REGIO BoiIW vakantievilla's Klanten kopen liever geen auto in een tent Wijde Aa was illegaal lijnsaterwoudse boos over ongevraagd bezoek ambtenaren 2e PAASDAG VANAF 08:00 UUR GEOPEND Omstreden billboard blijft rondborstig reclame maken Gemeente Alkemade hoopt op schikking Milde straf Voorbeeldige' veroorzaker zwaar ongeval op Eisenhowerlaan Alphen 1.500,- WEDGWOOD SE WEDGWOOD SE KeuksnmaxK^™ LAV 36 gaat iportief wandelen i1phen aan den rijn - AAV 36 enkt een gat in de markt ont- ekt te hebben: sportief wande- in. In de maanden mei en juni elt de Alphense atletiekvereni- ng deskundige en ervaren ainers beschikbaar om de jelnemers te begeleiden. Vol- »ns AAV is het meer dan het ewone' wandelen, want het iripo wordt steeds afgewis- :ld. De eerste wandeling is op mei. Informatie: 0172-430752. ursus jujutsu n kyushojutsu itwijk - Twee docenten van chting Budo Gym uit Katwijk iven op 26 april trainingen in jutsu en kyushojutsu. Krijgs- instbeoefenaars zijn welkom n voor 10 euro aan de trai- ng deel te nemen. De trainers ten zien dat met het gebruik in drukpunten en inwendige tergie de technieken met min- ;r moeite kunnen worden uit- ivoerd. Opgeven kan bij 071- 131288 of bij w. vooys@world- tline.nl foorhout zet IIG onder druk lORHOUT - De Haagse project- ïtwikkelaar ING moet binnen ikele maanden vertellen hoe it braakliggende terrein bij de oorwegovergang en het sta- insplein er gaat uitzien. Die stelde de gemeente Voor uit onlangs. Volgens burge- eester De Ronde moet voor t einde van het jaar duidelijk n hoe het hele centrumge- »d eruit komt te zien. „Zo rt, dan kappen we met ING." Keer sport en iltuur op school' kemade - Ouders van Al- madese scholieren vinden it klassen soms te groot zijn dat scholen meer moeten ien aan sport en culturele ac- liteiten. Warme maaltijden or overblijvers op de Alkema tse scholen zijn wat de ouders treft niet nodig. Dat zijn vol- ns wethouder Reijnders van derwijs de meest opvallende komsten van een enquête er het onderwijsbeleid. De [komsten van het onderzoek lan dinsdagmiddag centraal een discussie over een tuw lokaal onderwijsbeleid. etuigen moeten aarheid brengen rer vechtpartij atwijks centrum haag/ katwijk - Een rechts- ak tegen vier Katwijkers (19, 22 en 23 jaar) die op 14 april bun woonplaats een man in r zouden hebben geslagen, gisteren voor de Haagse htbank nog niet worden af- ond. Om meer duidelijkheid verkrijgen, werd besloten dat g een aantal getuigen moet rden gehoord. Daarom wordt zaak pas over een aantal landen voortgezet, mannen waren betrokken bij grootschalige vechtpartij in uitgaanscentrum van Kat- jk. Onder invloed van drank igen de Katwijkse jongeren el- na het stappen regelmatig lijf. Zo ook in de nacht van 14 rü. De mannen worden er ft name van verdacht die be- ïste nacht een 20-jarige man elkaar geslagen te hebben, ft slachtoffer werd dusdanig egetakeld dat hij het bewust- n verloor. In het ziekenhuis :ek hij een fikse hersenschud- ïg te hebben opgelopen. Ook d hij een aantal tanden ge- oken. t slachtoffer was overigens f ook niet helemaal van smet- l vrij. Hij had een week eerder fneens iemand mishandeld moest zich daarvoor ook gis- ren bij de politierechter ko en verantwoorden. Daarnaast d de man een auto en een nkelruit vernield. Hiervoor :rd hij door de.politierechter roordeeld tot 60 uur taakstraf een maand voorwaardelijke fangenisstraf. De rechter von- ite conform de eis van de offi- r van justitie. zaterdag 19 APRIL 2003 LIAM bouwt na brand aan toekomst door Ruud Sep alkemade - De 74 vakantiewoningen die architect en