dreigen met faillissement SPORT Vlaggenoorlog tussen Ajax en Feyenoord Spelers MW Uitzicht op Portugese finale UEFA Cup Mario Been verslaafd aan zijn baan Club kan salarissen niet betalen Superdag van Bart Voskamp blessure ed Galasek iam Tomas Galasek, velder van Ajax, staat ig langs de kant. Hij zijspier van zijn rechter rekt in het Champions duel tegen AC Milan, zal dit weekeinde de tiewedstrijd tegen NAC Ook in de halve finale beker, woensdag tegen rd, moet hij verstek la- Mogelijk kan hij de tiewedstrijd tegen Roda april halen. skov breekt speler ik De Bulgaarse ex-in- nal Hristo Stoitsjkov »t een zware overtre- tegenstander een ge- been bezorgd. De speler Amerikaanse DC Uni- !t verleden onder an- ief bij Barcelona, is voor iep bestraft met een in 2000 euro en een ig van twee wedstrij- het vriendschappelijke sen DC United en Ame- liversity maakte Stoitsj- overtreding op Freddy Hij liep hierbij twee ge- otten in het onder- Pinotti ikenland - De Italiaanse ler Marco Pinotti heeft de vierde etappe van van Baskenland ge- Met drie seconden and eindigde de Span- 'jandro Valverde op de plaats. Valverde verste- larmee zijn leidende fan de Rabobank-ploeg leen Michael Rasmus elfde plaats de beste )ok de Amerikaan Levi ner was namens Rabo- dc eerste groep verte- digd. mo in s play-offs Piet Zoomers/Dyna- ikte gisteravond de fi de play-offs om de Ne- titel. De Apeldoor- inen, aangevoerd door nkende oud-intematio- van de Goor, knap met Icom/Capelle, dit sei- grote rivaal én plaag- setstanden waren 27- 25-21. In de best-of- gevierde Dynamo met 4-3. In de eind- Omniworld de tegen- De landskampioen was klaar met ssselande: 4-2. ia de Wit schakeld - Badmintonster Kari- lit is vandaag in de lales van het Koreaans Incheon uitgeschakeld, rlemse verloor van de e geplaatste Chen it Hong Kong. Zij stond slechts acht punten toe games: 11-3 11-5. Mia als tweede geplaatst, aar partij in de kwartfi- ir. De Nederlandse treft :sde ingeschaalde Zuid- ise Kyeung Ran Kim. vlaag rpoloërs e Nederlandse waterpo- bben bij het kwalifica- looi voor het Europees lenschap in Kiev ook tede duel verloren. We ipioen Spanje, ook ver- d tot plaatsing voor het nooi in Slovenië, was iterk: 12-4. Voor Neder- oorden de routinier Bas en Arno Havenga ieder al. Dit verlies was inge- srd, dat op de openings- :n Frankrijk (8-12) abso- Masters last om regen De eerste ronde van iters gisteren is afgelast, idende zware regenval de golfcourse van Au- iational onbespeelbaar eerste golfmajor van »en. Geen van de 92 onder wie titelverdedi- er Woods, sloeg een bal edstrijd. De organisatie om de deelnemers van- in twee afslagplaatsen te ïrtrekken voor de eerste The Masters duurt tot en idag. ngere Jones WK iUEs - Marion Jones mist istus de wereldkampi- appen atletiek in Parijs, voudig olympisch kam- is zwanger. De Ameri- en haar partner Tim toiery, wereldrecord- op de 100 meter, ver- n de baby in juli. Jones rdit jaar de training her- om zich voor te bereiden Olympische Spelen in vrijdag 11 april 2003 Ergernis over gepronk met joodse en Palestijnse symbolen door Wessel Penning Rotterdam - Supporters die elke wed strijd scanderen dat ze joden zijn. Sjaal tjes met Hebreeuwse teksten. Israëlische vlaggen, waaronder eentje van zeker driehonderd vierkante meter groot. Ajax- aanhangers koketteren meer dan ooit met de (vermeende) joodse wortels van hun club. In Rotterdam bedachten Fey- enoord-supporters een tegenzet en zijn stapels Palestijnse vlaggen aangekocht. Woensdag 16 april speelt Ajax in Rotter dam tegen Feyenoord in de halve finale van de beker. De vlaggen mogen uit vrees voor 'onnodige provocatie' het stadion niet in. Het gebeurde op dinsdagavond 11 maart, in de minuten voor de Europa Cup-kra ker tussen Ajax en Valencia. Feyenoord- aanhangers, die door de onverwachte successen van de eeuwige rivaal toch al wat uit hun hum waren, zagen op de tri bunes van de Amsterdam ArenA een le vensgrote Israëlische vlag verschijnen. Het volgende anderhalf uur klonk steeds datzelfde spreekkoor 'Joooodu, joooodu, joooodu'. In sommige Rotterdamse huiskamers werd die avond gevloekt. Feyenoord- supporters hadden juist geleerd dat in het eeuwige (verbale) gevecht tegen Ajax- supporters niet meer in kwetsende zin over bevolkingsgroepen mocht worden gezongen. En autoriteiten lieten in die dagen doorschemeren dat het beruchte 'Harnas, Harnas, joden aan het gas' tot arrestatie kon leiden. Het hielp. Toen Ajax korte tijd later weer eens won in de Kuip, bleef het hamassen tot een minimum beperkt. Zelfs op het J- woord rustte een taboe. De dichtregel 'Wie niet springt, die is een jood' klonk minder dan voorheen. Tot op 11 maart die vlag verscheen. „Eerst dacht ik: Hoe kan Ajax toestaan dat zo'n vlag het stadion in komt?" zegt Ton Strooband, manager supportersbe- leid van Feyenoord. „Daarna besefte ik dat Nederland het dus heel goed vindt dat Ajax-supporters zichzelf als joden be titelen. Maar begrijpt Nederland dan ook dat wij de instanties die ons aanspreken op anti-joodse liedjes en spreekkoren voortaan de deur wijzen? Vindt Neder land het dan ook geen probleem meer als andere supporters - zonder beledigend te zijn - met een tegenreactie komen?" „Moet kunnen", zegt voorzitter Henk - 'geen achternaam' - van de vooral onder de harde supporterskern geliefde Onaf hankelijke Fanclub Ajax. „Hilariteit hoort erbij." Strooband: „Wij hebben er geen proble men mee dat Ajax-supporters zich als jo den betitelen. Die vlag? Voor mijn part zetten ze nog een keppeltje op ook." Nee, zegt directeur Naftaniël van het Centrum voor Informatie en Documen tatie Israël (CIDI). Hij ergert zich al tijden aan het gepronk met Israëlische vlaggen. „Die vlaggen horen helemaal niet in de stadions. Daar komen problemen van. Waarschijnlijk hebben de Feyenoord- supporters niet de bedoeling joden te kwetsen, maar het kwetst wel. Als Ajax- supporters met Israëlische vlaggen zwaaien, lokken ze reacties uit. Ik begrijp dat supporters van de tegenpartij - in dit geval Feyenoord-supporters - in het heetst van de strijd een daad willen stel len om de solidariteit met hun club te to nen." Feyenoord heeft nu laten weten dat Isra ëlische en Palestijnse vlaggen woensdag uit de Kuip zullen worden geweerd. "Voetbal moet voetbal blijven', aldus de club. Zij die toch met een Israëlisch of Palestijns dundoek in de Kuip verschij nen zullen uit het stadion worden gezet. De grootse plannen van de Rotterdamse supporters, die de Kuip met tientallen Palestijnse vlaggen wilden versieren, kunnen zodoende de ijskast in. Strooband: „De strijd tussen Israël en Pa lestina hoort niet in het voetbal. Het hoort gewoon Feyenoord tegen Ajax te