I De liefde, de iruk en de titel De elf over het succes van Quick Boys SPORT ZATERDAG 12 APRIL 2003 yelijks gehinderd door bles- en schorsingen konden trai- iert Aandewiel en Arjen van i/erf vaak kiezen voor hun iete basisteam. De nummers Dt en met elf leverden een grijke bijdrage aan de vijftig Weri die Quick Boys verzamel de s het gat met nummer twee na vanmiddag nog steeds punten bedraagt, pakt de ijkse hoofdklasser de titel, dag van de kampioens- trijd bij Excelsior Maassluis in de elf basisspelers terug oruit. Over de liefde, de en de titel. n: Remco Tuinenburg. ijd: 31 jaar. ie: keeper. nplaats: Alphen aan den ep: bouwprojectleider. )v^e clubs: ARC, AZ, Haar- Telstar. :b dat niet altijd gedaan, dit seizoen heb ik vanaf egin alle krantenartikelen Quick Boys bewaard. Ik lat het een mooi jaar zou en worden. Toen ik drie eleden bij de club kwam, nog tegen twee teamgeno- lier zouden we wel eens als n weg kunnen gaan. Na 1 magere jaren móést Boys weer een keer kam- worden. Je voelde het )men. De titel bewijst ook geen kampioensploeg bij rkunt kopen. Je moet een team hebben en daar een versterkingen aan toevoe- ;o :o werkt het. de titel als een beloning een carrière waarin ik aan etaalde voetbal heb gero- - laar tekortkwam, en ik bij vertrok een jaar voordat ze ioen werden. Tien jaar ge hield ik Quick Boys van de f door als keeper van ARC enalty te stoppen. Zo raar iet lopen. vier weken lang begint lefoongesprek op mijn met Quick Boys. Mensen ieuwkoop, Alphen zelfs een 51 ekker uit Zwijndrecht, ze 1 eerst weten hoe het met n k Boys gaat voordat er za- unnen worden gedaan. De Iklasse leeft ook buiten tl ijk veel sterker dan je soms aangekondigde vertrek is ra istig onderwerp. Op het ent dat ik het besluit nam, kal dat ik er spijt van ging in. Gevoel en verstand zijn ilkaar in strijd. Na het kam- ischap besluit ik pas naar ;club ik ga." n: Glen van Dam. ijd: 23 jaar. ie: Rechtsback, iplaats: Leiden. 'uliep: Student entrepeneur- de Erasmus Universi- n medewerker bij Aegon gingen. [e club: Roodenburg. eigenlijk wel, het was zo wit. Na de winterstop ben ik ook goed gaan voetballen, dus als je heel erg bijgelovig zou zijn, dan zou je denken dat het met elkaar te maken heeft. Maar zo ben ik niet. Dat het zo lekker gaat, komt doordat ik lekker in mijn vel zit en omdat mijn zelfvertrouwen enorm is gegroeid. Ook heb ik een iets meer aanvallende rol in het team. We spelen nu meer met opkomende mensen aan de zijkanten. Bij Quick Boys word ik meer als iemand van de eigen jeugd ge zien dan als iemand die uit Lei den komt. Ik voetbal nu ook al langer bij Quick Boys dan dat ik bij Roodenburg heb gespeeld. Ook toen het minder goed ging heb ik er nooit aan gedacht om weg te gaan. We hebben een leuke groep, met de jongens die ik al ken vanuit de jeugd ga ik ook buiten het voetbal om. Ik ga niet zo gek vaak uit in Katwijk, maar zaterdagavond wel, denk ik." Naam: Eef Schoneveld. Leeftijd: 21 jaar. Positie: mandekker. Woonplaats: Katwijk. Beroep: bodemonderzoeker. Vorige clubs: geen. „Ze vonden mij vroeger nooit zo getalenteerd. Het had ook een beetje met mijn instelling te ma ken dat ik pas in de B-jeugd in een selectieteam terechtkwam. Sindsdien kreeg ik steeds meer plezier in het voetbal en drie sei zoenen geleden maakte ik mijn debuut in het eerste elftal. Dat het in die tijd zo slecht ging, daar heb ik minder onder gele den dan anderen. Ik was al blij dat ik in Quick Boys 1 stond. Het klinkt vreemd, maar in de jaren dat we degradatievoetbal moesten spelen, kon ik me meer onderscheiden. We stonden we kelijks onder druk en dus moest ik veel en vaak duels met aan vallers aangaan. In het nu bijna afgelopen sei zoen draaide het hele elftal goed, maar het ging met mij wat minder. Doordat we de tegen standers onder druk zetten, kreeg ik minder te doen en liep ik kans mijn concentratie te ver liezen. Ik vind het niet erg om toe te ge ven dat de titel voor een relatief groot deel op het conto komt van de aanvallers Bak, Torken