PSV zet grote stap naar titel SPORT 'Je weet nooit wat de koers van het leven brengt' FIA roept Fisichella uit tot winnaar Sao Paulo Offensief Roda JC met 2-3 geklopt Irritatie bij Ronald Koeman na 'flagrante onzin' in pers Roncero's pijnlijke herinnering aan de Maasboulevard ramatische start Iger Woods jgusta - Titelverdediger Tiger bods is gisteren dramatisch >cht begonnen aan The Mas- rs. De 27-jarige Amerikaanse ilfspeler opende in 76 slagen, ei boven de baanstandaard. ij liep in de eerste rondgang al •n slagen achterstand op te- ii n de Noord-Ier Darren Clar- eiWoods, drie keer winnaar n deze wedstrijd, vond zijn iam pas op de 43ste plaats te- g. Met 66 slagen was de 34-ja- |e zwaar gebouwde Clarke ruit de beste. De Spanjaard rgio Garcia en de Amerikaan- amateurkampioen Ricky Bar- s deelden de tweede plaats et 69 slagen. ad de Mos pakt teker met Al Hilal n haag - Het Al Hilal van Aad Mos heeft de beker van oedi-Arabië gewonnen. In ei- n stadion won de club van de iagse trainer met 1-0 van Al jy. Daarmee is Al Hilal ge- latst voor de Asian Cup, de iatische versie van de Cham- Dns League. Na dit succes te- nde De Mos gisteravond een ntract, dat hem ook volgend izoen aan Al Hilal verbindt. 3L-ploeg trekt ihaatsers aan isterdam SponsorBingo Lo- ij wordt komend seizoen met ie schaatsers uitgebreid. Rhi- Ket (19) en Simon Kuipers tekenden gisteren een con- ict voor twee jaar, terwijl Sic- Janmaat (24) zich voor één ir aan de formatie verbond. t(talenten Ket en Kuipers zijn ic februari al een week met de tx >eg op trainingskamp ge est. ,,Het klikte meteen", zei ach Jac Orie. „Het is de he eling dat ze veel gaan leren n de aanwezige toppers in de Deg, zodat ze volgend jaar ht mee kunnen doen voor de fereldbekerplaatsen. pders FC Twente taan premie af {^schede - De spelers van FC l&ente staan hun winstpremie ir een gewonnen wedstrijd af i de club. De spelersgroep .loot dat gisteren spontaan, k als het elftal dit seizoen it meer wint, doneert de spe- igroep een bedrag ter hoogte de winstpremie. De selectie hiermee haar steun betui- aan de noodlijdende club. !s bekend sprak de rechter fee week het faillissement uit |er de stichting FC Twente '65. ioldi Race bezorgd tn vogelpest 21 astricht - De organisatie e< de Amstel Gold Race heeft verband met de vogelpest, onder meer in Noord-Lim- rg heerst, alvast een aantal ematieve routes bestudeerd, t heeft assistent-koersdirec- - ir Emiel Frambach gezegd. - oralsnog verwacht Frambach ïn problemen. „Maar na- ïrlijk zijn we bezorgd", zei de nburger. „Je weet nooit wat gebeurt. Alhoewel Zuid-Lim- - rg geen pluimveegebied is, vinden zich er wel een aantal i dergelijke bedrijven." De istel Gold Race wordt op idag 20 april verreden. lelchers pakt iderstrui sen - Mirjam Melchers heeft teren op het TT-circuit van sen de eerste leiderstrui in de nde van Drenthe voor vrou- n veroverd. Melchers was ït haar ploeg Farm Frites irtol de snelste in een pioe ntijdrit over 6 kilometer. Mei ers passeerde als eerste van t team de streep waardoor ze leiderstrui kreeg. shockeyers nwel ankfurt - Twee spelers van it Nederlands ijshockeyteam pi gisteren tijdens hun vlucht tar het WK in Hongarije ori- H