uit de zak krijgen. Maar het boek geeft ook weer waarom Seedorf is, die hij nu is. En dat is meer dan een verwend, te wijs joch met ettelij ke miljoenen op de giro. „Vooral vanwege dat menselijke aspect vind ik het een prachtig boek", aldus Heertje bij de presentatie in het Hilton, waar Seedorf mid den in zijn speech snikkend in de armen viel van zijn vader en moeder. De biografie is geschreven door Haarlemmer Simon Zwartkruis, die werkzaam is voor het week blad Sportweek en voorheen als sportmedewerker verbonden is geweest aan deze krant. Ze ken nen elkaar al uit de tijd dat See dorf als 16-jarige net in het eer ste speelde van Ajax en Zwart kruis artikelen schreef voor het Ajax Magazine. Toen de scribent jaren later voor zijn werkgever regelmatig wedstrijden bezocht van Real Madrid, zagen ze el kaar weer. Zwartkruis: „Seedorf kon en wilde toen niet alles ver tellen wat hij op zijn lever had. We hebben het er wel eens gek scherend over gehad om dan maar eens een boek te schrij ven." Dat kwam er niet van, totdat de Belgische uitgeverij Houtekiet zich meldde. „Die wilden boe ken over bekende Nederlanse sporters op de markt brengen. Clarence Seedorf stond boven aan hun lijstje. Ik heb hem toen gebeld. Hij zag het als een teken. Seedorf gelooft niet in toeval. Zo is het boek totstandgekomen. Ikzelf zag het vooral zitten van wege zijn uitstraling. Hij is een intrigerend persoon. Dennis Bergkamp vind ik een betere voetballer, maar ik moet er niet aan denken dat ik een boek over hem zou moeten schrijven. Wij Nederlanders sluiten Dirkie Kuijt meteen in onze harten omdat hij zo gewoon blijft. See dorf is niet the boy next door. En daarom is hij voor mij juist zo interessant." Zwartkruis is tweemaal met de voetballer (Ajax, Sampdoria, Real Madrid, Inter en nu AC Mi lan) naar Paramaribo geweest, waar Seedorf is geboren. Vier keer was de Haarlemmer voor een periode van enkele dagen bij de Seedorfs thuis in Italië. „Ik was er 's ochtends bij als de fa milie aan de boterham met ha gelslag zat, maar ook 's nachts toen Seedorf een keer in een zelfde disco was als fotomodel Naomi Campbell. Ze stonden vijftig meter van elkaar, maar Italiaanse media wisten een dag later toch te melden dat Seedorf en Campbell een verhouding hadden." Raoul Heertje gister avond: „Maar voor een Suri naamse man is een gat van vijf tig meter makkelijk overbrug baar." En, vind je Seedorf na al die ont moetingen een over het paard getilde voetbalmiljonair? Zwart kruis: „Hij heeft vier auto's en een stuk of vijfhuizen. Hij koopt veel sieraden en kleding. Maar ik denk dat ik precies hetzelfde zou doen, als ikzoveel geld had." Wellicht heeft de 63-voudig in ternational, die tweemaal de Champions League won (Ajax en Madrid), binnenkort ooik veel geld nodig voor advocaten. Nog voor het boek in de winkel lag, heeft John Toshack al gedreigd met een rechtszaak. Seedorf be schuldigt zijn voormalige trainer bij Real Madrid ervan geld te hebben verdiend aan transfers. In de biografie - met een voor woord van Ruud Gullit - krijgen Van Gaal („hij speelde zielige spelletjes"), Hiddink („durfde geen keuzes te maken") en Blind („betweterig") ervan langs. Dat Seedorf zijn teleur stelling uit over het optreden van bondscoach Frank Rijkaard is opvallend, omdat het duo in hun Ajax-tijd zo'n innige band had. Maar Seedorf had tijdens Euro 2000 meer bescherming verwacht van zijn voormalige ploeggenoot die hij zo hoog had zitten. Clarence Seedorf, de Biografie door Simon Zwartkruis Uitgeverij Houtekiet 15 euro Topfavoriet Gilberto Simoni zint op wraak lecce/gpd - Nooit eerder kreeg Giro-di recteur Carmine Castellano zoveel aan vragen om met de Ronde van Italië de landsgrenzen