BS Leiden nu officieel degradatiekandidaat SPORT Alecto drukt Forescate dieper in de zorgen Wel bloemen, maar niet voor Koudekerk Forescate raakt koppositie kwijt Thijs Zonneveld derde in de Omloop van de Houtse Linies "-S Succes Leiden Atietiek op NK halve marathon oreholte eindigt i zesde plaats idbai - Foreholte is op de [tste competitiedag afgegle- naar de zesde plaats in de ifdklasse B. Door een 18-18 :l*si >el tegen Bouw Coach- fio uit Panningen eindigden Voorhoutse handbalsters vijf ltsen lager dan zij rond de terstop stonden. Foreholte gisteren een zekere over- nning in de slotseconden nog handen tegen het fanatieke C, dat met succes streed lijfsbehoud. Ondanks red en van de halffitte doel- -j ouw Anita Seur, die onder J >er vier strafworpen stopte, iop er twijfel in de ploeg van [inster Elly Spreeuw. Alleen utinier Ellen Warmerdam rfd het hoofd koel. an Zegveld stopt iet basketballen sketbai - Center Mariska van gveld, sinds jaar en dag een 2 ste waarde voor BV Leider- rp, stopt met basketbal. Van gveld, die in de zomer 28 jaar >rdt, wil haar tijd aan andere agen besteden. rons voor 1 an Schaik hemmen - Op de Grand Prix wemwedstrijden in Amster- i unwon Lenneke van Schaik t ons op de honderd meter gslag. De tijd van de Leidse femster van LZ 1886 was >4,85. Het goud was op deze itand voor Hinkelien Schreu- ir (1.03,75). Femke Heems- 94 rk van De Zijl/LGB haalde de liet voor de Europese jeugd- mpioenschappen net niet. Zij mm zaterdag op de 50 meter gslag 0,02 seconde tekort, aar haalde bij de senioren wel finale. Haar clubgenote La- sa Brak werd op de 200 meter y ïoolslag negende bij de seni- >n. Brak slechtte bovendien teren in Aalsmeer de NK-li- et op de 200 meter school- nj>. Robin Sprinkhuizen deed zelfde op de 200 meter vrije I VO/Aspasia 35 bijna veilig lleybal - De mannen van O/Aspasia gingen met angst de benen naar Zevenhuizen. Rijnwoudse formatie moest t in dit belangrijke duel zon- r Hans Geerlings en Rob oogh doen. Tegenstander r venhuizen 3 won de tweede t, maar liet in de andere spel- [T ilen steeds op het beslissende oment steken vallen: 1-3. „Je in zien dat deze ploeg veel rloren heeft", vond coach (ans Broere. „In beslissende maakte Zevenhuizen be- fouten." WO/Aspasia nu in de degradatiestrijd gat geslagen van zes pun- met de concurrentie, de leg heeft bovendien een dstrijd meer te spelen, mannen van Leython won- gemakkelijk van Arvevo uit ïhem. De Leiderdorpers na- etk n een 3-0 voorsprong, maar iden het het goede spel in de rde set niet doorzetten. S8 >31! OI emini kan niet eer promoveren LeidiEYBAi - De vrouwen van I2li mini/Kangeroes moesten 146 men bij Irene om zicht op imotie te houden. Dat ge- ïrde niet, de ploeg van trai- Peter van Vliet verloor met De Voorschotensen kwa- IP n bij een 2-0 achterstand :d terug tot 2-2. Maar in de IE lissende vijfde set gaf de C eg de winst uit handen. Bij mini debuteerde Ingrid Kal- n90 ijer als spelverdeelster. chiolf$ters winnen erste wedstrijd - De golfsters van Noord- ji^zijn de strijd om de lands- Z6l\ 1 goed begonnen. In de 255 ifdklasse werd Kennemer 115-3 verslagen. Na de irsomes leidde Noordwijk 16-0. Sandra Drenkelford loor in de middaguren haar gle en Jonna van Beek deel- (aai punten met haar tegen- ndster. Eline Zoethout, laS! irlotte Heeres, Kyra van art :uwen en Marjolein Driessen innen hun partij. door Menno Schraven basketbal - De zoveelste 'close-game' dit sei zoen ging voor BS Leiden zaterdag verloren. Uit bij Racing Beverwijk werd het 63-57, nadat die ploeg er na rust in slaagde een achterstand