geworden. Voor de piloot b het vliegtuig was de ge- bdheidstoestand van de spe- fs reden om in Frankfurt al kb tussenlanding te maken, spelers Leo van den Thillart [Tommie Hartogs voelden fch al snel na het opstijgen ajet lekker. Na het eten van een joodje ging het al beter met de dfe- ayo wint in skenland nterrabia - De Spanjaard Mayo heeft gisteren de de van Baskenland gewon- De coureur van Euskatel onverwacht de afsluitende Eerder op de dag zege hij, in belabberde weers- standigheden, al in de och- detappe van Doneztebe Hondarribia. Daarmee hij in de algehele rang- ng de leiding over van erde. De Fransman Carlos Cruz zegevierde in Le Mans Circuit de la Sarthe. zaterdag 12 april 2003 door Henk van Weert kerkrade - PSV piepte, kraakte en wankelde een half uur lang in het diepe zuiden. Juist op het moment dat een tweede verlies in de competitie in aantocht was, veerden de Eindhovenaren op. Twee keer kwam PSV verdiend op achterstand. Drie keer kwam het gehavende elftal terug. Ook Roda JC kon PSV niet stuiten op de weg naar de landstitel. De uitwedstrijd tegen het elftal van Wiljan Vloet (2-3) werd bij PSV beschouwd als een sleutel wedstrijd. Winst in Kerkrade zou in alles, moreel en qua resultaat op de ranglijst, een flinke opste ker zijn voor het elftal dat een mindere periode doormaakt. PSV had het bij tijden erg zwaar in het stadion Parkstad Lim burg, maar slaagde uiteindelijk in die opzet. Na het gelijkspel tegen Willem II moest de ontmoeting met Roda JC PSV nieuwe inspiratie opleve ren voor een doeltreffend eind- schot in de competitie. Daar leek het in het eerste half uur volstrekt niet op. Zonder de ge schorste Mark van Bommel mis te PSV overleg en structuur. Nooit eerder in de afgelopen weken deed het verlies van de geblesseerden (Hofland, Bou- ma, Bogelund, Park) zich zo voelen als in die openingsfase. De Eindhovenaren stonden op het veld, keken om zich heen en constateerden dat een nijver Ro da JC wel goed uit het startblok kwam. Ze zagen lijdzaam toe Anastasiou al in de 4de minuut toesloeg. Filipovic gaf de bal hard voor, de PSV-defensie ont waakte te laat en de Griek zorg de voor 1-0. De vrees dat de uitgebeende verdediging van PSV in de slot fase van de competitie wel eens kan gaan kraken leek in de eer ste helft terecht. Anastasiou en Sergio kregen grote kansen, maar lieten ze liggen. Addo kop te de bal in de handen van Wa terreus. Een tweede Limburgse treffer leek een kwestie van tijd. Scheidsrechter Jack van Huiten verlichtte de druk op PSV door in de 18de minuut nogal gene reus een strafschop toe te ken nen na een overtreding van Van Dessel op Robben. Mateja Kez- man liet zien dat hij ook een strafschop kan missen dit sei zoen. Hij schoof de bal naast het doel. Even later corrigeerde de Serviër zijn misser. Na een ster ke actie van Robben schoof Kez- man de bal over de lijn, 1-1. Lang duurde de rust voor PSV niet. Sergio mocht in een klu wen van PSV-spelers uithalen, 2-1. Het was opnieuw een be wijs van de onrust in de verde- van PSV. Merkwaardig genoeg gaf Roda JC het over wicht na de 2-1 uit handen. PSV herstelde de rust, al was van overtuigend spel nog geen spra ke. De gelijkmaker kwam dan ook