an Delft draait Jnicum nek om SPORT Jan Duijvenvoorde zesde Nederlander in Rotterdam Leiden hoeft niet meer te rekenen Bennebroek eindstation voor mannen van Alecto Eind goed, al goed voor heren Avanti 3HC dwarsboomt Forescate in kampioensrace S9 escate begint tenniscompetitie met spetterende zege Zee 8< Duin wint soepeitjes Esther Kortekaas is in vorm maandag 14 APRIL 2003 v eter Klein en Bas Pronk n r\igde competitie - Maanden iet stil rond Bart van Delft, echter niet stil. De 20-jari- Ijburger trainde vele uren ^leiding van Martijn Bok. ^t betekende, moest Uni- n Isteren in de hoofdklasse 'e het nieuwe competitie- 30 fan Van Delft, Amstelpark 4ren. Samen met zijn huidi ner en twee jonge Oost-Eu- talenten schoof Van Delft lenaars met 8-0 aan de elft was in vorm. In groot- m beaamde ook Wimpe De vorig jaar onge- Leidse BI-Master was os tegen de ontketende urger. die met tweemaal 1 n de goede kant van de 18 bleef. Teamgenoot Bok e tegelijkertijd in twee sets netten met de nieuwko- Unicum. Romano Frant- zen. Ook in het samenspel had den Frantzen en Thomas niets in te brengen. Het beste weerwerk bij de Leid- se topformatie kwam van Heddy Boers. De Unicumse had zich zoals andere jaren terdege voor bereid op haar lievelingsgerecht in de tennissport, de competitie. Met nog steeds speelsterkte ca tegorie 3 op haar spelerspasje bedreigde Boers de met een '1' voorziene Russische Evgenia Ablovatchi, 6-7 3-6. In het vrou- wendubbel ging het nog beter. Met Manon van der Beek kon een matchpoint in de derde set echter niet worden benut. De mixed met Frantzen tenslotte ging verloren in de zogenaamde supertiebreak, die in het ge mengde samenspel in plaats van een reguliere derde set wordt verspeeld. TWEEDE KLASSE Forescate kende in de tweede jtencompetitie - De gelui- lover competitievervalsing en direct na afloop van de e e speeldag al vernomen. 0 overwinning van Zee /TrioS op het gehavende P' Vettenseind werd door de e re zes teams in de eredivi- s zodanig bestempeld. De ijkers zaten er niet mee. de loop van de middag 1 de kustbewoners klaar ïun pas om 12.00 uur ge- i duel. Bij Wettenseind ak wereldtopper Joe Siri- die bij de Australian de tweede ronde haalde fste van de winnaar van N/AMRO Wereld Tennis nooi, Max Myrnyi. Omdat bli Visser zijn partij tegen lesseerde Peter Vlemmix stand 5-2 in de eerste set 111 kreeg en jan-Willem lari met tweemaal 6-0 metten maakte met de ntse coach Johan van werd het Katwijkse jj( 1 slechts drie uurtjes be- Guido van den Broek als enige tegenstand van ice de Kroon (7-6 6-2). Fleischeuer dolde Joffrey enstein eveneens met een m elblanke stand, er Tennis had haar eerste in de eredivisie moeten en. In Den Bosch tegen Baselaar kwamen de Warmonders echter niet ver der dan 3-3. De oorzaak lag in de kramp die Jasper de Regt bij een set en 5-2 voorsprong kreeg. De Warmonder kreeg op die stand twee match points, kon ze echter niet ver zilveren en kon ook niet meer honderd procent verder. Mar tijn en Sijmen de Lange won nen hun singles in twee sets. Met De Regt stelde Martijn de lange ook het gelijkspel veilig. Met de twee gewonnen enkel spelen van Gertjan Egberink en Niels van Geer begon de dag in de hoofdklasse roos kleurig voor TEAN tegen Osko- mera-Deurne. Daarna incas seerden ze echter vier nederla gen. Na de gewonnen drieset ters van Egberink en Van Geer verloren Albert Robben en Marc Nagelkerken in twee sets. Van Geer en Mickel Verkerk verloren vervolgens in drie sets hun dubbelspel: 6-3 laatste set. Nagelkerken en Robben pak ten in hun dubbelspel slechts drie games. De mannen van Roomburg legden in de enkelspelen de basis voor de 2-4 overwinning op Brederode. Marcel