Pleziervaart krijgt de ruimte in Oegstgeest REGIO Kinderdagverblijf in directiekeet tussen spoorlijn en Nil oorzitter Albert Konijn heeft het helemaal gehad met ASC Interplast opereert even niet in Jemen ees Vink en Han Schipper steppen naar Oostenrijk R5 Einde 'bootjesoorlog' in zicht Leiderdorp: Geen uitstel Bospoort omobiliste >uugd orp - Een 59-jarige automobiliste is gister- in de file op de Leider- Persant Snoepweg door dere automobilist be- 1 en door elkaar geschud. i was boos omdat hij el genoeg kon invoegen, uw heeft aangifte gedaan jolitie. rentius houdt melmarkt ioten - Om het 80-jarig te betalen houdt mu- niging Laurentius za- 5 april een rommelmarkt lubhuis aan de Antho- Leeuwenhoekkade. ?n kunnen er meedoen ïlletjes. De markt duurt tot drie uur. donderdag 3 april 2003 Milieudienst en GGD: 'Zoek een andere plek' door Judy Nihof zoETERwouDE-rijndijk De directiekeet van Rijkswaterstaat tussen het spoor en de Nil aan de Ommedijkseweg in Zoeterwoude-Rijn- dijk wordt een kinderdagverblijf. Het gaat om een tijdelijke maatregel voor maximaal vijf jaar. Voor een definitief gebouw heeft de ge meente Zoeterwoude het kassengebied van Bruines aan de Laan de Goede Herder op het oog. Dat gebied heeft de bestemming woning bouw. De Stichting Kinderopvang Zoeterwoude had vorig jaar al in Zoeterwoude-Rijndijk een de pendance willen openen van kinderdagverblijf 't Waterhoentje aan de Westeindseweg in Zoe- terwoude-dorp. Bij de SKZ staat een groot aantal kinderen uit Zoeterwoude-Rijndijk op de wachtlijst. Maar een plek voor een depen dance was niet zomaar te vinden. „We hebben vreselijk lang en intensief gezocht," aldus wet houder Ates. „Werkelijk elk strookje is uitge kamd. Uiteindelijk is de keet overgebleven." Volgens Ates is de keet zeker geen perfecte plek. „Het is een aanvaardbare oplossing, maar zeker niet ideaal. De keet staat dicht bij de weg en dicht bij het spoor." De milieu dienst en de GGD zijn niet enthousiast, zij ad viseren de gemeente een andere plek te zoe ken. Ook de Stichting Kinderopvang Zoeterwoude (SKZ) had de dependance liever op een andere plek gezien, bijvoorbeeld bij de Eendenkooi. Maar dat bleek niet haalbaar. „Dit is onze laat ste mogelijkheid", aldus SKZ-directeur Maria Loomans. Toch vindt zij de keet - met een aantal aanpassingen - genoeg kwaliteit hebben voor de opvang van kleine kinderen. „Van bin nen oogt het heel vriendelijk met al dat 'gre nen'. Het is net een Zwitsers chalet. Van bui ten ziet het er niet zo leuk uit, maar de buiten kant gaan we uiteraard verven." De Stichting Kinderopvang heeft inmiddels een globale schatting gemaakt van de kosten van de isolatie. „We gaan alle kieren dichtma ken en voorzetramen plaatsen. Ook komen er suskasten. Die zorgen voor frisse lucht en bre ken het geluid. Maar het hele gebouw inpak ken kan niet. Dat is voor ons te kostbaar." De Zoeterwoudse politiek buigt zich volgende week over de plannen voor een kinderdagver blijf in de keet. Als de gemeenteraad akkoord gaat en er geen andere tegenvallers zijn, hoopt de SKZ de keet aan het eind van dit jaar in ge bruik te nemen. De SKZ wil beginnen met één groep. „Omdat we al anderhalf jaar naar een plek in Zoeterwoude-Rijndijk zoeken, zijn we een aantal klanten kwijtgeraakt aan andere kinderdagverblijven. Maar we hebben nog steeds een wachtlijst." Tt gaat om de continuïteit en niet om een paar botsende ego's' Nancy Ubert lig voorpagina ff rcEEST - Wie Albert Konijn