Dondersteen springlevend in De Kuip SPORT 3 FC Barcelona is druk bezig alle negatieve records te breken Lurling opeens de held na spectaculaire goal tegen Vitesse: 2-1 Overtuigende winst Manchester NEC ontloopt val Heerenveen Schmeichel met voetbal De Deense doelman t meichel zet na dit sei- punt achter zijn loop- t kondigde de 39-jarige m Manchester City za- I n in zijn column in j jay Times. „Je behoort gen wakker te worden ij tien naar de uitdagin- J jie dag, maar mijn li- ^niet langer blij", stelt :h vast. „Het is tijd jppen." Schmeichel -loelman van Manches- ei de Champions Lea- ,3 99 en greep de Euro met Denemarken in las maakt isende goals Nikos Machlas haalde eindelijk zijn gram. De itgerangeerde voetbal de zijn huidige werk- illa met twee doelpun- •1 overwinning op Vil- vüla steeg in de Spaan- fetitie naar de zesde is in de race voor een iet UEFA Cup-toer- Griekse spits speelt leikiari op huurbasis in ;ei ndat Ajax-coach Ro- p man hem niet meer xiilan wint 10 van Inter AC Milan heeft zater- c. adsderby tegen Inter n. Inzaghi liet zich in ninuut kronen tot iner op aangeven van l AC Milan kwam op st gelijk met Inter op t plaats te staan, vijf iter Juventus. De ig van AC Milan was De ploeg van de ge- Seedorf creëerde de isen, wist ze niet te op Inzaghi na. Vier ia het doelpunt kreeg biaan Cordoba van Dde kaart voor een ïg op Serginho. el ir MW stelt vs ultimatum Tl ej ht - Trainer Ron Eisen heeft de leden van en ie een ultimatum ge- P de spelers die erin ;nh het faillissement van zjichtse voetbalclub ;en, wil hij niet langer sen vroeg vrijdag- et or de uitwedstrijd te- aafcond Sport, welke spe lt van het seizoen afzien van salaris, i, die in de bus zijn ebben zich aan mijn ecommitteerd en daar aan houden", aldus ïeester. maandag 14 april 2003 3Ï el ebe janst Anthony Lurling in extase na zijn winnende doelpunt. Foto: ANP/Robert Vos u li al geplaatst inale FA Cup ig r kn ir - Arsenal heeft de ge Bikt van het toernooi 1 Cup. De Londense be gistermiddag op Old el< net 1 -O van Sheffield s. redrik Ljungberg e enige treffer tien mi- >r rust. Dennis Berg- on op de bank. Hij slotfase pas in voor iltord. Ie VV! s lelijke actie Jwente-fans aa - Het hardste protest at; is van FC Twente te en reigend faillissement (8 ib was zaterdagavond -je iswedstrijd tegen De ingap op papier gezet. je pnd de aanhang in gebaar als één man (dub in nood. Pam- alfrden er uitgedeeld ^p<|nt van Vak P, waar de jk n' zetelt. „FC Twente m stond aan de ene jde achterkant van het M onden kritische ver- 301 geformuleerd. iari 1 thuisverlies n in 2 jaar - Bayem München rdag voor het eerst in een competitiewed- igen huis verloren. De Duits kampioen ver- I olympisch stadion jan Werder Bremen en oor de comfortabele u igVfB Stuttgart terug- 011 elf punten. Bayem v0 tien Bundesliga-duels e" verloren. ;d( df iari terug n irokko Paf n ea - Ajacied Nourdin i v is temggekeerd in de nse voetbalselectie. d ich Badou Ezaki heeft ge 'er opgeroepen voor hoi iterland die Marokko e f i Rabat tegen Ivoor- de It. Ook verdediger Brazi van FC Twente door Marcel van der Kraan rotterdam - Het liefst had An thony Lurling zaterdagavond op de middencirkel van de Kuip overnacht. Hij was er niet weg te slaan. De aanvankelijk verguisde aanvaller beleefde na zeven maanden in Rotterdamse dienst zijn mooiste moment. Toegezon gen door de fans, held van Rot terdam-Zuid. Als dank voor de spectaculaire goal die hij in de 94ste minuut van Feyenoord-Vi- tesse scoorde: 2-1. Lurling hield zijn club met die treffer in de race om de tweede plaats. Eigenlijk gaf niemand in de slotfase meer een