TOP is hard op weg naar vroege titel SPORT LSG baalt van invasie van Hilversumse prof Voor The Flags begint competitie pas op 3 me Alkemade zit j benarde situat Titelkansen Oegstgeest '80 na zwaarbevochten zege Gemini in de wachtkai Sokolov zegt af voor NK oegstgeest - De in Oegstgeest woonachtige grootmeester Ivan Sokolov neemt niet deel aan het Nederlands Kampioenschap Schaken van 24 juni t/m 5 juli in Leeuwarden. Reden is on enigheid tussen hem en de KNSB over de financiële condi ties. Sokolov heeft nog tot 15 april de tijd om op zijn beslis sing terug te komen. Wanneer hij bij zijn besluit blijft, neemt de Leidse grootmeester Erik van den Doel waarschijnlijk de vrij gekomen plaats in. Golfsters lijden verlies op De Pan golf - Het eerste vrouwenteam van de Noordwijkse Golfclub heeft het competitietreffen met de Wouwse Plantage met 10-8 verloren. Op de baan van De Pan stond Noordwijk na de foursomes niet 4-2 achter. Al leen Kyra van Leeuwen en San dra Drenkelford sloten hun ronde zegevierend af. In de sin gles deelden Jonna van Beek, Eline Zoethout, Charlotte Hee- res en Van Leeuwen de punten met hun tegenstanders. Heeres stond lange tijd op winst, ter wijl Van Beek de zege liet glip pen door een drie-putt op de laatste hole. Drenkelford won haar partij en Frederique Lem pers verloor. DIOK komt ver in Hilversum rugby - Het nationale sevens- rugbytoemooi in Hilversum is gewonnen door de Haagsche Rugby Club, die in de finale Amstelveen met 33-7 versloeg. DIOK werd in de de halve finale uitgeschakeld door Amstelveen: 36-14. Door dit resultaat is DI OK verzekerd van een plaats in het Amsterdam Sevens Toer nooi, dat in mei wordt ge speeld. In de poulewedstrijden ondervonden de Leidenaars weinig tegenstand. In de kwart finale bleek titelverdediger Roo sendaal niet opgewassen te zijn tegen een slim en snel spelend DIOK: 26-12. The Bassets pakte geen punten in Hilversum. Golfers Noordwijk in moeilijkheden golf - De golfers van Noordwijk verkeren in degradatiegevaar. Wil de voormalig landskampi oen niet uit de hoofdklasse de graderen dan moet het laatste duel met naaste concurrent Al- meerderhout worden gewon nen. De ontmoeting is over vier weken. Noordwijk heeft de slechte positie te wijten aan de 10-8 nederlaag tegen Koninklij ke Haagsche. Na de foursomes stond Noordwijk gisteren nog met 4-2 voor. Alleen Joris Ap- hergis en Maarten van den Berg konden daar in de singles pun ten aan toevoegen. De overige partijen werden redelijk kans loos verloren. door Jan Bey schaken - Toen de Hilversumse profclub HSG op volle oorlogssterkte de speelzaal betrad, be rustte het Leidsch Schaakgenootschap (LSG) al in een verlies. De Leidse amateurschakers sleep ten toch nog drie bordpunten in de wacht: 3-7. Of dat er genoeg zijn om wederom de play-offs van de Meesterklasse te behalen, «zal blijken na de slotronde, waarin LSG het reeds gedegradeer de Utrecht met grote cijfers moet verslaan. Het Leidse team baalde behoorlijk dat voor HSG de grootmeesters Jeroen Piket (die eind mei naar Monaco verhuist), Ljubomir Ljubojevic, Predrag Nicotic, Friso Nijboer, Ian Rogers en Dennis de Vreugt achter de borden plaatsnamen. Twee andere gesponsorde ploegen, uit Rotter dam en Apeldoorn, waren dit seizoen immers ook al op volle sterkte naar Leiden gekomen. HSG completeerde zijn tiental met de meesters Rudy Douven, Paul Boersma en Leon Pliester en het jonge talent Daniël Stellwagen. Het woord 'competitievervalsing' viel regelmatig te horen afgelopen weekeinde. Het profteam uit Hilversum is al jaren de vice- kampioen van Nederland en een