projectontwikkelaar Jan van Rijn aan de Wijde Aa heeft gebouwd, staan daar illegaal. In een bo demprocedure heeft de rechtbank bepaald dat Van Rijn niet automatisch een vergunning kan hebben gekregen voor het bouwplan, omdat het in strijd is met het bestemmingsplan. Eerder besliste een rechter in een voorlopig von nis dat de architect wel een zogeheten 'vergun ning van rechtswege' had, omdat de gemeente Al kemade had verzuimd om binnen drie maanden een beslissing te nemen over zijn bouwaanvraag. In vorige procedures oordeel de de rechter steeds dat het 9MMMMMMI bouwplan wel in overeen stemming was met het bouwplan. Dat is ook wat de gemeente steeds heeft be toogd. De rechter conclu deert nu dat de gemeente misschien wel van plan is ge weest om de bouw van de va kantiewoningen mogelijk te maken, maar dat dat nooit goed is vastgelegd in het bestemmingsplan. Die bedoeling blijkt bij voorbeeld uit de plankaart bij het bestemmings plan, waarop op het perceel van Van Rijn is aan gegeven dat het voor maximaal vijftien procent mag worden bebouwd. Maar omdat die bedoeling in de tekst van het plan nergens terugkeert, is de aanduiding op de kaart in de ogen van de recht bank 'zonder betekenis'. De uitspraak van de rechter betekent een klinken de overwinning voor de Vereniging tot Behoud van de Veenderpolder en de Wijde Aa, die de bo demprocedure heeft aangespannen. Aan de ande re kant brengt de uitspraak Van Rijn en de ge meente Alkemade in een lastig parket. De uit spraak kan tot gevolg hebben dat de huizen, die inmiddels allemaal zo goed als klaar zijn, moeten worden afgebroken. Wanneer het zo ver komt, mogen de gemeente en de architect uitvechten wie er voor de miljoenenschade verantwoordelijk is. Zo ver is het voorlopig nog niet, en als het aan de architect en aan wethouder Kees uit den Boog aard ligt, komt het ook niet zo ver. Beiden willen proberen om met de andere partijen die een rol spelen in het conflict, waaronder het ministerie van vrom, de zaak in der minne te schikken. „Dat lijkt me de enige verstandige oplossing", meldt Uit den Boogaard. De wethouder gaat er overi gens van uit dat de vakantiewoningen ondanks de uitspraak van de rechter zullen blijven staan. „Op deze schaal is er in Neder land nog nooit gesloopt. De vorige minister van vrom (Pronk, red.) zou er niet voor terugdeinzen, en daarom was ik ook niet zo'n fan van die man. Ik hoop maar dat de nieuwe minister een wijs man is die niet zo ver zal gaan." Volgens Uit den Boogaard ligt het voor de hand dat de gemeente in hoger beroep gaat tegen de uitspraak. „Maar voordat we daar een besluit over nemen, wol ik de uitspraak eerst heel goed lezen en precies in kaart brengen waar voor ons de kansen en bedreigingen zitten." Voor Van Rijn komt de uitspraak van de rechter niet helemaal als een verrassing. „Ik had wel een beetje verwacht dat het deze kant uit zou gaan. Ik ben er natuurlijk niet gelukkig mee, ik wil er een keertje van af." De ondernemer erkent dat de ver koop van de vakantiewoningen er door de uit spraak niet gemakkelijker op zal worden. „Nee, en dus moet ik naar een verhuursituatie toe. Dat be vordert de kwaliteit niet en is voor niemand goed. Ik hoop echt dat we tot een oplossing kunnen ko men." Uitspraak overwinning Vereniging tot Behoud van de Veenderpolder en de Wijde Aa door Wim van Wanrooy alphen aan den rijn - „Kom nou, ik ga in een tent geen auto kopen." Die reactie was het af gelopen jaar geen uitzondering in de LIAM-vestiging in Alphen aan den Rijn. De brand die pre cies een jaar geleden onder meer de showroom van de