REGIO Het enige dat tegen SARS helpt, is de bron uitroeiei Hik Popi-Jopie-democratie in Ter Aar 5Als overvallers naar binnen willen, doen ze dat toch' God is de Allerbeste Specialist Iedereen had met verstand moeten stemmen DINSDAG 15 APRIL 2 NAVRAAG Het rapport 'Goud in Veiligheid' van de comissie Veiligheid Juwe liersbranche komt voor de 1556 juweliers van Nederland als geroe pen. Het aantal inbraken, overvallen en ramkraken in en op hun win- kels nam in 2002 schrikba rend toe. Daarom zijn in het rapport nu aanbevelingen gedaan om de veiligheid in de branche te vergroten. Gemeenten zouden veel meer moeten meewerken als ju weliers veiligheidsmaatregelen willen nemen. Navraag bij Jac. Kolijn, juwelier in Oude Wetering. Tien jaar geleden sloeg hij al eens een ge wapende overvaller van zich af en vorig jaar werden bij een ram kraak de prijswinnende juwelen van zijn zoon gestolen. Gaat u nu ook een camera voor de deur plaatsen, waar in het rapport sprake van is? „Nee, dat is misschien een goede maatregel voor zaken in de stad, maar in een dorp heb je een camera niet nodig. Binnen hebben we er wel een, buiten niet. Hoeft ook niet. We zitten hier niet in een drukke winkelstraat en de sociale controle in een dorp is groot, dus valt het snel op als iemand zich verdacht voor de zaak op houdt." Zijn er wel andere aanbevelingen die u aanspreken? „Een antidiefstalchip in horloges en dure juwelen, dat vind ik een heel goed idee. Waren die er vorig jaar al maar geweest. Dan had den we die prijswinnende juwelen van mijn zoon misschien kun nen traceren. Nu hebben we ze nooit meer teruggezien. En de ver zekering heeft pas na een jaar strijd betaald." Maar u gaat geen extra maatregelen nemen? „Nee. Het enige dat we hier kunnen doen, is alert zijn. Als ze naar binnen willen, doen ze dat toch en dan moet je je spul afgeven of niet. Bij die gewapende overval van tien jaar geleden heb ik na een zwaar gevecht het pistool van de overvaller afgepakt, terwijl mijn zoon de tweede op de vlucht joeg. Maar dat was een impuls, ik weet echt niet hoe ik nu zou reageren. Een van de overvallers is destijds ook gepakt en veroordeeld en dat geeft een heel lekker ge voel." tekst: Paul de Tombe Archieffoto: United Photos De Boer UIT DE ARCHIEVEN ANNO 1953, Woensdag 15 April ALPHEN AAN DEN RIJN - Op 22 April zal het een halve eeuw gele den zijn, dat besloten werd tot oprichting van de N.V. Veekoekenfa- briek 'De Leerhoeve' te Oudshoorn, thans Alphen aan den Rijn. Dit bloeiende bedrijf, dat gedurende lange tijd veevoer voor een groot rayon heeft geleverd, werd vorig jaar grondig gemoderniseerd en gaat de tweede halve eeuw van zijn bestaan in met een outillage, die vol doet aan de hoogste eisen. Na de oprichting werd het bedrijf ver scheidene malen uitgebreid, waarvan de voornaamste uitbreiding van activiteit wel was het toevoegen van een olieslagerij in 1933. De ten tijde van de oprichting in landbouwkringen zeer bekende Rijn strekenaar J.W. Clant is de geestelijke vader van de fabriek geweest. Hij werd eigenaar van de gebouwen en inventaris van de zuivel- en landbouwschool De Leerhoeve aan de Hooftstraat te Oudshoorn, toen deze publiek geveild werden. ANNO 1978, zaterdag 15 april LEIDEN - Leerlingen bezingen de officiële opening van de B.D. Arentshorstschool (protestants-christelijke school voor LOM-onder- wijs) aan de Ter Haarkade. De school vierde een dubbel feest: de offi ciële opening en het io-jarig bestaan. De school was tot oktober 1977 gehuisvest in een oud, vervallen pand aan de Driftstraat. Foto: archief Leidsch Dagblad Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien daeen na plaatsing 2,50 (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) over te maken op gironummer 57055 Ln.v. Dagbladuitgeverij