Wolfert, Freek van der Capellen en Klaas-Jan Doeven zorgden voor de drie punten. Het duo Van der Capellen en Wolfert won het dubbelspel. klasse een spetterende start. Het bezoekende Bakkum 2 werd met 7-1 geklopt. Toch was de te genstand van de Noord-Hollan ders groter dan de uitslag doet vermoeden. Op een nederlaag van Linda Verhoeve, in twee sets nog wel, had helemaal niemand gerekend. Annemiek Wissink en Raoul Behr haalden pas met 7-5 in de derde set het singlepunt binnen. Alleen Richard Nolthe- nius bleef ruim overeind. Van de vier dubbels werden het vrou- wendubbel met 7-5 in de derde reeks en de mixed van Verhoeve met Kevin Jonckheer in de su pertiebreak beslist. In dezelfde afdeling als Foresca te was Zee Duin niet opge wassen tegen de reserves van eredivisieclub Zandvoort, dat vorig jaar uit de eerste klasse de gradeerde. Ingrid van der Plas won tegen Martine Griekspoor haar enkelspel. Ingrid Kruit en Niels Ravensbergen pakten het tweede punt in de mixed. Het gepromoveerde Merenwijk kwam in Eindhoven met 5-3 te kort tegen het vierde team van eredivisionist ELTV. Sylvia Sieval scoorde honderd procent. Ze won haar single en de mixed met Jan-Pieter Roeloffs. Marjet Groenleer en Bionda Zonderop bleven in hun samenspel over eind. Unicum 2 was in deze af deling in Vlissingen met 7-1 ver lies kansloos tegen Schelde. Nick van der Kaaij stond garant voor het enige winstpuntje. Samantha van der Drift scoorde voor Hillegom een hattrick te gen Popeye GS 3. Het jeugdige fid van de jeugdopleiding van de tennisbond won haar enkelspel, haar dubbel met Denise van Putten en haar mixed met Mar co van Trigt. Het was allemaal onvoldoende voor de eindover winning, want de Amsterdam mers hielden die met 5-3 in ei gen huis. Van Trigt verloor zijn single van Willem Homix, die vorig seizoen nog in de eredivi sie uitkwam. In dezelfde afde ling ging het gepromoveerde TEAN met 7-1 in Vlaardingen ten onder tegen Holy. Krista Sanders en Paul Roggeveen red den in de mixed de eer voor de Alphenaren. DERDE KLASSE Aan Tanja Nossik was de 6-2 ne derlaag van De Munnik bij het Haagse Thor-RW 2 niet te wij ten. In haar enkelspel impo neerde ze en pakte ze het eerste punt voor de Leiderdorpse ploeg. Samen met Dylan Prins won ze daarna ook het mixed- dubbel. Zwaarbevochten enkelspelen en eenvoudig gewonnen dubbel- Romano Frantzen maakte bij Unicum een matig debuut. Zijn ploeg verloor met 8-0 kansloos van de rese- ves van Amstelpark. Foto: Mark Lamers spelen kenmerkten de wedstrijd tussen Dekker Tennis 2 en Bos koop: 5-3 winst voor de War monders. De gewonnen singles van Merel Aalbers en Jufian Vandenbussche eindigden bei den na drie spannende sets in het voordeel van de Dekker. In de mixeddubbels was Dekker oppermachtig in tweesetters. Het winstpunt pakte de ploeg via het damesdubbel. Menno Seriier en Bart van Ee- den waren in dezelfde afdeling van grote waarde bij Merenwijk 2. Het duo kon met hun twee zeges niet voorkomen dat de Leidenaars met 3-5 verloren van Leonidas. Seriier sloeg toe met twee zeges in de dubbelspelen met Van Eeden en mixed met Moerman-Van Seeters. Van Ee den won als enige zijn single. Het gepromoveerde De Boek horst kende ook in de hogere klasse een voorspoedige start. In Hillegom werd het tweede team van de gelijknamige club met 5- 3 verslagen. Het nog bestaande verschil tussen voormalig natio naal kampioene Heieen Uiten- bogaard-Van den Berg en het Hillegomse jeugdtalent Sharon van Putten werd in twee sets uitgedrukt. Een tweede jeugdta lent, Marlot Meddens was ech ter te machtig voor Jeanine Ge- levert-Jünger. Martijn Zandvliet pakte het tweede Noordwijker- houtse punt tegen Jasper Herru- er, maar