SPORT Leidsche Boys akkoord met verhuizing De Sleutels snakt naar het einde rcusse raakt voorzitter kwijt Voetbalvereniging verlaat Boshuizerkade en gaat naar De Vliet Ploeg blijft vlakbij gevarenzone na nederlaag tegen DSVP HOC 992 woensdag l6 april 2oo3 DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dag, tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail^ redactie.ld@damiate.hdc.nl door Willem Spierdijk leiden - Leidsche Boys is gister avond akkoord gegaan met een verhuizing naar sportpark De Vliet. De Leidse voetbalclub stemde met de grootst mogelijke meerderheid 'voor' het verlaten van de Boshuizerkade. Van de 93 aanwezige leden op de ledenver gadering onthield één lid zich van stemming. Het is de bedoe ling dat Leidsche Boys op 1 janua ri de nieuwe accommodatie aan De Vliet betrekt. Leidsche Boys krijgt aan de Vliet twee velden. De club krijgt de beschikking over het clubge bouw van De Sleutels. De Leidse vereniging gaat het gebouw voor één euro per jaar huren. De Sleutels, die een fusie aangaat met VCL, wordt buurman van Leidsche Boys. De leden van Leidsche Boys kre gen gisteravond drie alternatie ven voorgelegd: een verhuizing naar De Vliet, een fusie met VNA, UDWS en LFC of het zelf standig blijven aan 'de Kade'. Eigenlijk waren de laatste twee alternatieven onbespreekbaar. Leidsche Boys wil niets te ma ken hebben met UDWS omdat die clubs onkostenvergoedingen aan spelers betaalt en ook een langer verblijf op de huidige plek was onbespreekbaar. De club heeft niet voldoende speel ruimte en kantine en kleedka mers zijn dringend aan groot onderhoud toe. Wethouder Pechtold van sport was gisteravond zelf naar de kantine van de Leidse club ge komen om de laatste vragen te beantwoorden. Belangrijk punt was de invenaris van de kantine van De Sleutels. Leidsche Boys meent recht te hebben op een kantine met inventaris. De Sleu tels denkt een kantine zonder keuken aan de gemeente te heb ben verkocht. Pechtold wilde er niet al te veel woorden aan vuil maken. „Wij presenteren hier een plan met velden, kantines en kleedka mers. Ik ga niet over koffiezetap paraten, hier moeten de clubs De velden aan de Boshuizerkade. Foto: Taco van der Eb zelf maar uitkomen." Uiteinde lijk zegde de wethouder toe bij te springen wanneer de clubs er niet uitkomen. De gemeente kreeg verder het verwijt steeds met andere plan nen te komen. Ook die kritiek pareerde Pechtold. „Het is me gebleken dat het bij de voetbal clubs erg moeilijk is om morgen hetzelfde te horen als je vandaag hebt gehoord", sprak hij cryp tisch. De vergadering van Leidsche Boys bleek uiteindelijk voldoen de door Pechtold overtuigd om massaal 'voor' te stemmen. Voorzitter Thijs Neuteboom mocht van de leden de felicita ties in ontvangst nemen. „Het is een ontzettend moeilijke tijd geweest, maar ik denk dat we aan De Vliet een mooie toe komst tegemoet gaan", dacht Neuteboom. Met de verhuizing van Leidsche Boys lijkt de wethouder zijn voetbalplan te kunnen realise ren. De verhuizing was het meest heikele punt uit het plan. Morgen stemmen UDWS, LFC en VNA over een fusie. Deze club krijgt een accommodatie op het huidige terrein van LFC. Daar lijkt bij de clubs weinig te genstand tegen te bestaan. Aan De Vliet moet VCL volgende week nog de fusie met De Sleu tels bekrachtigen. Ook dat lijkt een formaliteit. door Loman Leefmans