De sheriff van het Wilde Oosten Van der Vaart achter spitsen Jk SPORT iranje-fans boos na chaos Voskamp meldt zich voor zege De Panne Henk Vos begrijpt er niks van De Graafschap zet flink het mes in de selectie Cup-team naar Turkije jute - Het Nederlandse Lip-team hoeft voor het I van het toernooi in de «se/Afrikaanse zone niet ,gJnrkije. De Internationale ss Federatie heeft het eve nt vanwege de oorlogssi- dn het Midden Oosten jgfltst naar het Portugese e^L De speeldata, 21 tot en ji april, blijven ongewij- iejHet conflict in Irak maakt ü^zen naar die regio niet N: gevaar", zei ITF-presi- io rancesco Ricci Bitti. Ne- 'UU|d speelt net als vorig jaar »p één na hoogste groep federation Cup. pf(j Verbeek L irekt bij PSV r j^)VEN - Pim Verbeek ver- .la dit seizoen bij PSV. Hij )rci ongeveer een jaar hoofd >t Hingen geweest bij de mnvense club. Samen met erHiddink kwam Verbeek in ]en half seizoen geleden 'SV. Daarvoor was hij de int van Hiddink, destijds onjCoach van Zuid-Korea. In "land was Verbeek eerder meer hoofdtrainer van ;,'pord. Verbeek noemt PSV jntastische club' om bij te „Mijn ambities liggen Ier inzien echter bij het ie trainen en coachen", Itte hij zijn vertrek toe. veitbalinterlands J uitgesteld velOP 8eza8 van de we~ letbalbond FIFA zijn twee jlinterlands van Irak tot „order uitgesteld. Het gaat i twee kwalificatieduels Vietnam voor het olym- voetbaltoernooi in 2004 ene. De wedstrijden wa- 5 jpland op 5 en 19 april. De j!ag zich genoodzaakt de •eltfijden af te gelasten we- ie oorlog in Irak. Boven- lijkt het onmogelijk in ft te komen met de Iraak- 1 ibalbond, waar Saddam woensdag 2 APRIL 2OO3 1 ins zoon Uday aan het Jgstaat. Diezelfde Uday is baas van het nationaal Hisch comité van Irak. =lo talent 1 het Jaar ^.Jnesburg - Ahmed 'Mido' m is gisteren in Johan- irg uitgeroepen tot het Ta- j^in het Jaar in Afrika. De jb^sche aanvaller is eigen- Lg'an Ajax, dat hem heeft >end aan het Spaanse ende Vigo. In de verkiezing iaij van het Jaar werd Mido rge De Senegalees El Hadji ,^c voetballer van Liverpool, 2 jeze verkiezing. idini accepteert irisverlaging n - Italiaans recordinter- ^lal Paolo Maldini heeft in leuwe contract de salaris- jng van 30 procent geac- *erd. De 34-jarige verdedi- fcende een jaar bij en blijft 1)5 aan de Milanese club xapden. Sinds zijn debuut 6 won Maldini met AC ijnn zes keer de landstitel, ïgiaal de Europa Cup en e aeer de wereldbeker. Na n ereldkampioenschap vo- dar in Japan en Zuid-Korea digde hij zijn internatio- narrière. n i nardo stopt )el voetballen er c gn - De Braziliaan Leonar- /e^isteren bij AC Milan ge- met voetballen. De bijna it ige oud-international is Lk Lmd tot vice-president. Hij mjechterhand van Adriano haii, de directeur van de et Leonardo vertrok in 2001 (r jaar bij AC Milan, speel- e zijn geboorteland bij zijn it liefdes Sao Paolo en Fla- ab, maar keerde in oktober v i)i) AC Milan. Aan spelen pi hij niet vaak meer toe. cele reden zette hij dinsdag Unt achter zijn carrière, en Nederlands elftal voetbalt in stalinistisch rovershol Transnistrië door Jaap van Essen tiraspol - Nederland voetbalt vanavond tegen Moldavië, maar doet dat niet in Moldavië. Plaats van handeling is Tiraspol, de hoofdstad van 'schurkenstaat' Transnistrië. Officieel bestaat Trasnistrië helemaal niet. Een dag in de spookstad Tiraspol. De weg van de Moldavische hoofdstad Chisinau naar Tiras pol, de hoofdstad van de afvalli ge