'Athene is het walhalla' SPORT :idsche Boys twijfelt over verhuizing Kjell Boom strijdt met Nederlands waterpoloteam om EK-kwalificatie woensdag g APRIL 2003 Niesing was twee keer suc- 1 tegen Meervolgels. ffoto: Taco van der Eb on en Tempo aten toernooi (orfbal - Sporting Trigon e vijfde ronde van het dis- ekertoernooi uitgescha- oor een 7-9 nederlaag te- eervogels. Coach Robin ieling sprak van 'een ac- jele uitslag', omdat zijn e hekkensluiter is in de ingsklasse, waarin de te- inder de eerste plaats be- Leidse korfballers raak- r 3-5 (rust) vier goals ach- 8) en konden niet meer f, ken. Misja IJzerman (3) jan Niesing (2) scoorden ii este goals. Tweedeklasser a d was kansloos tegen dasser Blauw Wit, dat op I Dik (geschorst) na op terkte verscheen. De Al- j ren stonden in krap tien en 2-8 achter en verloren 9 (rust) met 10-26. Mar- t agsman (6) en Simone waren topscorers. Per mit vanavond zijn beker- ijd uit tegen Swift in Am- DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport- redactie.ld@damiate.hdc.nl de Louw van Ter Leede b gisteren drie keer tegen burg. Archieffoto: in Hoogdalem fdklassers 1 eren verder 4 e oetbal - Hoofdklassers 2 Boys, Katwijk, Noordwijk Leede hebben zich giste- jlaatst voor de achtste fi- i an het bekertoernooi. Boys versloeg een steen- >elend Poortugaal met 0- atwijkers speelden met -basisspelers aangevuld elers uit het tweede, a 1 Visser scoorde vlak voor ti it enige doelpunt. Quick 1 eft bij de laatste zestien I lrecht. j cwon eveneens op 1 terrein. Bij DSVP uit d ;er, titelkandidaat in de dasse A op zaterdag, et 2-1. Sander Molenaar or rust twee keer trefze- wijk en Ter Leede had- t makkelijker. Op de etering maakte Florencio ia al voor rust alle doel- 1 tegen medehoofdklas- f )elle: 4-0. Ter Leede had te duchten van de zater- 3 van Kranenburg. Het -0. Martin de Louw was II rer bij de Sassenheimers ie goals waaronder een hop. Patrick Kalkema (2), K 'an Zeist, Alan Campfens Blom maakten de acht fLeede komt in de vol- ronde uit tegen zondag lasser VCS. door Gertjan van Geen alphen aan den run - Het Ne derlands waterpoloteam strijdt vanaf vandaag in Kiev om kwali ficatie voor het Europees Kampi oenschap. Het is de eerste stap op weg naar de Olympische Spe len van volgend jaar in Athene. Alphenaar Kjell Boom is vastbe sloten om het hele traject mee te maken. De speler van landskam pioen AZC/Sprey Hout is volledig gefocust op dat einddoel. „Ik heb echt genoten van het EK en WK die ik al heb meegemaakt, maar Athene rechtvaardigt pas de in spanningen. Daar ligt het walhal la." De 24-jarige Boom zit ietwat sla perig nog aan het ontbijt. Het zijn vermoeiende weken. Naast zijn studie management, econo mie en recht aan de hogeschool in Utrecht zijn daar de dagelijk se trainingen in Zeist. Boom moet nog een stuk of zes vakken halen en heeft nog een stagepe riode te gaan voor hij afstudeert. „Al die toernooien komen op dit moment niet zo goed uit..., of school", grijnst Boom, die zich in Kiev vergezeld ziet van zijn teamgenoten Tjerk Kramer en (broer) Björn Boom. De 24-jarige Alphenaar laat, misschien ongewild, doorsche meren dat bij waterpolo de hoogste prioriteit ligt. Sinds de Olympische Spelen van Sydney, waar broer Björn al aan deel nam, maakt hij deel uit van de selectie van bondscoach Johan Aantjes. „Ik moet nog heel erg mijn best doen, maar ik ver wacht niet dat ik afval. Er gaan er vijftien mee naar het EK en dertien naar het WK. Ik vind mezelf goed genoeg om erbij te zitten", zegt Boom. Als klein ventje bij AZC wist hij al dat hij ooit op de Olympische Spelen wilde uitkomen. Dat ge voel werd de laatste jaren alleen maar versterkt. „Barcelona 1992 maakte ik voor het eerst bewust mee. Ik was veertien jaar en kwam net zelf bij de Nederland se jeugd. Later hoorde ik de ver halen van Atlanta. Mijn broer was niet