Belgische paleishooligan trouwt GESPREK VAN DE DAG Ouders bekijken op expositie trouwjurk Maxima Morgen huwelijk van prins Laurent en Claire Coombs Neuroshopper VRIJDAG 11 APRIL 2003 DAGELIJKS LEVEN MoeT PIT Slov echt MENSELIJK Koningin Beatrix houdt toezicht op de nieuwe hondenuitlaatplaats in Rotter dam-Noord. Deze onlangs geopende zogenaamde TRIPPELZONE wordt gemar keerd door palen waar schilderijen aan hangen. Tevens hangen aan de palen vuilnisbakken en hondenpoep-opraapzakjes. Het terrein is een initiatief van Creatief Beheer, een groep plannenmakers en kunstenaars die zich bezighoudt— met het creatief invullen van braakliggende terreinen in het Oude Noorden. Foto iANP m i Inwoners van Neede zijn de plaatse lijke kolonie ROEKEN kennelijk spuugzat. Zeker tien vogels zijn de afgelopen tijd bewust vergiftigd. De politie is op zoek naar de dader(s). Het dorpje uit de Achterhoek wordt reeds jaren bevolkt door enorme aantallen roeken. De afgelopen week vond iemand van de plaatselij ke vogelwerkgroep meer dan tien dode roeken. Een dode roek werd overgebracht naar een laboratorium in Lelystad. Welk gif het dier heeft binnengekregen is volgens de politie Achterhoek nog niet duidelijk. De roek is een beschermde diersoort. Een 39-jarige Rotterdammer, die bekend staat als de ZWEETVOE TENMAN, is opnieuw veroordeeld voor lokaalvredebreuk. Het ge rechtshof in Den Haag legde hem een voorwaardelijke geldboete op van 250 euro. Vorig jaar veroordeel de de politierechter de man tot een onvoorwaardelijke boete van 100 euro. Hij had met zijn zweetvoeten een enorme stankoverlast in de bi bliotheek van de Technische Uni versiteit Delft veroorzaakt en zich niets aangetrokken van het TOE GANGSVERBOD dat de universiteit hem had opgelegd. Bij zijn bezoe ken aan de bibliotheek deed de man expres zijn schoenen uit. Nu het hof hem ook schuldig heeft bevonden, stapt de man naar de Hoge Raad. Hij vindt dat de bibliotheek hem nooit de toegang had mogen weige ren. De feestelijkheden rond de gouden bruiloft van groothertog JEAN en groothertogin JOSÉPHINE-CHAR LOTTE van Luxemburg zijn afge last. Dit omdat bij de 75-jarige groothertogin longkanker is gecon stateerd. In plaats van huldeblij ken, cadeaus en bloemen vraagt het Luxemburgse hof de bevolking geld te storten op de rekening van het Rode Kruis, waarvan Joséphi- ne-Charlotte voorzitter is. Het groothertogelijk paar trouwde op 9 april 1953 in de kathedraal van Luxemburg. Joséphine-Charlotte is geboren als prinses van België en is een zus van wijlen koning Bou- dewijn en van de huidige Belgische koning Albert n. In haar jeugd heeft ze een deel van haar zomer vakanties doorgebracht in Noord- wijk, waar de Belgische konings kinderen Nederlands leerden. Eén van de belangrijkste boulevards van de badplaats is genoemd naar haar moeder, de in 1934 bij een auto-ongeluk omgekomen konin gin As trid. In dierentuin Artis viert de oudste OLIFANTENSTIER in Europa, Murugan, deze maand zijn 50ste verjaardag met de presentatie van zijn biografie. Het boekwerk, onder redactie van Artis-directeur M. Fran- kenhuis, staat vol met anekdotes over Murugan. Verder staan er ach tergrondverhalen en feiten over oli fanten in, zo maakte Artis bekend. HORST TAPPERT, de Duitse acteur die jarenlang in de huid kroop van 'Oberinspektor Stephan Derrick', stopt met acteren. De film Herz ohne Krone, die op zijn 80ste ver jaardag, 26 mei aanstaande, op de zender ZDF wordt vertoond, is de laatste waarin Tappert speelt. Dat heeft de acteur bekendgemaakt op een persconferentie in München. De reden voor zijn afscheid is niet zijn leeftijd of gezondheid, maar het ge brek aan goede SCENARIO'S. Daar om houdt Tappert toch een kleine slag om de arm. ,,Dit is absoluut mijn laatste film, behalve als er een uitzonderlijk aanbod komt." Nadat hij stopte met de krimi Derrick, kreeg Tappert tientallen scenario's toegestuurd, maar hij vond er geen enkel goed genoeg. Foto: Reuters Het Friese ECHTPAAR Klaaske en Herre Boskma uit Tolbert heeft gis teren een mijlpaal bereikt. Beide echtelieden zijn HONDERD jaar. De vrouw was gisteren jarig, de man werd op 20 januari al honderd. Het is op dit moment een unicum, aldus honderdjarigenkenner Fred van Dam uit Barneveld. Extra bijzonder is dat het paar in hetzelfde jaar hon derd jaar is geworden. Er wacht Klaaske en Herre dit jaar nog een ander feest, want in augustus hopen ze hun 75ste huwelijksdag te vie ren. In september komt er volgens Van Dam wellicht opnieuw een hon derdjarig echtpaar bij: een stel uit Groningen. De ouders van prinses Mdxima hebben de trouwjurk van hun dochter eindelijk van dichtbij kunnen bekij ken. Jorge Zorreguieta en Maria del Carmen Cerruti waren onder de eerste bezoekers die in Buenos Aires een aan hun dochter gewijde tentoonstelling in het museum voor decoratieve kunst bezochten. De uit Nederland ingevlogen trouwjurk is het pronkstuk van de expositie, die nog tot 25 mei duurt. Méxima zal de tentoonstelling zelf niet bezoeken, zo verzekert de Rijksvoorlichtingsdienst. Jorge Zorreguieta was vanwege zijn deelname aan de Argentijnse regering ten tijde van de bloedige militai re dictatuur eind jaren zeventig niet welkom bij het huwelijk van kroonprins Willem-Alexander en Maxi ma op 2 februari vorig jaar. Samen met zijn vrouw heeft hij de plechtigheden in het buitenland op de te levisie gevolgd. Enkele dagen daarna werden Maxi ma's ouders samen met het bruidspaar gefotogra feerd in Zwitserland, waar hun dochter en schoon zoon toen op huwelijksreis waren. De door Valentino ontworpen trouwjurk staat in een speciaal daarvoor gemaakte grote glazen kast: acht meter lang, vier meter breed en bijna drie meter hoog. Op clie manier is er ruimte voor de sleep en kunnen bezoekers alle details van de kostbare japon goed bekijken. Voor zover bekend is het de eerste keer dat een trouwjurk van de Oranjes buiten Neder land wordt tentoongesteld. In het museum staat ook de tafel gedekt voor het 'dé jeuner' dat de koninklijke gasten na afloop van de hu welijksplechtigheid in de Nieuwe Kerk aangeboden kregen. Het tafelzilver, de borden en de kandelaars uit de ko ninklijke verzameling hebben de afgelopen dagen al veel bewondering geoogst. De Argentijnen gaan er prat op dat het publiek nu details van het huwelijks diner te zien krijgt die tot dan toe alleen de bruilofts gasten in het koninklijk paleis op de Dam in Amster dam hebben gezien. De Nederlandse gemeenschap in Argentinië viert dit jaar Koninginnedag in het museum in Buenos Aires, dat ook foto's van het huwelijk toont alsmede schil derijen van Nederlandse meesters, afkomstig uit Ar gentijnse privé-collecties. De Nederlandse ambassade heeft een belangrijke rol gespeeld bij het tot stand ko men van de expositie. Oorspronkelijk was het de be doeling dat koningin Beatrix deze maand een staats bezoek zou brengen aan Argentinië, maar dat is van wege de politieke situatie in het Zuid-Amerikaanse land uitgesteld. Hans Jacobs rnnies mdximd en pim> vviucm-MicMiiuci up uun nuweiijiv>uag. Foto: ANP/Robin Utrecht Financieel gezien is het de slechtste keus, maar ik kan het niet laten. Ik heb een zwak voor Albert Heijn. Iede re keer geef ik er weer aan toe. Ik voel me tot hem aan getrokken en ben gewoonweg niet in staat om vreemd te gaan bij Dirk van den Broek. Gelukkig is Appie mo menteel de enige bij mij in de buurt en mag ik me dus helemaal aan hem overgeven. Ik ga liefst iedere dag. Er zit iets geruststellends in boodschappen doen. Ik neem de tijd, kan eindeloos dwalen langs de volge propte schappen met levensmiddelen, terwijl de ge haaste blauwe mandjes links en rechts langs me heen schieten. De Jodenbreestraat-AH lijkt het domein van de luxe student en de snelle yup, in schrijnend con trast met het gehavende groepje junks dat het overdek te stoepje voor de deur als huiskamer gebruikt. Er is dus een soort naar