Kees Heemskerk klaar de het niet tegen het vierde jon ge talent in de Hillegomse ploeg Tim Wolters. Het vrouwendub- bel moest De Boekhorst vanwe ge een blessure bij Van den Berg opgeven. De overige dubbels werden echter een simpele prooi. Voor Lisse was het een frustre rende dag uit bij Bosch en Duin: 7-1 nederlaag. Niet alleen de af straffing was hier de reden van, maar ook de duur van de ont moeting. Omdat de Lissenaren slechts op één baan speelden, stonden ze tot zeer laat op.de baan. Sara Patti redde de eer door haar enkelspel te winnen in drie sets. Nieuw Vennep redde het met 2- 6 niet tegen Tiebreakers. Voor Renee Crama was het echter een goede dag. Winst in single en mixed met Ralph de Boer. )li jkas van de Wetering M l£ dam/roeiofarendsveen - Jaap p< uijvenvoorde is gisteren bij de ,je lam Marathon als 25ste geëin- eijDe 40-jarige Leidenaar eindigde n, internationale veld als zesde Ne- v( Ier. In de schaduw van clubge- ts< >amiel Maase liep de veteraan jiden Atletiek naar een tijd van 2 7 minuten en 8 seconden. Van j ivo'orde was de tweede veertig- r achter de Fransman Larbi. t( lijk had ik een iets snellere tijd in dJiten", zei de Leidenaar na afloop. de omstandigheden waren niet 1, kelijk. Er stond nogal wat wind ite was warm. Daarom had ik mijn aijoor de start al iets bijgesteld. Ik ben dan ook tevreden met dit resultaat. Als ik naar de tijden kijk van mijn con currenten heb ik het best goed ge daan." Van Duijvenvoorde vertrok in een groepje met Michiel Otten en diens 'haas' Noël Keijsers, beiden uitkomend voor de Vughtse vereniging Prins Hen drik. Toen Keijsers na twintig kilometer uitstapte, versnelde Otten. Van Duij venvoorde bleef de Brabander echter volgen en kende in tegenstelling tot Ot ten ook later geen verzwakking. „De laatste vijftien kilometer waren zwaar, ook omdat ik vanaf het 25-kilometer- punt alleen liep. Na 30 kilometer kreeg ik last van steken in mijn zij, maar ik kon toch aardig doorlopen." Van Duij venvoorde liep zijn op één na snelste marathon. In 1991 liep hij in Rotterdam 2.20.17. Vorig jaar had hij in de Maas stad een halve minuut meer nodig dan gisteren. Braassemloop Hans Wubben heeft de tien kilometer bij de Braassemloop gewonnen. De Roelofarendsvener liep gisteren op ei gen bodem net onder de 32 minuten. Wubben deed goede zaken in de strijd om het Zorg Zekerheidcircuit, ook omdat Wubbens concurrent Edgard Creemers niet verder kwam dan de vijf de plaats. De Leidenaar was 's nachts teruggekomen van zijn vakantie en vormde daardoor geen serieuze bedrei ging voor Wubben. Creemers eindigde ruim anderhalve minuut achter de win naar en moest bovendien ook Willem Boon, Erik Bakker en Royce Kortekaas voor zich dulden. Creemers moet over twee weken in Noordwijkerhout de laatste wedstrijd winnen om het circuit op zijn naam te schrijven. Wordt Wubben tweede, dan delen de twee kemphanen de overwin ning in het circuit. Als Wubben bij winst van Creemers niet als tweede ein digt, is de eindzege voor de Leidenaar. Terwijl de strijd op de tien kilometer nog volledig open is, staat op alle ande re onderdelen de winnaar al vast. Op de vijf kilometer bij de vrouwen werd klassementswinnares Leny van der Plas slechts vierde. De Katwijkse veterane moest het in één van haar laatste wed strijden afleggen tegen enige atletes van het Amsterdamse Phanos die niet aan het circuit deelnemen. Bij de mannen kende de vijf kilometer met Raymon van den Berg (Prins Hendrik Vught) een Brabantse winnaar. Michiel Mole- velt (Leiden Atletiek) passeerde als vier de de eindstreep. Op de twintig kilometer verraste Henk van Velzen met de tweede plaats. De Warmonder is zijn carrière na zijn