uit de lucht vallen. Drie mi nuten voor de rust schoot Rob ben de bal uit de rebound ach ter Bas Roorda, 2-2. Na de rust was het gedaan met de macht van Roda JC. Twee maal een voorsprong prijsgeven was te veel voor het gemoed van de Limburgers. PSV hervond zijn rust, ging beter en met meer overleg vanuit de counterpositie voetballen. Resultaat bleef niet uit. De overigens weer bitter te leurstellende Rommedahl tilde de bal in de 60ste minuut keurig naar de tweede paal waar Kez- man er zijn voet tegenaan duw de, 2-3. Roda JC bleef de rest van de tweede helft druk zetten op het doel van Waterreus die zijn 250ste wedstrijd voor PSV uitge rekend tegen zijn voormalige club speelde Vooral in de slotfa se maakte PSV spannende mi nuten door. Christiano schoot de bal over, Anastasiou noopte Waterreus tot een redding en huurling Addo scoorde bijna te gen zijn eigenlijke werkgever. Waterreus reageerde in de slot minuut met een geweldige re flex op een schot van Soetaers. Zo bleven hij en PSV overeind, in het besef dat het moeilijk was in Limburg, maar dat het gat met Ajax en Feyenoord in ieder geval dit weekeinde groot blijft. RODA JC: Roorda; Sonkaya, Addo, Luijpers en Filipovic; Sergio (82. Jon gen), Van Dijk, Van Dessel (82. Vice- üch) en Soetaers; Cristiano en Anasta- PSV: Waterreus; Lee, Faber, Ooijer en Heintze; Rommedahl (90. Lucius), Van der Schaaf, Vogel en Robben; Venneg- oor of Hessehnk (88. Bruggink) en Kezman. door Pim van Esschoten Rotterdam - Misschien blondeert mara thonloper Fabian Roncero vandaag z'n donkere haren wel. Mocht hij morgen weer iets geks meemaken, wordt in hem in ieder geval niet de atleet herkend die in 1998 in het zicht van de meet op de Coolsingel kramp kreeg. Op de Maas boulevard had hij moeten stoppen en rekoefeningen gedaan. Hij won de mara thon van Rotterdam, dat wel. Maar hij miste het wereldrecord, destijds nog in handen van Belayneh Densamo (2.06,50) Die krampaanval, wist Roncero later, kwam omdat hij te weinig lange duurlo- pen in de training had gedaan en in de race te weinig had gedronken. Een jaar later dronk hij meer, zelfs teveel: het wa ter had in zijn maag geklotst. En zo heeft hij wel vaker wat. Vorige maand bij de WK-veldlopen in Lausanne verloor hij onderweg een schoen. Toch geldt voor Roncero die dag in 1998 niet als de dag dat hij het wereldrecord 'verloor'. „Ik heb juist veel geleerd, ik wist nadien dat ik veel kan op de marathon." Zo haalt hij ook z'n schouders op bij de gedachte dat hij die 19de april 1998 de kans miste op z'n eigen plek in de histo rie van marathon. „Dat kan nog steeds. Zie het als een heel goede wijn. Die is een paar jaar later nog mooier." Roncero (32) staat morgen weer aan de start in Rotterdam. Khalid Khannouchi is inmiddels eigenaar van het wereldrecord, dat stapsgewijs inmiddels op 2.05,38 is komen te staan. „Maar het kan nog steeds", denkt de Madrileen. „Met het juiste weer, goede atleten om me heen en een goede dag." Fabian Roncero is vertegenwoordiger van de nieuwe generatie Spaanse top pers, die de wereldkampioenen Martin Fiz (in 1995 winnaar in Rotterdam) en Abel Anton aflossen. In Rotterdam staat een trits Spanjaarden aan de start, alle