stuiver voor de kansen van de thuis club, die het moedige en weer opgeleefde Vitesse maar niet over de knie kreeg. De Rotter dammers hadden te veel spelers die een off day hadden en voch ten voor het eerst sinds lange tijd vooral tegen zichzelf. Vandaar dat Bert van Marwijk al in de rust de kleine Chileen Se bastian Pardo verving door Lur ling, die op vrijdag nog ontgoo cheld was dat hij met zoveel af wezige basisspelers opnieuw op de bank moest plaats nemen. Het gaf hem het gevoel dat hij wel erg ver in de pikorde was gedaald. In zulke situaties rest er slechts een antwoord. Lurling kon alleen met daden zijn trai ner en de achterban overtuigen dat hij de kwaliteiten bezit om Feyenoord iets extra's te bieden. Het publiek in de Kuip kreeg za terdagavond in alle opzichten de echte Lurling te zien. Een speler met temperament, die op de grens van het toelaatbare durft te spelen en er bij vlagen overheen gaat Want in de 89ste minuut mocht hij bijna gaan douchen van scheidsrechter Ben Haverkort, nadat Lurling met een charge Vitesse-doel- man Dragoslav Jevric tegen de grasmat had doen storten. Lur ling, die toehapte bij de treite rende en tijd rekkende keeper, kreeg slechts geel. Dat was meer dan genoeg, beweerde hij later. „Want ik heb hem nooit geraakt. Jevric gaf dat zelf na de wed strijd ook toe. Hij acteerde, dat had ook de grensrechter gecon stateerd. Maar ik kreeg die kaart omdat ik hem wel had kunnen raken." Een beetje dom, gaf hij met een grijns op zijn gezicht toe, was zijn actie wel geweest. „Voor hetzelfde geld had ik een paar minuten eerder dan die win nende goal onder de douche ge staan." Hét thuispubliek genoot echter van het opstootje, omdat de aanhang van Feyenoord zich al sinds de gelijkmaker van Vitesse (Bob Peeters scoorde halverwe ge de eerste helft de 1-1 binnen, nadat Robin van Persie de score voor Feyenoord had geopend) had geërgerd aan de vele lang- zaam-aan-acties van de bezoe kers en Jevric in het bijzonder. Dat Lurling zich manifesteerde als de 'dondersteen' zoals de Feyenoord-fans hem uit zijn Heerenveen-tijd kenden, von den ze in de Kuip wel mooi. De definitieve omarming kwam daardoor een paar tellen later, toen hij diezelfde Jevric met een halve omhaal, en met de fana tieke Jan van Halst aan zijn lijf, in de bovenhoek het nalajken gaf. Bert van Marwijk gunde het nie mand in zijn selectie meer dan Lurling, dat hij op een cruciaal moment voor Feyenoord de winnende goal produceerde. „Ik hoop dat zijn gevoel en zijn po sitie binnen Feyenoord hierdoor worden verstevigd." Van Marwijk gajf Lurling begin dit seizoen alle steun en krediet, maar kon het enkele maanden later niet meer maken om de met faalangst spelende aan koop in het basiselftal te hand haven. In de wintermaanden liet de coach zijn speler in het tweede elftal weer vertrouwen opdoen. „Ik heb hem bewust met rust gelaten. Hij moet het zelf oplossen. En de beste ma nier om dat te doen is zoals vanavond. Ik vind het dan ook weer klasse van ons publiek, dat de naam van Anthony zo massaal wordt gescandeerd." Dat Van Marwijk ondanks alles had besloten Lurling tegen Vi tesse buiten de basis te laten, had zijn reden gehad. „Met Pardo heb ik een speler die wat meer rust aan de bal heeft. Als ik het andersom had gedaan, had ik bovendien niet veel meer kunnen forceren. Pardo is geen jongen die je erin brengt om de boel open te breken. Lurling heeft dat wel in zijn spel." feyenoord: Lodewijks; Emerton, Loovens, Paauwe en Rzasa; Kalou (71. Bombarda), Bosvelt, Ono en Pardo (46. Lurling); Van Hooijdonk en Van Persie (83. Leonardo). vitesse: Jevric; Comelisse, Zeman, Stefanovic en Frankel; Rojer (55. Mbamba), Van Halst, Claessens en Martel (90. Rankovic); Peeters en Amoah (79. Janssen). Vitesse woedend op Ben Haverkort rotterdam/gpd - Vitesse voel de zich zaterdag bij Feyenoord bestolen van een kostbaar punt in de strijd om lijfsbe houd: 2-1. En dus kookten de voetballers uit Arnhem van on begrip en razernij. „Dit is een schande voor het voetbal." Dejan Stefanovic en Bob Pee ters bleven minutenlang liggen op het speelveld. Aangeslagen, murw gebeukt, mentaal ge knakt. Na de onwaarschijnlijke 0-0 tegen FC Groningen was Vitesse ook in de tweede partij onder trainer Edward Sturing dicht bij een goed resultaat Totdat Anthony Lurling ver in blessuretijd de 2-1 achter doel man Jevric schoot De Arn hemse spelers vonden dat Lur ling op dat moment niet meer op het veld had mogen staan vanwege een trappende bewe ging naar doelman Jevric. Hij kreeg slechts geel van scheids rechter Haverkort. Bij Gert Claessens kwam de denkbeeldige stoom uit de oren. „Dit is gewoon een schande voor het voetbal. Als je zo partijdig moet fluiten... Ik denk dat de laagste klasse bij de amateurs voor Haverkort nog te hoog is. Telkens gaf hij vrije trappen aan Feyenoord, terwijl je weet dat ze die willen uitlokken. Haverkort is zeker bang dat hij klappen krijgt als hij hier het stadion verlaat" Claessens sprak arbiter Haver kort kort na de wedstrijd. „Ik zei tegen hem: heb je nu je zin, scheids? Hier heb je de hele wedstrijd voor gefloten. Toen gaf hij mij een knipoog. En kuste hij naar mij. Dat kan toch niet? Vitesse staat zestiende, maar aan de nacompetitie wil geen speler denken. „We hebben nu pech, maar eens zal het kwart je de andere kant op vallen", zegt Tim Comelisse. „We heb ben weinig weggegeven, tegen de beste aanval van Neder land. We voetballen goed. Als we zo doorgalan, dan pakken we punten. Daar ben ik hele maal niet bang voor." manchester - Verdediger Wes Brown (links) van Manchester United komt als winnaar uit het duel met zijn tegenstander Laurent Robert van Newcast le United. De Mancunians overtroefden zaterdag de opponent op overtuigende wijze: 2-6. Newcastle kwam na 21 minuten nog wel op voorsprong, maar moest toen zes goals op rij incasseren. De doelpun tenmakers waren Scholes (3X), Van Nistelrooij (strafschop), Solskjaer en Giggs. Ameobi scoorde vlak voor tijd de tweede treffer voor de thuisploeg. Manchester heeft door de overwinning evenveel verliespunten als Arsenal. De rivalen treffen elkaar woensdag in Londen. Foto: Reuters/Ian Hodgson door Peter van Duy! barcelona - Een flinke crisis waren ze heus wel gewend in Nou Camp. De lange geschiedenis van FC Barcelona is een aaneenschakeling van onrus tige periodes en roerige tijden, tussendoor kreeg Barga veel te spaarzaam bezoek van het succes. Maar wat ze in Catalonië momenteel doormaken, tart elke beschrijving. Zaterdag strooide Deportivo La Coruna weer een extra zak. zout in de toch al gapende wond. Onder aanvoering van Roy Makaay wasten de bezoekers Barcelona de oren: 2-4. Er werd in Europa wat badinerend gedaan toen het machtige Barcelona zich een paar weken gele den aanmeldde voor de Intertoto-competitie. Maar nu, op negen duels voor de finish, lijkt het erop dat Barga de ontsnappingsroute naar Euro pees voetbal keihard nodig heeft. Sterker nog, op de ranglijst wordt de rode streep niet eens zo heel ver onder Barcelona getrokken. Geen Catalaan die zich kan herinneren dat zijn trots zo'n beschamend seizoen doormaakte. Bar celona is druk bezig alle negatieve records te bre ken. De afgelopen tien jaar eindigden de Catala nen nooit