zijn. Amsterdam tegen Rotterdam." Naftaniël: „De joodse gemeenschap wil niet dat over haar rug een voetbalstrijd wordt uitgevochten. Dit moet ophouden. Laat die supporters andere symbolen kiezen: een teddybeer, een tijger, voor mijn part een raket!" Juist de afgelopen jaren klopte het CIDI naar eigen zeggen een aantal keren tevergeefs aan bij Ajax. Maar die club liet steeds weten niet ver antwoordelijk te zijn voor het vlagver toon van de supporters. Voorman Henk van de harde kem der Ajax-supporters laat nu vast weten dat Naftaniël in de toekomst niet op mede werking hoeft te rekenen. „Joden is een geuzennaam. Daar moet je niets politieks achter zoeken. Ik begrijp alle commotie niet. Het doet ons niets als al die Feye- noorders met een Palestijnse vlag naar de Kuip komen." Naftaniël: „Een geuzennaam? Ajax is geen joodse club. Integendeel. Ajax heeft zelfs een bedenkelijk verleden op dat ge bied. In de Tweede Wereldoorlog was Ajax een van de eerste clubs die de jood se leden eruit flikkerde." Goede uitgangsposities voor FC Porto en Boavista oporto/anp - FC Porto lijkt de belangrijkste kandidaat om de UEFA Cup over te nemen van Feyenoord. De Portugese top club ontdeed zich in het eerste duel van de halve finale met speels gemak van Lazio: 4-1. Met deze duidelijke zege is een plek in de eindstrijd - op 21 mei in Sevilla - dichtbij. De finale kan zelfs geheel Portugees wor den als Boavista Porto in de re turn tegen Celtic de 1-1 van Glasgow een goed vervolg weet te geven. Lazio, defensief verzwakt door de afWezigheid van Jaap Stam (dijbeenblessure), had een voor treffelijke start. De Italianen schieten wel vaker razendsnel uit de startblokken en maakten in Porto geen uitzondering op die regel. Claudio Lopez scoorde al na vijf minuten. Hij trof hard en laag doel op aangeven van Favelli, die gretig profiteerde van Portugees balverlies. Porto schrok malar heel even van dat dynamische begin van de opponent. Derlei miste vier minuten later de eerste kans op de gelijkmaker nog, Maniche pal daarna niet. Hij knalde van 25 meter raak. De Romeinse doel man Peruzzi kreeg nog wel een hand tegen de bal maar onvol doende om die buiten de palen te werken. Porto bloeide op door deze meevaller en toog fanatiek ten aanval, in een hoog tempo. Bij na onmiddellijk werd duidelijk dat de verdediging van Lazio donderdag niet de beste linie was. De Italiaanse ploeg wankel de en viel uiteindelijk nog op merkelijk snel om. Derlei zorgde al in de 27e minuut voor 2-1. De thuisclub bleef sterker, ook na rust. Dat resulteerde binnen een kwartier in nog twee tref fers, van opnieuw Derlei en Hel der Postiga. De laatste kon na dat wapenfeit meteen gaan dou chen. Marco Ferreira kwam hem vervangen om de voor sprong te helpen verdedigen. Oefenmeester Roberto Mancini van Lazio probeerde het met Si- mone Inzaghi voor Chiesa, maar de wissel haalde niks uit. Lazio Chiesa van Lazio komt niet langs Costinha (rechts) en Derlei van FC Porto. Foto: Reuters/Miguel Vidal verzamelde slechts gele kaarten, vijf stuks. Porto bleef heer en meester en kan met vertrouwen naar Rome. Celtic komt tezelfdertijd met licht knikkende kniëen naar Oporto, afgaand op het resultaat van de eerste confrontatie met Boavista. De Schotten kwamen in het eigen Celtic Park niet ver der dan 1-1. Die score kwam schlemielig tot stand. Eerst