maal met de blik op de WK in Parijs (au gustus) en de Olympische Spelen van volgend jaar. Ze roemen de goede orga nisatie en het vlakke parkoers in Rotter dam, dat op haar beurt weer blij met het Europese tegenwicht voor het Kenyaanse loopgeweld, De Spaanse loopschool gold drie jaar te rug als voorbeeld voor Villa Mila', het Nederlands model. De centrale aanpak is de overeenkomst. Het geld, dat er in Ma drid wél is, is echter het grote verschil. Mede daarom is de Spaanse selectie ook zo breed. In Nederland is het talent juist schaars en daarom ook is het ongewoon dat de strijd om de nationale marathonti- tel - onderdeel van Rotterdam Marathon - nu eens niet bij voorbaat al is beslist. Hennie Kuiper onthult monument ter nagedachtenis aan memorabele Parijs-Roubaix door Edward Swier hem - Hennie Kuiper, handen klappend in de Hel. In de ver kiezing van sportmomenten van de eeuw eindigde het in de top van het klassement. Vanwege de dramatiek. Na een schuiver in de finale van Parijs-Roubaix, op amper zeven kilometer van de meet, stond Kuiper er op 10 april 1983. Moederziel alleen. Wilskrachtig, maar machteloos. Zijn benen sterk, zijn geest nog sterker, maar het materiaal aan stukken. Dat de Twent uiteinde lijk alsnog won, zijn sommigen zelfs vergeten. In Hem, op de plek waar hij die memorabele sportdag lek reed, herinnert echter sinds gisteren een beeld aan die unieke prestatie van toen. Kuiper is verrast, sprake loos bijna. Dat hem dit over komt. „Je weet nooit wat de koers van het leven brengt." Honderden genodigden, tiental len vrienden, tal van hoogwaar digheidsbekleders en topspor ters van weleer, vele media ver zamelden zich gisteren op de Rue du Calvaire, in het rurale Hem. Ter ere van de door ieder hooggewaardeerde Kuiper. Dries van Agt bijvoorbeeld is er, op uitnodiging van Les Amis de Hem, ook. „Omdat hij zo'n gaaf, goed mens is. Een man die zo bescheiden is gebleven. Dat men juist voor een bescheiden mens een monument opricht, is goed bedacht." Jan Janssen is ook op de invita tie ingegaan. Hij heeft het niet zo op monumenten voor leven de wezens, maar laat - breeduit lachend als hem ook handteke ningen worden gevraagd - blij ken het eerbetoon aan Kuiper toch te waarderen. Het gezelschap staat op de plek waar de droom van Kuiper ver stoord te worden. Wijzend naar de gruwelijke stenen haalt hij deze zonnige middag zelf herin neringen op. Telkens weer: „Ik wilde weg van de kasseien blij ven, zocht het asfalt aan de ran den. Maar moest uitwijken voor een fotograaf." Het achterwiel sloeg lek, het frame raakte ont zet in het gat in de weg. Heel Nederland zag hoe Kuiper onge durig op materiaal wachtte. Een nieuw wiel bood geen soelaas, een reservefiets wel. De marge, amper nog tien tellen, was juist voldoende. Op het wielerbaantje in Roubaix vierde Kuiper niet veel later een van de mooiste momenten uit zijn carrière. Kuiper is naarmate de jaren vor derden pas gaan beseffen wat Het Moment voor anderen bete kende. „In de koers houd je je daar niet mee bezig." Sindsdien slaat hij er zelfs, en terecht, munt uit. Op zijn visitekaartje staat het handenklappen in de Hel prominent afgebeeld. Tij dens lezingen en in zijn werk