en Van Beelen. Het is een team prestatie, maar zij hebben na drukkelijk het verschil gemaakt. Het elftal is jong en als die drie jongens uit de voorhoede bij Quick Boys blijven, gaan we nog een leuke tijd tegemoet. Het eni ge wat in de weg kan zitten, is als we gaan denken dat het van zelf gaat." Naam: Brian Mussche. Leeftijd: 30 jaar. Positie: Middenvelder. Woonplaats: Hoofddorp. Beroep: Eigenaar van een hy potheek/ assurantiekantoor. Vorige clubs: Alliance '22, RCH, Haarlem, Telstar, EDO, Hilver sum, ADO '20. „In de wedstrijd tegen Marken kreeg ik een tik op mijn kuit, en sindsdien train ik alleen op don derdag. Tegen Hoek was het de vraag of ik een injectie zou krij gen, maar het lukte met een zware pijnstiller. Het voetbalt niet echt prettig, als ik een tikje krijg dan kan ik niet meer hon derd procent het duel in of sprinten. Normaal zou je twee weken rust nemen, misschien dat dat na zaterdag kan. Vorig jaar was de sfeer ook al goed. Het grootste verschil is dat de voorhoede dit seizoen is ver sterkt, daardoor word je achter in ontlast en kun je makkelijker voetballen. Ik kan niet bij de jongens uit Katwijk naar binnen kijken, maar ik weet dat zij constant ge confronteerd worden met het feit dat ze kampioen kunnen worden. Voornamelijk de trai ners, maar ook de oudere spe lers, onder wie ik, probeerden die druk steeds weg te nemen. Door ze erop te wijzen dat ze het steeds per wedstrijd moeten bekijken. Ik denk niet dat het za terdag nog problemen zal ge ven, iedereen weet dat de titel nu bijna niet meer uit onze han den kan glippen. Ik vind het super. Volgens mij is Quick Boys de mooiste ama teurvereniging van Nederland. De mensen zijn zo superen thousiast, en alles is tot in de puntjes geregeld." Naam: Arie van Rijn. Leeftijd: 23 jaar. Positie: linksback. Woonplaats: Oegstgeest. Beroep: schilder. Vorige clubs: w Katwijk, Val ken '68. „Ik wilde op het hoogste niveau spelen en bij Katwijk was ik op een zijspoor geraakt. Toen heb ik het via Valken geprobeerd, en dat is gelukt. De meeste jongens van Quick Boys kende ik al. Het zijn Katwijkers en ik had vaak tegen ze gespeeld. Toen ik hier kwam, ben ik redelijk goed ont vangen. Ik hoefde niet te wen nen. Mijn hart is nog wel een beetje oranje, maar Quick Boys is nu mijn club. Dit seizoen ben ik basisspeler geworden. Ik ben gegroeid, het vertrouwen heeft me goed ge daan, en het hoog spelen ook. Ik heb net gehoord dat ik zaterdag ben geschorst. Dat is een grote domper. Als jong ventje droom je er al van om kampioen te worden en nu speel ik niet. Ik moet maar hopen op het alge heel zaterdagkampioenschap. Nadat Hendrik van Beelen kwam, is het voetballend gaan lopen, dat was het laatste stukje van de puzzel. Ik vind niet dat er veel verschil is tussen Katwijk én Quick Boys. De mentaliteit is bij de clubs hetzelfde, al zal een echte Quick Boyzer of een echte Katwijker misschien wat anders zeggen. Ze hebben allebei de Katwijkse mentaliteit: hard werken, met beide benen op de grond staan. Dat is ook wel mijn mentaliteit, ja, ik ben een nuchtere jongen. Maar zaterdag op de tribune zal het wel nagelbijten worden." Naam: Derek van der Plas. Leeftijd: 21 jaar. Positie: Aanvallende midden velder. Woonplaats: Katwijk. Beroep: Procesoperator bij Co- rus. Vorige clubs: geen. „Ik ben sinds woensdag voor een wedstrijd geschorst. We hoopten dat de bekerwedstrijd van dinsdag tegen Poortugaal verzet zou worden naar woens dag, maar de tegenstander wilde i. Remco Tuinenburg 2. Glen van Dam r de kerst heb ik mijn haar indeerd, bij Faisal Bounif, ok bij Quick Boys heeft ge el. Hij heeft een eigen zaak- ga altijd naar hem toe en elde voor om eens iets heel rs te doen. Eerst schrok ik 3. Eef Schoneveld 4. Brian Mussche 5. Arie van Rijn 6. Derek van der Plas 11. Maarten Bak niet meewerken. Dus mis ik de mooiste wedstrijd van het sei zoen. Shit happens. Maar ik zal net zo goed meefeesten, hoor. Ik denk dat ik op de tribune min der spanning voel. Hoewel, je kunt beter spelen dan