tikte verdediger Joost Valgaeren (ex- Roda) kort na rust de bal langs Douglas in het eigen doel. Nadat spits Henrik Larsson zijn ploeg in de 50e minuut weer naast Bo avista had gebracht, miste de Zweed in de 76e minuut een strafschop. Voor 60.000 toeschouwers lever den beide teams een slaapver wekkende eerste helft af. Celtic, dat zich voor het eerst sinds 1970 (Feyenoord) kan plaatsen voor een Europese finale, had een optisch overwicht, maar er maar niet in gevaar lijk te worden voor het doel van Ricardo. De gasten vonden het al lang best en kwamen dankzij de on gelukkige Valgaeren - hij raakte een voorzet van Anuncia^ao volkomen verkeerd - in de 48e minuut zelfs op voorsprong. Celtic Park viel even stil, tot Larsson het evenwicht met een laag schot herstelde. Celtic kreeg voldoende kansen om alsnog met een iets geruster hart naar Portugal af te reizen. Hartson miste in de 73e en 85e minuut goede mogelijkheden. Larsson faalde vanaf de stip nadat Eder de bal ongelukkig met de hand had beroerd. Boavista lijkt het beste uitzicht te hebben op de finale, maar Celtic zal zich vastklampen aan het verloop van de kwartfinales. Daarin bleef de ploeg van ma nager O'Neill thuis ook steken op 1-1 tegen Liverpool. Op An- field Road wonnen de Schotten echter met 2-0. maastricht/gpd - Spelers die voor hun eigen club het faillisse ment aanvragen. Nog nooit ge beurd in het lange bestaan van het betaalde voetbal, maar in Maastricht lijkt het toch werke lijkheid te worden, nu is gebleken dat MW helemaal geen rooie cent meer in kas heeft. In de rug gesteund door hun vakbond WCS hebben de spe lers het bestuur van de Maas trichtse club gisteren een dead line gesteld. Voor komende dinsdag willen ze het salaris op hun bankrekening hebben staan. Zo niet, dan vragen de spelers het faillissement van de club aan. Al heet het officieel dat ze zich dinsdag daarover nog nader beraden. Volgens aanvoerder John Mut- saers zijn de spelers van MW het zat dat ze iedere maand op hun geld moeten wachten, waardoor zij hun huur en verze kering niet meer kunnen beta len. De huidige situatie is heel ernstig, of noem het maar klo ten. We praten de laatste tijd meer over geld dan over voet bal." Ook bij de WCS is de maat vol. Voorzitter Theo van Segge- len: Het is de hoogste tijd dat we de druk op de clubleiding verhogen. De laatste maanden worden de salarissen steeds met hangen en wurgen betaald. Dat kan zo niet langer doorgaan. De spelers hebben immers recht op een tijdige betaling." Of er voor dinsdag 15 april een oplossing gevonden wordt door de clubleiding van MW, is nog maar de vraag. Algemeen mana ger Marcel Franssen maakt zich ernstige zorgen. „Maar dat doe ik al maanden. Natuurlijk hopen we niet dat de spelers het advies van de WCS opvolgen. De bond doet het voorkomen dat wij niet willen betalen, maar we kunnen wasmuel/gpd - Bart had gisteren in de Grote Prijs Pi no Cerami 'een superdag'. Hij wendde die aan voor een super solo en bereikte de finish win nend met een voorsprong van drie minuten en 44 seconden. „Ik voelde me zo goed dat ik me niet kon beheersen vandaag", zei de kopman van Bankgirolo terij na afloop. Na 20 kilometer viel hij aan. Samen met de Belg Geoffrey de Meyere. Later sloten zich nog enkele renners aan, maar de laatste 50 kilometer over het geaccidenteerde Waal se terrein