als gastenbegeleider tijdens de Tour de France haalt hij zijn avontu ren over de Noord-Franse we gen geregeld aan. En doet hij het niet zelf, dan vragen ande ren ernaar. Precies op die ma nier ontstond ook het idee voor een herdenkingsmonument. Tij dens een fietstocht naar Santia go de Compostela met wieler vrienden verhaalde Kuiper over zijn ervaringen in Parijs-Rou baix. Fietsmakker Hans Stokke- parijs/rtr/dpa - De Internatio nale automobielfederatie (FIA) heeft gisteren Giancarlo Fisi chella uitgeroepen tot winnaar van de Braziliaanse Grand Prix in Sao Paulo, afgelopen zondag. Hiermee corrigeert de federatie de uitslag waarin de Fin Kimi Raikkönen won. De klasseringen van de twee zijn nu officieel om gedraaid, waardoor Fisichella voor* het eerst in zijn loopbaan een Formule-1-wedstrijd heeft gewonnen. De chaotische race op het cir cuit van Interlagos werd voortij dig afgebroken. De aanleiding daarvoor waren de vele onge lukken, ten dele veroorzaakt door regen. De FIA acht bewe zen dat Fisichella in zijn Jordan- bolide al aan de 56ste ronde was begonnen als leider in de wed strijd, die oorspronkelijk over 71 ronden zou gaan. De Italiaan haalde Raikkönen in de 54ste ronde in. Bij voortijdig afbreken van een race wint de coureur die twee ronden daarvoor aan de leiding ging. De wedstrijdleiding besliste zondag dat Fisichella pas aan zijn 55ste ronde bezig was toen de race werd stilgelegd. Omdat Raikkönen in de 53ste doorgang nog eerste lag, kreeg hij toen de zege toegekend. Dat de FIA hier gisteren na een kort onderzoek verandering in bracht, noemde Fisichella 'gerechtigheid'. „Ik ben hier erg gelukkig mee. Ik dacht al meteen na de race dat ik gewonnen had, maar ik ben blij dat de FIA het nu ook er kent. Alleen jammer dat ik niet boven op dat podium mocht staan." Fisichella, die al 110 maal startte in een Grand Prix-wedstrijd, krijgt door het besluit tien pun ten voor het WK-klassement. Raikkönen levert er twee in en neemt er acht mee. De Fin blijft met 24 punten wel aan de lei ding, zijn voorsprong op num mer twee, David Coulthard uit Schotland, is nog altijd negen punten. Fisichella, die na drie races tien punten heeft, stijgt naar plaats vier. amsterdam/gpd - Een beetje ge- irriteerd was Ronald Koeman wel. De reacties op het spel van zijn ploeg na de 0-0 tegen AC Milan bevreemdden de coach van Ajax. „In de eerste ronde van de Champions League werd geschreven dat we er niets te zoeken hadden en nu we in de kwartfinales terecht zijn geko men, wordt weer gezegd dat we te verdedigend spelen. Dat is ty pisch Nederlands en ik stoor me daar wel aan. Goed, dat we aan vallend te weinig hebben ge bracht, dat is zo. Maar dat heeft ook te maken met vorm. Ibra- himovic was niet in topvorm en vleugelspelers hadden we niet. Maar we hebben prima ge speeld, Ajax was beter dan Mi lan. Er werd zelfs geschreven dat de opbouw bij Yakubu stokte. Dat is flagrante nonsens. Dan heb je niet goed naar de wed strijd gekeken. Yakubu speelde uitstekend. Ook in de opbouw." De coach is blij met de terug keer van Jari Litmanen. De Fin speelde een helft met Jong Ajax, tegen Feyenoord, scoorde en legde de basis voor een 0-3 overwinning. „Jari kan