te overschrijden. Het vijf daagse buitenlandse verblijf van 2002, met de start in Groningen, heeft aanste kelijk gewerkt. „We hebben meer aanvra gen uit buurlanden dan ooit. Uit Frank rijk, Zwitserland, Oostenrijk en Kroatië hebben zich per land al één of meer ste den kandidaat gesteld voor een Giro-ver blijf. Maar dit jaar blijven we in Italië." En niet zonder reden. In Zuid-Italië was de woede groot dat de Giro - door het Europese uitstapje - in 2002 niet richting de hiel en tenen van de laars kwam. Met een start in Lecce en onder meer een uit stapje naar Sicilië maakt Castellano dat dit jaar goed. Niet alleen in Lecce, maar in de gehele eerste week van de Giro d'Italia van 2003, zullen alle ogen vooral op sprinter Mario Cipollini gericht zijn. De wereldkampi oen jaagt op het record van Alfredo Bin- da. In de periode 1925-1933 boekte Bin- da liefst 41 ritzeges. Cipollini staat, na de zes ritzeges 0) van 2002, inmiddels op 40. Morgen al kan Cipollini zijn illustere landgenoot evenaren. De Giro van 2003 start namelijk niet met een proloog, maar met een rit-in-lijn. Cipollini heeft nadien nog vijf kansen in nagenoeg vlakke ritten. Heeft Cipollini zijn kroon, hetgeen onge twijfeld met veel bombarie zal worden gevierd, dan kan de aandacht verlegd worden naar de klimmerscompetitie van de klassementsrenners. Naast een twee tal tijdritten - op de laatste twee zonda gen - staan liefst vijf aankomsten bergop gepland. Het accent ligt weliswaar op de laatste week, op 17 mei al wordt in de rit naar Terminillo een eerste schifting doorgevoerd. Vijf dagen later moet het peloton naar Monte Zoncolan. Tal van favorieten verkenden in aanloop naar de Giro deze steile klim. „Het wordt een waar slagveld", aldus Gilberto Simoni. Simoni is trouwens de voornaamste kanshebber. De Saeco-kopman won de ronde in 2001 en werd vorig jaar uit koers genomen vanwege vermeend dopingge- bruik. Simoni werd later vrijgesproken en zint nu vanzelfsprekend op wraak. De nummers 1 en 2 van vorig jaar, Paolo Sa- voldelli en Tyler Hamilton, ontbreken op het appèl omdat hun werkgevers Tele kom en CSC de Giro links laten liggen. Ook Rabobank vaardigt dit jaar geen team af. De enige twee Nederlanders aan de start zullen dan ook de Lotto/Domo coureurs Koos Moerenhout en Aart Vier houten zijn. De vanwege eerdere dopingavonturen besmette Dario Frigo, Raimundas Rumsas en Stefano Garzelli vormen Si- moni's belangrijkste uitdagers. Na een veelbelovende rentree zullen bovendien de prestaties van Marco Pantani op de voet worden gevolgd. Etappeschema. 10/5, eerste etappe: Lecce-Lecce (201 kilometer), 11/5, tweede etappe: Copertino- Matera (177 km), 12/5, derde etappe: Policoro- Terme Luigiane (145 km), 13/5, vierde etappe: Terme Luigiane-Vibo Valentia (170 km), 14/5, vijfde etappe: Messina-Catania (180 km), 15/5 rustdag. 16/5, zesde etappe: Maddaloni-Avezza- no (222 km), 17/5, zevende etappe: Avezzano- Terminillo (146 km), 18/5, achtste etappe: Rieti- Arezzo (214 km), 19/5, negende etappe: Arezzo- Montecatini Terme (160 lam), 20/5, tiende etap pe: Montecatini Terme-Faenza (202 km), 21/5, elfde etappe: Faenza-San Dona di Piave (222 km) 22/5, twaalfde etappe: San Dona di Piave-Mon- te Zoncolan (185 km). 