kent, j toegeven dat hij geen doorsnee man van een plaatselijke voetbal- ;k De voorzitter van ASC voetbal, iet onmiddellijke ingang zijn ie neerlegt bij de Oegstgeestse liging, is een heer van stand. Een iet manieren. Konijn is geen ge- 'oom voetbal'. Eerder een ba- sports. Ambitieuze plannen irt hij voor zijn imperium, dat hij t als 'de witte raaf in de woeste ive voetbalwereld'. Konijn is van •ude kennis thuisgekomen, jaar is hij aangetreden. „Ik was mijn ruime ervaring als onder nemer, bestuurder, motivator en or ganisatieman ten dienste van ASC te stellen. Uiteraard deed ik dat niet al leen, maar samen met een actief be stuur dat uit prima kerels bestaat. Jammer genoeg zitten er geen vrou wen bij." Vanaf de eerste dag dat hij in het zadel zit, is Konijn een stuwende kracht achter de verhuizing van de vereni ging en de daaruit voortvloeiende deal met de gemeente Oegstgeest. Met de gemeente wil ASC voor projectontwik kelaar spelen op het terrein dat de vereniging dan achterlaat. Konijn noemt de verhuizing 'absoluut' nood zakelijk. Met ruim 600 leden zijn de ambities op zowel sportief als sociaal gebied niet op anderhalf voetbalveld te verwezenlijken, vindt hij. „Daar komt nog bij dat de cricketafdeling niet tot in lengte van dagen op de hui dige locatie kan blijven spelen en wij graag weer als vanouds een gezamen lijke accommodatie willen betrekken." De gedreven (ex-)voorzitter benadrukt dat ASC in al die jaren dat de vereni ging tracht zijn speelruimte uit te brei den nog nooit dat doel zo dicht heeft genaderd. Niet elk lid wil het sportterrein in het hart van Oegstgeest opgeven. Binnen de vereniging is een tweedeling ont staan. Terwijl volgens Konijn het be stuur al jaren geleden de opdracht heeft gekregen om de Duivenvoorde straat te verruilen voor een nieuwe stek. Nu dat werkelijkheid lukt te wor den, is brede steun van de vereniging onontbeerlijk, vindt hij. „Ik heb best begrip voor de emoties van een deel van onze veteranen, waarvan enkelen bij wijze van spreken op de midden stip zijn geboren. Maar ook zij moeten inzien dat ASC zijn toekomst moet veiligstellen en zijn aantrekkings kracht op de jeugd moet behouden. Daarvoor is de huidige locatie beslist ontoereikend." Het conflict blijft niet beperkt tot de verhuisperikelen. Ook met de stich ting Vrienden van ASC' hebben Ko nijn en de andere bestuursleden een probleem. De stichting is in mei 1995 door enkele leden opgericht en finan ciert de bevordering van sportieve prestaties en de clubbelangen. Naast de contributies en de barinkomsten, geniet ASC dus over een derde bron van inkomsten. „Niets mis mee, maar het probleem zit 'm in de structuur", aldus Konijn. „De stichting wil zelf standig binnen de vereniging operen, met een eigen bestuur, en wenst te bepalen wat er met de sponsorgelden en de advertentie- en andere reclame opbrengsten gebeurt." Volgens Konijn heeft het clubje geldschieters teveel 'macht' naar zich toegetrokken, terwijl de leden van een vereniging met el kaar de touwtjes in handen horen te hebben. „Vandaal- dat we hebben ge tracht op constructieve wijze met de stichting eeii oplossing te vinden in de weeffout van die structuur. Wij zijn er namelijk van overtuigd dat de stich ting destijds met de beste bedoelingen is opgericht." Aanvankelijk dacht Konijn tot een compromis te komen, maar uiteinde lijk bleken de visies van voetbalbe- stuur en geldschieters onverenigbaar te zijn. „We hebben getracht een op