Hand Renault herkenbaar in Nissan Micra Spaakgeblek? WEG WIEL 2 itorijden: een moeilijk kunstje Zevende generatie Honda Accord mooie auto PROFILI Warmerdam iotron houdt Jheidsbeurs ialen - De nieuwe naam iet snelheidsevenement in xon luidt Full Speed Ros- p. Op zaterdag 3 en zon- tnei kunnen bezoekers tegoed doen aan nieuws >t gebied van auto-audio, ig en design en ze kunnen eelnemen aan audio-wed- en en acceleratiesprints, jven presenteren autoban- n -bekleding, carrosserie- g, chroom /nikkelwerk, ge- chap etc. Er doen meer achtig merkenclubs mee. pektakel is beide dagen van 10 tot 17 uur. De en- rijs is 10 euro. ite facelift 91 Nissan Tino - Nissan heeft de mpv ietwat opgefrist met hei koplampen en nieuwe en. Naast de 1.8 liter 115 inemotor valt er voort- kiezen uit twee nieuwe iesels. Want Renault drukt teeds duidelijker stempel it Japanse merk. De 2.2 diesel met 112 of 136 pk in de tweede motorversie leel een elektronisch sta- itsysteem (esp) voor 900 •xtra. De goedkoopste Ti- it 20.575 euro. De 112 pk komt op 25.075, de 136 iie op 27.575 euro. Een iaat kost 1400 euro extra. wassen ider water p ht - Een wasstraat voor de is niet altijd in de buurt. et de slang schoonspuiten reel water. Sonax heeft een "Hale doek van fiber waar de hele carrosserie schoon fyit te worden zonder dat er 0 nippeltje water aan te pas 0De uit drie lagen be- 0|de doek laat tevens een 0 lermend laagje achter. De 0 is binnen tien minuten 5pn en uitpoetsen is niet iq Beweert Sonax tenmin- ijj ok de caravan of motor en %ner komen voor het snel- ïkje in aanmerking. Een ran drie stuks kost 9,95 in is onder meer verkrijg- )ij Halfords. vrijdag 11 APRIL 2003 door Joop van der Pol en Rien van der Steen In Nederland heeft de Nissan Mi cra de afgelopen jaren een ver dienstelijke reputatie opge bouwd. Een prima rijdend, be trouwbaar karretje dat met het klimmen der jaren vooral bij ou deren in de smaak viel. Met pitti ge en kittige modellen als de Toyota Yaris en Ford Ka dwong de concurrentie het Micraatje meer en meer in de hoek van de grijze muizen. Onder regie van de vooruitstrevende nieuwe huis baas Renault maken de Japan ners hiermee korte metten. De nieuwe Micra is een opval lende verschijning met exoti sche trekken. Hij kijkt je aan met enorme koplampen, die als gro te kikkerogen bovenop de voor- spatborden liggen te loeren. Van achter doet hij denken aan ook zo'n buitenbeentje, de PT Crui ser van Chrysler. Van opzij ge zien is de Micra vooral een schattig bolletje. Maar autorijden is een serieuze zaak en wie minimaal 11.300 gulden neertelt, verlangt even meer dan een leuk smoeltje. Welnu, de Micra stelt niet teleur. Uitgerust met de (duurdere) 1.4 benzinemotor en cvt-automaat - de doorontwikkelde variomatic van Daf - rijdt de kleine Nissan als een grote. Zijn 80 pk's bren gen de auto moeiteloos in be weging en nog comfortabel ook. De Micra heeft een fijn onder stel dat alle stratenmakersver- driet geruisloos glad strijkt. De stoelen ogen erg vlak, maar zit ten onverwacht goed en dat helpt ook al. Het elektrisch be krachtigde stuur is van het prettige soort. Keren op de weg doe je met twee vin gers in de neus. Ook ge hoorzaamt het stuurwiel direct en behoeft het geen correcties in lange bochten of op rechte stukken. Dat hebben we wel eens anders gezien. De wegligging is zonder meer betrouwbaar. Een snel aangesneden krul in het klaverblad rondt de Micra met speels gemak af. Hij stuurt gewoon lek ker en volwassen. De auto is uitgerust met een stel opvallend fijne remmen en heeft trouwens ook abs. Supersnel wordt de Nis san met zijn 4-traps auto maat niet. Om tot de 100 km/u te geraken heeft hij 15 seconden nodig en daar doet zijn schakel broertje met gemak drie secon den vanaf. Toch is het beslist geen slak. Tussenacceleraties door het gas vol in te trappen voert de cvt lekker rap uit en vooral dat telt in ons hectische verkeer. Alleen dan wordt de motor wat rumoerig, want nor maal is die mooi stil. Wel hoor den we op