Utrecht kan schande uitwissen SPORT Gemeente Arnhem krijgt zeggenschap Vitesse 'Lucky Ajax? Waar Ajax met koffer vol reserves tegen Feyenoord hebben we het over?' Ploeg Booy hoopt op Ajax als tegenstander in bekerfinale Voetballers MW doen beroep op saneringfonds inbetuiging (FC Utrecht f.Rond de duizend ters van FC Utrecht heb- eren in Utrecht een op- ""Chouden ter ondersteu- dagi m hun in financiële ai|;, ;rkerende club. Vooraf oe organisatoren van de 2380 handtekeningen igemeester A. Brouwer t on hepen het gemeentebe- ril «perhandtekening250 WrFC U^echt tebe- ien. Dat komt neer op j drag van bijna 19 miljoen neb eo\ijl Utrecht naar ver- r i miljoen te kort komt. e« t ge'd vandaan moet a was de supporters ook wen hijk UEt de opbrengst i onlangs verkochte jmj, bedrijf Remu. een an eeuw naar het lier League woensdag l6 april 2003 nt lilan in m irfinale AC Milan heeft de fi- ïeikt van het toernooi taliaanse beker. De te- ider van Ajax in de -Ik, outh - Portsmouth rh vier duels voor het an de competitie verze- promotie naar de Pre- ague. De ploeg uit het van Engeland won gis- ld met 1-0 van Burnley tQ{ m daardoor buiten be- de nummer drie Shef- jat( nited. Portsmouth is de e u in de Nederlander Arjan en iw, die in het betaald 3e|0 debuteerde bij Telstar. !gji elde eerder al met het )e(e iden Barnsley in de 2en 5 voetbaldivisie van En- arnhem/dordrecht/gpd - De gemeente Arnhem krijgt nage noeg alle zeggenschap over voetbalclub Vitesse en stadion Gelredome. Zij neemt daarmee ook alle toekomstige financiële risico's voor haar rekening. De huidige bestuurders van club en stadion hebben toegezegd te zullen vertrekken. Voetbalclub en stadion, die nu nog geschei den opereren, worden in één holding ondergebracht. De ge meente wijst zelf voorzitter en dagelijks bestuur aan. Alle aan delen worden ondergebracht in een stichting waarin Arnhem 'ruime zeggenschap' eist. Het zelfde geldt voor de raad van commissarissen die toezicht houdt op de directie. Dat blijkt uit het reddingsplan voor Vitesse en Gelredome dat de Arnhemse wethouder R. Gast (Financiën) gisteren officieel heeft gepresenteerd. Vorige week werd al duidelijk dat de Ook FC Dordrecht en Roda JC in zwaar financieel weer gemeente het noodzakelijk acht stadion Gelredome te kopen, Vi tesse een financiële injectie te geven en beide partijen samen te voegen. Voor de koop van het stadion trekt de gemeente 23,9 miljoen euro uit. Met 19,3 miljoen wordt de huidige hypotheek afgekocht van banken en andere schuldei sers. De overige 4,6 miljoen gaat via een constructie naar Vitesse. Ook krijgt de Arnhemse voetbal club een lening van 5,4 miljoen om de financiële nood te ledi gen. De club stevent dit seizoen af op een tekort van 8,8 miljoen euro. De reddingsoperatie is uniek voor Nederland. Volgende week moet de raad akkoord gaan en dat is allerminst zeker. Vitesse- voorzitter Jos Vaessen zegt uiter mate content te zijn met de op lossing. „Dit betekent de red ding voor Vitesse." Gelredome is allerminst gelukkig met het red dingsplan, maar zal het niet blokkeren. Volgens directeur P. van Sliedrecht is het een misvat ting dat fusie van club en stadi on financiële en commerciële voordelen zou hebben. De gemeente leent de 29 mil joen die met de redding is ge moeid. Rente en aflossing moe ten worden opgebracht door Vi tesse en Gelredome. Tekorten