boos op gemeente SPORT 'Moeder aller derby's' blijft oer-Italiaans Utrecht Martin Verkerk verslaat Andy Roddick in Rome Club noemt cijfers 'nonsens' OPEL Een berekenende turnkampioen Michael Jordan met ruzie weg bij Wizards t ssg Deventer stelt voorwaarden aan duel ADO Ajax zonder fans naar NEC i Raaij pleit or BeNeLiga - PSV-voorzitter Van pleit opnieuw voor de van een Belgisch-Ne- e liga voor topvoetbal, n de voertaal wel het Ne- ids zou moeten zijn. „Ik et de Belgische taaipro- erbij halen", aldus Van vandaag in een interview Vlaamse dagblad De aard. Van Raaij noemt de w van een gezamenlijke a van zestien clubs een Ïte noodzaak om het Ne- ise en Belgische voetbal n overleven in Europa. iprofs niet en ADO - De Surinaamse ilprofs in Nederland zien r af van het traditionele etduel met de kampioen eerste divisie. In plaats n nemen de Suriprofs ini op tegen een 'All Star uit die klasse. In principe X) Den Haag, dat ko- weekeinde de titel in de divisie kan veroveren, den in het Olympisch n. In overleg met de ge- e Amsterdam, de politie [NVB is daar van afge- e kosten voor veiligheid ïoger dan de verwachte sten. eren jubileum i dammers sluis Sinds 1978 zijn jbrands en Rob Clerc vij- voor het leven. De twee s vierden het zilveren n gisteren op het WK in s met een salonremise fde ronde. Na de ver- veertig zetten, in 21 mi- Jwerd het gelijkspel stil- d en zonder handdruk 1. Clerc (48) en s (53) speelden ooit bij b IJmuiden en konden ir tot eind 1978 uitste lt elkaar vinden. De mg van de vete ligt vol lere in zijn uitspraak uit Üdat hij Wiersma een veel vere dammer vond dan „Dat was tegen het len", aldus Clerc. ter tekent Eindhoven en - Jacco Eltingh en rhuis hebben de hand- ;van Boris Becker. Dat i dat de voormalige [tenniskampioen in okto- snt is tijdens het toer de twee Nederlandse oryfeeën, de Alex Tennis in Eindhoven. Vorig J drievoudig Wimble- mpioen Becker ook zijn ei ne toegezegd voor het ai ntoernooi, maar gaf hij k keur aan een golftoer- Schotland. „Nu komt •v r. Becker is verzekerd ai zengeld. Dat scheelt, n e wilden hem ook graag, e hij nog altijd garant staat n ed tennis. Hij is top als ei lt", zegt Jacco Eltingh. te 'ftse renster ;4n positief at - De Noorse wielren- ta Valen is in de Ronde ei tilla y Leon betrapt op lij uik van cafeïne. Valen, z voor het Nederlandse late BIK, werd eind econtroleerd na de der- >e waarin ze derde ilgens Lenie Dijkstra, i woordvoerster van is de Noorse bond [onderzoeken hoe de rde aan cafeïne in het jvan Valen is ontstaan, gewoon van koffie of giedrank kunnen zijn. Jeen eerder onderzoek lis in de stofwisseling tid." e ^ybalteam test van België ie - Het Nederlands is volleybalteam heeft K de laatste oefenwed- or het EK-kwalificatie- P' verloren in en tegen Vilvoorde werd het 3- 13 s Belgen: 25-21 19-25 Sl -20. Coach Bert Goed- 1111 i voor het eerst een be- sn op Reinder Num- die zondag met zijn ,r ano werd uitgeschakeld re liaanse play-offs. Num- eD is daardoor alsnog be- al rvoor het EK-kwalifi- s) nooi dat morgen in le nië begint, vil l ld ligt uit shockey - Uitgerekend rivaal kj was er gisteravond ver- lelijk voor dat gastland v bij het WK ijshockey in :S fd gedompeld. De >S deelden de Finnen in ifl finales een flinke op- ef t. Na een voorsprong <n 'erloor Finland de wed- b* nog: 5-6. Daardoor at e Zweden in de halve f 1 tegen titelverdediger 3J De andere halve fi- d' tussen Canada en donderdag 8 mei 2o03 AC Milan en Internazionale komen gewoon uit op 0-0 door Peter van Duyl Milaan - Het duel dat als histo risch de boeken in zal gaan, on derscheidde zich in niets