A2-snelheid veel windgeruis langs de achterzijde. Het is ook altijd wat, nietwaar. Het verblijf in Nissans kleintje is aangenaam. Alles wat je aanpakt voelt voldoende solide aan. Het interieur verraadt de hand van Renault. De sfeer herinnert so wieso aan een type als de Re nault Twingo: veel glas, hoge zit en een opgeruimd dashboard. Je kijkt uit op een strak lijnen spel, met in het midden een schattig kijkglaasje, geflankeerd FIETSSTROOK ctaculaire achterwielslip is met goed sturen op te vangen. Foto: Roland de Bruin ien van der Steen je rijbewijs haalt wordt lertuigbeheersing totaal ;edaan. Er wordt nog altijd 'landeld over een getrapt ijs met een verplichte slip- i. Een van de grote slip- n in Nederland is die van naker. Net vernieuwd. Ie motorfiets gelden al be nde regels wanneer je rij- i A haalt. Voor een auto is >g altijd niet het geval. :helijk", vindt Leo Krip- )rf van Slotemakers Anti- 100I in Zandvoort. leder- eet hoe levensgevaarlijk ito kan zijn. Als er een rij- i in stappen komt, vormt vaardigheidstraining on- el van de rijopleiding. Het jdragen aan meer veilig- ip de weg. Een dagje slip- 1 kan in elk geval het besef ;r maken hoe fout het kan Ze zijn duidelijk nog niet ingewerkt op Slotemakers lipschool aan de rand van ndvoortse circuit. In het aal wordt een video ge- met pompend remmen ste remedie. Een instruc- aast zich te zeggen, dat die tiet meer geldt. Buiten op an snelt een instructeur, al 33 jaar werkt, van auto uto om de cursisten bij te .,0ch, we hebben plots eke." eertigtal cursisten zit in uk of 13 Opels Astra, oeten nogal wachten voor feningen. Bedrijfsleider endorf - zelf oud-instruc- heeft het druk. Want de luwde slipschool is net weken open. Vandaar dat lies op rolletjes loopt. Tij de lunch in een aanpalend - mopperen een paar cur- j moppen sisten dat niemand van de lei ding even een vorkje mee prikt. „Dan kun je toch lekker even over je ervaringen kletsen met die mannen." Slotemakers Anti-Slipschool zit in een splinternieuwe accom modatie met twee slipbanen, een spekgladde rotonde en een wintersporthelling van 13 pro cent die nu nog even niet klaar is. De school werkt met tien vas te instructeurs en 25 oproep krachten. „We zijn 360 dagen per jaar open. We konden maxi maal 30 cursisten per dag heb ben, nu 60. Bedrijven zijn de grootste klant. Zij sturen perso neel voor een cursus, eventueel ook met karten, ze kunnen hier vergaderen en we hebben een showroom. Een cursus kost 159 euro, inclusief lunch die bin nenkort in ons eigen gebouw is." De anti-slipschool is eigendom van Interstate Group (banden, tuning, veren, lichtmetalen wie len) uit Delft. De school van Rob Slotemaker („Het mag niet, maar het kan wel") startte in 1957. Toen Slotemaker in 1979 op het circuit bij een crash zijn nek brak, nam coureur Jan Lam- mers de school over. Dat ging maar drie jaar goed. Ook onder Interstate blijft de school ge bruik maken van de naam van Slotemaker. „Nog altijd komen er cursisten die vragen of Rob er nog is. Die leggen we dan uit dat hij al bijna 25 jaar dood is", zegt Krippendorf. Op de baan blijkt weer dat de chauffeur daar stuurt waar hij naar kijkt. Net als met skiën. De meesten slagen er wel in de eer ste slip van een uitbrekende au to op te vangen. De tweede is de gemeenste. En vaak komt er nog een derde, veroorzaakt door veel te veel sturen. Pompend remmen is ge heel en al uit de tijd, want tegen blokkeren aan remmen is ideaal. Nog beter dan abs zelfs. Om te kunnen sturen moeten de wie len blijven rollen, hamert de in structeur. Als de auto over de voorwielen slipt, laat je het gas los en houd je het stuur vast in de gewenste richting. Bij een achterwielslip stuur je de goede richting in en geeft wat gas. Het blijkt voor ve len een verduiveld moeilijk kunstje. Voor Cor (53), dagelijks met een tamelijk vlugge AJfa Ro meo onderweg, is het de eerste keer. „Dit moet ik meer gaan doen. Op de eerste plaats vind ik het erg leuk. Maar ook heel nut tig. Want ik weet me