komen voor rekening van de ge meente. Volgens wethouder Gast moet de gemeente 'voor het algemeen belang' zulke risi co's aanvaarden. Hij benadrukt dat de gemeente niet de com merciële exploitatie voor haar rekening neemt. Alle gezichtsbepalende figuren bij club en stadion stappen op. Met de Vitesse-bestuursleden Veenendaal, Guyt en Snellen burg heeft de gemeente een re geling moeten treffen. Deze 'Vrienden van Vitesse' hebben twee jaar geleden de club van een faillissement gered door de schuld aan oud-hoofdsponsor Nuon af te kopen en Vitesse met enkele andere ondernemers tien miljoen euro te lenen. Over de inhoud worden geen medede lingen gedaan. Duidelijk is wel dat de bestuursleden een fikse veer moeten laten. Ook FC Dordrecht verkeert in zwaar financieel weer. Als de ge meente niet bijspringt, dreigt zelfs een faillissement. Voorlo pig lijkt de gemeenteraad slechts bereid de voetbalclub voor de helft van het gevraagde bedrag tegemoet te komen. Op voorstel van het college van burgemees ter en wethouders is de ge meente Dordrecht uitsluitend bereid de lening over te nemen, die FC Dordrecht voor de bouw van het nieuwe stadion heeft af gesloten. Dat komt neer op een bedrag van 540.000 euro. Het verzoek van de betaald voetbal-organi satie nog eens 500.000 euro ex tra op te hoesten, om schuldei sers tevreden te stellen en ande re financiële problemen op te lossen, vond bij de raadscom missie Bestuur en Middelen geen gehoor. Ook van gratis huur en onderhoud van de vel den kon geen sprake zijn. Hoe voorzitter Frans Derks ook pleit te voor FC Dordrecht, de politie ke partijen lieten zich niet ver murwen. „Ik kan u vertellen dat van de 36 clubs in het betaalde voetbal er 29 nog in veel grotere nood zijn dan wij. Wat wij u vragen is een eenmalige financiële steun in de rug, zodat FC Dordrecht als maatschappelijke organisatie blijft bestaan." Om zijn woor den kracht bij te zetten herin nerde Derks de raadscommissie eraan dat FC Dordrecht van 9,5 miljoen gulden inmiddels 5,5 miljoen heeft afgelost. „We heb ben beslist niet pot verteerd. Wij zijn één van de minst ongezon de clubs." Het college van burgemeester en wethouders van Kerkrade wil op haar beurt de plaatselijke voetbalclub Roda JC een bank garantie van 3 miljoen euro ge: ven. De gemeenteraad vergadert 23 april over het voorstel dat gis teren in de collegevergadering werd aangenomen. Roda JC heeft het geld nodig om bij de bank aan haar aflossingsver plichtingen te kunnen voldoen. Het Parkstad Limburg-stadion kostte de eredivisionist in totaal 35 miljoen euro. Daarvan moet voor 2010 nog 12 miljoen gul den worden terugbetaald. ye ons League won gister- met 2-1 van Perugia. De nijd eindigde in 0-0. ilan scoorden Tomas- jep Nesta. Er waren slechts )eg eschouwers in het San ;seü dion. De Milanese ploeg t ide finale tegen de win- ncjf n de Romeinse derby ko, AS Roma en Lazio, die nd de tweede wedstrijd $te. Het eerste duel eindigde Lf i het voordeel voor AS tie voor mlg Ullrich ïjn D( ic - Team Coast, de wie- ;van kopman Jan Ull- tew eft voor dit seizoen als- Hec licentie gekregen van nationale wielerunie lte la wekenlange onzeker- np; ii de teamdirectie giste- delijk de benodigde y, rantie van ongeveer euro overleggen. Daar- iet het seizoen voor de 29- eu! luitser en zijn ploegge- jr0 jered. Na het positieve reisde