REGIO Alkemade wil einde verloedering Lasso Gemeente en provincie kunnen niet meer om ons sfieuwvener moet 'stalken' staken 0800 0249823 R5 Vergeefse zoekactie Langeraar Heembouw is 'leukste bedrijf om te werken' Alphense ondernemersvereniging viert 50-jarig bestaan Gemeente verzoekt bedrijven om medewerking :chter geeft Liemeer groot gelijk Treurig bushokje (advertentie) Heeft u een verandering gemerkt? Seksuele respons na de menopauze —(klinische studie) Bent u één van de vele vrouwen die problemen ondervindt met seksuele activiteit na de menopauze? Als dit het geval is, kan u zich misschien ongelukkig en geïsoleerd voelen - maar u bent niet alleen. Ongeveer 43% van de vrouwen heeft moeilijkheden om hun partner te beantwoorden zoals zij dat zouden willen Een nieuwe ethisch goedgekeurde klinische studie evalueert een mogelijke nieuwe behandeling die gericht is op de fysieke symptomen. U kan deelnemen indien u: Niet meer in de menopauze bent Een hormoon vervangende therapie neemt Moeilijkheden ervaart met seksuele respons Een stabiele relatie heeft Wij hebben uw ervaring nodig Voor meer informatie gelieve te bellen naar; Freephone zaterdag 12 april 2003 langeraar - De politie heeft gisteren in en rond de Langeraarse Plassen de hele dag tevergeefs ge zocht naar een 68-jarige man die sinds woensdag wordt vermist. Vandaag wordt het zoeken voortge zet. In de loop van de dag leek de politie een eerste aan knopingspunt te hebben toen de speurhonden waarmee de omgeving van de plassen werd afgezocht aansloegen. Duikers gin gen te water, maar vonden niets. Tegen het invallen van de duisternis werd de zoekactie gestaakt. De vermiste man verliet woensdagochtend rond acht uur te voet zijn wo ning aan de Langeraarse- weg. Donderdag werd de omgeving al afgezocht, waarbij onder andere een helikopter met infrarood apparatuur werd ingezet. Gisteren richtten de speurders zich met hon den en een boot op de omgeving van de plassen. roelofarendsveen - Het Roelof- arendsveense bouwbedrijf Heembouw is het leukste bedrijf om voor te werken. Dat is al thans het oordeel van de mede werkers van het bedrijf. Heem bouw komt als leukste werkge ver uit de bus in een peiling van onderzoeksbureau Effectory. In het onderzoek gaven de me dewerkers van Heembouw hun werkgever gemiddeld een 7,5, een opvallend hoog cijfer voor een middelgrote bouwonderne ming. Ijantaris houdt aassemloop Annette Lameijer Hen aan den rijn - De Ver- ïtl ing van Alphense Onderne- )0 s viert dit jaar het vijftigjarig aan. Dat gaat gepaard met 3'an festiviteiten. Tegelijkertijd gt op 14 april, tijdens de jaar- adering, VOA voorzitter Wim der Ziel van Koppes Make- 1 dij na drie jaar de voorzitters ier over aan Frank Ponsioen Arenthals Grant Thornton. n I -voorzitter Aad Groenendijk, «nlang betrokken bij de VOA, m In 1970 met zijn bedrijf V0M naar Alphen vanwege - omst van een snelweg die Amsterdam via Alphen naar JJ erdam zou lopen. Groenen- 1 en Van der Ziel vertellen over 2 ger en nu. in jaren vijftig ontstonden al in Nederland onderne- sclubs. De industrie maakte t stormachtige ontwikkeling r. „De industriëlen wilden J mondiger opstellen. De gisen zagen de industrie nog ^Noodzakelijk kwaad, niet als ajerdeel van het maatschap- ja|k leven", herinnert Groe- ■fdijk zich. Tegenwoordig lift het bedrijfsleven een veel |#tiever imago. „Een goed on- lemersklimaat is de motor m de stad," geeft Van der Ziel 1(„Als er goed verdiend dt, pikken alle sectoren daar graantje van mee." 3 15 mei 1953 besloten enkele 3. ninente Alphense industrië- lGpe Vereniging van Industrië- - in Alphen aan den Rijn, de op te richten. Groenendijk Ift in zijn herinnering: „De tn kwamen bij elkaar onder genot van een borrel en een sigaar." Groenendijk somt ten van deelnemers op, on- J wie J.B. Samsom van isom's uitgeverijen. Aan het