deelrepubliek Transnistrië is zeventig kilometer lang en zit vol enorme kuilen en gaten. Een typisch Moldavische variant op het Zeer Open Afsfaltbeton (zo- ab) dat in Nederland wordt ge bruikt bij de wegenaanleg. De taxichauffeur nam het onge bruikelijke ritje naar Tiraspol aanvankelijk graag aan, maar wordt naarmate de officieel door niemand erkende grens bij de rivier de Djnestr nadert, merkbaar zenuwachtig. Hij gaat steeds langzamer rijden wan neer het als rovershol bekend staande Transnistrië in zicht komt. Smokkel van wapens, olie, mensen noem het maar op; het zijn de inkomstenbronnen van Transnistrië. Tegen de verwachting in valt de controle aan de grens nog mee. De Moldavische post wordt be waakt door militairen in kogel vrije vesten, maar wordt zonder te stoppen gepasseerd. De grens van Transnistrië is wat lastiger te nemen. Eenmaal stoppen voor een paspoortcon trole plus napluizen van de ba gage is niet genoeg. Honderd meter verder wordt de procedu re herhaald. Hier wordt ook een soort visum verstrekt, niet meer dan een mini-velletje papier van luttele vierkante centimeters. Als alles na een kwartiertje ach ter de rug is, haalt de taxichauf feur opgelucht adem. Transni strië wacht, tenminste nadat ook de wegversperring bij de brug over de Dnjestr is geno men. Hier staan zwaarbewapen de Russische militairen, met twee imposante tanks, ook weer met kogelvrije vesten en met blauwe helmen op hun hoofd. De Russen vormen sinds 1993 Een militair houdt een oogje in het zeil bij de training van het Nederlands elftal. Foto: ANP/Marcel Antonisse een vredesmacht om Moldavië (voornamelijk bewoond door Roemeens sprekenden) en Transnistrië (met vooral Russi sche en Oekraïnse inwoners) uit elkaar te houden. Transnistrië fungeert na tien jaar zelf uitgeroepen onafhanke lijkheid inmiddels volledig zelf standig. Niemand erkent het land, zelfs de Oekraïne niet, maar dat laat onverlet dat er een eigen parlement is, net als een eigen grondwet, geld, centrale bank, politie, leger enzovoorts. En natuurlijk een eigen presi dent, meneer Smimov. Die be stuurt het land samen met een klein aantal vrienden, waarvan de voornaamste Viktor Goeshan heet. Die vocht in de onafhan kelijkheidsoorlog die zeshon derd doden kostte met zijn pri- vé-leger tegen Moldavië en is nu eigenaar van de enige benzine maatschappij van het land (She riff petrol), de enige super marktketen van het land (Sheriff market) en bezit ook de voor naamste voetbalclub, inder daad, FC Sheriff Tiraspol. De club bestaat overigens pas een jaar of vijf, maar is inmiddels veruit de sterkste van heel Mol davië. Alle onderdelen van het conglomeraat Sheriff voeren het typische embleem, de sheriff ster. Het Wilde Westen geïm porteerd in een stukje Wild Oos ten. De stad Tiraspol is met 200.000 inwoners veruit de grootste van Transnistrië, maar maakt des ondanks een desolate en heel erg lege indruk. Wanneer je de straatvegers, politieagenten en vele honderden zwerfhonden uit de hoofdstraat wegdenkt, is deze enige winkelstraat zo onge veer verlaten. Er rijden nauwe lijks auto's, er wordt vrijwel niet gewinkeld. Er is ook bijna niets noemenswaardig te koop. Wat in Tiraspol opvalt is de aan wezigheid van kameraad Lenin, die her en der met enorme standbeelden en borstbeelden nog volop schittert. De macht hebbers in Transnistrië heten dan ook Stalinisten en commu nisten van de oude stempel te zijn. Alleen hebben ze zichzelf een onmetelijke rijkdom toebe deeld. Dat blijkt wel op het sportcomplex van FC Sheriff Ti raspol. 