van 24-33 goed te maken. In de eerste helft was Jerome Hoste met veer tien punten goed op dreef voor BS Leiden. In het tweede deel kwam daar voor hem niets meer bij, net zoals de gehele ploeg eigenlijk stil viel. Aan het begin van het laatste, normaal ge sproken 'dodelijke' vierde kwart voor Leiden was het verschil nog maar één punt, nog wel in positieve zin. Leiden kwam nog een keer goed terug van 57-50 naar 58-57. Cruciaal bal verlies in de laatste dertig seconden, door een aanvalsfout van Jerome Hoste, deed de kans op een overwinning uit het zicht verdwijnen. Beverwijk kon de wedstrijd vanaf de vrije worplijn binnenhalen. Leiden staat na dit weekeinde officieel op een degradatieplaats. Topscorers: Hoste 14, Verwoordt 10 (10 rebounds), Hen- riques 10, Martijn Kunnen 12 rebpunds. Onder meer op basis van een uitstekend twee de kwart won MSV gisteren in eigen huis met 83-62 van PSV. Precies halverwege bedroeg het verschil al achttien punten (46-28). In de ver dediging speelde met name Kevin Jordan een overtuigende rol door de belangrijkste schut ter van de Brabanders grotendeels van scoren af te houden. Tegen het einde van de wedstrijd leek MSV het verschil naar meer dan dertig punten te tillen. PSV wenste daar echter niet aan mee te werken. De Noordwijkers probeerden bovendien aan vallend wat nieuwigheden uit, die niet direct het gewenste resultaat opleverden. Ook liet MSV over de hele wedstrijd een behoorlijk aantal punten vanaf de vrije-worplijn liggen (17), waardoor het verschil in de tweede helft uiteindelijk niet veel groter meer werd. Topscorers: Koek 25 (9 rebounds), Engelhart 22, Van Leeuwen 11, Vegter 10. VROUWEN De winst voor BV Leiderdorp lag deze keer duidelijk niet in de uitslag (71-86, thuis tegen Celeritudo). Wel kwam die tot uiting in de ma nier waarop er gespeeld werd door de jonge, onervaren ploeg. Het verhaal van het verlies van drie belangrijke speelsters in korte tijd is inmiddels bekend. Er zich achter verschuilen doet Leiderdorp intussen niet meer. Na het eerste kwart was de wedstrijd tegen Celeritudo met een 7-26 score echter feitelijk al gespeeld. Leiderdorp herstelde zich echter vooral in de tweede helft wonderbaarlijk van dat slechte begin, en sloot het derde en vierde kwart qua tussenstand zelfs beide winnend af (23-22 en 25-15). Topscorers: Bransz 26 (13/15, 10 rebounds), Goudberg 13, Van Zegveld 10, Ellis 10. De voorlaatste wedstrijd voor Grasshoppers dit seizoen eindigde in een ruime 76-53 over winning op Shooters. De uitslag en het spel symboliseerden op nieuw de wisselvalligheid van dit seizoen. Donderdag werd nog zo ongeveer het grootste verlies geleden (77-57 tegen Lieshout), nu was onder meer een 21-6 run in het derde kwart genoeg voor de ruimste uitslag dit basketbal jaar. Ook de wedstrijd zelf was er een van ui tersten. In de eerste helft werd er veel te veel gedribbeld en te weinig vrijgelopen, waardoor de ploeg zich keer op keer vastliep. In de twee de helft, na een 32-28 ruststand, werd de bal in hoog tempo rondgepasst en werd Shooters van het kastje naar de muur gestuurd. De tijdens het seizoen teruggekeerde routinier Petra de Zwart speelde een prima wedstrijd met 22 punten en zeven intercepties. Topscorers: De Zwart 22 (13 rebounds), Driessen 12 (11 rebounds). Het Forescate-trio Philip de Lima, keeper Jody van der Vaart en Joost Baeten (van links naar rechts) kunnen in de streekderby een treffer van Alecto niet voorkomen. Foto: Dick Hogewoning door Peter Klein mannenhockey - Forescate speelde goed in de streekderby tegen Alecto, maar meer