23/5, dertiende etappe: Pordenone-Marostica (149 km), 24/5, veertiende etappe: Marostica-Alpe di Pampeago (162 km), 25/5, vijftiende etappe: tijdrit Merano-Bolzano (42 km), 26/5, zestiende etappe: Arco di Trento- Pavia (207 km), 27/5 rustdag, 28/5, zeventiende etappe: Salice Terme-Asti (117 km), 29/5, acht tiende etappe: Santuario di Vicoforte-Chianale (174 km), 30/5, negentiende etappe: Canelli-Cas- cate del Toce (239 km), 31/5, twintigste etappe: Cannobio-Cantu (133 km), 1/6, 21ste etappe: tijdrit Idroscalo-Milaan (33 km). den haag/gpd - Bestuur en di rectie van ADO Den Haag zullen zondag niet aanwezig zijn bij het duel van hun club tegen Go Ahead Eagles in Deventer. Uit protest tegen het geringe aantal kaarten dat beschikbaar is ge steld voor Haagse fans (380) blij ven zij in de Hofstad. „Wij zijn solidair met onze sup porters", aldus ADO-directeur Robert Langenbach. „Strikt ge redeneerd naar KNVB-normen klopt het aantal wel, maar voor ons is dit geen normale wed strijd. Kampioen word je maar heel zelden. Wij hebben er zelf alles aan gedaan om het voor de fans toch nog leuk te maken. De wedstrijd komt live op TV West en is gratis te zien op een groot scherm in het Zuiderpark. Een grote groep fans wil hun ploeg echter zien spelen als ze kampi oen worden. Dat snap ik wel." Uit vrees voor rellen wilde bur gemeester Van Lidt de Jeude van Deventer na overleg met al le betrokken instanties en de clubs toch niet verder gaan dan 380 kaarten voor bezoekende toeschouwers. De supporters vereniging van ADO Den Haag zou kunnen leven met negen honderd. „Met het nu beschik bare aantal wordt het een soort loterij wie er wel en wie er niet bij kunnen zijn", aldus suppor terscoördinator Koos Roeg. Honderden fans zijn nu van plan om zondag, zonder kaartje, toch naar Deventer te gaan. De autoriteiten daar hebben al la ten weten fans die met eigen vervoer en zonder kaartje de stad in willen, te zullen weren. Roeg en Langenbach hopen dat de fans niets zullen doen dat de club in diskrediet zal brengen. Langenbach: „Ik adviseer ze naar het Zuiderpark te komen en daar feest te vieren. Dat lijkt me verstandiger. De ploeg zal, als alles volgens plan verloopt, direct na de wedstrijd terugrei zen. De kampioensschaal wordt in ons eigen stadion uitgereikt." Wat Langenbach steekt is dat de politie Haaglanden had aange geven negenhonderd Haagse fans naar en in Deventer goed aan te kunnen. „Ik vind het vreemd dat daar in dit geval zo aan voorbij wordt gegaan. Maar goed, volgend seizoen in de ere-.' divisie hebben we dit soort ge doe gelukkig niet meer. Dan spelen we in grotere stadions en zijn er dus ook meer kaarten ber schikbaar." keulen/gpd - De fietsen gaan opnieuw op slot bij Team Coast. De ploeg is door de wereldwie lerbond UCI weer uit competitie genomen. De Duitse wieler ploeg, werkgever van Jan Ull rich, heeft een betalingsachter stand. De renners hebben hun salaris over de maand april nog niet gehad. De wereldwielerbond UCI laat niet meer met zich sollen. In een persbericht dat niets aan duidelijkheid te wensen over laat, koos de UCI gisteravond de kant van de renners. „Ondanks alle stappen die de UCI heeft ge nomen om de rechten van de renners te beschermen, blijven er problemen bestaan." Eerder dit seizoen was er ook al sprake van een slechte beta- lingsmoraal bij Team Coast. Sponsor Günther Dahms, eige naar van een achttiental in het Ruhrgebied gevestigde kleding winkels, kon zijn mooie beloften niet nakomen. De lijst met onbetaalde rekenin gen groeide deze winter gestaag en renners die om hun salaris vroegen werden met smoesjes afgepoeierd. Weliswaar werd de ploeg eind februari ook door de UCI aan de ketting gelegd, maar de cou reurs konden na toezeggingen van het management alsnog deelnemen aan de belangrijkste voorjaarsklassiekers, te begin nen met Milaan-San Remo. De UCI waarschuwde wanbetaler Dahms echter nadrukkelijk dat een herhaalde vertraging van de salarissen onherroepelijk tot een nieuwe schorsing zou leiden. Met Jan Ullrich weer in compe titie, en meteen aan het front, had de teamleiding haar hoop gevestigd op de komst van en kele sub-sponsors. De contacten hebben