Ullrich meteen af ralj. wrd-Spanje. waar er. lag de vijfdaagse Ronde gon van start gaat. Heeswijk Coldrace Max van Heeswijk >p tijd fit te zijn voor de Gold Race, die zondag ereden. Hij heeft giste- j q raining hervat nadat in tei Dduren was vastgesteld niets ernstigs heeft over eet en aan zijn val in Parijs- m r „Ik had zoveel last van irif houder en arm dat het on er iets mis was. De echo- ihet ziekenhuis heeft l j zen van niet. Gelukkig >e pijn die ik voelde, is U taakt door de harde klap jsp dat vocht zich ophoop- iot spieren. Nu dat weg- Kit met arm alweer een )UI eraan." door Henk van Weert utrecht - FC Utrecht krijgt in de finale om de Amstel Cup een prachtige kans om de schande van vorig jaar uit te wissen. Het elftal plaatste zich gisteravond opnieuw voor de bekerfinale, dit maal ten koste van PSV dat slap en ongeïnspireerd aan de wed strijd begon. Pas na de rust kwam de koploper in de eredivi sie tot het besef kwam dat er iets op het spel stond. In een specta culair bekerduel won geestdrift het van berekening: 2-1. Als Ajax zich vanavond ook voor de finale plaatst, ten koste van Feyenoord, wordt de klok terug gedraaid naar 12 mei vorig jaar. Die dag verloor FC Utrecht de bekerfinale van Ajax door een fout van grensrechter Kloeg. De assistent-scheidsrechter zag in blessuretijd niet dat Wamberto buitenspel stond toen hij de stand op 2-2 bracht, waarna Ajax in de verlenging het win nende doelpunt kon maken. Helse verontwaardiging in Utrecht was het gevolg, Kloeg betuigde spijt, maar de uitslag bleef zoals ze was. Foeke Booy, de trainer van FC Utrecht, deelde in de feest vreugde: „Ik ben enorm trots dat we naar de finale gaan. Het is ongelooflijk waartoe dit team soms in staat is. Geweldig dat we op herhaling mogen. Vorig jaar is ons iets ontnomen, ik hoop dat we nu eindelijk die be ker kunnen ophalen." En PSV? Dat reisde na afloop te rug naar het zuiden in de we tenschap dat het elftal in Neder land warempel toch nog kan verliezen. Na 13 november (1-2 tegen Feyenoord) bleef PSV 14 competitiewedstrijden en twee bekerwedstrijden ongeslagen. Op het verlies in Nieuw Galgen waard kunnen de Eindhovena- ren niets afdingen. Erg rouwig zullen ze er de komende tijd ook niet om zijn. De karavaan trekt voort richting titel, de misstap in Utrecht zal geen permanent plekje krijgen in het geheugen. PSV-voorzitter Harry van Raaij gaf er maandagavond blijk van dat hij de Amstel Cup niet echt een belangrijke prijs vindt Dat hij er zo over denkt is al langer bekend. Daarmee gaf hij, een dag voor de wedstrijd, niet zo'n verstandig signaal af. De woor den van de voorzitter werden in De voetbalbond kon nog niet reageren. „We zijn aan het na trekken of het juridisch mogelijk is dat spelers een beroep doen op het fonds", zei woordvoerder Rob de Leede. Het is bij een dergelijk verzoek echter wel de bedoeling dat er ook een sane ringsplan is. Bovendien moet het zeker zijn dat er nergens an ders nog geld is." De WCS heeft de spelers vorige week diverse mogelijkheden aangedragen om de club te dwingen aan de betalingsver plichtingen te voldoen. Daarbij kwam ook een faillissements aanvraag aan de orde. Everard: „Dat is een gesloten boek Zo lang het kan, wil iedereen blij ven voetballen en trainen." Trainer Ron Eisen van MW stel de de leden van zijn selectie vrij dag voor de wedstrijd met Hel