Sylvia Sieval ziet wel hoe het gaat SPORT De 338 abonnees stroomden toe Alphense Boys nummer 1 van Nederland Ballentes De kennei Korfballer Akse plukt ballen op voetbalv 'Balletje met' denkt mee een enthousiaste trainer HDC 992 DONDERDAG lO APRIL 200 BALLETJE MET (bij)zaken in oe sport Sylvia Sieval: „Ik ben er nooit echt mee bezig geweest om het eerste te halen" Foto: Henk Bouwman loot- r.af dóór Gertjan van Geen leiden - Grote ambities koesterde zé nooit op de tennisbaan. Min of meer geruisloos sloop Sylvia Sie val naar de Leidse B-top. De 23-ja- Hge Leidse verdedigt vanaf zon dag de kleuren van De Merenwijk in de tweede klasse. Nooit eerder speelde ze zo hoog. „Ik zie wel wat de tweede klasse brengt. Ik heb geen idee. Het kan heel erg tegenvallen als je een sterke pou le treft. De Merenwijk bereikte vorig jaar op onorthodoxe wijze in de tweede klasse. Het eerste team Vain de tennisvereniging miste het kampioenschap in de derde klasse. Omdat het tweede team wel promoveerde, keerde De Merenwijk terug op het niveau waar het thuis hoort. Voor Sieval maakt het allemaal niet zo heel veel uit. Vorig jaar debuteerde ze in het vlaggen schip. „Ik ben er nooit echt mee bezig geweest om het eerste te halen", zegt Sieval. „Ik heb een paar jaar in het tweede gespeeld en dat vond ik ook leuk. Maar de andere dames kregen kinde ren en die hadden geen behoef te meer om in het eerste te spe len. Bionda Zonderop maakt er nog wel heel veel tijd voor vrij. Maar die is een stuk fanatieker vergeleken met de andere moe ders." Met Zonderop en Maijet Groen- leer vormt de heao-studente ac countancy de vrouwelijke in breng. Jan-Pieter Roelofs en Bart van Eeden zijn de mannen in het team. Onrust in de vereni ging had zijn weerslag op de in vulling van de teams, die pas laat tot stand kwam. „Jeroen Poots en Floris Vogel zijn weg gelopen omdat ze niet in het eerste kwamen. Daardoor staat het tweede nu nog met één heer, want Wouter van Tonge ren is nog geblesseerd. Het is een beetje een zootje geweest en dat drukte de pret een beetje." BLAUWWITTE HARTEN pob Niet alleen de spelers van Ouick Boys leven vol spanning toe naar zaterdag, als de club bij Ex celsior Maassluis kampioen kan worden van de hoofdklasse A. rQe eerste titel sinds 1992 maakt veel emoties los. Een dagelijkse serie over snel kloppende blauwwitte harten. Vandaag: de supporter. Jan Valk is 22 jaar en woont ih Katwijk. De aanstaande ti tel en de voorpret daarop ma ken hem nerveus en opge wonden tegelijk. 'Hard wer ken en weinig slapen', zo om schrijft hij de dagen vooraf gaand aan de festiviteiten. Valk is scheepsmonteur bij de firma Akerboom in Leiden. „Mijn ouders hebben me op zevenjarige leeftijd bij Quick Boys 'ingeplant'. Ondanks dat de prestaties in de afgelopen seizoenen slecht waren, ben ik een steeds fellere supporter geworden. SomS té fel, vinden sommigen. Vroeger kwam ik huilend thuis als het eerste elf tal verloor en ik kan erg nog al tijd kapot van zijn. Afgelopen zaterdag in Capelle had ik het niet best toen we met 2-1 ach ter stonden. Ik ben even weg- gëlopen. Gelukkig had concur rent Hoek verloren, dat maak te weer wat goed. Ik ben ook fan van Ajax, maar in de Arena kom ik slechts af en toe voor de gezelligheid. Ik ben in de eerste plaats aanhanger van Quick Boys. Op een vergelijk