taatschap ging een stevige -rDtage vooraf. Producerende rijven waren welkom, ande- 0 setoren mochten pas halver- h< e de jaren zeventig lid wor- „Je moest een behoorlijk tal werknemers hebben, als esbureautje met twee werk- lers kon je het wel schud- jfarendsveen - loopver- ging Plantaris houdt morgen r de 34ste keer de Braas- iloop. Om elf uur precies ikt aan de Korte Goog in 52 ilofarendsveen het start- IV ot voor honderden deelne- rs, die zich storten op drie I, pafstanden: 5,10 en 20 kilo- ■j. ter. Inschrijven is mogelijk 9 tot 10.30 uur in het club- louw van tafeltennisvereni- De Treffers aan het Sport- lasfeest Archeon hen aan den rijn - Archeon (j ;t Pasen in stijl. Het archeo- sch park in Alphen houdt S18 tot en met 21 april een Ideleeuws paasfeest. Het ge- chap AG-HMA uit Duits- i slaat deze dagen zijn ten- op in Archeon. Het toont de oekers hoe de mensen rond 'Ijaar 1250 het paasfeest vier- I, Het gezelschap geeft ook tonstraties van de oude am- iten schoenmaken en dwerken en verzorgt een roelofarendsveen - Het indu strieterrein de Lasso Noord in Roelofarendsveen verloedert ern stig. Dat stelt de gemeente Al kemade in een brief aan de direc ties van bedrijven die er geves tigd zijn. De verloedering zou vooral bestaan uit diverse goede ren en materialen die worden op geslagen buiten de bedrijfska- vels. De openbare weg op het terrein is vaak bezet, omdat sommige bedrijven hun materialen er lan gere tijd laten liggen en omdat vracht- en personenauto's er soms langdurig staan gepar keerd. De gemeente verzoekt de bedrijven in het gebied zich in te zetten voor de verbetering van het aanzien van de Lasso. Controles moeten snel uitwijzen of bedrijven aan het verzoek voldoen. Volgens een medewerkster van de gemeente, E. van Ruiten, is de problematiek al vijf jaar aan de gang, maar begint het enkele andere ondernemers op De Las so nu de spuigaten uit te lopen. „Sommige ondernemers zijn bang dat de verloedering bij an deren afbreuk doet aan hun ei gen aanzien", zegt Van Ruiten. „Daarom hebben zij nu de ge meente benaderd om de proble men op te lossen." A. van der Voet, voorzitter van de ondernemersvereniging Al kemade, weet niets van klachten van ondernemers op de Lasso Noord. „Maar als de gemeente een oplossing wil vinden voor dat probleem, dan moet ze mis schien eens alle ondernemers om de tafel roepen", stelt Van der Voet. r r Wim van Wanrooy haag/nieuwveen - Net als rechter-commissaris vindt rechter De Bruin dat een in- ïer van Nieuwveen te veel \|ag legt op de tijd van de itenaren van gemeente Lie- ~l De Bruin vindt dat de maar eens juridische hulp |t inschakelen in plaats van tihoge dossiers bij de tegen- ij te veroorzaken. Dat bleek wen tijdens een kort geding de gemeente Liemeer tegen inwoner - die zegt pen- leester, secretaris en tijde- lorzitter te zijn van de poli partij Leefbaar Liemeer - aangespannen. De gemeen- :t een contactverbod, waar- Ie Nieuwvener een jaar lang in het gemeentehuis zou en komen. jestuurders van Nieuwveen de brieven, bezoekjes en te- jntjes van de man zat. Toen begin deze maand het ge- ntehuis op stelten zette onder anderen gemeente secretaris Wolf met bloed te be smeuren onder de uitroep 'Ik heb aids, jullie nu ook', was voor Liemeer de maat vol. De advocaat van de gemeente had weinig woorden nodig om zijn standpunt duidelijk te ma ken. „In deze gemeente zijn heel veel ambtenaren alleen maar met meneer bezig. Hij over schrijdt de normen. De toegang tot het gemeentehuis is hem al voor bepaalde tijd ontzegd. Dat ging lang goed. Maar nu is het weer mis. Tijdens een scher mutseling in het gemeentehuis is het begin deze maand weer mis gegaan. Daarbij heeft hij de gemeentesecretaris willens en wetens fysiek en lichamelijk be schadigd." Bovendien, zegt de advocaat Hinnen, moet je wel heel erg kien zijn om je de