Damiate b.v. Postbus 507, 2003 PA Haarlem, onder vermelding van Leidsch Dagblad, ANNO d-d(datum van plaatsing) of door contante betaling aan de Daiie van het Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. COLOFON Leidsch Dagblad Directie: B M. Essenberg. C P. Arnold W MJ. Bouterse (adjunct) E-mail: directie@damiate.hdc.nl Hoofdredactie: Jan Geert Majoor, Kees van der Malen, Léon Klein Schiphorst (adjunct) E-mail: redactie ld@damiate.hdc.nl HOOFDKANTOOR Rooseveltstraat 82, Leiden, tel. 071-5 356 356 Postadres- Postbus 54,2300 AB Leiden. Redactie fax 071-5 356 415 Advertentie fax 071-5 323 508 Familieberichten fax 023-515° 5&7 ADVERTENTIES 071-5 356 300 Sprinters (rubrieksadv): 072-519 6868 ABONNEESERVICE 071-5128 030 E-mail: abonneeservice@hdc.nl ABONNEMENTEN Bij vooruitbetaling (acceptgiro) p/m €19,60 (alleen aut. ine) p/kw €55,00 p/j €210.60 Abonnees die ons een machtiging verstrekken tot het automatisch afschrijven van het abonnementsgeld ontvangen €0,50 korting per betaling VERZENDING PER POST Voor abonnementen die per post (binnenland) worden verzonden geldt een toeslag van €0,50 aan portokosten per verschijndag. GEEN KRANT ONTVANGEN? Voor nabezorging: 071-5128 030 ma t/m vr: 18-19.30 uur, za: 10-13 uur AUTEURSRECHTEN Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij HDC Uitgeverij Zuid BV c.q. de betreffende auteur. HDC Uitgeverij Zuid BV, 2003 De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aangesloten bij een CISAC-organisatie zijn geregeld met Stichting Beeldrecht te Amstelveen. HDC Uitgeverij Zuid BV is belast met de verwerking van gegevens van abonnees van dit dagblad. Deze gegevens kunnen tevens worden gebruikt om gerichte informatie over voordeelaanbiedingen te geven, zowel door onszelf als door derden Heeft u hier bezwaar tegen, dan kunt u dat schriftelijk laten weten aan HDC Uitgeverij Zuid BV, Afdeling Lezersservice, postbus 507,2003 PA Haarlem OORLOGSDAGBOEK Ahmed Dadou (24) is van Ma rokkaanse afkomst. Hij woont in Alphen aan den Rijn en stu deert internationaal recht in Amsterdam. Dadou is vaste gast in het tv-programma 'Het Lagerhuis'. „De oorlog lijkt afgelopen. De Telegraaf schrijft dat de te genstanders van deze oorlog zich moeten schamen nu de Irakezen juichend de straat op gaan. Onzin. Het valt me op dat de voorstanders van deze oorlog een zeer vage argu mentatie gebruiken. Ik vind de algemeen heersende drang van vandaag om de oorlog met terugwerkende kracht te legitimeren een gevaarlijke ontwikkeling. Het geeft name lijk aan dat men het niet zo nauw neemt met de regels, zolang men blij is met het re sultaat! Dat is hetzelfde als wanneer iemand die blij is met de dood van Pim Fortuyn zou zeggen, dat gezien het re sultaat de daad van Volkert gerechtvaardigd is. U begrijpt dat een dergelijke manier van redeneren leidt tot wetteloosheid en anarchie. Het is onze plicht als wereld burgers om te vechten voor een rechtsorde. Vandaag gaat het namelijk toevallig om een ander; maar wat als wij (het westen) zelf doelwit worden? Het is ons aller belang om de naleving van internationale afspraken na te streven. Ik heb deze week mensen horen zeggen dat het internationaal recht toch niet werkt en dat men het daarom maar met een korrel zout moet nemen. Prima, dat mag je vinden, maar wees dan wel conse quent. Beroep je dan niet op een Conventie van Geneve als het jou goed uitkomt; dat is immers ook een onderdeel van het internationaal recht. Onze geglobaliseerde wereld is zo complex geworden, dat we juist vandaag de dag niet zonder regels kunnen. Het ergste wat we nu kunnen doen is, als westerlingen, de rest van de wereld het idee geven dat wij het alleenrecht hebben op de interpretatie van internationale rechtsre gels. Daarmee bevestigen we bij