lager dan de vierde plaats, nu staan ze twaalfde. Barga leed tot nog toe al elf nederlagen. Alleen in het seizoen 1999-2000 waren dat er meer (twaalf), maar toen werd het wel tweede. En nu al is duidelijk, dat Barcelona een recordaantal ver liespunten gaat boeken. Al die tegenvallers kostten Louis van Gaal eind ja nuari de kop. Toen de Nederlander werd ontsla gen, had Barcelona 23 punten uit 19 duels, een gemiddelde van 1,21 punten per duel. Sindsdien is het echter nauwelijks beter gegaan. Uit de tien wedstrijden die de Catalanen na het vertrek van Van Gaal speelden, peurden ze 13 punten (gemid deld 1,30). Het blijft waarschijnlijk voor altijd één van de mysteries van het voetbal dat Barcelona in de Champions League wel presteert. Het leed in der- EREDIVISIE Heerenveen - NEC 2-3 (1-1). 41. Nur- mela 1-0, 44. Hersi 1-1, 54. Demouge 1-2, 56. Govedarica 1-3, 74. Samaras 2-3. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 14.400. Feyenoord - Vitesse 2-1 (1-1). 19. Van Persie 1-0, 23. Peeters 1-1, 90. Lurling 2-1 Scheidsrechter: Haverkort. Toe schouwers: 44.000. Gele kaart: Lurling (Feyenoord). FC Twente - De Graafschap 3-0 (2-0). 34. Cziommer 1-0, 44. El Brazi 2-0, 61 Cairo 3-0. Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 13.175. AZ - FC Zwolle 1-1 (1-0). 24. Perez 1-0, 82. Promes 1-1. Scheidsrechter: Wege- reef. Toeschouwers: 7041. Rode kaart: 38. Kras (FC Zwolle) vasthouden door gebroken Buskermolen. NAC - Ajax 0-3 (0-1). 43. Sneijder 0-1, 75 Van der Meyde 0-2, 84. Van der Meyde 0-3. Scheidsrechter: Jol. Toe schouwers: 15.700. Gele kaart: Pen- ders (NAC). FC Groningen - Excelsior 1-0 (0-0). 77. Van Gessel 1-0. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 12.300. RKC Waalwijk - RBC Roosendaal 1-2 (1-1). 15. Den Ouden 0-1, 43. Hoogen- dorp 1-1 (strafschop), 68. Vos 1-2 (strafschop). Scheidsrechter: Vink. Toe schouwers: 6000. Rode kaart: 86. Van den Berg (RKC), Vos (RBC). Gele kaart: Teixeira, Boulahrouz (RKC), Oliseh (RBC). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 27, 2. Van Hooijdonk (Feyenoord) 22, 3. Buf fel (Feyenoord) 15, 4. Kuijt (FC Utrecht) 14, 5. Ibrahimovic (Ajax) 12, 6. Hoogendorp (RKC), Perez (AZ) 11,8. Van der Vaart (Ajax), Robben (PSV), Van der Meyde (Ajax), Soetaers (Roda JC) 10. 12. Mido (Ajax), Den Ouden (RBC Roosendaal), Van de Haar (De Graaf schap), Van Galen (AZ), Denneboom (Heerenveen) 9. Programma: vrijdag 18 april: FC Utrecht - RKC Waalwijk, zaterdag 19 april: Ajax - Roda JC, Excelsior - Heerenveen, PSV - FC Twente, RBC Roosendaal - AZ, Wil lem II - De Graafschap, zondag 20 april: FC Groningen - NAC Breda, Vitesse - NEC, FC Zwolle - Feyenoord. PSV 27 22 4 1 70 67-14 Ajax 27 19 5 3 62 69-25 Feyenoord 27 19 4 4 61 74-33 RKC 27 13 4 10 43 34-33 NEC 27 12 6 9 42 35-35 Roda JC 27 11 7 9 40 43-39 FC Utrecht 27 9 10 8 37 35-33 NAC 27 8 12 7 36 28-25 AZ 27 10 6 11' 36 40-56 Willem II 27 9 8 10 35 38-36 Heerenveen 27 9 7 11 34 45-47 FC Twente 27 8 10 9 34 31-37 RBC 27 9 5 13 32 31-42 Groningen 27 6 8 13 26 25-36 FC Zwolle 27 6 6 15 24 25-54 Vitesse 27 5 6 16 21 24-42 Excelsior 27 4 7 16 19 28-50 Graafschap 27 4 5 18 17 27-62 Makaay helpt Deportivo La Coruna aan 2-4-zege tien Europese duels zelfs nog niet één nederlaag. Na de 1-1 bij Juventus staat Bar^a op de rand van de halve eindstrijd. Deportivo-trainer Xavier Irure- ta merkte zaterdag op dat Barcelona lijdt onder zijn internationale inspanningen. Barcelona-Deportivo La Coruna was weer eens de wedstrijd van Roy Makaay. .Terwijl in Nederland een steeds serieuzere discussie oplaait om Patrick Kluivert iri Oranje eens langs de