na tionale titel bij de vijftigplussers op de halve marathon (twee weken terug) aan het afbouwen, maar de prestaties blij ken er niet slechter van te worden. Van Velzen loopt op 25 april nog het Neder lands kampioenschap tien kilometer op de baan. „Dat is écht mijn laatste wed strijd op topniveau", benadrukte hij. door Menno Schraven basketbal - BS Leiden hoeft vrijwel niet meer achterom te kijken na de moeizame 71-74 winst op BV Voorburg. De Lei denaars worstelden de hele wedstrijd met zichzelf éneen achterstand, maar sloten het duel in de slotfase winnend af. Door de twee winstpunten lijkt de ploeg, met nog drie wedstrij den voor de boeg, gevrijwaard van een degradatieplaats. Bram Moinat bracht ruim twee minuten voor tijd Leiden voor het eerst naast Voorburg, door twee benutte vrije worpen: 68- 68. Vervolgens was het aan de tot dan toe onzichtbare Tim Bakker om de wedstrijd te be slissen. Via een driepunter werd het 71-71. Een pass, na een steal van Germain Henriques, werd door Bakker op waarde geschat, 71-73. Nadat het slotsignaal al geklonken had, benutte Ger main Henriques nog een van z'n twee vrije worpen. Coach Martin Hoekstra: „Ik zie niet in hoe het nu nog fout kan gaan voor ons. Alle ploegen die in onze buurt staan, zullen ge zien hun programma's nog maar weinig punten pakken. Wij hoeven in elk geval niet meer te rekenen en kunnen nu wat meer ontspannen de laatste wedstrijden spelen." Topscorers: Versteegen 16, Schelvis 16, Hoste 11. De winst was er met 72-66 wel voor MSV, maar tegen ASVU le verden de Noordwijkers een van hun minste prestaties dit sei zoen. Halverwege was de stand met 38-38 in evenwicht. Tegen stander ASVU werd pas in de eindfase opzij gezet. De tien punten voorsprong enkele mi nuten voor tijd, werd niet meer uitgebreid. Vooral inside bleef de thuisploeg onder de maat, met weinig scores van onder het bord en een moeizame reboun ding. Topscorers: Van Leeuwen 15, Moesker 13. BV Leiderdorp verloor in de eerste wedstrijd van de play-offs kansloos met 105-69 van Jolly Jumpers. De kampioen van vo rig jaar, die ook nu hoge ogen gooit in de race om de titel, zette Leiderdorp vanaf het begin fel onder druk. Dit resulteerde al na tien minuten in een 35-12 ach terstand voor de bezoekers. On der de voortdurende pressing van Jumpers hield Leiderdorp in het tweede kwart de schade iets beperkter. Bij de rust stond het 60-35. Morgen krijgt Leiderdorp in eigen huis de kans om het iets beter te doen. Topscorers: Ellis 24, Van Zegveld 18, Bransz 16. wielrennen - Door op de laatste dag de slag te missen is Suzanne de Goede in het algemeen klas sement van de Internationale Vrouwenronde van Drenthe op de elfde plaats uitgekomen. Met haar ploeggenotes van Farm Frites-Hartol won ze de eerste etappe, een ploegentijdrit over 6,1 kilometer. In de tweede etappe over 138,9 kilometer - met start en finish in Hoogeveen - werd de Zoeterwoudse vijftien de en stond ze op dat moment op de tweede plaats in het alge meen klassement. Mirjam Mel- chers, de Britse Rachel Heal en Olga Zabelinskaia uit Rusland stonden op het ereschavot. Es ther Kortekaas had goede benen tijdens de Omloop door het Land van Kleine Hein. De Voór- houtse finishte na 59 kilometer in Nieuw-Weerdinge als vierde. Bij de junioren kwam Lissenaar Sebastian Langeveld als zevende over de meet. Leidenaar Cenny Glasbergen werd zestiende. door Ron Hoogendam tafeltennis - Scylla 2 speelt volgend seizoen in de eerste di visie. Met een 7-3 overwinning op FTTC maakten de pupillen van Gerard Bakker de stap naar het op een na hoogste niveau. Na een hectisch begin met stroeve winstpotjes van Simon Goessens, Jesse Bremmer en Gerhard Kray (uit