van een oer-Italiaanse traditie. Voor zichtig manoeuvrerend loodsten AC en Inter de eerste Milanese halve finale uit de Europese voetbalgeschiedenis naar een karige 0-0. Daarmee hielden de aartsrivalen beiden uitzicht op de finale van de Champions League. In Italië zijn ze toch niet voor een kleintje vervaard, maar de afgelopen dagen raakte het voetbalmaffe Milaan volledig van slag. Als Inter en Milan el kaar treffen, stijgt de tempera tuur in de metropool toch al tot koortshoogte. Nu beide ploegen strijden om een plek in de finale van de Champions League, spuit de stoom aan alle kanten de stad uit. Vele tienduizenden Milanezen werden teleurgesteld in hun zoektocht naar een toe gangsbewijs voor de halve fina le, die in Italië zonder gêne tot de 'Moeder aller derby's' werd gedoopt. In de aanloop naar het duel werd de favorietenrol steeds na drukkelijker in handen van AC Milan gestopt. Niet alleen won rood-zwart dit seizoen beide competitieduels (tweemaal 1-0), Milan lijkt de laatste weken ook wat beter in vorm dan Inter. Bo vendien klopt het hart van de neutrale kijker wat harder voor AC Milan dan voor de aartsri vaal. Want het toch echt behoorlijk behoudende Milan is een bende vol opportunistische gelukszoe kers vergeleken met Inter Mi laan. Het verschil tussen beide opponenten werd aan de voor avond van het duel treffend tot uiting gebracht door twee oneli ners. Milan-aanvoerder Paolo Maldini liet optekenen dat hij op spektakel hoopte, Inter-spits Heman Crespo meldde dat hij ervan uiting, dat zijn ploeg mi nimaal één kans zou krijgen. De opgefokte verwachtingen in aanmerking genomen moest de 254ste voetbalderby van Milaan wel tegenvallen. De 22 acteurs torsten negentig minuten lang het gewicht van de sportieve, fi nanciële en emotionele belan gen met zich mee. Zoals ver wacht zocht AC Milan - gisteren de thuisploeg - de weg naar het vijandelijke doel het meest na drukkelijk. Pas na de rust leidde af 1» 0 Alessandro Nesta van AC (rechts) en Hernan Crespo van Inter maken alvast een afspraak. Dinsdag komen ze elkaar weer tegen in de return van de Milanese halve finale van de Champions League. Foto: AP/Luca Bruno die opvatting ook tot spaarzaam gevaar. Tussen alle voetbalgrootheden uit Italië, Argentinië, Portugal en Turkije bewoog zich één Neder lander. Zodra Clarence Seedorf in het vliegtuig naar Amsterdam stapt, beginnen hier de discus sies, maar in het sterrenensem ble van AC Milan behoort hij tot de belangrijkste krachten. See dorf raakte geblesseerd in de uitwedstrijd tegen Ajax, hij 'moest zelfs vrezen voor het ein de van het seizoen. De Neder lander werd echter opgelapt en kreeg zaterdag een half uur te gen Como. Zijn trainer Carlo Ancelotti vond het genoeg om hem gisteren in de basis op te nemen. Seedorf had duidelijk moeite zijn ritme te vinden, maar als AC Milan al eens ge vaarlijk werd, was de midden velder erbij betrokken. De eerste speldenprikjes in de historische halve finale werden uitgedeeld door Inter, dat al na zeven minuten een behoorlijke mogelijkheid kreeg via Alvaro Recoba. De Uruguayaan maakte echter duidelijk waarom de In- ter-fans het ontbreken van de geblesseerde topscorer Christi an Vieri zo betreuren. In alle vrijheid mikte Recoba op doel man Dida. Nog slechts één kans zou Inter krijgen, in de laatste minuut ging een lob van Crespo net naast. De thuisploeg bewaarde zijn antwoord tot na de pauze, toen het eindelijk een laagje schroom durfde af te gooien. Het werd gevaarlijk via Seedorf en de on vermoeibare Gattuso, maar met name het spitsenkoppel Inzag- hi/Sjevtsjenko gaf gisteren