lossing te vinden. Het gaat immers om de continuïteit van ASC en niet om een paar botsende ego's. Helaas meende de stichting ons bestuur en in het bijzonder mij als voorzitter tijdens een bijeenkomst op een zeer onheuse manier te moeten schofferen. Dat was voor mij de laatste golf die de emmer deed overlopen. Dat is trouwens ook de reden waarom ik, in tegenstelling tot de overige bestuursleden, per di rect mijn functie neerleg." moet zijn overgemaakt. „Een verschuiving van Bospoort ac cepteren we niet. Dan moet de regio maar financieel bijsprin gen." Volgens de Leiderdorpse wethouder is het bureau dat het regionale kzdfeorenrapport schreef, W4 'gewoon vergeten'. „Dat gebeurt wel vaker." De onrust over Vierzicht berust volgens Molkenboer op een misverstand. Op Vierzicht is vol gens de regiogemeenten nog steeds ruimte voor 25.000 vier kante meter bedrijven, wat ook is vastgelegd in het W4-plan. Maar omdat er in het regionale kantorenrapport onderscheid wordt gemaakt tussen kantoren (op Vierzicht 15.000 vierkante meter) en andere bedrijven (10.000 vierkante meter), is er in een ambtelijk voorstel van de gemeente Leiderdorp een fout geslopen. Onder 'andere bedrij ven' valt volgens Molkenboer onder meer detailhandel, wat prima binnen de Leiderdorpse plannen past. door Charlotte de Meyere oegstgeest - Wethouder Meester is overstag. De wethouder van ruimtelijke ordening wil het lig plaatsen beleid in Oegstgeest aanpassen. Boten mogen van Meester weer aanleggen in het dorp. Twee kilometer krijgen de vaarliefhebbers tot hun beschik king. Als de raad het plan eind april goedkeurt, gaat de nieuwe regeling nog voor het nieuwe vaarseizoen in. Oegstgeest hanteert sinds 1999 een strikt ligplaatsenverbod. Burgers zonder boot die hadden geklaagd over horizonvervuiling, luegen daarmee hun zin. Oegst geest zou zijn oevers leeg hou den. Aanmeren, in welke perio de ook, heeft tot op de dag van vandaag grote boetes tot gevolg. Bootjeseigenaren waren boos om het rigide beleid. Een aantal bezwaarmakers verenigde zich in belangenvereniging 'In 't Zelfde Schuitje'. Nog steeds loopt een aantal rechtzaken over al dan niet illegale steigers en ligplaatsen. Maar het einde van de 'bootjes oorlog' is in zicht, meester be wandelt met het nieuwe plan de gulden middenweg. Inwoners met een bootje kunnen in de zomer ligplaatsen huren. Pleziervaarders van buiten die een middagje Oegstgeest willen snuiven, kunnen gebruikmaken van openbare aanlegsteigers. Ligplaatsen aan onder meer de Haarlemmertrekvaart en het Oegstgeesterkanaal zijn vanaf 1 mei te huur. In de winter, na 1 november, moeten de oevers weer 'schoon' zijn. Verder is het niet de bedoeling dat eigenaren 's avonds barbecuen op hun sloepje of op de boot overnach ten. „De oever is geen jachtha ven", stelt Meester. „Om het overlast zoveel mogelijk te be perken, moet aan het eind van de dag iedereen zijn boot verla ten." In 't Zelfde Schuitje is erg tevre den met het plan. „We begrepen dat het huidige beleid niet in een vloek en een zucht was te veranderen", aldus J. Brussee van de belangenvereniging. „Naar buiten toe gaf wethouder Meester geen krimp, maar naar ons toe stond ze open voor op lossingen." Meester wilde wel, zegt ze zelf, maar toen zij wethouder werd, was het bootjesbeleid al uitge stippeld. Vandaar dat het enige tijd heeft geduurd voor zij met een oplossing kon komen die volgens haar voor alle partijen acceptabel is. Brussee deelt Meesters mening dat de oevers niet het aanzicht van een vuilnisbelt moeten krij gen. „Door slechts delen van de oevers aan te wijzen als aanleg plaats, blijft het netjes." De ligplaatsen zijn met zorg ge kozen. Goede bereikbaarheid is een belangrijk criterium. Ook mogen de aanlegplaatsen niet recht tegenover woningen lig gen of aan natuurgebieden grenzen. 