gedaagde van het lijf te houden. „Hij weet steeds weer nieuwe wegen te vinden. Hij probeert gewoon zijn gram te halen." De Nieuwvener heeft volgens gemeentesecretaris Wolf in het verleden geprobeerd een bouw vergunning voor een woonhuis aan te vragen. Daar kreeg hij niet direct respons op. „Inmiddels hebben we daar wel op gereageerd, zodat hij weet dat we er in beginsel mee in stemmen. Alleen heeft hij nog nooit aangegeven wat hij er nu precies wil bouwen. Een bouw vergunning is daarom nog niet verleend", zegt gemeentesecre taris Wolf. De Nieuwvener zelf lijkt een beetje de kluts kwijt. Hij is vol gens eigen zeggen overspannen geweest en begrijpt eigenlijk niet waarom hij nu weer voor de rechtbank moet verschijnen, terwijl een andere (strafrechter lijke vervolging er nog aan zit te komen. Rechter De Bruin maakte nog eens duidelijk dat hij veel te veel -tijd van de ambtenaren van Lie meer in beslag neemt met zijn daden. „U moet een raadsman in de arm nemen", adviseerde zij de Nieuwvener.Als ik zoveel brieven kreeg als u naar de ge meente stuurt, zou ik ook kwaad worden." De gedaagde probeerde haar nog op andere gedachten te brengen door te stellen dat hij enquêteur was en dus wel bij ambtenaren op de stoep moest komen, wat hem eerder door de rechter-commissaris verboden was. Maar hij ving ook gisteren bot, toen hij niet duidelijk kon maken wie zijn werkgever was. Ook zijn poging om als lid van de politieke partij Leefbaar Lie meer commissievergaderingen te kunnen bijwonen, leed schip breuk. „U moet maar eens ophouden met schrijven", hield de rechter hem voor. „En als ik mijn buur vrouw nu eens voor me laat schrijven?" De rechter: „Dan zit zij hier. Wilt u dat op uw gewe ten hebben?" De gedaagde: „Maar dan kan ik toch iemand anders laten schrij ven?" De rechter: „Meneer, zoekt u toch een raadsman." De rechtbank doet over twee weken uitspraak. brek in de randstad zijn we wel gedwongen om zuinig om te springen met de beschikbare grond." Zowel Groenendijk als Van der Ziel vinden niet dat de VOA op haar lauweren moet gaan rus ten. Beiden wijzen ze op de noodzaak voor regionale sa menwerking op allerlei gebie den. Van der Ziel noemt als schoolvoorbeeld het convenant over de ontwikkeling van de Ou- de-Rijnzone. Verder staan op het verlanglijstje van de jarige Abraham de verbreding van de N207, de komst van de Rijn Gouwe Lijn met een aftakking naar Schiphol én meer vrouwen in het bestuur. „Ze zijn welkom, maar moeilijk te vinden", aldus Van der Ziel. Groenendijk weet niet waar dat aan ligt. „Mis schien omdat ze veel taken moeten combineren. Wellicht leggen ze hun prioriteiten an ders." rijnwoude - Het bushokje aan de Gemeneweg in Hazerswoude-Dorp staat er treurig bij. Een paar we ken geleden gingen alle ruiten aan diggelen. De scherven liggen er nog. Politici van de gemeente Rijnwoude uitten deze week tijdens een commissievergadering hun zorgen over het naar hun mening toenemend vandalisme. Volgens sommigen zou de busmaatschappij hebben gezegd, dat er geen bushokjes meer vervangen worden, omdat vernielingen schering en inslag zijn. Ook vestigden de raadsleden de aandacht op de container voor jongeren in het Hofstedepark. Die zit vol met graffiti Wethouder De Best beloofde het probleem aan te kaarten bij de jeugd- en jongeren organisaties en burgemeester Westra. Woordvoerder J. Disco van de provincie ziet het beeld van vernielde bushokjes overal in de provin cie. Maar dat is volgens hem geen reden om ze maar niet meer te herstellen. „Schade roept vaak schade op. We proberen in elk geval zo snel moge lijk de rommel op te ruimen." Hij verklaart de tries te toestand waarin het Hazerswoudse bushokje zich ai weken bevindt door het faillissement van Mercu ry Signs. Dit bedrijf droeg zorg voor het onderhoud en herstel van bushokjes en kreeg daarvoor jaarlijks