VRIJDAG 11 APRIL Twijfelt u nog of u meedoet of kunnen wij u verleiden? 9191* En dan die handjes de lucht in Start/finish: terrein NUON - Langegracht 70 - Leiden Meer info 071 - 5 356 356~ of www.Ieidschdagblad.nl Voorverkoopadressen Startnummers: Nog geen startnummer? Parkeren bij de Singelloop 28e m Leidsch Dagblad 2 m Leidsch Dagblad W De organisatoren ^LPSV Parcours De Finish 6,4 km over de Leidse singels Leidsch Dagblad Sporthuis Wout Bergers Sporters Rooseveltstraat 82 Leiden (zaterdags gesloten) Haarlemmerstraat 40 Leiden Haarlemmerstraat 232 Leiden Rijnsburgerweg 121 Leiden Schoolstraat 35 Voorschoten St. Jorissteeg 8 Leiden Sporthuis de Zwarte Wolf Lange Mare 104 Leiden Kopermolen 19 Leiden Stevenbloem 31 Leiden Sporthuis Wijnand Sloos 5 Meiplein 17 Leiden Top 20 Games De Wolky Shop Runnersworld Korevaarstraat 14 Leiden Botermarkt 14 Leiden Burgsteeg 7 Leiden Loterij Als u uw startnummer bij een voorverkoop- adres heeft gekocht, doet u met uw nummer mee in de loterij. De trekking vindt plaats op vrijdag 11 april om 19.00 uur bij de stand van Wout Bergers op het NUON-terrein. De winnaars kunnen op vertoon van hun Singelloopstartnummer vóór de start hun prijs afhalen bij deze stand. Meer informatie: Leidsch Dagblad Telefoon: 071- 5 356 356 U kunt nog tot en met vrijdag 11 april bij één van de voorverkoopadressen uw startnummer kopen voor 3,-. Vrijdag is er van 10.00 tot 16.00 uur een extra verkooppunt bij het politiebureau aan de Langegracht ook hier betaalt u 3,-. Vanaf 16.00 uur staat de Leidsch Dagblad kraam op het NUON terrein tot uw beschikking, als u hier een startnummer haalt betaalt u 3,50. Stipt om 19.25 uur stopt de verkoop, zodat iedereen om 19.30 uur gereed staat voor de start. De vereniging neemt deel aan allerlei sportevenementen in binnen-en buitenland, maar organiseert ook zelf veel wedstrijden e.d. zowel voor de politie als voor de burgerij, een voorbeeld hiervan is de Singelloop. De start/finish lijn is door deze wijziging verschr en ligt meer op het midden van het terrein! Het Start/Finisht< U kunt het terrein binne vanaf de Langegracht entree staan de kramen verkoop van startnumn staat hier de kraam vi Bergers, hier kunt u z met uw startnummer in zen bent gevallen. Direi de kramen staat de o fietsenstalling die dez< dienst doet als garder het terrein zelf staat oo lijk zichtbaar de EHBC Waar bij voorgaande startstreep lag wordt 19.00 tot 19.15 uur de v up gegeven. Achter op het terrein toiletten en de watei Mocht u zich afvragen precies de Start/Finis deze is ter hoogte van ziektent die op het terr en herkenbaar aan het er boven hangt. Mocf vragen hebben dan kur iemand aanschieten va ganisatie, herkenbaar rode Leidsch Dagblad loop jassen. Garderobe In het fietsenhok op he terrein hebben wij eei robe gemaakt, gebruik is gratis. Losse jassen len kunt u het beste in stoppen. De garderobe niet over kapstokken, garderobe bonnetje gc zodat u na afloop snel len weer in uw bezit hee De Start Stipt om 19.30 uur Ic Angenent vanuit de hot het startschot voor de gelloop. We starten dit jaar ir keerde volgorde, let u zich opstelt aan de kar Maresingel dus bij de z gang van het terrein. N is om het start gedee aanvang vrij te houdei daarom de afzettingen nemen. Het terrein hebben wij richt dat u als vanzelf achterzijde wordt g Vooraan bij de startlijn kleine groep wedstriji van de twee Leidse atle nigingen. Zij starten voc dat u geen hinder van h Gezameijke warmingup om 19.00 uur Loop