'Kameraad' Goeshan stampt voor eigen rekening iets uit de grond dat zijn weerga in West-Europa absoluut niet kent. Net buiten Tiraspol ligt het schitterende domein, dan totaal uit de toon valt bij de bittere ar moede op straat waar bejaarde vrouwen proberen te overleven door handel in afzichtelijke, ge breide mutsen. FC Sheriff be schikt over een voetbalstadion met 15.000 zitplaatsen, een tweede stadion met 4000 plaat sen waar een kunstgrasveld ligt en een tartan-atletiekbaan. Voorts zijn er nog eens vijf kunstgrastrainingsvelden. Bo vendien wordt er hard gewerkt aan een volledig overdekt voet balstadion, waar ook luxe-ap partementen aan vast worden gebouwd. Voorts verrijzen er nog een vijfsterrenhotel en di verse blokken met appartemen ten. De totale investering in op stallen en velden moet de 50 miljoen euro ver te boven gaan, en dat in een landje waar het ge middelde inkomen ongeveer 1 euro per dag is. tiraspol/gpd - Rafael van der Vaart debuteert vanavond als ba sisspeler in Oranje en daarvoor wordt zelfs de formatie waarin het Nederlands elftal speelt ge wijzigd. De Ajacied wordt de diepste middenvelder, die kort achter de twee spitsen Kluivert en Van Nistelrooij komt te spe len. Achter dit drietal houdt Dick Advocaat vast aan een vier mansmiddenveld. Seedorf, Van Bommel, Davids en Zenden zul len de middenlinie vormen, zo dat er slechts drie echte verdedi gers overblijven: Fernando Rick- sen, Frank de Boer en Jaap Stam. De bondscoach hanteert deze formatie wanneer Molda vië zoals verwacht met twee aanvallers gaat spelen. Het is een klein breukje met de Oranje-cultuur onder Advocaat. Klein, want ook tegen Wit-Rus- land, in de eerste EK-kwalifica- tiewedstrijd, speelde Oranje in principe slechts met drie verde digers. Alleen pakte die tactiek toen niet helemaal goed uit, omdat Jaap Stam de beide vleu gelbacks, tegen alle afspraken in, telkens terug liet zakken, zo onthulde Dick Advocaat maan den later. De bondscoach toonde zich gis teravond bijzonder tevreden over het speelveld in het splin ternieuwe stadion van Tiraspol. Mede door de omstandigheden gaf Advocaat aan dat hij in ieder geval de 2-0 overwinning die Tsjechië enkele maanden gele den boekte tegen Moldavië wil overtreffen. „De Tsjechen speel den op een verschrikkelijk slecht veld, dat was heel moeilijk. Nu zijn de omstandigheden perfect, dus zijn wij in het voordeel." Jaap Stam en Boudewijn Zen den trainden gisteren apart van de overige zeventien selectie spelers, vanwege lichte blessu res. Zenden deed later in het partijtje alsnog mee, Stam bleef toeschouwer. „Maar ze kunnen allebei meedoen", meldde Ad vocaat. Moldavië mag vanavond niet bepaald een onoverkomelijke hindernis zijn. Van de laatste 21 interlands wist het land er wel geteld één te winnen, in de WK- kwalificatie voor 2002 tegen Azerbeidzjan. Die wedstrijd (2- 0) werd overigens gespeeld op 1 september 2001, de dag dat Oranje zijn Waterloo vond in Dublin. Echte hoogvliegers zijn de Mol- daviërs niet zodra ze voetbal schoenen aantrekken, maar enorme sukkels zijn het voor hand evenmin. Een fiks aantal van de spelers, die de basis vor men van het nationale team, verdient zijn geld buiten de na tionale competitie. Niet in de grote voetballanden, maar een speler als Alexandru Covalenco speelt bij Dinamo Moskou, en dan kun je toch