leiden - En nóg is De Sleutels niet veilig. De geplaagde Leidse derdeklasser verloor gisteravond het inhaalduel van koploper DSVP met 3-1. Dat had niet ge hoeven. Bij een 2-0 achterstand verliet het elftal van trainer van Eelco Fielemon pas de verdedi gende stellingen en zocht het avontuur op. Toen bleek dat De Sleutels zeker niet de mindere was van de bezoekers, maar doordat de krachten van de re latief oude en door blessures ge teisterde ploeg opraakten, bleek het verschil onoverbrugbaar. Daardoor blijft De Sleutels op drie punten boven de gevaren zone staan. Fielemon had een simpele ver klaring voor de enorm defensie ve strijdwijze. „We komen voet ballend domweg tekort en DSVP is een topper in onze klasse. Daarom wilden we een stevig blok maken." Het resultaat van deze nederigheid leverde een weinig verheffende vertoning op. De Sleutels verdedigde mas saal en als keeper Fabian Schouten de bal oppikte, pro beerde hij met machtige uittrap pen spits John Fakkel te berei ken. De balvaardige en uiterst actieve aanvaller kon in zijn eentje niets uitrichten tegen soms twee, meestal drie DSV- P'ers om hem heen waarna het weer wachten was op de volgen de aanvalsgolf van de ploeg uit Pijnacker. De speelwijze was een crime voor Alex van Luyk. De Rijns burger is ooit bij De Sleutels gaan voetballen om van achter uit de lijnen uit te zetten. Bij de huidige manier van spelen, is zijn blik voornamelijk op de lucht gericht om de ballen over hem heen te zien vliegen. En het muurtje dat rond het eigen strafschopgebied was opgetrok ken, hield maar tot acht minu ten voor rust stand. DSVP-spits Laurens Sandell scoorde eerst met het hoofd en hij deed dat enkele ogenblikken later nog eens met een beheerste schui ver. Sandell miste in het begin van de tweede helft twee enorme kanse» en het leek alsof De Sleutels daar moed uit putte. De ploeg speelde verder van het ei gen doel af, Van Luyk kon af en toe weer zijn rol als regisseur spelen en de aanvallers Cor Var- kevisser en Michel van der Broek verlosten spits Fakkel van zijn eenzaamheid. Het leverde een treffer op van Varkevisser, die een voorzet van Marcel van Duyn inkopte. Tot een stunt was De Sleutels daarna niet meer in staat. Daar toe ontbrak zichtbaar de kracht. Een handvol spelers was al niet fit aan het duel begonnen en de een na de andere hinkte door kramp of pijnscheuten over het veld. Met Hennie Neuteboom als meest trieste geval. Hij viel tien minuten voor tijd in en moest zes minuten later al weer worden ondersteund richting kleedkamer. „Dat is al het hele seizoen zo", aldus Fielemon. „Een steunpilaar als Jack Houw- aart doet uitgerekend vanavond examen bij de brandweer. Een ander rijdt met zijn auto de greppel in en er zijn gigantisch veel blessures. Ik heb nog nooit zo weinig grip op de omstandig heden gehad", aldus de trainer die zelf door een kwetsuur aan zijn voet op krukken loopt. In de slotfase maakte DSVP een derde treffer tegen het moege streden De Sleutels. Invaller Pa trick Heijmans deed ook nog van zich spreken. Hij had net een schorsing achter de rug en hij kreeg bij zijn allereerste bal contact opnieuw een gele kaart omdat hij daarbij ook een te genstander fors raakte. De Sleu tels heeft nog twee duels, met Leiden en Oegstgeest, om het klassebehoud veilig te stellen. Lukt dat, dan zorgt dat niet al leen voor opluchting, maar luidt het ook een zeer welkome pe riode van lichamelijk herstel in. De Sleutels - DSVP 1-3 (0-2). 