het derde) haalde het Leidse team, zonder de aan zijn schouder geblesseer de Martijn van Leeuwen, toch de titel binnen. Avanti is toch nog op de derde plaats geëindigd in de tweede divisie. De Hazerswoudse ploeg, die lang tegen een tweede de gradatie op rij vocht, speelde af gelopen week twee keer: eerst werd bij FTTC met 5-5 gelijkge speeld en zaterdag noteerde Avanti een 6-4 triomf bij Victo ria, dat wel afdaalt. Avanti kwam in Hilversum eerst wel op een 2- 0 achterstand, maar Martin Groenewold bleef, ook in de dubbel met Ronald Peeters, on geslagen. Peeters en Jaap Schil- peroort voegden daar vervol gens belangrijke punten aan toe. De mannen van Pecos, die vori ge week al degradeerden, moes ten tijdens hun laatste eerstedi- visieoptreden Disnierats felicite ren met een 7-3 zege. De num mer drie uit Hoorn kreeg de rui me zege op het gehandicapte Oegstgeest toch niet op een pre senteerblaadje aangereikt. Friso Reitsma legde kopman Marco van Elferen met 11-8 in de vijfde game in de luren en was succes vol tegen Pascal van Altena. Reitsma was ook dicht bij winst op Hillegommer Hidde de Smet, maar verloor met 12-10. Dennis Visser won wel van De Smet. In valler Job de Kruiff kon geen ze ge boeken. Naar de derde divisie degradeer de De Treffers 2. De vrije val van de Veense ploeg (Fred van Oostenrijk, en de broers Ron en Rico van Veen) werd een feit na de 7-3 nederlaag tegen GTTC in Groningen. Het eerste team van De Treffers/Lelystad is door een 4-3 triomf op De Toekomst eer ste geworden in de degradatie poule van de eredivisie. Docos is in de derde divisie op een veilige, maar teleurstellende vierde plaats geëindigd. In de slotpartij werd van Spaarne ver loren met 6-4. Vrouwen Het 5-5 gelijkspel gaf de verhou dingen tussen Pecos en Furst Kantoors aardig weer. Het team uit Oegstgeest speelde dit sei zoen geregeld met invallers, en eindigde op de derde plek. Docos deed het in groep 2 van de tweede divisie beter met een tweede plaats achter GTTC. De Groningse ploeg vierde het kampioenschap aan de Hoge Morsweg na een 4-6 zege op het trio Yu Ling Wu, Nadia Huizer en Dianne van der Meer. leter Klein Knhockey - Met de 3-2 ining in de streekderby ite werkte LOHC zich uit de gevarenzone van te klasse. De winst van de Jegstgeester formatie be- e dat de bezoekers uit (advertentie) Voorschoten in hun kampioens race werden gedwarsboomd. De achterstand op koploper DSHC liep op tot vier punten. De nederlaag wijten aan het tot de grond toe afbranden van het clubhuis afgelopen maandag nacht ging Emilie de Neree te ver. „Maar enig effect heeft het natuurlijk wel gehad", zei de speelster van Forescate. „Ook onze velden waren beschadigd. We hebben deze week niet kun nen trainen en de tactische be spreking verviel eveneens. Aan de andere kant hebben we ge woon onder de maat gepres teerd." LOHC, dat de degradatieplaats inmiddels vijf punten achter zich heeft gelaten, zette de op mars voort. „We spelen de laat ste weken goed en tegen Fores cate werd het zelfs een van onze beste wedstrijden van het sei zoen", meldde coach Jan Smid. „De 1-0 voorsprong was dan ook verdiend. Na de 2-2 speel den we het beste deel van de wedstrijd. Tien minuten voor tijd haalden we de drie punten binnen." Kyoko Tollenaar maakte voor LOHC zowel de openingsgoal als de winnende treffer, Else- miek Petri kreeg de gelijkmaker achter haar naam. Annemiek Taberima en Temby Schneider scoorden uit corners de treffers voor Forescate. In dezelfde afdeling bezegelde Roomburg het lot van hekken sluiter Hudito, dat met 5-1 werd verslagen. Keepster Eva Tim mermans voorkwam met enkele fraaie reddingen dat het in de eerste helft onnodig 2-2 werd. Daarna