hen het vermoeden dat we met twee maten meten. Ik houd mijn hart eerlijk ge zegd vast voor wat er gaat ge beuren met de Arabische woede zodra de Irakezen uit geplunderd zijn; ik verwacht een sterkere antiwesterse stemming, meer extremisme en meer terrorisme. Het enige wat het tij nog enigszins kan keren, is een grote inspanning van het westen om het Israë- lisch-Palestijns conflict op te lossen. Dat heeft Sharon blijk baar ook al begrepen; hij zegt bereid te zijn nederzettingen op te geven. Ik hoop dat het dit keer niet bij een uitspraak blijft, zoals na de oorlog in Af ghanistan, ik hoop dat het niet weer louter bedoeld is om de Arabische publieke opinie te paaien; de maat raakt namelijk aardig vol in de Islamitische wereld. Ik hoop dat Bush dit leest..." Ahmed Dadou Viroloog Jaap Goudsmit over de nieuwe, gevreesde longziekte De verspreiding van de geheimzinnige longziekte SARS over de wereld is nog altijd niet tot staan gebracht en dat zal ook niet gebeuren zolang het virus niet aan de wortel kan worden aangepakt. „Ik heb de indruk dat het in andere landen door quarantainemaatregelen momenteel wel onder controle is", zegt viroloog Jaap Goudsmit, „behal ve in China en dan met name in de provincie Guangdong, waar de bron ligt. Daar wordt dat soort maatregelen nog niet genomen en zolang dat niet gebeurt, kan de ziekte elke keer opnieuw om zich heen grijpen. Het vliegverkeer in Azië is weliswaar ernstig beperkt, maar er hoeft maar één besmet persoon een vlucht te nemen en er kan weer een kettingreactie ontstaan. Dus is het zaak alert te blijven op vluchten uit Azië, die elke keer opnieuw te controleren op hoestende types en die individuen te isoleren." Ingewikkeld en tijdrovend misschien, maar nu er geen geneesmiddelen en geen vaccins be staan waarmee het Severe Acute Respiratory Syndrome kan worden bestreden, is afzonde ring de enige manier om massale verspreiding tegen te gaan, zegt Goudsmit (51). Nu en in de toekomst, omdat zon vaccin ook niet snel ont wikkeld zal en kan worden, zoals hij als geen ander weet. Jaap Goudsmit is hoogleraar in 'Armoede gere lateerde infectieziekten' (malaria, HIV en TB) aan het AMC in Amsterdam. Hij schreef onder meer het boek "Vrijend Virus' over de aard en de oorsprong van aids, „dat uit de jungle komt", en 'De virusinvasie' over de opkomst van virusinfecties uit de dierenwereld, waartoe ook SARS lijkt te behoren. Daarnaast is hij we tenschappelijk directeur van Crucell in Lei den. In het biotechnologisch bedrijf, dat cellij nen ontwikkelt waarmee farmaceutische producten kunnen worden gefabriceerd, wordt momenteel wel gewerkt aan een griep- en een ebolavaccin, maar het zoe ken naar een middel tegen SARS is er niet aan de orde. Dat is om twee redenen geen optie, zegt Goudsmit. „Ten eerste duurt het ontwikkelen van een vaccin of geneesmid del 10 tot 15 jaar, terwijl je het nu nodig hebt, en ten tweede zal de industrie daar al leen aan willen gaan werken als de markt er groot genoeg voor is. Als het om miljoenen aantallen gaat, maar dat is hier niet het ge val. Dus is de druk om het te ontwikkelen ook niet zo groot." Voor dit moment is volgens hem veel belangrij ker dat er wordt gewerkt aan .een goede metho de om de diagnose te stellen. Je moet snel kun nen vaststellen of iemand het SARS-virus bij zich draagt. Die tests zijn wel in ontwikkeling en ik denk dat ze er inmiddels ook al zijn op de virologische afdelingen van alle Academische Ziekenhuizen in Nederland. Hoewel hier nog geen enkel geval is geconstateerd, heerst daar een groot bewustzijn als het om deze ziekte gaat, Het merendeel van de artsen en alle GGD's weten intussen ook wel wat ze moeten i doen als iemand hoestend en proestend, kortademig, rillerig en met koorts op Schiphol is