Mer cedes-dealer in de as legde, heeft zijn sporen nagelaten. „We hebben tot nu toe in die periode zeker twintig procent minder auto's verkocht", beweert de lo kale directeur Gerard van den Nieuwendijk. De omzet daalde in een jaar tijd met 1,5 miljoen euro. „Ook hoorden we vaak, dat mensen dachten dat we niet meer werkten. Maar we zijn al die tijd doorgegaan, zij het op provisorische basis. Dus in een tent moesten we auto's verko pen, ja. Je moet nu eenmaal roeien met de riemen die je op dat moment hebt", realiseert Van den Nieuwendijk zich. Hij schat de geleden schade op 3,5 miljoen euro. Oorzaak van de vlammenzee in 2002: kortslui ting in een van de groepenkas- ten. De verzekering dekt de schade volledig, maar receptie, kantoor, magazijn van de personenwa gens en de showroom waren volledig verwoest. De wederop bouw verloopt niet voorspoedig. Het duurt allemaal langer dan gepland. Maar aan het eind van dit jaar - weet Van den Nieu wendijk - moet er dan toch wel weer iets staan waar hij trots op kan zijn. „We kunnen voor hetzelfde geld als we schade hebben geleden Directeur Gerard van den Nieuwendijk: „We krijgen een voorbeeldfunctie." Foto: Henk Bouwman groter gaan bouwen. Onze showroom breiden we bijvoor beeld uit van 800 tot 1500 vier kante meter. De hele efficiency van ons bedrijf wordt groter. Al phen wordt de eerste vestiging van Mercedes in Nederland die aan de nieuwste eisen voldoet. We krijgen dus een voorbeeld functie", herkent Van den Nieu wendijk de positieve kanten van de herbouw. Het personeel heeft er volgens hem niet onder geleden. „We hebben ze allemaal kunnen be houden, deels door de mensen En weer staat er een billboard langs de A4 waar L.P. Dorenbos zich aan ergert. Foto: Hielco Kuipers door Saskia Stoelinga roelofarendsveen - Niet tevreden met uw borsten? Vanaf 50 euro per maand is daar nu iets aan te doen. Het billboard langs de A4 bij Roelofarendsveen blijft speciale adverteerders trekken. Dit keer geen seksex- ploitant, maar een bureau dat bemiddelt bij alle soorten plastische ingrepen. De poster toont twee onthoofde vrouwen met borsten voor en na de operatie. De ver grote borsten moeten tot nadenken stemmen Wil niet iedere vrouw er zo pront uitzien? Ook over het nummer dat kan worden gebeld is nagedacht. Het heeft alles met borsten te maken. Zelfs in de auto is het te onthouden. „Hallo. Ja dat kan. Wij zijn een tussenpersoon. We heb ben contracten met een aantal privéklinieken en plas tisch chirurgen die de behandeling uitvoeren Wilt u een brochure of maken we gelijk een afspraak voor een vrij blijvend consult? Waar heeft u ons nummer van? Oh van het reclamebord. Ja, dat werkt goed. We krijgen hierdoor veel aanvragen. We adverteren ook in Beau Monde en Party. Nee, we zijn snel in het versturen van de brochure. Waarschijnlijk valt hij morgen al bij u in de bus." De exploitant van het bord, Pieter van Ruiten uit Oud Ade, heeft nog geen reacties gehad van mensen die er aanstoot aan namen. „Dit is een heel serieus onder- or Marieta Kroft nsaterwoude - Twee ambte van de gemeente Ja- bswoude waren zonder haar stemming haar woning in nsaterwoude binnengegaan, en de in Nieuwkoop wonen- M. de Boer dat hoorde, ont- ik ze in woede. Via haar advo- at diende ze bij de gemeente n klacht in. Een van de twee ïbtenaren, E. Bartels, moest in het gemeentehuis ook na- ins zijn collega J. Kuijt, ver woording afleggen bij de nmissie voor de bezwaar- en ■oepschriften. Igens Bartels, ambtenaar op afdeling bouw- en woning toezicht, was het bezoek op de 16e januari van dit jaar in een