niet thuis. Het tweetal dat Ajax twee weken terug nog zo'n pijn deed, was eigenlijk louter goed voor balverlies en zinloze doelpogin gen. Omdat ook het inbrengen van Rivaldo nergens toe leidde, houdt het povere Inter ook na zijn vijftiende Europese optre den van dit seizoen uitzicht op de finale in Manchester. Volgen de week dinsdag is er op exact dezelfde plek een nieuwe uitga ve van Inter-AC. Dan zal duide lijk worden welk supportersle gioen de massale invasie van het Domplein mag organiseren en de rivaliserende partij tot in lengte van jaren mag herinneren aan de Moeder aller Derby's. door Plm van Esschoten utrecht - Hans Herremans, tot gisteren commissaris van de NV Stadion Galgenwaard en voor heen voorzitter van FC Utrecht, vindt dat de gemeente Utrecht 'misleidende informatie' over de financiën bij de club geeft. Bij de presentatie van het reddingsplan, gisteren op het stadhuis, bleek de schuldenpositie 39,4 miljoen euro te bedragen. „Alsof de schulden bij FC Utrecht ineens nóg eens twintig miljoen euro hoger zijn. Nonsens." De club bracht gistermiddag nog een persbericht naar buiten waarin het afstand nam van de gemeentelijke lezing. Meteen na de bekendmaking van de cijfers zouden leden van het bestuur - dat dinsdag al was afgetreden - zijn bedreigd. De Utrechtse sportwethouder Hans Spekman haalde gisteren bij de presentatie van het red dingsplan voor FC Utrecht fors uit naar de voormalige be stuursleden. „Schandalig slecht dat zulke risico's zijn genomen met de club, die voor veel men sen in de stad zoveel betekent." Spekman zei zich bekocht te hebben gevoeld, toen hij begin dit jaar hoorde dat de totale schuld 39,4 miljoen euro be droeg. Eerder al was bekend dat de club FC Utrecht aan het eind van dit seizoen een tekort van zo'n 14 miljoen euro heeft. De NV Stadion Galgenwaard heeft bovendien een tekort van 7 mil joen. Volgens de gemeente mist de NV echter 24,2 miljoen. Herre mans vindt dat daarmee een 'ongenuanceerd' beeld wordt geschetst. Het gaat volgens hem om 'hypothecaire verplichtin gen voor de verbouw van Gal genwaard', waarmee een bedrag van 18 miljoen euro is gemoeid. „We hadden hier destijds geen rome/ANP - Martin Verkerk heeft gisteren in het tennistoer nooi van Rome verrassend ge wonnen van de Amerikaan An dy Roddick. De Nederlander schakelde de als vijfde geplaats te Roddick in de tweede ronde uit in drie sets: 6-7 6-3 6-4. Het toernooi in Rome maakt deel uit van de Masters-Series en heeft een prijzengeld van 2,2 miljoen euro. Omdat Raemon Sluiter gister avond verloor van de Italiaan Volandri, is Verkerk de enig overgebleven Nederlander in het enkelspel. Het was de twee de keer dat Verkerk Roddick trof. In de US Open van vorig jaar verloor de Nederlander nog in drie sets. Gisteren in Rome moest hij al leen de eerste set, na tiebreak, afgeven. Roddick was verbaasd. „Ongelooflijk dat hij hier twee- enhalve set zijn beste tennis kan laten zien. Hij heeft me verrast, al heb ik altijd respect gehad voor zijn kwaliteiten", compli menteerde de Amerikaan zijn opponent. Verkerk zelf, 24 jaar en de num mer 68 van de wereld, zei dat de verbetering van zijn service en het gegroeide zelfvertrouwen de basis vormen voor zijn steeds betere spel. „Je moet nooit geïntimideerd zijn door je tegenstander. Mijn tactiek was agressief tegen hem te spelen en zijn backhand te zoeken omdat zijn forehand zo sterk is." „Ik heb hard aan mijn spel gewerkt", vervolgde Ver kerk. „Ik maak minder fouten en ik blijf een hele partij goed ser veren, niet alleen een paar games of een set." Verkerk schakelde in de