zo zeer een stimulans, maar ik kwam er door hem wel steeds dichter bij. Het is het hoogste wat je als sporter mee kunt maken. Daar moet je ge weest zijn. Ik kan daar menig Kjell Boom: „Het is een bekende kreet: topsporters zijn egoïsten. Dat ben ik ook. Ik probeer een tussenweg te vinden, maar als ik moet kie zen, kies ik voor mezelf." Foto: Hielco Kuipers droom mee vullen." Boom is visueel ingesteld, ziet zichzelf al door Athene lopen. De realiteit is dat er offers ge bracht moeten worden. Sinds Nederland zich via een extra ontsnappingsroute op het laat ste nippertje plaatste voor Syd ney, is er een hoop veranderd. Het aantal centrale trainingen is opgevoerd, waardoor een privé- leven naast het polo lastiger wordt te onderhouden. „Ik zet er een hoop voor opzij en een hoop mensen moeten zich aan mij aanpassen. Ik heb nu vijf jaar een vriendin en die ziet me af en toe. Zij brengt ook redelijk wat offers en ik weet niet of ik dat van haar mag verlangen. Toen we elkaar ontmoetten, neb ik het tegen haar gezegd. Ik neem polo serieus en ik wil dat en dat bereiken. Zij vindt het niet leuk dat ik 's zomers een paar weken weg ben, maar ze weet wat ik wil en legt me niets in de weg. Het is een bekende kreet: topsporters zijn egoïsten. Dat ben ik ook. Ik probeer een tussenweg te vinden, maar als ik moet kiezen, kies ik voor me zelf." Hoewel hij altijd de vertegen woordigende selecties haalde, heeft hij steeds moeten knokken voor zijn plaatsje. Vooral bij AZC, dat sinds jaar en dag tot de beste ploegen van het land be hoort. „Van de laatste drie jaar bij het Nederlands team heb ik verreweg het meest geleerd, maar ik ben altijd gedwongen geweest om over polo na te den ken. Als jonge jongen mocht ik meetrainen met het eerste. In onderlinge potjes had ik het zwaar te verduren. Je leert vech ten en een hoger tactisch denk niveau te ontwikkelen. Ergens kan ik het me wel voorstellen dat spelers vertrekken bij AZC, maar bij mij is het nooit opge komen. Je moet zo reëel zijn om te weten wie je voor je hebt lig gen. Ik wist dat mijn tijd ooit wel eens zou komen. Bij AZC speelt iedereen pas op latere leeftijd veel. En ook al heb je wéinig speelminuten, je traint met de beste spelers van het land." In Kiev strijdt Nederland met Spanje, Frankrijk, Duitsland, Wit-Rusland en thuisland Oe kraïne om drie tickets voor het EK in Slovenië. Normaal gespro ken mag dat geen probleem op leveren, ook al is topspeler Har ry van der Meer sinds kort niet meer speelgerechtigd. Van der Meer koos vanwege de buiten- landerregel in Italië voor het Ita liaans staatsburgerschap. Hij moest zijn Nederlandse pas poort inleveren. „Aan de ene kant is het jammer dat zo'n be palende speler er niet meer bij is", zegt Boom. „Aan de andere kant is het voor mij gunstig. Ik heb meer kans om te spelen." Minimaal tot Athene is waterpo lo nummer 1. Wellicht zit er nog meer in het vat. Boom houdt zijn opties open, ook voor een buitenlands avontuur. Het EK en een eventuele WK is deze zo mer voor hem een uitgelezen kans om zich in de kijker te spe len bij een buitenlandse club. „Ik wü best naar een club in Frankrijk, Spanje of Italië en mijn vriendin ook. Als er een in teressante aanbieding komt, ben ik snel vertrokken. Met alle respect voor AZC, maar ik heb niets te verliezen. Ik hoef geen hoog salaris op te geven en wat betreft werk maak ik me ook niet zo druk Van een paar jaar in het buitenland doe ik ook een hoop ervaring op en ik zou de kans krijgen om me te ontwik kelen. En dat is misschien meer waard dan werkervaring." In tegenstelling tot wat eer der in deze krant heeft ge staan is de algemene leden vergadering van v.v. Leidsche Boys niet op maandag 14 april, maar op dinsdag 15 april om 20.00 uur, Ook De Sleutels vergadert op dinsdagavond. In Haarlem is de fusie tussen DCO en TYBB deze week