Hoste vindt zich niet de grote man SPORT RBC'er Jeroen van Wetten blaast IJslands avontuur ai f Tuinenburg gaat weg bij Quick Boys HDC 992 woensdag 2 APRIL 2003 Basketballer vecht met BS leiden tegen degradatie door Gertjan van Geen zoeterwoude - De basketballers van BS Leiden waren vorig sei zoen dicht bij promotie naar de op een na hoogste klasse van Ne derland. Waar de vereniging ver wachtte dit jaar een serieuze gooi naar de promotiedivisie te kun nen doen, zijn de rollen echter omgedraaid. De Leidse basketbal- trots is na vijf opeenvolgende ne derlagen in de gevarenzone van de eerste divisie terecht geko men. Jerome Hoste vindt het moeilijk een verklaring te vinden voor de tegenvallende resultaten, maar ziet wel dat zijn ploeg het te vaak in de slotfase laat liggen. „Het hangt samen met spanning, heb ik het idee. Of we zijn bang om te schieten of we forceren juist te veel." De komende twee wedstrijden zijn mogelijk bepalend of BS Leiden zich dit jaar gaat hand haven. Morgenavond speelt de ploeg van coach Martin Hoek stra in de Vijf Meihal het inhaal- duel tegen Attacus, zaterdag komt mededegradatiekandidaat Cady '73 op bezoek. Beide wed strijden moeten gewonnen wor den om de uitgangspositie iets florissanter te maken. Maar liefst vijf ploegen worden terug gezet naar de rayoncompetitie. „Maar we horen zeker in de eer ste divisie thuis", zegt Hoste, die door zijn coach wordt aange merkt als de meest constante speler van de laatste weken. Hoste begon pas op zijn vijftien de met basketbal. Zoals zovelen werd hij op een pleintje gegre pen door het virus. Voordien was hij lid van atletiekvereniging De Bataven. Hoste was een meerkampen Speerwerpen, hordenlopen, versprongen en de sprint waren zijn favoriete nummers. „Ik heb nog aan Ne derlandse kampioenschappen meegedaan, maar ben nooit echt hoog geëindigd." Basketbal werd het dus voor de inwoner van Zoeterwoude Dorp. Na drie jaar bij Blitz in Voorschoten, ging hij met zijn coach John Volkers mee naar BS Leiden. Hoste heeft het altijd van hard werken moeten heb ben, vindt hij zelf. „Toen ik uit de junioren kwam, haalde ik op het nippertje de selectie van het tweede. Ik mis de 'fundamen tais'." Om er eerlijk aan toe te voegen: „Ik vind het ook moei lijk om de discipline op te bren gen om op mijn linkerhand te trainen." Nooit tevreden Desondanks is hij kritisch op zichzelf. „Ik ben nooit tevreden. Ballen die ik heb gemist, kun nen raak. Ik ben altijd met me zelf bezig, soms iets te vaak. Maar ik zie mezelf niet als een van de betere basketballers in het team. Er zijn jongens met veel meer talent. Van hen ver wacht ik ook meer dan er nu uitkomt." Hij beseft nog niet goed, dat ook hij een belangrijke speler is ge worden. Hij ambieert die rol ook niet. „Ik kan niet zeggen dat die rol mij ligt. Een echt belangrijke man kan in de slotfase zijn schouders onder de ploeg zet ten. Maar ik zie niet snel wat er fout gaat en kan dat dus ook niet recht zetten. Ik verlang het wel van mezelf, maar heb het nog niet kunnen invullen. Mis schien ben ik ook niet de grote man, ik weet het niet." Aan de sfeer ligt het niet, vindt Hoste, die deze zomer zijn rech tenstudie keurig binnen de vast gestelde termijn van vijf jaar hoopt af te ronden. Maar met verliezen, komen de onvermij delijke irritaties wel eerder aan de oppervlakte. „De laatste tijd merk je wel, dat spelers te veel met elkaar bezig gaan zijn. Als je wedstrijd na wedstrijd verliest, heeft dat zijn invloed. Er wordt geklaagd tegen elkaar en daar raken mensen weer gefrustreerd van. Kritiek is goed, maar het ligt eraan hoe je het brengt. De een kan meer hebben dan de ander. Ook de scheidsrechters zijn te vaak reden tot geklaag, maar dat werkt