eerste ronde ook al een Amerikaan uit: Vince Spadea. In de volgende ronde treft hij de Fin Jarkko Nie- minen, die te sterk was voor de Rus Davidenko. Sluiter kon zich vooral in de eer ste set van zijn partij tegen de Italiaan Filippo Volandri niet met zijn opponent meten (6-1). Het gebeurde voor het eerst dat de twee in een ATP-toemooi te genover elkaar stonden. Wel licht was het voor Sluiter de ge wenning, want in de tweede ging het wel gelijk op tot 5-5. Daarna brak Volandri hét Ne derlandse verzet: 7-5. IN MEMORIAM Martin Verkerk schreeuwt het uit na zijn knappe zege. Foto: EPA/Carlo Baroncini Klaas Boot was als turner altijd berekenend bezig. „Ik deed wat ik moest doen om kampioen te worden, ik nam nooit onnodige risico's." Die houding hield de gisteren in Alkmaar overleden sportman tien jaar aan de natio nale top. Boot was Nederlands titelhouder van 1949 tot 1958. Hij werd in 1956 uitgeroepen tot Sportman van het Jaar. Geen enkele turner heeft een decennium onafgebroken aan de Nederlandse top gestaan. Dat maakt Klaas Boot als sportman bijzonder. „Ik heb het zo lang volgehouden, omdat ik op sou plesse turnde", vertelde de Noord-Hollander tijdens een in terview eind 1999. „Ik ben nooit een krachttumer geweest. De breedtestand in de ringen was niet mijn sterkste punt." Opvallend genoeg werd Boot in Alkmaar, nota bene zijn stad, in 1959 van zijn troon gestoten door Willy Jaegers. „Jaegers was die dag beter. Ik was al een beet je aan het freewheelen. Mijn vrouw vond dat ik desondanks aan het NK moest meedoen, juist omdat het in Alkmaar werd gehouden. En, zei ze, ik moest mijn opvolgers de kans gunnen mij te onttronen." Klaas Boot 1927-2003 Klaas Boot, die als jonge knaap graag schaatste, werd door va der Maas in september 1938 aangespoord te gaan tumen bij de Alkmaarse club De Halter. Zijn vader werd ook zijn trainer. Senior genoot aanzien, omdat hij als turner nog had meege daan aan de Olympische Spelen van 1928 in Amsterdam. Klaas Boot jr. heeft nooit het ge- noegen mogen smaken op olympisch niveau te tumen. Hij had er het talent voor, maar de omstandigheden waren echter tegen hem. In de eerste jaren na de Tweede Wereldoorlog had de Nederlandse turnbond geen geld om een ploeg af te vaardi gen naar de Spelen van Londen (1948). Vier jaar later zat hij midden in de afronding van zijn opleiding aan het CIOS en zag hij af van de deelname in Hel sinki (1952). De Spelen van Mel bourne (1956) gingen aan Boot voorbij, omdat Nederland weg bleef uit protest tegen de Sovjet- inval in Hongarije dat jaar. Getreurd om het mislopen van de Spelen heef Boot nooit. Uit eindelijk zou hij zich toch een olympische veteraan mogen noemen. Als televisieverslagge ver voor NOS Sport maakte hij tussen 1963 en 1987 vijf van de zes Olympische Spelen in die periode mee. „Als oud-sporter kon ik bij het commentaar uit mijn eigen ervaringen putten. Van tevoren wist ik al wat er bij een sprong of salto fout zou kunnen gaan." In april 1976 ontving hij de ver sierselen van Ridder in de Orde van Oranje Nassau. washington/rtr/dpa - Basket- ballegende Michael Jordan keert niet terug in een bestuursfunctie bij NBA-club Washington Wi zards. De teamdirectie liet in een verklaring weten geen prijs meer op zijn diensten te stellen. Jordan, die vorige maand bij de Wizards definitief stopte als spe ler, reageerde boos en geschokt. „Het was absoluut de bedoeling dat ik mijn oude bestuursfunctie bij de club opnieuw zou oppak ken zodra ik als speler was ge stopt. Dat was duidelijk zo afge sproken met de clubleiding. Ik ben verbijsterd dat ik nu plotse