in deze fase van de competitie bijzonder waardevol zijn voor de ploeg. Hij is nog niet fit genoeg voor een hele wedstrijd, maar heel snel op de weg terug." Voor de uitwedstrijd tegen NAC, morgenmiddag, kent de selectie van Ajax twee twijfelgevallen: Pasanen en Maxwell. De staf van Ajax zal vandaag bekijken of het duo in Breda mee kan spe len. Blessures hebben Akachar (enkel), Galasek (knie), Sikora, (kuitspier), Mendes da Silva (bo venbeen), Wamberto (midden- I voetsbeentje) en Timmer (scheurtje in kuitspier). BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Kamiel Maase en Luc Krotwaar steken beide in heel goede vorm en willen olym pische nominatie (2.10,30) afdwingen. Beide bereidden zich in Kenya voor, al was het op verschillende plaatsen. Beide ook, lieten zich gisteren niet zien in Rot terdam. Wel was Vivien Ruijters daar, die met Krotwaar trainde en zag hoe sterk hij is. Hoe sterk? „De Kenyanen daar heb ben respect voor Krotwaar, dat zegt ge noeg." Maase en Krotwaar lopen met Athene in het achterhoofd. „Tegen het lopen van de olympische marathon, daar kan toch niets op", zei Krotwaar eerder al. En dat geldt voor meer atleten. Fabian Roncero bijvoorbeeld. Zijn landgenoot Abel Anton won op hetzelfde parkoers tijdens de WK van 1997. De hitte van Athene maakte de marathon tot een helse tocht „Hitte is goed voor mij", zei Roncero. „Ik hou van de hitte." Roda JC - PSV 2-3 (2-2). 4. Anastasiou 1-0, 21. Kezman 1-1, 23. Sergio 2-1, 42. Robben 2-2, 60. Kezman: 2-3. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschou wers: 15.500. FC Utrecht - Willem II 1-1 (0-1). 29. Wa penaar (e.d.) 0-1, 81. Gluscevic 1-1. Scheidsrechter. Koopman. Toeschou wers: 13.000. Gele kaart: Vreven (FC Utrecht), Janssens, Martin (Willem II). Programma, vandaag: Feyenoord - Vites se, Heerenveen - NEC, FC Twente - De Graafschap, AZ - FC Zwolle; Morgen: NAC Breda - Ajax, RKC Waalwijk - RBC Roosendaal, FC Groningen - Excelsior. PSV 27 22 4 1 70 67-14 Ajax 26 18 5 3 59 66-25 Feyenoord 26 18 4 4 58 72-32 RKC 26 13 4 9 43 33-31 Roda JC 27 11 7 9 40 43-39 NEC 26 11 6 9 39 32-33 FC Utrecht 27 9 10 8 37 35-33 NAC 26 8 12 6 36 28-22 AZ 26 10 5 11 35 39-55 Willem II 27 9 8 10 35 38-36 Heerenveen 26 9 7 10 34 43-44 FC Twente 26 7 10 9 31 28-37 RBC 26 8 5 13 29 29-41 Groningen 26 5 8 13 23 24-36 FC Zwolle 26 6 5 15 23 24-53 Vitesse 26 5 6 15 21 23-40 Excelsior 26 4 7 15 19 28-49 Graafschap 26 4 5 17 17 27-59 ter: Buiting. Toeschpouwers: 2253. Gele kaart: Roozendahl (Top Oss). Cambuur Leeuwarden - Stormvogels Tel star 1-1 (1-0). 37. Bruin 1-0, 65. Vonde- ling 1-1. Scheidsrechter: Langkamp.' Toeschouwers: 3384. Gele kaart: Abma (Cambüur). Heracles Almelo - Sparta 1-3 (0-2). 2. Hosé 0-1, 22. Hosé 0-2, 46. Koever-, mans 0-3, 54. Platvoet 1-3. Scheids- i rechter: Wiedemeijer. Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Rose, Reekers (Hera- cles), Van Leeuwen (Sparta). Haarlem - VW 0-0. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers: 1186. Gele!, kaart: Piket, Ketting (Haarlem), Leem- j ans, Meeuwis (WV). BV Veendam - FC Den Bosch 0-1 (0-1). J 22. Van de Laak 0-1. Scheidsrechter: 1 Braamhaar. Toeschouwers: 3211. Go Ahead Eagles - FC Dordrecht 4-0 (3- i 0). 