allemaal ave rechts. Er zijn wel dubieuze calls tegen ons geweest, maar je kunt ze toch niet wisselen." Mocht de negatieve trend ertoe leiden dat BS Leiden degradeert, dan is dat de derde keer in zes jaar tijd dat de vereniging niet goed genoeg voor de eerste divi sie is. De eerste twee keer had dat geen consequenties, omdat de club het geluk had dat ande re teams zich vrijwillig terug trokken. Hoste moet niet aan een dergelijk nieuw achterdeur scenario denken. „Ik had niet gedacht dat we in deze positie terecht zouden komen. Ik wil er ook niet vanuit gaan dat we straks via de achterdeur voor de eerste divisie behouden blijven. Daar zou ik niet echt trots op zijn." Jerome Hoste: „Ik ben nooit tevreden. Ballen die ik heb gemist, kunnen raak." Foto: Taco van der Eb DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dage! tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sf redactie.ld@damiate.hdc.nl FC Zwolle wil verder met Noordwijker André de Rid der. Jeffrey van As praat deze week over contractverlenging met ADODen Haag. FC Omniworld piekert er niet over om zijn naam weer te wij zigen. De club reageert daar mee op uitlatingen van Ron Zwerver, manager van volley balclub Omniworld die ver klaarde dat de voetbaltak vol gend seizoen onder een andere naam verder moet. In Amsterdam werd wél snel een nieuwe fusieclub geboren. Blauw Wit/Osdorp, KBV en Neerlandia/SLTO gaan volgend jaar verder onder de naam FC Blauw Wit Amsterdam. De nieuwe voetbalclub telt straks 1352 leden en is bijna de groot ste club van West I. Jan Everse stopt toch na dit seizoen als trainer bij Zwart Wit '28. Eerder had Everse de club beloofd ook het volgend sei zoen de hoofdklasser te blijven trainen. Virgil Breetveld, nu nog speler bij Deltasport, wordt trainer. Zijn eerste club wordt de Dordtse club SC Reeland. Wessel Conijn wordt de nieuwe trainer van Nieuw-Vennep De zaterdagderdeklasser Zwa luwen Vlaardingen is de eerste voetbalkampioen in West II. Komend weekeinde komen ARC, Lugdunum en Zwammer- dam in aanmerking voor de ti tel. De Sleutels speelt op dins dag 15 april de achterstallige wedstrijd tegen DSVP. Voetbalvereniging Koudekerk bestaat 65 jaar en speelt op donderdag 29 mei een jubile umwedstrijd tegen het tweede elftal van FC Utrecht. De Leidse wielrenner Vincent van der Kooij vervangt zondag waarschijnlijk Jan van Velzen in de Ronde van Vlaanderen. Van Velzen, bekend in Zoeterwoud- se kringen, heeft in Dwars door België een ingescheurde enkel band opgelopen. Jeroen Straathof behaalde een zesde plaats bij de Rotterda? Airport Trofee. In België eei dertiende plaats voor Harm1 Bronkhorst (Nieuw-Vennep de Ronde van Haspengouw een twingste plaats voor Fej1 den Elzen (Noordwijkerhou Meer-Hoogstraten. Tijdens een landelijk jeug| toernooi in het Zeeuwse Slif hebben wielrenners Kelly ei Barry Markus, Damien Spid rings en Peter Kort zich doq een overwinning geplaatst i het NK in Almelo. Katwijker Ramon Koster i^ snelschaakkampioen van d/ Leidse Schaakbond gewordj! Koster eindigde gelijk met tr Leidenaars Fred Slingerland Raoul van Ketel. Het onderr resultaat gaf de doorslag in [j voordeel van Koster. j' Op de hockeyfoto van de T strijd Alecto-Forescate stonjj met Philip de Lima en Jody[ der Vaart niet Joost Baeten, maar uitblinker Luuk le Clef Voetbalvereniging SJC hor voor de veertiende maal eer groot 4 tegen 4 toernooi voc jeugdspelers van basisschor uit de groepen 3 tot en met Op woensdag 9 april wordei ongeveer 1100 spelertjes vel wacht. r De v.v. Noordwijk heeft za dag 10 mei uitgeroepen als 1 bileumdag. Er wordt een ve' gehouden met als prijzen ei tennisclinic met Jan Siemeif en een driedaagse naar Full1 de club van Edwin van der i Het reserveteam