bare manier met supporters die bij het betaalde voetbal achter hun club staan. Je vindt me tijdens wedstrijden doorgaans tussen de 'felle jon gens'. Als het uit de hand dreigt te lopen dan probeer ik te corrigeren, al lukt dat niet altijd. Echte excessen komen zelden voor. In de tijd dat Rüud de Groot trainer was, zijn er wel incidenten geweest. Hij was niet onze vriend en als we wat riepen, stak hij zijn middelvinger op. Dat is vragen om moeilijkheden. Ik ben lid van de vereniging én de supportersclub. Daarbij sta ik op zaterdag achter de bar en coach ik een meisjes pupillen- team. Edwin Otte was vroeger mijn favoriete speler, in de af gelopen seizoenen was Ray mond Flaton dat. Het is toeval dat beide geen Katwijkers zijn. Otte en Flaton; echte stofzui gers, sterke verdedigers die Foto: Cees van Hoogdalem ballen ruimen zoals ik ook al tijd wilde spelen toen ik jonger was. Van het laatste kampi oensfeest kan ik me weinig herinneren. Ik was nog jong en voetbalde in de E2 met de hui dige eerste elftalspelers Eef Schoneveld en Derek van der Plas. Omdat de vorige titel al zo lang geleden is, ga ik er dit keer extra van genieten. Met een groepje vrienden hebben we Obelixpakken laten maken. Na de wedstrijd gaan we snel naar het gemeentehuis voor een feestje, misschien zie ik nog wat van de optocht en ver volgens help ik mee achter de bar bij Quick Boys. Het zal een gekkenhuis worden. Er is een bunker in de club kleuren blauw en wit geschil derd. Afgelopen vrijdag was ik bij een bruiloft en hoorde ik dat supporters van Katwijk er oranje overheen hadden ge verfd. Ik stuurde een paar sms- jes en binnen anderhalf uur was hij weer blauwwit. Ik doe daar zelf niet aan mee, maar ik weet uiteraard wel wie dat soort zaken regelt. Wat? Is-ie nou weer oranje? Wacht, ik moet even een berichtje in toetsen. De komende dagen zal de spanning toeslaan. Ik kan mijn werkgever niet garanderen dat ik altijd bij de les ben. Ik breng de week onder meer door met het lezen van de forums op de internetsites Q-side.nl en de officiële site van Quick Boys. Het enige minpuntje is dat het komende kampioenschap bij Excelsior in Maassluis tot stand komt. Geen slechter bar- personeel dan bij die club, je wacht er uren op een biertje. We moeten zelf maar een feestje bouwen tijdens de bus reis. Daar kijken we naar uit want de kampioensfilm die van de hele dag wordt ge maakt, begint bij ons in de bus." Volgens Sieval is de tweede klas se voor De Merenwijk het pla fond. Met eredivisionist Dekker en hoofdklasser Unicum op een steenworp afstand denkt de leidse vereniging niet aan spor tieve groei. „Er wordt hier ook niets betaald." Sieval ziet haar BI-status (categorie 3) eveneens als hoogst haalbare. Acht jaar geleden nam ze deel aan de D- Masters. „Misschien dat ik het toen nog wel interessant vond. Nu is tennis overwegend gezel lig", aldus Sieval, die ooit met haar schaakteam van Op Eigen Wieken tweede van Nederland werd in de klasse tot en met 14 jaar. Omdat ze na haar vwo geen stu die kon kiezen, kneep ze er even tussenuit. Via de Amerikaanse contacten van clubgenoot Mar- got van Overloop sleepte ze met een tennisvriendin een volledige beurs in de wacht. Maar twee jaar studie en tennis in de Ver enigde Staten bleken meer avontuur dan inhoud te heb ben. „We zaten in een gehucht