dan complimenten leverde dat niet op. Alecto won met 4-1. In de eerste helft kwam Foresca te op voorsprong door Bas Brouwer uit een strafcomer. Jel- le Steensma maakte eveneens uit een corner de gelijkmaker voor de 1-1 ruststand. Alecto be hield in de tweede helft meer balbezit en bleef daarmee de betere ploeg. De Leiderdorpers namen via een veldgoal van Sander Rottier, een rebound na een comer van Thomas Beek man en een rollertje van Jos Douwma ruim afstand. In dezelfde afdeling boekte Roomburg een zwaarbevochten en verrassende 2-1 overwinning op het bezoekende Cartouche, de nummer twee van de rang lijst. Bart Carlier zorgde ervoor, dat de mst met een 1-1 stand werd bereikt. ,De wedstrijd kon in de tweede helft alle kanten op", zei de goalgetter na afloop. „Zij kregen acht comers, wij geen een. Maar we maakten wel het winnende doelpunt." Sebas- tiaan Sleebos kreeg de treffer achter zijn naam. LOHC won met 4-1 van het laaggeklasseerde Doom, dat om punten te verzamelen afbraak- hockey speelde. Oswald Mat- theussens, Niek van Til en Die- derik Camphuyzen (tweemaal) wisten de verdedigingsmuur van Doom niettemin toch te slechten. Voor Leidse Studs zijn er na de 2-0 nederlaag bij Derby alleen nog theoretische kansen op behoud van het eersteklas serschap. De 'Leidse' derdeklassers leden mime nederlagen. Catwijck be schikte over te weinig fitte spe lers en was mede door gebrek aan motivatie kansloos bij Nieuwkoop, 6-1 verlies. Dem Graaff hield zijn gemiddelde van een doelpunt per wedstrijd in tact. Koploper Zoetermeer was met 5-2 te sterk voor Alphen. Sander van der Boon en Thierry Ras scoorden in de tweede helft de Alphense doelpunten. De streekderby in de vierde klasse tussen Hisalis en Al kemade eindigde met 5-3 in het voordeel van de thuisclub. Hisa lis liep door treffers van Maarten Gietelink (2), Martijn van Min derhout en Guus van de Pad mos tot een 4-1 en 5-2 tussen stand uit. Aan Alkemade-zijde scoorde Pim Slot een hattrick. In dezelfde afdeling was Voorhout met 10-0 verlies kansloos bij lijstaanvoerder Voome. pordwijk in ngles onderuit leui»> - Het eerste mannenteam Noordwijk heeft de eerste 531 lstrijd in de hoofdklasse golf oren. Graafschap was op de van Almeerderhout met te sterk. Noordwijk begon ZJj vankelijk sterk. Na de rsomes leidde de ploeg met Maarten van den Berg en is Roels verloren. In de sin- ging het vervolgens hele- il mis. Gordon Machielsen, s Aphergis, Rick Ruts, Van Berg en Roels moesten bui voor hun tegenstanders. Al- Jan Teekens slaagde er met gelijkspel in om een puntje het totaal van Noordwijk voegen. door Wim Siera waterpolo - Vivax haakt nog steeds aan in de strijd om een promotieplaats naar de hoofdklasse. Zaterdag schudden de Oegstgeestenaren een van de concurren ten, Rapido, van zich af. In zwembad Poelmeer won Vivax met 8-7. Door deze zege bedraagt de achterstand op num mer twee VZC nog maar vier punten. Volgende week ontmoeten beide ploegen elkaar in Veenendaal. Vivax trof in Rapido een kwaaie tegen stander. De Haarlemmers trokken vanaf het eerste fluitsignaal fel van leer en zet ten het beduusd spelende Vivax direct onder grote druk. Rapido kwam op voor sprong (0-2) en had een goed uitzicht op de zege in de laatste periode (4-7). De ruime achterstand was voor de ploeg van Vivax-trainer Hans Trijsburg het sein alle schroom van zich af te gooien. Het beste van het spel bij de gasten was er wel van af en de thuisploeg kroop onder aanvoe ring van de sterk spelende Bram Tende- loo - hij schakelde midvoor Coevert uit - steeds dichterbij. Twee minuten