aangekomen. Isoleren, het virus en de antistoffen aan tonen bij een ziekenhuis en de bewuste persoon in af zondering houden. Tot de longontsteking weg is, want dan is ook het besmettings gevaar verdwenen. Veel ge vaar voor verspreiding is er niet bij de juiste maatrege len." Behalve in Guandong, dat niet alleen de haard van SARS blijkt te zijn. Volgens Goudsmit zijn daar in het verleden al heel veel virussen vandaan geko men. Vooral griepepidemieën. „Griep is een vo gelvirus, dat direct of via varkens op mensen over gaat. En in Guandong zitten mensen, var kens en eenden heel dicht op elkaar en gaan ze heel intensief met elkaar om. Dat heeft al tot heel wat epidemieën geleid. De grootste was de zogenaamde Spaanse griep van 1918, waaraan naar schatting 40 miljoen mensen zijn overleden. Men denkt dat Chinezen die als gastarbeider de loopgraven bij Verdun groeven, die griep hebben overgebracht op de mili tairen die meestreden in de Eerste Wereldoor- log." Andere epidemieën sta ken er ook de kop op, maar bleven vaak beperkt tot de streek, omdat er nog niet zoveel gereisd werd. Maar 'met de inten sivering van de landbouw en de veeteelt, de daarbij passende verkeerde maat regelen (veel dieren op een plek) en de groei van het reisverkeer', verschijnen er nu mondiaal steeds meer virusinfec ties uit de dieren wereld. Nog voor er ook maar iets over het eveneens overge spron gen' SARS be kend was, werkte Goudsmit dat gegeven al i in het boek 'De Virusinvasie', dat onlangs v; zijn hand is verschenen. Hij heeft de voorbt den bij de hand. „Het Nipah-virus van varki dat uit Maleisië kwam, BSE uit Engeland en kippengriepvirus uit Hong Kong. Dat was vj eenden naar kippen overgegaan en vervolgt kregen mensen die met kippen in aanraking kwamen de griep. Daar zijn er ook heel wal dood gegaan. SARS past precies in dat patro en heeft eenzelfde soort kettingreactie tot gi1 volg." Het vermoeden bestaat dat SARS wordt ven zaakt door een nieuw coronavirus, dat beho tot een virusfamilie die bijvoorbeeld ook va koudheid veroorzaakt. Wat de longziekte zo vaarlijk maakt, is dat dit virus met een ande rus een tot nu toe onbekende combinatie li aan te gaan. Groot verschil met griep is, dal SARS veel minder besmettelijk is. „De invloed van het reizen is er wel duidelij geworden, maar het is ook duidelijk dat S l geen griep is", zegt Goudsmit. „Daarvoor \i spreidt het zich niet snel genoeg. Zet een p< soon met griep in een vliegtuig, laat de airci even uit en alle passagiers krijgen de griep gaat door de lucht. De overdracht van SARS vraagt intensief contact. Het virus zit waar schijnlijk in het speeksel, je moet zo ongeve in je gezicht gespuwd worden om het te kii| en het gebrek aan hygiëne lijkt er ook aan b dragen. Nog een verschil is dat je een griep met quarantaine kunt bestrijden en dat kan SARS wel." Maar dat is dan ook de enige manier, zegt Goudsmit, die het rondlopen met mondkaj alleen maar goed vindt voor de handelaren die kapjes. „Mensen denken daarmee besm ting te voorkomen, maar die kapjes zijn van stof, dus die helpen niets als je het virus aai hoest krijgt. Het zou beter zijn als geïnfectei personen ze zouden dragen. Dan zou het t( minste nog iets kunnen tegenhouden. Met nadruk op iets, want het enige dat echt hel| het isoleren van besmette personen. Je kun leen maar hopen dat China dat in Guandoi ook gaat doen en de bron uitroeit. Anders k het steeds terug." Paul de Tombe Viroloog J. Goudsmit: „Het ontwil len van een geneesmiddel tegen 5 duurt jaren en de markt is niet gra genoeg, dus is er weinig druk om te doen." Publiciteitsfoto SCHRIJVENDE LEZERS In de editie van maandag 7 april van het Leidsch Dagblad heeft journalist Fred van Rooy een artikel geschreven over de dienst van zondagavond 6 april