mond Sport al een ultimatum. Met de spelers die erin volhar den het faillissement van de Maastrichtse voetbalclub aan te vragen, wilde hij niet langer werken. De spelers trokken het dreigement maandag in. maastricht/gouda/anp - De spelers van MW gaan toch een beroep doen op het sanerings fonds van de voetbalbond KNVB. Ze hebben dit in overleg met de vakbond WCS en de club besloten. Uit dit fonds kan een noodlij dende club een salarisvoorschot van 140.000 euro krijgen om een regelmatig verloop van de com petitie te garanderen, mits de garanties die bij de licentiever strekking zijn afgegeven ook daadwerkelijk zijn nagekomen. Omdat een sponsor een toege zegd bedrag van 100.000 euro nog niet heeft betaald kan de Limburgse club geen beroep doen op het fonds. De spelers proberen het nu zelf. „Spelers komen serieus in de fi nanciële problemen", lichtte Louis Everard van de WCS toe. „MW heeft geen alternatief, daarom hebben wc hiervoor ge kozen. Het is zover ik weet voor het eerst dat spelers een beroep doen op het saneringsfonds. We gaan de aanvraag formuleren en dan afwachten wat de KNVB zal doen." SPORTUITSLAGEN BASKETBAL Dirk Kuijt viert feest op de schouders van de FC Utrecht-fans. Foto: GPD/Marco Hofste Nieuw Galgenwaard vertaald in een uitermate matte eerste helft van PSV. Het leek wel of de Eindhovenaren werkelijk niet geïnteresseerd waren in de Ne derlandse beker. Vanaf de eerste zet was er een opmerkelijk verschil tussen FC Utrecht en de lijstaanvoerder van de eredivisie. Voor FC Utrecht telt de Amstel Cup als een hoofdprijs. Alleen al de her innering aan de desillusie van vorig jaar was een geweldige motivatie voor het elftal van Foeke Booy. De geestdrift spatte er vanaf, FC Utrecht trok ten aanval en bekommerde zich niet overdreven om de eigen de fensie. Winnen, alleen dat telde. PSV mat zich een heel andere houding aan. Het elftal was ver re van robuust, veroorloofde zich achterin de nodige fouten en kon geen moment het spel dicteren. Daarmee bracht PSV zich zelf in moeilijkheden. Als PSV niet lekker in zijn vel zit, is dat altijd goed te merken aan de lichaamstaal van Mark van Bommel. Met drukke gebaren, veel loopwerk en verbale aan- sporingen poogt de aanvoerder in zulke gevallen zijn elftal op gang te brengen. Zo ook gister avond. Het lukte in de eerste helft volstrekt niet. De centrale verdediging van PSV scharnier de stroef, Young-pyo Lee was op rechts weer minder sterk dan hij op links pleegde te zijn en de beide spitsen waren vrijwel on bereikbaar. FC Utrecht schiep zich met on waarschijnlijk gemak de ene na de andere kans. Al in de 16de minuut was het raak de volko men vrij staande Dave van den Bergh kopte de bal uit een vrije trap van Bosschaart achter Wa terreus, 1-0. Utrecht verdiende meer, maar kreeg het niet. Wa terreus belette dat. Hoezeer PSV de wedstrijd in de eerste helft verloor, bleek in het tweede deel. Het elftal van Guus Hiddink kwam sterk terug, zoals het vorig seizoen in de competi tie ook kras reageerde op een 3- 1 achterstand en met 3-3 naar huis ging. Deze keer was de sprong voorwaarts niet groot ge noeg. De ene na de andere aan val golfde richting Wapenaar, maar het was wel FC Utrecht dat de eerste de beste kans na rust benutte. Bosschaart wierp in de bal in, Kuijt kopte hem door en Tanghe knikte de bal te gen het net, 2-0. PSV kreeg nog