f M r.v ïr" r h 1 Wat vinden we echt belangrijk in het leven? Een groter huis? Een grotere auto? Nee. Als we vragen wat mensen echt belangrijk vinden, krijgen we andere antwoorden. Want waar het ons echt om gaat in het leven, is: «V Co «v v <o- Hoe willen we werken? Als we mogen kiezen, wat willen we dan liever: meer vrije tijd of meer verdienen? Moeilijke keuze. Liefst allebei natuurlijk. 50% wil meer verdienen 50% wil meer vrije tijd 12% wil liever freelancen 88% wil een vaste baan En willen we liever freelancen of een vaste baan? De overgrote meerderheid kiest dan voor de yaste baan. En tussen ons 35ste en 44ste wil zelfs 93% van de mensen vastigheid. Wat wil Billie? (Jack Russell) Achter tennisballen aan. Achter de kon aan. Achter de postbode aan. Wat wil Yoeri Sohl? (8 jaar) Coureur worden. Een nieuwe spelcomp Vanavond pannenkoeken. Wat wil Bert? Hoe willen we onze kinderen noemen? Elke dag worden er in Nederland 556 kinderen geboren. In 1960 noemden we onze meisjes vooral Annie, Bep, Marie en Mien; en de jongens Jan, Piet, Henk en Peter. 1. Sanne m 2. Lisa 3. Anne 4. Fleur namen? m 1. Thomas 2. Daan 3. Tim 4. Lars wil een nieuwe inrichting 31% wil een verre reis maken 15% wil een nieuwe tuin 15% wil een nieuwe keuken 35% wil nieuwe elektronica 36% I 25% wil een Wat willen we allemaal hebben? We werken. We sparen. En af en toe kopen we een staatslot. Maar waarom? Wat willen we? We willen in ieder geval van alles in, aan en om ons huis verbeteren. 18% wil een nieuwe badkamer 30 Hoe willen we het liefste wonen? Een leuk huis. Een fijn huis dat bij ons past. Dat willen we allemaal. Maar wat is dat voor een huis? En wat willen kinderen worden als ze groot zijn? Vroeger wilden we brandweerman worden, verpleegster, cowboy of piloot. Nu hebben kinderen andere banenwensen. Alleen 'politie' is nog steeds in trek. 1. Dierenarts 3. Kapper 4. Juf/meester 5. Politieagent Wat zouden we over tien jaar bereikt willen hebben? Jongeren onder de 24 willen over tien jaar een spannend leven. Na ons 24ste wil 45% van de mensen een plezierig leven. 15% is op zoek naar innerlijke rust, vooral vrouwen. En 10% wil financiële onafhankelijkheid, vooral mannen. 5% heeft geen doelen voor over tien jaar. Wat willen startende ondernemers? Mensen beginnen een eigen zaak omdat ze meer vrijheid willen, omdat ze zelfstandig en niet voor een baas willen werken. Omdat ze werk en privé beter willen combineren. Of omdat ze denken een gat in de markt te hebben gevonden. Waar zien zij de gaten in de markt? Oftewel, welk soort bedrijven wordt nu veel opgericht? Veel opgericht Minder opgericht Organisatieadviesbureaus Automatiseringsadviesbureaus Reclameadviesbureaus Trainingsbureaus Rechten Economie Bedrijfswetenschappen Psychologie Pedagogische wetenschappen Wat willen we studeren? Zijn rechten en economie nog steeds zo populair als vroeger, met de kom van al die nieuwe studierichtingen in de afgelopen jaren? Ja hoor, nog ste 10 11 12% Wat wil starter Ruud Kallenbach? Dat zijn idee en bedrijf, de Motortaxi, f*"'. binnen vijfjaar in alle grote steden een succesvol en geaccepteerd alternatief is voor de gewone taxi.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 6