evenwel nog niet tot contracten en een vollere kas geleid. SPORTUITSLAGEN BASKETBAL TENNIS New York. NBA. Play-offs, halve finales (best- of-seven). Western conference: Dallas Mavericks - Sacra mento Kings 132-110. Stand: 1-1. Eastern conference: Detroit Pistons - Philadel phia 76ers 104-97 (na verlenging). Stand: 2- DAMMEN Zwartsluis. WK. Zesde ronde: Ndjofang (Kam) - Boezinski (Lit) 2-0, Erdenebileg (Mon) - Tsjizjov (Rus) 0-2, Georgiev (Rus) - Heusdens (Ned) 1-1, Schwarzman (Rus) - Veytsman (VSt) 1-1, Milsjin (Rus) - Getmanski (Rus) 1-1, Samb (Sen) - Valneris (Let) 0-2, Clerc (Ned) - Koyf- man (Isr) 1-1, Gantwarg (WRu) - Thijssen (Ned) 0-2, Sijbrands (Ned) - Ba (Sen) 1-1, An dall (Gre) - Jansen (Ned) 0-2. Stand: 1. Heusdens. Jansen, Tsjizjov, Georgiev 8 punten, 5. Sijbrands, Clerc, Schwarzman. Koyfman, Thijssen, Ndjofang 7. 11. Get manski, Samb. Gantwarg, Ba, Valeneris 6, 16. Milsjin 5, 17. Veytsman, Boezinski 4. 19. Er- denebilig 3, 20. Andall 0. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3093. 3.6.9.12.14.17.19.25.26.33.34 35 40.43. 53.56.60.68.79.80. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAKEN Kopenhagen. Internationaal toernooi. Achtste ronde: Nielsen (Den) - Berg Hansen (Den) 1/2-1/2, Sutovski (Isr) - Timman (Ned) 0-1, Lindberg (Zwe) - Ivansjoek (Oek) 0-1, Persson (Zwe) - Curt Hansen (Den) 0-1, McS- hane (Gbr) - Hector (Zwe) 1-0. Negende ronde: Hector - Nielsen 1/2-1/2, Berg Hansen - Suto vski 1/2-1/2, Timman - Lindberg 1-0, Ivan sjoek - Persson 1/2-1/2, Curt Hansen - McSha- ne 1-0. Eindklassement: 1 Ivansjoek 7 punten, 2. Nielsen 6, 3. McShane 5 1/2, 4. Sutovski, Curt Hansen, Berg Hansen, Persson 4 1/2, 8 Timman, Hector 4, 10. Lindberg 1/2. Rome. Mannen, Masters, 2,3 miljoen euro. Achtste finales: Verkerk (Ned) - Nieminen (Fin) 6-0 6-3, Ferrero (Spa/2) - Gaudio (Arg) 5-7 6-0 6-2, Kafelnikov (Rus) - Moya (Spa/3) 6-4 7-6, Federer (Zwi/4) - Robredo (Spa) 6-1 6-1, Man tilla (Spa) - Costa (Spa/7) 7-5 4-6 6-1, Schütt- ler (Dui)/12) - Novak (Tsj/8) 6-4 7-6, Ljubicic (Kro) - Coria (Arg/15) 6-4 6-3, Volandri (Ita) - Stepanek (Tsj) 6-3 6-4. Berlijn. Vrouwen, 1,2 miljoen euro. Achtste finales: Clijsters (Bel/1) - Zuluaga (Col) 7-5 6-3, Hemn-Hardenne (Bel/3) - Sch- nyder (Zwi/15) 6-2 6-3, Capriati (VSt/4) - De- chy (Fra) 6-2 6-3, Mauresmo (Fra/5) - Pisto- lesi-Smashnova (lsr/16) 6-3 6-2, Hantuchova (Slw/7) - Mikaelian (Zwi) 4-6 6-4 7-6, Toelja- ganova (Oez) - Dokic (SMo/8) 4-6 6-2 7-6, Lik- hovtsjeva (Rus) - Serna (Spa) 5-7 6-4 6-4, Zvo- nareva (Rus) - Daniilidou (Gri) 7-5 4-6 6-4. WIELRENNER? Bapaume. Vierdaagse van Duinkerken. Tweede etappe (Sin-le-Noble - Bapaume): 1 Michaelsen (Den) 200 km in 4 16.55, 2. Kir- sipuu (Est). 3. Kemna (Ned). 4. Mitloesjenko (Oek). 5. O'Grady (Aus), 6. Vanlandschoot (Bel). 7. Ruskys (Lit), 8. Nazon (Fra). 9. Vant- hourenhout (Bel). 10. Andresen (Den). Overige Nederlanders: 17. Blijlevens. 21. Van der Ven, 25. Sentjens, 34. Pronk, 44. Voskamp, 46. Hiemstra, 64. Mutsaars. 94. Den Bakker. 107. Knaven, 110. Schmitz. 116. Hoffman. Uitge vallen: Traksel. Algemeen klassement: 1. Finot (Fra) 8 52.13, 2. Berges (Fra) 0.06, 3. Michaelsen 2.11, 4. Kirsipuu 2.15, 5 Kemna 2.17, 6 Steels (Bel) 7 Vanlandschoot 2.18, 8. Van Haecke (Bel). 9 O'Grady, 10. Joachim (Lux) 2.19. Overige Nederlanders: 11. Sentjens 2.20, 21. Blijle vens 2.21, 24. Pronk. 47. Voskamp, 49. Hiemstra, 62 Schmitz, 65. Den Bakker, 81. Mutsaars, 88 Knaven. 97. Hoffman, 120. Van der Ven 4.53. IJSHOCKEY New York. NHL. Play-offs, halve finales (best- of-seven). Western Conference: Minnesota Wild - Vancou ver Canucks 4-2. Eindstand: 4-3, Minnesota naar finale.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21