urine stinkend maatschappelijk obstakel voordat je naar binnen kan en opgelucht wordt ontvangen door de geur van vers afgebakken broodjes die de klant verdacht marketing gericht in het begin van de winkel opwachten. Een beetje onge makkelijk dus wel, maar ik kan moeilijk elke keer aan die dronken ademwalm gaan uitleggen dat ik zelf ook geen cent te makken heb, maar gewoon graag naar deze dure supermarkt ga Er gaat dan ook veel tijd verloren aan mijn vergelijkend warenonderzoek, Dan wilde ik opdrachtjes. Wat mag ik doen, mamma, wat kan ik pakken?' Als een jonge hond die 'apporf wil spelen. Zo ben ik haar één keer kwijt geraakt, pa nisch van angst rende ik de schappen langs. Ze moest er zijn, maar elke keer als ik met een hoopvolle blik een gangpad indraaide, was ze weg. Met het pak sui ker tegen mijn hevig trillende lijfje gedrukt, barstte ik op de afdeling houdbaar in tranen uit. Het kindersup- rise-ei dat ze er bij de kassa aan toe voegde, maakte er alsnog een feestelijk uitje van. Wegingen altijd mee, gezellig, bovendien kon je dan nog enigszins invloed uitoefenen op wat we gingen eten. Ik leende de koppen en van de meeste caissières ook de naam. Ik wist zelfs veel prijzen uit mijn hoofd, want mijn moeder hield een kasboek bij en als ze iets deed, deed ze het goed. Elk artikel werd opgeschreven en het werd een spelletje de prijzen te weten zonder op de bon te kijken. Die tijd is voorbij, de kasboeken liggen te verstoffen op zolder, maar in het weekend boodschappen doen, blijft een traditie. Door de week doe ik dat in mijn eentje dun netjes over. Zwalkend met mijn mandje laat ik me gaan in het moment. Hoefik even niet na te denken over alle keuzes van het leven, alleen maar over de vraag: Wat eet ik vandaag? De overvloed aan producten maakt het mogelijk bij prijsvergelijkingen en jacht op de bnnusaanbiedingetT. elke gemoedstoestandJiétraltieme-mandje samen te Waarschijnlijk is het ook zo'n typisch jeugddingetje, stellen. Soms extreem gezond, soms makkelijk en bij datjjc blijf komen. Met mamma boodschappen doen. een net binnengekomen salaris uitgebreid, gericht op aanvulling van voorraad, rekening houdend met de chronisch terugkerende krappe tijden. Van gezelschap word ik o/irustig en verlies ik het overzicht. Vervelend dus, als ik midden in mijn trance ineens achter me mijn naam hoor. Verstrooid kijk ik op in het gezicht van een vorige-fase-ex. Wat ik hier doe? Ik woon hier. Ja, om de hoek. Hij ook. Goh. Onwillekeurig gaat dan toch die blik richting mandje en ik voel me betrapt. De zak chips, de reep choco la, de diepvriespizza en het toiletpapier zeggen alles over mij wat ik aan hem niet kiuijt wil en er valt weinig op te ma ken uitzijn correcte allegaartje van melk, nescafé, kaas en vers afgebakken broodje. Het schijnt hem niet op te vallen, want vol enthousiasme vraagt hij hoe het gaat. Mijn ongemakkelijke gevoel over deze plotselinge ontmoeting, op de vleesafde ling notabene, verdwijnt. En ik besef dat ik, struinend in gedachte verzonken, ver geet dat er in deze AH met in en uitren nende voedselzoekende singles mis schien wel meer valt te halen dan bood schappen alleen. reacties_op_column@hotmail.com Hij is het 'enfant terrible' van het Belgische koningshuis maar onder de Belgische bevolking razend po pulair. Prins Laurent (39), rebel met een kroon, trouwt morgen met de 29-jarige landmeter Claire Coombs. Een dag later doen ze de huwelijks mis nog eens dunnetjes over in de Brusselse volkswijk de Marollen. Omdat ze vinden dat de gewone man ook moet kunnen delen in de feestvreugde. Laurent leerde Claire kennen aan de afwas, tijdens een etentje bij vrienden. Nee, het was geen liefde op het eerste gezicht tussen de prins en de Waals-Brabantse. Ster ker nog, Laurent deed er liefst twee maanden over om haar op te bel len voor een afspraakje. „We zijn langzaamaan verliefd geworden. Ik heb lang gezocht naar een ge schikte vrouw", zei Laurent