kansen genoeg, maar alleen Ma- teja Kezman kon scoren, 2-1. Guus Hiddink sprak van een 'te recht feestje voor FC Utrecht'. De overwinning was verdiend, vond hij. „In de eerste 35 minu ten van de wedstrijd kwamen wij overal een stap te laat. We moeten Waterreus dankbaar zijn dat hij drie keer goed redde. Utrecht was gretig, wij gaven de kansen te gemakkelijk weg." fc utrecht: Wapenaar Vreven, Zwaanswijk. Schut en Shew-Atjon; De Jong (70. Zuidam), Tanghe, Bosschaart en Van den Bergh (90. Chaiat); Kuijt en Gluscevic (70. Jochemsen). psv: Waterreus; Lee (83. Lucius/86. Bruggink), Faber. Ooijer en Heintze (68. Gakhokidze); Rommedahl, Van Bommel, Vogel en Robben; Vennegoor of Hesselink en Kezman. Eredivisie vrouwen. Play-offs: Leiderdorp - Jolly Jumpers 67-77 New York. NBA. Toronto Raptors - Miami Heat 99-103, New York Knicks - Indiana Pacers 93-109, Chicago Bulls - Philadelphia 76ers 115-106, Houston Rockets - Memphis Grizzlies 97-86, Portland Trailblazers - Phoenix Suns 120-102, LA La kers - Denver Nuggets 126-104. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3074. 7.9.10.22.26.27.28.35.38 39.40.48.49.58. 62.68.71.74.78.79. (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Monte Carlo. Masters mannen, 2,2 miljoen eu ro. Eerste ronde: Schalken (Ned/9) - Sanguinetti (Ita) 6-4 3-1 opgave Sanguinetti, Benneteau (Fra) - Sluiter (Ned) 3-6 6-1 7-6, Robredo (Spa/16) - Verkerk (Ned) 3-6 6-3 6-4, Hyung- Lee (ZKo) - Sanchez (Spa) 6-1 6-3. Ferreira (ZAf) - Björkman (Zwe) 6-4 2-6 7-5, Nieminen (Fin) - Dent (VSt) 7-6 6-2. Moya (Spa/2) - Ma- lisse (Bel) 6-3 6-3. Blake (VSt/15) - Hrbaty (Slw) 6-3 3-6 6-2, Coria (Arg)Acasuso (Arg) 6-2 6-2. Costa (Spa/4) - Davidenko (Rus) 6-2 6-2. Novak (Tsj/5) - Koubek (Oos) 6-4 6-4. Chela (Arg) - Calleri (Arg) 6-4 6-1. Kafelnikov (Rus) - El Aynaoui (Mar/11) 6-2 6-7 6-1, Nad- al (Spa) - Kucera (Slw) 6-1 6-2, Boutter (Fra) - Mirnii (WRu) 7-6 3-6 6-3, Snchapan (Tha/7) - Luczak (Aus) 7-5 3-6 7-6. Amelia Island (VSt). Vrouwen, 535.000 euro. Eerste ronde: Morigami (Jap) - Dominikovic (Aus) 6-2 6-2, Barna (Dui) - Toeljaganova (Oez) 6-0 7-5. Pratt (Aus) - Bielik (VSt) 2-6 7- 5 6-0. Zvonareva (Rus) - Granville (VSt) 6-7 6- 3 6-1. Garbin (Ita) - Perry (VSt) 4-6 7-5 6-2. Craybas (VSt) - Sequera (Ven) 3-6 6-2 6-2. Vakoelenko (Oek) - Frazier (VSt) 6-2 6-4. Ven- to-Kabchi (Ven) - Bartoli (Fra) 7-5 6-0, Likho- vtseva (Rus) - Foretz (Fra) 6-1 6-2. Callens (Bel) - Black (Zim) 6-7 7-6 6-2. Mikaelian (Zwi) - Bedanova (Tsj) 6-3 6-4, Randriantefy (Mad) - Taylor (VSt) 6-4 6-4, Matevzic (Slv) - Tu (VSt) 4-6 7-5 7-6, Ruano Pascual (Spa) - Jidkova (Rus) 6-2 7-5. Tweede ronde: Hantu- chova (Slw/4) - Morigami (Jap) 7-5 6-2, Ray mond (VSt) - Vakulenko (Oek) 6-1 3-6 6-1 VOETBAL Amstel Cup. Halve finale. FC Utrecht - PSV 2-1 (1-0). 17. Van den Bergh 1-0. 58. Tanghe 2-0, 62 Kezman 2-1. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: De Jong, Bosschaart (FC Utrecht), Ooijer. Faber (PSV). FC Utrecht in finale tegen de winnaar van Fey enoord - Ajax (vanavond). VOLLEYBAL Eredivisie it Finale play-off: Dynamo - Omniworld 3-0. Eredivisie vrouwen. Finale play-off: Volco - Pollux 0-3. IJSHOCKEY Boedapest. WK, divisie 1. Groep A: Hongarije - Nederland 4-2 (0-2 1-0 3-0). Doelpunten Nederland: Ten Bokkel, Ei- mers. Litouwen - Polen 2-8 (0-2 1-2 1-4). Ka- zachstan - Roemenië 8-2 (2-0 5-2 1-0). ZWEMMEN Saint Etienne. Open Franse kampioenschap pen. Mannen, finales, 200 vrij: 1. Van den Hoogen- band (Ned) 1.47.46. 