vlakbij bij Little Rock in Arkans as. Het was niet echt een groot avontuur, we gingen gewoon een jaartje voor de lol. Na twee jaar was ik het echt wel zat. De school stelde niet zo veel voor en het tennis ook niet. De coach was heel slecht en ik kan niet zeggen dat ik daardoor echt veel beter ben geworden." Of ze voor het eerste van De Merenwijk goed genoeg is moet blijken. De derde klasse kon ze in ieder geval aan, getuige de zes overwinningen in het enkelspel. En ook al kwam de promotie met behulp van het tweede team: „Wij wonnen vorig jaar van het team dat uiteindelijk kampioen werd. We lieten al leen in het begin te veel punten liggen." GEMENGDE COMPETITIE Dekker Tennis: Lubomira Bacheva (Bul), Jo- landa Mens, Anouk Sterk, Melle van Gemer- den, Jesse Huta Galung, Jan Siemerink, Bas Wild. Coaches: Irfan Aytug en Jasper de Regt. Gekomen: Lubomira Bacheva, Melle van Ge- merden en Jan Siemerink. Vertrokken: Martijn de Lange en Jasper de Regt (naar mannen I). hoofdklasse Unicum: Manon van der Beek, Heddy Boers, Romano Frantzen, Wimpe Thomas. Coach: Henk Janssen. Gekomen: Romano Frantzen (Jong Oranje). Vertrokken: Rick Schalkers (naar Wateringen) tweede klasse Hillegomse TC: Samantha van der Drift, Deni- se van Putten, David Rappange, Marco van Trigt, Willem Visser. Gekomen: Samantha van der Drift en Denise van Putten (Bondsjeugdop- leiding uit team 2), David Rappange (Benne- broek). Vertrokken: Karolien Hoogeveen (naar team 2) x Forescate: Linda Verhoeve, Annemiek Wissink, Raoul Behr, Kevin Jonckheer, Richard Nolthe- nius. Merenwijk: Marjet Groenleer, Sylvia Sieval, Bionda Zonderop, Bart van Eeden, Jan-Pieter Roeloffs, Wouter van Tongeren. Gekomen: Bart van Eeden (lager team). TEAN. Lisette Castel, Krista Sanders, Reinier De Boekhorst: Diane Buskens, Jeanine Gele- vert-Jünger, Heieen Uitenbogaard-Van den Berg, Kees Heemskerk, Ewout Hinnen, Martijn Zandvliet. Gekomen: Diane Buskens. LTC Lisse: Debby Gras, Sara Patti, Daniel Harmzen, Henrik Kroon. Gekomen: Debby Gras (van Oude Eik), Sara Patti (van Zee Duin), Daniel Harmzen (van team 2). Vertrokken: Me rel Aalders (naar Dekker 2), Annemarije van Overschot (naar Limburg), Danny van der Doe De opkomst en ondergang van Ladies Soccer Magazine, hét blad voor de 71.000 - o nee, 338 - voetbalsters - in Neder land. Juli 2002 De eerste abonnee meldt zich. September 2002 Het eerste nulnummer ver schijnt. Het blad staat door een misverstand met de drukker vol fouten. Zestien mensen abonne ren zich. Oktober 2002 Een nieuw nulnummer ver schijnt. Medewerkers van de KNVB delen 1500 exemplaren uit. November 2002 Ladies Soccer Magazine krijgt 275 nieuwe abonnees. De boek houder eist eind januari 1000 abonnees, om de hoge drukkos ten te kunnen betalen. December 2002 Ruim 4000 personen en vereni gingen worden op de hoogte ge steld van het bestaan van het nieuwe tijdschrift. Ruim hon derdvijftig bedrijven krijgen een nieuwsbrief, onder andere over de 'zeer lage advertentiekosten'. Het levert geen enkele adverten tie op. Januari 2003 Er ontstaat paniek. Volgens de website www.ladiessoccermaga- zine haakt een belangrijke fi nancier af 'gezien het belabber de aantal leden'. Toch verschijnt het eerste echte Ladies Soccer Magazine, met twee aanmel dingsformulieren. Opnieuw worden potentiële adverteerders benaderd. „Wederom geen re sultaat." Februari 2003 Op maandag 24 februari zijn er negen aanmeldingsformulieren teruggekomen. Het totaal aantal abonnees is 338. Maart 2003 Het Leidsch Dagblad publiceert een klein interview met de eind redacteur Jeanet van der Laan uit Noordwijk. „Wij denken dat er een markt voor is", zegt de international van Ter Leede op timistisch. 