zitten. Dat heb ik op de bank wel ge merkt als ik gewisseld was. Over mijn eigen prestatie ben ik tevreden. Ik heb mijn kans ge kregen om basisspeler te wor den en die kans heb ik gegre pen. En ik heb een aantal be langrijke goals gemaakt. Maar je moet nooit tevreden zijn, want dan word je niet beter. Hendrik van Beelen is heel be langrijk geweest, niet alleen voor het team, ook voor mij. Hij kan de bal even bij zich houden en dan kan ik er overheen. Het klikt, ook op het veld, we snap pen elkaar. De mensen hebben het nu vaak over Quick Boys. Je komt van die kleine ventjes tegen die naar je zwaaien en zeggen: hé Derek. Vroeger ging ik ook altijd bij het eerste kijken en toen deed ik dat ook. Maar ik was wel verlegen eigenlijk, ik zwaaide alleen voor zichtig naar de spelers. Nu is het andersom, dat was in het begin heel gek, maar je went er aan." Naam: Peter Timmermans. Leeftijd: 23 jaar. Positie: rechtermiddenvelder. Woonplaats: Katwijk. Beroep: Student bedrijfsecono mie aan de Erasmus Universi teit. Vorige clubs: geen. „Ik ga een prachtig voorjaar te gemoet. Kampioen worden én afstuderen, dubbel loon naar werken. Verder ben ik ingeloot voor een woning in Valkenburg en hoop ik na de zomer een baan te krijgen. Als student heb ik me nooit een eenling gevoeld in de groep. Dat kwam omdat we met vier teamgenoten, onder anderen Jan Schaap, tegelijk naar de universiteit gingen. Een is er afgevallen, maar inmiddels is Glen van Dam ook aan een studie begonnen en daarmee komt het aantal studenten in de spelersgroep volgens mij boven het gemiddelde van de hoofd klassers. Voetballen en studeren valt pri ma te combineren. In de tijd dat ik stage liep, heb ik wel gemerkt hoe het is om direct uit je werk naar de training te racen. Dat is toch veel zwaarder. Ik heb het echte studentenleven in Rotter dam links laten liggen vanwege het voetbal. Wat gezelligheid be treft compenseert Quick Boys dat gemis ruimschoots. Ik ben ook in Katwijk blijven wonen. Ik kamp met een blessure, een kneuzing aan mijn voet. Daar om deed ik afgelopen zaterdag niet mee en ik hoop dan ik op tijd ben hersteld. Het zou een domper zijn als ik deze wed strijd zou moeten missen." 8 Naam: Raymond Flaton. Leeftijd: 30 jaar. Woonplaats: Den Haag. Positie: vrije verdediger. Beroep: IT-consultant. Vorige clubs: TEDO, Duinoord, VCS, Sparta, ADO Den Haag, Wilhelmus. „Ik ben en blijf een Hagenees,1 maar wel een met een blauwwit hart. Het is niet voor niets dat ik al zes jaar hier voetbal. Zelfs mijn schoonvader, die ongeveer tegenover het veld van Scheve- ningen woont, heeft in zijn auto een Quick Boys-vlaggetje. Dit is waar ik voor gebleven ben. Om één keer een kampioen schap mee te maken, al had ik niet verwacht dat het dit seizoen al zou gebeuren. Nee, ik ben nog niet bezig met mijn af scheidsspeech. Ik wil hierna nóg wel een prijs winnen. Waarom niet? Het voordeel van in Den Haag wonen, is dat je alle hectiek van het zaterdagvoetbal makkelijker van je afzet dan wanneer je hier woont. Die jongens uit Katwijk worden dan en nacht met de club geconfronteerd. Dat zou ik nu niet erg vinden, maar in de afgelopen jaren was ik regelma tig opgelucht als ik richting Den Haag kon. Zeker in de eerste seizoenen dat ik bij Quick Boys speelde, moest ik geregeld aanhoren hoe goed de generatie was die begin jaren negentig kampioen werd. Wij waren daar niets bij. Nu zijn wij de lichting waar ze het de ko mende jaren over hebben." Naam: Remco Torken. Leeftijd: 31 jaar. Positie: spits. Woonplaats: Katwijk. Beroep: witgoed-installateur. Vorige clubs: w Leiden, UVS, FC Den Haag, TOP Oss, VW, Lokeren, Merida, Beveren, Guoan (China), Beveren, Hel mond Sport. Als ik bij mensen thuis kom en bijvoorbeeld een wasmachine heb aangesloten, dan hoor ik re gelmatig: Je lijkt op die speler van Quick Boys. Vervolgens, als ze doorhebben dat ik er niet al leen op lijk, maar het ook bén, dan gaat het natuurlijk alleen nog maar over voetbal. Of ik in mijn jeugdjaren ooit kampioen ben geworden, kan