in sommi ge situaties geen raad." Veel cursisten schrikken van het rempedaal dat pulseert bij het krachtig induwen van het rem pedaal. En laten het onmiddel lijk los, omdat ze niet beseffen dat het de reactie van het a(nti)b (lokkeer)s(ysteem) is. In de VS wordt die pulserende beweging uit het pedaal gefilterd omdat er al teveel kop-staartbotsingen ge beuren door de schrikreacties van de bestuurders. De krakende geluiden van de abs-pomp blijven. Alsof er een pak melk onder het pedaal ligt. Nederland telt een stuk of zes van dit soort rijvaardigheids- scholen. Bij de een ligt de na druk sterk op veiligheid, bij de ander wat meer op entertain ment. Met een enkele cursus steek je wel wat op. Maar wil je echt beter, dus veili ger rijden, dien je zo'n cursus enkele keren te doen. En dan liefst op verschillende scholen, omdat iedere instruc teur' een andere nadruk legt. Met koplampen als enorme kikkerogen kijkt de Nissan Micra je aan. Foto's: GPD In het interieur verraadt zich de hand van de nieuwe huisbaas Renault. door twee eveneens ronde be dieningspaneeltjes voor verwar ming en ventilatie. Snelheids meter en toerenteller bevinden zich wel weer Japans achter het stuur en zijn goed afleesbaar. Onhandig zijn alleen de mini- wieltjes om de ventilatiekanalen te bedienen. Bovenop een zee van aflegruimte. Speels en han dig: onder de zitting van de pas sagiersstoel zit een eenvoudig bereikbare en uitneembare op- bergbak. Voor reizigers achterin is het goed uit te houden, al hadden we vanwege de bolle daklijn van de Micra meer hoofdruimte verwacht. Die houdt echt niet over. De verstel bare achterbank schiet de ach terpassagiers ook al niet te hulp. Met vier volwassen inzittenden moet de bank sowieso in de ui terste stand. De bagageruimte is voor dit formaat auto vrij ge middeld, maar wordt natuurlijk goed als je de bank omkiepert. Nissan biedt prachtige uitrus tingspakketten waarmee de prijs van zo'n kleine rakker zomaar over de 19.000 euro schiet en da's niet niks. De koper kan zich dan wel verlustigen in zaken als genoemde cvt, een regensensor, koplampen die hem automa tisch bijlichten tot aan de ach terdeur, een navigatiesysteem en Intelligent Key. Dat laatste betekent dat je de auto kunt openen en sluiten met knopjes op de portiergrepen terwijl de sleutel gewoon in je broekzak blijft. We zeiden het al: hij ge draagt zich als een grote. Starten doe je met een draaiknop op de plaats van het contactslot. Het system voldoet uitstekend en went erg snel. Tja, en die kikkerogen. Je moet wat om je te onderscheiden van de massa. Niet iedereen vindt ze mooi. Maar kus de kikker en je kunt rekenen op een prinsheer lijk autootje. Batavus komt naar je toe Batavus gaat op de Veronica-toer. De fietsenfabrikant gaat zijn klan ten opzoeken met een zogenoemde roadshow: Batavus on tour. De première is dit weekeinde, 12 en 13 april, tijdens de ANWB Kampeer - en Vakantiedagen op het Almeerderstrand in Almere. Net als Vero nica vroeger zet Batavus een grote truck in waar het publiek onder andere kan meedoen aan allerlei spelletjes. Deze wordt in elk geval ook ingezet tijdens de Libelle Zomerweek (20-25 mei). Handschoen ook voor comfort De doorsnee-fietser trekt alleen handschoenen aan vanwege de kou. Maar de zondagochtend-liefhebber, op de weg en in het bos, draagt ze bijna altijd. Vanwege het comfort, betere grip, het opvan gen van schokken en bescherming bij een mogelijke valpartij. Shi- mano komt met een nieuwe Pro Gel handschoen met badstof duimstuk en gelvulling voor extra comfort. Dankzij het zogeheten 'quick pull-systeem' kunnen de handschoentjes supersnel uitge trokken worden. Verkrijgbaar in de kleuren zwart, blauw, rood en grijs; maten XS tot en met XXL. De verkoopprijs is 15,50 euro. De meest complete fietstas Fabrikant Agu noemt het trots 'de meest complete fietstas ooit ter wereld gemaakt'. Hoogdra vende taal maar volgens Agu is de Yamaska-tassenlijn echt heel bijzonder. Zo heeft bijna elke tas een