een aardig bal letje trappen. Er zijn ook nogal wat Moldaviërs die in de redelijk sterke compe titie van de Oekraïne spelen, bij clubs als Odessa, Dnjepr Dnje- protovsk en FC Saturn. De in Nederland meest bekende spe ler van Moldavië is zonder twij fel Sergei Kleventsjenko, die vanaf 1995 twee jaar actief was bij Go Ahead Eagles. Daama trok hij de wijde voetbalwereld door en speelt nu in Israël, voor Hapoel Tel Aviv. Moldavië is ondanks de 'buiten landse' inbreng nog puntloos in kwalificatiegroep 3 voor het EK van 2004. Afgelopen zaterdag werd uit bij Wit-Rusland verlo ren, met 2-1. Het was een ne derlaag die niet alleen in cijfers nipt was. De bezoekers kregen in het Sovjet-onderonsje volop kansen op een gelijkspel. Interessant aan de Moldaviërs is vooral de coach, Viktor Pasulko. Die was in de nadagen van de Sovjet-Unie nog international en speelde zodoende ook op het EK van 1988 mee in de finale te gen Oranje. Destijds was de Sovjet-Unie een voetbalgrootmacht. Sinds het communistische megarijk uit eenviel spelen al de nieuw ge vormde staten slechts een on dergeschikte rol in het interna tionale voetbal. Zelfs Rusland verloor zaterdag van Albanië, laat staan dat Moldavië een rol van betekenis kan spelen. zottegem/gpd - Voor Bart Vos kamp was het gisteren in de eer ste etappe van de Driedaagse van De Panne kiezen of delen. „Ik kon speculeren op de rit- winst, of kiezen voor de tijd winst." Hij deed het laatste. Zijn snelle Italiaanse vluchtmakker Gianluca Bortolami (met wie hij 40 kilometer voor de finish ont snapt was) won in Zottegem de etappe en klassementsrenner Voskamp pakte vele seconden ten opzichte van de andere tijd- rijders. Hij meldde zich daarmee nadrukkelijk voor de eindzege van de driedaagse. „Voor alle duidelijkheid: ik win hier het liefst de rit", zei Vos kamp na afloop. „Maar dan moet ik gokken en mijn benen stilhouden. De kans dat ik dan toch nog geklopt wordt door Bortolami blijft groot en het pe loton finisht in ons wiel. Ik ben dus maar zo hard mogelijk blij ven doorrijden." De kopman van Bankgiroloterij won 32 se conden op nummer drie Peter van Petegem en 46 seconden op de rest van de klassementsren ners. Of dat genoeg is voor de eindzege blijft volgens hem de vraag. De grootste bui die hij ziet hangen is een letterlijke. „In de regen voel ik me niet op mijn gemak. Ik hoop dat het droog blijft." Voskamp won vorig jaar via een sterke tijdrit ook al de Ronde van België. Een herhaling is ui terst welkom. Helemaal omdat deze maanden door Bankgirolo terij wordt beslist over het ver lengen van het sponsorcontract. „Het enige dat wij kunnen doen om de sponsor te overtuigen is ons laten zien in de koersen en in de uitslagen. Een betere gele genheid dan de Driedaagse van De Panne is er niet. In de week voor de Ronde van Vlaanderen levert deze wedstrijd traditio neel heel veel publiciteit op. We zijn daarom van start gegaan voor de dagzeges, maar een kans op de eindoverwinning laat ik niet liggen." De ploeg is volgens Voskamp sterk genoeg om hem te steu nen. „Dat hebben ze vandaag al laten zien. Dankzij hun afstop- werk bleven we voorop." Tegenover het succesje van Vos kamp stond gisteren de tegen slag van zijn wielervriend Ser- vais Knaven. Hij stapte ziek af. „Ik ben snotterig en heb geen macht in de benen", zei de ren ner van Quick Step. Hij is niet de enige renner van die ploeg die grieperig uit het afgelopen weekeinde kwam. Met