voor tijd trok Vivax de winst naar zich toe, dankzij een treffer van Eric Melein. Andere doel punten kwamen van Ivo Dietz (2), Eric Melein (2), Bram Tendeloo (2), Niels Plasmeyer en Alex Bolomey. Katwijk blijft zich ondanks de degradatie naar de tweede klasse goed verweren. Het lukte de Katwijkers net niet om een 6-1 achterstand goed te maken. In Kat wijk werd het 10-11 voor de winnaar van de Man meer Cup FIZC Weusthag. Voor Katwijk scoorden Ferry Spros (3), Hans van Duyn (2), Kjeld Boonstoppel (2), Dirk Haasnoot en Christiaan Teunisz. In voorgaande jaren was Sassenheim steevast een degradatiekandidaat, maar dit seizoen heeft de tweedeklasser zich onder leiding van trainer Arjan Meirink ontwikkeld tot een stevige middenmoter. Met 24 punten Staat de ploeg vierde. Za terdag werd het sterke Aquafit met 8-7 en met enig geluk aan de zegekar gebonden. Drie seconden voor tijd werd een doel punt van Beverwijkse makelij geannu leerd. De doelpunten werden gemaakt door Jeny Lepel (2), Ferry van Bergen Henegouwen (2), Jelle Miedema, Robert Langeveld, René de Bruin en Erwin de Bruin. Koudekerk is definitief uitgeschakeld voor het kampioenschap van de derde klasse. De nummer twee had theoretisch nog een minieme kans op promotie maar moest het zaterdag afleggen tegen Het Y, dat de titel veroverde met de 7-4 zege. Veel kwaliteitsverschil tussen de nummer een en twee was er zaterdag niet. Het Y nam in de eerste periode wel een 3-0 voorsprong en die klap kwam Koudekerk ondanks goed weerwerk niet meer te bo ven. Voor Koudekerk scoorden Niels Martha, Jorrit Wullfers, Michael van der Berg en Sander Emeis. De wedstrijd Alkemade - De Wilskracht had een zeer grillig scoreverloop. Met een 4-1 voorsprong aan het begin van de tweede periode leek de waterpoloploeg uit Roelofarendsveen een einde te maken aan een matige reeks. De tegenstander uit Utrecht kwam echter terug in de wed strijd door vijfmaal op rij te scoren en een 4-6 voorsprong te nemen. Ln de laat ste periode was Alkemade weer bij de les en sleepte het alsnog een 9-7 zege uit het vuur. De doelpunten kwamen van Ivo Scholz (3), Ruud Koster (2), Ronald van door Peter Klein vrouwenhockey - „Hurley was gewoon een maatje te groot voor ons", zei Alecto-coach Maurits Eikenhout na afloop van het met 6-1 verloren duel in Amsterdam. „Mijn ploeg maak te te veel individuele fouten en dat werd professioneel afge straft." Na ruim vijf minuten was de wedstrijd voor Alecto al gelopen. De organisatie stelde zich te traag in op het spelsysteem van Hurley, dat geen moeite had om in die periode tweemaal het net te vinden. Alecto herstelde zich wel, kreeg halverwege de eerste helft meer grip op de wedstrijd en scoorde zelfs. Suzanne de Goede sloeg raak uit een lange comer van Marije Manni. Bin nen drie minuten had de koplo per in de overgangsklasse (sa men met Victoria) de marge weer vergroot. Toen Hurley kort na het begin van de tweede helft andermaal scoorde, was de wedstrijd gelopen. In de eerste klasse is Forescate lijstaanvoerder af. De Voorscho- tense formatie had bij Dopie in Delft een complete off-day en verloor met 5-1. Barbara Wiegant scoorde bij een 3-0 achterstand de enige Forescate- treffer. De doelstelling van Roomburg de streekgenoten uit Voorscho ten te helpen met een zege op de nummer twee van de rang lijst, DSHC, werd niet gehaald. Het Leidse team verloor met 2-0 van de gasten uit Delft. In de zelfde afdeling voegde LOHC weer een puntje aan het totaal toe door tegen Souburgh 2-2 te spelen. Karin van Rijn zorgde tweemaal voor de meer dan ver diende