nooit zonder een goede warming-up. Iedere loper weet dat, van recreant tot olympisch kampioen. Zonder warme en soe pele spieren lopen, is als 's och tends uit bed rollen en meteen gaan rennen. Stijve en pijnlijke spieren zijn het gevolg. Een goed warming-up maakt niet alleen de beenspieren soepel maar bereidt ook de rest van het lichaam voor op de komende inspanning. Bij SportCity aan de Anthony Fok- kerweg weten ze dat als geen ander. Niet voor niks doet Sylvia van Alphen van het sportcentrum de massale warming-up op het terrein van NUON vlak voor de Singelloop begint. Van 19.00 tot 19^15 uur gaan de handjes en be nen van de deelnemers daar massaal de lucht in. Een goede warming-up moet zorgen voor een goede doorbloeding van het hele lichaam, dus ook de longen. Want die twee blaasbal gen moeten er per slot van reken ing voor zorgen dat de lopers vol doende lucht hebben. Daarnaast moet een breed publiek aan het opwarmen kunnen meedoen, dus niet alleen de geoefende lopers. Daarom heeft Sylvia gekozen voor een beetje aerobics met steppen, trappen en flexen. toegankelijk voor iedereen, van jong tot oud. Als het opwarmen van de spieren is afgelopen, blijf dan warm. Ook als u aan de startlijn staat. Probeer in beweging te blijven door te huppelen of licht te sprin gen en probeer een kort sprintje af te wisselen met een rustjg jog ging tempo. Ga niet zitten of lig gen, dat is funest voor de spieren. Vergeet na afloop van de Singel loop de cooling-d De eerste loper is al na 15 minuten binnen, vanaf dit tijdstip druppelt de rest binnen. Na ongeveer een half uur komt de grote massa over de streep. Vlak na de finish loopt u via een aantal poortjes en hier krijgt u de medaille uitgereikt. Eenmaal langs de medailles treft u twee kramen met heerlijke sappige sinaasappels zodat u uw ergste dorst kunt lessen. Deze sinaasappels worden ons voor het derde jaar geschonken door Natasja Kruts van N. Kruts Groenten en Fruit, bekend van de Leidse markt. Wij raden u aan om na het pas seren van de medailles door te lopen en niet om te keren zodat de binnenkomst van de lopers na u geen hinder ondervindt. De sinaasappels vinden gretig aftrek. Dé organisatie raadt u aan om zoveel mogelijk op de fiets te komen naar het Start/Finishterrein. Er zijn voldoende fietsenrekken uitgezet om uw fiets aldaar te stallen. Mocht u toch van ver komen, dan raden wij u de volgende parkeergelegenheden aan; Parkeerterrein bij Molen de Valk, Digros parkeergarage Langegracht en het oude Parkeerterrein van het EWR even voorbij de Nuon. In Leiden is het betaalt parkeren tot 21.00 uur. De start is om 19.30 uur precies en aangezien wij dit jaar via de Langegracht lopen is het verstandig om op tijd aanwezig te zijn, vanaf 19.10 uur zal de Langegracht aan één kant afgesloten zijn en kunt u het Start/Finishterrein moeilijk bereiken. Singel Vereniging, opgericht in 1927, is een sportvereniging uitsluitend voor mensen, die werkzaam zijn bij de politie. Aan u de keus of u wel of niet meedoet aan de Singelloop. NUON participeert voor het negende jaar en voelt zich verbonden met de loop. Start en finish vinden plaats op het NUON-terrein. Ruim 2.000 lopers vinden hun weg naar de Langegracht om vandaar de kilometers langs de Leidse singels af te leggen. Nuon is graag gastheer voor alle deelnemers om hiermee hun verbondenheid met al hun klanten te benadrukken. Al 143 jaar vertalen de verslaggevers van het Leidsch Dagblad hun wakend oog en luisterend oor in het