ling niet meer welkom ben. Ik weet ook niet waarom ik niet meer gewenst ben." Jordan fungeerde van januari 2000 tot oktober 2001 bij de Wi zards als directeur spelerszaken. Daarna keerde hij voor de twee de keer in zijn loopbaan terug als speler in de NBA. De zesvou dige winnaar van het NBA-kam- pioenschap, met Chicago Bulls, uitte de afgelopen maanden ste vige kritiek op zijn ploeggeno ten. Ook liet Jordan zich niet al te positief uit over enkele direc tieleden van de Wizards. SPORTUITSLAGEN BASKETBAL TENNIS VOETBAL New York. NBA. Halve finales, best-of-severv. Western Conference: San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers 114-95. Stand: 2-0 Eastern Conference: New Jersey Nets - Boston Celtics 104-95. Stand: 2-0. DAMMEN Zwartsluis. WK mannen. Vijfde ronde: Sijbrands (Ned) - Clerc (Ned) 1- 1, Jansen (Ned) - Gantwarg (WRu) 1-1, Koyf- man (Isr) - Thijssen (Ned) 1-1, Tsjizjov (Rus) - Heusdens (Ned) 1-1, Schwarzman (Rus) - Er- denebileg (Mon) 2-0, Milsjin (Rus) - Ndjofang (Kam) 1-1, Getmanski (Rus) - Georgiev (Rus) 1-1, Boezinski (Lit) - Veytsman (VSt) 1-1, An- dall (Gre) - Samb (Sen) 0-2, Valneris (Let) - Ba (Sen)1-1. Stand: 1. Heusdens, Georgiev 7 punten, 3. Sijbrands, Clerc, Jansen, Tsjizjov, Gantwarg, Schwarzman, Samb, Koyfman 5, 11Thijssen. Ndjofang, Ba, Getmanski 5, 15 Milsjin, Val neris, Boezinski 4, 18. Veytsman, Erdenebileg 3, 20. Andall 0. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3092. 1.4.5.11.13.20.21.29.39.41.42.45.46.49. 61.63.64.72.75.80 (Onder voorbehoud van typefouten). Berlijn. Vrouwen, 1,2 miljoen euro. Tweede ronde: Clijsters (Bel/1) - Loit (Fra) 6-4 6-2, Capriati (VSt/4) - Schiavone (Ita) 6-4 6-4. Mauresmo (Fra/5) - Kostanic (Kro) 6-1 6-4, Dokic (SMo/8) - Wemgërtner (Dui) 7-6 6-4, Daniilidou (Gri/12) - Petrova (Rus) 1-6 6-2 6- 2, Zuluaga (Col) - Shaughnessy (VSt/14) 3-6 6-4 6-1, Pistolesi (lsr/16) - Barna (Dui) 6-3 6- 2. Dechy (Fra/17) - Matevzic (Slv) 6-4 6-2, Zvonareva (Rus) - Myskina (Rus) 6-1 6-2, Mi- kaelian (Zwi) - Ruano Pascual (Spa) 6-7 6-2 6- 1, Likhovtseva (Rus) - Chladkova (Tsj) 5-7 6-4 6-4, Toeljaganova (Oez) - Safina (Rus) 6-3 3-6 Champions League. Halve finales, eerste wed strijd. AC Milan (Ita) - Intemazionale (Ita) 0-0. Scheidsrechter Ivanov (Rus). Toeschouwers: 78.175. Return komende dinsdag. WIELRENNEN 6-4. Rome. Masters, mannen, 2,2 miljoen euro. Tweede ronde: Volandri (Ita) - Sluiter (Ned) 6- 1 7-5, Verkerk (Ned) - Roddick (VSt/5) 6-7 6-3 6-4, Ferrero (Spa/2) - Corretja (Spa) 6-4 6-4, Moya (Spa/3) - Mirnyi (WRu) 6-4 6-4, Costa (Spa/7) - Clément (Fra) 6-7 6-2 6-4, Federer (Zwi/4) - Zabaleta (Arg) 7-6 6-2, Novak (Tsj/8) - Hrbaty (Slw) 6-1 6-4, Coria (Arg/15) - Hanes- cu (Roe) 6-1 7-6, Schüttler (Dui/12) - Ferreira (ZAf) 7-6 6-2, Robredo (Spa) - Chela (Arg) 6-2 6-0, Kafelnikov (Rus) - Galimberti (Ita) 7-5 6- 1, Nieminen (Fin) - Davidenko (Rus) 7-5 4-6 6-1, Gaudio (Arg) - Calleri (Arg) 6-4 6-1, Lju- bicic (Kro) - Ferrer (Spa) 6-2 6-3, Stepanek (Tsj) - Martin (Spa) 6-4 6-3, Mantilla (Spa) - Fish (VSt) 6-4 6-3 Afc Roost-Warendin. Vierdaagse van Duinkerken. Eerste etappe (Duinkerken - Roost-Warendin): 1. Finot (Fra) 189 km in 4.35.34, 2. Berges (Fra), 3. Steels (Bel) 2.05, 4. Metloesjenko (Oek), 5. Brochard (Fra), 6. Vanlandschoot (Bel). Nederlanders: 12. Pronk, 16. Kemna, 19. Sentjens, 20. Schmitz, 24. Blijlevens, 39. Den Bakker, 61. Hiemstra, 62. Voskamp, 63. Knaven, 82 Hoffman. 