Lintjesregen daalt vooral op niet-BN'ers nee LINTJESREGEN Ridders, Officieren en Leden in de regio Aantal vrouwen met een lintje daalt licht Herman Finkers. Jos Staatsen. Erben Wennemars. Joan Leemhuis-Stout. dinsdag 29 april 2003 den haag - Ter gelegenheid van Koninginnedag zijn dit jaar 3.182 onderscheidingen toegekend, waarvan 40 op de Antillen en Aruba. Het aantal vrouwén dat tijdens de 'Alge mene Gelegenheid 2003' ofwel de lintjesregen werd onder scheiden bedraagt 820. Dat zijn er 23 minder ten opzichte van het vorige jaar. In de wat exclusievere Orde van de Nederlandse Leeuw zijn 39 personen gedecoreerd, in de Orde van Oranje-Nassau 3143. Volgens de becijferingen van het Kapittel voor de Civiele Or den zijn er bij deze lintjesregen in totaal 2 onderscheidingen minder toegekend dan in 2002. Er werden 3.594 decoratie- voorstellen ingediend, waar van er 412 niet werden geho noreerd. In totaal werden in het afgelopen decoratiejaar (mei 2002 tot en met april 2003) 4.686 mensen geridderd. Er zijn 2.991 vrijwilligers en 59 personen vanuit de economi sche sector gedecoreerd. Dat betekent een stijging van het aantal gedecoreerde vrijwilli gers ten opzichte van het vorig jaar met respectievelijk 379 en een daling van gedecoreerde personen uit'de economische sector met 26. Het aantal personen dat mede wordt geridderd vanwege bij zondere verdiensten in hun beroepsuitoefening is nauwe lijks gedaald. Dit jaar gaat het om 350 onderscheidingen in deze categorie, twee minder dan het jaar daarvoor. Maarten 't Hart heeft zich in het verleden weinig vleiend uitgelaten over koninklijke onderscheidingen. Vandaag is de Warmondse schrijver zelf benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Foto's: archief den haag/anp - Cabaretier Her man Finkers wordt Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, schrijver Maarten 't Hart ook. De populaire tv-maker Rik Felderhof wordt Officier in de Orde van Oranje-Nassau, schaatser Erben Wennemars en gewezen marathoncrack Jos Niesten worden Ridder in de zelfde orde. Toch valt het aantal bekende Nederlanders (BN'ers) bij de traditionele Lintjesregen deze keer wat tegen. De mees ten van de 3182 gelukkigen zijn niet beroemd maar daarom niet minder gewaardeerd: zoals de Zeister tweeling C. en M. Ko ning. De zusjes worden beiden lid in de Orde van Oranje-Nas sau en volgens de gemeente Zeist is dat tamelijk uniek. Toch zijn er her en der wel kop stukken te bekennen in de 'bui tengewone' uitgave van de Staatscourant met de 'Konink lijk onderscheidingen verleend ter gelegenheid van de verjaar dag van Hare Majesteit de Ko ningin'. Zo zijn er zelfs drie Commandeurs benoemd. De Belgische minister van staat Eyskens wordt Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. Voorzitter Cees van Lede van de Raad van Bestuur van Akzo No bel wordt Commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw, net als prof. dr. L. van Golde, hoogleraar Veterinaire Biochemie van de Univeriteit van Utrecht. Kunstenaars met een lintje zijn onder anderen musicus Frans Brüggen (Ridder Nederlandse Leeuw), toonkunstenaar en diri gent van onder meer het Am sterdam Baroque Orchestra. Ook Ton Koopman, actrice Henny Orri en auteur Ton van Reen worden Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Bluesmuzikant Harry (Cuby) Muskee wordt Ridder in de Or de van Oranje-Nassau, net als directeur Arthur Sonnen van het Nederlands Vlaams Theaterfes tival en adjunct-directeur public relations bij het Koninklijk Con certgebouworkest Sjoerd van den Berg. De beeldend kunste naar Jan Asselbergs wordt Offi cier in de Orde van Oranje-Nas sau, zijn collega Jan Beutener Ridder. Ook de pionier van de Nederlandse bobsleesport