'Een paar duizend' abonnees zullen garant staan voor een commercieel succes en 'van daaruit kunnen we dan ver der bouwen'. De aanmeldingen stromen volgens Van der Laan binnen. April 2003 Ladies Soccer Magazine bestaat niet meer. „Het spijt ons, we zijn failliet, het vrouwenvoetbal (de aandacht en publiciteit) heeft zichzelf begraven", staat op www.ladiessoccermagazi- ne.nl. Initiatiefnemer Rob Kooy meldt desgevraagd dat hij met een doorstart bezig is. Mogelijk krijgen de 338 abon nees voor hun 27 euro toch nog waar voor hun geld; een ge sponsord blad, dat misschien in 2004. verschijnt. Zonder goede bal geen| wedstrijd en zonder got bal geen goede kantine. Leidsch Dagblad test de van de gehaktbal bij spc enigingen in de regio. D week: Tennisclub Roon te Leiden. Prijs: 1.20 euro Wachttijd: vijf minuten Eerste indruk: Een niet grote bal Oordeel: De bal was goi van smaak. De buitenka was iets te hard (magne Toch smaakte bal naai meer. Cijfer 7 Tussenstand: Biljartclul DOS 7.5, Voetbalverenij Lugdunum 7, Tennisclii Roomburg 7, Voetbalcli Leidsche Boys 6.5, Voet club UVS 5.5. In Rijpwetering is het ve wen groot in Ajax. Zeven 21 deelnemers aan de po site van ROAC '79 denke: de Nederlandse club de pions League gaat winnt had vanochtend twee ste meer dan Manchester Ui Real Madrid. Juventus kr geen enkele stem van de van ROAC, de andere ovi ven clubs kregen er eentj Hamming, Jelle Oosterhoff, Paul Roggeveen. Spelend coach: Gertjan Egeberink Unicum 2: Paula Anthonysz, Vanessa Liem, Carolien Stassen, Ben de Bruin, Nick van der Kaaij, Bartel Swart. Zee Duin: Barbara van der Gugten, Ingrid Kruit, Ingrid van der Plas, Dennis van Dijk, Niels Ravensbergen, Michael Rusman. Coach: Gertjan Minnee. Gekomen: Niels Ravensber gen (van team 2). Vertrokken: Tjeerd Star (naar Mannen I) derde klasse Arwin Akse: „Het gaat me wel aardig af." Foto: Taco van der Eb De Munnik: Jasmijn van Blijswijk, Tanja Nos- sik, Laura Wijsman, Victor-Ronald Borsboom, Joachim Jagel, Dylan Prins. Gekomen: Victor- Ronald Borsboom (van Unicum). Vertrokken: Rob Versteeg (naar Mannen I). vierde klasse OLTC: Marieke Bethlehem, Marquerite Pati- wael, Mariëlle Patiwael, Jurriaan de la Beij, Onno Guinau, Walter de Roode. Gekomen: Jur riaan de la Beij (van TEAN). Arwin Akse was jarenlang korf baller van KZ Leiden. Ballen vangen en gooien was een koud kunstje voor Akse, die vijf sei zoenen in het eerste achttal speelde. Sinds dit jaar bewijst hij dat ook op het voetbalveld. Als keeper van FC Rijnland won de 23-jari- ge Akse drie keer op rij. De Leid se vierdeklasser gaat regelrecht richting nacompetitie met hem op doel. „Ik had vorig seizoen al een paar keer meegedaan op zater dag", zegt Akse. „Een vriend van mij zit in het bestuur en die zei dat ze op zondag nog kee pers konden gebruiken." Toen Maurice van Wanrooy gebles seerd raakte, zette trainer Cees van Tongeren hem tussen de palen. Leidsche Boys, ASC en 'FC Lisse werden