gelijkmaker. In de tweede klasse is het ver schil tussen de nummer vijf van de ranglijst en de voorlaatste (degradatie)plaats slechts vier punten. Alphen sprokkelde met een 1-1 gelijkspel bij Soest een nuttig puntje om afdalen te voorkomen. Elise Kuit opende voor de Alphensen de score. Noordwijk klopte het bezoeken de Loenen met 2-0 en bewerk stelligde daarmee een degelijke middenmootpositie in de derde klasse B. Nanette de Koning opende uit een scherpe pass van Maureen Asselbergs de score. Mara van den Berg maakte uit een comer doelpunt nummer twee. Catwijck kwam niet dich ter bij koploper Kraaien. In Zaandam eindigde het duel tus sen de nummers 1 en 3 van de ranglijst in 2-2. Voor de Katwijk- se formatie leek er bij mst niets aan de hand. Muriël van Beek uit een strafcomervariant en Annelies Kornet na een scrim mage tekenden voor de 2-0 voorsprong. Na de pauze hield Catwijck de lijstaanvoerder in de tang. Met twee treffers uit twee kansen bewees Kraaien echter niet voor niets op de eerste plaats té staan. In afdeling A van de derde klas se redde Leidse Studs het niet bij Spirit, 2-0 verlies. Een klasse lager ging Hisalis met 6-2 on deruit bij Evergreen. der Tang, Jack Geerlings, Sandro Gordijn en Daan Elstgeest. VROUWEN Na de midweekse zege op DAW viel er zaterdag weer een overwinning voor de vrouwen van De Zijl/LGB te noteren. In zwembad De Zijl was de nummer twee van de eerste klasse met 6-2 te sterk voor de Watervlo. De overwinning kreeg ge stalte in de derde periode. De Leidsen liepen dankzij een conditioneel over wicht van 1-1 weg naar 4-1. Opmerkelijk was de doelpuntenproductie van Ester Stouten, zij scoorde driemaal. Andere doelpunten kwamen van Iefke van Bel- kum, Aukje van Belkum en Wendy van Berkel. De vrouwen van Alkemade kwamen ook tot winst. In Roelofarendsveen was de thuisploeg met 9-6 te sterk voor De Wiek slag. Alkemade boog in de laatste periode een 4-6 achterstand om. Door de zege speelt de ploeg van de afzwaaiende trai ner Pierre van Beek ook volgend jaar in de tweede klasse. Heieen Schoo en Eefke van der Star scoorden beiden driemaal. door Lukas van de Wetering atletiek - Annelieke van der Sluijs is in Den Haag Neder lands kampioene geworden op de halve marathon. Het nieuwe lid van Leiden Atletiek won in de matig bezette titelstrijd voor Anne van Schuppen. Het Ne derlands Kampioenschap was ingebouwd in de City Pier City loop, waar Van der Sluijs in to taal als vierde over de streep kwam. De tijd (1.13.51) beteken de tevens een nieuw persoonlijk record voor de Haagse atlete. Een kleine twee minuten achter Van der Sluijs liep Miranda Boonstra, ook Leiden Atletiek, naar het brons op het NK (zesde in de wedstrijd). Van der Sluijs werd in de laatste kilometer nog gegangmaakt door haar mannelijke clubge noot Jaco Luijendijk, die een week eerder in Noorwegen nog een langlaufmarathon vol bracht. De Leidenaar bleek nog verre van hersteld van zijn uit stapje, en liep daardoor ver be neden zijn stand. Luijendijk startte in een pittig tempo, maar al na enkele kilometers bleek dat het zwaar zou worden. Hij start te nog louter tussen senioren, maar kwam tijdens zijn lijdens weg steeds meer vrouwen en ve teranen tegen. Beschaafd ap- plaudiserend voor de zegevie rende Van der Sluijs kwam de pupil van Bram Wassenaar over de eindstreep. Zo kwam Luijendijk al vrij snel' in de wedstrijd zijn clubgenoten Jaap van Duijvenvoorde en Ed- gard Creemers tegen. Met name wielrennen - Thijs Zonneveld is als derde geëindigd in de Omloop van de Houtse Linies. De voormalige inwoner van