bevestigingsmogelijkheid voor LED-verlichting, een geïn tegreerde sleutelhouder, allerlei reflectiestickets en regenhoezen. De serie omvat vier zadeltassen, twee stuurtassen, twee sets zij tassen en een zogeheten Rack Pack. Die laatste tas barst van de vakjes, heeft schokabsorberende tussenvoering en is ook gewoon over de schouder te dragen. Voor meer informatie: Agu, tel. 072 - 54 11 511 ofwww.agu.com De Rack Pack 475 is ook als ge wone schoudertas te gebruiken. De prijs bedraagt 39,50 euro. Foto: PR (advertentie) KOM DAN EENS LANGS VOOR EEN GEDEGEN ADVIES OP FIETSGEBIED! DE FIETSSPECIALIST WARMOND - SASSENHEIM - VOORHOUT KIJK 00K OP WWW.PROFILEWARMERDAM.NL door Rien van der Steen Er zijn er maar weinig die hem niet mooi noemen. De zevende generatie van Honda's Accord zou het eindelijk wel eens kun nen gaan maken. Onherkenbaar veranderd vinden ze hem bij Honda zelf. Dus die vorige moet foeilelijk geweest zijn. 'Jij reed toch Honda? Mjaah.' Een rare radioreclame. Of alle Honda's tot nu toe afzichtelijk waren. De Accord heeft een groot aan tal gezichten gekend. De moto ren werden alsmaar technischer en sterker, de wielophanging schier oneindig verfijnd, de wegligging naar grote klasse ge tild, maar de verkopen wilden nooit. Honda zwoegt in Europa nog al tijd om zijn modellen aan de man te brengen. Thuis in Japan floreert de onderneming en in Amerika gaan de zaken meer dan behoorlijk maar in Neder land worden alleen de Jazz en de CR-V aardig verkocht. De Accord ging in 2002 maar 150 keer naar een klant. De nieuwe is bij gelijkgebleven wielbasis een centimeter of ze ven langer en iets hoger en bre der dan het voorgaande model. Maar ook wat duurder. De ze- Er is niet veel mis met de nieuwe Accord. De ruime auto rijdt prima en biedt veel comfort. Foto: GPD vende generatie van het model is nogal zwart binnenin, maar keurig afgewerkt. Voorlopig is hij er met prima presterende 2.0 of vlugge 2.4 benzinemotoren. In september komt een in eigen huis ontwikkelde diesel met 150 pk. Lastig dat je aan een hendel moet trekken om de tankklep te openen. In een auto van dit ni veau hoort dat gewoon in de centrale vergrendeling te zitten. Die overigens met wel erg petie terige knopjes op de contact sleutel functioneert. En die airco had ook wel met halve in plaats van hele graden instelbaar mo gen zijn. De Accord 2.0 Sport heeft een ijskoude aluminium schakelknop, die in de zomer wel gloeiend heet zal worden. Het zicht naar achteren is nogal belabberd. Verder heeft de Ac cord een wat lastige balans tus sen koppeling en motorkoppel. Het pedaal heeft een tamelijk lange slag en menigeen zal be ginnen met te veel of te weinig gas bij het wegrijden. De nieuwe Accord is vooral een grote auto, met veel ruimte achterin. Hij komt ook als stationwagon met een achterbank die in een letter lijke handomdraai plat kan. Qua vormgeving heeft hij wel wat weg van een gegroeide Mazda 626. Een heel keurige auto, die goed rijdt, al zou het stuurgeyoel wat beter kunnen. Het stuur is overdreven bekrachtigd en geeft erg weinig informatie aan de be stuurder door. Net zoals de hele auto nogal glad overkomt, als het ware een digi tale indruk maakt. Ronduit ver trouwenwekkend is evenwel het geluid dat de portieren maken als ze dichtgeslagen worden. Net zo betrouwbaar doet de kwaliteit van het meubilair aan. De stoe len voorin voldoen en ook ach- terin kun je het lang volhouden. Zowel de motor als de carrosse rie zijn mooi geruisloos. En door de lage luchtweerstand treedt er ook geen storend wind geruis op. Jammer van die nogal ruime draaicirkel. De Accord is te koop vanaf 27.990 euro (2.0i), de stationwa gon Tourer wordt 2200 euro duurder. Sinds 1992 wordt de auto ook in Engeland geprodu ceerd. Maar de nieuwe Accord komt gewoon uit Japan. CAMPING TIP Camping: Tampinmylly Plaats: Joutsa Streek: Keski-Suomi Land: Finland Tel: 00-358.148.841.05 E-mail: jaana.kuusimaki@tam- pinmylly.inet.fi en internet: http: //personal. inet/fi/yritys/tampinmylly. Finland