rond gekomen. Erik de Groene zet na dit voetbalseizoen een punt ach ter zijn loopbaan bij Kloetin- ge. De 27- jarige spits scoorde dit seizoen al elfmaal. De Groene kan volgens zijn zeg gen het hoofdklasseniveau niet meer aan en gaat afbou wen bij zijn oude club, vijfde- klasser Luctor '58. Oud-Noordwijk-doelman Edmond Claus vertrekt als keeperstrainer bij Haarlem. Wel blijft hij de B2 van Ajax trainen. Fred van der Veldt (EDO) wordt de nieuwe doel man van Noordwijk nu Marco Korff aan het einde van dit seizoen gaat stoppen. Weinig succes voor het twee de team van Bax in de lande lijke zaalvoetbalcompetitie. Bax 2 haalde vrijdag na 22 wedstrijden voor het eerst drie punten binnen. Koos Albers was met 4-3 het slachtoffer. De Voorhouters hebben al meer dan 200 doelpunten te gen. De KNVB begint met ingang van het seizoen 2003-2004 do pingcontroles in het amateur voetbal. De controles worden gehouden bij ploegen in de hoofdklassen mannen en vrouwen, teams uit de eredivi sie futsal en nationale elftal len. Zestig procent van de controles wordt bij de trainin gen gedaan, de rest bij wed strijden. De 18 jarige Noordwijkspeler Niels Petersen, die vorig jaar overkwam van FC Lisse, staat in de belangstelling van drie betaalde clubs (FC Utrecht, Telstar en NEC). Ook kan hij volgend jaar uitkomen voor de Ajax-amateurs. Voorschoten'97 houdt op za terdag 10 mei voor de eerste maal een groot voetbaltoer nooi voor lagere elftallen. Uit genodigd zijn: Aeolus en Anti fa arbari (Rotterdam), WK en TSB (Vlaardingen), De Muske tiers (Eist) en uit de regio RO- AC '79, Wassenaar, Stomp- wijk'92, Quick Boys, Tonegido en Forum Sport. Korfclub KZ leiden heeft in ENECO een nieuwe sponsor. Het energiebedrijf, dat ook hoofdsponsor van de KNKV is, heeft bij KZ een aantal licht bakken geplaatst zodat de club 's avonds niet meer in het aardedonker zit. Bij regionale turnwedstrijden in sporthal Overbosch in Den Haag is Yvonne van Haastregt van Nieuw Brunhilde regio naal kampioen geworden in de categorie instap. Ook Mi chelle Rumb, Joline en Suzan ne Galjaard behaalden ereprij zen. Bert Zaal van de wielerver eniging Avanti heeft de Rijn en Bollenstreekcompetitie ge wonnen. De jeugdige Damien Spierings, Kelly en Barry Mar kus van Swift behaalden een eerste prijs in de Ronde van Piershil. Jeroen Straathof neemt komend weekeinde deel aan wereldbekerwedstrij den in Kaapstad. Volgens het weekblad Else vier is de skisport koploper van het lijstje 'toptien meeste blessures in de sport'. De ski- sport wordt gevolgd door zaal voetbal, basketbal, volleybal, hockey, schaatsen (shorttrack) voetbal, turnen, zwemmen en tennis. Frans Overdevest (Lisse) is terug in de schaatssport. Overdevest, dertien jaar ploegleider van Klerks Plastic, wordt nu teamchef van de nieuwe BCT-marathonploeg met Patrick Snijders, Koen Lankhaar, Erik Jan Hagen- doom en Dennis Wennemars, het jongere broertje van Er- ben. De A-kemploeg van de KN- WV is uitgebreid met Joeri van Dijk uit Ter Aar. De jonge plankzeiler won in 2001 de Spa Regatta bij Medemblik en het jeugdwereldkampioen schap. Oud-Voorhoutse Caro- lijn Brouwer is opgenomen in de Europeklasse Het seizoen voor american footballclub Lightning Leiden begint zondag 13 april met een wedstrijd tegen Rotter dam Trojans. De Leidse club speelt in combinatie met Zoe- termeer Black Angels. Om 11.00 uur is er een voorwed strijd tegen Almere Phantoms. Plaats van handeling is sport park De Vliet aan de Voor- schoterweg. VOETBALLER VAN HET JAAR leiden - Daniël Hensen van Kat wijk is in het klassement 'voet baller van het jaar' van de vierde naar de derde plaats geklom men. Dat ging ten koste van Ke vin Winter van FC Lisse. Hensen kreeg zaterdag voor zijn optre den tegen Rijnsburgse Boys een 'zeven'. Winter scoorde tegen Scheveningen een 'zes'. Peter Timmermans van Quick Boys, die zaterdag niet in actie kwam, steeg toch twee plaatsen. Hij staat nu zesde. In het clubklasse ment waren deze week geen verschuivingen. SPELERSKLASSEMENT Speler Club Gem. 1. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,47 (15) 2. Raymond Flaton Quick Boys 7,40 (20) 3. Daniël Hensen Katwijk 7,25 (20) 4. Kevin Winter FC Lisse 7,23 (22) 5. Rogier Koordes Ter Leede 7,15 (20) 6. Max de Jong Katwijk 7,09 (22) Peter Timmermans Quick Boys 7,09 (22) 8. Vincent Bon Katwijk 7,05 (21) 9. Maarten Bak Quick Boys 7,04 (23) 10. Brian Mussche Quick Boys 7,00 (23) Hicham Rbii Ter Leede 7,00 (20) 12. Lennart Hegie Rijnsb. Boys 6,95 (21) Norbert van Lochem Rijnsb. Boys 6,95 (19) 14. Martijn Ravensbergen Noordwijk 6,94 (19) CLUBKLASSEMENT Norbert van Lochem van Rijnsburgse Boys staat op een gedeelde twaalfde plaats. Archieffoto: Cees van Hoogdalem Club Zaterdag Gem 1. Quick Boys (6,09) 6.93 1 2. Katwijk (7.33) 6,61 3. Ter Leede (6,33) 6,59 4. Noordwijk (6.50) 6,58 5. Rijnsburgse Boys (6.46) 6,51 4. FC Lisse (5.83) 6,43 l Leidsche Boys twijfelt nog over irhuizing naar sportpark De Vliet, 'tbalclub wil het liefst aan de Bos- kade blijven. Gisteren presenteer- gemeente Leiden een plan om ie Boys te verplaatsen. Secretaris 1 van der Laan vraagt zich af of de volgende week met de verhuizing men. !r Laan kwalificeerde het plan van meente gisteren als 'half. „We n meer informatie hebben. We wil- ten hoe het zit met de andere be- van sportpark De Vliet, Lightning (american football). We willen hoeveel huur we voor het clubhuis a betalen". Gisteren kondigde de ader aan dat de huur die Leidsche aoet ophoesten voor het clubhuis Sleutels 'symbolisch' zou zijn. rbaast Van der Laan dat de fusie- FC/UDWS/VNA en nieuw club huis is toegezegd. „Ons is verteld dat er niet meer geïnvesteerd zou worden aan de Boshuizerkade, nu gebeurt dat toch", aldus Van der Laan. „En dat in een nieu we club die al eerder door de wethouder als 'drie keer niks' werd omschreven. Er wordt een nieuwe club aan de Boshui zerkade neergezet en wij moeten weg." Wethouder Pechtold geeft toe dat er wel is gekeken naar de mogelijkheid om de fusieclub LFC/UDWS/VNA naar sport park De Vliet over te hevelen. „Maar LFC bezit een eigen clubhuis, die wil daar niet weg. LFC zit al vanaf de oprichting 95 jaar geleden op die plek, Leidsche Boys heeft niet altijd aan de Boshuizerkade ge zeten." Pechtold heeft meer vertrouwen gekregen in de drie clubs die als fusiever- eniging aan de Kade achterblijven. „Ik zie dat oude bestuursleden zoals Frits Rijs- bergen weer terugkeren, dat daar een en thousiaste groep aan de gang is." De wethouder vindt dat hij Leidsche Boys een prima accommodatie aanbiedt. „Zij krijgen een prachtige kantine, een trainingsveld, een lichtinstallatie, de hele 'rambam'. Kijk eens waar de club nu zit, ze hebben een 'barrel' van een kantine en het bestuur vergadert in een soort ca ravan. Ik denk dat het bestuur van Leid sche Boys dit plan heel goed aan de le den kan verkopen." Volgens de wethou der moet de Boshuizerkadeclub begin volgend jaar verhuizen. Dick Barnhoorn, de voorzitter van GHC, de fusie tussen VCL en De Sleutels, kan zich vinden in de plannen van de ge meente. Zijn club krijgt aan De Vliet de beschikking over drie velden, waarvan een kunstgrasveld. GHC betrekt de kanti ne van VCL. „Voor een lid van De Sleu tels is het niet zo leuk om naar een ande re kantine te gaan. We laten daar een his torie van 57 jaar achter. Maar omge- b, draaid had dat natuurlijk voor VCL-leden gegolden." De plannen moeten nog wel door de ledenvergadering van De Sleu tels worden goedgekeurd. „Maai' ik ver wacht op dat gebied geen problemen", aldus Bainhoom. De voorzitter van DIOK, Gerard Kemps, is minder enthousiast. Volgens het plan van de gemeente moeten de rugbyers een van hun twee velden aan de