Rob Geurts, voormalig schaatser Frits Schalij en oud-topscheids- rechter Mario van der Ende zijn vanaf heden Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Leden in de Orde van Oranje-Nassau wor den de leden van de formatie de Havenzangers W. Mulder (toet senist en accordeonist) en H. Pleket (leadzanger). De onderscheiding Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw is ook weggelegd voor hoogle raar staatsrecht dr. D.J. Elzinga uit Groningen en voor hoogle raar en predikant Anne van der Meiden. Officier in de Orde van Oranje-Nassau wordt ook drs. B. Woelderink, de scheidend direc teur van het Koninklijk Huisar chief. Eenzelfde lintje is er voor hoogleraar parlementaire ge schiedenis en publicist Joop van den Berg en voor senator prof. dr. ir. Egbert Schuurman. Opvallend is dat die onderschei ding ook is weggelegd voor de voormalige burgemeesterskan didaat voor Maastricht en huidi ge vice-voorzitter van het Ne derlands Accreditatie Orgaan voor het Hoger Onderwijs K. Dittrich. Hij werd ooit verdacht van belastingfraude in zijn toen malige functie van bestuurslid van voetbalclub MW. J. Leem huis-Stout, die vertrok als com missaris van de koningin van Zuid-Holland omdat de provin cie op eigen houtje bankiertje had gespeeld in de Ceteco-affai- re, wordt ook Officier in de Orde van Oranje-Nassau, net als Jos Staatsen, oud-burgemeester van Groningen en voormalig be stuurder Betaald Voetbal van de Voetbalbond. Ridder in de Orde van Oranje- Nassau wordt ook Achmed Aboutaleb, voormalig directeur van het Instituut voor Multicul turele ontwikkeling FORUM. Pastoor Hein Buskermolen van de Heilig Hartparochie in De Zilk kreeg vorige zomer, tijdens de feestweek in zijn dorp, de volle laag bij het taartgooien. Nu wachtte hem een verrassing van een heel an dere orde: een koninklijke onderscheiding. Foto's: archief den Rijn, wonende aldaar. H.M. van Brakel, vrijwilliger bij de Zwem- Poloclub Koude kerk, Koudekerk aan den Rijn. G. Nielen-Buntsma, vrijwillig ster, Alphen aan den Rijn. Ds. WJ. Gorissen. Leen Kruidenier. F R.T.M. Faas, vice-voorzitterl voetbalvereniging FC Lisse, I se. F A.N.M. den Hartog, bestuuB van de EHBO, Alphen aan d Rijn. J.W. van Schooten-Hooger vorst, vrijwilligster, Noordw C. Jonker, vrijwilliger bij hel Centrum voor Hart- en Lon validatie, Katwijk. J.G. van Delft-Kaster, vrijwi ster, Voorhout. B.J.H.T.O. Kersten, trainer 1 de Zwemvereniging De Col biaan, Voorhout. M.C. Dubbeldam-Krips, lid oud-bestuurslid van de Uni van Vrijwilligers afdeling Le derdorp, Leiderdorp. L. Ouwersloot-van der Nagi vrijwilligster, Valkenburg. M.T.J. Richardson-Reijn, se taris van de Stichting Resa, phen aan den Rijn. GA. Wakka-Schoon, bestui lid van de EHBO-vereniginj Meerburg te Zoeterwoude/ derdorp, Leiderdorp. F.G. van Seggelen, Oud-Ade B.C. Stroombergen, bestuu van het Gemeenschapscent De Poel, Lisse. J.M.M. Heijtmeijer-Tabernt vrijwilligster bij Roeiverenij Alphen, Alphen aan den Rij M.W. Hunink-Vermeij, Zwa merdam. A.T. Lefferts-van der Zee, K wijk. H.J. Zonderop, Rijpweterin Th... den Berg Mario van der Ende. W.L. van der Gugten, Rijnsburg. A.H. Guldemond, Koudekerk aan den Rijn. M.C. Heemskerk-van der Meer, Roelofarendsveen. G.J. den Heijer, Rijnsburg. HA. van den Hengel, Noord- wijkerhout. P. Hoeksel, Alphen aan den Rijn. C.P.N.M. van Kampen, Voor hout. E.J.M.I. Kroeks, Oegstgeest. L.J. Kruidenier, Leiderdorp. P. van der Kwaak, Rijnsburg. T.J. de Lange, Koudekerk aan den Rijn. D.J. de Lange, lid van de vrijwil lige brandweer van Rijnwoude, Koudekerk aan den Rijn. N.M. van Leijen, Sassenheim. T. Leliveld, Aarlanderveen. A.J. Lommen-Hoonderd, Kat wijk. C.W. Maris, Sassenheim. L. Metz-van der Staaij, Leiden. T.R. van