jl. Als kop boven het artikel heeft uw redactie deze tekst ge plaatst: Waarom al die dok ters aflopen terwijl ik er ben?', dit als een citaat uit mijn pre diking. In het artikel zelf gaat de heer Van Rooy nog verder door te beweren dat ik gezegd zou hebben: Waarom zoveel spe cialisten aflopen en wachten tot het bijna te laat is. Ik ben de beste specialist.' Zoiets te zeggen is dwaasheid van de bovenste plank en de heer Van Rooy had daarom ook beter moeten luisteren. Of had hij andere bedoelingen met zijn artikel, om mij in dis krediet te brengen? De heer Van Rooy heeft zich blijkbaar niet gerealiseerd dat er een zaal vol getuigen was, die dit ook lezen. Hij heeft zich niet gerealiseerd dat de dienst op video- en audiotape is opge nomen. En wat staat daarop? Ik citeer wat ik die avond gezegd heb tijdens de prediking: 'Mensen denken vaak aan God als ze aan het eind van de weg zijn. Soms is dat wel erg laat. Wan neer gaan wij naar een gene zingsdienst? Een tijdje geleden kwam er iemand voor gebed in de gebedsrij staan. Ik vroeg: wat heeft u? Ze antwoordde: ik weet het niet, ik heb pijn, ik weet eigenlijk niet eens wat het is. Ik bad voor haar en een paar dagen later zei ze: het is weg. Ze heeft nooit geweten wat het was. Maar moet je eerst weten wat het is? Moeten we eerst een bericht krijgen dat we gewacht hebben om tot God te gaan, maar dat het niet meer te verhelpen is? Moet er eerst geopereerd wor den? Ik ben niet tegen dokto ren, velen van hen zijn onze vrienden.' Wanneer gaan mensen naar een genezingsdienst? Wanneer gaan mensen vra gen: wilt u voor mij bidden in de naam van Jezus? Wanneer? Als er geen hoop meer is? Als je eerst van de ene dokter naar de andere bent geweest? Als er geopereerd is geworden? Als u gehoord hebt dat er geen hoop meer voor u is? Dan gaan mensen ineens denken: laat ik eens naar een gene zingsdienst gaan. Maar is dat niet een aantal stappen te laat? Waarom niet gelijk naar de Al lerbeste Specialist gaan? God is een God van wonderen en Hij is hier in ons midden.' De heer Van Rooy verwijst naar mij dat ik gezegd zou hebben dat ik de beste specia list zou zijn, terwijl ik duidelijk zeg dat God dat is. Zo een uit spraak van de heer Van Rooy vind ik dan ook beneden alle peil. Ik vind dit smaad en las ter. Evangelist Jan Zijlstra Leiderdorp Het is weer gebeurd in Neder land. Er was een klein hoopje dat het nu wel goed zou wor den, maar voor de verkiezin gen waren de signalen er al. Nederlanders, rationeel als ze normaal gesproken toch zijn, kunnen niet doordacht stem men. Waar het aan ligt? Ze nemen niet de tijd om zich voldoende te verdiepen in de materie of men denkt daar boven te staan, ik weet het niet. Weer lijkt het erop dat het met dit kabinet-in-oprich- ting niets zal worden. De eerste keer waren er 2,5 miljoen mensen zo dom om op een dood persoon te stem men. Naar mijn mening had den die de volgende keer niet meer mogen stemmen. Zie het maar als een bezinnings- periode. Als ze op iemand an ders van de partij gestemd hadden, oké. Maar op iemand stemmen van wie je van tevo ren weet dat die niet de poli tiek in gaat, is niet bepaald doordacht. Hetzelfde geldt overigens voor de personen die op mevrouw Terpstra stemden, die vooraf immere al had gezegd burgemeester te willen worden. Dat waren de eerste verkie zingen. Waartoe die hebben geleid is bekend. Bij de tweede verkiezing heeft men over het algemeen ook niet gestemd op waar men achterstond. De grootste oor zaak hiervoor is in mijn ogen de hype die ontstond over de nek-aan-nekrace tussen PvdA en CDA. Het zou een van de ze twee worden. Als je het niet met de een eens was, moest je op de ander stemmen anders ging je stem verloren, was de gedachte van veel stemmers. Het uiteindelijke resultaat was