maatje te groot voor LSG. Ook nu liep de Hilversumse pl( uit naar een 1-6 voorsprong, kopman M der Werf werd verslagen door Piket, D nings miste een klein kansje op gelijksp de in Spanje wonende Joegoslaaf Ljuboje géne Rebers verloor van meester Douvei gen Martin Roobol pakte een rommelen! wagen in een Sicitiaanse draak een vc Daar stond alleen een fraaie korte Schots partij van de 18-jarige Leidse meester Jan op de ervaren meester Pliester tegenover. Topscorer Edwin van Haastert kon het r werken tegen Oegstgeestenaar Nikotic. Bosman ging kansloos van het bord tt Australiër Rogers, maar hierna stokte d puntenmachine enigszins. De 'wandelgangen' spraken al van een 1 winst, maar de onverzettelijkheid van Ste Blitterswijk, Tom Middelburg en captai van Wessel redde enige Leidse bordpu het laatste uur. De grootmeesters Nijboer senaar De Vreugt moesten in remise b tegen respectievelijk Middelburg en Van wijk. Van Wessel sleepte zelfs nog heel een vol punt uit het vuur tegen meester ma. door Pieter van der Vliet honk/softbal - The Flags uit Lisse gaat in de hoofdklasse softbal een loodzwaar seizoen tegemoet. De ploeg, die ten op zichte van het vorige seizoen aan kwaliteit heeft ingeleverd, verloor met 12-0 en 10-0 in twee keer vijf innings van Storks uit Kijkduin. Toch gokt de ambitieuze coach Nico Assendelft op een plaats bij de eerste zes. Dat zou lijfsbe houd betekenen in de landelijke hoofdklasse. „Dit zijn niet de wedstrijden waarvan wij het moeten heb ben. Die komen later pas. In de ze wedstrijd tegen Storks zat ook nog eens alles tegen. 'Close calls' vielen allemaal in ons nadeel uit, terwijl onze wer per Mike Loos een moeilijke start had en niet voldoen steun kreeg van zijn veld", aldus coach Assendelft. „Voor ons begint de c eigentijk pas op 3 mei. len we de uitwedstrijr Centrals en weten we aan toe zijn." In de tweede klasse honkbal ging Alphia openingswedstrijd zwa uit op eigen veld. Ir werd het 8-19 voor de de reserves van het 1 Kinheim. Ploeg wint, concurrentie verliest door Michel van Cent korfbal - TOP lijkt hard op weg vroegtijdig het kampioenschap van de overgangsklasse 6 te be machtigen. De Sassenheimers verstevigden zaterdag hun kop positie door de 17-11 winst op An tilopen, gecombineerd met nieuw puntverlies van hun ach tervolgers. TOP tiet in de eerste helft wel een vlotte 5-0 voorsprong glip pen (5-4), maar bleef steeds het scoreverloop bepalen (11-8 rust) Na de pauze was de verdedi ging sterk op dreef. TOP incas seerde in die fase slechts drie te gendoelpunten. Amoud Kok (2), vervanger van Stanley Lardé (enkelblessure), Marion Broek huizen, Marijke van den Berg, Steven Baart en Tim van der Horst etaleerden in deze fase beduidend meer schotvaardig heid. Slechts een half uur kon Spor ting Trigon in het spoor blijven van titelkandidaat Blauw Wit Heerenveen. Daan Niesing (2), Wendy van Hooven, René Bek- ker en Misja IJzerman tieten de score tot 5-6 gelijk opgaan, waarna enige defensieve fouten voor een 5-10 ruststand zorg den. De Leidenaars werden in het tweede gedeelte bij vlagen overklast, omdat zij voor de paal lengte, schot en overtuiging misten: 9-17. Dieke Klein viel in voor Wendy van Hooven. die last kreeg van haar rug. EERSTE KLASSE Pernix legde de basis voor de 16-11 overwinning op Tjoba in de eerste helft. „Wij speelden lekker scherp en speelden onze kansen goed uit", constateerde coach Perry Venema. Mark Piket (4), Frans Treur (3), Saar Kar stens (2), Irene van der Burg en Inge Homberg zorgden voor een 11-5 ruststand. De aanval boette naderhand wel aan scherpte in, maar hield door