Oostenbrugge, Oegst geest. J. van Oosterom, Alphen aan den Rijn. LA. Peet-Hortensius, Leiden. A Peters, oud-lid van de vrijwil lige brandweer van Rijnwoude, Koudekerk aan den Rijn A. van Rijn, Katwijk. Babs Cassee-van Noppen. Rijn. B. Vooijs, Katwijk. M.P.J. Rijntjes, Voorschoten, vrijwilligster in Mali. Ing. L.F.J. Loth, Leiden. P.J. de Visser, voorheen alge meen directeur van REMU N.V. te Utrecht, Roelofarendsveen. A. Polling, Voorschoten. Dr.. F. van der Touw, Leider dorp. Drs. A. Verweij, Leiden. Drs. A.C. Huizer-Boehmer, apo theker, Leiderdorp. Lid in de Orde van Oranje- Nassau: P.P. Alders, Noordwijk. M .A.E. van Asperen-Lagas, Rijnwoude. P. Balkenende, Lisse. E.N.J. van Berkel, Roelofarends veen. J.C. Bol, Valkenburg. B. Cassée-van Noppen, oud-ge- meenteraadslid Noordwijks Be lang, Noordwijk. C. van Dam, Alphen aan den Rijn. CA van Egmond-van Iterson, Rijnsburg. P. van den Eijkel, Rijnsburg. J. Eradus, Alphen aan den Rijn. C. Griffioen, Alphen aan den Rijn. Gerrit-Jan den Heijer. ds. W.J. Gorissen, predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk te Katwijk, tevens voorzit ter van de Stichting Christelijke Media Projecten 3xM, Katwijk. A. Hassefras-Priem, Rijnwoude. A. Marseille, Lisse. H.D. Verschuur, Alphen aan den Rijn. MA.M. van der Vlugt-van der Pijl, vrijwilligster van de paro chie H. Adrianus, Ter Aar. J. van Hooven, Leiden. J.C. Menge, Benthuizen, ge meente Rijnwoude. M.H. Ruigrok van de Werve- Overmeer, Roelofarendsveen. J.M. van Egmond, Rijnsburg. J. van Goeverden, bestuurslid van de Oranjevereniging te Sas senheim,. M.J.J. van Biezen-Idenburg, manager en oud-voorzitter van het Wassenaars Kamerkoor, Wassenaar. H. van der Niet, Noordwijk. P.G.J. Straathof, Ter Aar. A. Takarbessy, Alphen aan den Rijn. J.J.T. van der Wereld, Alphen aan den Rijn. H.H.M. Bank te Hoogmade. C.H. Boogaard, vrijwilliger en bestuurslid van de Voetbalver eniging Alphia te Alphen aan Bas Vooys. Cees van Lede. mr. N. Scholtens, Wassenaar. E.J. Tjoe Nij, Leiderdorp. J.L.M. van Tulder, Noordwijk. F.J. Uijlenbroek, Leiden. P.H.H.M. van Velzen, lid vrijwil lige brandweer van Rijnwoude, Koudekerk aan den Rijn. J.J. Versluis, Ter Aar. P. Verweij, Benthuizen. J.M. Verweij-de Graaff, Benthuizen. WA Vïsch, Warmond. mevrouw GA. van Vliet-Vis, Aarlanderveen (gem. Aphen aan den Rijn). E. de Vos, Warmond. W.J.G. Warmerdam, Noordwij- kerhout. B.A. Wille, Aphen aan den Rijn. A. Wingelaar, Woubrugge. J.P. de Winter, Warmond. J.HA. Winterkamp, Leiden. R. Zandvliet, Leiden. MA. Mijnders-van Woerden, Lisse, penningmeester van de Stichting Bonisa Zending te Lis se. Ir. C.G. Beljaars, Noordwijker- hout. W.P. van den Houten, Oegst geest. J. van der Boon, Katwijk. H.J. Buskermolen, pastoor van de H. Hartparochie in De Zilk, De Zilk. Henk Zonderop. Ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw: Prof. J.M .J.J. Vossen, Leiden, emeritus-hoogleraar Kinderge neeskunde en Kinderarts aan het Leids Universitair Medisch Centrum. M. 't Hart, auteur, Warmond. Prof. dr. J. Lugtenburg, hoogle raar aan de Rijksuniversiteit Leiden, Oegstgeest. Prof. dr. ir. P.H.M Lohman, emeritus-hoogleraar aan de Rijksuniversiteit Leiden, Voor- buig. Officier in de Orde van Oran je-Nassau: Prof. dr. J.Th.J. van den Berg, Aphen aan den Rijn. A.C. Groeneveld, oprichter en voorzitter van de Dutch Dakota Association, Noordwijk. Ridder in de Orde van Oranje- Nassau: R. van Cruijsen, Leiden. Ir. N.CA Koomen, Sassenheim. F.M. van der Kruijf, Lisse. T.P.B. van der Lans, Lisse. P.C.W. van der Meer, Roelof arendsveen. M.M. van Meggelen-Ablas, A- phen aan den Rijn. R.T.M. Visser, Aphen aan den Ed van Berkel.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16