vriendelijke sfeer verlopen. „We belden aan. Een bewoner deed open en zei dat hij de beheerder van het huis was. We stelden ons voor en vroegen of we een kijkje mochten nemen en foto's mochten maken. De bewoner liet ons onze gang gaan." Bartels en toezichthouder Kuijt hadden geen legitimatiebewijs laten zien. „Daar wordt eigenlijk nooit om gevraagd. Ook nu niet." Aanleiding voor de twee ambte naren om er een kijkje te ne men, was een controle of de bouwstop nog werd nageleefd. Het gemeentebestuur legde die half december op. Dat was na dat gemeentelijk toezichthouder Kuijt zag dat de vrijstaande wo ning aan de Herenweg werd verbouwd. Hij bezocht de wo ning en zag dat het huis werd verbouwd tot negen kamers voor de verhuur. En dat is in strijd met het bestemmingsplan. Inmiddels zijn de kamers wel bewoond. De bouwstop kwam namelijk op een moment dat de verbouwing nagenoeg klaar was. Toch diende eigenares De Boer een bezwaar in tegen de stop. Maar toen de commissie be zwaar- en beroepschriften dat enkele weken geleden wilde be handelen, waren zij en haar ad vocaat J. Turenhout niet aanwe zig. De behandeling van de zaak werd uitgesteld. Ook nu ontbraken De Boer en Turenhout, waardoor de com missie alleen ambtenaar Bartels hoorde. De behandeling van de zaak draaide om de vraag, of de wet toestaat dat twee ambtena ren een huis zonder toestem ming van de eigenaar binnen gaan. Volgens Bartels was er toestemming van een bewoner en is er daardoor geen grond voor de klacht. Hij kreeg steun van een lid van de commissie, dat zich baseerde op de Wo ningwet en de Algemene Wet op het Binnentreden. Daarin staat dat er geen toestemming hoeft te zijn van de eigenaar. „Maar in hoeverre waren jullie bevoegd om het pand binnen te treden? vroeg commissievoorzitter Bax. Bartels kon alleen voor zichzelf zeggen dat hij, in tegen stelling tot zijn collega's van mi lieu, geen officiële bevoegdheid had. Hoe het met de bevoegd heid van Kuijt zit, werd niet echt duidelijk. Het kan nog wel enkele weken duren voordat de commissie een advies uitbrengt aan burge meester en wethouders. Die be sluiten uiteindelijk of de klacht van De Boer gegrond is of niet. Duidelijk werd wel, dat De Boer voortaan op de hoogte wordt gesteld als ambtenaren haar huis binnen willen. „We moeten er nog een keer zijn", merkte onder te brengen in een van de andere vijf vestigingen in onze regio. Daar zijn we blij mee. Ook al omdat het niet eenvoudig is om ervaren personeel te vervan gen. Als je mensen laat gaan, ko men ze niet meer terug. Het is en blijft specialistisch werk." Met de nieuwkomer in Roelof arendsveen - waar over ander halve maand de eerste paal de grond in gaat - telt LIAM in deze regio straks zes vestigingen. Vol gens Van den Nieuwendijk heeft Alphen aan den Rijn een centra le functie in het Groene Hart. Met straks tien extra arbeids plaatsen boven op de 45 die er nu al zijn. „We krijgen hier wat je noemt een aanzuigfunctie. In Nederland zijn er 110 Mercedes- vestigingen, verdeeld over 25 j contractanten. Daar springen wij niet slecht uit met de 16.000 voertuigen in ons bestand." Daar is de hoofddealer van het automerk het wel mee eens. Met een paar ferme klappen joeg Harry van Gameren, directeur van Mercedes Nederland, deze week de eerste paal van de nieu we showroom de grond in. den haag/alphen - Direct na dat een 38-jarige vrachtwagen chauffeur een 62-jarige vrouw uit Alphen aan den Rijn van haar fiets had gereden, stond hij beschaamd met een bloe metje aan haar ziekenhuisbed. Regelmatig belde hij de zwaar gewonde vrouw op om