sterk afvangen van met name Ewoud van der Kooij steeds lang balbezit, zodat de voorsprong minimaal vijf punten bleef. TWEEDE KLASSE Tempo speelde allesbehalve scherp tegen Weidevogels. Dat had zeker te maken met het ont breken van vaste krachten Maai ke van Rijswijk (duim) en Wou ter Keizer (enkelblessure). De Alphenaren konden pas in de laatste twintig minuten het ver schil maken. Martijn Hooijer, Erik Holthausen (2) en invalster Irma van Weeren bouwden toen de voorsprong uit van 9-8 via 12-8 naar 14-11. DERDE KLASSE Aanvankelijk tiet Fiks zich aflei den door het terugvallen van de verdediging van Valto en de warrige arbitrage. De formatie van Theo Vreeken stond tussen 1-3 en 6-7 steeds achter. Mat- thijs de Visser kreeg een gele kaart, omdat hij met zijn elle boog zijn tegenstander moed willig zou hebben geraakt. Na rust (9-8) tiet de koploper van 3B zich niet langer van de wijs brengen. Hennk Hooimeijer, Matthijs de Visser (3), Arjen Wildschut, Jelle Hooimeijer (2), Judith Hogendorf en Maaike van der Kraan voerden de score op naar 21-10. Madjoe had weinig geluk met de arbitrage bij Luno met liefst acht (benutte) strafworpen te gen en maar twee mee. De Rijnsburgers wisten desondanks tot 15-15 in het spoor van hun tegenstanders te blijven. Twee tegentreffers op rij in de slotfase bleken bepalend voor het 17-16 verlies. Arenda Heemskerk. Er- win Kellner en Michael Star na men alledrie vier doelpunten voor hun rekening. Fluks speelde verre van goed te gen SEV en had grote moeite met de harde korven. De Noordwijkers stonden langdurig achter, mede doordat tal van schoten uit de mand tolden. Dit leek na rust (4-3) fataal te wor den, want het stond 7-5 met nog vier minuten te gaan. Manon Oosting en Arno van Haarlem maakten gelijk. Alexandra Braun bezorgde Fluks in de laatste se conde alsnog de overwinning: 7- 8. Velocitas zette zijn aanvallen bewust ruim op om het gevrees de fysieke tegenspel van Aurora te ontlopen. Dat bleek een goe de tactiek, want het stond na tien minuten al 5-0. De equipe maandag 14 APRIL 2O0:| door Dirk Kloos waterpolo - In een wedstrijd waarin niet veel meer op het spel stond, ondervond Vivax weinig tegenstand van het al ge degradeerde Dordrecht: 13-6. Al in de eerste periode werd de toon gezet. Vivax speelde vol op de aanval en nam een 4-1 voor sprong. Vivax heeft nu nog twee punten nodig om de derde plek in de eerste klasse veilig te stel len. „We hebben tegen alle top- ploegen punten gehaald. In de twee wedstrijden tegen het laag geplaatste Aquapoldro hebben we het laten liggen. Tel die vier punten maar bij ons totaal op. Ik vind dat we goed hebben ge presteerd", zei coach Hans Trijs burg. Topscorers Vivax; Ivo Dietz 3 en Niels Piasmeier 3. Katwijk kon het VZC niet al te moeilijk maken. VZC is tweede en mag daarom promotie-de gradatie-wedstrijden spelen te gen de nummer elf uit de hoofdklasse. Voor deze positie komt zowel De Zijl/LGB als LZ 1886 nog in aanmerking. Tot 4-6 bleef de equipe van Hugo Boon- stoppel in het spoor van VZC. Vier doelpunten in de laatste twee minuten leverden toch nog een ruime 7-15 nederlaag op. Topcorer Katwijk: Alex Sieval 3. Sassenheim behaalde tegen het hooggeplaatste Vlaardingen een 4-4 gelijkspel. Daarmee revan cheerde de ploeg van coach Ar jan Meierink zich voor de ne derlaag van vorige week tegen ZDHC. Koudekerk is van slag. Waren de Koudekerkers bij aanvang van de tweede competitiehelft nog kandidaat voor de titel in de derde klasse, een reeks nederla gen heeft de ploeg van Mark Kimpel naar de midden ruggeworpen. Ook G2 bleek een maatje te gnx 3 