van watei loclub De Zijl/LGB is afgeloL zaterdag landskampioen ge^ worden. Met nog drie wedsjf den op het programma is hr team (met o.a. Rob Dubbele man en Ron Ligtvoet) nog steeds ongeslagen U Hans Broere wordt de niet trainer van de volleyballers t. Leython. De Leidenaar volgf John Groen op. Broere heefjf nog de mannen van WO/Ajj pasia onder zijn hoede. katwijk - Remco Tuinenburg gaat aan het einde van Het sei zoen weg bij Quick Boys. De keeper heeft dit besluit gister avond aan de spelersgroep be kendgemaakt. De Alphenaar, die aan zijn derde seizoen op Nieuw-Zuid bezig is, proefde te veel aarzeling bij de technische staf van de Katwijkse hoofdklas ser. „Ik had er geen goed gevoel over", aldus Tuinenburg. Tuinenburg hoorde twee weken geleden dat hij bij Quick Boys mocht blijven. Daarvoor had de technische staf al met reserve doelman Peter Kromhout ge sproken over een basisplaats in het eerste elftal. Kromhout heeft echter besloten om te stoppen. De Alphense doelman zegt dat hij aanvankelijk geen bedenkin gen had om te blijven. „Tijdens de winterstop hebben we een gesprek gevoerd. Ik was enthou siast, we hebben een geweldige groep en ik wilde blijven. Toen bleek dat de technische staf er nog niet uit was." Tuinenburg wilde niet langer wachten om zijn besluit naar buiten te bren gen. „Ik moet ook verder. Ik ben 31 jaar, ik kan nog wel een paar jaar keepen. Ik wil op hoofdklas se-niveau blijven spelen." Grasshoppers wint van BV Leiderdorp leiderdorp - De basketbalsters van Gibo Groep/Grasshoppers hebben hun laatste wedstrijd van het seizoen gewonnen. In Leiderdorp versloegen de Kat- wijksen rivaal BV Leiderdorp met 72-62. De uitslag had geen invloed op eindklasseringen van beide teams. Grasshoppers beëindig de de eredivisie als negende en is uitgeschakeld voor de play offs. BV Leiderdorp wordt ze vende en is daarmee in de play offs gekoppeld aan landskampi oen Jolly Jumpers. Beide ploegen waren drie perio den lang aan elkaar gewaagd. Na het derde kwart (49-46) nam Grasshoppers een tussensprint. Het scoorde 16 punten op rij: 49-62. De thuisploeg kwam nog terug tot 62-66, maar zag de Katwijksen zich op tijd herstel len. Aan Leiderdorpse kant zette het blessureleed zich voort. Kee Brinks viel uit met een enkel blessure en voegde zich bij Renske van der Voort en Kika Stijger in de ziekenboeg. In de ploeg van Rick Driessen moest Corinda Guyt door een enkel blessure de strijd voortijdig sta ken. Topscorer aan Katwijkse kant was Carola de Jong met 27 punten. Leiderdorpse Mariska van Zegveld kwam tot 25 pun ten. door Loman Leefmans roosendaal/leiden - Spuitende geisers, vulka nisch gesteente en besneeuwde heuveltoppen. Die gaan aan Jeroen van Wetten voorbij. Voor de tweede keer in korte tijd is zijn stage bij de IJslandse profclub IBV Vestmannaeyjar uitge steld en wat de aanvaller van RBC betreft is er nu ook sprake van afstel. „Dat ze je zo in het ongewisse laten, valt me vies tegen. Ek ben er klaar mee", aldus de 23-jarige Leidenaar. Van Wetten heeft in de afgelopen anderhalf jaar bij de Roosendaalse club niet of nauwe lijks in het eerste elftal gespeeld. In de hiërar chie van de voorhoede heeft hij Henk Vos, Geert den Ouden en Björn Daelemans voor zich. RBC kondigde vorige maand aan dat de voormalige speler van Meerburg, UVS en ADO Den Haag ook niet in aanmerking komt voor een verlenging van zijn contract. Vrijwel gelijk tijdig meldde IBV zich bij zijn zaakwaarnemer Frank Schouten. Vijf jaar geleden werd IBV landskampioen en nam deel aan de voorron den van de Champions League. Bovendien speelt de club met enige regelmaat in het UEFA Cup-toemooi. Ondanks deze informatie had Van Wetten zo zijn twijfels. Een halfjaar weg van huis, in een