anti-bio- tica hoopt Knaven tijdig hersteld te zijn voor de Ronde van Vlaan deren. Ook Max van Heeswijk, Rik Reinerink en Leon van Bon stapten ziek af. Contract lijkt af te springen op duizend euro per maand Bartolami triomfeert in Zottegem. Voskamp verliest, maar acht zich kansrijk voor de eindzege. Foto: EPA/Benoit Doppagne roosendaal/gpd - Henk Vos te kende maandagavond zijn eigen ontslagbrief. En was daar flink beroerd van. „Ja, het ziet er erg uit, wat mij betreft. Ik wil nog graag een jaar bij RBC spelen. Maar niet voor het voorgestelde contract." Vos (34) schat dat de nieuwe aanbieding zo'n 25 pro cent onder de huidige ligt Daar gaat hij niet meer voor voetbal len. Zegt hij. Nog geen week geleden werd het allemaal nog zo rooskleurig voorgespiegeld. „Henk mag zelf bepalen of hij volgend seizoen nog wil spelen", vonden Rob Meppelink, Paul van der Kraan en Robert Maaskant. „Dat heeft hij verdiend. Hij heeft zoveel be tekend voor de club. Hij moet nu eerst zelf een beslissing ne men." Vos dacht niet lang na. Hij voel de zich fit als nooit tevoren en kon best nog een jaar mee. Dat vertelde hij de clubleiding. Ver volgens kreeg hij het concept van een nieuw, eenjarig contract onder ogen. Daar schrok hij van. Daarmee kon hij, vond hij, niet akkoord gaan. Zodat hij, welis waar pro-forma, moest tekenen voor beëindiging van zijn huidi ge contract. Hij begreep er niks van. „Ze zeg gen dat de marktsituatie zo slecht is. Dat er straks veel spe lers vrij komen. Maar waarom niet voorrang geven aan de ei gen spelers die heel veel voor de club betekenen en daama pas aanvullen met spelers van bui ten? Ik ben een boegbeeld, zeg gen ze. Ze willen mijn foto op de nieuwe seizoenkaarten. Maar fi nancieel komt dat allemaal niet tot uiting. Terwijl het verschil tussen hun aanbod en mijn vraag nu minimaal is, duizend euro bruto per maand. Waar hebben we het over? Wat wil je dan als club eigenlijk? Denken ze een jongere, gelijkwaardige spits te vinden voor hetzelfde geld? Nou, dan wens ik ze veel succes. Maar ik geef ze weinig kans." Het is, zo erkent hij ook, voor beide partijen een moeilijke si tuatie. „De tijdsdruk die er ach ter zit, omdat voor 1 april alles duidelijk moest zijn. Dat vind ik ook vervelend. Ik ben teleurge steld, maar ik denk dat ik niet de enige ben. Ik denk dat er ook heel veel fans en sponsors te leurgesteld zijn als ze horen dat Vos volgend jaar niet meer voor RBC zal spelen." Komt Vos echt niet meer aan voetballen toe bij RBC, dan pro beert hij het elders ook niet meer. „Nee, dan is het einde carrière. Ik zal er niet kwaad om blijven hoor, naar RBC toe. Vol gens mijn huidige contract zul len we dan kijken of ik volgend seizoen wat kan doen in de or ganisatie van de vereniging. We zullen zien wat dat kan zijn. RBC blijft altijd mijn club." Ook Geert den Ouden kwam niet tot overeenstemming met RBC. De clubtopscorer weigerde de verlaagde aanbieding te on dertekenen. Volgens zijn zaak waarnemer Martin van Ophui- zen is dat logisch. „Geert bewijst nu ook met RBC in de eredivisie zijn waarde en zijn scorend ver mogen. Zo'n jongen verdient meer dan wat RBC hem nu voorspiegelt. Geert komt altijd wel onderdak. Hij is 26, in top vorm, transfervrij, dat is wat waard." En Den Ouden zelf: „Ik wil graag bij RBC blijven. Als dat wederzijds is, moeten ze me voor honderd procent betalen en niet voor tachtig." „Uitgesloten", zo is de reactie van Van der Kraan. „Dat