95. Mutsaars, 109. Traksel, 125. Van der Ven 4.37. Opgave: o.a. Vries (Ned). IJSHOCKEY Helsinki. WK A-landen. Kwartfinales: Canada - Duitsland 3-2 na ver lenging (1-0 1-0 0-2), Slowakije - Zwitserland 3-1 (0-1 2-0 1-0), Tsjechië - Rusland 3-0 (1-0 2-0 0-0), Zweden - Finland 6-5 (1-3 3-2 2-0). Indeling halve finales: Tsjechië - Canada, Slo wakije - Zweden. doos met 40 miljoen staan. We hebben het deels moeten lenen, zoals iedereen die een huis koopt. Normaal en ook niks nieuws. Het heeft ook helemaal niets te maken met de proble- men bij de club FC Utrecht." „Als een duveltje uit een doos je", vervolgt de oud-voorzitter, „komt nu die 40 miljoen euro tevoorschijn. En heel Utrecht staat in de hens. Dat heeft voor verkeerde reacties gezorgd. Er zijn walgelijke dingen geroe pen." Herremans was in 1996 als voorzitter initiatiefnemer tot de ambitieuze plannen voor club en stadion. In de zomer van 2001 trad hij terug als voorzitter, maar bleef als commissaris van de NV Stadion nauw betrokken. Ook nu nog ontkent hij dat de zorgen bij FC Utrecht het gevolg zijn van de miljoenen kostende renovatie. „We hebben als NV Stadion nooit verliezen gekend. Totdat de club dit jaar in de problemen kwam en de huur niet kon beta- len. Het stadion zelf is niet in de problemen." De 39,4 miljoen dreigt volgens FC Utrecht ten onrechte een ei- gen leven als schuldenpost te leiden. Aan de andere kant moet - bouwbedrijf Midreth BV juist dat bedrag op tafel leggen om eigenaar van het stadion te wor den. Daarmee is niet alleen de club, maar ook de renovatie van het stadion en de ontwikkeling van het gebied rond Galgen waard gered. Midreth leent 25 miljoen gulden bij de gemeente Utrecht voor de koop. Het bouwbedrijf van Joop Leliveld, de voormalig doelman van FC Utrecht, koopt voor 10 miljoen de hoofdtribune en het zalencomplex, waarmee het he le stadion in zijn bezit komt. De resterende miljoenen moeten komen uit bezuinigingen bij de club FC Utrecht. deventer/anp - ADO Den Haag mag komende zondagmiddag voetballen in Deventer tegen Go Ahead Eagles. Maximaal vier- honderd ADO-supporters zijn welkom bij het duel waarin de Haagse club kampioen van de eerste divisie kan worden. Die voorwaarde heeft de gemeente Deventer gisteren bekendge- maakt. Deventer heeft overwogen de wedstrijd te verbieden, uit angst voor rellen die mogelijk kunnen uitbreken in het feestgedruis. Burgemeester J. van Lidth de Jeude was bezorgd voor een in- vasie van ADO-supporters. Na overleg met onder meer de politie en de KNVB heeft de ge- meente toch toestemming gege- ven voor het duel, maar wel on- der strikte voorwaarden. Zo mo- gen de bezoekende supporters alleen gebruikmaken van de zo- geheten combiregeling (kaartje plus openbaar vervoer). Haagse fans die met ander vervoer ko- men, worden bij de stadsgren- zen teruggestuurd. In totaal mogen vierhonderd Haagse supporters hun club ko- men aanmoedigen. De kaartver koop voor de wedstrijd is inmid dels stopgezet. Op deze manier is de wedstrijd alleen te bezoe ken door seizoenkaarthouders van Go Ahead Eagles en mensen die al een kaartje gekocht heb ben. amsterdam/anp - Ajax verkoopt voor het uitduel met NEC op 11 mei geen kaarten aan de sup- porters. De beslissing is geno men na een aantal gesprekken met de supportersverenigingen. Ajax nam het besluit omdat de burgemeester van Nijmegen de fans dwong gebruik te maken van de buscombiregeling. De Amsterdamse club vindt de maatregel onjuist. Ajax, de Supportersvereniging Ajax (SVA) en de Onafhankelijke Fanclub Ajax (OFA) doen dan ook een dringend beroep op de fans zondag niet naar Nijmegen af te reizen. Op die manier ho- pen de betrokkenen het protest duidelijk gestalte te geven.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21