achterstand na slecht halve minuut was be Wat Koudekerk ook pri de marge bleef tot het e tact. GZC/Donk won m Topscorer Koudekerl Bergsma 3. Alkemade is door het vi gen Aquarijn in ernstige men gekomen. In de re twee wedstrijden moe maal één punt worden om degradatie naar he te voorkomen. Het broo punt leek tegen Aqua haald te worden. Met ni conden te gaan, 5-5 op rebord en Alkemade in leek er niets aan de han Midachter Ronald van i verloor de bal echter midvoor van Aquarijn der Tang daarbij een 'b hebben gegeven. Van zwom uit positie, keep Verhage vertiet zijn do het voor Aquarijn niet was om te scoren. Tops kemade: Ivo Scholz 3. De vrouwen van De 2 kunnen zich opmaken alles beslissende duel tl pido. Beide ploegen hun wedstrijd en staan i vertiespunten bovenaa tweede klasse. In Haar gen de ploegen uitmakt sterkste is. De Zijl/LC winnen om het kampio binnen te halen vanv slechtere onderlinge Alliance kon De Zijl/U strobreed in de weg le 11-5 zege was afgeteke scoorster De Zijl/LG van Belkum (4). Rap met 1-10 van Alkemadt volleybal - Gemini moet nog een paar dagen wachten voor duidelijk is of de ploeg promo tieduels mag spelen. De Voor- schotense vrouwen boekten een prima prestatie door bij kampi oen VSTS met 3-1 te winnen. Cruciaal was de tweede set Bij de stand 17-17 bracht coach Pe ter van Vliet Linda Bitter en Ine ke Boersma in. Dit tweetal zorgde met een serie goede opslagen en aanvallen voor de setwinst. Nadat ook de derde set was binnengehaald, lukte het Gemini niet om in de vierde set de concentratie vast te houden: 1-3. Door de overwinning staat Ge- mini op de tweede plaats met een voorsprong van drie punten op de concurrentie. Twee van hen hebben nog een tegoed. Bij de mannen speelde pasia zich definitief i heid. De ploeg haalde I één punt door de vier winnen: 3-1. Volgen! speelt de Rijnwoudse de laatste wedstrijd Hans Broere hoopt scheidswedstrijd met af te sluiten. „We eind op de zevende plaats, keurig zijn." De mannen van Leythi ren met 3-2 van SSS 3. van John Groen nam voorsprong, maar gaf ker dit seizoen deze ria ge weer uit handen. D dorpers sluiten de com op de vijfde plaats. Ook grootmeester Sosonko van de partij in topper tegen VAS door Jan Bey Steven Baart en Mascha Nieuwenhuijsen van TOP grabbelen naar de bal in de wedstrijd tegen Antilopen. Foto: Henk Bouwman van Klaas Bosman kwam in het vervolg niet meer in gevaar en won via 7-3 (rust) met liefst 18- 6. Vooral de vrouwen waren op schot, blijkens scores van Janne- ke Oldenkamp (5), Elsbeth de Mooij (3), Martinde Oosterhoff (2) en Wendy Plijter. De Danaïden besloot in de eer ste helft het windvoordeel te ne men tegen GKV(H). De Leide naars haalden optimaal rende ment uit deze keuze met een 9-2 tussenstand. Coach Arjen Brand kon na de pauze dan ook rustig junioren Sasja van Nood, Mark Hegnaer en Michel Schrama speeltijd gunnen. Ame Heijman (3), Barbro Heijman, Ed Dub- beldeman en Stephan van Nier- op (2) scoorden meer dan eens voor de 14-7 zege, waarbij vijf tegengoals uit strafworpen voortkwamen. Vlak voor rust incasseerde Cres cendo de eerste tegentreffer van Dubbel Zes. Michel Wijnen (4), Sylvia Baak en Thierry Amoldus (2) hadden voordien al raak ge schoten (1-8). Dat zegt genoeg over de krachtsverhoudingen in dit duel. De groen-witten, met Ben Baak voor de geschorste Gerij an Hensing, waren nader hand minder agressief en scherp, maar wonnen toch ruim. Het werd 5-16. KZ Leiden miste tegen Ooster kwartier samenhang in de vak ken. Jordi Lepelaar en Mark Zie- rikzee moesten namelijk Steven Kalkman (vader geworden) en René Amoldus (onvoldoende getraind) vervangen. Amoldus moest na een kwartier alsnog invallen voor Zierikzee, die last kreeg van zijn kuit. Vivian Klein, Christel van Lunte- ren, Bianca Witteveen (2) en Maartje van Berkum zetten 5-1 om in 6-8 (mst). Deze voor sprong werd zonder groots spel vastgehouden, goed voor een 13-15 zege. schaken - Door een zwaarbe vochten 4,5-3,5 zege op mede- koploper VAS uit Amsterdam heeft Oegstgeest '80 de leiding genomen in de tweede klasse C. De schakers uit Oegstgeest tie ten niets aan het toeval over en kwamen in de sterkst mogelijke samenstelling achter de borden. Zelfs grootmeester Genna So sonko was van de partij. Hij moest op dit voor hem lage ni veau één van zijn zeldzame re mises toestaan. Met nog één ronde te gaan heeft Oegstgeest kampioenskansen. Door het halfje van Sosonko, een remise van captain Anne Reedijk, een gelukkige zege van Arthur van der Spek en een goe de Franse winstpartij van Caro line Reedijk-Slingerland kwam Oegstgeest op een comfortabele 3-1 voorsprong. Meester Ne- bosja Nikotic maakte er in een wurgstelting zelfs 4-1 van. Direct na de tijdcontrole leek Oegstgeest toch nog een match- punt weg te geven, want de winstpogingen van Joop Piket en Robert Straver leverden twee nullen op. Fred Slingerland werd ten slotte 'man of the match' door met een taaie ver dediging het winnende halfje binnen te brengen. De LSG-reserves hebben na een 6,5-1,5 winst op HWP Zaandam plotseling ook weer promotie kansen, omdat koploper Bloe- mendaal onverwacht verloor. Nog zo'n mazzeltje in de slot ronde en de Leidenaaars heb ben het felbegeerde eersteklas serschap te pakken. Tegen de Zaandammers stonden alleen- Henk van Putten, Sven Bakker en Wim Heemskerk remises toe. De overige vijf boekten overtui gende winstpartijen. De titelkandidaat in de derde klasse, LSG 3, ging onverwacht met 5-3 onderuit tegen het Ku- hield Sosonko op remise. Van Vuure heeft vijfhonderd ratingpunten minder dan de speler van Oegst- Amsterdammer Van Vuure (rechts) geest. Foto: Dick Hogewoning delstaartse AAS. De Leiderdorp- se AAS-kopman Ad van den Berg versloeg LSG'er Ik Oei. Al leen Chris Roosendaal en Luci- en van de Lisdonk boekten Leidse winstpartijen. In de slot ronde ontmoet LSG 3 zijn naas te belager. DBC versloeg middenmoter LSG 4 met 5,5-2,5. De derby tus sen LSG 5 en Philidor Leiden eindigde 'netjes' in een 4-4 ge lijkspel. Het resultaat was voor LSG echter onvoldoende om de gradatie naar de Leidse Schaak bond te voorkomen. Wim Zwin- kels, Jura Agaian en Teun van Dorp scoorden voor LSG en Herman van Halderen, Wim-Jan van Briemen en Pieter Pouw scoorden volle punten voor Phi lidor. De tweede promotiekandidaat in de derde klasse, Voorschoten hield zijn promotiekansen in stand door een 5-3 zege op de VAS-reserves. Na een getijkop- gaande strijd (3-3) waren de iet wat gelukkige winstpartijen van Peter Wilschut en Wouter Noordkamp in de tijdnoodfase uiteindetijk scherprechter. Kop loper de Capelse SV maakte geen misstap en liep met 6-2 over middenmoter Katwijk heen. De Katwijkers scoorden slechts vier remises in de perso nen van Luc Compagnie, Jan Hellenberg, Arnold Janssen en Cees Scherpenisse. „De rest ver loor kansloos", aldus captain Scherpenisse. De Alphense Schaakclub ver stevigde zijn vierde plaats op de ranglijst door met 5-3 van Kijk Uit te winnen. De Oegstgeest '80-reserves verloren met 5,5-2,5 van het Hillegomse De Uil en keren zo goed als zeker terug naar de Leidse Schaakbond. Al leen een 'wonder' in de laatste ronde kan hen nog redden.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 24