dat deze twee partijen, die tij dens de verkiezingscampagne al tegenover elkaar stonden, een coalitie moeten vormen. Dit kan toch niet goed gaan!? De mensen hadden tijden vorige verkiezingsronde u niet moeten laten leiden d de hype, even in het midd latend hoe die is ontstaan aangewakkerd, en hadden woon moeten stemmen n hun verstand. Had dit naa Christenunie, de Partij va dieren, de integratie of zei toekomst geleid, dat doet niet toe. Maar het had i er tere afspiegeling geweest de maatschappij. Wordt het niet tijd voor a derde verkiezingsronde? Paul Kalle Kat Burgemeester Epskamp van Ter Aar ver wijt in de gemeenteraadsvergadering van 3 april de politieke partijen Progressief Akkoord (PAK) en Gemeentebelangen van 'Popi-Jopie-gedrag'. Hij bedoelt waarschijnlijk dat hij het lastig vindt dat beide partijen opkomen voor proteste rende burgers die nergens gehoor krij gen. Later komt Epskamp hierop terug. Burgemeester Epskamp geeft de vereni ging Burgerbelang Hoekse Aarkade - die strijdt tegen een bedrijventerrein aan de Hoekse Aarkade - een veeg uit te pan door te stellen: "Ik duld niet in deze raadzaal dat er gezegd wordt dat ik een vuil spel speel." Hij bedoelt waarschijn lijk dat hij het niet leuk vindt om in de krant te lezen dat een journalist deze tekstkop gebruikt. Moet een burgemeester niet boven de partijen staan in plaats van pal voor zijn college? Heeft hij niet tot taak om bij (dreigende) conflicten een brug te slaan tussen ruziënde partijen? Begrijpt hij niet dat als burgers tot vier maal toe massaal toestromen om hun ongenoegen over het gedrag van de gemeente Ter Aar te uiten, er iets aan de hand is? Is het niet zo dat er in landelijk Ter Aar al twee pro testverenigingen (op 9000 inwoners) zijn opgericht die geen gehoor krijgen bij burgemeester en wethouders? Loopt er niet een onderzoek naar de twee enige wethouders in verband met een voor kenniskwestie? Staat de gemeente niet onder curatele van het ministerie van VROM op het gebied van handhaving? Anders gezegd; zou het probleem niet een beetje bij burgemeester Epskamp en zijn wethouders liggen? Ik zie weinig perspectief voor een demo cratisch lokaal bestuur in Ter Aar. Een burger die protesteert en inbreng wil in de bestuurlijke plannen, krijgt alleen voorlichting. Een door de oppositie inge brachte motie wordt na 14 dagen wegge stemd als men in het college van B geen noodzaak ziet deze uit te vcx Inhoudelijke discussie leidt tot 1 lijke hakken in het zand bij het colleg totale apathie bij CDA- en WD-raai den. Emotionele betogen worden ven met persoonlijke aanvallen op bi meester en wethouders. Dat is alle elkaar weinig hoopvol. Waarschijnlijk krijgen we als dorp bestuur dat we verdienen. Ik heb groot respect gekregen voor de lokall positiepartijen. Wat zullen zij afgeb zijn na vier jaar tegen een betoi muur gebeukt te hebben. Misschil het tijd voor een nieuwe wind dooi Ter Aars gemeentehuis. Helaas mo we nog 3 jaar geduld hebben. Mevrouw M.M. Heems Tti Goed dat zo'n rapport er nu eindelijk is? „Uitstekend. Ik ben blij dat er nu eens iets op papier is gezet. Dat was hard nodig, want eerst waren het de benzinestations, toen de banken en nu zijn de juweliers steeds vaker aan de beurt. Het is heel goed dat aan hun veiligheid aandacht wordt geschonken en dat er om meer medewerking van de gemeenten wordt gevraagd. Dat is heel belangrijk, want als een juwelier een paaltje voor zijn zaak wil zetten, stuit hij op allerlei wetten en regeltjes." Hoe is uw zaak bei>eiligd? „Voor de ramkraak van vorig jaar hadden we al houten luiken voor de etalage. Nu hebben we ook luiken voor de deur die er bij de kraak was uitgereden. En we hebben grote betonblokken voor de zaak gezet."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14