was het Leidse team su perieur. Martine Fluitsma met een hattrick, Ingrid Schut uit een strafbal en Ellen van der Salm met een tip-in maakten de doelpunten. Het 2-2 gelijkspel bij MEP was voor Alecto voldoende om het gat met de degradatieplaats in de overgangsklasse onveranderd op vijf punten te houden. „Toch hebben we twee punten verlo ren", meldde coach Maurits Ei kenhout. „Het eerste kwartier speelden we sterk en kwamen we terecht met 2-0 voor Daarna kwam er een onverklaarbare matheid over de ploeg en heb ben we die voorsprong uit han den gegeven." Na rust kreeg Alecto met name via Leontien van Tilburg een aantal opgeleg de kansen. Maai verder dan een schot op de paal kwam de ploeg niet. Frederique van Kauuwen opende de score uit een straf- corner. Ze gaf ook de voorzet waaruit Leontien Bakker het tweede doelpunt kon aanteke nen. Tweedeklasser Alphen creëerde tegen rodelantaamdrager Haar lem wel kansen maar kwam niet tot scoren, 0-0. In de derde klas se kon Leidse Studs gastploeg Rijswijk slechts een helft bijbe nen. Na de 1-1 bij rust, werd uit eindelijk met 4-1 verloren. Tessa van de Boomen maakte de ge lijkmaker. Noordwijk en Maars- sen kwamen niet verder dan 0- 0. De strijd tussen de nummers 4 en 3 van de ranglijst in de derde klasse B, Heerhugowaard en het bezoekende Catwijck, eindigde met 2-0 in het voordeel van de hoogstgeklasseerde. Daarmee behoudt Catwijck een kleine kans op de titel. Sandra Bos zorgde voor de 1-0 ruststand, Patricia Noort zette de eind stand op het scorebord. In de vierde klasse was Hisalis niet opgewassen tegen Schoonho ven. De Lissese ploeg verloor met 4-1. door Peter Klein mannenhockev - Alecto is na de 3-2 nederlaag bij Benne broek definitief uitgeschakeld voor de titel in de eerste klasse. Het duel was oorspronkelijk een thuiswedstrijd, maar om dat het treffen uit het eerste competitiegedeelte vanwege het door vorst onbespeelbare terrein al naar Leiderdorp was verplaatst werd Bennebroek het eindstation in de race om de eerste plaats. De achter stand op de twee lijstaanvoer ders is, met nog vier duels te gaan, inmiddels opgelopen tot zeven punten Ook LOHC moet de gedachte aan een hogere klasse uit het hoofd zetten. De Leids/Oegst- geester formatie kwam thuis te gen Westland niet verder dan 2-2. Coach Peter van der Meer waarschuwde vooraf al voor de kracht van de tegenstander. „Westland speelt op mentali teit, die hebben bij een 2-0 ach terstand heus nog niet verlo ren." De voorspelling kwam uit. Na velddoelpunten van Os wald Matheussens in de eerste helft en Guido Klomp in het begin van de tweede helft kwa men de bezoekers uit twee counters alsnog langszij. Voor de Leidse Studs viel het doek. De studenten zijn na de 5-1 nederlaag in Beverwijk te gen Overbos gedegradeerd naar de tweede klasse. Derdeklasser Alphen hield met het 1-1 gelijkspel bij en tegen Berkel Rodenrijs de positie in de middenmoot wit act. De voorsprong kwam tot stand na een vloeiende combinatie van Jan-Paul Geerling en Maurice Boonen. Tien minuten later was het weer gelijk. In de vierde klasse boekte Hi salis de verwachte overwinning op hekkensluiter Waddinxveen. De 2-0 winst kwam tot stand door twee treffers van Maarten Gietelink. Voorhout verloor met 5-2 tegen het bezoekende Reeuwijk. Bart Wehkamp opende uit een strafbal de sco re. Via Dave Bouwmeester werd het na rust eerst nog 2-2, voordat Reeuwijk definitief af stand nam. Alkemade kwam met 3-0 verlies tekort bij Bleis wij k. my Camp Obdam specialist in bckey, golf, tennis. i3e grootste sortering key- en tennisartikelen in de regio. Kempenaerstraat 1D I tel. 071 -5155872

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25