Noordwijkerhout, die uitkomt voor de formatie Löwik-Tegeltoko, had gis teren zicht op de zege. Maar na 165 uit puttende kilometers achterhaalden twee concurrenten de vluchter 150 me- ter voor de meet. Marcel Luppes won de krachtmeting, Alain van Katwijk werd tweede. De zeventiende editie van deze vrije wedstrijd voor elite-renners en beloften verdient een toelichting in de wieleran- nalen. Immers, een massale valpartij ontsierde de openingsfase. Ook Zonne veld ging onderuit. „We waren nog maar net op weg", aldus de 22-jarige Amsterdammer. „Ik viel niet hard en heb er geen letsel aan over gehouden, maar mijn wiel was wel geraakt." De student internationaal recht dichtte een gat van anderhalve minuut en was net op adem toen de slijtageslag begon. Een peloton van veertig coureurs bleef aanvankelijk over. Dat aantal vond An- gelo van Melis te groot. Hij demarreer de en kreeg als eerste Zonneveld met zich mee. Van het leidende twaalftal bleven in de finale zes klasbakken over. Zonneveld wilde in Oosterhout niet gokken op de sprint en besloot 1.200 meter voor de finish ervandoor te gaan. „Ik dacht dat ik de winst op zak had, maai' 150 meter voor de streep kwamen er nog twee over me heen. Ik was helemaal op." Johnny Brouwer, lid van de combina- tieploeg van de samenwerkende wieler verenigingen Swift, Avanti en De Bol lenstreek (Swabo), eindigde zaterdag in de Omloop van de Veenkoloniën (157 kilometer) als zevende. Teamgenoot Erik Bos kwam in Veendam als negen de binnen. Ook hij spekte het punten totaal van de formatie, die nu op de ne gende plaats staat. De overwinning in de tweede krachtmeting van de club competitie Regio Noord was voor Mar tijn Lust van De Volharding. Arjan El ferink en Matthijs Loohuis finishten als tweede en derde. Roald Bode bemachtigde opnieuw een podiumplaats. De junior uit Sassen heim werd zaterdag in de Ronde van Huijbergen tweede achter Patrick van Leeuwen (Hilvarenbeek). Peter van Dijk (Ter Aai) werd zevende en Leidenaar Cenny Glasbergen kwam als tiende over de eindstreep. Van Duijvenvoorde, in voorbe reiding voor de Rotterdam Ma rathon over twee weken, kwam later nog op stoom en pakte met een tijd van 1.09.17 prompt een bronzen medaille mee bij de veertigplussers. „Ik ben hier re delijk tevreden mee", zei hij. „De laatste weken ging het, me de door wat problemen met mijn achillespees, wat minder. Ik had wel gehoopt op een wat snellere tijd, maar meer zat ér niet in." Creemers verloor in dè laatste kilometers nog veel ter rein en kwam uit op 1.11.00. De Leidenaar dacht daarmee Hans Wubben (AAV '36) te hebben verslagen. Wubben en Creemers vechten een hevige strijd uit om de overwinning in het Zorg Zekerheidcircuit, een regionaal circuit dat de ontknoping na dert. „In het kader van psycho logische oorlogsvoering" dacht Creemers daarom een slag te hebben gewonnen. Hierin ver giste de Leidenaar zich echter lelijk, Wubben bleek al ruim een minuut binnen te zijn (1.09.52).; Het NK stond ook in het teken van het afscheid van supervete raan Henk van Velzen. De War- mondse diesel had alles al ge; wonnen, behalve een Neder landse titel op de weg. Met grote voorsprong en in een imposante tijd van 1.12.25 won de atleet van Leiden Atletiek bij de vijftig plussers. Daarmee gaf hij zijn toch al imposante erelijst nog extra glans. Van Velzen was het vele trainen na die vele jaren naar eigen zeggen 'spuugzat' en gaat het daarom wat rustiger aan doen. (advertentie) Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872 i

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 27