9. Dijk 1-0, 23. Dijk 2-0, 45. Marbus 3-0, 79. Van der Horst 4-0. Scheidsrech-1 ter: Oskam. Toeschouwers: 3400. Gele kaart: Hulshoff (Go Ahead Eagles), Van j Duijvenbode, Benzadik, El Khalifi, Van Zundert (Dordrecht). Volendam - Eindhoven 5-1 (3-0). 22. Fa- ria 1-0, 23. Ouhsaine Ouichou 2-0, 37. Salden 3-0, 61. Tuyp 4-0, 70. Konings 4-1, 90. Esajas 5-1. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 2014. Gele kaart: Fung a Wing (Volendam), Lapon der, Konings (Eindhoven). EERSTE DIVISIE Hennie Kuiper kijkt trots naar 'zijn' monument. Foto: ANP laar en Frans Willeme, burge meester van Kuipers geboorte dorp Denekamp, lagen aan zijn lippen, bezochten de piekwaar Kuiper in volle finale lek reed en bekokstoofden plannetjes. Het werd uiteindelijk een volwassen, drie meter hoog beeld van de kunstenaar Dick van Wijk. Ver vaardigd uit roestvrij staal en brons, vervat in een heuse Bent- heimer zandsteen, van Kuipers geboortegrond. De figuur lijkt een tijdrijder, straalt snelheid, wilskracht en doorzettingsver mogen uit. Van Wijk; „Omdat die net als Hennie er alleen voorstaat." Het beeld staat trouwens niet exact op de plek waar Kuiper zijn wereld bijna zag instorten. Omdat de grond daar van een andere gemeente is en de ge meente Hem dit buitenkansje op een beetje publiciteit niet wilde laten glippen. Daarom ook kocht men vlot een stukje grond. De boer, eigenaar van Ferme des quatre vents, heeft zijn handel in eendenleverpaté prompt nieuw leven ingeblazen. Ook Kuiper heeft een cadeautje. De aanwezigen krijgen een fles wijn. Chateau Hennie Kuiper, nota bene afkomstig van de wijngaarden van zijn vroegere rivaal Francesco Moser. Slechts enkele van de eregasten laten verstek gaan. De oud-win naars Bernard Hinault en Gil bert Duclos-Lassalle, nu betrok ken bij de organisatie van Parijs- Roubaix, zijn in de file gestrand. Zij kunnen de onthulling van het beeld dus niet verrichten. Het kan de feestvreugde nauwe lijks bederven. Initiatiefnemer Stokkelaar voegt Kuiper toe dat er „eigenlijk toch geen andere, geen betere is die de onthulling kan verrichten." Zie Erbij: Stuiterend door 'de hel'. Emmen - Fortuna Sittard 1-0 (0-0). 90. De Vries 1-0. Scheidsrechter: 01de Olt- hof. Toeschouwers: 4473. Gele kaart: De Vries (Emmen). Helmond Sport - MW 2-0 (0-0). 50. Eb- binge 1-0, 89. Aelbrecht 2-0. Scheids rechter: Blom. Toeschouwers: 2100. Ro de kaart: 28. Erik van Dijk (Helmond Sport). Gele kaart: Ebbinge (Helmond Sport), Balsi, Heymans (MW). Top Oss - ADO Den Haag 0-4 (0-3). 9. Stroeve 0-1, 11. Van der Laan 0-2, 45. Kolk 0-3, 79. Torma 0-4. Scheidsrech- ADODenHaag 27 22 3 2 69 64-16 Emmen 27 19 4 4 61 54-27 Volendam 27 17 3 7 54 55-35 Den Bosch 27 15 4 8 49 48-28 Heracles 27 15 4 8 49 59-40 Helmond Sp. 27 14 6 7 48 57-40 GA Eagles 27 14 5 8 47 56-43 TOP 27 11 4 12 37 38-54 Cambuur L. 27 11 3 13 36 49-54 Sparta 27 10 5 12 35 46-50' Eindhoven 27 9 6 12 33 32-40 Stormv. T. 27 9 4 14 31 28-37 Veendam 27 7 6 14 27 32-48 Haarlem 27 7 6 14 27 25-52. MW 27 6 5 16 23 24-42 VW 27 5 6 16 21 28-50. Dordrecht 27 5 5 17 20 26-521 Fortuna S. 27 4 7 16 19 30-43| SPORTUITSLAGEN .1 GOLF Augusta. The Masters, 5,2 miljoen euro: Stand na le ronde: 1. Clarke (Nle) 66 slagen (- 6), 2. Garcia (Spa), Barnes (VSt/amateur) 69, 4. Weir (Can), Price (Zim) 70, 6. Toms (VSt), Taniguchi (Jap) 71, 8. Lawrie (Sch), Rose (Eng), Kelly (VSt), Maggert (VSt) 72, 43. Woods (VSt) 76 (+4). PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3071, d.d. 11.04.2003 2.3.10.15.20.25.28.29.30.32.37.50.52.54. 