deed hij alles in zijn eentje. „Ik heb heel lang bijna vijf minuten voorsprong gehad. Toen ik het op het einde wat rustiger aan deed, hield ik nog meer dan drie minuten over. Uitzonderlijk veel voor zo'n koers." In Wallonië stond een sterk deelnemersveld aan de start. Re den waarom Voskamp met ge paste trots terugkijkt op de wed strijd. „Het is alleen nog altijd jammer dat ik mijn vorm vorige week in De Panne niet kon om zetten in winst." door Marcel van der Kraan Rotterdam - Veel spelers met trainerspapieren uit zijn lichting hebben het grote werk al opge pakt. Maar Mario Been heeft nog geen spijt dat hij heeft geko zen voor de weg der geleidelijk heid. In het afgelopen half jaar zag hij een batterij aan collega's afhaken. Jongens van zijn cursus, man nen met wie hij zelf voetbalde. Frank Rijkaard kreeg het na het Nederlands elftal moeilijk bij Sparta en stapte op, John van 't Schip sneuvelde bij FC Twente, Peter Bosz kwam in de proble men bij De Graafschap, Henk van Stee is geen trainer meer van AZ en Mike Snoei is afge haakt bij Vitesse. Eerder zag Been een andere generatiege noot, Jan Wouters, vervroegd vertrekken bij Ajax. Hij zegt straks echt een keer op eigen benen te willen staan („Ik wacht wel totdat er een club komt"), maar is blij dat hij in zijn huidige rol bij Feyenoord een schat aan ervaring opdoet. Been (39) was vier jaar assistent bij Excelsior, is nu bezig aan zijn vierde jaar bij Feyenoord. Leo Beenhakker had hem gevraagd zijn rechterhand te worden. De samenwerking met 'Don Leo' beviel Been wel. Nu klikt het ook tussen hem en Bert van Mar wijk, die hij samen met Metgod op alle fronten probeert te steu nen. Been is zeven dagen per week bezig met Feyenoord, omdat hij ook nog eens samen met Albert Stuivenberg betrokken is bij het hoogste jeugdelftal. „Ik eet het, ik drink het en ik slaap het. We hebben best een hecht team in de staf. We laten niks onbespro ken. Vijf man trainersstaf - Van Marwijk, Metgod, ik, Doesburg en Van de Goolberg - is geen overdreven luxe bij een topclub. Als je de boel goed wilt leiden, kun je het niet af met een of twee man." „Ik zag het tijdens ons trainings kamp op Gran Canaria. We wa ren er met 25 voetballers. Als er elf een wedstrijd spelen, heb je er nog veertien over, van wie de helft dan weer wat mankeert en apart getraind moet worden. Toen we de UEFA Cup wonnen, was dat een bevestiging dat je het met z'n allen moet doen. Maar Van Marwijk is en blijft de eindverantwoordelijke, die heeft het het zwaarst van allemaal, laat daar geen misverstand over bestaan." „Wij proberen een situatie te -creëren waarin hij optimaal kan werken. Dat houdt in het bege leiden van de training, het mee denken bij oefenvormen, het scouten, nadenken over opstel lingen, spelers en tegenstanders in wedstrijden bekijken. In de UEFA Cup pakte John de Engel se club, ik de Italiaanse. We la zen in die landen de kranten, kenden de mensen bij de clubs en wisten echt alles van onze te genstanders. Dat was voor de trainer heerlijk, hij werd nergens door verrast." Been is verslaafd aan zijn baan, maar erkent dat hij in een apar te positie verkeert. „Ik ben a. as sistent-trainer en b. supporter. Ik ben emotioneel enorm be trokken bij Feyenoord." Mede daardoor was hij net als anderen teleurgesteld in het elf tal in de eerste helft van het sei