daar tijdens de bekendmaking van zijn verloving in december vorig jaar over. Zijn zoektocht werd breed uitge smeerd in de roddelbladen. Vooral zijn affaire met televisiepresenta trice Wendy van Wanten (in Ne derland ooit bekend van de Pin Up Club) deed stof opwaaien, zeker toen Van Wanten in 2000 beviel van een zoon, die ze Clement noemde. Wie de vader was, wilde ze niet kwijt, maar nogal wat men sen zagen in de naam van de jon gen een verwijzing naar de Lau- rents villa Clémentine in Tervuren. Volgens de krant Het Laatste Nieuws zou een DNA-test inmid dels hebben uitgewezen dat Lau rent niet de vader is. Dat uiteindelijk de fragiele en timi de Claire Coombs de prins wist te strikken, was voor velen een ver rassing. Volgens de krant De Stan daard waren zelfs koning Albert en koningin Paola stomverbaasd dat hun dwarse zoon 'zo'n braaf kind' aan de haak had geslagen. Claire Coombs, dochter van een Engelse vader en een Waalse moeder, had in de kikker haar ware prins her- Van Vollenhoven getuige in de kerk Pieter van Vollenhoven is een van de getuigen bij het kerkelijk huwelijk van prins Laurent en Claire Coombs. De man van prinses Margriet is gevraagd door het paar vanwege de 'per soonlijke vriendschappelijke be trekkingen'. Pieter van Vollen hoven is een goede vriend van Laurent (39), het derde kind van koning Albert II en koningin Paola. De Nederlandse konink lijke familie wordt bij het huwe lijk behalve door Pieter van Vol lenhoven en prinses Margriet vertegenwoordigd door prins Constantijn en prinses La uren- tien. Zij zijn morgen ook aanwe zig bij het speciale concert dat het bruidspaar wordt aangebo den in het Paleis voor Schone Kunsten en bij de aansluitende receptie voor een geselecteerd deel van de Belgische bevolking. kend. Er doen veel anekdotes de ronde over de jongste zoon van koning Albert. Als ldnd moest hij zijn zo mervakanties in zijn eentje door brengen in de militaire school van Laken. Moeder Paola wilde het zo omdat de kleine Laurent thuis te veel lawaai maakte met zijn tran sistorradio. Ook op latere leeftijd bleef de relatie met zijn familie problematisch, mede door zijn losbandige levensstijl. Laurent is niet alleen gek van dieren (één van zijn bijnamen luidt 'prins Woef), maar ook van dure sportauto's, waarmee hij nogal eens de snel heidslimiet overtreedt. Laurent is de prins die nooit ko ning mocht worden. Zijn oom wij len koning Boudewijn Üet de zoge naamde Salische wet, die alleen mannelijke troonopvolgers toelaat, veranderen omdat hij niet wilde dat paleishooligan Laurent de troon zou bestijgen, mocht diens oudere broer Filip iets overkomen. Voortaan moest Laurent ook zijn zus As trid en haar vier (en eind april vijf) kinderen laten voorgaan. Laurent weigerde zich, tot grote ergernis van Boudewijn alsook Al- bert en Paola, te conformeren aan de streng gelovige gedragsregels aan het Belgische hof. Desondanks trouwt Laurent, die toch werd ge zien als de ketter van de familie, zaterdag voor de kerk. Het huwe lijk in de Brusselse kathedraal van Sint Michiel en Sint Goedele wordt ingezegend door de excentrieke Franse 'rock 'ri roll-priester' Guy Gilbert - een goede vriend van Laurent - en de Belgische kardi naal Godfried Danneels. Dankzij zijn huwelijk met Claire Het gelukkige paar dat morgen gaat trouwen: de Belgische prins Laurent en Claire Coombs. Links: prins stantijn en prinses Laurentien, bij een eerder prinselijk huwelijk in Noorwegen. Zij zijn er morgen ook bij. Foto's: Reuters Coombs lijkt de koninklijke familie hem weer aan de borst te drukken. Enige minpuntje: zijn toekomstige echtgenote is niet van adel. Voor koningin Paola was dat even slik ken, maar inmiddels zou ze Claire volledig geaccepteerd hebben. Wat heet, ze wordt tegenwoordig ge kapt door de kapper van haar schoonmoeder en gekleed door modehuis Natan, ook al len door Paola. Pascale Thewissen

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 2