58.59.62.66.73 79 (Onder voorbehoud van typefouten) 3-0 0-2). Stand: 1. Spanje 3-6 (36-16), 2. Duitsland 3-4 (27-16), 3. Frankrijk 3-4 (27- 20), 4. Nederland 3-2 (27-26), 5. Oekraïne 3- 2 (16-29), 6. Wit-Rusland 9-15. Eindhoven. EK kwalificatie vrouwen. Nederland - Groot-Brittannië 20-2 (7-0 3-0 5- 2 5-0). Toeschouwers: 250. Scores Nederland De Bruijn 4, Quint 4, Weerd 3, Wekdam 2, Sijbring 2, Van den Berg, Guichelaar, Kappen, Oostendorp, Koot. Spanje - Tsjechië 15-4. WIELRENNEN TENNIS Charleston. Vrouwen, 1,3 miljoen euro. Derde ronde: Henin (Bel/2) - Dechy (Fra/14) 2- 6 6-3 6-2, Dokic (Joe/6) - Dementieva (Rus/13) 4-6 6-4 7-5, Pierce (Fra) - Coetzer (ZAf/10) 6-3 1-6 6-0. Estoril (Por). Mannen, 525.000 euro. Kwartfinales: Robredo (Spa/5) - Blanco (Spa) 6-2 6-3, Davidenko (Rus) - Kafelnikov (Rus/6) 6-2 6-4, Mirnyi (WRu/7) - Lopez (Spa) 7-6 6- 4, Calleri (Arg) - Gonzales (Chl/4) 7-5 6-1. Estoril. Vrouwen, 130.000 euro. Kwartfinales: Serna (Spa/2) - Cohen-Aloro (Fra) 6-3 6-2, Gagliardi (Zwi) - Talaja (Kro) 6-4 7-6, Razzano (Fra/3) - Dulko (Arg) 7-6 6-4, Schruff (Pui) - Cervanova (Slw) 7-5 6-3. YtfATÊRPOiÖ Kiev. Mannen. Kwalificatietoernooi EK. Nederland - Wit-Rusland 15-2 (4-1 3-1 5-0 3- 0). Scorers Nederland: De Jong 5, Uri 2, Silvis 2, Havenga 2, Kjell Boom, Björn Boom, De Bruijn en Booy. Spanje - Duitsland 10-7 (2-1 4-2 2-3 2-1), Oekraïne - Frankrijk 8-6 (2-1 3-3 Ronde van Baskenland. Vijfde etappe, eerste deel Doneztebe - Hondar ribia: 1. Mayo (Spa) 91 km in 2.19.37, 2. Sanchez (Spa), 3. Hamilton (VSt), 4. Frigo (Ita) 0.22, 5. Valverde (Spa) 0.47, 6. Aitor Osa (Spa), 19, Leipheimer (VSt) 1.40, 43. De Groot (Ned) 6.01, 72. Lotz (Ned) 12.50. Tweede deel, tijdrit in Hondarribia: 1. Mayo 13 km in 13.55, 2. Viciosio (Spa) op 0.12, 3. Ha milton z.t., 4. Vinokoerov (Kaz) 0.22, 5 San chez 0,23, 6. Noval (Spa) 0.27, 9 Leipheimer 0.43, 53. De Groot 2.08, 64. Lotz 2.53 Eind klassement: 1. Mayo 18,59.23, 2. Hamilton op 0.12, 3. Sanchez 0.23, 4. Frigo 1.07, 5. Valverde 1.15, 6. Aitor Osa 1.30, 18. Leiphei- mer 2.37, 59. De Groot 21.30, 62. Lotz 25.45. Assen. Ronde van Drenthe. Vrouwen, ploegentijdrit: 1. Farm Frites Hartol 6 km in 8.25, 2. Prato Marathon Bike 0.03, 3. Nationale Selectie 0.04, 4. Powerplate-Bik 0.05, 5. Velodames Colnago 0.07, 6. Acca Due 0.07. Circuit de la Sarthe. Vijfde en laatste etappe, Angers-Le Mans: 1, Davis (Aus) 4.33.59, 2 Brochard (Fra), 3. Ro gers (Aus) 0.20, 4. Auger (Fra), 5. Bertolini (Ita) 0 51, 6. Turpin (Fra) 0,56. Eindstand: 1. Da Cruz (Fra) 16.35.51, 2 Sivakov (Rus) 0.56, 3. Brochard 4.46, 4. Rogers 5.11, 5. Chavanel (Fra) 5.45, 6. Voigt (Dui) 5.55. PSV'er Mateja Kezman heeft de winnende goal binnengetikt, Roda-aanvoerder Mare Luypers buigt het hoofd. Foto: ANP/Marcel van Hoorn

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 29