is niet oververtegen woordigd in deze rubriek, ster ker nog de tip van Vincent Wer- nik uit Spaarndam is een pri meur. Hij verbleef vorige zomer op camping Tampinmylly nabij de plaats Joutsa en dat is hem uitstekend bevallen. Wernik komt voor zijn werk vaak in Finland en de zomervakanties brengt de familie bijna altijd in Scandinavië door. Het zijn dus experts die Tampinmylly om schrijven als een klein paradijs. De camping telt volgens de gids van ACSI zestig plaatsen van 80 tot 150 vierkante meter, Wernik telde er echter maar dertig, waarvan nog net niet de helft de beschikking heeft over een stroomaansluiting (10A). In de tijd dat de familie uit Spaarn dam er verbleef waren er nooit meer dan tien tot twaalf tenten en caravans, waardoor de gas ten royaal de ruimte hadden. Een verblijf op Tampinmylly is een verblijf in Midden-Finland, dus meren, bomen en rust, zo schrijft Wernik. „Het terrein ligt ^in direct aan een meer. Als je de ultieme Finse sfeer wilt proeven huur dan een kano bij eigena resse Jaana en ga eens een dag je peddelen. Er liggen verschil lende eilandjes waar je makke lijk kunt aanleggen om, volgens Fins gebruik, een vuurtje te sto ken en lennki-worsten te roos teren. Die worsten zijn het na tionale voedsel in Finland. Overal zie je de Finnen op een vuurplek de worsten eten. Ze overgieten ze met senappi (mosterd) en drinken er veel bier bij om ze weg te spoelen. Toch maan eens proberen, het Finse sfeer", vindt I och maat eer hoorfBijde FL Wernik. Hij vertelt dat de cam ping een leuk zandstrandje heeft, waar ook kleine kinderen probleemloos kunnen zwem men. „Naast het strandje de onvermijdelijke sauna met alles er op en er aan, een rustkamer, douche en zwemtrap naar het meer. Vanuit de sauna kijk je uit over het meer." Daaraan te rugdenkend wordt de tipgever een beetje lyrisch: Je proeft er de rust, ziet de fantastische luchten en de eeuwige stilte." Niet alleen in de sauna wordt een vuurtje opgepookt, ook in de Qjjlla Kota gebeurt dat. In dat Barbecuehuis kunnen de gasten gezamenlijk een lenkki of iets anders eten. Het bezit van een tent of cara van is niet strikt noodzakelijk om op Tampinmylly vakantie te vieren. Er zijn acht trekkershut ten die ruimte bieden aan twee, vier of zes personen. Vorig jaar verrees er ook een bungalow voor zes tot acht personen die beschikt over een eigen sauna en roeiboot. De eigenaresse spreekt vloeiend Engels en dat is handig, zo stelt Wemik. „Want het Fins is, behalve voor de Finnen zelf, onbegrijpelijk." Kenmerken: Ligging: Rustig en mooi gele gen aan meer, op grassige on dergrond. Sanitair: Eenvoudig, maar goed. Voorzieningen: Zandstrandje, mogelijkheden voor vissen, sur fen en waterskiën, verhuur van kano's, centrale kookgelegen heid, speeltuintje met speeltoe stellen en zandbak, sauna. In Joutsa zijn diverse supermark ten en een openlucht zwembad Bijzonderheden: Verhuur van bungalow en trekkershutten, honden toegestaan (mits aan gelijnd) Prijs: Een staanplaats kost 10 euro per dag, stroom 2,50 per dag. Gidswermelding: ACSI Route: Vanaf Helsingor in De- Ookzo'n kampeerparadijs- je gevonden en geen be zwaar om anderen daarin te laten meedelen? Deze rubriek Campingtip biedt daarvoor een podium. Laat ons weten waarom de camping u zo goed is be vallen. Voeg daar zoveel mogelijk feitelijke informa tie over ligging en voorzie ningen aan toe en stuur uw bijdrage naar onze redactie toerisme, t.a.v. Miriam van Twisk, Postbus 13*1200 AA Hilversum. Of mail naar m.van.twisk@ge.hdc.nl. Na plaatsing belonen wij uw tip met een cadeaubon. nemarken, naar Stockholm (Zweden), per boot oversteken naar Turku, dan naar Lahti, Heinola, Hartola richting Jyvas- kyla. Vanaf Joutsa weg nr. 616 volgen naar Kangasniemi. De camping wordt met borden aangegeven. Voor deze tocht moet ongeveer twee dagen worden uitgetrokken. Sneller, maar duurder, is de recht streekse bootverbinding tyssen Duitsland en Helsinki.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19