verslagen. „Het gaat me wel aardig af. Vroeger keepte ik ook vaak op een gras veldje of op het strand.' Wat is makkelijker? „Ik heb zo veel jaar gekc dat ik dat nog steeds wel kan." Hoe reageerden de mach bailers toen ze hoorden c een korfballer op doel kn „Het viel op zich wel me het voetbalwereldje is v ders. Af en toe zijn de sp vrouwen erbij, maar hel stuk minder dan bij korf MANNENCOMPETITIE P^sie ~fen f£sche ?7S LFC en VNA mislukte omdat de clubs het niet eens konden wor den over de nieuwe naam. Leid- EREDIVISIE (wordt reserve). sche Boys LV moest het worden, hoofdklasse maar de leden van de LV von- Dekker Tennis: Karst Folkerts, Martijn de den dat toch net iets te Veel Lange, Sijmen de Lange, Jasper de Regt, Ro- Leidsche Boys. IntUSSen Staan bin Verbeet Gekomen: Martijn de Lange en TEAN: Niels van Geer, Marc Nagelkerken, t pp t tttw? on VWA aan Hp Jasper de Regt (van Gemengd I), Sijmen de Remco Outshoom, Albert Robben, Mickel 1 A - Lange (van Rotterdam), Robin Verbeet (van Verkerk. Gekomen: Niels van Geer (van Lei- vooravond van een fusie aan de Leimonias). Vertrokken: Roderick Goedege- monias). Vertrokken: Arthur Hertzberger. Boshuizerkade. Laat die niet af- buure en Roderick Bratianu (naar Gemengd i 2), Michiel van den Heuvel (naar onbekend) eerste klasse ketsen Op een naam. Hierbij en- kele suggesties: Zee Duin: Jeroen Boogmans, Guido van den Broek, Mark Fleischeuer, Tjeerd Star, Roomburg: Coen van Bemmel, Freek van der v„„tl-.ol Mo Cnclo Marco Visser. Gekomen: Tjeerd Star (van Ge- Capellen, Klaas-Jan Doeven, Joost van Leeu- vOELDai i\a rUSie mengd IJ- Vertrokken: Jan-Willem Lugthart wen, Freek Tanis, Marcel Wolfert 2. StOUt En Sportief 3. Drie Keer Niks 4. UDWS LV 5. Steeds Lager (advertentie) Voetbalvereniging R.K.S.V. DOCOS, uitkomend in de 3e klasse zondag van de K.N.V.B. zoekt voor het komend seizoen: voor haar B-selectie heren senioren voor de trainingen op dinsdag- en donderdagavond, alsmede de begeleiding van het in de Res. 2e Klasse K.N.V.B. spelende 2e elftal op zondag. Schriftelijk sollicitaties kunt u richten aan H. Visser, Gerda Brau- tigamsingel 80, 2331 SP Leiden. Een van deze suggesties willen wij wel even uitleggen. 'Drie keer niks' is een variatie op een uitlating van wethouder Pecht- old van sport (D66) dat 'drie on gezonde clubs samen geen ge zonde club vormen'. De betrok ken clubs waren niet zo blij met de uitlatingen van de wethou der. „We hebben samen meer ledeil dan D66 stemmers heeft", was er aan de Boshuizerkade te horen. Alphense Boys is nummer één van Nederland. Niet op het voetbalveld, maar op het onderdeel 'le denwerving'. De club heeft onlangs het 24ste F-teams opgericht. Even bellen met de KNVB of de Alphena- ren daarmee de grootste van Nederland zijn. De voet balbond is even de 'data base' ingedo ken en geeft even later uit sluitsel. „Er zijn clubs met 20 of 21 F- teams, maar 24 is een record", laat de KNVB weten. Paul Bahlmann, jeugdcoördina- tor bij de Alphenaren eens verbaasd. „Kom eens li wo ens midda kan hoe wordt werkt, traine gen e weken voren stuurd trainii ziet. traine: men, veldjei gezet, ders in h< huis en de kunnen video's zien groot scherm en tekf kleuren." Voor reacties en tips: 071-5356464 of sportredactie.ld@damiate.hdc.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 22