kun nen we echt niet hebben." De algemeen directeur van RBC re fereert ook aan de affaire met Henk Vos als hij stelt: „Ik denk niet dat de spelers de ernst van de marktsituatie goed beseffen. Ze denken er veel te gemakkelijk over. We hebben het geld niet voor het oprapen. We merken bij onze sponsors ook dat het bedrijfseconomisch niet meezit, de tv-gelden staan onder druk en we willen wél gezond blij- SPORTUITSLAGEN inlgst voor nieuw Heizel-drama' le ^Willem Spierdijk cd atjiDAM - De supportersclub geeft stadion De Kuip bij Pierland Nederland - Oos- ,ajc (6 september) een laatste nbm de toegang tot het sta- n- goed te regelen. Bij de ditrijd Nederland - Tsjechië Ingelopen zaterdag moesten kers lang in de rij staan iet stadion binnen te ko- I Velen van hen bereikten dj? laat hun zitplaats. Boven- igkonden mensen die te laat ft ien vaak niet op hun eigen 0Ii zitten. „Ik heb mensen r bken die bang waren voor P<Heizel-drama', toen er vlak het begin van de wedstrijd je rijen werd geduwd en ien met kinderen in de ver ging kwamen", aldus een woordvoerster van Supporters club Oranje. Zij noemt de gang van zaken rond de laatste interland 'een zooitje'. „Over de interland te gen Portugal tijdens de laatste kwalificatiereeks kregen we ook al zoveel klachten over De Kuip." De supportersclub Oranje telt 38.000 leden. De meeste sup porters verkrijgen hun kaarten voor wedstrijden van het Neder lands elftal via deze vereniging. Maandag en gisteren hebben enkele tientallen mensen zich bij de supportersclub beklaagd over de wantoestanden. Secre taris Rob Polderman heeft elke klager schriftelijk geantwoord. Hij schrijft dat 'dit soort proble men in De Kuip een symptoma tisch karakter lijken te hebben'. Polderman vindt bovendien dat 'het echt beter moet'. „De wed strijd Nederland - Oostenrijk wordt wat ons betreft een test case." Bij de KNVB kwamen inmiddels zo'n 50 klachten binnen over de organisatie rond de laatste inter land. Volgens woordvoerder Herman Poos gingen die voor namelijk over het vak G in het Rotterdamse stadion. In dat vak kwamen velen te laat binnen en konden toeschouwers niet op hun gereserveerde plaats te recht. Poos wijt de chaos aan een nieuw ticketing-systeem in De Kuip. Ook ontstond er ver warring omdat mensen naar een andere toegangspoort van het stadion moesten dan op hun kaartje stond aangegeven. BASKETBAL Eredivisie vrouwen. Elite B: Leiderdorp - Grasshoppers 72-62. New York. NBA. Toronto Raptors - Detroit Pistons 85-92, In diana Pacers - Sacramento Kings 98-103, Chi cago Bulls - Seattle Supersonics 94-101 nv, Dallas Mavericks - New Orleans Hornets 95- 86, San Antonio Spurs - Orlando Magic 118- 105, Phoenix Suns - Denver Nuggets 95-65, Portland Trail Blazers - Golden State Warriors 100-86, Los Angeles Clippers - Utah Jazz 89- 94. BILJARTEN Bialystok (Pol). EK pool, 8-ball. Mannen, kwartfinales: Diks (Ned) - Souguet (Fra) 4-8, Storm (Zwe) - Feyen (Ned) 8-7. Vrouwen, kwartfinales: Stjelborg (Den) - Lub bers (Ned) 6-1. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3062. 2.3 4 5,10.13.18.24.28.30.33.36.42.44. 