zoen. „Ik blijf me afvragen hoe het mogelijk was dat wij van RBC kunnen verliezen als je wel de UEFA Cup kunt winnen. Fey enoord speelde moeizaam, zo eerlijk moet je zijn. Ik had het er vaak met Van Marwijk over. We praten zoveel over voetbal, dat we soms moe worden van el kaar. Maar dan zeg ik tegen hem: Hoe komt het nu dat als ik Ajax zie spelen, het lijkt alsof die club twee man meer in het veld heeft staan?" „Wij hebben ook goeie spelers, maar soms ging het voor de winterstop zo stroef allemaal. We hebben geprobeerd te wis selen, dan weer die erin, dan die. Maar uiteindelijk keer je vlak voor de winterstop terug bij de basis van het begin van het seizoen. Dat is ook de basis waarop we zijn gaan bouwen, dat is het meest solide elftal." Na de winterstop keert die han delwijze zich uit in een inhaalra ce op Ajax. Feyenoord is nog slechts één puntje verwijderd van de tweede plaats die recht geeft op voorrondeduels voor de Champions League. Ondanks het winnen van de UEFA Cup zeggen reputaties niets en is er ook dit seizoen kri tiek geweest op de trainer. Been kent de discussie. „Wat is een goede trainer, wat is een slechte trainer? Ik kan alleen maar bij ons in de keuken kijken. Als ik zie hoe Van Marwijk met zijn werk bezig is, dat is gewoon su per. Daar mankeert niks aan. Qua voorbereidingen naar trai ningen en wedstrijden is het al lemaal in orde. Er zit een duide lijke lijn in. Maar bij de uitvoe- Mario Been: „Ik ben emotioneel enorm betrokken bij Feyenoord." Foto: GPD/Roland de Bruin het simpelweg niet." Bij MW zit alles in één stichting, dit in tegenstelling tot bij FC Twente. Daar is de stichting fail liet verklaard, maar lopen de sa larissen via een aparte BV. Veel verschil ziet Franssen niet. „Ook die BV schijnt geen geld te heb ben, dus dat schiet niet op." Hij stelt grote vraagtekens bij de gang van zaken. „Wat wil de WCS bereiken? Dadelijk staan niet alleen achttien spelers, maar ook de technische staf en het kantoorpersoneel van MW op straat. En niemand krijgt geld, want we hebben niks. Het stadion huren we en het trai ningscomplex heeft de gemeen te als onderpand gekregen." Het faillissement zou voor het MW-personeel hooguit kort stondige financiële verbetering betekenen. „De werkloosheids wet neemt dan een tijdje de sa larisverplichtingen over, eventu eel met terugwerkende kracht." Ondanks alles speelt MW van avond toch tegen Helmond Sport. Mutsaers zegt dat de spe lersgroep geen voetbalboycot overwogen heeft. We spelen wel onder protest, om de club onder druk te zetten snel aan onze eisen te voldoen." Hoewel de situatie bij de Maas trichtenaren steeds ernstiger wordt, gloort er bij spits Mut saers nog een sprankje hoop. „Natuurlijk geloof ik er nog in. Maar aan de andere kant moet je eens kijken naar Belgische clubs als Lommei en Mechelen. Daar is de kraan op een gegeven moment dichtgedraaid. Volgens WCS-topman Van Seg- gelen kan MW niet meer doen dan hopen op een wonder: „Er moet nu een miljonair met een MW-hart opstaan, anders zou het zomaar eens afgelopen kun nen zijn met het betaalde voet bal in Maastricht." UITSLAGEN BADMINTON Incheon (ZKo). Zuid-Korea Open, vrouwen. Enkel, derde ronde: De Wit (Ned) - Andrievs- kaya (Zwe) 13-12 4-11 11-7, Audina (Ned) - Overzier (Dui) 11-7 11-7. Dubbel, tweede ron de: Audina/Jonathans (Ned) - Bae Seong Hee/Shin Ja Young (ZKo) 11-8 11-3. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3070. 5.6.12.15.23.26.29.30.41.42.57-58.61.65. 68.69.71.74.75.80. (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Charleston. Vrouwen, 1,3 miljoen euro. Derde ronde: Harkleroad - Shaughnessy 6-2 6- 2, Zvonareva (Rus) - Suarez (Arg) 6-4 6-4, Da venport (VSt/3) - Fernandez 6-4 6-4, Serena Williams - Conchita Martinez 6-2 6-2, Hantu- chova - Craybas 7-6 6-3. Estoril (Por). Mannen, 525.000 euro. Tweede ronde: Mirnyi (WRu/7) - Hanescu (Roe) 3-6 6-3 6-4, Kafelnikov (Rus/6) - Voinea (Roe) 6-3 6-0, Lopez (Spa) - Mota (Por) 6-3 6- 4, Davidenko (Rus) - Waske (Dui) 6-3 7-6 Dubbelspel, eerste ronde: Nieminen/Stoliarov (Fin/Rus) - Schalken/Adams (Ned/ZAf) 6-4 6- voersAi UEFA Cup. Halve finale, eerste wedstrijd. FC Porto (Ita) - Lazio Clta) 4-1 (2-1). 5. Claudio Lopez 0-1, 10. Maniche 1-1, 27. Derlei 2-1, 50.' Derlei 3-1, 57. Helder Postiga 4-1. Scheidsrechter: Vassaras (Gri). Toeschouwers: 45.000. Gele kaart: Favalli, Pancaro, Fiore, César, Castroman (Lazio) Celtic (Sch) - Boavista (Por) 1-1 (0-0). 48. Val gaeren 0-1 (e.d.), 50. Larsson 1-1. Scheids rechter' De Bleeckere (Bel). Toeschouwers: WATERPOLO Kiev. Kwalificatie EK mannen. Tweede dag: Nederland - Spanje 4-12 (0-5 1- 2 1-2 2-3). Doelpunten Nederland: De Jong en Havenga 2. Frankrijk - Wit-Rusland 9-4(1-1 2- 2 4-0 2-1), Duitsland - Oekraïne 9-3 (1-0 4-2 1-1 3-0) Stand: 1. Spanje 2-4 (26-9), 2. Duitsland 2-4 (20-6), 3. Frankrijk 2-4 (21-12), 4. Nederland 2-0 (12-24), 5. Wit-Rusland 2-0 (7-20), 6. Oekraïne 2-0 (8-23). WIELRENNEN ring ben je altijd weer afhanke lijk van je spelers." „Je moet ook geluk hebben. Vo rig jaar hebben we in de UEFA Cup op een bepaald moment gewoon geluk gehad. Maar dat dwing je af door alle energie die je erin stopt. Ik zeg maar zo, als je achttien trainers uit de vierde klasse amateurs neemt en je geeft ze allemaal een club in het betaalde voetbal, wordt er toch eentje kampioen. Is dat dan een toptrainer?" Circuit van de Sarthe. Derde etappe, eerste deel (Saint Geron - An gers): 1. Krivtsov (Oek) 93 km in 2.08.18, 2. Kolobnev (Rus) 0.01, 3. Nazon (Fra) 0.05, 4 Clerc (Zwi), 5, Davis (Aus), 6. Da Cruz (Fra). Derde etappe, tweede deel (individuele tijdrit Angers): 1. Chavanel (Fra) 8,8 km in 10.22, 2. Rich (Dui) 0.03, 3. Brochard (Fra) 0.05, 4. Voigt (Dui) 0.10, 5. Seigneur (Fra) 0.11, 6. Rogers (Aus), 30. Ullrich (Dui) 0.35. Algemeen klassement: 1. Da Cruz 12.00.56, 2. Sivakov (Rus) 0.28, 3. Chavanel 5.45, 4. Brochard 5.51, 5. Voigt 5.56, 6. Seigneur 5.57, 22. Ullrich 6.21. Ronde van Baskenland. Vierde etappe (Vitoria - Santesteban): 1Pino tti (Ita) 171 km in 4.07 42, 2. Valverde (Spa) 0.03, 3. Vicioso (Spa), 4. Rebellin (Ita), 5. Kessler (Dui), 6. Belli (Ita), 12. Leipheimer (VSt). Nederlanders: 80. Dekker 8.28, 81. De Groot 8.29, 82. Moerenhout, 85. Lotz. Algemeen klassement: 1. Valverde 16.19.52, 2. Rebellin, 3. Vicioso, 4. Etxebarria (Spa), 5. Mayo (Spa), 6. Astarloa (Spa), 32. Leipheimer 0.15. Nederlanders: 78. Lotz 10.02, 84. De Groot 13.21, 109. Moerenhout 26.34, 116. Dekker 29.45. Wasmuel. GP Pino Cerami. 1. Voskamp (Ned) 185 km in 4.26.2lv2. Cas- agranda (Ita) 3.34, 3. Balducci (Ita) 1 44, 4. VasseUr (Fra), 5. Zabel (Dui), 6. Löwik (Ned).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15