Morsch inleveren. Dat kan dan voor voetbal (Do- cos of w Leiden) worden gebruikt. „We zijn uit onze schoenen geslagen van ver bazing en we zitten nog na te trillen", al dus Kemps. „Wij staan natuurlijk open voor een discussie over het gebruik van de velden. Maar we wisten hier helemaal niks van. Wij moeten dit uit de krant ver nemen. Dit is toch niet de manier om ons in kennis te stellen." DIOK en het Sportbedrijf spreken morgenmiddag over deze kwestie. BLAUWWITTE HARTEN Niet alleen de spelers van Ouick Boys leven vol spanning toe naar zaterdag, als de club bij Ex celsior Maassluis kampioen kan worden van de hoofdklasse A. De eerste titel sinds 1992 maakt veel emoties los. Een dagelijkse serie over snel kloppende blauwwitte harten. Vandaag: de begeleiding De 46-jarige Katwijker Hans Ultee is sinds twaalf jaar vaste verzorger bij Quick Boys. Ul tee werkt als looninspecteur bij bedrijfsvereniging UWV. „Een sportmasseur hielp mij ooit van een blessure af en daardoor raakte ik geïnteres seerd in de sportverzorging. Ik heb daarop een tweejarige cursus gevolgd. Van mijn vijf de jaar tot begin jaren negentig volgde ik Quick Boys uit en thuis. Aan de toenmalige ver zorger Jan Roos vroeg ik of ik stage kon lopen bij de club en sindsdien ben ik niet meer van de bank weggeweest. Wat begon als een hobby mondde uit in de ongeveer twintig uur die ik nu wekelijks bij de club doorbreng. Ik ben het centrale punt voor alle blessures. De puur lichamelij ke klachten verwijs ik door naar de fysiotherapeut en als ik vermoed dat een blessure 'tussen de oren' zit dan stuur ik de speler naar onze hapto- noom. Dan hebben we te ma ken met zogeheten spannings- pijntjes. Vergeet niet met wat voor een druk die jonge jon gens te maken hebben, nu het kampioenschap nadert. Het is simpel; een schop komt nu eenmaal harder aan bij ie mand die onder druk staat. Het hele seizoen zijn er nau welijks blessures geweest, maar in de laatste weken, sinds de spelers beseffen dat de titel binnen handbereik is, komt de een na de andere blessure opzetten. Vertel maar eens hoe dat komt. Vergeet niet wat er allemaal komt kijken bij een thuiswed strijd. Ik heb back-up van een fysiotherapeut, een huisarts en een haptonoom. Daarbij is er allerlei apparatuur aanwezig voor het geval er iets misgaat. Van een beademingsappar aat tot spullen om bijvoorbeeld ie- Foto: Cees van Hoogdalem mand met suikerziekte te hel pen die een aanval krijgt. Ik ben het centrale punt bij alles wat met blessures te maken heeft. Het is bijvoorbeeld be langrijk dat ik de trainers op tijd kan aangeven wanneer een geblesseerde speler weer zo ver is om te worden opgesteld. Mijn functie is dus heel wat omvangrijker dan tijdens een wedstrijd het veld op hollen om een natte spons te gebrui ken. Die gebruik ik sowieso niet, want die vind ik onhygië nisch. Het is heerlijk werk om te doen, ook omdat het totaal iets anders is dan mijn gewone baan en je raakt uiteraard sterk bij de spelersgroep betrokken. Dus heb ook ik op het randje van de afgr ond gezeten in de periode dat het veel minder ging met Quick Boys en zelfs degradatie dreigde. Dan raak je ook onder spanningen za ten we met een selectMdie ei genlijk een bij elkaar geraapt zooitje was. Ik heb twee keer op het punt gestaan om te stoppen. Gelukkig is mijn echtgenote ook fan van Quick Boys en zij hield me voor dat er na regen weer zonneschijn komt. Het aanstaande kampioen schap vind ik mooier dan dat van twaalf jaar geleden. Toen kwam ik bij een spelersgroep die al helemaal gevormd was en er al stond. De huidige groep heb ik zien ontstaan en opkomen en ik heb met de in dividuele spelers goede con tacten opgebouwd. Als ik ze behandel, komen de persoon lijke problemen op tafel. Dan voel ik me ook een soort psy choloog."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23