37. San dell 0-1, 41. Sandell 0-2, 58. Varkevisser 1-2, 82. Dongstra 1-3. Scheidsrechten Van Vliet. Toeschouwers: 150. De Sleutels: Schouten; Pronk, Ouwe hand, Schellingerhout, Ten Brinke, De Roo (70. Heijmans); Van Luyk (81. Neu teboom, 87. Van Oosten), Van Duijn; Varkevisser, Van der Broek, Fakkel. lisse - Ben Huitema vertrekt als voorzitter bij hoofdklasser FC Lisse. Tijdens de komende na jaarsvergadering van de club, in november, legt hij de hamer neer. Huitema is dan achttien jaar preses van de fusievereniging geweest. Twee jaar eerder was hij al tot het bestuur van de club toegetreden. Hij volgde destijds Wim Ransdorp op. Huidig bestuurslid Rob Faas wordt op zijn beurt voorgedra gen om in november Huitema op te volgen. Ron de Roode verlaat LFC en wordt het volgende seizoen trainer van Stomp- wijk '92. Ruud Fortman gaat weer aan de slag bij de jeugd van Roodenburg. Wim Driessen, jeugdconditietrai- ner bij UVS, heeft zijn con tract met een jaar verlengd. Keepersschool Wim Eradus houdt op 28 en 29 april een tweedaagse cursus voor kee pers van 8 tot en met 18 jaar. De sessies duren van 10.00 tot 16.00 uur. Info: 071- 5146780. De traditionele voetbal wedstrijd tussen de sport pers en de voetbaltrainers wordt op vrijdag 23 mei bij Lugdunum gespeeld. Inlich tingen bij Ruud de Groot. De tuchtcommissie van de KNVB heeft vijf spelers van zondaghoofdldasser Turkiy- emspor voorlopig geschorst. Aanleiding vormen de onge regeldheden die plaatsvon den na afloop van het duel tegen Baronie in Breda. Vol gende week volgt een defini tieve uitspraak. Björn Langeveld, de 24-jari- ge middenvelder van Hoek stopt een jaar met voetbal len. Hij trekt de wijde wereld in. Na Rieno van Oost is Lan geveld de tweede speler die bij Hoek vertrekt. Hoek wil nu Wilco de Valk van Kloe- tinge aantrekken. Lennart Hoogenboom (Blauw-Zwart) zoekt het ho gerop en kiest voor RCL als zijn nieuwe club. Wouter Kos (KBV) wordt bij Spaken burg de opvolger van Gerard van der Nooij. Edwin van Eg- teren (Spakenburg) keert te rug naar WOG. Doelman Sander Groenendijk (DOTO) zet een punt achter zijn voet balloopbaan. Morgenavond speelt het G- team van UVS de jaarlijkse wedstrijd tegen het achtste elftal van SJZ. Aanvang 19.30 op sportpark Haasbroek in Zoeterwoude. Zaalvoetbal club Simeko speelt van avond in de Vijf Meihal (21.00) de laatste competitie wedstrijd. Tegenstander is Noordzee. Bij winst pakt Si meko de periodetitel. Voetbaltoernooien in de re gio. RCL organiseert op tweede paasdag voor C- en D-jeugd met deelname van UVS, Quick Boys, Voorscho ten '97, Alphense Boys en het Engelse Kidlington. Bij de v.v. Leiden is alle aan dacht voor de E-jeugd. Op De Mors acteren clubs als ADO Den Haag, Rooden burg, UVS, Katwijk, Quick Boys, Lugdunum, Voorscho ten '97, WSB en Docos. Roodenburg organiseert op woensdagmiddag 23 april een 4 tegen 4-toernooi voor de effies. Aanmelden vanaf 14.30 uur. Voor het Nederlands me» jesteam onder de 19 jaar zij drie speelsters van Ter Leed geselecteerd. Bianca van Dalum, Laura van Leeuwen en Ilse Witteman komen de komende dagen met Oranje uit tegen Italië, Oekraïne en Slowakije. De winnaar van| het toernooi plaatst zich voor de eindronde van het| EK in Duitsland. Moutainbiker Simon Ap- perloo uit