een vast bedrag van de provincie. Wellicht zijn de voortdurende vernielingen de ondergang van het bedrijf geweest, gist Disco. Zuid-Holland is inmid dels in gesprek met een aantal andere bedrijven. Foto: Wim Dijkman Aad Groenendijk moest beginjaren tachtig na al zijn kritiek op de club wel 'ja' zeggen tegen het voorzitterschap. Foto: Mark Lamers den", lacht Groenendijk. Nu bestaat een groot deel van de 450 leden uit middelgrote en kleinere bedrijven met in totaal 22.000 werknemers. Groenen dijk vindt dat logisch. „Grote be drijven weten de weg naar de overheid wel te vinden. Daar hebben ze ons niet voor nodig. Maar die hele grote groep van middelgrote ondernemers ken nen dat paadje niet. Daarvoor heb je op plaatselijk niveau een eigen organisatie nodig." Uit onvrede met de gang van za ken in de toenmalige onderne mersvereniging begon Groenen dijk met twee andere kompa nen, Henk Dinkelaar en Theo van der Kuil, een blaadje. „We schreven kritisch over allerlei zaken. Aanvankelijk werd dat niet zo op prijs gesteld." Het drietal kreeg al gauw de bijnaam 'de Angry Young Men'. Na een paar jaar hielden ze het voor ge zien. De veranderingen die ze beoogden, een minder regentes ke club en meer professionali teit, lieten naar hun zin te lang op zich wachten. De erkenning kwam pas later. Groenenijk: „Wie schetst mijn verbazing toen ik begin van de jaren tachtig gevraagd werd om voorzitter te worden." Na al zijn kritiek op de club moest" hij nu wel 'ja' zeggen. Dik tien jaar voerde hij de club aan. De VOA groeide in ledenaantal en kreeg in de loop der jaren commissies, een magazine, een secretariaat en een kantoor. „De VOA is onderhand uitge groeid tot een volwassen, dyna mische club waar van alles ge beurt", bevestigt Van der Ziel. „Gemeente en provincie kun nen niet meer om ons heen, we zijn groter dan welke politieke partij ook. We worden al in een vroeg stadium gepolst door overheden." Hij is tevreden over de samenwerking met de ge meente Alphen. „We zijn daarbij echter een witte raaf. Neem bij voorbeeld Leiden, dat mag dan een erudiete stad zijn, op onder- nemersgebied zijn ze vrij achter lijk." Van der Ziel heeft regelma tig contact met de Leidse onder nemersclubs. „Bij Gods gratie mogen ze af en toe overleg heb ben met het gemeentebestuur. Maar de uitkomsten daarvan legt de gemeente Leiden rustig naast zich neer." Ook de gemeente Alphen keek VOA-voorzitter Wim van der Ziel met toekomstig voorzitter Frank Ponsioen op de fiets. Foto: Engel Lameijer in de eerste jaren na de oprich ting van de VOA nogal vreemd aan tegen de club van onderne mers. „Wat moeten we met die ongeduldige mensen, was de re actie", vertelt Groenendijk. „On dernemers zijn doeners: grote stappen, snel thuis. Het ambte lijk apparaat was daar niet aan gewend. De overheid werkt de mocratisch, dus voordat er een verandering plaatsvindt, gaat eerst alles over allerlei schijven." Dat deze gang van zaken af en toe behoorlijke fricties gaf, laat zich raden. „Om als bedrijf te floreren heb je infrastructuur en ruimte nodig. We zijn zo'n der tig jaar bezig geweest om de Nil te verwezenlijken." De overheid vroeg een financiële bijdrage van het bedrijfsleven voor een snellere aanleg van het ontbrekende stuk weg tussen Alphen en Bodegraven. „De VOA heeft ervoor gezorgd dat die er kwam," zegt Van der Ziel niet zonder trots. De buitenwacht kent de VOA vooral door de organisatie van de verkiezing van ondernemer van het jaar. Een ander wapen feit is het ontwerp van het pro ject 'Meerlaags Bouwen' waarin de VOA een belangrijke rol speelde. Het plan van gestapel de bedrijfsterreinen trekt natio naal en internationaal de be langstelling. Het is zo aangesla gen dat het inmiddels opgeno men is in het streekplan. Van der Ziel: „Door het ruimtege-

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17