2 Carstensen (Den) 1.50,10, 3. Viart (Fra) 1.51,59. 100 m rug: 1 Roger (Fra) 55,79. 2. Dufour (Fra) 55.98, 3. Florea (Roe) 56,36, 4. Zwering (Ned) 56,64. 50 m school, halve finales, tweede serie: 1 Duboscq (Fra) 28.40. 2. Fall (Fra) 29,11. 3. Van Valkengoed (Ned) 29,24 :en naar elede ronde out tig carlo - Sjeng Schaken ite 'tweede ronde bereikt Masters-tennistoernooi taclnte Carlo. De als negen- me aatste Limburger ver- n. steren de Italiaan Davi- nn [uinetti. Bij 6-4 3-1 gaf uit aan op met een been- en «ure. In de tweede ron- >er 'Schalken tegenover de iek 'teaan Lee Hyung-Taik. idi 'Sluiter werd uitgescha- d fr Julien Benneteau. ,en Oerkerk verloor in de ja2 onde van Tommy Ro- ed f erlaag voor ckeyers int 'E5T - Het Nederlands ijs- ie [eam heeft de eerste ez id bij het wereldkampi- (ni !p in Boedapest (divisie de verloren. Oranje we [eravond tegen gastland ik 'je met 2-4 onderuit. Na e periode leidde de an bondscoach Theo ec wen nog met 2-0. Den- rd: Bokkel en Chris Eimers ed nde treffers op hun ias *00r een schouderbles- Ya doelman Marcel Nij- p ram het wegzakkende •nd in de derde periode de problemen. Vervan- fel den Hartog kon een niet afwenden. Koeman ergert zich aan berichtgeving amsterdam/gpd - Met een be denkelijk, bijna stuurs gezicht meldde Ronald Koeman zich gisteren voor zijn gebruikelijke praatje met de media. Voordat hem naar zijn mening kon wor den gevraagd over de bekerwed strijd tegen Feyenoord van van avond, moest de oefenmeester eerst zelf wat kwijt. Koeman had zich danig geërgerd aan de be richtgeving na het duel met NAC van afgelopen zondag. „Lucky Ajax? Waar hebben we het over?" Nu de fase is aangebroken waarin de prijzen worden ver deeld, neemt ook in de ArenA de spanning blijkbaar toe. Koe man is normaal gesproken niet iemand die wakker ligt van wat kranten schrijven, maar de ma nier waarop de zege van Ajax op NAC maandag werd afgedaan, was hem in het verkeerde keel gat geschoten. De Amsterdammers wonnen met ruime 0-3 cijfers, maar speelden alles behalve overtui gend. Op dat laatste was volgens de Ajax-trainer wat al te zeer de nadruk gelegd. Koeman nam de tijd om zijn be klag te doen en had daar nog werk van gemaakt ook Met een A4'tje in de hand rekende hij voor welke cijfermatige progres sie Ajax heeft gemaakt ten op zichte van het vorig seizoen. „Champions League: kwartfina le", begon Koeman zijn betoog. .Amstel Cup: halve finale. We staan tweede in de competitie met 62 punten uit 27 wedstrij den, dat zijn er vijf meer dan vo rig seizoen. We hebben 69 goals gemaakt, elf meer dan vorig jaar, en we hebben er 25 tegen. Dat zijn er twee minder dan vorig jaar. We hebben door het hele seizoen heen te maken gehad met blessures en er zijn jeugd spelers doorgestroomd. En wat lees ik na de wedstrijd tegen NAC? Lucky Ajax! Niets over Feyenoord, niets over PSV. Ik vind dat niet terecht, het elftal wordt daarmee te kort gedaan. Ik constateer dat wij op dit mo ment kritischer worden bekeken dan andere clubs. Maar als ik deze cijfers op een rij zet, ver dient het elftal een compliment: Chapeau." Daarmee was de boze bui van Koeman onmiddellijk ten einde. Als je ergens mee zit, moet je het niet opkroppen. En nu ik het heb