'Bootjeshaters' moeten eieren voor hun geld kiezen, vindt Meester. „Het gaat om een kwart van alle oevers, de helft van het jaar liggen er nergens bootjes. Het moet gek lopen wil de raad dit plan niet goedkeu ren. Het is duidelijk dat het hui dige beleid niet voldoet." leiderdorp - Volgens wethouder Molkenboer kan Leiderdorp de plannen voor de bouw van kan toren langs rijksweg A4 gewoon uitvoeren. Vorige maand ont stond er commotie in de ge meenteraad over het regionale kantorenplan. Daarin zou staan dat Leiderdorp op het nog aan te leggen bedrijventerrein Vier zicht, bij het Meubelplein, maar 15.000 in plaats van 25.000 vier kante meter mag bouwen. Bo vendien zou de aanleg van be drijventerrein Bospoort langs de A4 pas na 2012 mogen begin nen. Inmiddels heeft Molkenboer de leden van de raadscommissie ruimtelijke ordening uitgelegd dat hij uitstel van de aanleg van Bospoort, vlak bij het 'hore- caplein' bij de Persant Snoep weg, niet accepteert. Om te zor gen dat niet alle bedrijfsterrei nen in de regio tegelijk worden opgeleverd, willen de regioge meenten dat de bouw van Bo spoort pas na 2012 begint. Lei derdorp weigert dit en 'jast' in 2006 de eerste paal de grond in, aldus Molkenboer. De bouw van Vierzicht en Bo spoort is van levensbelang voor de gemeente. De opbrengst is nodig voor de verdiepte aanleg van de verbrede A4 en is gega randeerd in het zogenoemde W4-plan. Leiderdorp moet het rijk 18 miljoen euro betalen, waarvan de laatste cent in 2009 'Antiwesterse stemming neemt toe' leiden/oegstgeest - Interplast Holland, de in Leiden gevestig de organisatie die medische hulpprogramma's in ontwik kelingslanden uitvoert, stuurt deze maand geen delegatie naar Jemen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de stichting een negatief reisad vies gegeven. „De antiwesterse stemmingen en Islamitische sentimenten nemen daar da gelijks toe", staat in de nieuws brief van de organisatie. Voorzitter van Interplast, de Oegstgeestse plastisch chirurg Rein Zeeman, betreurt het dat de trip die voor 6 tot 25 april stond gepland niet kan door gaan. „Omdat een filmploeg zou meereizen, is het extra jammer dat de reis is geannu leerd", aldus Zeeman in het Interplast Journaal dat deze week is gepubliceerd. Interplast kan wel wat media- aandacht gebruiken. Publici teit betekent doorgaans dat het aantal donaties toeneemt. En net als menig andere vrijwilli gersorganisatie, heeft de stich ting nooit geld te veel. Zo lukt het niet een kinderbrandwon dencentrum in Kampala, Uganda, te bouwen. Er kwam niet genoeg geld binnen voor het project. De teleurstelling wordt enigszins verzacht. „We kunnen kleinschaliger aan de slag", staat in de nieuwsbrief. „In het universiteitsziekenhuis Mulago wordt een afdeling verbouwd, zodat deze geschikt is voor de behandeling van brandwonden. Voor dit alles wordt een apart fonds opge richt." Overigens heeft Interplast de financiën het afgelopen jaar keurig in kaart gebracht. Hele maal naar de wens van het Centraal Bureau Fondsenwer ving. Interplast is nu officieel geoormerkt als een betrouw bare fondsenverwervende in stelling. „Een