geschreven woord. Breekt het zweet u uit als u alleen al aan hardlopen denkt? Wees gerust: de Singelloop is geen wedstrijd maar de gezelligste familieloop van Leiden. Wat maakt het uit dat u die 6,4 kilometer niet hardlopend aflegt, zo nu en dan een stukje wandelen hoort ook bij de Singelloop. Kijk naar al die jonge kinderen die vol enthousiasme meedoen. Zij spurten weg bij de start en na een paar honderd meter staan ze bijna stil, even op adem komen en daar gaan ze weer. Wist u dat dit in profes sionele hardloop kringen be kend staat als intervaltraining? De Singelloop is ook uitermate geschikt om dit nieuwe seizoen sportief te starten, de afstand is er perfect voor: niet te lang en niet te kort. En als u een stimu lans nodig heeft dan moet u zeker meedoen. Door de sfeer die de 2000 deelnemers uitstra len, is het alsof u over de finish wordt gedragen. Achteraf zult u zeggen; "Was dit het nu waar ik zo tegenop zag." Als extraatje gaan er ook nog een paar pondjes van af en dat al zo vroeg in het seizoen. Ook uw conditie verbetert, u voelt zich fitter kan meer dingen aan. Misschien treft u bij de Singel loop wel uw toekomstige loop partner. Een aantal persoonlijke zaken hebben wij nu voor u op een rij gezet. Heeft het gehol pen? Hebben wij u dat extra zetje kunnen geven en loopt u vrijdag mee? Het lichaam is dan namelijk onts pannen en klaar voor stretching waardoor spieren en gewrichten soepel blijven. Want de cooling- down mag dan plaatsvinden na de Singelloop, het is de eerste voorbereiding op uw volgende training of wedstrijd. Geen zin in de cooling-down? Dan is de kans op spierstijfheid of blessures groot. Bent nog niet helemaal over de streep? De troef houden wij natuurlijk als laatste redmiddel achter de hand. Over uw eigen lichaam en leven beslist u zelf, daar gaan wij, van de Singelloop, niet over. Maar met het meedoen aan de Singelloop steunt u een goed doel. Het totale bedrag van uw startnummer gaat dit jaar naar Stichting Vrienden van Nieuw Buitenzorg. Deze stichting zet zich in voor "Dat beetje extra" voor de 40 meervoudig com plexe gehandicapten van Nieuw Buitenzorg in Leiderdorp. Met het geld van de Singelloop kun nen zij materialen aanschaffen voor de snoezelruimtes. Zeker in 2003, het Jaar van de Gehan dicapten, een mooie reden om hen te steunen. Parcours Let op, ook dit jaar heeft de organisatie de route aa past, ivm werkzaamheden aan de Maresingel. De verandering begint al bij de start in plaats van de teruitgang gaan de lopers nu via de voorzijde het Ni terrein af, linksaf de Langegracht op deze volgen en het einde links de brug over, na de brug meteen rechts de Herensingel op, vanaf nu is het parcours als vanouds, Zijlsingel, Zoeterwoudse Singel, Witte Singel tot einde, rechtsaf het Noordeinde op en dan links de V desteeg in over de Rembrandtbrug langs molen de Huis de Bijlen, via de Morspoort en naar de Morss en Rijnsburgersingel richting achteruitgang NUON de Finish. Leidsch® Dagblad De samenleving kan niet zonder kranten. De journalisten van de krant zijn de waakhonden van de democratie. Zij leggen de vinger op veranderings-processen. Met heel weinig voorbereidingstijd schrijven onze journalisten dagelijks berichten over nieuwe ontwikkelingen in Leiden en de omringende gemeenten. Lef, objectiviteit en creativiteit, het checken van feiten is daarbij van het grootste belang. Ervaring telt. Gezellige drukte zo vlak voor de start.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18