48.49 52.60.71.80. (Onder voorbehoud van typefouten). TAFELTENNIS Courmayeur. EK. Landenwedstrijd, finale: Wit-Rusland - Duits land 3-1. Individueel toernooi, kwalificaties. Mannen dubbelspel: Sliepen/Wijers (Ned) - Ciociu/Fickinger (Lux) 3-0 (11-9 11-7 13-11) Vrouwen enkel: Hof (Ned) - Emiova (Aze) 4-0 (11-3 11-9 13-11 11-6). Dubbelspel: Hof- /Heintz (Ned/Lux) - Schmid/Wicky (Zwi) 3-1 (7-11 11-6 12-10 11-8). Gemengd dubbel, eerste ronde: Kusinski/Molik (Pol) - Sliepen/Hof (Ned) wo, Komac/Todoro- vic (Slv) - Hof/Fickinger (Ned/Lux) 3-0 (11-7 11-3 11-8), Klasek/Vatsjovcova (Tsj) - Nou- wen/Wijers3-l (5-11 11-9 11-811-8). TENNIS Sarasota. Vrouwen, 140.000 euro. Eerste ronde: Suarez (Arg) - Dokic (SMo/1) 6-3 6-3, Dechy (Fra/7) - Chladkova (Tsj) 6-4 6-2, Mikaelian (Zwi) - Bedanova (Tsj) 3-6 6-4 6-2, Myskina (Rus/2) - Loit (Fra) 6-0 6-3, Tulyaga- nova (Oez) - Panova (Rus/8) 6-3 7-5, Fernan dez (Arg) - Drake (Can) 6-4 2-6 6-4. Casablanca. Vrouwen, 110.000 euro. Eerste ronde: Grande (lta/2) - Adriana Serra Zanetti (Ita) 6-3 7-5, Antonella Serra Zanetti (Ita) - Sfar (Tun) 6-3 6-3, Kurhajcova (Slw) - Granados (Spa) 6-2 6-4, Camerin (Ita) - Kuti Kis (Hon) 7-6 7-6. VOETBAL Dubnica. Futsal, oefeninterland. Slowakije - Nederland 1-1. Doelpunt Neder land: Merlino. Liberec. Olympisch voetbal. Groep 3: Jong Tsjechië - Jong Oostenrijk 3-1 (2-1). 7. Licka 1-0, 9 Kienast 1-1, 32. Koby- lik 2-190. Slepicka 3-1. Eredivisie vrouwen. Halve finale play-offs: Pollux - Longa '59 3-1, Sliedrecht-Volco 2-3. Zottegem. Driedaagse van De Panne. Eerste etappe (Middelkerke - Zottegem): 1. Bortolami (Ita) 196 km in 4.36.32 (42,520 km/u), 2. Voskamp (Ned), 3. Mengin (Fra) 0.20, 4. Van Petegem (Bel), 5. Pieri (Ita) 0.34, 6. Eisel (Oos), 7. Hondo (Dui), 8. Hunter (ZAf), 9. Cassani (Ita), 10. Carrara (Ita). Overi ge Nederlanders: 16. Sentjens, 17. Hiemstra, 34 Löwik, 39. Hoffman, 52. De Jongh, 63. Van Dijk, 88. Van der Ven, 90. Boven, 93. Kroon, 122. Blijlevens 3.12, 139. Schmitz 4.43, 149 Koerts 12.59. Opgave: onder an deren Van Heeswijk, Knaven, Van Bon. IJSHOCKEY Lecce. WK B-landen, v Nederland - Italië 0-3 (0-1 0-1 0-1), Slovenië - Denemarken 1-2 (0-1 1-0 0-1), Noorwegen - Groot-Brittannië 8-3 (1-0 5-1 2-2). ZAALHANDBAL Eredivisie vrouwen. Degradatiegroep 4: KS Kwiek - VZV 24-22. doetinchem - De Graafschap gaat na dit seizoen niet verder met Peter van Vossen. De Doe- tinchemse club verlengt het af lopende contract van de ex-in ternational niet. „De mededeling om niet verder te gaan met Peter van Vossen kwam van ons", zegt algemeen directeur Jacco Swart van De Graafschap. „We hebben een af weging gemaakt op technisch en financieel gebied en toen be sloten om na dit seizoen te stop pen." Van Vossen is bezig aan zijn tweede seizoen in Doetinchem. Vorig seizoen had hij een groot aandeel in het behoud van het eredivisieschap. Dit seizoen scoorde de voormalig speler van Feyenoord en Ajax pas twee keer. Van Vossen kampte de laatste zes weken met een rug blessure en keert^>as vandaag weer terug op het trainingsveld. Naast Van Vossen neemt De Graafschap na dit seizoen ook afscheid van John van den Brom (sinds begin 2001 actief bij de Superboeren), Rody Turpijn (sinds medio 1999 bij de club), Arno Splinter (verhuurd aan HFC Haarlem), Jan Vreman (sinds 1986 actief op De Vijver berg) en reservedoelman Mar- tijn Besselink (vanaf medio 1996 bij de selectie). Van den Brom wordt na dit sei zoen scout bij De Graafschap. Van Vossen staat open voor aanbiedingen van andere clubs, zo heeft hij inmiddels laten we ten. Verrast was hij niet door de mededeling van zijn werkgever. „Ik had zelf al besloten niet ver der te gaan bij De Graafschap", aldus de 34-jarige linkerspits.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19