belangrijke erkenning", vindt de organisatie, die een aantal keren per jaar artsen, verpleegkundigen en andere medisch personeel op reis stuurt om in ontwikkelingslan den kinderen met onder meer ernstige brandwonden en ge boorteafwijkingen kosteloos te behandelen. Deze week komt een team uit Uganda terug. In dat land heeft Interplast Hol land vorig jaar haar tweedui zendste patiënt geopereerd. monders soren ierafdeling AC oen Polack mmJDHD - Hij was al een keer parijs geskeelerd en de Elf- I jtocht heeft hij behalve op ^aats ook op fiets, skeelers "voet afgelegd. Maar dat •or de lol. Nu is het me- De Warmondse garage- Cees Vink vertrekt op 7 :t zijn vriend Han Schip- Oostenrijk. Op de step. ia 1.000 kilometer lange aar het plaatsje Westen- ft maar één doel: zoveel jjk sponsorgeld binnenha- de behandeling van kin met kanker of aids in het te steunen. Vink: „Ik geef jaren geld voor, nu heb manier gevonden om an- ensen ook over de brug komen voor dat doel." |cht naar Westendorf is ceurig uitgestippeld en 'in negen dagen voltooid [De eerste dag beginnen teen met tweehonderd ki er om erin te komen", zegt '„Dat is vijftien uur stug eppen. En dat is best te ils je om vijf uur 's och- eggaat. Daarna moet het i'n 150 kilometer per dag We moeten zoveel moge- constante snelheid van kilometer per uur aan- n. Als we in Westendorf ten, pikken we wel een agen vakantie mee." ikke Nederlandse polders iltwegen zijn voor Vink en sers een peulenschilletje, •ppers voorzien daarente- oblemen in het verradelij- iëf van het Alpengebied. „Toen ik naar Parijs skee- was het hoogteverschil het probleem. De heuvel leteren is zwaar, maar on- ïat ook niet het met ze- kilometer per uur naar n storten aan de andere Met de step is dat natuur- ;t anders." 5 op de step terecht geko- ioor de Elfstedentocht. „Ik ie tocht al geschaatst, ge- gefietst en geskeelerd, toen zei iemand dat je er t bijhoort als je de Elfste- :ht gestept hebt. Dat heb maar gedaan. En op klei- ieltjes hè, een kinderfor- itepje. Zo hoort dat." de tocht naar Oostenrijk de twee Warmonders grotere steps gekocht, ip kun je het best lang iden", zegt Vink. „We alleen steeds voor het binpen zijn, want er zit icht op." De komende we ien Vink en Schippers avond hun steptechniek. lijkt de sport te staan en n bij het voetenwerk, vol- ïnk zijn vooral de polsen •aar. „Die zijn constant in I jrig en ze krijgen veel te I ren doordat je aan je stuur I We willen voor we weg Cees Vink (rechts) en Han Schipper trainen iedere dag op de step voor hun sponsorrit naar Oosten rijk. Foto: Henk Bouwman gaan in ieder geval totaal zo'n duizend kilometer afleggen als training. We zijn dus iedere avond op weg. De ene keer doen we een rondje Haarlemmermeer en de andere keer gaan we met een omweg naar Noordwijk heen en terug." Alle tochten die Vink in het ver leden gemaakt heeft verbleken bij zijn huidige onderneming. „Maar ik doe het nu dan ook voor het eerst voor een goed doel. Kijk, ik kan ook naar Oos tenrijk gaan fietsen, maar waar om zou ik het mezelf zo gemak kelijk maken. Die kinderen voor wie ik het ga doen, hebben het ook niet makkelijk. Ik ben ge zond, dus daar kan ik dan maar beter gebruik van maken." Vink is er stellig van overtuigd dat hij de missie volbrengt. „Ik heb, om nog wat extra geld in het laatje te brengen, geprobeerd om wat weddenschappen af te leggen, maar niemand durft het aan", lacht Vink.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17