Noordwijk is vijf tiende geworden in Olden- zaal. De jeugdige Jermaine Post (Oegstgeest) won in Haarlem. Matthijs Wassen- burg kreeg met nog ruim 11 renners de overwinning to gewezen in het Belgische Heist op den Berg. Omdat meerijdende ambulance zi bij een ongeval betrokken raakte werd het gehele pek ton tot winnaar aangewea Suzanne de Goede (Zoeti woude) en Olga van Velzen (Hazerswoude) zorgen voa de regionale inbreng zond bij de vrouweneditie van d Amstel Gold Race. Vincent van de Kooij is opgenomet in de selectie van Bankgiro loterij. Jeroen Straathof werd tij dens wereldbekerwedstrij den in Kaapstad derde op het onderdeel scratch. De Zwitser Aschbach en de Zuidafrikaan Van Zijl ware sneller dan de Leidenaar.I ploegachtervolging verliep dramatisch. Als snel moest er een Oranjerenner lossen en werd Nederland, met Straathof, slechts vijftiend! Topdarter Co Stompé ka op zaterdag 5 juli een de monstratie geven in de Ste venshof (Dobberdreef 1 le den). Er wordt begonnen0 15.00 uur, daarna is er een toernooi. De Schotse topdarter Bd Taylor geeft zaterdagavon een demonstratie van zijn kunnen in het dorphuis Dl Meerkoet in Lisserbroek D demonstratie van The Bea die speelt tegen verschillet de toeschouwers, begint 0 20.30 uur en de zaal g uur eerder open. Toegang! prijzen zijn vier euro voor mensen die geen lid zijn vi Koet Actief; leden betalen helft. Kinderen tot en met vijftien jaar betalen een ei als ze lid zijn en twee euro als ze dat niet zijn. Het dorpshuis ligt aan de Krab bescheerstraat 1 in Lisser broek. VOETBALLER VAN HET JAAR SPELERSKLASSEMENT Speler Club Gem. 1. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,44 (16) 2. Raymond Flaton Quick Boys 7,43 (21) 3. Daniël Hensen Katwijk 7,24 (21) 4. Kevin Wmter FC Lisse 7,22 (23) 5. Rogier Koordes Ter Leede 7,19 (21) 6. Max de Jong Katwijk 7,09 (23) 7. Maarten Bak Quick Boys 7,08 (24) 8. Vincent Bon Katwijk 7,05 (22) 9. Peter Timmermans Quick Boys 7,04 (23) 10. Lennart Hegie Rijnsb. Boys 7,00 (22) Brian Mussche Quick Boys 7,00 (24) 12. Hicham Rbii Ter Leede 6,95 (21) Norbert van Lochem Rijnsb. Boys 6,95 (20) 14. Mark Jansen Ter Leede 6,91 (22) CLUBKLASS EMENT Club Zaterdag Gem 1. Quick Boys (6,73) 6,93 2. Katwijk (7.00) 6,62 3. Ter Leede (6,38) 6,58 4. Noordwijk (5..58) 6,54 5. Rijnsburgse Boys (7,08) 6,53 6. FC Lisse (6.54) 6,44 Hendrik van Beelen van Ouick Boys staat nog altijd aan kop van het spelersklassement, maar het verschil met de nummer twee, zijn ploeggenoot Raymond Fiaton, is zeer klein geworden. Flaton kroop dichterbij dankzij de 'acht' die hij kreeg voor zijn optreden in de kampioenswed strijd tegen Excelsior Maassluis. Van Beelen werd beloond met een 'zeven'. Rijnsburgse Boys-keeper Lennart Hegie kreeg voor zijn optreden te gen Kozakken Boys een 'acht'. Hegie staat nu in het klassement op de tiende plaats. Foto: Cees van Hoogdalem UIT DE DEKKING Naam: Esther Kortekaas Sport en club: Wielrennen bij RTV De Bollenstreek iiit Lisse Geboren: 17 juli 1985 te: Voor hout Woonplaats: Voorhout Sport carrière: Dit is pas het vierde jaar dat ik wielren. Daarvoor deed ik aan schaat sen en zwemmen. Sterke punt: Dat is een goede vraag. Mam, wat is mijn sterke punt eigenlijk? Oh ja, de lange sprint. En ik ben ook heel goed in onderuit gaan. Ik val echt zo vaak, niet normaal meer. Ik raak er bijna bedreven in. Zwakke punt: Absoluut tijdrij den. Ik heb er een vreselijke hekel aan. Daarnaast kan ik het ook helemaal niet. Broers/zussen: Drie oudere broers en een jonger zusje. Opleiding/beroep: Ik zit op de kapperschool in Leiden. Ik zit in mijn tweede jaar, dus ben bijna op de helft. Dat volg ik op het ID-College. Vier dagen in de week zit ik op school. De vijfde dag doe ik ervaring op in een kapsalon. Een soort stage is dat. Lengte: Ongeveer 1 meter 70. Gewicht: Wat zal ik zeggen. Zestig kilo. Trainen: Ik train vijf keer in de week. Meestal voor mezelf. De club doet niets voor me. Ik ben het enige meisje in mijn leef tijdscategorie 'junior-dames'. Ik heb geen trainer, geen bege leider, niks. Ik moet het alle maal zelf doen. Ik vind het trouwens wel lekker hoor, in mijn eentje de fiets op. Maar soms kan je je optrekken aan een trainingsmaatje. Dat mis ik wel eens. Hoogtepunt: Het Nederlands Kampioenschap 2001 op de baan. Dat was in Amsterdam op de Sloterbaan. Ik won die wedstrijd en werd Nederlands kampioen. Dat was met stip het hoogtepunt tot nu toe. Ik hoop dat er nog meer volgen. Dieptepunt: Twee jaar geleden Foto: Dick Hogewoning op Koninginnedag moest ik in Apeldoorn rijden. Ik ben aan het begin van die race zo hard onderuit gegaan. Alles was ka pot. Mijn fiets kon ik weggooi en. Ik kon wel huilen. Baan of weg: Als ik moet kie zen, dan toch de baan. Dat gaat allemaal net wat harder. Hobby's: Wielrennen is mijn enige hobby. Ik ben er voor mijn gevoel veel mee bezig. Naast de kapperschool en het wielrennen heb ik nergens meer tijd voor. Doel: Ik wielren meer voor mijn plezier. Ik wil er niet echt in verder. Het belangrijkste voor mij is dat ik het op mijn fiets naar m'n zin heb. En goe de uitslagen rijden. Anders gaat de lol er snel vanaf. Leontien van Moorsel: Ze is natuurlijk vreselijk goed, maar niet mijn voorbeeld. Waarom kan ik niet uitleggen. Ze is niet m'n type denk ik. Ik heb ni de ambitie om zó goed tei den. Boek: Ik heb nog nooit eo boek uitgelezen volgens 0 ben meer van de tijdschrii De Break-Out en dat sood gazines lees ik vaak. Uitgaan: Eigenlijk nooit. Q er gewoon geen zin in. Eten: Spaghetti. Dat eet ik standaard voor een wedsü Ze zeggen dat er veel kooD draten in zitten. Maar ik vi het altijd lekker, of ik noui rijden of niet Spaghetti ve teert snel. Daarom smaakl voor een race zo goed. Mooiste fietsroute in de r Rondje Ringvaart. Die rout gaat over ongeveer veertig meter. Precies goed voort training. Wielerkleding: Beetje star daard: een fietsbroekje rw een wielrenshirt erboven te of lange broek maakt ra niet zoveel uit. Hangt van weer af. Heuvels: Leuk. Sommige! ders hebben een bloedhd aan heuvels, maar ik vind juist leuk. Vorig jaar reedi NK in Maastricht. De koei vol heuvels. Ik finishte dal tiende. Dat was heel goed rijd vergeleken met ander nog niet zo lang, maar toe eindig ik regelmatig bij de ste tien. Wedstrijden: De hele zom ik op de fiets. Elk weekeini rijd ik een wedstrijd. De ra te sporten stoppen in de 2 mer, maar bij het wielreni dat juist omgekeerd. In de ter zijn er nog wel crosswt strijden, maar daar doe ik aan mee. Nu breken er vol mij drukke tijden aan. Komend weekeinde: Dec kampioenschappen word! aanstaande zondag verrei En maandag, tweede paai rijd ik een wedstrijd in W« kendam. Weer een drukp gramma dus.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20