kant te laten ten faveure van Makaay, deelde de oud-speler van Vi tesse in een directe onderlinge confrontatie een stevige dreun uit. Makaay sloeg zijn slag na een eerste helft, waarin Barcelona - met De Boer, Rei ziger, Overmars en Kluivert - nog de maat aangaf. Al na twee minuten zette de Argentijn Saviola een prachtige pass van Kluivert om in de openings goal. Scaloni zorgde nog wel voor de gelijkmaker, maar een doelpunt van de Braziliaan Motta be zorgde Barcelona halverwege hoop en perspectief: 2-1. In deel twee zette Roy Makaay het duel naar zijn hand. Kort na de rust tekende hij bij de eerste paal voor 2-2 en een kwartiertje later maakte hij, alleen voor doelman Bonano, geen fout: 2-3. De Neder lander is bezig aan zijn beste seizoen sinds hij in Spanje speelt. Hij is topscorer van de Primera Di vision met 22 goals. Sergio maakte er ook nog 2-4 van. Terwijl Deportivo nog altijd uitzicht houdt op de Spaanse titel, ligt voor Barcelona de totale ontred dering op de loer. Volgende week staat de uitbeurt bij aartsvijand Real Madrid op de agenda. Nie mand in Catalonië durft zelfs maar te hopen dat Barcelona daar voor een verrassing zorgt. In Nou Camp is de hoop gevestigd op de Champions Lea gue, maar ook daar is de toekomst vol gevaren. Als Barcelona erin slaagt zich van Juventus te ont doen, stuit het in de halve finale op de winnaar van Real Madrid-Manchester United. Het zou de Catalaanse ellende compleet maken als de Euro pese ambities ook nog eens in Madrid op de klip pen lopen. EERSTE DIVISIE Topscorers: 1. De Groot (Emmen) 25, 2. Koevermans (Sparta) 22, 3. Platvoet (Heracles Almelo) 19, 4. Bruin (Cam- buur Leeuwarden) 18, 5. Stroeve (ADO Den Haag), Van de Laak (FC Den Bosch) 16, 7. Weerman (Veendam) 14, 8. Jan sen (FC Den Bosch) 13, 9. Holwijn (Stormvogels/Telstar), Ketting (Haar lem), Hendriksen (Helmond Sport) 12. Programma: vrijdag 18 april: ADO Den Haag - Helmond Sport, FC Den Bosch - Haarlem, FC Dordrecht - Veendam, FC Eindhoven - Go Ahead Eagles, Heracles Almelo - Cambuur Leeuwarden, MW - Emmen, Sparta Rotterdam - WV, Stormvogels/Telstar - TOP Oss, zondag 20 april: Fortuna Sittard - FC Volen- dam. BEKER Programma: dinsdag 15 april: FC Utrecht - PSV, woensdag 16 april: Fey enoord - Ajax. heerenveen/anp - Aan Roda JC had NEC kunnen zien hoe het niet moest, de Nijmegenaren liepen zaterdag in de uitwed strijd bij Heerenveen dan ook niet in dezelfde val. Van een voorsprong van twee doelpun ten kon Roda een week eerder in het Abe Lenstra Stadion niet profiteren (3-2-verlies). NEC lukte dat wel, ofschoon de voor sprong (1-3) nog wel werd ver kleind: 2-3. Als beloning passeerde NEC op de ranglijst uitgerekend Roda, dat vrijdagavond al van PSV had verloren. De vijfde plaats biedt alle perspectief op Europees voetbal. Voor Heerenveen zit dat er niet meer in, of het zou via de IntertottAompetiüe moeten gebeuren. AZ deed eveneens slechte zaken door een lachwekkend gelijkspel te gen FC Zwolle, dat met tien man gelijk maakte na een fout van Peter Wijker, die te zacht terug speelde op keeper Theo Zwart- hoed. Marino Promes scoorde. NEC leek zich in Friesland een helft lang niet thuis te voelen. In de eerste helft voetbalde er maar één ploeg: Heerenveen. In de 41ste minuut brak rechtsbuiten Nurmela dan toch de score open en kwam de thuisformatie verdiend op voorsprong. De mouge en Govedarica scoorden na de rust binnen drie minuten, na scherpe counters, 1-3. Dat invaller Samaras Heerenveen een kwartier voor tijd nieuwe hoop gaf met de 2-3, deed ach teraf niet meer ter zake.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19