gezegd, ben ik het kwijt ook." door Peter van Duyl Amsterdam - Geplaagd door een oneindig ogende lijst met ge blesseerde spelers en met een koffer vol reserves onder de arm, reist Ajax vandaag naar de Rotterdamse Kuip voor de halve bekerfinale tegen Feyenoord. Dat wil niet zeggen dat de spor tieve ambitie bij de bekerhouder geheel is gedoofd. „Ook dit elftal is goed genoeg om Feyenoord te verslaan." Slechts vijftien veldspelers maakten gisteren de afsluitende training van begin tot eind mee. Stagiair Marco van Basten moest er aan te pas komen om een partij van acht tegen acht mogelijk te maken. Inclusief twee keepers reizen de Amster dammers met een selectie van zeventien spelers naar de Kuip. Tot die groep behoort ook nog eens Petri Pasanen, van wie het allerminst zeker is dat hij van avond fit genoeg zal zijn om te spelen. Duidelijk is dat Ajax-trainer Ro nald Koeman tegen Feyenoord geen enkel risico zal nemen met welke speler dan ook. Het be lang van de duels met Roda JC (zaterdagavond) en AC Milan (vandaag over een week) over treft de halve bekerfinale met mijlen tegelijk „Ik neem aan dat als ze bij Feyenoord mogen kie zen de tweede plaats ook boven de beker gaat. Als dat niet zo is, kunnen we misschien wel een deal sluiten", grijnsde Koeman gisteren. Veel te kiezen heeft de oefen- meester niet. Op de blessurelijst prijken de namen van Steven Pienaar (knie), Nigel de Jong (knie), Tomés Galések (knie), Jamal Akachar (enkel), Wamber to (middenvoetsbeentje), Stefa- no Seedorf (middenvoetsbeen tje), Viktor Sikora (kuit), Hatem Trabelsi (lies), Henk Timmer (kuit) en John Heitinga (knie). Te meten is het nooit, maar het kan bijna niet anders dat het zware programma van Ajax aan de basis van al het hoofdstede lijke blessureleed staat. „De Champions League is een hoger niveau, spelers moeten daarin een meer dan maximale inzet tonen om dat bij te benen", do ceert Koeman. „We hebben het heel lang moeten doen zonder bijvoorbeeld Van der Vaart, Lit- manen en Sikora. Daardoor hebben jongens als Maxwell en Pienaar een programma moeten draaien, waar ze fysiek nog niet aan toe zijn." John O'Brien, normaal op links, zal vanavond (aanvang: 18.00 uur) rechtsback spelen, Rafael van der Vaart start als linkshalf en Nourin Boukahari vormt sa men met Andy van der Meyde het koppel buitenspelers. Cen traal voorin twijfelt Koeman nog tussen Jari Litmanen en Zlatan Ibrahimovic. „Het is misschien wel een keer goed om Litmanen te laten beginnen en het is mis schien wel verstandig om Zlatan Ibrahimovic een keer niet te la ten spelen gezien het program ma dat we nog hebben. Daar ben ik voor mezelf nog niet uit." Overigens heeft Koeman geen moment gespeeld met de ge dachte om de wedstrijd weg te geven en zich louter te richten op competitie en Champions League. Ajax is bekerhouder en weigert die titel zomaar weg te geven. Om aan te geven dat de ontmoeting met de aartsrivaal wel degelijk serieus wordt geno men, overnachtten de Amster dammers, net als voor Europese wedstrijden, in Noordwijk „Het elftal dat morgen start is een pri ma elftal, kwalitatief goed ge noeg om van Feyenoord te win nen. De beker is toch een prijs, ik zou hem graag weer winnen." De Ajax-spelers zoeken verkoeling tijdens de bloedhete dinsdagtraining. Foto: ANP/Olaf Kraak

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21