weinig aansprekende competitie, is dat het avontuur wel waard? Daarom wilde hij eerst een kijkje nemen bij IBV dat is gevestigd op een eiland voor de IJs landse kust op ongeveer honderd kilometer van de hoofdstad Reykjavik. Twee weken gele den ging zijn vijfdaagse stage niet door omdat de trainer van Vestmannaeyjar plotseling moest invallen als coach van Jong IJsland. Af gelopen zondag moest de topscorer van RBC 2 opnieuw zijn vliegreis uitstellen omdat hij noch zijn zaakwaarnemer contact met de IJs landse club kon krijgen. „Toen dat eindelijk lukte, kregen we te horen dat de selectie als voorbereiding op het seizoen een paar weken naar Spanje gaat. Of ik me dan daar wilde mel den. Dat heeft geen zin. Ik weet heus wel hoe een trainingskamp in Spanje eruit ziet. Je moet toch een goed gevoel krijgen van de mensen én hun leefomgeving." Alleen als de club zich verontschuldigt bij Van Wetten wil hij overwegen om een derde po ging te wagen. „Jammer dat het zo is gelopen is. Ik had al veel positieve reacties gekregen en nu moet ik weer veel en vaak gaan uitleggen wat er mis is gegaan. Ik ben niet blij." Nu het IJslandse avontuur vrijwel zeker is afgeblazen, heeft Van Wetten nog geen nieuwe club voor volgend seizoen. „Ik staar mij niet blind op het betaalde voetbal. Ik heb nog een studie ii1 matica die ik kan oppikken en er hebb^ wat hoofdklassers uit de omgeving van Lef' gebeld." Bij RBC hebben Den Ouden en Vos latem ten niet in te gaan op een verlaagde aaii ding die ze voor volgend seizoen voorge kregen. Misschien komt Van Wetten alsnc beeld bij zijn huidige werkgever. „RBC lf plotseling een probleem. Als ze mij alsnog contract aanbieden, ga ik heel hard laq| Dat zou toch wel héél amateuristisch zijl zou er ook niet op ingaan. Kom, ik hebl mijn trots." VOETBALLER VAN HET JAAR Maarten Bak van Quick Boys (rechts) zakte een plaats op de ranglijst. Foto: Cees van Hoogdalem leiden - Het spelersklassement kent deze week geen grote ver rassingen. Meest opvallend is het verdwijnen van Hicham Rbii uit de lijst die wekelijks in de krant staat De speler van Ter Leede, ooit leider van het klasse ment 'voetballer van het jaar', kreeg zaterdag na de wedstrijd tegen Scheveningen een 'zes' en is voorlopig uit het het zicht ver dwenen. In de topzes veranderde niets, in de tweede helft van de lijst waren enkele verschuivin gen. Maarten Bak en Peter Tim mermans van Quick Boys zakten van de zevende naar de achtste plaats, Max de Jong van Katwijk steeg van van zeven naar zes. In het clubklassement wisselden Katwijk en Ter Leede van positie. Katwijk staat nu tweede, Ter Leede derde. SPELERSKLASSEMENT Speler Club Gem. 1. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,50 (14) 2. Raymond Flaton Quick Boys 7,42 (19) 3. Kevin Winter FC Lisse 7,29 (21) 4.. Daniël Hensen Katwijk 7,26 (19) 5. Rogier Koordes Ter Leede 7,16 (19) 6. Vincent Bon Katwijk 7,10 (20) Max de Jong Katwijk 7,10 (21) 8. Maarten Bak Quick Boys 7,09 (22) Peter Timmermans Quick Boys 7,09 (22) 10. 2 spelers scoorden gemiddeld 7,00 CLUBKLASSEMENT Club Zaterdag Gem 1. Quick Boys (6,58) 6,97 2. Katwijk (7,00) 6,62 3. Ter Leede (6,36) 6,6(L_ 4. Noordwijk (6,50) 6,58 5. Rijnsburgse Boys (6,45) 6,51 4. FC Lisse (5,91) 6,46 Naam: Mariska Steenbeek. Sport en club: Karate bij Karate-Do Smaal in Apeldoorn en Kimé in Hellevoetsluis. Geboren op: 13 maart 1979, te: Alphen aan den Rijn. Woonplaats: Alphen aan den Rijn. Broers en zussen: Drie half zusjes en vier halfbroertjes. Mijn vader is opnieuw ge trouwd. Ik woon samen met mijn moeder. Opleiding: Commerciële eco nomie aan de Johan Cruyff University in Amsterdam, ik ben tweedejaars. Hiervoor heb ik de MTRO in Leiden gedaan, een toerisme-opleiding. Beroep: Ik wilde altijd stewar dess worden maar toen ik klaar was met de toeristische oplei ding wilde ik helemaal nog niet werken. Ik heb voor de Johan Cruyff Universitiy gekozen om dat je die opleiding goed kunt combineren met topsport, niet vanwege de richting commer ciële economie. Dat geldt voor negentig procent van de stu denten. Rechten trekt me meer, misschien ga ik die kant op, maar dan wel in combina tie met een baan. Andere sporten: Van mijn vierde tot mijn twaalfde heb ik aan ballet gedaan. Het leuke van karate: Je houdt nooit op met leren. Lengte: 1 meter 73. Gewicht: 57 kilo. Oude stijl: Kyokushinkai. Nieuwe stijl: Shotokan. Kyo kushinkai is niet internationaal erkend, shotokan wel. Daarom ben ik overgestapt. Verschil: Kyokushinkai is meer sierlijk, bij shotokan gaat het meer om kracht, snelheid en grote standen. Aantal trainingen in de week: Vier keer in de week karate, een keer in de week training met de nationale selectie en drie keer in de week fitness/car dio. Hoogtepunt: In oktober ben ik derde geworden bij de Open Kroatische in Zagreb. Dat had ik niet verwacht. Bij de junio- =9; Ie i ei b D Zwakke punt: Zijwaartse trap pen. |5 Reizen: Meestal brengt mijnd moeder me naar de trainings Naar Hellevoetsluis rijdt ze ae de beurt met een vader van êi een jongen uit Alphen die dar ook traint. d Rijbewijs: Elk jaar denk ik: na ga ik het halen. Maar alleen i de zomer heb ik tijd, en stee| komt er wat tussen. Ik heb hr er wel vaak met mijn moedej over gehad, maar zij heeft er plezier in, ze vindt het leuk t» naar de trainingen en de we9 strijden te kijken. n Hobby's: Daar heb ik op dit i{ moment weinig tijd voor. Jk Ir probeer zo goed mogelijk mje sociale contacten te onderhen den, door doordeweeks met Li vriendinnen af te spreken, jr Dansen vind ik helemaal te zi gek, maar van uitgaan komt li helemaal niets meer. Maar ab ik een leuke videoclip op tv 2b met leuke danspasjes, dan pi 1 beer ik ze na te doen. Winkele vind ik ook leuk. 11 Doel: Mijn doel is om op een EK of WK te staan en dan zo^ hoog mogelijk te scoren. Kata of Kumité: Kata is een i dividueel schijngevecht, Kun té is een duel. Dat vind ik hef maal niks, ik vind het onspol tief. Toen ik net begon, ginge andere meisjes altijd heel snl{ huilen, en die kregen dan de| punten. Dat vond ik zó stomjn/ Nu vind ik Kumité wel leuk 0 naar te kijken, maar het gaatje best hard aan toe. b Onveilige situaties: Ik denk te dat ik dan minder snel in pak niek raak, dan mensen die nbi aan een gevechtssport doen. g doe ook veel aan zelfverdeditrj ging. Als je een Kata uitbeelcjfg moet je het zo doen, dat het jk een gevecht lijkt. ie Droom: Ik heb zo veel dro- men. Het komt neer op: altijfe gezond blijven, een gelukkigkc gezinnetje, een goede baan, 4e ik hoop dat ik altijd met spoij bezig zal zijn. Ik hoop zeker b] nog een paar jaar aan topspin, te doen. hi ar Foto: Hielco Kuipers ren ben ik diverse keren Ne derlands kampioen geworden. In het Kyokushinkai ben ik ook bij de senioren kampioen ge weest. Dieptepunt: De afgelopen tijd is het niet zo goed gegaan. Bij het NK in december ging ik er door een rare indeling in de tweede ronde uit en bij het Open NK ook. Toen zat ik wel goed in mijn vel, maar het kwam er niet uit. En vorige week in Milaan liep ik een blessure op tijdens de warming up. Ik heb een heel klein scheurtje in mijn hamstring. Sterke punt: Het kost mij geen moeite om diep te staan. Daar ben ik zó op getraind. Zo kan ik mooie lage standen creëren. Het gaat erom om je linkerbeen naar voren te zet ten, met je knie gebogen, niet verder dan je teen, en dan je achterste voet naar voren te draaien zonder omhoog te ko men.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18