ik me niet meer herinneren. Dat zal heus wel een keer zijn ge beurd. Het wordt mijn derde ti tel als volwassene. De eerste keer was met Lokeren. Van de Belgische eerste naar de eredivi sie, dat heet daar tweede en eer ste klasse. Met Merida promo veerde ik later van de Segunda naar de Primera Division en dan nu dus Quick Boys. Ik krijg sterk de indruk dat het gekkenhuis dat ons te wachten staat in Katwijk veel groter zal zijn dan ik in Lokeren mee maakte. De beleving is hier gro ter. In Lokeren gingen we met de selectie keurig bij de burge meester op bezoek, reden we een blokje door het centrum en pas toen we terugkwamen in het stadion was er feest met de fans. Van de spelers die twaalf jaar geleden bij Quick Boys kampi oen werden heb ik begrepen dat het hier heel wat feestelijker wordt. Ik kan me er nu nog geen voorstelling van maken. Aan de andere kant; kijk hier eens om je heen, van zo'n prachtige vereni ging zou ik ook niets anders ver wachten." IO Naam: Hendrik van Beelen. Leeftijd: 23 jaar. Positie: aanvaller, nummer tien. Woonplaats: Katwijk. Beroep: medewerker bij de Flora in Rijnsburg. Vorige clubs: FC Utrecht, Hera cles, Cambuur, Willem II. „Dit is het mooiste wat ik tot nu toe heb meegemaakt. Het is mooier dan spelen voor Jong Oranje. Het is moeilijk om uit te leggen waarom dat zo is. Hier ligt mijn hart. Ik woon hier hon derd meter vandaan, ik heb hier altijd gespeeld, ik ken veel men sen. Het is een bepaalde liefde, eigenlijk. En dan is kampioen worden het mooiste wat er is. Ik kijk er gigantisch naar uit. Na de overwinning in Hoek ben ik pas in het kampioenschap gaan geloven. We moesten toen nog vijf wedstrijden spelen en je ziet dat het dan toch nog mis kan gaan. Het is dat Hoek ver liest, anders hadden we nog maar vier punten voor gestaan. Het is niet mijn prestatie, het is een prestatie van het collectief, en ik heb mijn uiterste best ge daan om mijn steentje eraan bij te dragen. Ik heb een lekker jaar achter de rug, maar het kan alle maal nog beter. Met mij en met de groep. Ik kan nog aandrukke- lijker aanwezig zijn in een wed strijd, qua coaching, en ook technisch en tactisch kan er nog verbetering komen. Ik ben 23, en op je 27ste zit je pas op je top. In het elftal moet de coa ching ook beter. Een leidingge vend figuur is er niet. We heb ben een heel jonge groep, mis schien zit er wel iemand bij die het kan." 11 Naam: Maarten Bak Leeftijd: 24 jaar. Positie: Linksbuiten. Woonplaats: Den Haag. Beroep: Leraar lichamelijke opvoeding op een basisschool in Den Haag en op een zml- school in Nootdoip. Vorige clubs: ZLC, UVS, ADO Den Haag. Als profvoetballer had ik het ideale leventje. Het enige waar ik me druk over hoefde te ma ken was het voetbal. En nu moet ik hard werken en trainen. Dat is een stuk zwaarder, maar niet minder leuk. In het begin was het toch wel een klap. Waar je altijd van gedroomd hebt - prof voetballer zijn - dat ben je ge worden maar niet gebleven. Dat is een tegenslag, maar je moet verder. Van nature ben ik wat afwach tend, maar ik ben bij Quick Boys heel snel in de groep opgeno men, en ook snel door de sup porters geaccepteerd. Dit is wel een niveau minder eerlijk ge zegd. Het spel gaat langzamer, je krijgt meer tijd om de bal aan te nemen. In het begin merkte ik dat heel erg. Eigenlijk zou ik er elke wedstrijd bov|ptiit moeten steken, maar dat isrnoeilijk. Maar mijn rendement is goed. Acht doelpunten, vijftien assists, dan denk ik dat je tevreden mag zijn. Onze kracht is dat we een echt team zijn, de spelers zijn bereid om voor elkaar door het vuur te gaan. Bovendien hebben we veel individuele kwaliteiten. De ene keer steekt die er bovenuit en de andere keer een andere speler. Ik vind het al heel speci aal, en het is moeilijk in te schatten welke impact het heeft op echte Quick-Boysmensen. Zenuwachtig ben ik niet, hele maal niet. Ik ga gewoon genie ten." Randje buitenspel staat op een andere sportpagina

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25