te vra gen hoe het met haar ging. Omdat de man uit Koudekerk aan den Rijn zich zo 'voorbeel dig' had gedragen, legde de Haagse politierechter hem gis teren een relatief lichte straf op. Hij werd veroordeeld tot een boete van zevenhonderd vijftig euro en een voorwaarde lijke rijontzegging voor de pe riode van een halfjaar. De vrachtwagenchauffeur raakte flink in paniek toen hij de fietsster op 27 augustus vo rig jaar aanreed op de Eisen howerlaan. „Ik dacht dat ze het niet zou redden", verklaar de hij gisteren tegen de rech ter. De man was met zijn vrachtwagen door rood rechts af geslagen en had daarbij de oudere dame geraakt. Hij was ervan overtuigd dat het licht op groen stond. Ineens zag hij in zijn spiegel de vrouw op straat liggen. Hij kon nog net op tijd remmen om te voorko men dat hij over haar heen zou rijden. Het slachtoffer lag roer loos op straat en had flinke verwondingen opgelopen. Ze had twee ribben en haar sleu telbeen gebroken, haar rug- genwervel was beschadigd en ze had een fikse hersenschud ding opgelopen. Haar echtgenoot vertelde gis teren dat de vrouw nog altijd last heeft van haar verwondin gen. „Ik ga bijna met pensioen en had eigenlijk altijd gehoopt dat mijn echtgenote dan nog zo gezond als een vis zou zijn", zei hij. Maar de man bena drukte ook dat zowel hij als zijn vrouw erg blij was met de attente manier waarop de chauffeur had gereageerd. Ook officier van justitie De Groot hield bij haar eis al reke ning met die omstandigheden. Zij geloofde dat de verdachte echt dacht dat het verkeers licht op groen stond, maar vond wel dat de man een ern stige fout had gemaakt. De aanklaagster eiste een werk straf van zestig uur en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de duur van negen maanden. (advertentie) werp. Deze reclame gaat over gezondheidszorg. Dat be drijf plaatst ook maagballonnen en zet zelfs neuzen recht." „Ronduit kinderachtig", vindt L. Dorenbos van Schreeuw om Leven. „Onder het mom van medisch handelen mag alles. Waarom nemen ze geen rimpelloze gezichten of rechte neuzen?" De vorige poster, van een sekslijn met de dubbelzinnige tekst 'Wil je weten hoe ik rij?', heeft Dorenbos na heel veel heisa eraf gekregen bij de Reclame Code Commissie. „Hier moeten de dames maar zelf op reageren. Ik denk overigens dat dat ding niet lang zal staan. De bulldozers naderen het gebied. Heb ik zelf gezien." Bartels op. „Om te controleren of het pand aan de eisen van de brandveiligheid voldoet. We zul len De Boer dan medewerking vragen, maar dat is meer uit fat soen dan dat het verplicht is. Bovendien zullen de bewoners intussen wel instructies hebben gehad om geen ambtenaar meer binnen te laten." Hoe lang de negen kamerbewo ners nog een dak boven hun hoofd hebben, is de vraag. De komende maanden neemt de gemeente Jacobswoude een be sluit over het toepassen van be stuursdwang. Inmiddels is een aantal buurtbewoners in op stand gekomen tegen de 'over bevolking' van hun omgeving. e Paasdag-u vanaf 08:0 n bijxandtr Keukenmenu. Als u deze dag héél vroeg van huis gaat dan zorgt onze kok voor een uitgebreid Paasontbijt 'English Style'. Maar bovenal profiteert u dan van onze speciale Paasochtend-actie (van 08:00-12:00 uur). Wij houden de klejbtjes aangenaam bezig met het zoeken naar e 08:00 - 12:00 Bij AANKOOP VAN UW NIEUWE KEUKEN EXTRA KORTING* ÉN EEN 23 DELIC CADEAU* 12:00 - 17:00 BI) AANKOOP VAN UW NIEUWE EEN PRACHTIG CADEAU* Kruisweg 655-657 Ltndtrd en tin keukens, duizend en één Idttln -pe| 020-6538163 "rev*

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17